Niemcy-Rosja. Mimo wojny, wspólne porozumienie trwa a w tle

...federalizacja krajów UE...

Jeszcze raz chcę przypomnieć, że w niemieckiej umowie koalicyjnej obecnego rządu Olafa Scholza zawarto zapis mówiący o dążeniu Niemiec do zbudowania z Unii Europejskiej Jednego Sfederalizowanego Państwa Europa ze stolicą w Berlinie albo w Berlinie i Brukseli. 

Taki też cel ma dziś większość liberalno-lewicowych tzw. elit unijnych, które pragną wcielić w życie komunistyczne idee zawarte w Manifeście z Ventotene autorstwa marksistów i komunistów:  Altiera Spinellego, Ernesta Rossiego i Eugenia Colorniego, przy czym częściej wymienia się autorstwo tych dwóch pierwszych a szczególnie  Altiera Spinellego [1], [2]. 

"Komisja Europejska w „Białej Księdze” o przyszłości Unii Europejskiej wymienia tylko jedno źródło ideowe jej dalszego rozwoju – napisany w duchu ideologii marksistowskiej Manifest z Ventotene. Jego autorzy zakładają federalizację Europy, niezależnie od woli mieszkańców kontynentu" [1].

Tak dygresyjnie... Jakże symptomatyczne jest to totalitarne określenie "niezależnie od woli mieszkańców kontynentu" i jakże podobne do określenia twórcy ideowego nazizmu i komunizmu Karola Marksa: "Klasy i rasy, które są zbyt słabe, żeby opanować nowe warunki życia, muszą zniknąć..." [3]. 

Realizacja postulatu federalizacji oznacza ni mniej ni więcej jak likwidację suwerennych i niepodległych państw europejskich, które w nowym Związku Socjalistycznych Republik Europejskich (ZSRR - bis) będą odgrywały rolę landów/województw/republik. 

Według zaś hipotetycznych porozumień między Niemcami i Rosją dokonany został podział wpływów tych krajów w Europie. Niemcy mają dominować - poprzez sfederalizowane jedno państwo europejskie - w krajach, które dziś lub w przyszłości są (będą) członkami Unii Europejskiej, natomiast wpływy Rosji mają po ich zachodniej stronie obejmować m.in. Ukrainę i Białoruś. 

Głównym celem zaś tych państw jest przyszła budowa Eurazji od Władywostoku do Lizbony, która ma stać się częścią Nowego Porządku Świata (NWO) [4]. Co prawda i Niemcy i Rosja w takiej Eurazji widzą siebie jako lidera, ale mniemam, że pomni historii II WŚ tym razem się porozumieją. 

Warto tedy spojrzeć na reakcję Niemiec czy Francji na wojnę na Ukrainie poprzez pryzmat takich celów elit unijnych. Po prostu ustalono, że Ukraina jest po stronie wpływów Rosji i to porozumienie - mimo wojny – trwa nadal. Stąd taka niechęć Niemiec czy Francji do pomocy Ukrainie a nawet zachęcanie jej do kapitulacji, jak to niedawno raczył zagaworzyć E. Macron, dla którego ważniejsze jest "zachowanie twarzy" przez W. Putina niż walka i wolność Ukrainy.

Także nie dziwmy się, że "Olaf Scholz, kanclerz Niemiec, w dzisiejszym wystąpieniu w niemieckim parlamencie,  przekreślił szanse na szybkie przystąpienie Ukrainy do UE, mówiąc, że "nie ma drogi na skróty do UE" (...) Powiedział, że prezydent Francji Emmanuel Macron miał rację, mówiąc, że proces przystąpienia do UE "nie jest kwestią kilku miesięcy czy kilku lat". Z tego powodu Wspólnota powinna skupić się na zaoferowaniu Ukrainie pomocy gospodarczej (...) Kanclerz powiedział, że przyjęcie do UE jest  "jedyne słuszne wobec sześciu krajów Bałkanów Zachodnich". Sześć krajów Bałkanów Zachodnich, które aspirują do członkostwa w UE - Czarnogóra, Serbia, Albania, Macedonia Północna, Bośnia i Hercegowina oraz Kosowo - było, jak powiedział Scholz, "od lat zaangażowanych w intensywne reformy przygotowujące do akcesji" (...) Niemcy poparły też pomysł utworzenia "funduszu solidarności" finansowanego ze środków UE i partnerów międzynarodowych, który miałby na celu odbudowę zniszczonej infrastruktury Ukrainy po zakończeniu wojny z Rosją i "ożywienie ukraińskiej gospodarki" [5].

Być może niektórych zaskoczyła przychylność O. Scholza do przyjęcia w struktury UE wymienionych krajów reprezentujących Bałkany Zachodnie, ale staje się to oczywiste, gdy spojrzymy na tą przychylność poprzez pryzmat celu jakim jest budowa Jednego Sfederalizowanego Państwa Europa. Jestem bowiem pewien, że owe kraje zostały już przypisane wpływom niemieckim a nie rosyjskim lub też taka wypowiedź Kanclerza Niemiec jest po prostu swoistą ofertą negocjacyjną wobec Rosji: Ukraina za część Bałkanów Zachodnich. 

Polecam przeczytanie Manifestu z Ventotene [2]. Naprawdę warto go przeczytać, bo wtedy zdamy sobie sprawę dokąd to wszystko zmierza, czyli dokąd zmierza UE i będziemy mogli zrozumieć to, czego do tej pory nie byliśmy w stanie pojąć, jak np. reakcja Niemiec czy Francji na wojnę na Ukrainie czy też kontynuowanie "grillowania" przez PE Polski i Węgier albo wyniki takiej Konferencji o przyszłości Europy, które zawierają się w sloganie: "więcej integracji, więcej unii w unii". Notabene Grupa Europejskich Konserwatystów i Reformatorów, do której należy PiS, podjęła wcześniej decyzję o opuszczeniu tej Konferencji uznając, iż " jej organizatorzy metodycznie forsowali program zwiększenia uprawnień instytucji unijnych i większej centralizacji władzy w UE, m.in. poprzez manipulacje przy doborze ekspertów czy interpretacji tzw. rekomendacji obywatelskich. Dodatkowo, jak zauważa, Konferencja cieszyła się znikomym zainteresowaniem europejskiej opinii publicznej, co nie pozwala uznać jej konkluzji za reprezentatywne żądania Europejczyków" [6].

[1] https://osrodekanaliz.pl/publi... https://pl.wikipedia.org/wiki/...
[2] https://ordoiuris.pl/pliki/dok... – warto go przeczytać, bo wtedy zdamy sobie sprawę dokąd to wszystko zmierza i zrozumiemy to, czego do tej pory nie byliśmy w stanie zrozumieć. Szczerze polecam! 
[3] http://krzysztofjaw.blogspot.c...
[4] https://krzysztofjaw.blogspot.... 
[5] https://www.salon24.pl/newsroo...
[6] https://kosmazlotowski.eu/moja...

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad... 
© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw) 
http://krzysztofjaw.blogspot.com/ 
kjahog@gmail.com 

Jeżeli moje teksty nie są dla Państwa obojętne i szanują Państwo moją pracę, to mogą mnie Państwo wesprzeć drobną kwotą. Z góry wszystkim darczyńcom dziękuję! 
Nr konta - ALIOR BANK: 58 2490 0005 0000 4000 7146 4814 
Paypal: paypal.me/kjahog
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

19-05-2022 [18:02] - u2 | Link:

"Klasy i rasy, które są zbyt słabe, żeby opanować nowe warunki życia, muszą zniknąć..."

Zabijać, czy nie zabijać, oto jest pytanie.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

19-05-2022 [19:12] - krzysztofjaw | Link:

Kiedyś komuniści zabijali a dziś po prostu ogłupiają społeczeństwa. Według A. Spinellego będzie tak, że już nic nie będziemy posiadać, żadnej własności a i tak będziemy zadowoleni i będziemy się cieszyć z własnego zniewolenia. Stąd np. globalne obniżanie poziomu nauczania i walka z indywidualnościami. Ma być bezkształtna i niemyśląca masa ludzi podatna li tylko na propagandę globalistów.
Pzdr

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

19-05-2022 [19:36] - Ula Ujejska | Link:

Panie Krzysztofie
Ten numer może w większości UE przejdzie, ale nie z Polakami - tego jestem pewna. Polska to jest ten mały kamyczek o który się potknie rusko niemiecka zawierucha.

Obrazek użytkownika u2

19-05-2022 [19:57] - u2 | Link:

Ten numer może w większości UE przejdzie, ale nie z Polakami

Ja bym również postawił na kraje Unii, które doświadczyły "dobrodziejstw" komunizmu. Ich kolejna urawniłowka nie za bardzo nęci. Stare kraje unii są za bardzo umoczone w kolonializm i obecną politykę poprawności. Ale już przykład Szwecji i Finlandii wskazuje, że jednak i stare kraje Unii się budzą widząc co się dzieje na Ukrainie.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

19-05-2022 [20:22] - krzysztofjaw | Link:

@u2

Masz dużo racji. Kraje, który niegdyś były zależne od ZSRR a już szczególnie kraje, które były częścią ZSRR jak Litwa, Łotwa, Estonia czy obudzona narodowo Ukraina mają doświadczenie komunistycznej centralizacji władzy. Podobne doświadczenia mają też kraje wyodrębnione z dawnej Jugosławii. One i my Polacy mamy ten gen odporności i buntu przeciw ponownej komunistycznej unirawniłowce płynącej ze Starej Europy. Tam społeczeństwa nie poznały czym pachnie ten komunizm i zostały już myślowo ubezwłasnowolnione. Dlatego też kraje naszego regionu winny jak najszybciej zacieśnić wzajemną współpracę i sprzeciwić się próbom federalizacji. Ale aby tak było to musimy głośno mówić, co kryje się dziś pod pojęciem Unii Europejskiej. 
Pzdr 

Obrazek użytkownika u2

19-05-2022 [20:40] - u2 | Link:

Dlatego też kraje naszego regionu winny jak najszybciej zacieśnić wzajemną współpracę i sprzeciwić się próbom federalizacji.

Trwa wojna, im dłużej trwa ... tym lepiej dla Polski. PAD i PMM wykonują doskonałą pracę, cokolwiek by o nich nie pisały ruskie onuce na NB.

Ale aby tak było to musimy głośno mówić, co kryje się dziś pod pojęciem Unii Europejskiej. 

W miarę zaostrzania się wojny stara Unia musi pęknąć. Prym w nakładaniu sankcji na Polskę wiodą Niemki typu Barley, czy Leyen. Od nich dużo zależy, a nie widać u nich dobrej woli. Nie dziwota, że Niemcy tak chętnie uciekali na wojnę. Chyba ze strachu przed Niemkami.

Obrazek użytkownika Darek65

20-05-2022 [10:32] - Darek65 | Link:

"....Polskę wiodą Niemki typu Barley, czy Leyen. Od nich dużo zależy,...." - od nich nic nie zależy, to tylko marionetki pociągane za sznurki zza sceny. Taką samą marionetką był król Europy, Tusk. Od niego nic nie zależało, posłusznie wykonywał polecenia. Do takich zadań pozyskuje się ludzi, szantażowanych, mało inteligentnych, ale łasych na apanaże.

"PAD i PMM wykonują doskonałą pracę, cokolwiek by o nich nie pisały ruskie onuce na NB" - kolejne marionetki pociągane za sznurki, tylko lokalnie

Kiedyś pewien Żyd powiedział :
Was mogą być miliony, a nas wystarczy trzech:
jeden w rządzie
jeden w sądzie
jeden w Kościele....

Obrazek użytkownika u2

20-05-2022 [10:40] - u2 | Link:

Do takich zadań pozyskuje się ludzi, szantażowanych, mało inteligentnych, ale łasych na apanaże.

Zajmowałeś się takim werbunkiem, że wiesz ? A może ciebie zwerbowali ?

Obrazek użytkownika Darek65

20-05-2022 [10:50] - Darek65 | Link:

Piłeś nie pisz.....nie piłeś, to wypij. Nie zmądrzejesz od tego, ale przynajmniej będzie Ci weselej...

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

19-05-2022 [20:16] - krzysztofjaw | Link:

@Ula Ujejska
Mimo pesymizmu jednak wierzę w Polskę i Polaków. Już nieraz próbowano nas zniszczyć, ale nikomu dotąd się to nie udało a szczególnie Niemcom i Rosji. 
Pzdr

Obrazek użytkownika u2

19-05-2022 [20:18] - u2 | Link:

Mimo pesymizmu jednak wierzę w Polskę i Polaków.

Jak już kilka razy pisałem na NB czeka nas Polaków i Polki świetlana przyszłość. A Polska będzie bezpieczna w nadchodzącej wielkimi krokami wojnie światowej. Ponoć są spisane jakieś objawienia fatimskie. Ja bazuję na wizjach Cz. F. Klimuszki (1905-1980) i inż. Ossowieckiego.(1877-1944).

Obrazek użytkownika Darek65

20-05-2022 [10:52] - Darek65 | Link:

@krzysztofjaw
Tylko dlaczego za każdym razem płacimy tak wielką cenę?

Obrazek użytkownika u2

20-05-2022 [11:06] - u2 | Link:

Tylko dlaczego za każdym razem płacimy tak wielką cenę?

Wy to kto ? I ile płacicie ?

Obrazek użytkownika marsie

19-05-2022 [21:27] - marsie | Link:

Ja tam nie chcę się wymądrzać (w tak światłym gronie!), ale swoje wiem:
https://biuletynnowy.blogspot.com
Czytajcie i uczcie się!

 

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

19-05-2022 [21:40] - krzysztofjaw | Link:

Naprawdę świetny ten Pana tekst. Ja staram się może pisać mniej emocjonalnie (choć zdarzają mi się też emocjonalne zrywy :), ale może właśnie taki przekaz jaki Pan proponuje jest w stanie dotrzeć do tych zakutych łbów, które dalej wielbią tą Unię Europejską... podobno dalej Polacy są w UE najbardziej jej przychylni. Obłęd!
Pzdr

Obrazek użytkownika u2

19-05-2022 [21:42] - u2 | Link:

podobno dalej Polacy są w UE najbardziej jej przychylni. Obłęd!

Żaden obłęd, tylko racjonalizm, czyli rozum.

Obrazek użytkownika Czesław2

20-05-2022 [07:54] - Czesław2 | Link:

Nawet w "prawicowych" mediach von Layen jest przedstawiana tak, jakby jednoosobowo podejmowała decyzje, jako premier Europy. Pranie mozgow na potęgę. Na to idą miliardy.

Obrazek użytkownika u2

20-05-2022 [09:14] - u2 | Link:

jakby jednoosobowo podejmowała decyzje, jako premier Europy

Pani Leyen już się wykazała jako minister wojny Niemiec. Rozwaliła tam budżet. Aby się jej pozbyć awansowano ją na szefową KE, nie mylić z "premierem Europy" ewentualnie "królem Europy".

Obrazek użytkownika u2

20-05-2022 [11:05] - u2 | Link:

Piłeś nie pisz.....nie piłeś, to wypij.

Serio pijesz alkohol od rana ? Taki twój ruski zwyczaj ? :-)