Donald Tusk uważa swoich zwolenników za idiotów?!

Czy tak jest w istocie? 

Kiedyś i nawet jeszcze bardzo niedawno (a może i dziś?) realnie - jako szef polskiego rządu i "król Europy" -  Donald Tusk był bardzo mocno proniemiecki i prorosyjski a teraz stara się przekonywać, że zawsze był propolski w odniesieniu do stosunków z Niemicami a przede wszystkim, że był antyrosyjski. Dla normalnie myślących ludzi jest po prostu przeszłym i dzisiejszym kłamcą, bo on szokująco hipokrytycznie i naprawdę wobec wojny na Ukrainie, i agresji na nią Rosji gaworzy, że od zawsze był antyputinowski. Mało tego! W swoich kłamliwych oparach absurdu raczył był nawet powiedzieć, że w UE był postrzegany jako nazbyt antyrosyjski (sic!).  

Cóż takie dzisiejsze wypowiedzi znaczą dla jego odbiorców a już tym bardziej dla jego zwolenników? Jest tylko jedno wytłumaczenie: on po prostu uważa ich za pospolitych idiotów. Żal mi ich, ale chyba rzeczywiście - jeżeli jemu en masse wierzą - są niespełna rozumu. 

No, przepraszam... może nie wszyscy przejawiają symptomy głupoty, bowiem część zwolenników D. Tuska chce liderowo po prostu powrotu do "koryta" a żeby tego dokonać to potrzebują swoich zwolenników, czyli tych, którzy będą na nich jako zmanipulowana masa głosowali. Z pewnością też możemy wśród zwolenników totalnej opozycji wyłowić jednostki, które tak naprawdę są najzwyczajniejszymi zdrajcami i działają na niekorzyść naszego kraju. Oni - cynicznie realizując swoje antypolskie zadania - też wykazują się umiłowaniem D. Tuska. 

Być może niektórzy zwolennicy D. Tuska i totalnej opozycji się obruszą, że nazywam ich ludźmi będącymi niespełna rozumu, ale przecież to nie ja ich za takich uważam, ale sam ich guru, czyli D. Tusk i jego liderowi poplecznicy! Bo jak można inaczej interpretować to, że ten guru ich okłamuje wierząc, że nie pamiętają jakim był premierem i "królem Europy" oraz co haniebnego robił sprzyjając Berlinowi i Moskwie? A może się mylę?

Jeżelibym ja był tak perfidnie okłamywany to moją pierwszą reakcją byłaby oczywiście złość, że ktoś ośmiela mnie traktować jak idiotę a później po prostu takiego delikwenta począłbym traktować przynajmniej jako niegodnego podania mu ręki na przywitanie. Chociaż nawet to chyba byłoby za mało, bo taki ktoś stałby się moim osobistym wrogiem. 

Także proponuję wyborcom D. Tuska i jego totalnej opozycji: jeżeli nie chcecie być postrzegani tak jak Was postrzega Wasz guru, to zacznijcie traktować tegoż Pana z jego świtą jako osobistych wrogów, bo chyba nikt z normalnie inteligentnych i myślących ludzi nie pozwoliłby sobie aby z niego drwiono i okłamywano a tym samym traktowano jako politycznie bezmyślnego kretyna i idiotę. 

P.S.

Jakże inaczej byłoby, gdyby taki D. Tusk przeprosił za swoje działania w okresie swoich rządów w Polsce i UE oraz powiedział, że się po prostu mylił a teraz - wobec agresji Rosji na Ukrainę - zmienił zdanie. Sądzę, że nawet u jego oponentów taki gest byłby uważany za coś pozytywnego. A i jego zwolennicy poczuliby się tak, że ich guru traktuje ich jakby byli normlanymi ludźmi a nie wspomnianymi idiotami...

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad... 
© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw) 
http://krzysztofjaw.blogspot.com/ 
kjahog@gmail.com 

Jeżeli moje teksty nie są dla Państwa obojętne i szanują Państwo moją pracę, to mogą mnie Państwo wesprzeć drobną kwotą. 
Z góry wszystkim darczyńcom dziękuję! 
Nr konta - ALIOR BANK: 58 2490 0005 0000 4000 7146 4814 
Paypal: paypal.me/kjahog
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

01-05-2022 [16:37] - wielkopolskizdzichu | Link:

Mnie nie interesuje czy Tusk był pro, czy też antyrosyjski, ważne że jest antypisowski.  

Obrazek użytkownika angela

01-05-2022 [17:08] - angela | Link:

Tusk realizuje program, odsunąć PiS od władzy, i to realizuje. 
Nie wazne jakimi bandyckim sposobami, chciał usunąć  wybrany przez Polaków rząd, które na szczęście mu  nie wyszły. 
Putin też chcę wygrać wojnę z Ukrainą, ale czy to jest wojna??? 
To bezczelna grabierz wszystkiego, mordy na cywilach, równanie z ziemią wszystkiego, gwalty i wywozki. Gdzie są reguły wojny.
Niemcy i Rosjanie nie liczą się z niczym, widać to po Tusku, bezprawie I klamstwo,  to ich prawo, łamali i łamią wszystkie traktaty, ktoś w końcu powinien z tym bagnem skończyć. 
Co kilkadziesiąt lat odradzają się ci dwaj przestepcy i okradają inne narody.
Oby bój to byl ich ostatni.
 

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

01-05-2022 [17:43] - wielkopolskizdzichu | Link:

"Tusk realizuje program, odsunąć PiS od władzy, i to realizuje. "
I chwała mu za to, szkoda tylko że trochę nieporadnie.

Obrazek użytkownika angela

01-05-2022 [19:58] - angela | Link:

"Nieporadnie",  niezly ubaw.
Czy lepszego gamonia to nie mogli przysłać na wywrotowca?, czy olewa z hukiem caly ten wschód i zachód, policzył kasę, I byłby w pełni zadowolony, tylko ten... notes Sławku N.
Ni płynąć, ni minąć. 
 

Obrazek użytkownika Pani Anna

01-05-2022 [18:40] - Pani Anna | Link:

Nie mogę wyjść z podziwu nad pańską nieustanną fascynacją Tuskiem, jego partią i jego wyborcami. Tymczasem powinien Pan docenić,  że gdyby nie najgłupsza na świecie opozycja i jej przywódcy PIS zwyczajnie nie utrzymałby się  przy władzy. Poza tym, niech mi Pan pokaże choć jednego polityka, jedną partię,  która by nie uważała własnych wyborców za skończonych durniów i nie poniewierała nimi ile wlezie? Kończy się to w przededniu wyborów rzecz jasna na chwilę,  gdyż pamięć sponiewieranego wyborcy jest krótsza od kurzej.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

01-05-2022 [23:42] - krzysztofjaw | Link:

No może faktycznie... trzeba być wdzięcznym losowi, że mamy takiego D. Tuska jako lidera totalnej opozycji. Ale ja o nim nieraz piszę nie zasadzie fascynacji, ale dla zobrazowania jego mierności.
Pzdr

Obrazek użytkownika Marek Kudła

01-05-2022 [19:01] - Marek Kudła | Link:

Tych 25 % popierających PO, 13 % popierajłcych 2050, 8 % popierających Lewicę, nie odzyskamy nigdy, i nigdy nie przekonamy ich do prawdy.  To ludzie tak zmanipulowani, że nie wiedzą o czym mówią.  Mają zakodowaną nienawiść do PIS-u i do Polski, a nawet dusze  upodlone !  Wielu z nich uległo ewolucji wstecznej do zdziczenia i wręcz zbydlęcenia !  Zapomnijmy o nich i usuńmy ich z życia publicznego za pomocą kart wyborczych.
Trzymajmy się razem Polacy,  bo jest nas około 40 %, to dużo, ale nie na tyle by spać spokojnie.  Postarajmy się obudzić przynajmniej 5 mln ludzi, szczególnie tych, którzy nie brali dotąd udziału w wyborach !  Przypomnijmy im ich obowiązek wobec Ojczyzny, zaproponujmy pomoc !  Ave Polska !!!
 

Obrazek użytkownika Marek Kudła

01-05-2022 [19:06] - Marek Kudła | Link:

Staram się zrozumieć zwolenników i wyborców formacji politycznej PO, której  członkowie są
zawodowymi kłamcami, złodziejami i oszustami, i którzy są po prostu zdrajcami narodu
polskiego.  Mogę zrozumieć tych członków, którzy walczą o koryto, ponieważ mają z tego
określone profity, ale ci zwykli zwolennicy tej partii nie mają z tego nic, a na dodatek byli przez
tych wybranych okradani, a to z wieku emerytalnego, a to z OFE, z WAT, z podatków, byli
zmuszani do emigracji za pracą !
Zastanawiam się czym ci ludzie się kierują głosując na takich złodziei i nieudaczników. Jaką ci
ludzie mają satysfakcję z tego, że głosowali na złodziei, którzy ich okradają ?  Co ich zaśepiło
czy ogłuszyło ?  Ktoś powie, że to GW i TVN robi im wodę z mózgów, ale dzisiaj każdy może
sprawdzić w internecie jaka jest prawda !
.............................. żadna realna odpowiedź nie przychodzi mi do głowy poza  -  ich głupotą !!!
 

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

01-05-2022 [22:27] - wielkopolskizdzichu | Link:

Więcej Martyniuka, Pietrzaka i namolnej agitki antytuskowej w TVP i przybędzie pisiorów.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

01-05-2022 [23:43] - krzysztofjaw | Link:

"żadna realna odpowiedź nie przychodzi mi do głowy poza  -  ich głupotą !!!"

Zgadzam się.

Pzdr

Obrazek użytkownika Czesław2

02-05-2022 [06:26] - Czesław2 | Link:

@Marek Kudła. A mnie przychodzi realna odpowiedź. Też chcą kraść i oszukiwać.