Iga Świątek - tenisowy fenomen z polskim sercem!

Może dla niektórych będzie to infantylne, ale ja zawsze staram się oglądać polskich sportowców na najwyższym podium określonej dyscypliny i obserwować ich reakcję na odgrywany w takich sytuacjach polski hymn. I wtedy wiem już wszystko i mogę ocenić każdego sportowca. 

Tenisem interesuję się w sumie od czasów W. Fibaka a już sukcesy A. Radwańskiej śledziłem z zapartym tchem, ale nigdy bym się nie spodziewał, że dożyję czasów, kiedy polski tenisista - w tym wypadku tenisistka - będzie numerem jeden w światowym tenisowym rankingu. To, co dziś sportowo prezentuje Iga Świątek jest czymś, czego chyba każdy polski tenisowy kibic się nie spodziewał. Jest wprost fenomenalna i cały kobiecy świat tenisowy jest u jej stóp! A dla kibica jej zwycięstwa są wzruszeniem i dumą, że to właśnie w Polsce narodził się taki talent i godnie reprezentuje nasz kraj. 

Bo przecież Iga Świątek jest nie tylko wspaniałym sportowcem, ale i kapitalnym oraz nad wyraz pozytywnie dojrzałym człowiekiem. Mimo swoich niedawno skończonych zaledwie 21 lat mogłaby swoją ludzką wrażliwością i dojrzałością obdzielić nie tylko wielu starszych sportowców, ale i wielu innych ludzi z każdego obszaru publicznej działalności. 

Weźmy na przykład jej postawę wobec wojny na Ukrainie. Jako chyba już jedyna tenisistka dalej gra ze wstążką w ukraińskich barwach na czapeczce i niemal zawsze werbalnie wspiera walczących Ukraińców a konflikt rosyjsko-ukraiński nazywa tak jaki jest w rzeczywistości: barbarzyńską wojną spowodowaną przez Rosję a nie żadną "rosyjską wojskową operacją wyzwoleńczą".  

Wielokrotnie też zapowiadała, że chciałaby w jakiejś formie realnie wesprzeć walczącą Ukrainę i chyba takim pierwszym krokiem będzie zapowiadany na 23 lipca pro-ukraiński turniej tenisowy, w którym - oprócz tenisistów ukraińskich - zagrają: Iga Świątek i Agnieszka Radwańska. Świetny pomysł i wielkie chapeau bas dla obu polskich tenisistek!

Iga Świątek jest też świetna w kontaktach z mediami i zachowuje dystans do swoich sukcesów. Nie gwiazdorzy i pozostaje sobą, co naprawdę bywa trudne, gdy się jest na tenisowym szczycie. Wielu tenisowych sportowców nie potrafiło udźwignąć popularności i kończyło swoja dominację po kilku turniejach. Obserwując Igę Światek jestem pewny, że ona mentalnie jest przygotowana, aby osiągać sukcesy przez wiele następnych lat. I tego jej życzę. 

Ale wracając do mojego pierwszego akapitu niemniejszego tekstu. 

Iga Świątek podczas meczów wydaje się ostoją spokoju i pewności siebie. W tym roku podczas gier niemal niezauważalne są jej emocje, choć jestem pewien, że gdzieś tam w środku "aż kipi", ale potrafi to opanować, co musi bardzo mocno złościć jej przeciwniczki. 

I w końcu mogliśmy zauważyć jej łzy wzruszenia podczas... grania polskiego hymnu po zwycięstwie w Paryżu. One były naturalne i spowodowały, że nawet ja musiałem otrzeć mokre oczy chusteczką. I w tym momencie już wiedziałem, że już zawsze - nawet w gorszych chwilach - będę kibicował Idze Świątek, tenisowemu fenomenowi z polskim sercem!

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad... 
© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw) 
http://krzysztofjaw.blogspot.com/ 
kjahog@gmail.com 

Jeżeli moje teksty nie są dla Państwa obojętne i szanują Państwo moją pracę, to mogą mnie Państwo wesprzeć drobną kwotą. 
Z góry wszystkim darczyńcom dziękuję! 
Nr konta - ALIOR BANK: 58 2490 0005 0000 4000 7146 4814 
Paypal: paypal.me/kjahog
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Ijontichy

09-06-2022 [19:22] - Ijontichy | Link:

"Szukaj pieniędzy" jak w kazdym śledztwie.
2020 RG i Iga wygrywa,bo dziwne kontuzje,temperatury,okres...gwiazdy sie "wykruszają" z RG i Iga nie ma z kim przegrać...MA PUCHAR.
Polacy szaleją! Funkcjonariusze w mediach pompują MM,AD grzeją sie w blasku...Iga wie,jakie błędy popełnia i zmienia trenera.

2021 kowid i RG nie ma.

2022 RG...napad paniki,czarna Japonka olewa,inne dziewczyny muszą wejść na kort,ale kto im broni walić po autach i w siatę? 

Iga wygrywa...w kuluarach RG już głośno sie mowi,że zabojady płacą centy za mecz,punktów nie ma i ATMOSFERA JEST DO ZRZYGANIA,ALE MUSZĄ PRZYJECHAĆ...

MAURESMO to babo-chłop,lezba i zboczona kompletnie osoba...wiele dziewczyn sie skarży,że jest molestowane przez nią/niego...ALE IGA MA SUKCES!!! Znow nie ma z kim przegrać.

Pompowanie kompresorem :-)))

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

09-06-2022 [20:22] - krzysztofjaw | Link:

RG to nie jedyny turniej wygrany przez Igę. I może mniej polityki w tym wszystkim. Nieprawdaż? Trochę szacunku za talent i katorżniczą pracę od niemal dzieciństwa...
Pzdr
 

Obrazek użytkownika u2

09-06-2022 [20:56] - u2 | Link:

Jako chyba już jedyna tenisistka dalej gra ze wstążką w ukraińskich barwach na czapeczce

Przypomina mi się fenomenalny Kamil Stoch, który wywalczył dwa złota olimpijskie z biało-czerwoną szachownicą na kasku. Mój wielki szacun dla tych wielkich Polaków :-)

Obrazek użytkownika Es

10-06-2022 [11:53] - Es | Link:

" wydaje się ostoją spokoju" - jeszcze niedawno nie było tak różowo. Pani psycholog robi dobrą robotę, a zmiana ekipy daje efekty sportowe. Iga trafiła w dobry moment mocnych przetasowań w kobiecym tenisie, o którego nadejściu pisałem gdzieś 2 lata temu. Tej szansy nie miała Radwańska . Nie umniejsza to oczywiście jej klasy sportowej , a do tego daje nadzieję trwałej pozycji na szczycie WTA. Świetna , nie zmanierowana i dojrzała jak na swój wiek dziewczyna. Tylko trzymać kciuki za rozpoczynającą się wspaniałą karierę