Bohater Europy - Prezydent Wołodymir Zełenski

Wołodymyr Zełenski to wielki bohater ostatniego miesiąca. Od 24 lutego nazwisko prezydenta Ukrainy odmieniane jest przez wszystkie przypadki i stało się symbolem walki o wolność.

Dlaczego tak nas fascynuje Wołodymyr Zełenski?
Esencję największych życiowych i politycznych zmian zawsze można ująć w jeden mały żart - pisze "Ukraińska Prawda", nawiązując do poprzedniego zawodu Zełenskiego, który przez lata był komikiem. "W rzeczywistości to dzięki tej umiejętności urzędujący prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski zdobył swoją pierwszą falę powszechnej miłości" - pisze ukraińska prasa. 

Kochany przez wszystkich.
W ciągu tych najtrudniejszych 30-kilku dni dla Ukrainy Zełenski znalazł się w centrum tak epokowych przemian politycznych, że wciąż trudno w to uwierzyć. Zwłaszcza, że ​​nikt nie ma pewności, jaka będzie "finałowa scena" dla kraju. Ale już teraz Zełenski z prezydenta jednego z europejskich krajów na „Dzikim Wschodzie” stał się światowym symbolem walki o wolność, demokrację i cywilizację zachodnią.
- W ciągu miesiąca Wołodymyr Zełenski pilnie ukończył „prezydencką szkołę życia”, po czym oskarżenia jego przeciwników, takie jak „niepatriotyczni”, „niedojrzali”, „frywolni” czy „prokremlowscy” stały się nieistotne
- pisze "Ukraińska Prawda. 

Wielka szansa prezydenta
Władimir Putin wywrócił do góry nogami cały polityczny krajobraz Ukrainy. Być może nie zdając sobie z tego sprawy, własnymi rękami wyeliminował wszelkie możliwe prorosyjskie nastroje we wszystkich zakątkach Ukrainy. Ukraińcy rosyjskojęzyczni wstydzą się mówić językiem okupanta – 83% osób opowiada się za tym, by ukraiński pozostał jedynym językiem państwowym.

Zełenski otrzymał bezprecedensowe wsparcie. Jeszcze w styczniu prezydentowi nie ufało około 50% Ukraińców. A trend dalej spadał. Teraz, po miesiącu wojny, popiera go 93 procent rodaków. "W związku z tym, że Zełenski nie poddał Kijowa i nawet nie opuścił stolicy, którą Rosjanie planowali otoczyć i szturmować - prezydent w zasadzie przesunął swojego głównego przeciwnika Petra Poroszenko na peryferie wyborcze" - piszą media na Ukrainie.
- Ale najważniejszą rzeczą, jaką wojna dała Zełenskiemu, jest wyjątkowa szansa, jakiej nie otrzymał żaden inny prezydent Ukrainy. Dzięki ogromnemu poparciu Zełenski otrzymał okno do szybkich zmian w czasie pokoju - dodaje "Ukraińska Prawda", pisząc, że nie bez powodu premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson już nazywa Zełenskiego nowym Churchillem, a Lego sprzedaje jego figurki. 
Tylko najpierw musi zapanować pokój, a o to - patrząc na postawę Rosji - łatwo nie będzie.
https://niezalezna.pl/436817-p...

Odrzucił bez zastanowienia propozycję Amerykanów, którzy chcieli go ewakuować z Kijowa, wiedząc, że dla Rosjan jest celem numer jeden. Wizerunkowo to było świetne — Ukraińcy zobaczyli, że ich prezydent się nie boi, jest pewny, że wygra, wierzy w swój naród i armię. Ta wiedza była jak grom motywacji i energii. Zadziałał mechanizm: skoro on się nie boi, to znaczy, że można tych Rosjan pokonać. Więc i ja się nie boję. Zełenski wpompował w ludzi niesamowitą energię.

Prawdziwych bohaterów tworzy życie. Zełenski pokazuje, że jest człowiekiem czynu i umiejętnie mierzy się z ekstremalną sytuacją. Jak często możemy zaobserwować, w samych słowach, każdy polityk jest bohaterem czy nie wiadomo kim. Mądrzy się z mównicy czy w programie telewizyjnym, co to nie on i co powinno być zrobione. Natomiast Zełenski znalazł się w realnej sytuacji, gdzie życie powiedziało mu: ‘sprawdzam’ i on odpowiedział: "no to sprawdzaj mnie". I sprawdził się, mówiąc kolokwialnie "nie pękł" i stał się prawdziwym, a nie malowanym bohaterem. W ogóle przyszło nam żyć w arcyciekawych czasach, które pokazują jasno, kto jest kim, po czyjej jest stronie i czy wyciągnęliśmy lekcje z naszej historii. Jak to się mówi, podobno tchórzostwo od bohaterstwa dzieli pięć minut. Bohaterem jest ten, kto jest odważniejszy chwilę dłużej niż przeciętny człowiek. No to u niego te pięć minut jest znacznie dłuższe.

Został w Kijowie w czasie ataku dużo silniejszej armii, odrzucił bez zastanowienia propozycję Amerykanów, którzy chcieli go ewakuować, wiedząc, że dla Rosjan jest celem numer jeden. Odpowiedział, że nie potrzebuje podwózki, tylko amunicji. Wizerunkowo to było świetne — Ukraińcy zobaczyli, że ich prezydent się nie boi, jest pewny, że wygra, wierzy w swój naród i armię. Ta wiedza była jak grom motywacji i energii. Ludzie, zwłaszcza w Ukrainie, są przyzwyczajeni do polityków, którzy grają głównie na siebie, dbają o swój interes. A tu nagle widzą wielką odwagę swojego prezydenta, dzięki której uwierzyli, że się uda. Zadziałał mechanizm: skoro on się nie boi, to znaczy, że można tych Rosjan pokonać. Więc i ja się nie boję.
https://www.medonet.pl/psyche/...

Zełenski wpompował w ludzi niesamowitą energię, a nie od dzisiaj wiadomo, że przykład idzie z góry. Gdyby wyjechał – teoretycznie przecież mógł – naród straciłby werwę do walki. Ukraina wygrywa dzięki takiej postawie bohatera ówczesnego świata, który przeszedł do historii bohaterstwa międzynarodowego.

Chwała bohaterskiej Ukrainie i jej walecznemu Prezydentowi Zełenskiemu.

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Tezeusz

01-04-2022 [08:30] - Tezeusz | Link:

Prezydent Ukrainy Zełenski jest liderem, który rozumie dzisiejszy świat, potęgę mediów, potęgę postawy, a nie tylko zajmowanego stanowiska i władzy, jaka się z nim wiąże. Jest autentyczny. Pod tym względem jest dokładnym przeciwieństwem Putina. Bohater który nie boi sie ludzi i swego walecznego narodu- wzór do naśladowania, dzięki jego postawie i męstwie Ukrainy drzwi do UE stają dla nich otworem.

Obrazek użytkownika Tezeusz

01-04-2022 [08:36] - Tezeusz | Link:

Widzę,że w Scierwoneonie NEon24.org w tym gniezdzie rosyjskich trolli propagujących wrogą roSSyjską propagandę tubę putka -opluwają codzienie Ukrainę, Polskę i NATO- coż mam nadzieję ze odpowiednie służby państwa powiedzą wreszcie STOP !

Obrazek użytkownika bezmetki

01-04-2022 [10:14] - bezmetki | Link:

Bloger -wzór! Zawsze w  awangardzie bojowników aktualnie słusznej prawdy! - Od  propagandy przymusu szczepień na "Covid" do  utylizacjji ruskich  i bezprzykładnego  umiłowania prezydenta Zełenskiego. I jeszcze cudnie na zachętę, sam skomentuje i kierunek słuszny - gawiedzi ciemnej wskaże...
"Uczyć się i jeszcze raz uczyć się!"
- "tak dożyjesz starczej renty, nigdy w dupę - nie kopnięty?"

Obrazek użytkownika smieciu

01-04-2022 [10:13] - smieciu | Link:

On tego nie zrozumie...

Obrazek użytkownika bezmetki

01-04-2022 [10:52] - bezmetki | Link:

Upośledzenia nie wziąłem pod uwagę. Myślałem, że to spruiker a to tylko podążaciel za oślinionym i wyświechtanym krucyfiksem...

Obrazek użytkownika Tezeusz

01-04-2022 [10:54] - Tezeusz | Link:

@ bezmetki
Naganiacz uposledzony oślinionym i wyświechtanym krucyfiksem...  roSSją @ Pers - taki sowiecki podążaciel - trafnie ?

Obrazek użytkownika Tezeusz

01-04-2022 [10:29] - Tezeusz | Link:

@ bezmetki
NEon 24 czyli ścierwoneon to nie stan umysłu to stan katastrofy umysłowej tak działa propaganda roSSyjska. Masz inne zdanie ? Rozumiem, że twój komentarz dotyczy @ Persa.

Obrazek użytkownika Tezeusz

01-04-2022 [12:04] - Tezeusz | Link:

Kim i czym jest @ Pers vel Ruszkiewicz niech pokażą jego slowa cytuję :

"Ilu biednych "uchodźców" przyjąłeś pod swój dach? W tym pokrzywdzonych dzieci?
Ja nie przyjmę żadnego, psami pogonię.
Jak wynika z twojej mapki działań wojennych to UPAdlina ma dość miejsca, żeby przytulić swoich. Nie muszą masowo jechać do Polski..."

"Psami pogonisz" Ruszkiewicz  te biedne głodne zranione wojną dzieci.....
psami !!!!!!!

Komentarza nie będzie.......inni to zrobią. Autor takich słów na nie nie zasługuje... mam odruch wymiotny...

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

01-04-2022 [12:54] - rolnik z mazur | Link:

@ Tezeuszku
dlaczego tak skromnie ? Sloneczko Wolynia, Umilowany przywodca stepow i Kozaków. Przyszly noblista pokojowy. Drugi Wałęsa itd. Twe usta są słodsze od malin. Dawaj...to i część sławy spłynie na Tezeuszka.

Obrazek użytkownika Pani Anna

01-04-2022 [13:42] - Pani Anna | Link:

Noblista pokojowy to raz, a dla nas, starych zgredów przyszły święty.  

Obrazek użytkownika Tezeusz

01-04-2022 [14:59] - Tezeusz | Link:

@ Anna  ze Scierwoneonka jak tam na antypolskim pro rosyjskim portaliku. jeszcze dycha ! A starzy zgredy rusofile śmierdzą dalej gównem noblistami nie zostaną ale cwelami pewno tak.

Obrazek użytkownika Pani Anna

01-04-2022 [15:28] - Pani Anna | Link:

@tezeusz

Sława Ukrainie!

Obrazek użytkownika Tezeusz

01-04-2022 [20:58] - Tezeusz | Link:

@Anna S 
Na pochybel antypolskiemu portalikowi scierwoneon.Won z roSSją i jej ludobójcami niewinnych dzieci takimi skurwielami.

Obrazek użytkownika zbychbor

01-04-2022 [13:51] - zbychbor | Link:

Pełna zgoda. Chyba już jego wierny odlew figuruje w Sevres jako wzór prawdziwego BAŁWANA

Obrazek użytkownika Tezeusz

01-04-2022 [15:02] - Tezeusz | Link:

@zbychorek
stań przed lustrem i walnij na głos :
"Chyba już mój wierny odlew figuruje w Sevres jako wzór prawdziwego BAŁWANA"--węzykiem

Obrazek użytkownika Tezeusz

01-04-2022 [14:06] - Tezeusz | Link:

@rolnik z obory
wali od ciebie gnojem i chamstwem  sowieckim dlaczego ?

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

01-04-2022 [14:51] - rolnik z mazur | Link:

@ Tezeuszku
bo brzydzę się wazeliniarstwem i dupowlazami. Tak już mam od dziecka. A twojemu bohatyrowi nic nie grozi. Świetnie gra rolę jaka mu Kolomyjski kazal grać. 

Obrazek użytkownika Tezeusz

01-04-2022 [15:00] - Tezeusz | Link:

@ śmieciu z obory
Ty się brzydzisz sam sobą i swoim chamstwem - taka natura czerwonego....

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

01-04-2022 [15:11] - rolnik z mazur | Link:

@ Tezeuszku
Czerwony to masz nos. Chamstwo się zwalcza jeszcze większym chamstwem tudzież godnosciom osobistom . Zrozumiano szeregowy? Ruski pa szwami i dalej stukać głupoty.

Obrazek użytkownika Tezeusz

01-04-2022 [15:25] - Tezeusz | Link:

@ rolnik dalej śmierdzisz oborą
Umyj sie chłopie bo waniajesz gównem oborowym ! Taki z ciebie chłopina prymityw co zdania sklecić nie potrafi- Podstawówki się nie skończyło- biedactwo !

Obrazek użytkownika sake3

01-04-2022 [15:30] - sake3 | Link:

@Rolnik z mazur......Dlaczego tak złośliwie? Przywódca stepów,Kozaków,słoneczko Wołynia,drugi Wałęsa.Przecież zawsze może Pan podzielić się swoim pochwalnym stosunkiem do mordodzierżcy Putina i przekonywac nas i Komitet Noblowski do ustanowienia dla Putina Pokojowej Nagrody Nobla. A jest za co przyznawać sadząc po mordach i zniszczeniach jakie dokonuje na Ukrainie.Może napadł pod urojonym pretekstem poszukiwania faszystów tylko dlatego że sam bardzo chce być tym kozackim przywódcą i pohasać na koniku po stepie.

 

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

01-04-2022 [15:41] - rolnik z mazur | Link:

@ sake
słyszałem, ze złowrogi Putin jest kandydatem do nobla z medycyny a Żeleński do pokojowej. A oni mi zwisają i powiewają. Mnie interesuje  wyłącznie Polska i tyle w temacie złośliwości. Pzdr

Obrazek użytkownika Tezeusz

01-04-2022 [15:50] - Tezeusz | Link:

@rolnik
"słyszałem, ze złowrogi Putin jest kandydatem do nobla z medycyny a Żeleński do pokojowe"
A rolnik kandydatem na idiotę roku !

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

01-04-2022 [16:00] - rolnik z mazur | Link:

@ Tezeuszku
z pewnością w dobrym towarzystwie. Ty nominujesz?

Obrazek użytkownika Tezeusz

01-04-2022 [16:12] - Tezeusz | Link:

@rolnik z obory
"Ty nominujesz?" na moim blogu ja- nie pasuje - wypad !

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

01-04-2022 [14:23] - Ula Ujejska | Link:

Prezydent Zełenski, Żyd, aktor, komik czy wręcz klown wyśmiewany przez Putina i jego dziwki. Jednak kiedy przyszedł dzień próby zdał egzamin, nie tylko pokazał że ma większe cojones niż Putas i jego niemiecko francuskie dziwki, ale przede wszystkim pokazał że jest Ukraińcem, że gotów jest zginąć za wolną Ukrainę. Wszelkie ruskie łachudry i dupowłazy próbują  na całym świecie zniszczyć ten wizerunek niezłomnego BOHATERA. A wiecie dlaczego? Po tej wojnie już nie Bandera czy Petlura, UPA czy OUN będą głównym odwołaniem do tradycji walki o wolność Ukrainy - będzie nim Zełeński i np. Pułk Azow. To nie Tiachnybok i jego garstka neonazistów będzie kierować głównym przekazem co ma być tradycją, że nacjonalizm jest tym na czym wyrośnie wolność i suwerenność Ukrainy. To ZEŁENSKI i dzielni obrońcy Kijowa i Mariupola oraz Niebiańska Sotnia będą bohaterami, kamieniem węgielnym wreszcie Wolnej Ukrainy.  To dlatego łatwo poznać wszelkiej maści ruskie dziwki, które widzą w Zełenskim coś innego, to ma być coś co car swym ukazem każe im propagować. Dziwki już przegrały - wystarczy posłuchać Ukraińców. No i cały ten Tiachnybok wpełzł pod kamyk i siedzi cicho i tam zdechnie wraz carskimi oberwańcami którym służył.

Chwała Ukrainie! Chwała dzielnym obrońcom Ukrainy!

Obrazek użytkownika sake3

01-04-2022 [15:42] - sake3 | Link:

@Ula Ujejska.....Tak,Żeleński zdał tę próbę choć jego wizerunek budzi taką wesołość w komentatorach tu się produkujących Chyba w tych swoich złośliwościach i śmiechu są bardziej klaunami niż ten którego tak wyśmiewają.Niech teraz przedstawią wizerunek Putina wcześniej tworzony na użytek rosyjskiego społeczeństwa.Tu to dopiero można się pośmiać-pokurcz prawie na golasa na koniu,głaskający tygryska po zastrzyku usypiającym, sławny archeolog nurkujący do stawu i znajdujący grecką wazę za pierwszym podejściem.....Lud prawie płacze z zachwytu komentatorzy na NB chyba też ,bo przecież to prawdziwy bohater. Może znajdą jeszcze jakieś inne fakty z życia tego twardziela jako przeciwwagi dla ,,jakiegoś tam ''klauna.