Pfizer i Merck jak w komunizmie-walczą z własnymi problemami

Cóż to się narobiło. Koncern farmaceutyczny Pfizer wprowadza na rynek lek na Covid 19 pod nazwą Paxlovid. 

"Pod koniec stycznia Europejska Agencja Leków (EMA) zaleciła przyznanie warunkowego pozwolenia na dopuszczenie do obrotu doustnego leku przeciwwirusowego Paxlovid przy leczeniu COVID-19, o co wnioskował koncern Pfizer. Zalecono dopuszczenie do obrotu preparatu Paxlovid dla dorosłych, którzy nie wymagają dodatkowego tlenu i są w grupie zwiększonego ryzyka (...) Zawiera dwie substancje czynne, PF-07321332 i rytonawir, w dwóch różnych tabletkach. PF-07321332 zmniejsza zdolności SARS-CoV-2 do namnażania się w organizmie, podczas gdy rytonawir przedłuża działanie PF-07321332, umożliwiając jego dłuższe pozostawanie w organizmie na poziomach wpływających na namnażanie się wirusa (...) EMA zauważyła, że leczenie paxlovidem znacznie przyczyniło się do zmniejszenia liczby hospitalizacji lub zgonów pacjentów z co najmniej jednym schorzeniem podstawowym, które naraża ich na ryzyko ciężkiego przebiegu COVID-19. Analiza przeprowadzona została u pacjentów, którym podano paxlovid lub placebo (leczenie pozorowane) w ciągu pięciu dni po wystąpieniu objawów COVID-19. Większość pacjentów biorących udział w badaniu była zakażona wariantem delta koronawirusa SARS-CoV-2. Na podstawie badań laboratoryjnych oczekuje się, że paxlovid będzie również działał przeciwko omikronowi i innym wariantom – podała EMA." [1]. Lek ten ma być niebawem dostępny także w Polsce a kuracja nim będzie prawdopodobnie kosztować około 550 USD - choć to informacja jest niepotwierdzona. 

Nie mam zamiaru oskarżać firmy Pfizer o wykreowanie i spowodowanie uwolnienia wirusa SARS-CoV-2, bo już wszyscy wiemy, że powstał on ludzką ręką w Wuhan na terenie Chin. Kto go spreparował i dlaczego na razie pozostaje tajemnicą. Natomiast koncern Pfizer jest największym finansowym beneficjentem produkcji i sprzedaży szczepionek. Najpierw mówił, że wystarczy jedna dawka, później okazało się, że niezbędne są kolejne dawki, które mimo, że nie chronią przed zachorowaniem (a tak na początku mówiono), to jednak sprawiają, że przebieg choroby Covid - 19 przebiega łagodniej, co wydaje się bzdurą. 

W styczniu tego roku prezes Pfizera raczył stwierdzić, że: "koronawirus SARS-CoV-2 będzie krążył między ludźmi przez wiele lat, ale dodał, iż - obecna fala epidemii napędzana wariantem Omikron powinna być ostatnią, która skutkuje wprowadzaniem obostrzeń (...) Ten wirus rozniósł się po całym świecie, więc będzie bardzo trudno się go pozbyć - wyjaśnił" [2].

Cóż za umiejętności profetyczne ma ten prezes Pfizera. On już w styczniu (a nawet w grudniu 2021 roku) stwierdził, że pandemia się kończy, ale wirus pozostanie z nami na długo a tym samym cały czas możemy zachorować na Covid - 19. 

Więc co zrobił Pfizer? Otóż zarobił ogromne pieniądze (nikt tak naprawdę nie wie jakie) na wielodawkowych szczepionkach a teraz wieszczy koniec pandemii i wprowadza na rynek... lek na Covid - 19 kosztujący wielokrotnie więcej niż tanie i skuteczne, ale do tej pory zakazane w leczeniu tej choroby leki, których już nie można opatentować: Iwermektyna, Amantadyna, Chlorochina, Hydroksychlorochina, Kolchicyna, połącznie Difenhydraminy i pozyskiwanej z mleka krowiego Laktoferyny, niektóre leki przeciwhistaminowe stosowane dotychczas przez alergików czy nawet powodujące zwiększenie naszej odporności witaminy: C i D. 

Zresztą nie tylko Pfizer "wynalazł" lek przeciwko Covid - 19. Podobnie postąpił też najstarszy koncern farmaceutyczny na świecie Merck, który wprowadził na rynek i oczywiście opatentował drugi oficjalny lek na Covid -19 pod nazwą Molnupiravir, którym 5 dniowa kuracja 40 tabletkami kosztuje 700 USD, ale jej skuteczność jest stosunkowo mała - według różnych źródeł wahająca się od 30 do 50%. W 2021 roku (ostatni kwartał) Merck sprzedał swój lek za niemal jeden mld dolarów a spodziewa się, że sprzedaż w 2022 roku osiągnie wartość 5-6 mld USD. Jak to jest opłacalne to możemy zobaczyć poprzez liczby: "W czwartym kwartale ub.r. Merck osiągnął 3,82 mld dol. zysku w porównaniu do 2,62 mld dol. straty w analogicznym okresie poprzedniego roku" [3].

Doprawdy to majstersztyk firm Pfizer i Merck w zarabianiu pieniędzy, tyle tylko dlaczego naszym kosztem - i fizycznym i zdrowotnym...

[1] https://www.salon24.pl/newsroo...
[2] https://www.rp.pl/ochrona-zdro...

---------------------------------------------------

Informacja

Przez prawie 14 lat pisałem pro bono, bo miałem na to czas a na życie zarabiałem w innych miejscach.

Napisałem przeszło 1400 tekstów, które mają przeszło 4 mln odsłon i niezliczoną ilość komentarzy. Nigdy nie dałem się uwieść żadnej redakcji, bo chciałem pisać jako wolny człowiek, bez autocenzury wynikającej z 'linii programowej" określonej redakcji. Poza tym pisanie jest moją pasją. 

Ale dziś subiektywno-obiektywna moja realna sytuacja się zmieniła i mam coraz mniej czasu na przygotowywanie i publikowanie tekstów. Mam do wyboru: albo skończyć zajmujące mój czas darmowe pisanie i zająć się innymi rzeczami, albo uzyskiwać z tego jakieś gratyfikacje, choćby w formie niewielkiej darowizny. 

Napisanie w miarę dobrego tekstu wymaga dużego nakładu pracy i czasu. Dziś ten czas mi się kończy a nie lubię robić rzeczy tylko powierzchownie i pisać jakiś jednoakapitowych bzdur a ponadto uważam, że tak naprawdę nas - blogerów - wysiłek winien być doceniany jak wysiłek i praca dziennikarzy w mediach tradycyjnych. Ja przez 14 lat nie chciałem nigdy nikogo prosić o wsparcie, bo tego nie potrzebowałem. Lubię pisać i dzielić się moimi spostrzeżeniami z innymi. 

Serdecznie dziękuję moim dotychczasowym darczyńcom. Naprawdę nawet Państwo nie wiedzą, ile to dla mnie znaczy, bo daje mi jakąś szansę i motywację do dalszego blogowania a przede wszystkim to wsparcie świadczy, że jednak warto poświęcić swój - coraz mniej dla mnie dostępny - czas na tą moją "pisaninę". Jestem zobowiązany nawet za wsparcie małą kwotą, bo dla mnie jest to i tak indywidualne wydarzenie obrazujące wielkość Państwa Serc.  

Postanowiłem zatem na moim macierzystym blogu: https://krzysztofjaw.blogspot.... stworzyć odrębną zakładkę pod nazwą "Podziękowania za wsparcie", w której będę prezentował inicjały darczyńców i kwoty jakie otrzymałem. Oczywiście jeżeli Państwo wyrażą taką zgodę. Taką informację będę prezentował w cyklach miesięcznych. 

Zwracam się wobec tego do Szanownych Państwa, aby w tytule przelewu lub w wiadomości na PayPal napisali mi czy wyrażają Państwo zgodę na opublikowanie takiej informacji. Wystarczy mi zwrot: "Zgadzam się na ujawnienie moich (do wyboru: inicjałów, nicków lub personaliów) i kwoty wpłaconej". Może też być tylko np. zgoda na inicjały, nicki czy personalia z zastrzeżeniem nie podawania kwoty wsparcia. Można też wysłać do mnie e-maila: kjahog@gmail.com.

Jeżeli takiej zgody nie uzyskam to oczywiście pomoc będzie całkowicie anonimowa, bez żadnej internetowej publikacji a moja wdzięczność zostanie tylko w moim i Państwa sercu. 

---------------------------

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad... 
© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw) 
http://krzysztofjaw.blogspot.com/ 
kjahog@gmail.com

Jeżeli moje teksty nie są dla Państwa obojętne i szanują Państwo moją pracę, to mogą mnie Państwo wesprzeć drobną kwotą. Z góry wszystkim darczyńcom dziękuję! 
Nr konta - ALIOR BANK: 58 2490 0005 0000 4000 7146 4814 
Paypal: paypal.me/kjahog
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika RinoCeronte

09-02-2022 [16:33] - RinoCeronte | Link:

Wszyscy poPaxlujemy i będzie fajnie... dla Pfizera.

Obrazek użytkownika u2

09-02-2022 [16:36] - u2 | Link:

Chlorochina

Ten lek swego czasu zachwalał prezydent Trump. Jak widać wielkim korporacjom było nie po drodze z prezydentem Trumpem, który również wyłożył kilka miliardów na stworzenie szczepionki :-)

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

09-02-2022 [17:39] - Zygmunt Korus | Link:

Używanie liczby mnogiej, że my w to wejdziemy, świadczyć musi jedynie, że nasi faszyści z Kłamczyńskim na czele, dalej będą skorumpowani...

Obrazek użytkownika u2

09-02-2022 [18:03] - u2 | Link:

nasi faszyści z Kłamczyńskim na czele, dalej będą skorumpowani...

Korus to KO i rus ? To by tłumaczyło tę pańską awersję do PJK. A poważniej to przecież nie ma przymusu do szczepień w Polsce. Wyszczepiło się nieco ponad 51% populacji i nie sądzę, aby było znacząco więcej.

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

09-02-2022 [18:34] - Zygmunt Korus | Link:

Pan lubi smycz i obrożę, a ja od dwóch lat mam problem z dziećmi gdzieś zjeść w restauracji, wybrać się na wczasy, nie mówiąc o leczeniu szpitalnym na byle co, co mi się przytrafiło, itp, itd... Nawet nie będę wymienial tysięcy dokuczliwych, podjazdowych zaleceń i zarządzeń, niekonstytucyjnych, antynarodowych, za które ten Szczurołap odpowiada, bo steruje Polską władzą ręcznie.
Niech więc Pan sobie hasa po skwerkach i plantach na tej "transfokacyjnej" smyczy, a od moich ocen polskiego wydania faszyzmu spod Kłamczyńskiego się odwali, bo ja piszę o "batogach" na karku, a Pan o lukrze do lizania dla gawiedzi na Jarku.

Obrazek użytkownika u2

09-02-2022 [18:43] - u2 | Link:

Pan lubi smycz i obrożę, a ja od dwóch lat mam problem z dziećmi gdzieś zjeść w restauracji

Rzeczywiście lubię pieski, ale również koty. Co do restauracji to nie mam tak źle jak pan pisze o sobie. Ja się często stołuję w ABRO w Szczebrze koło Augustowa. Pan pewnie mieszka na jakimś większym zadupiu niż Suwałki czy Augustów ? :-)

Obrazek użytkownika Pers

09-02-2022 [18:59] - Pers | Link:

Zygmunt
Daj se spokój...
To nie Twoja Liga.

Obrazek użytkownika Pani Anna

09-02-2022 [18:48] - Pani Anna | Link:

Ach cóż za klarowny i odważny osąd pfeizerowskiej rzeczywistości - tak bym napisała, gdyby ten felieton pojawił się 2, no nawet rok temu. Teraz, kiedy już wiadomo,  że cyrk się zwija i tylko syf zostaję, to tacy "odważni " będą  się nagle pojawiać jak grzyby po deszczu. Gdzie wszyscy byliście,  gdy ludzi gnojono, straszono i doprowadzano do śmierci?

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

09-02-2022 [20:23] - krzysztofjaw | Link:

Szanowna Pani. Ja od samego początku byłem sceptyczny i przeciwko szczepionkom. Zresztą o tym pisałem wielokrotnie od początku tzw. pandemii, co przyczyniło się do tego, że nazwany zostałem płaskoziemcem i foliarzem.  Aby jeszcze być bardziej wiarygodny to nie zaszczepiłem się żadną dawką. 
Pzdr

Obrazek użytkownika ruisdael

10-02-2022 [07:40] - ruisdael | Link:

Pani Anno- też to obserwuję, ma Pani całkowitą rację." Nie wierzymy nikomu, nie wierzymy w nic, obserwujemy fakty i wyciągamy wnioski".

Obrazek użytkownika Maverick

09-02-2022 [21:14] - Maverick | Link:

Pfizer jest tylko jednym z podwykonawców znacznie bardziej cynicznych planów, w imieniu tajemniczych ludzi ukrytych w wielkich funduszach Vangard Group, Black Stone czy State Street. Zrzeszeni są w nich stare pieniądze Carnegie's, Vanderbilt,  and Rockefeller, Ten ostatni prawa ręka Rothschild i jego imperium City of London kontrolujące takie buntystany jak Polin, czy systemy rezerw zniewolonych krajów. Do starych pieniędzy dołączyli nowobogaccy jak Bill Gates, Musk, Richard Branson, i wielu innych.jak Warren Buffett czy nawet Oprah Wimprey.
Oczywiście w procesie eliksyrowania wymordują wielu, ale nikt tym nie będzie się przejmował bo plany idą znacznie dalej, chodzi o kontrolę myśli, DNA i zdalne uśmiercanie niewygodnych ludzi, dla tych co znają angielski polecam obejrżenie.

Kontrola umysłów myśli i eliminacja ludzi to główny cel szczypania eliksyrem.
Polecam do obejrżenia jak daleko posunęła się nauka.
Tylko ci co wszystko będą kontrolować wykorzystają to w cyniczny sposób. Do tego zmierzą reset Klausa Schwaba i Nowy Ład Kaczora.
https://drcharlieward.com/pcr-...

 

Obrazek użytkownika terenia

10-02-2022 [11:31] - terenia | Link:

Załączam 10-minutowy materiał ,w roli głównej naczelny transhumanista globu Klaus Schwab ( chwali m.in. swoich uczniów ,wśród nich  obecnie najbardziej znany J.Trudeau  https://www.youtube.com/watch?...