KPO to jest ideologiczno-polityczna rozgrywka z nami!

Polecam Państwu krótki, ale jakże wymowny wywiad na temat KPO i polskich relacji z UE, jakiego udzielił Pani Annie Wiejak z portalu wpolityce.pl eurodeputowany Witold Waszczykowski, były minister spraw zagranicznych [1]. 

Oto kilka jego wybranych wypowiedzi w tym wywiadzie:

"Przestrzegałem, informowałem, że (KPO - dop. kj) to nie jest rozgrywka Komisji z Polską o reformę wymiaru sprawiedliwości. Celem tej rozgrywki nie jest to, żeby wymiar sprawiedliwości lepiej działał, albo żeby miał modelowy charakter. Wielokrotnie wspominałem: ani Komisja, ani żadna inna europejska instytucja nie ma prawa wtrącać się do żadnego państwa członkowskiego w sprawach wymiaru sprawiedliwości, bo wymiary sprawiedliwości nie są objęte acquis communitaire, nie są objęte prawem europejskim".

"Jest to ideologiczno-polityczna rozgrywka z polskim rządem, gdzie dla przykładu wybrano po prostu taką płaszczyznę, jak praworządność. Ma pani rację, to będzie trwało dalej. Zresztą pani von der Leyen powiedziała, że nie ustąpi z rozliczania. Nawet jeśli w pewnym momencie uznają - a dopóki ten rząd będzie przy władzy, nigdy tego nie zrobią - że nasz wymiar sprawiedliwości odpowiada interesom, czy wyobrażeniom, to wyciągną inną płaszczyznę sporu. To będzie kwestia edukacji, mniejszości seksualnych, praw reprodukcyjnych czyli tzw. prawa do aborcji. Wreszcie dotkną na przykład religii w szkołach itd., bo to jest lewicowo liberalna większość, która chce ukształtować wszystkie państwa Unii Europejskiej zgodnie z pewnym modelem tej liberalno-lewicowej doktryny".

"Widać z tej dyskusji na temat „kamieni milowych”, że KE rości sobie pretensje do dyscyplinowania rządów UE w niezliczonych dziedzinach. W tym przemówieniu von der Leyen wskazała nawet, że te dyscypliny będą rozszerzane, że lista nie jest zamknięta. W przypadku innych krajów dochodzi nawet do 400 i więcej tzw. kamieni milowych czyli różnych dyrektyw czy zapowiedzi dyrektyw, czy żądań, jak ma się ten czy ów kraj rozwijać".

"Jest cała batalia o funkcjonowanie Unii Europejskiej, sposób zarządzania, mechanizm decyzyjny, o odejście od traktatów i zarządzanie nami nie przez prawowite rządy, tylko przez europejską biurokrację. Znajdujemy się w paradoksalnej sytuacji, że następny rząd w jakimkolwiek kraju, jeśli tylko będzie miał jakiekolwiek odejście od tego lewicowo-liberalnego modelu, to swojego programu polityczno-gospodarczego nie będzie mógł realizować. Można więc powiedzieć, że w takim razie po co organizować demokratyczne wybory w poszczególnych krajach, jeśli i tak większość dyrektyw dotyczących życia społeczno-polityczno-ekonomicznego będzie przychodziła z UE. Czyli co? Rządy będą zarządzały światłami na skrzyżowaniach, kartą pływacką i takimi trzeciorzędnymi kwestiami?"

"Problem też jest, jak powiedziałem, po stronie Brukseli - totalnie odmiennych interpretacji. Jesteśmy po prostu oszukiwani. Przedstawia nam się taką interpretację, co do której uważamy, że jest korzystna dla nas, a potem się okazuje, że Bruksela i główne państwa czyli większość państw UE w ogóle nie podziela tej interpretacji, którą nam zaproponowano, a na podstawie której zgodziliśmy się przyznać europejskim instytucjom takie czy inne prerogatywy. Mamy więc do czynienia nie z acquis communitaire, ale z jakimś swoistym prawem europejskiej dżungli. Jeszcze raz podkreślam - to jest bitwa ideologiczna. Tu nie ma kompromisów. W wojnie ideologicznej nie można się umówić na jakieś warunki brzegowe, tylko to jest walka o to, kto kogo".

Przytoczyłem obszerne fragmenty wywiadu, bowiem całkowicie zgadzam się z konstatacjami W. Waszczykowskiego i szkoda, że dopiero teraz tak mocno wybrzmiewają - teraz, kiedy "mleko już się rozlało" i nie ma szans na renegocjacje warunków (w nowomowie KE tzw. "kamieni milowych") zawartych w polskim KPO a tych kamieni milowych można się doliczyć od 160 do niemal 300, o czym ostatnio pisałem [2]. 

Ogólnie z tego wywiadu wynika, że ta cała unijna - w kontekście KPO - walka o "praworządność" w Polsce to jest tylko jakiś tam pretekst do wprowadzenia w Polsce (i na Węgrzech) lewicowo-liberalnego modelu społeczno-polityczno-ekonomicznego, który może być wprowadzony w tych krajach jedynie wtedy, kiedy upadną obecne w nich konserwatywne rządy a władzę przejmą fanatyczni piewcy obecnego kierunku rozwoju UE zmierzającego do stworzenia Jednego Sfederalizowanego Państwa Europa, czyli Związku Socjalistycznych Republik Europejskich (Niemieckich). 

Innym ważnym wnioskiem jest to, że może się zdarzyć, iż tak naprawdę tych pieniędzy z Funduszu Odbudowy - mimo zaakceptowania polskiego KPO - nigdy nie dostaniemy, bo UE do czasu, kiedy nie upadnie obecny polski rząd a władzy nie obejmą lewicowo-liberalne partie, będzie cały czas wyszukiwała innych pretekstów (kolejnych "kamieni milowych"), które Polska musi spełnić, aby otrzymać pieniądze. I tak się to może ciągnąć w nieskończoność. 

Zresztą podobnego zdania jest też redaktor Rafał Ziemkiewicz, który w swoich wideoblogach ciągle z pewną ironią stwierdza, iż tych pieniędzy z FO Polska nigdy nie obejrzy i... chyba ma rację. 

Ileż to ja już razy pisałem, że zgoda Polski na przyjęcie pieniędzy z unijnego FO i z tego powodu przygotowanie przez nas KPO to tak naprawdę bezkrwawe oddawanie naszej wolności, suwerenności i niepodległości. Przestrzegałem przed jakimś tam hurraoptymizmem z powodu niby zaakceptowania naszego KPO przez KE (zaakceptowanie KPO nie oznacza, iż te pieniądze kiedykolwiek dostaniemy). Wyrażałem swoją złość na brak polskiego veta w lipcu czy grudniu 2020 roku, kiedy to niestety zaakceptowaliśmy: "uwspólnotowienie długów", możliwość nakładania podatków unijnych oraz tzw. "mechanizm warunkowości", z którego dziś - wbrew zapowiedziom, że będzie on dotyczył tylko FO - UE czerpie obficie i pozatraktatowo już niemal w każdym aspekcie społeczno-polityczno-gospodarczego życia poszczególnych państw. Wskazywałem też, że straciliśmy ogromną szansę na wycofanie się z przyjęcia tego FO - a mieliśmy idealny pretekst w postaci ponad rocznego wstrzymywania się KE przed akceptacją naszego KPO. 

Dziś wydaje się, że niestety jesteśmy "w czarnej d..pie", ale - co może zabrzmi brutalnie - może wojna na Ukrainie jest naszą ostatnią szansą na utrzymanie naszej państwowości. 

Haniebna reakcja Starej Europy (przede wszystkim Niemiec i Francji) na wydarzenia na Ukrainie daje nam możliwość zacieśnienia współpracy w ramach Trójmorza z ewentualnym rozszerzeniem tego porozumienia o Ukrainę czy nawet UK. 

Ewentualne zwycięstwo Ukrainy zdecydowanie osłabi przede wszystkim Rosję, ale i też Niemcy. A właśnie ci ostatni są największym nieszczęściem Unii Europejskiej i to one w największym stopniu dążą do budowy owego Jednego Sfederalizowanego Państwa Europa (ZSRR-bis) - oczywiście ze stolicą w Berlinie i po części w Brukseli. To postulowane unijne państwo ma być preludium do budowy z Rosją Eurazji od Władywostoku do Lizbony. 

A dla nas osłabienie kondominium niemiecko-rosyjskiego jest naszą racją stanu. Tak było onegdaj i tak jest dzisiaj. 

[1] https://wpolityce.pl/polityka/...
[2] https://krzysztofjaw.blogspot....

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad... 
© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw) 
http://krzysztofjaw.blogspot.com/ 
kjahog@gmail.com 

Jeżeli moje teksty nie są dla Państwa obojętne i szanują Państwo moją pracę, to mogą mnie Państwo wesprzeć drobną kwotą. 
Z góry wszystkim darczyńcom dziękuję! 
Nr konta - ALIOR BANK: 58 2490 0005 0000 4000 7146 4814 
Paypal: paypal.me/kjahog
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Czesław2

10-06-2022 [12:34] - Czesław2 | Link:

Panie Krzysztofie, o tym w Polsce wie nawet babcia klozetowa. Niestety, udaje, że nie wie tzw klasa polityczna. Kasa dla siebie over all. Jeśli chodzi o niemcy, to wiele ich fabryk jest w rękach kapitału zza Atlantyku, tak, ze źródło ich działań wcale nie jest tak jednoznaczne. Sam Pan kiedyś wskazał właścicieli świata.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

10-06-2022 [12:44] - krzysztofjaw | Link:

Niby tak, ale jeszcze do niedawna 70% Polaków było zdecydowanie prounijnych. Teraz się to na szczęście zmienia o czym pisałem w: https://krzysztofjaw.blogspot.....
A tak ad meritum komentarza. 
Dlatego tak mnie denerwuje ta propaganda sukcesu rządu. Są tego chyba cztery hipotetyczne powody powody: albo głupota, albo cynizm i dbanie o własną kasę, albo zdrada, albo świadomość, że utrata władzy na rzecz PO to byłaby katastrofa dla Polski. Ja w swojej percepcji mogę jedynie przyjąć ten ostatni powód, bo też bym nie chciał, żeby kiedykolwiek do władzy wrócili zdrajcy i nikczemnicy. 
Pzdr

Obrazek użytkownika Ijontichy

10-06-2022 [13:57] - Ijontichy | Link:

Ukłony.
Ja Panu Waszczykowskiemu odpowiedziałem pod tym wywiadem,dlaczego on wyleciał,Macierewicz,Pani Szydło...zamach stanu w 2017...i wejście Gowina wraz z jego "ludźmi".
Ciapciakiewicz na miejsce Waszczykowskiego...szczyt bezczelności Dudy i jego geremkowszyzny krakowskiej.

Ale do notki: wszystkie cztery aletrnatywy pasują,Wałęsa miał trzy Pan ma cztery:-))
Jak w filmie.

A Morawiecki okazuje się najgorszym wynalazkiem Kaczyńskiego(?) Dudy i diaspory żydowskiej w Polin

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

10-06-2022 [16:19] - krzysztofjaw | Link:

Też uważam, że pierwszy rząd PiS (ZP) po wygraniu wyborów w 2015 był najlepszy. A. Macierewicz, B. Szydło, J. Szyszko czy nawet W. Waszczykowski to byli ludzie, dla których Polska była najważniejsza. Później nastąpiła nagła wymiana B. Szydło na M. Morawieckiego, pozbyto się też A. Macierewicza, W. Waszczykowskiego czy właśnie J. Szyszko. Wejście do rządu J. Gowina to od początku było nieporozumienie i za dużo osób z tego ugrupowania startowało w wyborach z list ZP (PiS). Szanuję J. Kaczyńskiego, ale w swojej karierze popełniał kardynalne błędy w doborze swoich najbliższych współpracowników, w tym na stanowiskach ministerialnych a nawet premiera jak K. Marcinkiewicz. 

Co do prezydenta A. Dudy. Głosowałem na niego, ale po jego wetujących wyczynach w sprawach reformy sądów i zawetowania ustawy o szkolnictwie autorstwa Czarnka jestem wobec niego skrajnie nieufny. Podobnie moją nieufność wzbudza też premier M. Morawiecki, który jest nadzwyczaj uległy UE. Tak... wiem, że są podejrzenia, iż A. Duda został nominowany przez żydowski Kneset obradujący w Krakowie, którego był gościem i, że M. Morawiecki ma żydowskie korzenie. Mówi się, że dziś w Polsce rządzi masoneria szkocka (PiS) a nie masoneria rytu francuskiego (PO i przystawki). Tak przynajmniej twierdzi znawca masonerii dr. Krajski. A ja osobiście jestem skrajnie nieufny Żydom wszelkiej maści. 

pzdr

Obrazek użytkownika Adam66

10-06-2022 [14:12] - Adam66 | Link:

@Autor
Sądząc po działaniach ekipy Morawieckiego to chyba wszystkie cztery powody trzeba uznać, z zanaczeniem, że utrata władzy na rzecz PO czy też całej tej zbieraniny zwanej "opozycją", to nie jest obawa o katastrofę Polski.  Oni po prostu obawiają się zemsty bo sądy to kasta a kasta wiadomo komu sprzyja, więc przynajmniej część obecnego zarządu obawia się kar.  Biorąc jednak pod uwagę zasadę "wy nie ruszacie naszych, my nie ruszamy waszych" to chyba nie mają się czego obawiać. 
W podobnym tonie do ministra Waszczykowskiego, w ostatnich komentarzach wypowiadają się Gadowski jak i Ziemkiewicz, tylko są trochę mniej dyplomatyczni niż Waszczykowski.
https://www.youtube.com/watch?...
https://www.youtube.com/watch?...
Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

10-06-2022 [16:21] - krzysztofjaw | Link:

W. Gadowski, Ł. Warzecha, R. Ziemkiewicz mówią bezpośrednio to, co trochę dyplomatycznie powiedział w tym wywiadzie W. Waszczykowski. Oni są niezależni więc mogą więcej. 
Pzdr

Obrazek użytkownika juur

10-06-2022 [14:55] - juur | Link:

Diagnozy jest tylko jedna, społeczeństwo jest złe a rząd wspaniały.
Chamstwo, chamstwo i czysta złośliwość...rodacy nie chcą jeździć, kosztownym, luksusowymi Teslami. Zim nie chcą spędzać w luksusowych apartamentach w ciepłym klimacie i to tylko po to by zrobić na złość wybrańcom narodu... Oni już od dawna tak robią i wiedzą, że to jest fajne.
Od dawna przedstawiciele nurtu, nazwijmy go: "Dyżurny Kuźmiuk Powiatowy" piszą o najlepszym premierze i jego staraniach, który jak zawsze, tak jak kazali podpisuje co mu karzą. Co takiego podpisał w Szwecji? To dla naszego dobra. I skąd ta agresja, złość? I jeszcze to narzekanie na ceny, inflacje... to muszą być pachołki Putina i ruskie onuce...i jeszcze obrażają wielkich dygnitarzy na jakiejś poczcie. Co z takimi robić?

 

Obrazek użytkownika u2

10-06-2022 [15:06] - u2 | Link:

Jednego Sfederalizowanego Państwa Europa (ZSRR-bis) - oczywiście ze stolicą w Berlinie i po części w Brukseli.

Tyle, że to nie Związek Zdradziecki ale bogata Europa zachodnia. Lepiej trzymać z bogatym i silnym, niż z biednym i słabym jak np Rosja Putlerka.

PS. A obecna ekipa Zjednoczonej Prawicy nie może wypowiedzieć wojny Europie jak Rosja, bo to oznaczałoby samobójstwo. Mamy mądrych polityków, którym nieobce jest słowo kompromis, którzy wsłuchują się w głos wyborców, a wyborcy chcą być w bogatej i silnej Unii, a nie chcą "ruskiego miru", bo to oznacza wojnę, śmierć i wynaradawianie. Poza tym rząd Zjednoczonej Prawicy realizuje strategiczną wizję rozwoju Polski i jestem dziwnie spokojny, że im, czyli i nam, to się uda :-)

Obrazek użytkownika Es

10-06-2022 [15:52] - Es | Link:

Jak zwykle  : zero- jedynkowe widzenie świata. To w zasadzie po co nam rząd, skoro jest w brukseli/ Berlinie.? 
jest coś- cokolwiek czego "dobra zmiana " dokonała a popr,ednicy nie mogli? No.. może za wyjątkiem realizacji hasła : aby było tak jak było. Bo tu rzeczywiście  wykazali się  energią i ...jest jeszcze bardziej 

Obrazek użytkownika u2

10-06-2022 [16:01] - u2 | Link:

cokolwiek czego "dobra zmiana " dokonała a popr,ednicy nie mogli?

Mogli, ale nie chcieli. Widać po wyprzedaży wszystkiego co przynosiło zyski np. polskie cukrownie oraz doprowadzaniu do bankructwa np. firmy budujące autostrady. No i wałki na VAT, ale nie tylko na VAT. Amber Gold, OLT Express, plany sprzedaży LOT, Lotosu, Lasów Państwowych itd itp.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

10-06-2022 [16:27] - krzysztofjaw | Link:

"Śmierć i wynaradawianie" czeka nas dzisiaj z rąk Starej Europy a przede wszystkim Niemców. I nad tym należy dyskutować a nie bajdurzyć, że jeżeli nie UE to "ruski mir". Jest jeszcze NATO oraz nowe porozumienia w stylu: UK, Polska i Ukraina lub zacieśnienie współpracy w ramach Trójmorza i bukaresztańskiej dziewiątki (kraje wschodniej flanki NATO:  Bułgaria, Czechy, Estonia, Litwa, Łotwa, Polska, Rumunia, Słowacja i Węgry), która właśnie obraduje. 
Pzdr

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

10-06-2022 [16:59] - wielkopolskizdzichu | Link:

 "(kraje wschodniej flanki NATO:  Bułgaria, Czechy, Estonia, Litwa, Łotwa, Polska, Rumunia, Słowacja i Węgry)"
Które z tych państw zamierzają wyjść z UE?

W obecnej sytuacji jakiekolwiek bajdurzenia o opuszczeniu UE przez Polskę należy traktować jako zdradę najbardziej żywotnych interesów Polski.
Z kolei uleganie propagandowym działaniu ekipy Ziobry, to wyraz naiwności i głupoty.

Polska ma znaczenia dla Ukrainy, UK i USA jako członek UE, gdyż może reprezentować na forum unijnym ich interesy, które niekiedy pokrywają się z naszymi. Polska poza UE to natychmiastowy wzrost notowań Niemców i Francji. Polska nie będzie miała wówczas żadnego wpływu na decyzje brukselskie, natomiast UE z racji powiazań gospodarczych wpływ na Polskę będzie miała przemożny.
Liczenie na USA jako partnera gospodarczego, równoważącego UE  jest jak na razie nierealne bo podatnik amerykański nie widzi potrzeby inwestowania swych pieniędzy w potencjalny teatr wojny. Podatnik amerykański ma od czasów Hitlera interesy w Niemczech, a nie u nas.
Polskie uczelnie i instytuty naukowe są dla ich odpowiedników w całej UE w miare równorzędnym partnerem, dla USA wyłącznie obszarem drenażu wykształconych białasów, których im brakuje.

Trzeba być kompletnym ignorantem historycznym, politycznym i gospodarczym by propagować wizję Polski poza UE.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

10-06-2022 [19:10] - krzysztofjaw | Link:

Niech Pan wskaże choć jedną rzecz, na którą Polska ma obecnie wpływ w UE?
Pzdr

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

10-06-2022 [20:25] - wielkopolskizdzichu | Link:

Na wszystkie rzeczy ma wpływ, na większość bardzo niewielki, ponieważ nie należy do grupy największych płatników i nie prowadzi dyplomacji.
Oddanie jej na początku krzykaczom z przerośniętym ego i z brakiem wiedzy i umiejętności tworzenia sojuszy takim indywiduom jak Szydło, Waszczykowski i spółka przyniosło opłakane efekty.
Nawet po zmianie tej obłąkanej ekipy okazało się że polska dyplomacja nie potrafi się zachować na poziomie wobec wygranej Bideta i oczekiwała, że w wyniku fizycznej rozprawy zwolenników Trampka z ekipą Bideta, Trampek na powrót znajdzie się w Białym Domu.

Obecnie przedstawiciele UE chcą czy nie muszą wysłuchać głosu Polski, choćby w sprawach Ukrainy mamy możliwość tworzenia grupy nacisku, poza UE nie mielibyśmy nic do gadania.

Obrazek użytkownika u2

10-06-2022 [17:26] - u2 | Link:

"Śmierć i wynaradawianie" czeka nas dzisiaj z rąk Starej Europy a przede wszystkim Niemców.

No nie. To że Niemcy prowadzili samobójczą politykę uzależniania się od ruskiego gazu, nie oznacza, że Polska idzie w ślady Niemiec. O dziwo Polska radzi sobie znakomicie, dogaduje się z KE, pomimo 27 rezolucji PE. Wspomaga Ukrainę ile może, współpracuje mocno z USA. Same plusy dodatnie.  Rosja by na pewno chciała, aby Polska szła udry i z KE i z USA, ale niedoczekanie Putlerka i jego szajki :-)

Obrazek użytkownika sake3

10-06-2022 [15:44] - sake3 | Link:

W dokumencie wydanym przez KE jest pwawdopodobnie mowa o polskim ,,nielegalnym Trybunale Konstytucyjnym'' i polskiej ,,nielegalnej KRS''.Jak mozna rozumieć ten dokument podkreśla zasadę pierwszeństwa prawa europejskiego nad Konstytucją RP. Dlatego bezczelnie i również głosami polskich europarlamentarzystów zdelegalizowano TK i KRS jako jedynemu z krajów europejskich.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

10-06-2022 [16:29] - krzysztofjaw | Link:

Niemcy zadbały aby ichni TK był nadrzędny wobec prawa unijnego. W naszym przypadku elity unijne mówią, że prawo unijne jest nadrzędne nad naszą Konstytucją i TK. To oczywiście tragiczne dla Polski myślenie elit unijnych, do których nie mam za grosz zaufania.
Pzdr

Obrazek użytkownika Czesław2

10-06-2022 [18:50] - Czesław2 | Link:

@Krzysztofjaw Myśmy też zadbali. Mamy wyrok TK o nadrzędności polskiej konstytucji. I co z tego. Pierwsze rozdanie pięciu ojro i PIS złamał ten wyrok.

Obrazek użytkownika Darek65

10-06-2022 [17:27] - Darek65 | Link:

Trafiłem na coś takiego -  https://twitter.com/artut_f/st...

Obrazek użytkownika Jan1797

10-06-2022 [17:41] - Jan1797 | Link:

"Wszystkie stacje muszą być zamknięte w styczniu 2024"
Z czego to wynika? Arturkowi pomyliły się kopalnie ze stacjami odmetanowania?
RIA nowostii?
 

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

10-06-2022 [19:16] - krzysztofjaw | Link:

Ja akurat bardzo szanuję Pana prezesa P. Woźniaka i mu wierzę. Jest jeszcze gorzej niż myślałem. Niestety. Dziękuję za info i chyba tą wypowiedź trzeba rozpowszechnić.  
Pzdr

Obrazek użytkownika Jan1797

11-06-2022 [12:36] - Jan1797 | Link:

Gdyby studenci uważali, zauważyli by na pewno, że skupiłem się na odpowiedzi komentatorowi  TT.
Pan Prezes Woźniak jest osobą szanowaną, doskonale problem zna, pracował nad nim;  https://www.youtube.com/watch?...
Bardziej zrozumiałe jest wyjaśnienie w tym materiale, polecam; https://www.youtube.com/watch?...  
Wszystko byłoby ok gdyby nie, przyspieszona wojną zależność. 

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

10-06-2022 [21:44] - Siberian Husky Dog | Link:

UE powstała na podwalinach Wspólnoty Węgla i Stali a dziś w tej samej unii są problemy z węglem i stalą.
Co poszło nie tak?