Wyspa Węży – Termopile Ukrainy. Współczesne bohaterstwo

Są bohaterstwa, które zapamiętuje historia świata na zawsze- oto jedno z nich :
„Wyspa Węży to legenda na stulecia. „Idi na ch…” nasze dzieci będą powtarzać jak świętość.

Są słowa, które poprzez swoją prostotę, nie ubrudzoną kalkulacjami polityków, stają się legendarnymi na stulecia. Słowa „Idi na ch…” już trafiają do popkultury, na memy, koszulki, transparenty, do piosenek. A potem staną się symbolem nieugiętości i jedności Europy Środkowo-Wschodniej.

Na malutkiej Wyspie Węży ukraińskich pograniczników było trzynastu i zginęli wszyscy. Na wezwanie „Tu rosyjski okręt wojenny! Sugeruję, abyście złożyli broń i poddali się, aby uniknąć rozlewu krwi i niepotrzebnych ofiar. W przeciwnym razie zostaniecie zbombardowani” odpowiedzieli „Rosyjski okręcie wojenny! Idi na ch…!”. Pomniki bohaterów z Wyspy Węży staną niebawem nie tylko w Kijowie, ale i w Warszawie, Wilnie, Rydze, Tallinie, Pradze, Bratysławie, Budapeszcie, Sofii, Bukareszcie, Tbilisi i setkach innych miast Świat zamarł w podziwie.

Reżimowi bandyckiemu Putina i każdemu z Rosjan, który odczuwa dumę z tego, że „świat drży przed Rosją”, odpowiadamy słowami ukraińskich bohaterów „Idi na ch…”. Każdy wolny człowiek czuje w stosunku do was to samo, co wielki pianista Artur Rubinstein, który gdy kazano mu uczyć się na pamięć rosyjskiego hymnu, pisał: „Nienawidziłem tego, buntowałem się przeciwko narzucaniu mi czegoś równie obcego…  Z nienawiścią patrzyłem na rosyjskie tłumaczenia umieszczone nad polskimi szyldami, ale o największą wściekłość przyprawiały mnie wzniesione w najbardziej widocznych miejscach pomniki upamiętniające rosyjskie zwycięstwa”.
„Idi na ch…” Moskwo, zmoro wolnego świata i morderco wolnych ludzi. Zrobimy wszystko, żebyś zniknęła z niego na zawsze!

TRZYNASTU UKRAIŃCÓW PRZEJDZIE DO HISTORII ŚWIATA jak 300 Spartan! Cokolwiek się już nie stanie to ci bohaterscy Ukraińscy stali się już symbolem patriotyzmu i męstwa na wieki. Te czyny jak i obronę Ukrainy najechanej przez rosyjskiego barbarzyńcę zabijającego dzieci, świat zapamięta na zawsze. Ukraina już jest w UE i NATO wywalczyła to członkostwo swoją bohaterską krwią.

Młodzi ludzie z całego świata wracają do swojej ojczyzny by jej bronić i bić wroga. I wroga biją tak, że świat patrzy na to męstwo z zapartym tchem, podziwem niebywałym dotąd. Termopile współczesności kojarzące się nam Polakom z bohaterstwem IIWŚ w czasie obrony Wizny, Warszawy, Westerplatte, Helu czy walk o Monte Cassino…. dzisiaj dodajmy do takichc czynów Wyspę Węży i jej bohaterów..

Spotkałem wczoraj młodego Ukraińca mieszkającego z rodziną w Polsce, gdy pakował swoje rzeczy do samochodu i żegnał się z rodziną, powiedział do mnie  tak: ” Ojczyzna to moja matka, a matki się nie zostawia w potrzebie – Chwała Ukrainie „ i pojechał walczyć.

Zakończenia nie będzie ale wielki szacunek i podziw oraz te słowa :

 
Cześć i Chwała Bohaterom Ukraińskim !

UKRAINO WALCZ !! Polacy ciebie wspierają !

Żródło :
https://niezalezna.pl/431631-l...

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Tezeusz

26-02-2022 [06:18] - Tezeusz | Link:

Każdy rosyjski czołg zniszczony na Ukrainie NIE DOJEDZIE do Polski. Pięknie! Bijcie wroga mordercę waszych dzieci ile sie da. Zwyciężycie świat was popiera.
Ukraińska armia zestrzeliła Iła-76 z Rosjanami! „To zemsta za Ługańsk 2014”
Ukraińska armia potwierdziła zestrzelenie rosyjskiego samolotu Ił-76 ze spadochroniarzami na pokładzie. "To zemsta za Ługańsk 2014" - napisano na profilu sił zbrojnych.
Wojsko ukraińskie poinformowało w sobotę nad ranem o odparciu ataku sił rosyjskich na jego pozycje w Alei Zwycięstwa, w Kijowie - jednej z głównych arterii miasta. W stolicy Ukrainy we wczesnych godzinach rannych słychać było częste wybuchy pocisków artyleryjskich, a naoczni świadkowie cytowani przez agencję Reuters donoszą o wymianie ognia. Prezydent Wołodymyr Zełenski ostrzegł, że wojska rosyjskie będą próbowały zdobyć stolicę jeszcze tej nocy. Nie zdobyły poniosły klęskę. Czołgi palą sie jak pochodnie, trupy rosjan zalegają ulice.

URKAINO WALCZ!!

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

26-02-2022 [06:37] - Imć Waszeć | Link:

To jest najpewniej fejk, czyli słynna sekwencja została dograna później przez jakiegoś fana. Wykaże to analiza.

Obrazek użytkownika Tezeusz

26-02-2022 [07:01] - Tezeusz | Link:

@Waszeć sowiet
Sluchaj TVP a nie Rossija i osranego bandytę i mordercę  ludobójcy dzieci  skurwiela putka.

Czytaj link źrodla podany sowiet !
3.500 agresorów bandytów putka gryzie już ziemię.,Czołgi sowieckie jak pochodnie płoną masowo  na ulicach Kijowa oświetlają miasto.
Sowiecki złom to tylko złom. Zlom bandytów skurwieli morderców.

Kto wspiera bandytę putina jest także bandytą!!
 

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

26-02-2022 [08:20] - Imć Waszeć | Link:

Dla mnie jesteś nie mniejszym zasrańcem niż ruski, ty gumofilcu obrażający Polaków. Trzymaj się z dala, bo naprawdę zrobię ci jesień średniowiecza prowokatorze. Zapamiętaj komunistyczna gnido obleśna, że twój protektor nie jest wieczny.

Obrazek użytkownika Swisspola

26-02-2022 [08:38] - Swisspola | Link:

Nie dyskutuj z tym śmieciem. Ruszysz g..no to śmierdzi. Zobacz już go prawie wszyscy ignorują a ponieważ ma płacone od komentarza to sam komentuje swoje wpisy.  Chyba, że ktoś inny na służbie się skusi skomentować tego idiotę. Myślałem, że na służbie można też mieć trochę rozumu, okazuje się jednak, że nie w tym kraju!

Obrazek użytkownika Tezeusz

26-02-2022 [09:15] - Tezeusz | Link:

@swiss sowiet
kolejna sowiecka neonowa gnida sie ujawnia .Twoj kraj to  przecież czytając twoje wypociny bolszewia. Mój blog moje zasady nie pasuje to wypad.  Mniej bedzie sowieckiego smrodu.Wracaj do swego scierwoneonka póki jeszcze dycha.

To jest twój patriotyzm :
https://naszeblogi.pl/61178-li...

to jest stek oszczerstw, klamstw i pomówień Polski i Polaków. Co za ....

Skandal i ty śmiesz mnie pouczać...hajahahaha

Obrazek użytkownika sake3

26-02-2022 [09:27] - sake3 | Link:

@Swisspola.......A na temat wpisu Tezeusza nie ma Pan nic do powiedzenia? Nawet chwili zadumy,że w dzisiejszych czasach jest możliwe bohaterstwo? Ci młodzi polegli chłopcy pokazują czym jest patriotyzm tak dziś niemodny. I chyba dlatego,że patriotyzm jest tak wyśmiewany Pan woli się wdać w niepotrzebną słowną przepychankę okraszoną wyzwiskami.

Obrazek użytkownika Tezeusz

26-02-2022 [09:44] - Tezeusz | Link:

@sake3
Trudno wymagać od kogoś patriotyzmu gdy  tej osobie te słowa  są nieznane
 Chyba, że patriotyzmu sowieckiego a to co innego.

Trudno też wymagać chwili refleksji od scierwoneonowego desantu. Dla nich bohaterem jest bandyta i morderca dzieci putin.

Obrazek użytkownika Swisspola

26-02-2022 [16:14] - Swisspola | Link:

Niech się ten patridiota wypowie na temat rzezi wołyńskiej. Wtedy porozmawiamy. Oczywiście my obaj, bo z tym idiota nie będę rozmawiał.

Obrazek użytkownika Tezeusz

26-02-2022 [16:24] - Tezeusz | Link:

@swiss sowiet
"Niech się ten patridiota wypowie na temat rzezi wołyńskiej"

Pisałem o tym na NB wielokrotnie poszukaj sobie zanim po raz kolejny się ośmieszysz.
https://naszeblogi.pl/61356-wo...

"Oczywiście my obaj, bo z tym idiota nie będę rozmawiał."-
mówisz do siebie stając przed lustrem- ej !!!

Trafiony - zatopiony ! ahhahahahahahah

Obrazek użytkownika Tezeusz

26-02-2022 [09:18] - Tezeusz | Link:

@Imic sowiet
spierdalaj ! gównojadzuie bolszewicki lizać osrane dupsko putka. Gnido ruska trollu zbydlęciały. scierwoneonie z NEonka.
Poljaki to dopiero wam łaźnie zrobią jak zaatakujecie nasz kraj ruski trollu.Twoje patriotyczne materiały ? pokaż je ? gdzie one są !! w ...Moskwie ?

To jest twój patriotyzm !
https://naszeblogi.pl/59016-pr...

śmiech , pokaż chociaż jeden materiał zanim komuś zwrócisz uwagę scierwoneonku co za chamstwo. Nie pasuje won z mego bloga.

Obrazek użytkownika Guildenstern

26-02-2022 [09:22] - Guildenstern | Link:

@ Imć Waszeć Za to przy Piotrze Cabronne ktoś stał z mikrofonem, zapewne ;-)
Analiza natomiast wykaże to co ma wykazać. Smoleńsk pokazał wartość przeróżnych analiz (ciekawe, że się za to nie zabrali "Pogromcy mitów")
Istotne natomiast jak dla mnie jest to, że ci ludzie tam zginęli pełniąc swoje obowiązki i CO TEŻ WAŻNE, z tego powodu, iż tych obowiązków nie porzucili. Co akurat szanownemu Panu ani jego adwersarzowi jak na razie nie grozi. Więc apeluję o szacunek dla poległych.

Obrazek użytkownika Tezeusz

26-02-2022 [09:54] - Tezeusz | Link:

Cześć i Chwała Bohaterom.

Żołnierze Ukraińscy tak piszą  do sowieckich agresorów i bandytów.:
"Czy u was wszystko w porządku chłopaczki? Jak wam się podobają nasze bayraktary? (tureckie bojowe drony ). Jak wy myślicie, co to tam nad wami teraz lata?… u nas wszystko w porządku. Mamy lotnictwo, mamy czołgi, mamy wszystko… zróbmy tak idżcie sobie w ch*j, póki jest taka możliwość” – 

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

26-02-2022 [10:28] - Imć Waszeć | Link:

Ja nie kwestionuje bohaterstwa a jedynie informuję, że nawet Ukraińcy są zdania, że to wklejka. Co się zaś tyczy "adwersarza" to jest to człowiek upośledzony psychicznie, obrażający kompletnie każdego z byle powodu, który podobnie jak Olszański dla prawicy stanie się w końcu obciążeniem dla PIS-u nie do zniwelowania. Już dziś widzę jak mógłbym tylko na bazie wypowiedzi czubka zrobić kampanię wyborczą rujnująca zwycięstwo. Wystarczy pokazać podobieństwo do szlajających się po burdelach pułkowników Piłsudskiego, którzy żyją z półświatkiem za pan brat i pokazać jak to prowadzi w konsekwencji do przerżnięcia wojny, do ciągłego puszczania pary w gwizdek. Po wojnie część obozu piłsudczykowskiego zawarła pakt z sowieckim diabłem w formie PPR i tylko dlatego PZPR przejął pełną kontrolę nad Polską Ludową i wykończył tylu polskich patriotów. Mam podejrzenie, że ten tu jest właśnie z tej swołoczy "partyzantów" Moczara, który zachowuje się dokładnie jak neofita wybiegający do przodu ze strachu o odkrycie ciemnej przeszłości. To u chorych na urojenia typowe zachowanie. Zresztą ten rynsztokowy język nie pozostawia złudzeń. Jeśli Sakiewicz ma takich przyjaciół, to mu współczuję. Wydawał mi się inteligentnym gościem, a tu takie znajomości z taniego burdelu.

Obrazek użytkownika Tezeusz

26-02-2022 [10:37] - Tezeusz | Link:

@Imić sowiet
Pokaż choć jeden swój patriotyczny materiał. Źródło do mego materiału jest podane. Trzeba czytać lub poprzez slownik polsko rosyjski. Czytając twoje materiały jasno pokazujesz kim i czym jesteś trollu Moskwy. Do  takich jak ty przemawia już tylko rynsztok sam go rozpocząłeś a teraz bek !

" Dla mnie jesteś nie mniejszym zasrańcem niż ruski, ty gumofilcu obrażający Polaków. Trzymaj się z dala, bo naprawdę zrobię ci jesień.."

To ty zacząłeś scierwoneonku bluzgi i straszenie ty chamie  z taniego burdelu upośledzony psychicznie.

Nie pasuje won z mego portalu.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

26-02-2022 [11:52] - Imć Waszeć | Link:

Zamkniesz wreszcie swą plugawą jadaczkę. świrze? Nie potrzeba mi twoich Neonów24 2.0 jasne? Jesteś tylko jazgoczącym dywersantem, który chce podzielić Polaków w obliczu wojny.

Obrazek użytkownika Tezeusz

26-02-2022 [12:00] - Tezeusz | Link:

@Imic sowiet
Wypad z mego bloga chamie spadaj do swoich ..

Obrazek użytkownika Guildenstern

26-02-2022 [15:19] - Guildenstern | Link:

@ Imć Waszeć Ta ekipa, w której działa Tezeusz się pojawiła wkrótce po przybyciu na to forum @persa. Osobiście ich określiłem kiedyś bandą pijanych huzarów udających husarię. Miałem też skojarzenia z a. hadaczem czyli tym prowokiem co się później prowadzał z palikotem. Pan być może jest lepiej zorientowany co do tego kto się z kim zna czy spotyka. Dla mnie jest ważne, że ci ukraińscy żołnierze mieli życie przed sobą, rodziny a zostali zamordowani. Bo przy takiej dysproporcji sił to było morderstwo. I nawet gdyby ktoś kiedyś wypuścił film na którym depczą niebiesko-żółtą flagę i z płaczem błagają o litość to nie będzie dla mnie powodem by im odbierać szacunek. Bo odebrano im już znacznie więcej. Nikt z nas jeszcze nie wie jak by się zachował na ich miejscu. Moment Pana wypowiedzi nadaje jej pewien kontekst, nawet jeśli niezamierzony. A do tego jestem na NB nie od dzisiaj i widzę, że ma Pan tu spory kapitał zaufania i pewnego "posłuchu". A to już rodzi odpowiedzialność. Być może brak mi stylu by ze swojej wypowiedzi usunąć patos. Ale tak to widzę, że i na patos jest czas. 

Obrazek użytkownika Pers

26-02-2022 [15:24] - Pers | Link:

@guldenstajn
//Ta ekipa, w której działa Tezeusz się pojawiła wkrótce po przybyciu na to forum @persa//
Ja tu jestem 5 lat a ta banda ... ledwo pół roku.
Sprawdź sobie matołku.

I nie porównuj mnie do tych matołów bo to ja ich wyrzucałem osobiście z NEonu.

Obrazek użytkownika Tezeusz

26-02-2022 [15:45] - Tezeusz | Link:

@Pers dopierdziel mu jak potrafisz nu dawaj ! Dokop jak ty lubisz tak po sowiecku z przytupem ! wyzwij od wszy łonowych,żydobanderowców i postrasz, że go zastrzelisz...dalej !

Obrazek użytkownika Guildenstern

26-02-2022 [17:21] - Guildenstern | Link:

@pers Widzę, że mój komentarz w jakiś sposób zaświerzbił twoje kruche ego, wraźliwa mięścizno Ty ;-) 5 lat to i tak o połowę krócej ode mnie. Widocznie wcześniej Twoje deficyty nie rzucały się tak bardzo w oczy i nie zauważyłem. Nie mam obowiązku śledzić każdego głąba, który się tu napatoczy spod napletka Putasa. To nie moja rola. Zresztą, powinieneś być wdzięczny swoim kolegom z Neonu, bo na tle niektórych ich agresywnych wypowiedzi wypadasz prawie normalnie. Co nie zmienia faktu, że jak już się uparłeś tu występować w roli adwokata Czekisty to tak zostałeś sklasyfikowany. Tydzień temu to było przekomarzanie a dzisiaj to już wybór strony. Tylko się tak nie podniecaj, mały Toudi. Wszystko wskazuje na to, że raczej nie będziesz stał na ruskim transporterze i wskazywał kogo pod ścianę a kogo do wagonu. Bo takie są te twoje mokre sny, prawda?

Obrazek użytkownika Tezeusz

26-02-2022 [17:56] - Tezeusz | Link:

@Guildenstern
Twoja ocena @Persa w punkt.
Mozna go określić jednym słowem - sowiecka gnida

 

Obrazek użytkownika Tezeusz

26-02-2022 [07:12] - Tezeusz | Link:

Zmasowany atak na szpital w Melitopolu. Agresorzy ostrzelali oddział onkologiczny. WIDEO
„Ludzie Putina strzelają do szpitala w Melitopolu” - podają internauci, przekazując wstrząsające nagranie z ostrzału. Nexta także zamieściła film, potwierdzając, że ostrzelany został oddział onkologiczny. Nie ma informacji, czy pacjenci i personel znajdowali się w placówce podczas  ataku. - Ukraiński minister zdrowia Wiktor Laszko informuje zaś o ostrzelanych karetkach.

Skurwysyny bandyci ! Ukraino zabijaj to scierwo bandyckie co morduje dzieci i chorych.

Obrazek użytkownika Tezeusz

26-02-2022 [10:38] - Tezeusz | Link:

To jest postawa Cara Putina ludobójcy i mordercy dzieci :

"Według amerykańskich i brytyjskich informacji wywiadowczych, Rosja jeszcze przed inwazją ulokowała w Kijowie oddział wojsk specjalnych, których zadaniem miałoby być zabicie lub pojmanie prezydenta. W piątek prezydent Rosji Władimir Putin zaapelował do ukraińskich wojskowych o obalenie przywódcy.

"Wygląda na to, że łatwiej będzie nam się dogadać z wami niż z tą bandą narkomanów i neonazistów" - powiedział w wystąpieniu telewizyjnym.

Ten skurwiel bandyta i morderca dzieci. Tyle on wart co jego agentura  co pisze :

"To ostatnie podrygi
zdychającego imperium USA.
Mogą jeszcze narobić smrodu..."

Tak to są ostatnie podrygi takich sowieckich agentur bandyckiej rosji co to piszą.
 

Obrazek użytkownika Tezeusz

26-02-2022 [07:56] - Tezeusz | Link:

Tak wyglądają straty rosyjskie według danych ukraińskiego wojska.
14 samolotów
8 helikopterów
102 czołgi
536 samochodów pancernych,
15 sztuk artylerii,
1 system BUK-1,
3 500 zabitych, prawie 200 wziętych do niewoli

Młodzi Ukraińcy z Włoch wracają do kraju, by stanąć do walki
Mieszkający we Włoszech, podobnie jak w innych krajach, Ukraińcy wracają do swojego kraju, by stanąć do walki po tym, gdy został zaatakowany przez Rosję. "Kiedy zdajesz sobie sprawę z tego, że plądrują twój dom, nie idziesz na kolację do restauracji, ale biegniesz go bronić"- to słowa Jurija, który wyjechał z Rzymu na Ukrainę.

Obrazek użytkownika Tezeusz

26-02-2022 [09:57] - Tezeusz | Link:

Zlatuje się bolszewicka osrana neonowa banda. Czuje gówno putka im smakuje jak zooołllotttto jak to w NEonku bywa.
NEonek antypolski zamykają- biedactwa !
Tak pidzą soeirckie scierwa :
https://fakty-kontra-news.neon...
 

Obrazek użytkownika Tezeusz

26-02-2022 [10:08] - Tezeusz | Link:

wola walki Ukraińców w obronie swojej Ojczyzny, jest godna najwyższego podziwu
"Wola walki Ukraińców w obronie swojej Ojczyzny, jest godna najwyższego podziwu" - stwierdziła na Twitterze marszałek sejmu, Elżbieta Witek.

To zdjęcie przejdzie do historii! Chłopiec z plastikowym karabinem salutuje żołnierzom
W sieci pojawiło się przejmujące zdjęcie dwojga dzieci trzymających się za ręce. Dziewczynka ściska w dłoni misia, chłopiec - z zabawkowym karabinem na plecach - dumnie salutuje swoim żołnierzom.
 

Obrazek użytkownika Tezeusz

26-02-2022 [10:22] - Tezeusz | Link:

Kazachstan, na którego terytorium jeszcze niedawno miała miejsce "misja pokojowa" pod rosyjskim kierownictwem, odwraca się od Putina. Kierownictwo kraju odmówiło udzielenia pomocy Rosji w trakcie inwazji na Ukrainę. Kazachstan nie uzna także niepodległości Donieckiej i Ługańskiej Republiki Ludowej.
Taka decyzja to niemałe zaskoczenie, ponieważ Kazachstan od lat uznawany był za bliskiego sojusznika Rosji. Decyzja władz Kazachstanu spotkała się z aprobatą USA.
"Z zadowoleniem przyjmujemy oświadczenie Kazachstanu o nieuznawaniu ŁRL i DRL" — napisała w oświadczeniu Rada Bezpieczeństwa Narodowego. "Z zadowoleniem przyjmujemy również odmowę Kazachstanu wysłania swoich sił do przyłączenia się do wojny Putina na Ukrainie" - czytamy w dalszej części oświadczenia.
Taka decyzja władz kazachskich to duży cios dla pozycji Władimira Putina, który staje się coraz bardziej osamotniony, nawet w swoim własnym obozie politycznym.
Póki co Putina poparł jedynie syryjski prezydent Baszar al-Asad oraz jego najwierniejszy akolita i idiota Lukaszenka

Obrazek użytkownika Tezeusz

26-02-2022 [12:09] - Tezeusz | Link:

Dowódcy wojsk Rosji nie chcą zabrać ciał swoich żołnierzy. A są ich tysiące
Rosyjskie dowództwo nie chce zabierać do kraju ciał swoich żołnierzy, którzy zginęli podczas napaści na Ukrainę. A jak wynika z danych Sił Zbrojnych Ukrainy - dziś, do godziny 6 rano, zginęło ponad 3 tysiące Rosjan.

 W rosyjskim czołgu... zabrakło paliwa! Ukraińcy do nich: Zholować was do Rosji?
- Pojechaliśmy na manewry, trafiliśmy tutaj – sztab ukraińskiej armii publikuje zeznania schwytanych rosyjskich żołnierzy, którzy mówią, jak trafili na Ukrainę. Niektórzy twierdzą, że "nie wiedzieli", że jadą na wojnę, inni, że przyjechali z terytorium Białorusi. Ale to nie wszystko. Tym żołnierzom w drodze do Kijowa... zabrakło paliwa. Ukraińcy:

Zholować was do Rosji?
 

Obrazek użytkownika Tezeusz

26-02-2022 [12:40] - Tezeusz | Link:

Jak poinformował na swojej stronie w mediach społecznościowych Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy, inżynier i zarazem żołnierz Witalij Wołodymyrovich Skakun zdetonował w pobliżu miasta Heniczesk most, aby uniemożliwić przejazd rosyjskim czołgom i wozom opancerzonym. Niestety sam też poniósł śmierć.
Ukraińska armia zdecydowała o wysadzeniu mostu, aby spowolnić kolumnę czołgów zmierzającą z Krymu w kierunku Ukrainy. Do detonacji na ochotnika zgłosił się Witalij Wołodymyrowycz Skakun. Nie zdążył się jednak ewakuować i w wyniku eksplozji poniósł śmierć.
"Nasz brat zginął. Jego bohaterski czyn znacznie spowolnił natarcie wroga, co pozwoliło jednostce na przemieszczenie i zorganizowanie obrony" – czytamy we wpisie Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy.
Dowódcy poległego żołnierza wystąpili o jego pośmiertne odznaczenie.