Kaczyński podżega do Trzeciej Wojny Światowej

Przez moment sądziłem, że Agresja putinowskiej szarańczy na Ukrainę zracjonalizuje debatę publiczną w Polsce. Świadczyła o tym zmiana tonacji chóru wujów i ciot opozycji, z totalnego postponowania całokształtu poczynań prawicy, w mruczando umiarkowanej aprobaty tego i owego. Ale macherzy od robienia wody z mózgu wyznawcom poprawności politycznej, demokracji i tolerancji, skumali nagle, że mogą polec od własnej broni, bo sprzężony system rażenia: ulica i zagranica, niepokojąco szybko zaczął sprzyjać klice z Nowogrodzkiej. I bystrzaki od czarnego piaru wpadli w popłoch.

A wystarczyło przewertować pierwszy z brzegu samouczek dla propagandystów, by dowiedzieć się, że w godzinie trwogi społeczeństwo jednoczy się wokół flagi. Oczywiście w trosce o kursantów broszurki zwykle wyjaśniały ten skrót myślowy ma przykład strofami Broniewskiego. “Są w ojczyźnie rachunki krzywd, obca dłoń ich też nie przekreśli, ale krwi nie odmówi nikt…” Chyba przesadziłem z oceną wydolności intelektualnej owej trzódki funkcjonariuszy na dokształcie.

W każdym razie szmondactwo zakasało rękawy i hajda na barykady odzyskiwać stracone złudzenia. Generatory rzeczywistości urojonej powróciły do agresywnego glanowania władzy w stylu sprzed rosyjskiej agresji. Też mi się zachciało gry słów, ale co tam… Standard tępej młócki zyskał wręcz turbodoładowanie. I właśnie by wyeksponować, ujmując nieco alegorycznie, ową wściekłą erupcję jadu gnid miotających się w skołtunionych kudłach po spryskaniu paranitem, potrzebuję tła, które jeszcze do niedawna samo w sobie sprawiałoby wrażenie gejzerów z szamba. A dziś stanowi ledwie rozmazane plwociny.

No to najpierw o plwocinach. Rząd jak zwykle zadziałał z opóźnionym zapłonem. Do przyjęcia milionów uchodźców należało się przygotowywać już od jesieni, gdy stało się jasne, że Putin zaatakuje Ukrainę. Teraz władza centralna zawodzi na całej linii. Sytuację ratują samorządy, zwłaszcza te kierowane przez opozycję. Dwoją się i troją NGO-sy. Wolontariusze tyrają w pocie czoła nie zaniedbując pryncypiów. Dlatego na przykład Grupa Granica zaapelowała do Komisji Europejskiej o bezpośrednie dotacje z pominięciem rozdzielnika rządowego, bo pisowscy urzędnicy są skorumpowani. Sytuacja na granicy z Ukrainą niewiele różni się od tej na granicy z Białorusią. Państwo łamie podstawowe prawa człowiecze… A w tym bałaganie Duda mianuje hurtowo nielegalnych sędziów… O pandemicznej bezradności polskich władz skutkującej monstrualną liczbą zgonów, aż strach wspominać…

Tyle tło. A na pierwszym planie wiją się w paroksyzmach bezradnej wściekłości kreatury z propagandowego szamba usiłując obśmiać, zohydzić, zbrukać znaczenie wizyty w Kijowie czterech mężów stanu ze Słowenii, Czech i Polski, z Jarosławem Kaczyńskim i Mateuszem Morawieckim. Ci panowie wybrali się pociągiem na groteskową wycieczkę, niby ryzykując życiem. Cha, cha, oni uzgodnili trasę nie tyle z Zełenskim, ile z Putinem. I podróżowali pod opiekuńczymi skrzydłami rosyjskiego lotnictwa. Przy okazji Kaczyński wizytował tereny zachodniej Ukrainy, które po udanej operacji rosyjskich braci Słowian przypadłyby Polsce, co potwierdził swym autorytetem sam minister Ławrow. W dowód wdzięczności Kaczyński usiłował wpuścić w maliny NATO proponując utworzenie siłami sojuszu pokojowej misji na Ukrainie. Toż taki koncept już z daleka trąci zarzewiem Trzeciej Wojny światowej! I może właśnie o wywołanie takiej tragedii chodziło sklerotykowi z Żoliborza, w myśl zasady: po nas choćby potop?

Absurd? Niekoniecznie. Wystarczy zdemistyfikować propagandę pisowskiej szczujni uzurpującej sobie przymioty telewizji publicznej, by dostrzec powinowactwo reżymu z Nowogrodzkiej z moskiewską satrapią. Totalna inwigilacja obywateli systemem Pegasus! Ograniczanie wolności słowa zawłaszczeniem publicznych mediów i zamachem na TVN! Niszczenie autonomii sądownictwa! Prześladowanie środowisk LGBTitd! Niechęć czy wręcz wrogość wobec UE! Przywileje dla Kościoła Rzymskokatolickiego! Gloryfikacja bandytów zwanych żołnierzami niezłomnymi! Kaganiec oświaty (nie mylić z kagankiem) założony szkolnictwu przez ministra Czarnka! Zawłaszczanie państwa! Ciemiężenie samorządów… Ufff!
Zgodnie z prawem symetrii Donald Tusk zbiera w rewanżu cięgi od prawicy, która uważa go za twitterowego graficiarza, a w porywach hejtera. Wedle modernistycznej retoryki jest zaszczuwany przez nacjonalistów. Jego wyznawcom bezinteresownie mogę podrzucić ripostę w sam raz na poziomie generatorów rzeczywistości urojonej. Otóż gadający na okrągło po niemiecku w TVP wódz PO jest po prostu złośliwie dubbingowany. W istocie bowiem przemawia po polsku, no, chwilami po kaszubsku.

Ten postponowany przez oszczerców lider progresu nie bacząc na ryzyko, dotarł niedawno do Budapesztu na wiec opozycji. I stanął ramię w ramię z przeciwnikami Orbana, demokratami z krwi i kości, prorosyjskimi i antyunijnymi aktywistami Jobbiku i awangardą komunistów pamiętających jeszcze czasy Kadara. Podobno po zwycięstwie opozycji pomnik Tuska stanie w Budapeszcie obok pomnika Józefa Bema. Zdezorientowany wznoszę na wszelki wypadek po rosyjsku okrzyk: Polak, Węgier, dwa bratanki!
 
Sekator
 
Ps.

- A węgierki najsmaczniejsze są po pierwszych przymrozkach - dodaje od rzeczy mój komputer.
Nalewam sobie kieliszek tokaju, ale nie częstuję Eustachego.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika sake3

21-03-2022 [21:45] - sake3 | Link:

Dużo tego jak na jeden tekst,więc może by te zbrodnie pisowskie zanim wybuchnie spowodowana przez Kaczyńskiego III-a Wojna Światowa jakoś uporządkowac i pogrupować.Na jedną kupkę odłożyć zbrodnie gospodarcze,na drugą poltyczne,trzecia na stosunki z innymi państwami oczywiście. Jak się można dowiedzieć rosyjski gigant umysłowy Miedwiediew uważa że Polska ma nikłe znaczenie dla świata,dla Rosji też. tu można się spytać tego pana dlaczego w takim razie ostrzą sobie zeby na takiego szaraczka jak Polska? Pan Miedwiediew wyciągnięty przez Putina z kąta odkurzył i nakazał pisanie listów.Posłuszny giermek faktyczne napisał epistołę w konwencji rzewno-groźnej do Polaków ktorych z jednej strony nazywa imbecylami,a z drugiej podkadza powołując się na wspólne przeżywanie Mickiewicza i Puszkina przez nasze ,,zarzyjaźnione (gdyby ne ten okropny Kaczyński) narody. W moim odczuciu jest jest skierowany do opozycji z przesłaniem chodźcie z nami a my wam pomożemy obalić rząd..List jest więc własnie wypadkową ciągu zdarzeń podanych przez Pana.

Obrazek użytkownika u2

21-03-2022 [21:45] - u2 | Link:

Grupa Granica zaapelowała do Komisji Europejskiej o bezpośrednie dotacje z pominięciem rozdzielnika rządowego, bo pisowscy urzędnicy są skorumpowani.

Poważnie ? Czyli do CBA nie zgłaszają korupcji, bo to pisowskie biuro ? :-)

Obrazek użytkownika Jabe

21-03-2022 [21:55] - Jabe | Link:

Prawicy najbardziej się obrywa od zwolenników lewicy rządzącej.

Obrazek użytkownika AŁTORYDET

22-03-2022 [07:06] - AŁTORYDET | Link:

Żabe, jak pogoda w Pullach?

Obrazek użytkownika AŁTORYDET

22-03-2022 [07:11] - AŁTORYDET | Link:

Ludzie co się dzieje?! Sekator, Foros, Surmacz, wypuszczają teksty jak z Łubianki! Admin żyje?

Obrazek użytkownika Ijontichy

22-03-2022 [08:24] - Ijontichy | Link:

Pierwszy przejrzał na oczy Gadowski,dowód na witrynie NB.
Foros to platfus..zawsze był za PO,dowód Salon24 archiwum.
Surmacz...tego blogera omijam...brednie też.

PS.Łubianka archiwizuje teksty nawet z NB....DOBRE! :-))

Obrazek użytkownika u2

22-03-2022 [09:27] - u2 | Link:

teksty jak z Łubianki

Sekator ironizuje, ale reszta pisze na poważnie:)

Obrazek użytkownika angela

22-03-2022 [10:13] - angela | Link:

Ale największym przerażeniem dla ludzi Moskwy w Polsce jest to, czy wszyscy pelnoletni Ukraincy, ktorzy otrzymają nr pesel w Polsce,  będą mogli głosować.
A na kogo zaglosuja ???🤣🤣🤣

Obrazek użytkownika Jabe

22-03-2022 [14:00] - Jabe | Link:

Za dobrodziejami.

Obrazek użytkownika angela

22-03-2022 [17:41] - angela | Link:

No cóż Jabe, nikt nie będzie cierpial dla Tuska   jedząc szczaw i mirabelki, kiedy u Sowy zajadano owoce morza, i pito przednie wina. 

Obrazek użytkownika Jabe

22-03-2022 [18:19] - Jabe | Link:

To byli detaliści.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

22-03-2022 [11:55] - wielkopolskizdzichu | Link:

 "Totalna inwigilacja obywateli systemem Pegasus! Ograniczanie wolności (cut)............(cut)  Kaganiec oświaty (nie mylić z kagankiem) założony szkolnictwu przez ministra Czarnka! Zawłaszczanie państwa! Ciemiężenie samorządów… Ufff!"
Ciekawe dlaczego Pan Bloger nie wymienił dwóch głównych postulatów PiS.
1. Prawo do wydawania przez PiS  państwowych pieniędzy poza jakąkolwiek kontrolą.
2. Bezkarność dla ministrów i biznesmenów związanych z PiS.

Obrazek użytkownika Tezeusz

22-03-2022 [15:24] - Tezeusz | Link:

#Pers vel zdzicho...
Boisz sie inwigilacji to nie pisz jesteś inwigilowany UWAŻAJ! sledzą ciebie ?

Obrazek użytkownika RinoCeronte

22-03-2022 [12:13] - RinoCeronte | Link:

W sumie to nima z czego się śmiać...