Trzy grosze do  wpisu Pana Swisspola

Z wielką uwagą i zainteresowaniem przeczytałem Pana „List otwarty” . Z większością uwag się zgadzam lecz zabrakło mi odniesień historycznych obrazujących obecny stan . Zabrakło podsumowania poszczególnych partii rządzących w Polsce po 1939 roku. Był czas ,że tez uważałem ze duża część Polaków to idioci i parobki swietospokojowe. Mamy problem z tym ,że nie potrafimy ze sobą rozmawiać. Daliśmy się naszczuć na siebie bo taka była polityka komunistów i ich następców w tym PO, SŁD, i innych z czerwonej ferajny. PIS nie zrealizował swoich sztandarowych projektów politycznych bo…… bo nie miał silnego w nas poparcia , bo się wystraszył utrata władzy , bo kolesiostwo zalęgło się także w tej partii mimo że uważam że i tak jest tam najwięcej polskich patriotów .Są dwa czynniki, które na to wpływają niedoinformowanie i niewyedukowanie ekonomiczne. Wszystkie partie korzystają na tym , że naszą lokomotywę intelektualna i sprawczą wybili Rosjanie i Niemcy. Polacy cierpią na brak godności czując się gorszymi obywatelami Europy .Takie są fakty i nie zmieni się  tego natychmiast. Tępa propaganda Kurskiego jest tylko w jeden sposób wytłumaczalna , w Polsce brak wolnych mediów a te które są oprócz TV Republika , przejęty Polpress , GPC i TVP to tylko ok.30 % rynku medialnego , reszta to Niemcy , Niemcy i Niemcy z żydami.
To sp. Prezydent Lech Kaczyński zaczął przywracać Polakom GODNOSC ….. i to jest najpiękniejsze co zrobił dla Polski .
Reformy sądów , reformy medialne , ….i inne leżą i kwiczą bo zabrakło na Polskiej scenie politycznej silnego parcia z e strony prawego betonu.
Jestem za komunizmem warstwowym ( warstwa komunistów, warstwa ziemi) czyli jak Kuba Bogu Tak Bóg Kubie.
Brak wiedzy historycznej , brak wiedzy ekonomicznej to efekt polityki stosowanej przez Niemców ……. Wszystkim wystarczy liczyć do 500 i skończyć szkołę na poziomie trzeciej klasy.
Rozdawnictwo to inflacja , pisałem o tym wielokrotnie . Co gorsza , kasę dostali przeważnie Ci , którzy jej nie potrzebowali ale tak to już jest jak się chce wszystkim zrobić dobrze. Firmy, które nie miały pracowników na 31 grudnia 2019 albo miały zobowiązania wobec ZUS czy US nie dostały NIC.
Nie wszyscy sędziowie i prokuratorzy są źli tak jak nie wszyscy członkowie PZPR to czerwone świnie. Żeby zreformować sądy trzeba wyznaczyć kanony i prawa , zlikwidować immunitety, rozmawiać by usprawnić system i zapobiec „własnym” inerpretacjom.
Policja ma swój cennik i przecież to samo można zrobić w sądach.
Fajnie jest dostawać pieniądze tylko że państwo daje je z podatków czyli z naszych składek i tu już to państwo nie jest fajne.
Chcieli dobrze ale wyszło jak wyszło.
Najbardziej wqrwia mnie to , że cały czas rabują wszystkie te „ teoretyczne” partyjki ludzi którzy ten dochód tworzą.
Ciekawi mnie kto pisał przepisy Polskiego Ładu dla przedsiębiorców ??? Odpowiedz jest prosta , pisał to teoretyk po ekonomii z Marksizmu i Leninizmu .
Nie wszystko jest złe , jest dużo dobrych pomysłów ale Prawica nie ma miejsca na to żeby się pomylić bo znowu stracimy Polskę przez długi.
Od 20 lat piszę i wołam , napiszmy KODEKS PRZEDSIĘBIORCÓW i niech on będzie na 100 lat naprzód by Ci którzy tworzą PKB wiedzieli ile zapłacą podatku i mieli ta pewność , że państwo , moja Polska nie zrabuje ich do gołej kosci.
Polecam wypowiedź Pana Ziemkiewicza o mojej Polsce z którą się w całej rozciągłości zgadzam .
Za błędy stylistyczne przepraszam ale mam niezłego wqrwa na to co się dzieje .
 

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Marek Kudła

25-01-2022 [20:48] - Marek Kudła | Link:

@ Autor
"Z większością uwag się zgadzam"
W takim bądź razie jesteś pan tak samo durny jak ten nieszczęsny lewak swisspola, człowiek (chyba człowiek ?) któremu mózg zastygł na latach 60-tych !

Obrazek użytkownika kat

25-01-2022 [21:12] - kat | Link:

Marek.... całuj mnie w .upe. towarzyszu szmaciaku....poczytaj bo warto , towarzysz szmaciak google

Obrazek użytkownika Jan1797

26-01-2022 [22:07] - Jan1797 | Link:

Cóż Kacie,
Naprawdę słuchałeś, co mówi Ziemkiewicz? Wątpię
Popłynąłeś pruskim szambem z podklatkową półprawdą -gratuluję.
Projekcje będą coraz liczniejsze, może je zgasisz, by nie skończyć jak Echo.
Fanek Starowiejski w podobnej sytuacji, tak mawiał; nie lubię, kiedy zwracają
się do nich burki, ale gdy widzę co wyczyniają, jedynie tak muszę ich określić .
Możesz odpisać jak  do Marka

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

25-01-2022 [21:30] - wielkopolskizdzichu | Link:

Ja bardzo lubię jak pisiory i inne Prawdziwe Polaki, walą się wzajemnie po gębach.

Obrazek użytkownika angela

26-01-2022 [08:34] - angela | Link:

@Zdzichu,
w cale nie musiałeś tego potwierdzac,  
to widac od dawna, ze pasuje ci jak robią zamęt w kraju, i  dorzucasz pelen zachwytu tekscik.

Obrazek użytkownika HenrykH.

26-01-2022 [09:43] - HenrykH. | Link:

Dlaczego do chama który pisze pisiory Pani pisze choćby jedno słowo ? Olać komucha rodem z zomo.

Obrazek użytkownika u2

25-01-2022 [21:51] - u2 | Link:

Od 20 lat piszę i wołam , napiszmy KODEKS PRZEDSIĘBIORCÓW

No przecież jest od 2018 :

https://pl.wikipedia.org/wiki/...

Za dużo regulacji nie jest dobre, im więcej prawa, tym mniej sprawiedliwości. Jedna Konstytucja i ponad tysiąc ustaw szczegółowych. Tego żaden prawnik nie przetrawi przez całe życie, nie wspominając o zwykłym Kowalskim :-)
 

Obrazek użytkownika kat

25-01-2022 [21:55] - kat | Link:

u2... nam potrzeba kodeksu jak w Wielkiej Brytanii...i mozemy to zrobić , bosmy Polacy!!! Za duzo regulacji fakt niezdrowo ale masz inne propozycje? Pozdrawiam... ustawa komucha Wilczka juz była lepsza niz te 700 stron

Obrazek użytkownika u2

25-01-2022 [22:22] - u2 | Link:

nam potrzeba kodeksu jak w Wielkiej Brytanii

No fakt, jest WB przyjazna biznesmenom, zwłaszcza jak mają większą kaskę. W Polsce firma średnia do 250 pracowników również może egzystować, ale już do rekinów awansować nieprosto, bo konkurencja zabije. Nawet Tesco z WB zabili :-)

Obrazek użytkownika Art

25-01-2022 [21:55] - Art | Link:

@Kat. Ladnie powiedziane.

Obrazek użytkownika paparazzi

26-01-2022 [00:27] - paparazzi | Link:

Wreszcie kawa na lawę. Polska jest łatwa do manipulacji nią. Dlatego potrzebujemy lidera z  cojunes. Te rozgrywki partyjne i procenty w prowadzeniu to wielka zmyla. Oczywiście  można się utrzymywać / wy naszych my waszych/ we władzy ale co ma z tego Polska? Te nagromadzone błędy będą wykorzystywane przez propagandę rożnego rodzaju. Czy to jakaś Ameryka? Do wyłonienie lidera potrzebne są trzy rzeczy, charyzma, bezkompromisowość i cel. Szukaj pan w polu, powodzenia.

Obrazek użytkownika Tezeusz

26-01-2022 [08:15] - Tezeusz | Link:

W antypolskim Ścierwoneonie niejaki Ruszkiewicz vel Pers dalej obraża blogerow NB

"To wyjątkowo głupie, chamskie i bezczelne babsko ta cała "ujejska".
Ale takie kocopały jakie ona wypisuje znajdują, niestety, przychylnych czytelników.
Dobrze, że się tak odkrywają bo łatwiej ich policzyć i w odpowiednim czasie "docenić".
A kim toto publicznie się pytam ?

Kim i czym ? Jego  słownictwo, postawy o nim świadczą jednoznacznie.
Blogerzy co wy na to ? Może trzeba temu czemuś powiedzieć dość chamowi.
 

Obrazek użytkownika sake3

26-01-2022 [08:31] - sake3 | Link:

Czyli kolejny kodeks,a może sterta papierów na półkach i zbiór przepisów do omijania? Mamy przecież kodeks karny i jednocześnie wyroki z sufitu,Pani sędzia Kamińska z kasty bez zażenowania nazywa je zemstą .Czy kodeks przedsiębiorców będzie miał jakieś szanse nawet powstania za obecnej władzy ? Mam pewnośc że nie ,bo zaraz zostanie poddany albo totalnej krytyce jak wszystko związane z PiS,albo świadomie opóźniany,by wytoczyć przeciw PiS działa,że sobie nie radzi z napisaniem albo że jest niepotrzebny,lub przeciwnie że jest konieczny.Ilu Polaków tyle zdań.Nawet jeśli powstanie to i tak nikt nie będzie się stosował. No chyba,że powstanie kiedy do władzy dojdzie nowa ekipa,wtedy wszystko co przygotują dla przedsiębiorców będzie wspaniałe,etyczne i oczekiwane..czyli powrót do czasów przedpisowskich. 

Obrazek użytkownika Jabe

26-01-2022 [08:46] - Jabe | Link:

Tak, krytyka władzy straszna rzecz.

Obrazek użytkownika angela

26-01-2022 [08:55] - angela | Link:

Wystarczy, ze admistracja i sądy będą przestrzegaly dotychczasowych przepisow, i używały sumienia, mozna miec stosy przepisow, ktorych nikt nie będzie respektował, a sądy popieraly i bronily przestepcow.
Malo tego, dołączali  i  kradli  razem z nimi.
Co bylo z Amber Gold , i nie tylko ustawka do okradania obywateli pod bokiem rządu POPSL, a wygladalo na to, ze pod jego parasolem.
A mafie vatowskie, przemyt paliwa, a straze graniczne nie mialy nakazu ścigania. 
Jak ktos chce rozłożyć państwo polskie, kazde panstwo, to wystarczy, ze nie będzie przestrzegal przepisow, a przestepcy roznej maści będą hulać po kraju, i zrobią dziurawe sito, z ktorego uciekaly miliardy za granice i na nic nie było. 
A teraz jak rząd uszczelnił system podatkowy, wziąl za mordę przestępców, a wspomaga tych najbiedniejszych i dzieci, a przez to rozkręcił gospodarkę do niebywalych rozmiarów, to słychać  wycie, jak to żle robi, pomimo ze inne państwa właśnie wzięły z tego przyklad.

Obrazek użytkownika sake3

26-01-2022 [09:21] - sake3 | Link:

No to sobie Pani nagrabiła.Zaraz odezwą się naszoblogowe autorytety z pytaniem który rozmiar buta Pani nosi bo uważają że to świadczy o ilorazie inteligencji. Przypuszczam,że te autorytety mają nie niższe rozmiary niż 45,albo wręcz kajaki,tacy są mądrzy.W polskim przypadku ideą jest walka z rządem i jego obalenie.Nawet prosi się o to bęcwałów i niekompetentnych durni z UE. Przy takiej skali nienawiści do rządu każda próba stworzenia kodeksu ,uporządkowania przepisów jest skazana na niepowodzenie nawet jeśli takie zmiany są wskazane.

Obrazek użytkownika AŁTORYDET

26-01-2022 [09:33] - AŁTORYDET | Link:

Swisspolowe elukubracje zrodziły się ze złą wolą i w złym celu. Pana motywacje wywodzą się z troski o Polskę, ale wnioski chyba nie do końca są trafne. Ze sporą domieszką chaosu. Zgadzam się z Pana opisem społeczeństwa, dokładnie Polaków w Polsce. Bo to jest materiał, w którym każdy kto u nas rządzi, musi się zmierzyć. Swisspola pisał wczoraj, o bardzo niskim poziomie edukacji w Polsce. Obwinia o to rządzących. A może by tak rzucić okiem na ustawę Czarnka? Przecież kwestia dopuszczenia lewackich NGO's do szkól jest tam marginalna. O wiele bardziej istotne, jest zaostrzenie kryteriów awansu nauczycieli, nabywania umiejętności i ich weryfikacji. Ale jak przekonać 800-tysięczną grupę zawodową, do ciężkiej pracy? Pewnie można, ale tylko z pomocą zainteresowanych, czyli rodziców i uczniów. Ale oni w zdecydowanej większości, mają to gdzieś. Reformy, lub lepiej: doskonalenie edukacji, czy wymiaru sprawiedliwości, mają wyglądać tak samo: więcej pieniędzy, mniej wymagań, więcej komputerów, mniej odpowiedzialności. I tak się bujamy.
Pisze Pan, że pieniądze z tarczy osłonowych, trafiły nie tam gdzie powinny. Wywindowały inflację. Zgadzam się. Ale trudno nie przyznać sensu postępowaniu, które w przyznawaniu pomocy, zredukowało wymagania do kryteriów formalnych. Można było lepiej, dokładniej, precyzyjniej lokować te środki. Ale liczył się czas. Uproszczone procedury, to raj dla cwaniaków, oszustów i pospolitych złodziei. Trudno nie zgrzytać zębami, gdy bezczelni beneficjenci kolejnych transz, z pogardą traktują swoich dobroczyńców. Pisze Pan o tępej propagandzie TVP Kurskiego. To bardzo dobrze świadczy o Pana gustach: widać nie miał Pan kontaktu z TVN-em czy Polsatem, bo gyby Pan czasem tam wpadł, zmieniłby Pan zdanie. 

Obrazek użytkownika Jabe

26-01-2022 [09:41] - Jabe | Link:

bezczelni beneficjenci kolejnych transz, z pogardą traktują swoich dobroczyńców.  – Czyli kogo?

Państwowa telewizja nie jest ani odrobinę lepsza przez to, że jest karykaturą TVN-u.

Obrazek użytkownika AŁTORYDET

26-01-2022 [11:32] - AŁTORYDET | Link:

Nas, obywateli którzy zapłacili podatkami i inflacją, by gnoje zamiast dbać o firmy i pracowników (taki był cel) pozwijali interesy i polecieli grzać tyłki do ciepłych krajów. 

Obrazek użytkownika Jabe

26-01-2022 [11:53] - Jabe | Link:

Obywatele nie mieli nic do gadania, więc żadna to ich zasługa. Nie ma co oczekiwać, że ktoś będzie wdzięczny szalonemu, że funduje grzanie tyłków w ciepłych krajach. Winni są ci, którzy to wszystko zorganizowali.

Obrazek użytkownika HenrykH.

26-01-2022 [14:03] - HenrykH. | Link:

"Swisspolowe elukubracje zrodziły się ze złą wolą i w złym celu. Pana motywacje wywodzą się z troski o Polskę, ale wnioski chyba nie do końca są trafne."Przepraszam ,ale zgadzam się tylko z tym pierwszym zdaniem.Motywacje człowieka które pisze o KK w Polsce organizacja i ma majaki z filmu Ranczo nie wywodzą się z troski .Ani o Polskę ani społeczeństwo.

Obrazek użytkownika Swisspola

26-01-2022 [11:29] - Swisspola | Link:

Nie dyskutuje z nawiedzona hołotą, bez względu którą opcje reprezentują. Ale pańskie rozsądne uwagi dały mi sporo do myślenia w związku z czym odpowiem panu. Mnie wcale nie chodziło o przyłożenie rządzącym czy ich ocene. Mnie chodziło o ogół życia społecznego w Polsce. Chodziło mi o kierunek ku katastrofie w jakim podążamy i w jakim ciągną nas wszyscy możni tego świata. Chodziło mi o zbydlęcenie obywateli, którzy zatracają własne poczucie godności. Inspiracją były moje obserwacja z pod wiejskiego sklepiku, gdzie ciągle ta sama banda ochlapusów najpierw przepija 500+ na 5-6 dzieci a później pije na zeszyt. Niech pan spróbuje któremuś z nich zaproponować prace, to pana wyśmieje. Zastanawiam się czy to jest wyłącznie ich wina? Już niewielu Polaków może z czystym sumieniem powiedzieć "Pracuję, płacę podatki, więc wymagam!" Jałmużna zabija w nas wszystko a przede wszystkim godność i poczucie wstydu! Za to i za upadek autorytetów i wartości etyczno-moralnych właśnie obwiniam WSZYSTKICH, polityków, takie organizacje jak KK cale upaprane polityką sadownictwo czy przekupne związki zawodowe. To nie jest wina tylko PiS-u to winna całego tego politycznego bydła zarządzających Polską od II Wojny Światowej. Nie było moim celem krytykowanie tylko rządzących, a jeśli tak to tylko jako polityków doskonale wpisujących się w ramy mojego listu.  Wiem, że niejako z urzędu, jako rządzącym oberwało się im najwięcej. Niestety po 1989 roku miałem prawo oczekiwać czegoś więcej a nie dalszego zbydlęcania ludzi. Najśmieszniejsze jest to, że najbardziej oberwało im się od nawiedzionych i zakompleksionych „pól inteligentów” pro PiS-owskich, którzy każdą krytykę biorą bezrozumnie do siebie i odszczekują się jak burki w budzie. Może podświadomie jednak wiedza, że coś w trawie piszczy. To jest przezabawne!
 

Obrazek użytkownika sake3

26-01-2022 [12:42] - sake3 | Link:

@Swisspola......,,,, odszczekują się jak burki w budzie''.,,grajdoł idiotów,chamy,,zbydlęcona ,nawiedzona propisowska hołota''......To tylko fragment ostatniego Pana wpisu o 11:29,w całym tekście pełno inwektyw. I nas Pan posądza o zbydlęcenie? A co Pan prezentuje? Ogrom pogardy,nienawiści do człowieka-,tak rodził się faszyzm.Niedługo nie będzie nam wolno wejść do sklepów,autobusów .A może przewiduje Pan jakieś opaski albo oznakowanie tej propisowskiej hołoty którą Pan tak gardzi? W Warszawie juą wywieszono w sportowym sklepie napis,że ,,pisowcy '' będą lpłacić o 50% więcej,jakiś konował wywiesił napis w gabinecie,że ,,pisowców'' nie będzie przyjmował. To jest dla Pana przezabawne zapewne.Ale Pana wpis nie świadczy wcale o tym,że człowiek jest wyższy od bydła.

Obrazek użytkownika Pani Anna

26-01-2022 [13:02] - Pani Anna | Link:

sake, czy ty potrafisz z powiedzmy "zrozumieniem " przeczytać jedynie uwagi o twojej inteligencji nie większej od rozmiaru buta, który to bezsporny  fakt udowadniasz każdym swoim wpisem? W pierwszym zdaniu komentarza  Swisspola napisał: "Nie dyskutuje z nawiedzona hołotą, bez względu którą opcje reprezentują". To jest to, co niemal wszyscy tutaj "ośmielający" się skrytykowac obecny rząd usiłujemy przekazać.  Uderz w stół,  a nożyce się odezwą. Jakoś ja, mimo że  głosowałam na PIS nie wzięłam tego do siebie, ty natomiast tak. Podziwiam rewolucyjną czujność.  I to pisze Sake, która odmawia prawa głosu Polakom mieszkającym za granicą.  Oj, to już 7 zdań,  niektóre podrzędnie złożone,  czy to nie zbyt wielkie obciążenie dla ciebie?

Obrazek użytkownika sake3

26-01-2022 [14:24] - sake3 | Link:

ani Anna....Śmieszna nabzdyczona pańciu a który rozmiar butów Ty nosisz? Przypuszczam,że większy nawet niz Twój wzrost,bo blask inteligencji z Pani wpisów gotów oświetlić duże osiedla.Pan Swisspola był uprzejmy nazywać kogoś takiego jak ja hołotą nie w tym jednym zdaniu ale w cały swoim tekście i swoich komentarzach..Proszę się nimi zainteresować a nie moją skromną osobą.  

Obrazek użytkownika angela

26-01-2022 [20:48] - angela | Link:

Sake. Widać jasno, ze Anna ma problemy czytania ze zrozumieniem, co wszystkim zarzuca.
Faktycznie syndrom czytania ze zrozumieniem, zastępuje u niej jakiekolwiek rozumowanie.

Obrazek użytkownika Swisspola

26-01-2022 [14:27] - Swisspola | Link:

Pani Aniu naprawdę nie warto odpowiadać. Niech sobie rosną. Moja stara zasada, to mają racje a ja spokój. 

Obrazek użytkownika Darek65

26-01-2022 [14:57] - Darek65 | Link:

Dokładnie tak, nie ma się, co spinać. Jak grochem o ścianę. Myślę, że porządny socjolog miałby tu niezły materiał do badań :) Szkoda, bo czasami tematy są ciekawe, mogłaby się wywiązać całkiem fajna dyskusja. Zamiast tego są wyzwiska i piętnowanie łatkami.

Obrazek użytkownika sake3

26-01-2022 [15:29] - sake3 | Link:

@Darek65.......Oczywiście mogłaby się wywiązać calkiem fajna dyskusja.Oczywiście tylko pod warunkiem,że ,,propisowska hołota'' przyzna,że jest niedouczoną hołotą,uderzy się w piersi przyzna rację ,,wyższej rasie''. Jak podałam we wpisie wyżej wyższa rasa chce by pisowcy płacili w sklepach o 50% więcej.Tak postanowił właściciel sklepu sportowego w Warszawie pan Jacek Gardener wywieszając stosowne oświadczenie na drzwiach swojego sklepu. Lekarz wywiesza na drzwiach gabinetu pismo,że pisowcy mają zakaz wstępu do leczenia,jak widać niezbyt stosuje się do przysięgi Hipokratesa.Na mój wpis jakoś żaden z was nie zareagował pomijając to milczeniem.Czy temat nie jest wart dyskusji może nie fajnej ale potrzebnej? Czy to co napisałam jest tylko dobrym materiałem dla socjologa? To zdarzyło się naprawdę i nie jest wart zastanowienia się? Przy tak wielkiej nienawiści ,,wyższej rasy'' czyli was sytuacja będzie się pogarszał,to już nie tylko słowne inwektywy ale i fizyczne działania.I co Pan radzi?Mam się nie przyznawać że jestem zwolennikiem PiS-u bo to obciach a może i grzech? Na dzisiaj taka pani Anna jak zwykle wmawia mi niedorozwój umysłowy ale jutro może ktoś mnie pobije ? A może się nie przyznawąć ? Co Pan radzi?

Obrazek użytkownika Jabe

26-01-2022 [16:33] - Jabe | Link:

Rozumowanie płaczki Sake:
Ktoś gdzieś ponoć wywiesił karktę, więc cała wyimaginowana „wyższa rasa” obrywa. Najoczywistsze wyjaśnienie: komuś puściły nerwy, gdy zderzył się z dobrodziejstwem dobrego ładu.

Obrazek użytkownika tricolour

26-01-2022 [21:31] - tricolour | Link:

@Sake

Przeczytaj przysięgę hipokratesa, bo wychodzisz na taką, że nie wie, o czym pisze. Nie pierwszy raz, bo telewizor nie podpowiedzial.

Obrazek użytkownika sake3

27-01-2022 [11:34] - sake3 | Link:

@Tricolour......Całe szczęście,że istnieje ktos tak światły jak Tricolour co to i podpowie i oświeci i jeszcze pouczy o czytaniu ze zrozumieniem,Nie wiem jak dziękować wszystkim co tak bezinteresownie poświęcają mi czas jak trzeba to nawet krytykując,czy wyśmiewając ustawiają mnie do pionu. Jakże dodają bodźca polecenia szanownego pana rolnika,bym się douczała,Jak muszę analizować nazwanie mnie przez pana Jabe mendą łonową,pana Persa babą z magla,jak staram się podnieść iloraz mojej inteligencji by zasłużyć na dobre słowo pani Anny. Mam nadzieję,że wasze wysiłki nie pójda na marne.

Obrazek użytkownika tricolour

27-01-2022 [12:23] - tricolour | Link:

@Sake

Też mam taką nadzieję.

Po to własnie pisalem o przysiędze Hipokratesa. Tam nic nie ma o jakiejś misji, poswięceniu, powołaniu, czy pracy ponad siły. Jest zwyczajne rzemiosło. Proste.

Obrazek użytkownika Es

26-01-2022 [12:17] - Es | Link:

PIS nie zrealizowało większości obietnic, bo się przestraszyło rządzenia. Nie było takiego poparcia bo Kaczyński go nie chciał, ba, nawet zabronił jego organizowania, choć z różnych środowisk deklaracje takich chęci dostawał. To co w politycznej praktyce Pis zwyciężyło, to taktyka ruchów pozorowanych. " My chcemy, ale wicie, rozumicie" 
Propozycji i gotowych ustaw tyczących gruntownych zmian systemowych mialy być pełne szuflady. A oprócz zupełnych wygłupów jjakpiątka dla zwierząt, czy hucpy z ustawą o IPN pozostała dyżurna 500plus,  kontynuacja przyjętej pop poprzednikach "ciepłej wody ..." i zarządzanie masą upadłościową w oczekiwaniu końca kadencji. I będzie można wycofać się na z góry upatrzone pozycje w poczuciu moralnej wyższości.

Obrazek użytkownika angela

26-01-2022 [21:09] - angela | Link:

@Es. Większość obietnic partia rządząca oczywiście wykonala, a zrobila by dla Polaków o wiele więcej, gdybyście notorycznie nie przeszkadzali.
Zrobiliście sobie z pozy totalniactwa "program", i negujecie WSZYSTKO, przeszkadzacie w czym tylko mozna, nie dając nic w zamian.
Rozsiedliscie się po samorzadach
, i torpedujecie wszystkie programy dla spoleczenstwa.
Obstrukcja w senacie, opoznia wdrazanie waznych dla Polaków programów, wszędzie gdzie ma cos do powiedzenia ktos z POPSL programy nie są wdrażane, pieniądze wyplacane ludziom z opóźnieniem. 

Zachowujecie się jak uliczny głupek, co opluje przechodnia, a potem smieje się glupio i pokazuje palcem, ze opluty.

Obrazek użytkownika Jabe

26-01-2022 [21:27] - Jabe | Link:

Proszę zwrócić uwagę na tę polaryzację: wszyscy, którzy nie są nami są wami. Kolektywnie reszta świata neguje, torpeduje i zachowuje się jak głupek. No i jak zwykle zupełny brak konkretów (co zrobiono?). Sekta!

Obrazek użytkownika angela

26-01-2022 [22:43] - angela | Link:

Czyzby Jabe  pokazuje palcem.🤫

Obrazek użytkownika Jabe

26-01-2022 [23:10] - Jabe | Link:

Mam alergię na kłamstwo.

Obrazek użytkownika Es

26-01-2022 [22:50] - Es | Link:

angela
żeby tak jeszcze przeczytać ze zrozumieniem i stawiać zarzuty właściwej osobie.
Senat? Nie należało go przez własną głupotę przegrywać. Stanowi teraz kwintesencję piłkarskiego stwierdzenia, że można się samemu zakiwać na śmierć.