"PATRIOTY" i PATRIOCI...

Facebook nie zapomina… :))))
Dziś odświeżył mi pamięć o moim "kasandrycznym" i "wojennym" wpisie na portalu naszeblogi.pl  przed czterema laty....
Od zawsze  postulowałem to, co teraz rząd polski próbuje zrealizować "na wczoraj", dopychając ustawy kolanem:
powiększenie i modernizację armii oraz  przysposobienie obronne w szkołach...
Dołożyłem do tego jeszcze pobór do wojska (oczywiście znacznie skróconego i bardziej intensywnego - z nastawieniem na szkolenie, a nie na "falę" itp. patologie zapożyczone od sowietów)

Znakomita większość rodaków stukała się wtedy palcem w czoło...

Łącznie z decydentami, których próbowałem przestrzec, zainteresować moimi pomysłami...

Wklejam dziś ponownie ten wpis.
Przypominam - tworzyły się wtedy (z trudem) zręby WOT, prowadzono rozmowy na temat zakupu rakiet "Patriot"...
Nie, nie jestem żadnym prorokiem.
Miałem tylko świadomość, że  wciąż jesteśmy przed jakąś wojną (skądkolwiek ona miałaby nadejść)...

"PATRIOTY" I "PATRIOCI". Dwa filary naszego bezpieczeństwa. (naszeblogi.pl 29.03.2018r)

Cieszą mnie bardzo „Patrioty”. Martwi czteroletni okres oczekiwania na nie. I to bardzo.

Sytuacja w Europie zmienia się dynamicznie. Nie sądzę, aby śniade czy zielone „ludziki” cierpliwie czekały, aż się dozbroimy. Pamiętam przedwojenne prognozy ekonomistów wykazujące czarno na białym, że w 1943r. rozwój gospodarki umożliwi Polsce osiągnięcie takiego stanu gotowości bojowej który pozwoli na skuteczne powstrzymanie ew. inwazji Hitlera... Pewnie i tak by było, gdyby Niemcy i Rosja chciały zaczekać...

Dlatego tak ważne jest, aby cała reszta zdolności obronnych Rzeczypospolitej była rozwijana maksymalnie szybko i skutecznie. Nie wiem, dlaczego w dobie zagrożeń nie wprowadzono jeszcze powszechnego poboru do podstawowego przeszkolenia wojskowego. Sam odbyłem – wkrótce po studiach - roczne szkolenie wojskowe podchorążych, które ukończyłem jako dowódca działonu haubic. Młody, wysportowany (pływanie, sporty walki), z dyplomem inżyniera – całą ówczesną serwowaną mi wiedzę wojskową byłem w stanie przyswoić sobie w ciągu 2-3 tygodni. Resztę wspominam jako stratę czasu i „malowanie trawy na zielono”...

Zdaję sobie sprawę, że współczesna broń wymaga wyższych kwalifikacji – ale przecież chłopaki z powszechnego poboru nie będą obsługiwać „Patriotów” czy „F-16”. Karabin maszynowy, granat, przeciwczołgowa bazuka czy ręczna wyrzutnia ziemia-powietrze w zupełności wystarczą do obrony swego terytorium (we współdziałaniu z tzw. armią zawodową: jednostkami pancernymi, lotnictwem, bateriami rakietowymi, marynarką wojenną, artylerią etc.) Tak właśnie wyglądała wojna w Syrii czy w płn. Afryce: lotnictwo i ostrzał przygotowywały grunt, ale i tak potrzebni byli konkretni, zdeterminowani i ostrzelani fighterzy do zajęcia i utrzymania terenu. Główne zadanie WOT to właśnie powstrzymania aktów dywersji i terroryzmu na danym terenie.

Tylko odwagi/męskości/bitności nie nauczą żadne kursy. Tu trzeba zacząć od podstawówki i LO. Ale przedtem należy zatrzymać genderową inwazję. Demoralizacja jest naszym największym wrogiem...Państwo Rzymskie nie upadło z braku broni czy strategii prowadzenia wojen. Rzymowi zabrakło zdeterminowanych, oddanych sprawie obrońców. Do czego prowadzi rozprzężenie, nadmiar swobód i igrzysk.

PS Zaprawdę – nie wiem już, czy się śmiać, czy płakać. Z Francji – w obawie o swoje życie – co roku wyjeżdża kilka tysięcy Żydów (w 2016r. było ich pięć tysięcy!). W Niemczech żydowskie szkoły, koszerne sklepy czy synagogi mają już całodobową, policyjną ochronę. Trudno się dziwić; niemieccy neonaziści organizują oficjalnie masowe, ochraniane przez policję imprezy – np. koncert w Themar w Turyngii. W przygranicznym Ostritz kilka tysięcy fanatyków Hitlera – pod patronatem prawicowej partii NPD – świętować będzie hucznie urodziny swego führera.

Tymczasem w oficjalnej narracji to my jesteśmy największymi antysemitami na świecie! Szkoda tylko, że zwykli Żydzi jeszcze o tym nie wiedzą; nasze placówki dyplomatyczne w Izraelu masowo wydają polskie paszporty wszystkim chętnym do osiedlenia się w naszym niebezpiecznym kraju...

Z cyklu – znalezione w sieci – ballada „Czterdziesty Czwarty”. W Powstaniu Warszawskim walczyli w większości ochotnicy, szkoleni na tajnych kompletach i kursach podchorążych. Gdyby tylko mieli broń i amunicję... Afgańscy górale (cywilbanda?) dwukrotnie przegonili ze swego terytorium największe armie świata. Można? Można.
Ale lepiej przygotować się walki w czasie pokoju. Wtedy do wojny może w ogóle nie dojść. Któż chciałby zadzierać z twardzielami?
https://www.youtube.com/watch?v=Nl83-gPKNvo

Poniżej - link do całości:
"PATRIOTY” I PATRIOCI:
https://naszeblogi.pl/50029-patrioty-i-patrioci-dwa-rownorzedne-filary-bezpieczenstwa

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

29-03-2022 [18:58] - u2 | Link:

w Izraelu masowo wydają polskie paszporty wszystkim chętnym do osiedlenia się w naszym niebezpiecznym kraju...

Chodzi o tzw bezspadkowe mienie pożydowskie. Zgodnie z ustawką podpisaną jeszcze przez premiera Cimoszewicza (TW Carex) spadkobiercami mienia pożydowskiego typu synagogi, kirkuty itp. jest gmina żydowska, np. w Warszawie. Dlatego w Polsce nie ma np. polskiego rabina, a jest rabin zaimportowany z Nowego Jorku. Żydzi z Izraela wcale nie zamierzają wracać do Polin, nie są przecież głupi :-)

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

30-03-2022 [00:34] - wielkopolskizdzichu | Link:

 Ale przedtem należy zatrzymać genderową inwazję

" Ale przedtem należy zatrzymać genderową inwazję"

Pan Piosenkarz wielkim zwolennikiem pospolitego ruszenia jest, i zaglądania do gaci też.

'

Obrazek użytkownika Darek65

30-03-2022 [08:46] - Darek65 | Link:

"nasze placówki dyplomatyczne w Izraelu masowo wydają polskie paszporty wszystkim chętnym do osiedlenia się w naszym niebezpiecznym kraju..."
Za chwilkę staniemy się mniejszością w swoim własnym kraju. Zastąpią nas Żydki i Ukraińcy. Dla nas nawet ulice nie zostaną :)
Pisze Pan o powszechności szkolenia wojskowego. W kraju, w którym na kamizelkę kuloodporną trzeba mieć pozwolenie.... Śmiać się, czy płakać ?

Obrazek użytkownika Jabe

30-03-2022 [09:41] - Jabe | Link:

Zgodnie zasadą, że, co nie jest nakazane, jest zakazane.

Obrazek użytkownika Chatar Leon

30-03-2022 [10:40] - Chatar Leon | Link:

"W przygranicznym Ostritz kilka tysięcy fanatyków Hitlera – pod patronatem prawicowej partii NPD – świętować będzie hucznie urodziny swego führera."
To już impreza cykliczna (może nie było ostatnio, bo zdyscyplinowali Naziści przestrzegali obostrzeń srandemicznych).
Czy polski rząd wzywał choćby raz z tego powodu niemieckiego ambasadora na dywanik? Czy odpalał jakąkolwiek medialną bombę na świat?

Ciekawostką jest skądinąd, że w rejonie Ostritz Polska już dobre paręnaście lat temu pozwoliła Niemcom na puszczenie pociągów po linii kolejowej, która kilkakroć przekracza Nysę Łużycką oraz korzystanie z infrastruktury stacyjnej po stronie polskiej. Zapewne ci spośród czcicieli Hitlera, którzy udadzą się na imprezę pociągiem, będą korzystać ze znajdującej się po polskiej stronie stacji "Krzewina Zgorzelecka/Ostritz". Aż dziwne że gazetka wybiórcza czy innych kurewki z TuskVisionNetwork jeszcze nie odpaliły afery o polskich nazistach spod Zgorzelca tolerowanych przez rząd PiS i inie zilustrowały materiału wypowiedzią jakiejś cipci z izraelskiej ambasady