Posłowie PiS uratowali dziś PL przed 60% inflacją!!!

Na otwarciu Europejskiego Kongresu Gospodarczego Mateusz Morawiecki wypowiedział następującą opinię:
 "Otóż mamy także takich polskich twórców inflacji. To ci, którzy proponują, aby natychmiast podnieść wynagrodzenia np. o 20 proc. To są twórcy inflacji. Oni proponują taki scenariusz, z jakim mieliśmy do czynienia w Turcji. Niektórzy mają krótką pamięć, ale przypomnijmy sobie. Rok, dwa lata temu Turcja to inflacja na poziomie 12-15 proc. Brzmi znajomo? Dziś w Turcji inflację mamy na poziomie 60 proc. A więc ci, którzy proponują takie recepty, chcą doprowadzić do hiperinflacji" - 

Słowa polskiego premiera i twórcy polskiego cudu gospodarczego - wzrostu dochodów państwa o blisko 100% - oprócz ich ogólnej wymowy były też nawiązaniem do ostatniej konwencji PO gdzie Donald Tusk postawił postulat podwyżki płac całej strefy budżetowej o 20%. Pamiętajmy jednak, że gdy tenże sam Tusk był premierem to na 4 lata zamroził podwyżki płac dla budżetówki motywując to nie tylko kryzysem ekonomicznym ale i ideologicznym twierdzeniem, że praca państwowa nie może być finansowo bardziej atrakcyjna od pracy w sektorze prywatnym.  
Dziś jednak opanowany prze PO senat zaproponował 20% podwyżki płac dla nauczycieli. Demokratyczna większość sejmowa nie dała się jednak zwieść populistycznej retoryce opozycji. W poczuciu odpowiedzialności za państwo, i dobrobyt wszystkich obywateli poparła stanowisko MEiN ratując nas przed 60% inflacją.
Dodajmy, że od początku kadencji PiS płace nauczycielskie wzrosły o 30%, niedawno zaś minister Czarnek proponował, jak przypomniał w Radiu Lublin i RMF, najwyższą w dziejach podwyżkę: 36% podwyżki płac bez żadnej godziny pracy więcej. Zaś grupa posłów PiS dodała tymczasową podwyżkę o 4,4%, - dokładnie o tyle - jak przypomniał min. Czarnek - ile dostała cała stref budżetowa. Nauczycielskie związki zawodowe i całe środowisko odrzuciły jednak propozycję wzrostu pensji o blisko 40% z rąk  min. Czarnka (a nie 20% jak proponowała PO), a propozycje posłów PiS (od 130 do 178 złotych brutto/miesiąc) nazwały jałmużną.
Rządowi udało się też dziś zażegnać bardzo groźny kryzys i uratować ruch lotniczy na polskim niebie. Zagrożenie było bardzo poważne. Otóż kontrolerzy lotniczy zarabiający średnio - jak informowała TVP - 45 tys./m-c, zażądali podwyżek nawet do 80 tys. zł/m-c (za niezalezna.pl) grożąc, iż nie zaakceptują zmiany warunków płacy i pracy obniżających im pensje. Sytuacja była krytyczna, zwłaszcza w obliczu zagrożenia majówkowych wyjazdów Polaków, niektórzy mówili nawet o sabotażu wskazując, iż polskie niebo jest teraz międzynarodowym hubem lotniczym pomocy militarnej i humanitarnej dla walczącej Ukrainy. Opinie te uprawdopodobniał wybór przedstawiciela do negocjacji przez związek kontrolerów. Została nim pani, która, jak informuje portal niezależna, nawoływała do otrucia min. Cieszyńskiego, bezpośrednio wspierała Putina i Łukaszenkę, była zakochana w pułkowniku SB oraz zrównywała biblię z kamasutrą. 
Mimo tych agresywnych kroków kontrolerów rząd z anielską cierpliwością sformułował pokojową propozycję kompromisu ze średnią podwyżką płac do poziomu 55 tys/m-c i w ostatnich dniach kwietnia, tuż przed zamknięciem nieba, min. Adamczykowi udało się osiągnąć negocjacyjny sukces.  
Ciągle trwa jednak pat odnośnie oczekiwanych przez KE reform sądowniczych celem uruchomienia setek miliardów zł dla Polski w ramach KPO. Sytuacja jest już właściwie opanowana, na przeszkodzie stoi jedynie sprzeciw miniaturowego ugrupowania min. Ziobry, które za wszelką cenę próbuje budować swoją odrębność. 11 maja wyjazdowe posiedzenie posłów PiS, poruszana tam będzie m.in. ta kwestia. Mamy nadzieję na kolejny sukces ku chwale Ojczyzny  i na pożytek potomnych!!!!!

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

28-04-2022 [21:22] - u2 | Link:

Dodajmy, że od początku kadencji PiS płace nauczycielskie wzrosły o 30%

Czyli jednak początkujący nauczyciele nie zarabiają mniej od pań i panów sprzątających :-)

PS. 30% jest więcej niż 20%. Gdyby PDT obiecał 50% to byłaby przebitka nad 30% :-)

Obrazek użytkownika foros

28-04-2022 [21:35] - foros | Link:

Ależ oczywiście, że nie!!! Kto Pani/Panu takich bzdur nagadał!!!
Wystarczy sprawdzić jaka jest dziś w PL pensja minimalna - a ta wzrasta od stycznia o przynajmniej o przynajmniej 400 zł - i jaka jest dziś pensja zasadnicza nauczyciela stażysty!!!!

Obrazek użytkownika Pani Anna

28-04-2022 [21:29] - Pani Anna | Link:

Same sukcesy. Kontrolerzy zarabiają lepiej od swoich kolegów w Niemczech,  więc polskie niebo będzie z pewnością bezpieczniesze od tego za Odrą. Nauczyciele już nie muszą strzelać w prącie,  czy z prącia (już dokładnie nie pamiętam jak to leciało) ku chwale ojczyzny i pozytku potomnych.

Obrazek użytkownika foros

28-04-2022 [22:25] - foros | Link:

"2 tysiące na mym koncie to jak strzał z pioruna w prącie", chyba o to chodziło:
https://www.youtube.com/watch?...

 

Obrazek użytkownika Darek65

29-04-2022 [08:29] - Darek65 | Link:

Przypominam sobie nauczycieli przebranych za krowy, te ich żenujące wpisy w socjal mediach. Zaiste, godność na poziomie.

Obrazek użytkownika Jan1797

28-04-2022 [21:35] - Jan1797 | Link:

Nie liczyłem, dziękuję.

Obrazek użytkownika marsie

28-04-2022 [22:24] - marsie | Link:

Ronald Reagan uznał strajk kontrolerów za zagrożenie bezpieczeństwa narodowego, dyscyplinarnie zwolnił ponad 11 tysięcy kontrolerów (z dożywotnim zakazem pracy dla rządu), skierował do pracy wojskowych, wytoczył proces ZZ kontrolerów – ten zbankrutował, a kilkunastu kontrolerów poszło siedzieć!
Pasuje?
 

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

28-04-2022 [22:32] - wielkopolskizdzichu | Link:

To już wiadomo co zrobić z pracownikami magistratu poznańskiego i ich ZZ  jak zaczną fikać.

Obrazek użytkownika Chatar Leon

28-04-2022 [22:35] - Chatar Leon | Link:

Reagan był jednym z dwóch najwybitniejszych ludzi lat 80 obok JPII.
Co może mieć z nim wspólnego Mateuszek kłamczuszek były doradca Tuska?

Obrazek użytkownika ruisdael

29-04-2022 [07:20] - ruisdael | Link:

Ostatni akapit to kompromitacja- przed totalną kapitulacją stoi na przeszkodzie miniaturowe ugrupowanie Ziobry! -taka jest prawda

Obrazek użytkownika Darek65

29-04-2022 [08:26] - Darek65 | Link:

"Otóż mamy także takich polskich twórców inflacji. To ci, którzy....." Jakoś tak to było, że to złodziej najgłośniej krzyczy - Łapać złodzieja... Poza tym, socjalizm, to ustrój, który dzielnie walczy z problemami, które sam stworzył.