Czy należy politycznie "dobijać" emeryta D. Tuska?

Dziś Donald Tusk kończy 65 lat, więc według polskiego prawa staje się emerytem. Cóż można mu życzyć? Ze swojej strony chciałbym, aby wreszcie zniknął z polskiej polityki i przestał zaśmiecać Polskę w przestrzeni publicznej. No i może jeszcze żywię nadzieję, że ten emerytalny czas stanie się dla niego okresem refleksji i zmądrzenia, choć chyba są to płonne marzenia. 

A tak naprawdę to dziś jest mi nawet żal D. Tuska. To człowiek przegrany w Polsce i takim zostanie zapisany na kartach polskiej historii. Zostanie na nich przedstawiany jako jeden z wielu zdrajców Polski, z którymi mieliśmy do czynienia od zarania naszych dziejów. 

Do Polski powrócił na rozkaz A. Merkel aby obalić władzę PiS. I co? Ano nic, bo PiS ma się bardzo dobrze i z pewnością wygra kolejne wybory. A do tego ten moskiewski człowiek w Warszawie okazuje się bezradny, bo jego protektor W. Putin okazał się - ku zaskoczeniu niemieckich elit – ludobójcą i teraz Donald musi nagle zmieniać swoją narrację na antyputinowską. Pozbawiony zaś też protekcji A. Merkel staje się bezradny i jest zmuszony do tego, aby bronić samego siebie przed czarną przeszłością. 

Tyle tylko, że nie może się obronić, bo nie można tak sobie zaprzeczać faktom a fakty są takie, że od zawsze uważał, iż "polskość to nienormalność" i służył przede wszystkim dwóm największym dziejowo wrogom Polski: Niemcom i Rosji. Rozpaczliwe jego stwierdzenia, że w UE był postrzegany jako rusofob są śmieszne nawet dla małych dzieci. Miota się biedaczek a stopień jego frustracji osiągnął chyba apogeum. 

Jeden z blogerów na portalu niepoprawni.pl dość trafnie określił obecną sytuację D. Tuska: "Tusk bez Angeli i Władymira stał się więc żałosnym bękartem rozpadającej się miłości niemiecko-rosyjskiej, która kolejny raz przyniosła Europie śmierć, biedę, zniszczenia, gwałty i ludobójstwo…" [1]. Swój tekst opatrzył też zabawnym zdjęciem: 

W sumie dziś wydaje się, że powinno się o D. Tusku pisać tylko w kategoriach humorystyczno-sarkastycznych. Jest po prostu dzisiaj tak bardzo śmieszny, że nieraz nie można go traktować poważnie. 

Ale nie możemy zapominać, że jednak był wieloletnim premierem Polski a nawet "królem Europy". Ma też obecnie swoich zwolenników w Polsce a do tego cały czas (śmiesznie i z frustracją, ale jednak) próbuje wpływać na sytuację wewnętrzną i międzynarodową naszego kraju. I może to stać się mimo wszystko niebezpieczne dla Polski. 

Dlatego warto od czasu do czasu przypominać jego "czarną przeszłość", chociażby tylko dlatego, aby cały czas udowodniać naszym rodakom jaki z niego kłamca i hipokryta. A skoro on sam nie ma na tyle godności i honoru, aby po prostu przeprosić Polaków za swoje rządy i usunąć się "w cień", to naszym zadaniem jest po prostu cały czas pokazywanie prawdy o nim. 

Chociażby takiej, która pokazuje jego służalczość wobec Rosji i Niemiec:

Donald Tusk i Władimir Putin 10 kwietnia 2010 r. na miejscu katastrofy smoleńskiej (fot. KPRM)

https://youtu.be/IwO8ar4trjk
 

[1] https://niepoprawni.pl/blog/ka...

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad... 
© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw) 
http://krzysztofjaw.blogspot.com/ 
kjahog@gmail.com 

Jeżeli moje teksty nie są dla Państwa obojętne i szanują Państwo moją pracę, to mogą mnie Państwo wesprzeć drobną kwotą. Z góry wszystkim darczyńcom dziękuję! 
Nr konta - ALIOR BANK: 58 2490 0005 0000 4000 7146 4814 
Paypal: paypal.me/kjahog
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

22-04-2022 [14:44] - wielkopolskizdzichu | Link:

" jaki z niego kłamca i hipokryta"

Toż to nieodzowne cechy każdego polityka bez względu z jakiej opcji się wywodzącego.

Obrazek użytkownika u2

22-04-2022 [15:02] - u2 | Link:

Czy należy politycznie "dobijać" emeryta D. Tuska?

Jak wrócił do Polen z Brukseli to zobaczyłem okładkę bodajże na "Polityce", gdzie był wizerunek Donalda T. i napis, najpierw wojna, potem pokój.

Więc należy pozbyć się tego wojennego podżegacza, aby nie mógł wywołać wojny w Polen, która teraz szaleje za polską granicą na Ukrainie.

Obrazek użytkownika Darek65

22-04-2022 [15:10] - Darek65 | Link:

Czy ktoś jest w stanie to zweryfikować ? Jeśli to prawda, to mamy bombę atomową - https://twitter.com/SykulskiLe...

Obrazek użytkownika u2

22-04-2022 [15:26] - u2 | Link:

Jeśli to prawda, to mamy bombę atomową

Wy to kto ? I gdzie wy macie tę bombę schowaną ?

Obrazek użytkownika Darek65

22-04-2022 [15:48] - Darek65 | Link:

Nie Wy towarzyszu, tylko ktoś. Zapytanie było do forumowiczów. Już ten temat kiedyś mi się przewinął. Tam podobno przewijają się watki pedofilskie. I jest wielu ludzi ze świecznika, w tym z kręgów partii rządzącej.

Obrazek użytkownika u2

22-04-2022 [16:01] - u2 | Link:

Nie Wy towarzyszu, tylko ktoś.

Kto ?  I gdzie ma "ktoś" te wątki pedofilskie ?

I jest wielu ludzi ze świecznika, w tym z kręgów partii rządzącej.

Czyli kto ?

Obrazek użytkownika Darek65

22-04-2022 [19:00] - Darek65 | Link:

Widzę, że masz problemy z czytaniem, nie mówiąc już o rozumieniu tego, co czytasz. Proszę, przeczytaj bardzo powoli, może zrozumiesz treść.

Obrazek użytkownika u2

22-04-2022 [20:18] - u2 | Link:

może zrozumiesz treść.

Gdzie w twoich pomówieniach widzisz "treść" ?

Obrazek użytkownika tricolour

22-04-2022 [16:04] - tricolour | Link:

A może należy dobijać wszystkich emerytów politycznych? Dlaczego stary, zdezelowany polityk może pracować, a - dajmy na to - operator koparki nie może?

Obrazek użytkownika sake3

22-04-2022 [19:51] - sake3 | Link:

@Tricolour.......Czy Pan sądzi że taki zdezelowany,pomarszczony jak stara podeszwa Tusk nie będzie pracował na emeryturze? Będzie nadal wypełniać misję zleconą przez Niemców i UE czyli jatrzyć ,kłamać gdzie się da,rozpowszechniać fałszywe wiadomości.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

22-04-2022 [19:54] - wielkopolskizdzichu | Link:

"kłamać gdzie się da,rozpowszechniać fałszywe wiadomości"

Jeśli jest tak jak twierdzisz to znajdzie pracę w TVP Info.

Obrazek użytkownika tricolour

22-04-2022 [20:52] - tricolour | Link:

@Sake

Wie Pani, w pewnym wieku wszyscy są pomarszczeni jak stara podeszwa. Na codzień obserwuję sensowne kobiety, czasem młode, które na każdym skrzyżowaniu, na którym zatrzyma je czerwone światło, patrzą w lusterko, coś tam palcami gmerają, włosy głaszczą, zęby szczerzą i się zastanawiam, czy nie można kupić tapety bardziej trwałej, która nie odpada między skrzyżowaniami. Widać sprawa wyglądu jest tak bardzo istotna, że trzeba przy nim nieustannie grzebać.

Z facetami jest inaczej - mnie generalnie to wisi, a dwudziestolatka już nigdy nie będę przypominał więc problem wyglądu jest rozwiązany.

Czy Tusk ma jakieś niemieckie zadania do wykonania? Przyznam, że taki argument jest wypisz wymaluj jak z Kremla. Mnie takie uproszczenia nie przekonują.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

22-04-2022 [16:17] - wielkopolskizdzichu | Link:

Bardzo muszą się pisiory bać Tuska skoro walą w niego w dzień i w nocy jak kacapy w Mariupol.

Obrazek użytkownika RinoCeronte

22-04-2022 [20:41] - RinoCeronte | Link:

Walić to możesz ty... My tylko się przyglądamy z niesmakiem.

Obrazek użytkownika juur

22-04-2022 [18:51] - juur | Link:

Jeżeli rzeczywiście przeszedł na emeryturę to zapewne wróci do swoich.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

22-04-2022 [20:56] - krzysztofjaw | Link:

Tylko gdzie wróci? Do Moskwy czy Berlina? Sądzę jednak, że do Berlina i niech sobie tam wraca jak najszybciej. 
Pzdr

Obrazek użytkownika Marek Kudła

22-04-2022 [21:15] - Marek Kudła | Link:

Jakże my Polacy cieszyliśmy się, kiedy do kraju wracali Sobieski spod Wiednia, Kościuszko, czy Piłsudski, Paderewski .....  i jakże my Polacy jesteśmy zdumieni , gdy po 2 kadencjach w RE król Europy Tusk wrócił pociągnąć PO i wiernych PO kumpli, tudzież durnowatych jego zwolenników -  wręcz miłośników, na śmietnik historii !
Rudy  Niemiec, który zrobił dla Polski tyle złego i tyle nienawiści, który ma smoleńską krew na rękach, dla którego Polskość jest nienormalnością,  okazał się durniem i nieudacznikiem !
My Polacy wierzymy, że w niedalekiej przyszłości CBA zapuka do jego drzwi z „zaproszeniem” na przesłuchanie przed Trybunałem Stanu !