Sojusz Rosji i Niemiec zawsze pachnie tak samo...

Niemcy mają specjalne relacje z Rosją – to wiadomo z historii. Nie chodzi tylko o pakt Ribbentrop-Mołotow i wspólną choć rozłożoną w czasie napaść na Polskę w 1939 roku (1 września - Niemcy, 17 września – „czerwona Rosja” czyli ZSRR). Przecież już u progu II Rzeczpospolitej mieliśmy traktat w Rapallo, który był przykładem współpracy Niemiec i Rosji Sowieckiej „ponad podziałami”. A rozbiory Polski? Zawsze Rosja z Prusami, Prusy z Rosją. A fakt obsadzania kluczowych stanowisk w armii rosyjskiej i administracji państwa carów przez rodowitych Niemców i ich potomków? Skądinąd najbardziej znany władca Rosji Carskiej to -poza Iwanem Groźnym w XVI wieku – rodowita Niemka, Katarzyna Anhalt, urodzona w… Szczecinie, która do historii przeszła jako caryca Katarzyna. Teraz Niemcy nie zgodziły się na dostarczenie przez NATO broni ofensywnej dla walczącej o życie Ukrainy, a w ostatnich godzinach miały odmówić udzielenia swojej przestrzeni powietrznej dla brytyjskich samolotów lecących do Kijowa z ekwipunkiem militarnym.
Gdy chodzi o stosunki Berlin-Moskwa jest tak, jak było kiedyś… Cytując Cypriana Kamila Norwida: „Przeszłość - to dziś, tylko cokolwiek dalej”!
*tekst ukazał się na portalu wio.waw.pl (18.01.2022)

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Marek Kudła

22-01-2022 [15:57] - Marek Kudła | Link:

Niemcy to paskudny i podły naród – naród zbrodniarzy !  Ci w mundurach budowali fabryki śmierci i mordowali z zimną krwią, inni zagorzale wspierali mordujących choćby wyciągniętymi jak struny przednimi łapami i rzęsistymi okrzykami „heil hitler”.  Ci ludzie mają wpisany antypolonizm w DNA, albo inaczej wyssali brak sumienia i łatwość mordowania z mlekiem niemieckich matek !!!  Dzisiejsi Niemcy noszą takie same geny co ich ojcowie i dziadkowie. Geny te współdziałają tak, że przy najbliższej, nadarzającej się okazji wywołują chęć  znęcania się,  gwałcenia,  rabowania i  mordowania !  Dlatego dzisiaj ich potomkowie muszą ponieść konsekwencje zbrodni ich ojców płacąc Polsce  1 bln € reparacji wojennych !!!
 
 
Rosjanie to naród durniów wierzących, że Stalin miał usta słodsze od malin !  I co Stalin rozkazał, było wykonane w 100 %, bo jeśli nie to kulka w łeb, albo Sybir. Posłali Polaków na rzeź pod Lenino, mordowali oficerów strzałami w tył głowy, wywozili Polaków na Sybir, na nieludzką ziemię,  na pewną śmierć.  I już po wojnie mordowali Polaków w tzw. obławie augustowskiej , mordowali niezłomnych, a do roku 1990 są odpowiedzialni za zamordyzm komunistyczny !
Chcemy mieć obwód królewiecki w ramach reparacji wojennych !!!
 

Obrazek użytkownika u2

22-01-2022 [17:20] - u2 | Link:

Dlatego dzisiaj ich potomkowie muszą ponieść konsekwencje zbrodni ich ojców płacąc Polsce  1 bln € reparacji wojennych !!!

Póki co Niemka Katarina Barley chce zagłodzić Polskę, zaś Ursula von der Leyen wstrzymała wypłatę należnych Polsce środków. RAZ niedawno w Klubie Ronina stwierdził, że dla Polaków jest bardziej niebezpieczny Niemiec,  niż Rosjanin, bo Polak chce być jak Niemiec. Z cała pewnością Polak nie chce być jak Rosjanin, ale czy chce być jak Niemiec ? No nie wiem :-)

mordowali oficerów strzałami w tył głowy

To było w 1940. Ale mieli "wprawę", w latach 1937-38 przeprowadzili tzw. Operację Polską, w której zabili strzałem w tył głowy 150 tysiecy Polaków.

https://pl.wikipedia.org/wiki/...(1937%E2%80%931938)

Obrazek użytkownika JanAndJan

22-01-2022 [22:17] - JanAndJan | Link:

@Ryszard_Cz. 
Sojusz Rosji i Niemiec zawsze pachnie tak samo... Wurst i cebula. Z dużą ilością samogonu i kartoszki.
Sało, tolka s prazdnikam.