W. Putin jak S. Bandera!

Nie pisałbym o tym, ale prezydent obecnej Ukrainy Wołodymyr Zełenski raczył dziś powiedzieć, że pod flagą ukraińską nigdy nie byli mordowani cywile. 

Czyżby? Zapomniał już o współpracy z hitlerowskimi nazistami, ukraińskiej SS-Galizien, OUN-UPA okrutnie mordująca Polaków i Żydów w czasie II WŚ na Wołyniu i Galicji Wschodniej? 

Te 200 tysięcy Polaków, którzy barbarzyńsko zginęli z rąk rezunów ukraińskich powinno być jego wyrzutem sumienia i mimo obecnej tragedii nie powinien po prostu kłamać a zmierzyć się z historią. Właśnie teraz, kiedy my-Polacy okazujemy takie empatyczne i ludzkie współczucie dla zaatakowanych przez Rosję Ukraińców i pomagamy im powszechnie i najbardziej na świecie. 

Ukraina przy wsparciu Polski dziś zbiera dowody na ludobójstwo W. Putina. I ja się z tym zgadzam. Ludobójcę po prostu trzeba osądzić i skazać za zbrodnie wojenne. Jego miejsce w historii świata winno być jednoznaczne - jest on mordercą, bandytą i zakałą ludzkości.

Ale czym się różni W. Putin od bohatera Ukrainy S. Bandery, któremu Ukraińcy stawiają dziękczynne pomniki? Niczym, choć na razie na Ukrainie W. Putinowi jest daleko do zbrodni S. Bandery. Obecnie putinowska Rosja zamordowała ledwie kilka setek cywilnych Ukraińców a S. Bandera zamordował setki tysięcy ludzi, w tym Żydów a w szczególności Polaków. Mordował okrutnie dzieci, kobiety, kobiety w ciąży, starców i Polaków w kwiecie wieku. To nie było ludobójstwo? Owszem było, ale jakoś właśnie jak do tej pory od Ukraińców nie doczekaliśmy się przeprosin ani uznania S. Bandery i jego organizacji za ludobójców. A sama współczesna Ukraina np. ogłasza rok rokiem S. Bandery. 

Właśnie teraz Ukraińcy się przekonują jacy są Polacy. Pomagamy całym sercem i w każdy możliwy sposób i to zarówno jako zwykli ludzie, jak i instytucjonalnie jako państwo. Taki ludzki odruch winien być dla Ukraińców implikacją do rewizji swojego uwielbienia dla S. Bandery i zrozumienia, że Polakom należą się przeprosiny i prawda historyczna, na której będzie możliwa budowa naprawdę przyjacielskich stosunków polsko-ukraińskich. 

I mam nadzieję, że tak się niebawem stanie. 

 
Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad... 
© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw) 
http://krzysztofjaw.blogspot.com/ 
kjahog@gmail.com 

Jeżeli moje teksty nie są dla Państwa obojętne i szanują Państwo moją pracę, to mogą mnie Państwo wesprzeć drobną kwotą. Z góry wszystkim darczyńcom dziękuję!
Nr konta - ALIOR BANK: 58 2490 0005 0000 4000 7146 4814 
Paypal: paypal.me/kjahog
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Adam66

07-03-2022 [16:36] - Adam66 | Link:

Gdyby w Polsce byli poitycy z cojones to by się starali u przyznanie Ukraińców do ludobójstwa Polaków na Wołyniu.  A ponieważ mamy miękiszonów to będą wykrzykiwać banderowskie hasła jak duduś i dawać Ukrainie sprzęt wojskowy za darmo.

Obrazek użytkownika u2

07-03-2022 [16:52] - u2 | Link:

Ale czym się różni W. Putin od bohatera Ukrainy S. Bandery, któremu Ukraińcy stawiają dziękczynne pomniki? Niczym

No podobnego wzrostu, podobny wygląd, ta łysina. :-)

Ale, aby na pewno Putler siedział w niemieckim obozie  śmierci i Niemcy mu zabili brata tak jak dla Bandery ? :-)

Obrazek użytkownika Pers

07-03-2022 [16:56] - Pers | Link:

@u-bocik
Bandera siedział w "obozie śmierci"?
Nie wiedziałem...

Obrazek użytkownika u2

07-03-2022 [17:17] - u2 | Link:

Mało wiesz, jak na ruskiego trolla przystało, choć wystarczy spojrzeć do Wiki :-)

https://pl.wikipedia.org/wiki/...

Podawane były różne daty osadzenia Bandery w Sachsenhausen. Według zeznań SS-Hauptscharführera Kurta Eccariusa, komendanta Zellenbau, Bandera trafił tam pierwszy raz pod koniec 1941 roku, lecz był kilkakrotnie przenoszony do Berlina celem prowadzenia z nim negocjacji. Jarosław Stećko twierdził, że Bandera znalazł się w Sachsenhausen w styczniu 1942. Sam Bandera podawał dwie daty: zima 1942/1943 lub rok 1943[35]. Według Pera Rudlinga był to marzec 1943[37]. Numer obozowy Bandery 72192 został mu nadany w październiku 1943[35].

Cały kierowniczy aktyw OUN-B został również aresztowany i osadzony w więzieniach i obozach koncentracyjnych III Rzeszy[38]. Bataliony „Roland” i „Nachtigall” zostały rozwiązane w sierpniu 1941 roku. Dwaj bracia Stepana Bandery (Wasyl i Ołeksandr) po aresztowaniu w końcu 1941 przez Gestapo zginęli w lipcu 1942 w obozie koncentracyjnym w Auschwitz[39]. Banderowcy poddani masowym represjom niemieckim przeszli jesienią 1941 do konspiracji, organizując na początku 1943 Ukraińską Powstańczą Armię. Melnykowcy zdecydowali się na kontynuację współpracy z Niemcami i współuczestniczyli w organizacji w 1943 r. 14 Dywizji Grenadierów SS.

Według wspomnień Jewhena Stachiwa, w końcu 1941 (a więc w czasie pobytu Bandery i Stećki w więzieniu w Spandau) przywiózł on z Berlina pełniącemu obowiązki prowidnyka Mykole Łebediowi skierowany do niego list od Stepana Bandery. W dokumencie aresztowani członkowie prowodu OUN(b) mieli ostrzegać przed prowadzeniem jakichkolwiek akcji przeciw Niemcom, uznając je za szkodliwe i stwierdzić, że należy jakoś naprawić stosunki ukraińsko-niemieckie[40]. Grzegorz Motyka podaje, że list ten trafił w ręce Stachiwa na początku roku 1942[41]. Zdaniem tego autora trudno jednoznacznie ustalić, czy list Bandery w jakiś sposób wpłynął na decyzje podjęte wiosną 1942 na II konferencji OUN-B, gdy banderowcy postanowili nadal traktować jako głównego wroga ZSRR, zaś z III Rzeszą prowadzić walkę propagandową, jedynie w ostateczności uciekając się do działań zbrojnych[42].

Według opracowanej w instytucie Jad Waszem encyklopedii internetowej podczas pobytu w obozie Bandera miał możliwość utrzymywania kontaktu ze współpracownikami[43]; podobnie uważa Czesław Partacz[44]. Z kolei Grzegorz Motyka w swojej pracy Ukraińska partyzantka 1942-1960 twierdził, że Bandera nie miał w tym okresie kontaktu z organizacją[45]. Według Grzegorza Rossolińskiego-Liebe Bandera nie był całkowicie odcięty od polityki i działalności OUN-B, która kontaktowała się z Banderą poprzez jego żonę i innymi kanałami, jednak nie znaleziono żadnych dokumentów, świadczących o aprobacie, czy dezaprobacie przez Banderę, w okresie jego uwięzienia, czystek etnicznych, czy innych form przemocy etnicznej, czy politycznej[46].

 

Obrazek użytkownika Pers

07-03-2022 [17:38] - Pers | Link:

@u-bocik
Aleś "źródło" zapodał :))))))))))))

Obrazek użytkownika Tomaszek

07-03-2022 [22:01] - Tomaszek | Link:

Ubocie
Weźty ku...wa nie przeginaj . Bo cię nawet menel ruszkiewicz pan job jego mać wyśmiewa . Smieszniej by był tylko Kononowicz .

Obrazek użytkownika u2

07-03-2022 [22:52] - u2 | Link:

Smieszniej by był tylko Kononowicz .

A co chcesz od Konona ? Że prawdę powiedział ? Nie w smak tobie, że nie będzie niczego ? :-)

Obrazek użytkownika Jabe

07-03-2022 [17:07] - Jabe | Link:

Raczej gdyby Polską rządzili polscy politycy.

Obrazek użytkownika Czesław2

07-03-2022 [17:46] - Czesław2 | Link:

Prawdopodobnie odpowiednia broń na Ukrainę nie dotarła na czas, albo w ogóle. Informacje są sprzeczne. Bronią się już tylko punktowo, wchodzą wojska okupacyjne mające złamać cywilów. Niemcy oświadczyły, że będą kontynuować zakupy energii w Rosji i sprzeciwiają się wejściu Ukrainy do UE.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

07-03-2022 [18:04] - Ula Ujejska | Link:

Panie Krzysztofie, proszę nie kłamać!
SS Galizien nie była ukraińską dywizją kolaborującą z Niemcami - to putlerowskie kłamstwo powtarzane przez polskich putlerków. Jak panu nie wstyd! SS Galizien była niemiecką dywizją pod pełnym niemieckim dowództwem podlegała niemieckiej grupie armii. W tej niemieckiej dywizji typu Waffen SS służyli nie tylko Ukraińcy: byli tam także Francuzi, Holendrzy, Belgowie i inni.
Dla mnie jest już jasne dlaczego przez lata pisał pan na zlikwidowanym przez polskie spec służby ścierwoneonie. I jasne jest dla mnie dlaczego właśnie dzisiaj powtarza pan łże propagandę Putina która poniosła klęskę vide pomoc uchodźcom :(  Nikogo już pan nie podjudzi co najwyżej Persa.
 

Obrazek użytkownika u2

07-03-2022 [18:18] - u2 | Link:

Dla mnie jest już jasne dlaczego przez lata pisał pan na zlikwidowanym przez polskie spec służby ścierwoneonie.

Co sprytniejsi dali nogę z neon24 i nadają nie tylko na NB :-)

W miarę "postępów" komunizmu (tutaj putinizmu) walka klasowa się ponoć zaostrza i to widać u autora :-)

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

07-03-2022 [18:52] - krzysztofjaw | Link:

Rozumiem dzisiejsze emocje, ale prawdy nie można zakopać w imię dzisiejszego współczucia wobec Ukraińców. 
Pzdr

Obrazek użytkownika u2

07-03-2022 [19:06] - u2 | Link:

Oj tam, od razu emocje. Wiadomo, że Putler jest niskiego wzrostu podobnie jak Bandera. No i obaj byli zabójcami z łysinami. Tak więc podobieństwo porażające :-)

Jednak jeden siedział w niemieckim obozie śmierci, drugi urządza takie obozy śmierci - vide Czeczenia.

No i w przytoczonym przeze mnie fragmencie z Wiki nie ma potwierdzenia, że to on wydał rozkaz do Rzezi Wołyńskiej, choć historycy usilnie tego potwierdzenia szukali i nadal szukają. Ba, okazuje się, że całe kierownictwo banderowców zostało uwięzione przez Niemców w ichnich obozach śmierci, więc jeszcze trudniej im przypisać rolę kierowniczą w Rzezi.

Obrazek użytkownika Tomaszek

07-03-2022 [22:15] - Tomaszek | Link:

Ubocie 
To były obozy śmierci kogoś innego , nie banderowców . Oni mieli się dobrze . Dla nich to był tylko adres . Dla załogi na przykłąd też .

Obrazek użytkownika u2

07-03-2022 [22:21] - u2 | Link:

To były obozy śmierci kogoś innego , nie banderowców . Oni mieli się dobrze

Nie ściemniaj, co byś czuł wobec Niemców, gdyby tobie zabili dwóch braci w KL Auschwitz ?

Obrazek użytkownika Tomaszek

08-03-2022 [00:47] - Tomaszek | Link:

Jego braci to Żydzi zabili . Wiadomo za co.

Obrazek użytkownika Tezeusz

07-03-2022 [19:41] - Tezeusz | Link:

""Rozumiem dzisiejsze emocje, ale prawdy nie można zakopać w imię dzisiejszego współczucia wobec Ukraińców. "

Czy to szydera ze śmierci zabijanych przez bandytów rosyjskich dzieci ?

@Panie Krzysztofie ? pobudka !!!!!!

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

07-03-2022 [19:59] - krzysztofjaw | Link:

Żadna szydera. Oglądam co dziś się dzieje na Ukrainie i mi się nóż w kieszeni otwiera. Mordowanie cywilów, dzieci, gwałcenie kobiet. To koszmar. Przypominają mi się słowa mojej babci, która opowiadał jak to ruscy gwałcili co się da a polskie kobiety musiały uciekać do lasu. Wojna w miarę jej trwania budzi najgorsze instynkty. W. Putin musi odejść w niesławie, ale też nie rozumiem dlaczego w niesławie jest na terenie Ukrainy S. Bandera? Czy ktoś mi to potrafi wytłumaczyć? 
Pzdr

Obrazek użytkownika Pers

07-03-2022 [18:16] - Pers | Link:

@ujejska
//SS Galizien nie była ukraińską dywizją kolaborującą z Niemcami - to putlerowskie kłamstwo powtarzane przez polskich putlerków.//
Zgadza się, to była niemiecka dywizja.
W SS Galizien 100% to byli ukraińscy ochotnicy. Było ich tak dużo, że stworzono pułki zapasowe.

Obrazek użytkownika Ryan

07-03-2022 [19:08] - Ryan | Link:

[]

 

Obrazek użytkownika Kaczysta

07-03-2022 [19:20] - Kaczysta | Link:

Ryan

A ile takich qurev jak on szlają się po blogach.
Starczy zajrzeć na sowieckiego Toy-Toya, zatrzęsienie.
Tylko, że to są jedynie mendy internetowe. 
Ścierwa od Opary

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

07-03-2022 [19:28] - Ula Ujejska | Link:

Kaczysta
Kurewska propaganda poniosła klęskę. Wiele lat walki z kłamstwem wołyńskim w różnych wymiarach  przynosi dzisiaj efekty. Na granicy z Ukrainą Polacy pokazują że nie dali się nabrać na te kurewskie kłamstwa. Potrafią przebaczyć i zrozumieć trudny czas wtedy i dzisiaj. Jestem pewna że Ukraińcy myślą podobnie. Jednak kurewstwo ruskie nie śpi, nadal próbuje nas naszczuć na siebie.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

07-03-2022 [20:05] - krzysztofjaw | Link:

Jestem zawiedziony. Takie przekleństwa w Pani ustach? To nie przystoi, ale świadczy tylko o tym, że emocje u Pani górują nad rozsądkiem. Zresztą od dawna tak myślę o Pani przypominając sobie jak nerwowo Pani reaguje na ukraińską zbrodnię na Wołyniu i Galicji Wschodniej. Aż nie śmiem zapytać... ale czy któryś z Pani przodków czasem nie był w szeregach banderowskich rezunów mordujących Polaków? 
Pzdr

Obrazek użytkownika u2

07-03-2022 [20:14] - u2 | Link:

od dawna tak myślę o Pani przypominając sobie jak nerwowo Pani reaguje na ukraińską zbrodnię na Wołyniu i Galicji Wschodniej.

Ale ale panie Krzysztofie, wtedy nie było Ukrainy. Więc jak pan chce współczesną Ukrainę oskarżyć o niemieckie zbrodnie ? Już panu zwróciłem uwagę, że banderowcy byli w czasie Rzezi Wołyńskiej uwięzieni w niemieckich obozach śmierci, chodzi o kierownictwo banderowców, z Banderą na czele.

Rozumiem, że Bandera jest łatwym celem propagandy ruskiej, ale chyba pan nie jest ruskim trollem ? A może pan nim jest ? :-)

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

07-03-2022 [20:22] - Ula Ujejska | Link:

Krzysztof
A ja się nie zawiodłam. Ja od dawna wiem czym Pan pachniał.  I nie śmiem zapytać gdzie służyli na Wołyniu Pana przodkowie: w NKWD czy w Gestapo? Bo wybiela Pan niemieckich oprawców z Rzezi Wołyńskiej i ani słowa o odpowiedzialności niemieckiej za Rzeź. Zajmuje się Pan wyłącznie Ukraińcami choć jako państwo nie istnieli i łączy Pan SS Galizien wyłącznie z Ukrainą której wtedy nie było, więc Żełenski nie kłamie.. To znak firmowy NKWD dzisiaj GRU i niemieckich spec służb. Link do konta bankowego to skarbonka za szczucie bo Opara przestał płacić?

Obrazek użytkownika terenia

08-03-2022 [01:17] - terenia | Link:

Tego na pewno nie wymyślił Putler.https://wprawo.pl/nasz-ojciec-...  Również nie ustanowił roku 2022 rokiem Bandery w pięknym Lwowie.
Z wspomnianego wyżej challenga  rockowa wersja  hitu ostatnich miesięcy u naszych Braci na Ukrainie  https://www.youtube.com/watch?... szczerość ,prawdomówność,umiejętność  przeproszenia,wybaczenia  powinna się liczyć a nie  treści dogodne w danej chwili. Wielcy tego świata decydują a cierpią niestety zwykli ludzie.Smutne,zatrważające ,tragiczne I tak się składa ,że nie cieszy mnie żadna śmierć,czy to będzie ruski,czy syryjczyk ,czy somalijczyk .Paradoks i hipokryzja naszych czasów,ile krajów zostało zbombardowanych przez wojska amerykańskie za prezydentury Obamy .Dostał nagrodę pokojową Nobla ,dostał .To,że o tym piszę nie stanowi usprawiedliwienia zbrodniczych poczynań Putasa.Generalnie potępiam wszystkich możnowładców decydujących się na takie działania.

Obrazek użytkownika Pers

07-03-2022 [18:24] - Pers | Link:

@ujejska
//zlikwidowanym przez polskie spec służby ścierwoneonie.//
Dlaczego piszesz nieprawdę ujejska?...
Nie dalej jak dziś rano zamieściłem tam notkę  https://spiritolibero.neon24.i...

 

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

07-03-2022 [18:51] - krzysztofjaw | Link:

Szanowna Pani
Z Wikipedii: 14 Dywizja Grenadierów Waffen SS (1 ukraińska) ukr. 14-та Стрілецька Дивізія Зброї СС, niem. 14. Waffen-Grenadier-Division der SS (ukrainische Nr. 1, potocznie określana w Polsce jako 14 Dywizja Waffen SS-Galizien[6] nazywana również SS Hałyczyna) – jednostka wojskowa utworzona wiosną 1943 przez III Rzeszę z ukraińskich ochotników z Galicji. Organizacji dywizji ze strony niemieckiej patronował gubernator Dystryktu Galicja Generalnego Gubernatorstwa – Otto von Wächter, zaś ze strony ukraińskiej polityczne zaplecze stanowił Ukraiński Komitet Centralny w Krakowie pod przewodnictwem prof. Wołodymyra Kubijowycza i działacze OUN.

Ale nie w tym rzecz. Czy zaprzeczy Pani morderstwom S. Bandery i jego ukraińskiej armii OUN-UPA? To było barbarzyńskie ludobójstwo i o nim nie powinniśmy nigdy zapomnieć. Dlatego szlag mnie trafia, że dziś (DZIŚ!!!) prezydent Ukrainy mówi, że Ukraińcy nigdy nie mordowali cywilów. Mordowali i to barbarzyńsko. 

Zresztą Pani komentarz mnie nie dziwi, bo zawsze kiedykolwiek mówiłem prawdę o zbrodniach OUN-UPA Pani była pierwsza z krytyką. Nie wiem dlaczego, ale ja to pamiętam.

A tak na marginesie. Żyję tylko dlatego, że moja mama wraz z siostrami i rodzicami nocą uciekła z Kresów przed ukraińskimi rezunami z OUN-UPA. Zostawili cały dorobek życia. Moja babcia, która przeżyła trzy okupacje: sowiecką, niemiecką i ukraińską mówiła tak: najbardziej okrutni byli Ukraińcy, później Sowieci a na końcu Niemcy. 

I proszę się powstrzymać od kłamstwa. Tylko prawda może być fundamentem przyjacielskich stosunków polsko-ukraińskich i tej prawdy oczekuję. Właśnie teraz. 

Pzdr

Obrazek użytkownika Tezeusz

07-03-2022 [19:06] - Tezeusz | Link:

Panie Krzysztofie
A mój dziadek z oddziałem wyrzynał ich ile mógł to była historia dzisiaj Ukraina krwawi bandyta putler morduje ich dzieci, pali gwałci jak dywizje SS.
Polacy z Kresów właśnie najbardziej przyjażnie z otwartym sercem goszczą Ukraińskie kobiety i dzieci. To są fakty.
Ciekawe nieprawdaż, a może pojednanie narodów.
I to się dzisiaj liczy to ma przyszłość.
Wrogiem Polski była i  jest Rosja ! i tego się trzymajmy.

Historię pozostawmy IPN

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

07-03-2022 [19:17] - krzysztofjaw | Link:

Tezeuszu!

ja wszystko rozumiem, ale historii nie można zapominać i oddawać jedynie do IPN. Ja oczekuję tego, żeby właśnie dziś Ukraińcy przestali wielbić ludobójcę S. Banderę i na prawdzie historycznej budowali nasze przyjazne stosunki. Tak... Od Rosji carskiej czy Sowieckiej otrzymaliśmy wiele złego. Tak samo od Prusaków i Niemców. I o tym pamiętamy i musimy pamiętać, ale nawet wojna nie może być usprawiedliwieniem zakłamywania historii. 
pzdr

Obrazek użytkownika Tezeusz

07-03-2022 [19:34] - Tezeusz | Link:

@Krzysztofie
Ukraińcy dzisiaj wielbią rakiety ppanc i plot z Polski także i wielbią sowieckie ścierwo jak spada z nieba i palą się ich czołgi
Co do Bandery ich historia ale na sztandarach go nie mają.
Nie musi pan wspierać walkę Ukrainy. Pana problem.
Od historii jest w Polsce IPN

Chwała Obronćom Ukrainy.
Na pochybel rosyjskim bandytom.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

07-03-2022 [19:10] - Ula Ujejska | Link:

Panie Krzysztofie

Rżniesz Pan głupa jak typowy ruski kundel. Napisałam Panu czym była SS Galizien i kto nią dowodził od dowódcy plutonu do dowódcy dywizji - mogę nazwiska podać. Rozkaz udziału w Rzezi Wołyńskiej wydali Niemcy i to niemcy dowodzili w tej Rzezi tą dywizją. Koniec kropka. I co do tego ma Bandera i inne cierpienie Polaków? Tym chce Pan tłumaczyć swoje ruskie kłamstwa? Trafiony zatopiony.

Właśnie tylko prawda obnaża takich jak Pan. Nikogo już Pan nie podjudzi. Polacy na granicy pokazują gdzie jest miejsce takich jak Pan i innych persopodobnych.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

07-03-2022 [19:13] - krzysztofjaw | Link:

Mordowali Ukraińcy i to z jakąś nieludzką satysfakcją. I tyle. Nawet niemal do końca lat 50-tych XX wieku. I to nie są żadne ruskie kłamstwa. To fakty a że dzisiaj niewygodne? No cóż, ale trzeba o nich pamiętać.
Pzdr

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

07-03-2022 [19:15] - Ula Ujejska | Link:

Panie Krzysztofie
W tej Rzezi oprócz Ukraińców, mordowali cywilów z nieludzką satysfakcją także: Niemcy, Żydzi, Polacy, Rosjanie, Francuzi, Holendrzy, Falamndowie i inni - i tyle w temacie. Jest tylko małe ale... rozkaz i organizacja była NIEMIECKA!

I proszę mi tu więcej nie ziać putlerowskimim kłamstwami.

Obrazek użytkownika Pers

07-03-2022 [19:21] - Pers | Link:

@ujejska
//W tej Rzezi oprócz Ukraińców, mordowali cywilów z nieludzką satysfakcją także: Niemcy, Żydzi, Polacy, Rosjanie, Francuzi, Holendrzy, Falamndowie i inni //
W UPA OUN byli Polacy, którzy mordowali Polaków?
I Żydzi, Rosjanie, Francuzi, Holendrzy i Falamndowie?
To UPA OUN była taką międzynarodową organizacją?

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

07-03-2022 [19:28] - krzysztofjaw | Link:

I co? Może S. Bandera jest teraz dla Pani aniołkiem, który wykonywał tylko rozkazy Niemców? Tak się tłumaczyli ludobójczy niemieccy oficerowie i zwykli żołnierze w czasie Procesu w Norymberdze. Ja mam zdjęcia, które pokazują bestialstwo Ukraińców w czasie mordów Polaków na Wołyniu. Mam je teraz pokazywać? W porównaniu z dzisiejszymi wojennymi zdjęciami z Ukrainy są o wiele bardziej wstrząsające. 
Pzdr

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

07-03-2022 [19:33] - Ula Ujejska | Link:

Panie Krzysztofie
No daj Pan już spokój - nie ośmieszaj się już. Czy ktoś normalny podważa tu Rzeź Wołyńską?  Zostałeś obnażony i zatopiony. Milcz więc i wstydu sobie oszczędź. Rozumiem dlaczego taka notka - liczysz że teraz kasa od Putina popłynie? Bardzo możliwe - trzeba więc ABW zwrócić uwagę na sposoby finansowania przez GRU.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

07-03-2022 [20:12] - krzysztofjaw | Link:

"Czy ktoś normalny podważa tu Rzeź Wołyńską?".

Pani podważa i niech przestanie Pani pisać o jakichś moich ciągotach do otrzymywania jakiejś kasy od W. Putina. Pani bredzi, bo piszę od 14 lat i zawsze byłem antykomunistyczny i antyrosyjski. Ale patrzę na świat realnie i staram się myśleć po polsku a Rzeź Wołyńska jest faktem historycznym, który dotknął nasz naród. I mamy o tym zapominać, gdy na Ukrainie buduje się pomniki S. Banderze?
Pzdr 

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

07-03-2022 [20:32] - Ula Ujejska | Link:

Krzysztof
Nie bredź tylko konkrety poproszę - gdzie wybielam?. Przyłapałam Pana na ruskim kłamstwie a teraz na koniec dowiaduję się że to wybielanie?
Miałam Pana za mądrego człowieka. No cóż, co najwyżej okazał się Pan zwykłym tanim ruskim burkiem, który jak zwykle na koniec dyskusji pisze mi że wybielam banderowców.
No bo co masz napisać? Każdy normalny człowiek po przeczytaniu do czego się odniosłam w tej dyskusji stwierdzi jedno: łżesz tu jak bura suka na zamówienie.
Pa ruski misiu - koniec dyskusji.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

07-03-2022 [22:49] - krzysztofjaw | Link:

Pa... i tylko jedno pytanie: jakiej narodowości był S. Bandera, któremu na Ukrainie stawiają pomniki?
Pzdr

Obrazek użytkownika Pani Anna

07-03-2022 [23:06] - Pani Anna | Link:

Krzysztofijew
to, co czytam w komentarzach tej Ujejskiej i jej towarzystwa to jest coś niebywałego.  Nie wiem, czy to głupota, czy zadanie do wykonania,  ale wygląda na to, że niedługo to my będziemy musieli przepraszać za rzeź na Ukrainie,  tak jak musimy się  tłumaczyć z "polskich obozów koncentracyjnych" jako naród,  który uratował najwięcej Żydów. To ludzie,  dla których prawda ekranu i mądrość etapu stoją wyżej niż... wszystko inne. Za kilka tygodni lub dni przy takiej "dynamice zdarzeń " zostanie nam dorobiona gęba rasistów,  co to zamiast usunąć się i zrobić braciom Ukraińcom przestrzeń do życia,  to ich prześladują, kiedy okaże się,  że jednak jest coś,  za co muszą sami zapłacić w naszym gościnnym kraju.

Obrazek użytkownika Tomaszek

07-03-2022 [23:47] - Tomaszek | Link:

Ula
Ruszkiewicz wytrzeźwiał po twoich sensacjach .

Obrazek użytkownika Pers

07-03-2022 [19:16] - Pers | Link:

@k.jaw
No widzisz?
Za mało "prawomyślny" jesteś :)))))))))))))))))))

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

07-03-2022 [19:11] - krzysztofjaw | Link:

Mam podać przykłady ich bestialstwa? Lista jest bardzo długa. 
pzdr

Obrazek użytkownika u2

07-03-2022 [19:14] - u2 | Link:

Mam podać przykłady ich bestialstwa? Lista jest bardzo długa. 

I ... ciagle rośnie. Już pisałem o "cudownym" rozmnożeniu się tej listy. :-)

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

07-03-2022 [20:14] - krzysztofjaw | Link:

Ja mam listę rodzinną, o wiele skromniejszą od oficjalnej, ale też bardzo długą. 
Pzdr

Obrazek użytkownika u2

07-03-2022 [22:04] - u2 | Link:

Ja mam listę rodzinną, o wiele skromniejszą od oficjalnej, ale też bardzo długą. 

To proszę ją upublicznić. Rozumiem, że są świadkowie i spisane czyny, a nie fantasmagorie, które pan raczył cytować kilka razy na NB.

Obrazek użytkownika u2

07-03-2022 [19:12] - u2 | Link:

Rozkaz udziału w Rzezi Wołyńskiej wydali Niemcy i to niemcy dowodzili w tej Rzezi tą dywizją.

O tym wspominał nawet Bronek Komorowski, któremu przydarzyło się być prezydentem 3RP. Tak się składa, że jest historykiem z wykształcenia. Za zbrodnie na terenie okupowanym odpowiadają okupanci, tak jak np. w Jedwabnem. Ba, wskazał również na trop ruski do tej pory nie wyjaśniony w Rzezi Wołyńskiej.

Obrazek użytkownika Tomaszek

07-03-2022 [22:52] - Tomaszek | Link:

Bronek to rzeczywiście "ałtorytet " że job jego mać. I  nie mieszaj żydowskich geszeftów na ten temat do dzikiej zbrodni narodu, Jedwabne zostało po wojnie osądzone i nikt nic nie zwalił na gebelsów . Zamiast zamknąć ryj szukasz winnych . I se odpowiedz kto mordował .Co może ci niewinni ? Nie dziw, że Putin już się boi okupacji . I tak się tryzuby sprzedadzą gebelsom za grosze po tej wojnie , pytanie tylko czy z Krymem , Donieckiem i Ługańskiem czy bez . A żądania Putina to tylko próba dotrzymania dealu z Merkelową.
Przecież dziadek z wehrmachtu i dziadek z SS Galizien to towarzysze broni . Jeszcze będą szkopom dziękczynne pokłony bili przez pół wieku . Nam jaszcze dziękują , ale to jeszcze . Później znajdą se lepsze towarzystwo . Póki co niech biją ruskich ile im sił wystarczy . W końcu to ich pierwsza wojna w prawie tysiącletniej historii ( No może jeszcze Chmielnicki , ale on szybko oddał się Rosji). I może  ruscy wezmą Krym .  Ługańsk i Donieck jeżeli wcześniej nie zbankrutują, a gebelsy zostaną dobroczyńcą reszty i będą mielii najżyźniejsze ziemie i tanich zbieraczy szparagów i nie tylko . Dymanie będzie po dziesięć ojro , czyli demokracja .
Tyle rysu historycznego i prognoz na przyszłość.

Obrazek użytkownika Tomaszek

07-03-2022 [22:06] - Tomaszek | Link:

"SS Galizien nie była ukraińską dywizją kolaborującą z Niemcami - to putlerowskie kłamstwo powtarzane przez polskich putlerków. Jak panu nie wstyd! SS Galizien była niemiecką dywizją pod pełnym niemieckim dowództwem podlegała niemieckiej grupie armii. W tej niemieckiej dywizji typu Waffen SS służyli nie tylko Ukraińcy: byli tam także Francuzi, Holendrzy, Belgowie i inni."  Ula porąbało Cię do reszty z tego entuzjazmu . Jakąś nową historię piszesz ? Zmiłuj się i nie pier...ol głupot .

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

07-03-2022 [22:39] - Ula Ujejska | Link:

Tomaszek
Tacy jak KrzysztofJaw okaleczają ludzi. Ja piszę prawdę. Teraz już wiesz dlaczego od lat reaguję na takie ruskie wrzutki? Mam satysfakcję kiedy patrzę na ukraińską granicę.... WYGRAŁAM z putasami w tej wojnie propagandowej!

Obrazek użytkownika Tomaszek

07-03-2022 [23:07] - Tomaszek | Link:

Opamiętaj się kobieto.
Ludzi okalecza fanatyzm .
P.S.
Bzdury wypisujesz . SS Galizien była tylko ukraińska , Belgowie . Holendrzy  . Francuzi mieli swoje SS Nomandie czy Walonie i co tam jeszcze . Bez Ukraińców. To były ochotnicze formacje narodowe . Ich udział w SS w niczym Ukraińców nie nobilituje ani nie wybiela . Ot takie zaczątki armii europejskiej może ?
Bluzgaj lepiej Putinowi i ruskim . Od analiz historycznych trzymaj się z daleka  , bo to co wypisujesz to wstyd .

Obrazek użytkownika Pers

07-03-2022 [23:10] - Pers | Link:

@tomuś
No no... Nawet @tomusiowi zdarzy się napisać coś niegłupiego.

Obrazek użytkownika Tomaszek

07-03-2022 [23:07] - Tomaszek | Link:

Opamiętaj się kobieto.
Ludzi okalecza fanatyzm .
P.S.
Bzdury wypisujesz . SS Galizien była tylko ukraińska , Belgowie . Holendrzy  . Francuzi mieli swoje SS Nomandie czy Walonie i co tam jeszcze . Bez Ukraińców. To były ochotnicze formacje narodowe . Ich udział w SS w niczym Ukraińców nie nobilituje ani nie wybiela . Ot takie zaczątki armii europejskiej może ?
Bluzgaj lepiej Putinowi i ruskim . Od analiz historycznych trzymaj się z daleka  , bo to co wypisujesz to wstyd .

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

07-03-2022 [23:13] - Ula Ujejska | Link:

Tomaszku
Zabierasz głos w temacie o którym nie masz pojęcia. Czy ja tu kogoś wybielam? Ja tylko obnażam ruską łże propagandę 😁 Potrafisz przeczytać dwa zdania ze zrozumieniem?

Obrazek użytkownika Tomaszek

07-03-2022 [23:35] - Tomaszek | Link:

Ty chyba swoich postów nie czytasz . To może daj komuś przeczytać zanim puścisz te brednie ? Jeszcze raz , Wstyd .

Obrazek użytkownika u2

07-03-2022 [23:41] - u2 | Link:

Tyś bezwstydny czekista, bez zmrużenia okiem strzelający Polakom w tył głowy.

Obrazek użytkownika Tomaszek

07-03-2022 [23:54] - Tomaszek | Link:

Pojebało was do reszty . A ja naiwny myślałęm .że to tylko Ruszkiewicz jest tu trollem .

Obrazek użytkownika u2

07-03-2022 [23:58] - u2 | Link:

Zabijesz mnie strzałem w tył głowy cwaniaczku ?

Obrazek użytkownika Tomaszek

08-03-2022 [00:13] - Tomaszek | Link:

Ty to się sam w łeb walnij . 

Obrazek użytkownika terenia

08-03-2022 [00:30] - terenia | Link:

Pani Ulo
Przez całą noc z piątku 25 na 26 lutego pracowałam jako  wolontariuszka przy zbiórce darów w Hali przy ul.Reymonta w Krakowie i nie mówię,by się chwalić ,lecz...gdy rano wróciłam zmęczona i dopadła mnie sąsiadka  pokazując ten wpis na FB to miałam ochotę rzucać "mięsem" tak jak Pani ,ale nie potrafię widać mnie źle Rodzice wychowali  https://www.facebook.com/photo...

Obrazek użytkownika Tomaszek

08-03-2022 [20:31] - Tomaszek | Link:

To taka fanka ukraińskiej demokracji . Skończy w burdelu po 10 ojro za numer . Dla alfonsa 10 nie dla niej .

Obrazek użytkownika terenia

08-03-2022 [00:13] - terenia | Link:

Szanowna Pani Ulo 

Oczywiście,że należy pomagać skrzywdzonym okrutnie ludziom z Ukrainy,( naród,który nie zna własnej historii,skazany jest na jej powtórne przeżycie.....mój profesor historii w szkole średniej ciągle wbijał nam do głów,że historia to nauczycielka życia).A może odwiedziłaby Pani p.S.Bednarczyk i ulżyła w Jej ogromnej traumie ,tłumacząc jak wyżej. https://www.youtube.com/watch?...     Pani Sława mieszka w Krakowie. 

Obrazek użytkownika Tomaszek

08-03-2022 [00:16] - Tomaszek | Link:

Obawiam się że Ula preferuje wycie na forum . W oczy nie trzeba patrzeć .

Obrazek użytkownika u2

08-03-2022 [00:19] - u2 | Link:

Obawiasz się patrzenia w oczy ofiar ?

Obrazek użytkownika Tomaszek

08-03-2022 [00:41] - Tomaszek | Link:

Zapytaj dziadka zUPA

Obrazek użytkownika Ryan

07-03-2022 [18:58] - Ryan | Link:

Rosja opublikowała "listę nieprzyjaznych państw"
Na zatwierdzonej w poniedziałek czarnej liście Kremla znalazły się  Stany Zjednoczone, Kanada, kraje Unii Europejskiej, Wielka Brytania (m.in. Baliwat Jersey, Anguilla, Brytyjskie Wyspy Dziewicze, Gibraltar), Ukraina, Czarnogóra, Szwajcaria, Albania, Andora, Islandia, Liechtenstein, Monako, Norwegia, San Marino, Macedonia Północna, a także Japonia, Korea Południowa, Australia, Mikronezja, Nowa Zelandia, Singapur i Tajwan.

 

Obrazek użytkownika Tomaszek

07-03-2022 [23:24] - Tomaszek | Link:

Pewnie gaz odetną dla USA , a Mikronezja to na prawdę się przejęła ?

Obrazek użytkownika Chatar Leon

07-03-2022 [19:39] - Chatar Leon | Link:

Wyciąganie tego wątku akurat teraz przez Autora nie najlepsze.
Ale to wybielanie ludobójstwa w ramach kontry po prostu kretyńskie.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

07-03-2022 [19:41] - Ula Ujejska | Link:

Chatar Leon
Kto i gdzie wybiela tu ludobójstwo? Konkrety proszę.

Strony