Rosja zawiodła Chiny. I to drogo kosztuje


 

W poprzednim artykule przedstawiłem tezę, że za obecną sytuacją na świecie stoją Chiny, a Rosja jest tylko tępym narzędziem, które ma pomóc w realizacji chińskiego projektu zapanowania nad światem i zepchnięcia Ameryki do czarnej dziury.
Oczywiście Rosja przy okazji realizuje swoje psychopatyczne wizje, starając się unicestwić Ukrainę.
  Jednak to, co nas najbardziej dotyczy, to kolejna, nie wiem już która z kolei, licząc od kryzysu 2008 roku, kompletna nieudolność i blamaż Unii Europejskiej. Praktycznie, poza swoimi wydumanymi projektami i nowymi, coraz głupszymi ideami, nie potrafi działać, co gorsza, załatwić, czegokolwiek. Najświeższe przykłady, zaledwie z trzech ostatnich lat, to COVID-19 i napaść Rosji na Ukrainę. Działalność Unii w tych obu sprawach jest wprost żenująca. Każdy obywatel wspólnoty nie może potwierdzić, że poczuł opiekę tej mającej pomagać i rozwiązywać problemy organizacji. Widać, że w ważnych sprawach jest beznadziejnie nieskuteczna i praktycznie bezużyteczna.

Dla nikogo nie jest pocieszeniem, że nie tylko Unia, wobec wojny i ludobójstwa na Ukrainie, jest nic nie warta, bo to samo można powiedzieć o ONZ, czy Czerwonym Krzyżu, jak i praktycznie wszystkich międzynarodowych organizacjach, które przecież mają w swoich statutach, że właśnie w takich sytuacjach powinny działać szybko i sprawnie.
Wniosek jest jeden: - jakiekolwiek, tworzone od II WŚ międzynarodowe struktury, zakładane z pięknym zamiarem i słuszną ideą, dzisiaj są wydmuszkami, sparaliżowanymi inwalidami, niezdolnymi, tak jak powinny, reagować, bo ludzie, którzy tam zostali zatrudnieni, to skorumpowani cwaniacy na wysokopłatnych synekurach.

Zdają wyłącznie ten historyczny egzamin tradycyjne struktury państwowe. To poszczególne państwa Europy, a nie Unia Europejska, radziły sobie z pandemią na swoim terytorium, a UE nawet palcem nie kiwnęła, by komukolwiek pomóc, czy ulżyć. I tak samo jest z pomocą walczącej z bestiami Ukrainie. Unia jest z siebie wydusić jedynie ciepłe słowa poparcia. Na naszych oczach widać, że ten jednoczący Europę pomysł, gdy byli jeszcze tam ludzie mądrzy i przyzwoici zdolni stworzyć w wspólny rynek, a potem nawet traktat z Schoengen, dzisiaj, chyba od czasu Lizbony, sypie się i to brzydko. Głównie dlatego, że UE została skutecznie opanowana przez Niemcy, które na tej, kiedyś dobrej konstrukcji, chcą wybudować nową, wielką IV Rzeszę. Z typowymi pruskimi zasadami: - państwa słabsze, gdzie obywatele to oczywiście lidzie II kategorii, będą pracować na chwałę i dobrobyt pruskiego hegemona.
A jakby tego było mało, to Niemcy, Unia i praktycznie to, co nazywamy Zachodem, zostały zdeprawowane, ogłupione, rozbite i skorumpowane, przez ten najbardziej destrukcyjny twór, jaką jest cywilizacja rosyjska, zarażająca swoją ideologią bolszewizmu niemalże pół świata. To oni zapłodnili tym patologicznym sposobem myślenia, opartym na fałszu, oszustwie i zanikiem naturalnej moralności, tak zwanych lewaków, czy to w Polsce, w bogatych i także tych biedniejszych państwach Europy, Azji, czy obu Ameryk, nie wyłaczając USA, gdzie praktycznie uniwersytety i większość mediów, oraz twórców kultury, łącznie z Hollywood, opanowane już są zarazą komunizmu.

Rosja dzisiaj, po smucie prób Gorbaczowa zaszczepienia demokracji i zachodniego pakietu wartości, po latach rządów Putina, jest bezdyskusyjnie państwem totalitarnym. A to powoduje, że żaden rozsądny dialog z Rosją jest niemożliwy. To idiotyczne złudzenie takich głupców politycznych, jak prezydent Francji Macron, czy kanclerz Austrii Kael Nehammer, że dyplomacja może być uprawiana w stosunkach z Rosją. Władcy rosyjscy mogą sprytnie udawać, że stosują dyplomację w kontaktach międzynarodowych, ale to wielkie oszustwo, bo w każdej chwili gotowi są jakikolwiek traktat, czy umowę złamać, gdy coś im się nie opłaca, a na dodatek zawsze oskarżą drugą stronę, że to tamci właśnie zawinili i złamali uzgodnione postanowienia.

Nie należy sie obecnie koncentrować się na Rosji, czy upadających Niemcach, bo znacznie potężniejszy gracz na światowej arenie, właśnie przechodzi z fazy państwa autorytarnego, w państwo totalitarne.
To oczywiście Chiny – ChRL i ich przywódca Xi Jinping, który w tradycji Mao Zedonga, właśnie zaczyna tworzyć w państwie kult jednostki.

Wojna na Ukrainie, o czym Moskwa poinformowała Pekin, że będzie to szybki podbój, trzy dni, tydzień maksimum, a w rzeczywistości właśnie trwa ponad 50 dni i końca nie widać, zmusza Chiny do rewizji swoich poczynań. Widzimy, że ich pierwotny projekt zostania światowym hegemonem, właśnie się wali.

Sromotny przebieg napaści Rosji na sąsiada, szybko nauczył Chiny, po cichu wspierające ten bestialski akt przemocy, że w sprawach ważnych, jak to się mówi u nas – kłamstwo ma krótkie nogi. Rosja prezentowała mit państwa potężnego, silnego i samowystarczalnego. W kwestiach militarnych zmyliła ekspertów nie tylko w Polsce, ale nawet w USA, CIA, czy satelity agencji DIA (często mylonej z DEA), by błędnie oceniały fizyczne możliwości i potencjał sił zbrojnych Moskwy. Nie uwzględnili poziomu korupcji i bezhołowia panujące w tym smutnym kraju.
Kto wie, czy w dzisiejszych Chinach nie jest jeszcze gorzej w tym względzie, więc Xi Jinping natychmiast zareagował, zwiększając w państwie brutalność i wymuszając siłą dyscyplinę, oraz jednocześnie zaczynając gromadzić wszelkie możliwe zapasy, czy to żywności i paszy, czego Chinom notorycznie brakuje, a także surowce energetyczne, oraz materiały konstrukcyjne. Starają się zabezpieczyć paroletnią samowystarczalność. Niestety, nie jest to takie proste.

Osobiście sam odczułem te wielkie akcje chińskie wykupu wielu rzeczy, bo kupując rokrocznie dobre drewno opałowe, miałem jeszcze w lutym okazje kupować sezonowane bukowe drewno za 250 zł za tzw. metr, a już teraz cena wynosi 350 zł, i jak mi powiedziano, trzech agentów chińskich skupuje praktycznie wszystkie zapasy na składach i tartakach, a w porcie gdyńskim na placach składowych widzę potężne sterty pniaków drewna czekające na eksport.

Ponieważ trwanie tej wojny spowodowało, że Ukraina raczej nie zasieje swoich pól uprawnych i nie będzie pszenicy i co dla Chin najistotniejsze – kukurydzy, to niewątpliwie spowoduje krytyczne zamieszanie na rynkach i giełdach żywnościowych. A to dla Chin jest bardzo zła wiadomość. Takiej samej klasy, jak osłabienie przez wojnę tradycyjnych łańcuchów dostaw i wymiany z Europą przez Ukrainę i Białoruś.
I jak pech to pech i "nieszczęścia chodzą parami", paskudna odmiana Omikronu covidowego zmusiła Chiny do lockdownów, w tym 26 milionowego Szanghaju. A taki chiński lockdown to nie przelewki. Mieszkańcom nie wolno opuszczać zaplombowanych mieszkań. A jeden pozytywny test w budynku, skutkuje kwarantanną wszystkich sąsiadów i wszystkie biedne zwierzęta domowe, psy i koty są uśmiercane.

I tak oto nagle, po wielu latach wzrostu, indeksy gospodarcze i finansowe zaczęły spadać. Czy jest to tylko chwilowe załamanie, czy już pewna dłuższa tendencja, jeszcze nie wiemy.

Jednak może się wszystkim odsłonić taka dziejowa prawda, że ruski niedźwiedź to wiecznie głodny kolos na glinianych nogach, a także słynna kaczka po pekińsku to także atrapa wykonana z ryżowego papieru.

========
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

18-04-2022 [14:20] - u2 | Link:

Sromotny przebieg napaści Rosji na sąsiada, szybko nauczył Chiny, po cichu wspierające ten bestialski akt przemocy

Czy nauczył to się jeszcze przekonamy, zarówno Cz. F. Klimuszko (1905-1980) czy też inżynier St. Ossowiecki (1877-1944) przewidzieli trzecią wojnę światową.

Już pisałem, że od 2012 widać w Chinach początki dyktatoriatu Xi Jinpinga, Stawiam, że specjalnie wpuścił Putlera jako swojego chłopca na posyłki, w wyniszczającą wojnę z Ukrainą.

Obrazek użytkownika jazgdyni

18-04-2022 [15:18] - jazgdyni | Link:

@u2

...specjalnie wpuścił Putlera jako swojego chłopca na posyłki, w wyniszczającą wojnę z Ukrainą.

Oczywiście, że tak! To właśnie napisałem w poprzednim tekście nazywając to preludium do dokonania przez Chiny zawładnięcia nad światem.
Chyba muszę o wiele prościej wyrażać swoje myśli, by dobitniej trafiały do czytelników..

Ps.

Klimuszko to nie moje klimaty. Ten chaos, upadek Rosji i gnicie Niemiec w okolicach 2020 - 2022 przedstawił 10 lat temu najwybitniejszy geostrateg i futurysta George Friedman.

Obrazek użytkownika u2

18-04-2022 [15:30] - u2 | Link:

Klimuszko to nie moje klimaty.

Przede wszystkim to był zakonnik z zakonu Franciszkanów. Zajmował się zielarstwem i leczeniem ludzi, i był napradę w tym dobry. Wizje przyszłości nie były jego głównym zajęciem. Odnajdywał zaginione osoby podczas wojny. Ustawiały się do niego kolejki. Uciekał zarówno przed Gestapo jak i UB.

Co do inżyniera Ossowieckiego to większą część swojego życia spędził w Moskwie jako inżynier - biznesmen. Prowadził fabrykę farb i lakierów po swoim ojcu, który przez kilka lat był asystentem samego Mendelejwa. Wygoniła go z Rosji dopiero rewolucja bolszewicka. Napisał "Świat mego ducha i wizje przyszłości".

Warto przestudiować dorobek tych dwóch Wizjonerów, aby nie być zaskoczonym nadchodzącą w szybkim tempie wojną światową.

Obrazek użytkownika jazgdyni

18-04-2022 [16:06] - jazgdyni | Link:

Drogi kolego

Oczywiście znam dobrze i cenię ojca Klimuszko i inż. Ossowieckiego, Tak, to ciekawe osoby, Lecz ich profetyczne wypowiedzi wynikają wyłącznie z myślenia intuicyjnego. Którym sam często się posługuję, choć wiem, że w prawidłowym wnioskowaniu, w wywodzie indukcyjnym, gdzie rządzi logika formalna i ocieramy się o naukę, należy demonstrować konkretne dowody, że jeżeli A powoduje B, to nie ma innych A1, A2,,, An, które też mogą powodować B. Tego u obu panów brakuje i ich przepowiednie można tylko brać na wiarę. Zbyt słabo dowodzą dlaczego tak właśnie ma być, albo się stać.

Zdrowia

Obrazek użytkownika u2

18-04-2022 [17:29] - u2 | Link:

Lecz ich profetyczne wypowiedzi wynikają wyłącznie z myślenia intuicyjnego.

Akurat Cz. F. Klimuszko niechętnie się wypowiadał o swoich wizjach. Ale przykładał wagę do tego, aby to co napisał lub powiedział nie było obarczone błędem "pomiarowym" takim jakie mają urządzenia techniczne. Pod koniec życia bywał na konferencjach międzynarodowych na zachodzie, gdzie prezentował swoje umiejętności. Jak widzę, zachód jednak nie przejął się jego wizjami i znajduje się obecnie z ręką w nocniku :-)

Obrazek użytkownika jazgdyni

18-04-2022 [18:37] - jazgdyni | Link:

@u2

Ponieważ mam ścisłą więź telepatyczną z dwiema osobami, to również wierzę, że ktoś ma wizje profetyczne. Ważna oczywiście jest celność i konkretność zdarzenia przepowiedzianego wizją.
Wspomniany George Friedman trafił w swoich przewidywaniach siedem razy na dziesięć. Ostatnie słynne trafienie, to sprokurowany  pucz Erdogana i przejęcie władzy w Turcji i ustanowienie władzy autorytarnej. Jego analizy odnośnie przyszłości Polski są bardzo optymistyczne.

Obrazek użytkownika u2

18-04-2022 [21:40] - u2 | Link:

Jego analizy odnośnie przyszłości Polski są bardzo optymistyczne.

To dokładnie jak wizje Cz. F. Klimuszko, które są ogólnie znane, nie tylko na NB :-)

Obrazek użytkownika zbychbor

18-04-2022 [14:58] - zbychbor | Link:

Może by Pan sobie odpoczął. Co dokucza? Rwa, czy pęcherz?
Bździ pan niestety. Hasła, slogany, dyrdymały.... Weź pan zatrudnij mózg czymś poważnym.

 

Obrazek użytkownika jazgdyni

18-04-2022 [18:08] - jazgdyni | Link:

Pan się już wredny urodził? Czy życiowe klęski lub niestety choroby spowodowały, że jest pan bezrozumnym hejterem?
Ale jeśli to pana leczy, to proszę się nie krępować. Lubię ludziom pomagać. Im głupszy, tym bardziej.

Obrazek użytkownika zbychbor

18-04-2022 [18:22] - zbychbor | Link:

Bździj pan dalej.
Ale to nie moje słowa, ale pańskie. Przyjemnie otrzymać coś takiego? Może czas na chwilę refleksji.
Łatwo obrażać innych, zwłaszcza starszych.
https://naszeblogi.pl/comment/366229#comment-366229

Obrazek użytkownika RinoCeronte

18-04-2022 [20:18] - RinoCeronte | Link:

Węcej empatii dla Ludu !

Obrazek użytkownika Tomaszek

18-04-2022 [22:20] - Tomaszek | Link:

Rino 
Czyżbyś myślał o współbździeniu ?

Obrazek użytkownika jazgdyni

19-04-2022 [05:26] - jazgdyni | Link:

Zna pan mój wiek? Może to ja jestem starszy?

Proszę pana - zawsze będę ostro zwalczał głupotę. Szczególnie, jak się ją publikuje drogi obrońco zadżumionych.

Obrazek użytkownika angela

19-04-2022 [05:24] - angela | Link:

Wlasnie teraz,  przepowiednie zaczynają się sprawdzać!!!

https://youtu.be/vqnigYfRyYg

Obrazek użytkownika Ijontichy

19-04-2022 [08:13] - Ijontichy | Link:

שביעי, אל תגנוב

Obrazek użytkownika jazgdyni

19-04-2022 [08:58] - jazgdyni | Link:

Wesołek.

Obrazek użytkownika Teutonick

19-04-2022 [13:52] - Teutonick | Link:

Pan się już wredny urodził? Czy życiowe klęski lub niestety choroby spowodowały, że jest pan bezrozumnym hejterem?
:)
A prócz tego rozdętym do niewyobrażalnych rozmiarów bufonem uprawiającym tu kalizm w czystej postaci.
I pomyśleć, że człowiek ponoć z wiekiem nabiera pokory... Aż strach pomyśleć co to się wyrabiało za młodu... Przyszło się chyba delikwentowi unosić w przestworzach niczym zeppelin... W swym przekonaniu, rzecz jasna:)
Choć pewnie codzienność (choćby w postaci tych projektowanych na innych schorzeń) regularnie zwykła sprowadzać nieszczęśnika na ziemię. Stąd najpewniej nieprzemożna potrzeba prezentowania na tutejszych łamach swych "przewag intelektualnych", w formie różnorakich kuchennych psychoanaliz tudzież innych analiz, z politycznymi, kulturoznawczymi, ekonomicznymi czy socjologicznymi na czele. Jednym słowem kucharce wydaje się, że zna się na wszystkim:)

Obrazek użytkownika jazgdyni

19-04-2022 [16:14] - jazgdyni | Link:

Wypróżnij się teutonićki publicznie. To twój styl i twoja klasa.
Oburza się prostak, że do jego grupy chamskiego dziadostwa mówię po imieniu.
Ech ta naniesiona ruska krew.

Obrazek użytkownika Pers

19-04-2022 [18:31] - Pers | Link:

Teutonick
To krzyżówka mitomana z megalomanem.