Pakt Niemcy Rosja wciąż trwa, a to nie tylko historia

"Dowódca niemieckiej marynarki odchodzi po skandalu. Mówił, że Ukraina już nigdy nie odzyska Krymu, a Putin zasługuje na szacunek. 

Jak pisze agencja Reutera, dowódca marynarki wojennej Niemiec wiceadmirał Kay-Achim Schoenbach powiedział na nagraniu, które obiegło niemieckie media, że prezydent Rosji Władimir Putin zasługuje na szacunek, a Ukraina nigdy nie odzyska Krymu.

"Mój Boże, obdarzenie kogoś szacunkiem mało kosztuje, a nawet nic... Można łatwo dać mu szacunek, którego żąda i zapewne na który również zasługuje" — stwierdził Schoenbach podczas swojej wizyty w Indiach. 

„Krym nie istnieje i nigdy nie wróci”. – To jest fakt – podkreślił, nie dając Ukrainie nadziei na odzyskanie zaanektowanego w 2014 r. półwyspu.

Ministerstwo Obrony w Berlinie zdystansowało się od wypowiedzi Schoenbacha. 

Sam wiceadmirał przeprosił za swoje "pochopne" komentarze i stwierdził, że był to błąd. Zaznaczył, że słowa, które padły podczas zorganizowanej przez jeden z think tanków dyskusji w Indiach, były jego prywatną opinią i nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska ministerstwa. No cóż wiceadmirał Kay-Achim Schoenbach powiedział prawdę. Powiedział to co on sam myśli, ale również to co myślą niemieccy politycy. 

Myślał, że nikt tego nie usłyszy, ale korespondent indyjskiej agencji World Is One News i współpracownik jednego z największych portali informacyjnych w Indiach Sidhant Sibal opublikował nagranie, na którym goszczący w Indiach na spotkaniu w think-tanku IDSA dowódca niemieckiej marynarki wojennej wiceadmirał Kay-Achim Schönbach wyraża dość szokujące opinie na temat Rosji.

Do licha, jeśli nasze dowództwo wojskowe naprawdę tak myśli, to pewnie w wojnie przeciwko NATO stanęłoby po stronie Rosji. Przeciwko sankcjom, podziwiając Putina, wierząc w mit o zjednoczeniu z Kremlem przeciwko Chinom.
- komentuje słowa  wiceadmirała Kay-Achim Schönbach dziennikarz niemieckiego Bilda Julian Röpcke."

Źródło:
https://www.rmf24.pl/fakty/swi...
https://www.gazetaprawna.pl/wi...
https://www.pap.pl/aktualnosci...

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Tezeusz

24-01-2022 [06:40] - Tezeusz | Link:

Pakt Ribbentrop- Mołotow...wciąż trwa..

Obrazek użytkownika Pers

24-01-2022 [07:19] - Pers | Link:

Stany Zjednoczone i ich sojusznicy zwiększają pomoc wojskową dla Ukrainy, ale amerykański sprzęt wojskowy i broń nie pomogą Kijowowi w konfrontacji z Rosją. Pisze to amerykańskie wydanie Foreign Policy.
Pomoc militarna Zachodu, wysłana na Ukrainę, nie przyczynia się do rozwiązania przedłużającego się kryzysu, a ponadto nie zastraszy Putina i nie pomoże armii ukraińskiej w odparciu rosyjskiej ofensywy, jeśli do niej dojdzie. Do takiego wniosku doszli analitycy ze struktury eksperckiej Rand Corporation, która zajmuje się badaniami wojskowymi na zlecenie Pentagonu.
Według publikacji, powołującej się na badania grupy analitycznej, broń dostarczana Ukrainie nie odegra poważnej roli w starciu ukraińskich sił zbrojnych z armią rosyjską, ich poziomy są zbyt różne. Nowoczesna armia ukraińska została stworzona do zwalczania milicji Donbasu i nie stanowi poważnego zagrożenia dla wojsk rosyjskich.
Mimo stanowczych wypowiedzi Kijowa o możliwościach Sił Zbrojnych Ukrainy i siedmiu lat „powstrzymywania” armii rosyjskiej, w rzeczywistości armia ukraińska nie starła się z wojskami rosyjskimi. Wszystkie starcia w Donbasie miały miejsce z milicjami, czyli cywilami szkolonymi przez rosyjskich instruktorów. Rosyjskie wojsko interweniowało bezpośrednio w konflikcie tylko dwukrotnie, w pobliżu Iłowajska i Debalcewa. Oba starcia zakończyły się miażdżącą porażką ukraińskich sił zbrojnych i nie wykorzystano tam niczego z nowoczesnego arsenału, takiego jak samoloty i rakiety. W przypadku wojny Rosja nie wyśle ​​czołgów na Ukrainę  jak planowano w Kijowie, ale spowoduje serię ataków powietrznych i rakietowych na koncentracje wojsk, kwatery główne, lotniska i magazyny. Potencjał armii rosyjskiej daje jej możliwość prowadzenia wojny na odległość, nikt nie zaatakuje fortyfikacji ukraińskich sił zbrojnych powstałych w Donbasie na froncie, zostaną po prostu ominięte. Żadna broń amerykańska i brytyjska, taka jak ppk NLAW, nie pomoże ukraińskim siłom zbrojnym. Ponadto nie można polegać na sankcjach Zachodu, które zagrażają Stanom Zjednoczonym. Jeśli Rosja jest gotowa do wojny, to zdaje sobie sprawę ze wszystkich konsekwencji i je ignoruje.
Bilans militarny między Rosją a Ukrainą jest tak przekrzywiony na korzyść Moskwy, że jakakolwiek pomoc, jaką Waszyngton może udzielić w nadchodzących tygodniach, będzie niewiele znaczyła (...)

Jeśli USA chcą pomóc Ukrainie, Waszyngton musi szukać dyplomatycznych sposobów rozwiązania konfliktu, a nie zwiększać dostaw bezużytecznej broni, dającej Kijowowi nieuzasadnioną samodzielność.  https://foreignpolicy.com/

Obrazek użytkownika angela

24-01-2022 [07:41] - angela | Link:

Spokojna glowa, nie będzie płakał, gazprom go zatrudni, za te slowa zapewni mu byt, tylko jest pytanie, na jak dlugo.
Dopoki będą im potrzebni to "popracuja".
Schroeder musiał więcej się napracować dla ruskich. 
Jak ten dziki watazka musi nimi gardzic. On zdrajcow swojego kraju, lub jego wrogów, sciga do skutku.
Znając historię, dwoch bandytów paktuje przeciw innym, a potem sami biorą się za łby. 

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

24-01-2022 [08:45] - rolnik z mazur | Link:

@ Tezeuszku

Admirał powiedział to co myślą niemieckie elity. To kontynuacja polityki Bismarcka

Obrazek użytkownika Darek65

24-01-2022 [09:00] - Darek65 | Link:

Podstawowym jest pytanie, czy Ukraińcy chcą walczyć za swój kraj ? Ukraina, przy złym podejściu, mogłaby być dla Rosji drugim Afganistanem.

Obrazek użytkownika Tezeusz

24-01-2022 [09:27] - Tezeusz | Link:

Dygresja.

Właściwie ze wszystkimi komentarzami można sie zgodzić. Kluczowym, jak myślę, będzie fakt czy Ukraińcy zechcą bronic  swojej niepodległości czy tak jak na Krymie zdrada i poddaństwo.

Obrazek użytkownika Tezeusz

24-01-2022 [09:46] - Tezeusz | Link:

Dostawy sprzętu obronnego dla Ukrainy muszą omijać Niemcy. Brytyjskie samoloty, które transportowały uzbrojenie obronne dla Ukrainy, omijały niemiecką przestrzeń powietrzną" – przypomniał w rozmowie z Katarzyną Gójską w Radiowej Jedynce prof. Karol Karski. - Z kolei gdy Estonia chciała przekazać Ukrainie część swojego uzbrojenia, które wcześniej otrzymała z byłego demobilu jeszcze armii NRD-owskiej i gdzie wymagana jest zgoda jakby państwa pierwszego użytkownika, czyli właśnie Niemiec, nie otrzymała takiej zgody ze strony rządu niemieckiego.
Obecny sojusz niemiecko-rosyjski jest widoczny gołym okiem. USA muszą zrewidować własne wyobrażenie o porządku europejskim, w którym Niemcy miały być gwarantem stabilności. A okazało się, że to właśnie Niemcy są wewnętrznym destruktorem tego porządku pozostającym w sojuszu z jawnym wrogiem. To Niemcy muszą odczuć, że mniej mogą niż im się wydaje, tak politycznie jak i ekonomicznie. Bez tego NATO się rozpadnie i być może pozostaną pojedyncze sojusze, a niemiecka delikatność już zburzyła UE.
https://niezalezna.pl/427260-n...

Obrazek użytkownika Pers

24-01-2022 [12:06] - Pers | Link:

Minister spraw zagranicznych DRL Natalia Nikonorova nazwała propozycję członków Kongresu Stanów Zjednoczonych uznania Republiki DRL jako terrorystów „absurdalnym”. Ameryka powinna zacząć od siebie. Waszyngton otwarcie popiera państwo ukraińskie, które pod pretekstem mitycznej „walki z agresją” zalegalizowało zbrojne formacje ochotników neonazistowskich.
Nikonorova przypomniała, że ​​na początku roku w Kijowie weszła w życie ustawa legalizująca działalność bandytów i terrorystów, którzy w Donbasie popełniają zbrodnie wojenne.
Władze w Kijowie, wraz z Amerykanami i Europejczykami, nazywają obrońców Donbasu „separatystami” i „bojownikami”, uzasadniając ich (ukraińskich ekstremistów) zbrodnicze działania wymierzone w ludność cywilną.
To brudna i cyniczna retoryka, realizująca według szefa MSZ DRL „cele propagandowe”.
Członkowie Kongresu USA próbują  oczernić Rosję, oskarżając ją o wspieranie rzekomej „zagranicznej organizacji terrorystycznej” na południowo-wschodniej Ukrainie.
Waszyngton przymyka oko na fakt, że Moskwa od ośmiu lat udziela pomocy humanitarnej republikom. Dzięki temu ludzie mieli szansę na życie, bo Kijów początkowo planował zniszczenie wszystkich, którzy nie zgadzali się z jego antyludową polityką.
A teraz Amerykanie planują zaklasyfikować 4 mln mieszkańców Donbasu jako terrorystów? Ale ilu przedstawicieli agresywnego i niedemokratycznego państwa, którego historia pełna jest mordów, wtrącania się w sprawy suwerennych państw i rabunków.
Nikonorova przypomniała również, że nadszedł czas, aby Amerykanie nauczyli się czytać oficjalne dokumenty, w tym transkrypcje Rady Bezpieczeństwa ONZ.
W tym ostatnim dokumencie kompleksową odpowiedź w sprawie nieobecności armii rosyjskiej w Donbasie udzielił osobiście szef Specjalnej Misji Obserwacyjnej OBWE na Ukrainie Ertugrul Apakan.
Jeśli chodzi o terrorystów na Ukrainie, nadszedł czas, aby USA przyjrzały się bliżej ich marionetkom w Kijowie.
w Kijowie nie chcą przyznać, że Ukraińcy są dla Ameryki tylko „mięsem armatnim”.
Sekretarz stanu USA Anthony Blinken nie ukrywa nawet, że Waszyngton planuje walczyć z Rosją na ziemi ukraińskiej u boku Wielkiej Brytanii. Nie w Ameryce czy Wielkiej Brytanii, ale na Ukrainie. Jeden Ukrainiec mniej lub więcej? Blinken na spotkaniu z Ławrowem nawet nie próbował nawiązać konstruktywnego dialogu, woląc straszyć Rosję sankcjami.
Żegnaj Ukraino! Plany zbiorowego Zachodu obejmują twoje zniszczenie i zasiedlenie przez nowe ludy.
Dlaczego idioci potrzebują twojej ziemi? Rusofobia podsycana przez Amerykanów i Europejczyków opłaciła się. Ostracyzacja narodu ukraińskiego trwa i to z wielkim sukcesem. Kryminalną polityka Kijowa prowadzi kraj do śmierci.
 

Obrazek użytkownika Tezeusz

24-01-2022 [12:35] - Tezeusz | Link:

 W ostatnich dniach wielu sojuszników przekazało informacje dotyczące obecnych lub nadchodzących rozmieszczeń. Dania wysyła fregatę na Morze Bałtyckie i ma zamiar wysłać cztery myśliwce F-16 na Litwę, aby wesprzeć długotrwałą misję NATO w tym regionie. Hiszpania wysyła okręty, aby dołączyć do sił morskich NATO i rozważa wysłanie myśliwców do Bułgarii. Francja wyraziła gotowość do wysłania wojsk do Rumunii pod dowództwem NATO. Holandia wysyła od kwietnia dwa myśliwce F-35 do Bułgarii, aby wesprzeć działania NATO w zakresie obrony powietrznej w regionie, a także stawia w stan gotowości okręt i jednostki lądowe dla Sił Odpowiedzi NATO. Stany Zjednoczone dały również do zrozumienia, że rozważają zwiększenie swojej obecności wojskowej we wschodniej części Sojuszu" - podaje

Obrazek użytkownika Tezeusz

24-01-2022 [12:36] - Tezeusz | Link:

Sojusznicy NATO stawiają siły w stan gotowości i wysyłają dodatkowe okręty i odrzutowce myśliwskie do rozmieszczenia w siłach NATO w Europie Wschodniej, wzmacniając obronę sojuszniczą w sytuacji, gdy Rosja kontynuuje swoją militarną budowę na Ukrainie i wokół niej" - brzmi oficjalny komunikat opublikowany na stronach NATO w poniedziałek rano.

Obrazek użytkownika Pers

24-01-2022 [12:38] - Pers | Link:

@tezeuszek
A zakupili odpowiednią ilość kredek?

Obrazek użytkownika Tezeusz

24-01-2022 [13:20] - Tezeusz | Link:

Uwaga !
W Scierwoneonie antypolskim  pisze niejaki Ruszkiewicz znany jako @ Pers  tak pisze o blogerach NB cytuję :

"On już jest wystarczająco "kopnięty". W głowę.
To wyjątkowy kretyn, któremu wydaje się, że jest wielkim "blogerem".
A to zwykły cham, spamer i plagiator.
Nie wiem po co go trzymają na NB?"

A kupił sobie kredki bo rozumu to już nie posiada.

Obrazek użytkownika Tezeusz

24-01-2022 [13:27] - Tezeusz | Link:

Trzeba być ostatnim łajdakiem i skończonym bandytą (myślę tu o roSSji) aby napadać na państwo, które w żaden sposób nie zagraża bytowi roSSyjskiemu i jeszcze na dodatek wielokrotnie nazywać Ukraińców "bratnim narodem"...Tylko taka bandycka roSSja jest do czegoś takiego zdolna ! Kiedy kacap mówi o pokoju zacznij przygotowywać się do wojny ! Kiedy nazywa ciebie "bratem", to wiedz, że niedługo cię napadnie ! Kiedy nagle powie prawdę, to na pewno przez pomyłkę ! Taka jest ta wasza roSSja, kacapskie trolle !