Czy W. Putin jest szaleńcem? W pewnym sensie tak, ale...

...nim kieruje też uciekający dla niego jego życia czas...

No i stało się to, czego każdy choć trochę myślący człowiek mógł się od dawna spodziewać. O godzinie 03:45 Rosja zaatakowała całą już Ukrainę. Mamy wojnę i zakończył się czas na jakiekolwiek dyplomatyczne zabiegi kogokolwiek. Reakcja świata musi być dla W. Putina i jego otoczenia bardzo dotkliwa, czyli trzeba nałożyć jak najdalej sięgające sankcje: zarówno gospodarczo-finansowe, jak i polityczne. Dodatkowo trzeba też wspierać Ukrainę militarnie (w postaci sprzętu) i humanitarnie.

Wielu jednak mimo wszystko łudziło się, że tej pełnej wojny nie będzie a W. Putin ograniczy się do Donbasu i Ługańska. Teraz widzimy, że były to płonne nadzieje naiwnych. W. Putin zrobił to, czego chciał już od lat a przynajmniej od czasu aneksji Krymu w roku 2014. A to chyba dopiero początek, bo W. Putin mierzy w odrodzenie się imperialnej Rosji, co dla nas jako Polski jest naprawdę groźne, bo możemy być następni jak to profetycznie przewidywał śp. Prezydent Lech Kaczyński.

Dlaczego ten W. Putin rozpętał tę wojnę, która nawet może rozlać się na inne kraje i rozpocząć III Wojnę Światową? Wielu zadaje sobie to pytanie, na które bardzo trudno odpowiedzieć. Jedni wskazują na racjonalność poczynań tego genseka z punktu widzenia Rosji, inni zaś doszukują się w nim jakiegoś szaleństwa. 

Wszyscy po części mają rację, ale ja jednak przychylam się do doszukiwania się przyczyn jego postępowania w charakterze jego osobowości. To czystej wody mitoman i megaloman oraz egocentroista*. Ma cechy, które są przypisywane wszystkim dyktatorom, włączając w to i A. Hitlera, i  J. Stalina. Jedną z nich jest jakiś wewnętrzny imperatyw, który nakazuje osiągnięcie jakiegoś we własnym mniemaniu wielkiego celu, który zresztą powstaje w głowie samego dyktatora. W przypadku np. A. Hitlera to była budowa aryjskiej Wielkiej III Rzeszy a w przypadku J. Stalina budowa komunistycznego świata.  

W. Putin jest opętany obsesją odbudowania ZSRR, czego wyrazem jest np. wyrażana wielokrotnie krytyka decyzji o rozpadzie ZSRR i uznawanie jej za największy historyczny błąd. I on ten błąd chce zapewne naprawić... a to naprawdę jest niebezpieczne dla pokoju światowego. Z tym, że oczywiście zdaje on sobie sprawę, że być może nie uda mu się powrót do układu z czasu zimnej wojny, ale w sumie dzisiaj może dążyć do czegoś jeszcze większego, czyli budowy Eurazji od Lizbony do Władywostoku. 

Ale na realizację swoich mitomańskich marzeń ma coraz mniej czasu, bo on nie stoi w miejscu a W. Putin skończy w tym roku już 70 lat. Z tego punktu widzenia jego działania rzeczywiście mogą być nieprzewidywalne a presja czasu być może będzie potęgowała u niego przyspieszenie wszelkich decyzji (nawet skrajnie głupich i nieracjonalnych), które będą go przybliżać do realizacji wyznaczonego celu. On po prostu chce się zapisać rosyjskimi, złotymi zgłoskami w historii Rosji, przynajmniej w jego mniemaniu. 

A na to trzeba czasu a ile mu go jeszcze pozostało? Coraz mniej i dlatego musimy zrobić wszystko, aby go powstrzymać. Już zbyt dużo go straciliśmy i jako świat za długo pozwalaliśmy W. Putinowi robić, co chce, tym samym utwierdzając go w przekonaniu o bezkarności

*Egocentroizm - to moje słowo - neologizm - stworzone na potrzeby określenia zjawiska jednoczesnego występowania: egoizmu, egocentryzmu i cynizmu spowitych mgłą egotyzmu. 

--------------------------------------------------------

Informacja

Przez prawie 14 lat pisałem pro bono, bo miałem na to czas a na życie zarabiałem w innych miejscach.

Napisałem przeszło 1400 tekstów, które mają przeszło 4 mln odsłon i niezliczoną ilość komentarzy. Nigdy nie dałem się uwieść żadnej redakcji, bo chciałem pisać jako wolny człowiek, bez autocenzury wynikającej z 'linii programowej" określonej redakcji. Poza tym pisanie jest moją pasją. 

Ale dziś subiektywno-obiektywna moja realna sytuacja się zmieniła i mam coraz mniej czasu na przygotowywanie i publikowanie tekstów. Mam do wyboru: albo skończyć zajmujące mój czas darmowe pisanie i zająć się innymi rzeczami, albo uzyskiwać z tego jakieś gratyfikacje, choćby w formie niewielkiej darowizny. 

Napisanie w miarę dobrego tekstu wymaga często - oprócz pomysłu i dobrego warsztatu - dużego nakładu pracy i czasu. Dziś ten czas mi się kończy a nie lubię robić rzeczy tylko powierzchownie i pisać jakiś jednoakapitowych bzdur a ponadto uważam, że tak naprawdę nas - blogerów - wysiłek winien być doceniany jak wysiłek i praca dziennikarzy w mediach tradycyjnych. Ja przez 14 lat nie chciałem nigdy nikogo prosić o wsparcie, bo tego nie potrzebowałem. Lubię pisać i dzielić się moimi spostrzeżeniami z innymi. 

Serdecznie dziękuję moim dotychczasowym darczyńcom. Naprawdę nawet Państwo nie wiedzą, ile to dla mnie znaczy, bo daje mi jakąś szansę i motywację do dalszego blogowania a przede wszystkim to wsparcie świadczy, że jednak warto poświęcić swój - coraz mniej dla mnie dostępny - czas na tą moją "pisaninę". Jestem zobowiązany nawet za wsparcie małą kwotą, bo dla mnie jest to i tak indywidualne wydarzenie obrazujące wielkość Państwa Serc.  

Postanowiłem zatem na moim macierzystym blogu: https://krzysztofjaw.blogspot.... stworzyć odrębną zakładkę pod nazwą "Podziękowania za wsparcie" (https://krzysztofjaw.blogspot....), w której będę prezentował inicjały darczyńców i kwoty jakie otrzymałem. Oczywiście jeżeli Państwo wyrażą taką zgodę. Taką informację będę prezentował w cyklach miesięcznych. 

Zwracam się wobec tego do Szanownych Państwa, aby w tytule przelewu lub w wiadomości na PayPal napisali mi czy wyrażają Państwo zgodę na opublikowanie takiej informacji. Wystarczy mi zwrot: "Zgadzam się na ujawnienie moich (do wyboru: inicjałów, nicków lub personaliów) i kwoty wpłaconej". Może też być tylko np. zgoda na inicjały, nicki czy personalia z zastrzeżeniem nie podawania kwoty wsparcia. Można też wysłać do mnie e-maila: kjahog@gmail.com.

Jeżeli takiej zgody nie uzyskam to oczywiście pomoc będzie całkowicie anonimowa, bez żadnej internetowej publikacji a moja wdzięczność zostanie tylko w moim i Państwa sercu. 

---------------------------

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad... 

© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw) 

http://krzysztofjaw.blogspot.com/ 

kjahog@gmail.com

Jeżeli moje teksty nie są dla Państwa obojętne i szanują Państwo moją pracę, to mogą mnie Państwo wesprzeć drobną kwotą. Z góry wszystkim darczyńcom dziękuję! 

Nr konta - ALIOR BANK: 58 2490 0005 0000 4000 7146 4814 

Paypal: paypal.me/kjahog

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Marek Kudła

24-02-2022 [13:02] - Marek Kudła | Link:

Putin i jego psychopaci z Kremla nie zadowolą się zajęciem obwodów Donbasu i Ługańska.  Mogli to zrobic juz lata temu, a nie dopiero dziś mobilizujac przy tym prawie 200 tys. soldatow na granicy z Ukrainą.  Ci wariaci i terroryści bedą dążyli do rzucenia na kolana Ukrainy, a tempo ich agresji będzie zależalo od reakcji Zachodu. 
Jeśli owe sankcje będą typu zakaz wjazdu do Eurochlewu kolejnych 5-ciu sowieckich goryli, a zywotne interesy bolszewii nie zostaną zagrożone, to inwazja na dalsze terytoria Ukrainy dokona się szybko. Natomiast w przypadku twardych sankcji bolszewicy mogą cześć wojsk wycofać i sprzedawać to jako akt niezwyklej łaski wobec Zachodu, a po złagodzeniu sankcji znow uprawiać destrukcje i szantaż militarny.
Putin nie ma zbyt duzo czasu na restytucje ZSRR i musi sie z tym śpieszyć puki w Bialym Domu siedzi niemrawy Pampers, a Niemcy będą bronić kłami i pazurami Nord Stream II .
 

Obrazek użytkownika Tezeusz

24-02-2022 [14:06] - Tezeusz | Link:

A bydło czerwone z antypolskiego Scierwoneona ( NEon24.pl) całują ostro w osraną dupę putka aż śmiga, plując przy tym na Polskę, Ukrainę i NATO. Kiedy ten skurw.. pro sowiecki portal zostanie zamknięty !

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

24-02-2022 [17:38] - krzysztofjaw | Link:

Wie Pan... ja tam publikuję, choć wiem jaki to portal, ale lubię dyskutować z moimi tam adwersarzami. Mimo wszystko jestem jednak zdziwiony aż taką obecną prosowieckością i gloryfikowaniem W. Putina. W takiej sytuacji do działanie niemoralne. 
Pzdr

Obrazek użytkownika Tezeusz

24-02-2022 [18:03] - Tezeusz | Link:

Witam Panie Krzysztofie
NEon24 to portal antypolski wrogi NATO to tuba Putina.

https://emigrant19.neon24.pl/p...

https://fakty-kontra-news.neon...

W większosci niestety blogerzy są  tam jak agentura Moskwy pisałem o tym wielokrotnie. To że jeszcze funkcjonuje  to cud. Miejmy nadzieję że już niedlugo.

A Pana tam strasznie te  scierwa czerwone atakują. Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

24-02-2022 [20:18] - krzysztofjaw | Link:

Witam też. 
Uważam, że wykonuję w sumie dobrą robotę, bo pośród tych peanów nad W. Putinem jestem jako nieliczny, który na tym forum mam odmienny głos. I dobrze też poczytać sobie co na tym portalu teraz jest proponowane na tzw. Stronie głównej: "NA UKRAINIE ROZPOCZĘŁA SIĘ DEKOMUNIZACJA- WEDŁUG DZISIEJSZEGO PRZEMÓWIENIA "DENAZYFIKACJA", "Oddać życie za żydo banderowska Ukrainę", "DOSKONAŁE PRZEMÓWIENIE PREZYDENTA BIAŁORUSI. DZIŚ Z OKAZJI DNIA OBROŃCY OJCZYZNY", "⚠ Niemcy chcą popełnić samobójstwo na rozkazy z USA ⚠", "Ukraina. Po denazyfikacji – repolonizacja?", "Zachód rozpoczął wojnę z Rosją 1 maja 1998 roku decyzją Senatu amerykańskiego", "Tekst przemówienia Władimira Putina"... to tylko niektóre teksty promowane na neonie24.pl. Osobiście zupełnie nie rozumiem tych ludzi, którzy tworzą takie teksty. 
Pzdr

Obrazek użytkownika u2

24-02-2022 [20:51] - u2 | Link:

zupełnie nie rozumiem tych ludzi, którzy tworzą takie teksty

Ano, więc pan jednak powinien uważać, bo ludzie pomyślą, że służy pan za listek figowy dla tej propaganduchy :-)

Obrazek użytkownika Pani Anna

24-02-2022 [14:31] - Pani Anna | Link:

Widzę,  że ostatnie 2 lata niczego Pana nie nauczyły i dopiero pod sam koniec zdobędzie się Pan na ugrzeczniona "krytyczną analizę ". Wojna jak pandemia "bezobjawowa ", a póki co jesteśmy na etapie ciężarówek z Bergamo. Piszę to jako osoba,  która od początku mówiła bez ogródek jak jest i że król jest nie tylko nagi, ale i wykastrowany.

Obrazek użytkownika RinoCeronte

24-02-2022 [15:20] - RinoCeronte | Link:

Jaki król? Nie ma żadnego króła, tutaj decyzje podejmują Chińczycy i tylko z nimi Putin się liczy.

Obrazek użytkownika Pani Anna

24-02-2022 [16:13] - Pani Anna | Link:

Rino
Czy Pan musi odczytywać wszystko tak dosłownie? W tym powiedzeniu chodzi o to, że zawsze należy wierzyć własnym oczom, doświadczeniu i rozumowi. Wszystko, co się z tym nie pokrywa jest kłamstwem i teatrem, choćby wszystkie media od rana do nocy szczekały inaczej.  Nie było celem mojego wpisu uzmysławianie kto rozdaje karty, człowiek rozumny sam wyciąga wnioski, a z idiotami od dawna nie gadam.

Obrazek użytkownika Czesław2

24-02-2022 [18:08] - Czesław2 | Link:

18:00 Biden i cała unia schowani. Przez kogo?

Obrazek użytkownika Czesław2

24-02-2022 [18:46] - Czesław2 | Link:

Okazuje się jednak, że są kraje, które blokują podjęcie decyzji o wyłączeniu rosji SWIFT. Są to Cypr, Węgry, Włochy i Niemcy.

Obrazek użytkownika Tezeusz

24-02-2022 [19:46] - Tezeusz | Link:

KRRiT podjęła decyzję: Rosyjskie programy będą wykreślone z rejestru. Wśród nich m.in. Russia Today
Z uwagi na kwestie bezpieczeństwa i obronności Rzeczypospolitej Polskiej, Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji podjęła uchwałę ws. wykreślenia z rejestru programów rozprowadzanych programów: RT (Russia Today), RT Documentary, RTR Planeta, Sojuz TV, Russija 24.

Z portalu NB wypierd...scierwoneonowy sowiecki desant

Obrazek użytkownika Tezeusz

24-02-2022 [20:52] - Tezeusz | Link:

Sukces ukraińskiej armii. Lotnisko w Hostomlu odbite! Ale to nie koniec walk
To wielki sukces ukraińskiej armii pierwszego dnia walk z rosyjskim agresorem. Żołnierze z Ukrainy odbili kluczowy obiekt, jakim jest lotnisko w Hostomlu koło Kijowa. Ale wciąż jest tam niespokojnie - trwają kolejne walki...

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

24-02-2022 [22:26] - Kazimierz Kozio... | Link:

czy szanowni komentatorzy zechcą się odnieść do informacji żę jednym z pierwszych obiektów wziętych na cel przez rosję są bio-laboratoria ukraińskie pracujące nad amerykańskimi projektami firmowanymi przez fauciego

Obrazek użytkownika terenia

24-02-2022 [22:52] - terenia | Link:

@Kazimierz Koziorowski
Otóż to (nie łączy się pewnych sekwencji zdarzeń ,by mieć w miarę szeroki ogląd na wydarzenia (podkreślam,że jestem zdecydowaną zwolenniczką pokoju na świecie) http://www.mysl-polska.pl/2295

Obrazek użytkownika paparazzi

25-02-2022 [00:37] - paparazzi | Link:

Polskę stać na wysłanie specjalnych dziennikarzy wojennych w sferę konfliktu. Czekamy na ich relacje.

Obrazek użytkownika Jabe

25-02-2022 [09:04] - Jabe | Link:

Polskę, czyli kogo?

Obrazek użytkownika paparazzi

25-02-2022 [15:10] - paparazzi | Link:

Jak to kogo? Gazete Wyborcza, Najsztuba.

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

25-02-2022 [04:11] - Zygmunt Korus | Link:

Naiwni, naiwni... Biden powiedział wprost: Białoruś jest państwem niezależnym. Respirator dla Putina jest zaklepany. Ukraina tak czy siak ma zniknąć z mapy Europy... Za zgodą wielu czynników geopolitycznych... III Wojna Światowa już jest, a ten nagi fakt jakoś nie umie przebić się w skali globu...?

Obrazek użytkownika u2

27-02-2022 [19:06] - u2 | Link:

Ukraina tak czy siak ma zniknąć z mapy Europy

To już dawno wiadomo, że wy ruscy czekiści do tego dążycie, będą miliony niewinnych ofiar, Ukraina zostanie przez was zrównana z ziemią, ale wy nie uciekniecie przed Bożą Sprawiedliwością :-)