Rosyjska agentura ujawniona

"Raport mołdawskiej komisji bezlitosny dla fundacji Kozłowskiej. W tle mocne powiązania z rosyjskimi instytucjami wojskowymi.

Portal niezależna.pl ujawnił raport mołdawskiej komisji śledczej, która badała sprawę Fundacji Otwarty Dialog. W dokumencie wprost stwierdzono, że organizacja Ludmiły Kozłowskiej i Bartosza Kramka ingerowała w sprawy wewnętrzne tego kraju, a także potwierdzono jej powiązania finansowe z Rosją.

Dokument odbił się szerokim echem zarówno w mołdawskich, jak i brytyjskich mediach. Zgodnie z przyjętym przez parlament w Mołdawii raportem Fundacja Otwarty Dialog, jak i jej szefowa Ludmiła Kozłowska, są finansowani z dochodów pochodzących z transakcji zawartych z “wojskowymi” spółkami Federacji Rosyjskiej, wobec których zostały nałożone międzynarodowe sankcje – w tym ze strony UE i USA, czy środków pochodzących z dostaw sprzętu militarnego dla państw zaangażowanych w konflikty regionalne.

Oprócz tego FOD posiadał także kilka podejrzanych oraz nielegalnych źródeł dochodów, jak te wynikające z oszustw bankowych, które miały miejsce przed 2014 rokiem w Mołdawii. Sam mechanizm finansowania organizacji zawiera typowe elementy procederu prania brudnych pieniędzy oraz charakterystyczne praktyki służb specjalnych w zakresie wywiadu finansowego.

Oprócz tego fundacja ma być mocno zależna od szeru agentów rosyjskich służb wywiadowczych, stając się także narzędziem do prowadzenia wojny hybrydowej przeciwko państwom sprzeciwiającym się rozszerzeniem interesów geopolitycznych Rosji w Europie Wschodniej. Kozłowska oraz jej ludzie mają mieć za zadanie szkodzenie na arenie międzynarodowej wizerunkowi poszczególnych państw, instytucji lub osób, które przeszkadzają wpływom Kremlom.

Otwarty Dialog, w kontekście Mołdawii, miał szerzyć szereg fake newsów i dezinformacji o sytuacji politycznej w tym kraju, co miało mieć przede wszystkim wpływ na negatywną opinię części eurodeputowanych w Parlamencie Europejskim. Organizacja swoimi poczynaniami starała sterować niektórymi politykami mołdawskich partii politycznych, a nawet przyczyniła się zaszkodzenia wspólnym interesom pomiędzy tym państwem, a UE....."
https://www.stefczyk.info/2022...

O Rosyjskiej propagandzie kierowanej przez Putina z Kremla przeciwko państwom NATO i UE pisałem już wiele na NP i wielu innych portalach. To zaplanowana od dawna i realizowana wojna Rosji przeciwko państwom NATO i UE obecnie przy pomocy Białorusi. Podobne przypadki wiedzieliśmy już na Ukrainie na Krymie. Najpierw działania tzw V kolumny agentury politycznej i działania w sieci, dezinformacja stymulowanie emocji, kłamstwa, zielone ludziki póżniej atak zbrojny. Takie są scenariusze działań " Imperium Zła" czyli Rosji co do tego już nikt rozsądny nie zaprzecza.
https://dziennikarzobywatelski...

Rosyjscy hakerzy są aktywni także w Polsce i to bardzo: w ciągu ostatniego pół roku przeprowadzili aż 2,5 mln ataków na cele w naszym kraju.  Były Szef MON Antoni Macierewicz pytany w Kanadzie o politykę Władimira Putina przyznał wprost: "To nie jest zimna wojna (...), to jest początek bardzo gorącej wojny". I rzeczywiście idąc w ślady NATO, Rada UE przygotowała projekt deklaracji, która uznaje "poważny atak w cybernetyczny na Polskę”
Totalna Opozycja w swoim szale i nieprzewidywalnych działaniach nie tylko demaskuje swój stosunek do Polski i Polaków przyjmowanych przez większość społeczeństwa jako zdradę narodową ale i podważa rolę Polski i jej sojusze głównie w Europie. PO i lewica jest " Wręcz zafascynowana Rosją i Putinem o czym politycy tych partii wręcz podkreślają w prezentowanych postawach " Wiele portali internetowych, o czym już wielokrotnie pisałem , popiera politykę Rosji i Putina atakując jednocześnie Polskę, negując narodowe interesy oraz bezpieczeństwo kraju i sojusze militarne głównie z USA - realizując strategię obcego mocarstwa  ( taka współczesna V kolumna zdrajców).
Miejmy nadzieję, że powołane do obrony i ochrony Polski Służby Ochrony Państwa czuwają i kontrolują ten zmasowany atak na Polskę, niemniej groźny niż uderzenie Rosyjskich Dywizji Pancernych.
https://dziennikarzobywatelski...

Miejscem gdzie powinna rosyjska agentura przebywać jest dobrze strzeżone więzienie. 

Źródło:
Stefczyk.info na podst. niezależna Autor: JD

https://www.stefczyk.info/2022...
https://www.gazetaprawna.pl/wi...
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

19-01-2022 [07:34] - u2 | Link:

Oprócz jawnych szpionów są uzyteczni idioci jak Janina O. która nieustannie obraża polskich pograniczników. No ale ją chroni immunitet i niepełnosprawność. Pewnikiem dlatego sądzi, że moze wycierać swoją buzię Polakami :-)

Obrazek użytkownika Tezeusz

19-01-2022 [07:51] - Tezeusz | Link:

Polska jest od lat celem ataków informacyjnych i propagandowych ze strony Federacji Rosyjskiej. Obecnie, przy okazji kryzysu związanego z pandemią koronawirusa, mamy do czynienia z mocnym zintensyfikowaniem tego typu działań. Coraz większa jest liczba ataków informacyjnych na Polskę, ale także fake newsów, które w czasie walki z epidemią mogą mieć szczególnie groźne skutki. Polskie służby specjalne na bieżąco monitorują podejrzane aktywności w sieci Internet, w tym w mediach społecznościowych, identyfikując najgroźniejsze przejawy dezinformacji, propagandy i ataków informacyjnych wymierzone w nasze państwo. Analiza identyfikowanych przez służby przykładów pokazuje główne wątki eksplorowane w wojnie informacyjnej przeciwko Polsce.
https://www.gov.pl/web/sluzby-...

Służby Ochrony Państwa od dawna monitorują internet pod kątem realnych działań i występujących zagrożeń ze strony Służb Rosji na Polskę. Są to także w zainteresowaniu tych służb prorosyjskie polsko języczne portale internetowe.
https://oko.press/na-facebooku...

Miejscem agentury Rosji jest więzienie.

Obrazek użytkownika Darek65

19-01-2022 [08:29] - Darek65 | Link:

Nie tylko Polska jest takim celem. Dzisiaj więcej szkody można narobić atakiem hakerskim niż atakiem czołgu. To dlatego zlikwidowano Ministerstwo Cyfryzacji, a jej resztki włączono pod jurysdykcję Premiera ? To powinien być jeden z najprężniejszych resortów. Z jednej strony dbałość o cyfryzację, a z drugiej o bezpieczeństwo danych, systemów. Poczytajcie sobie, co się dzieje z 5G w Polsce, wolna amerykanka. Operatorzy obchodzą przepisy nagminnie. Każdy rozsądny wie, że wszelkie stowarzyszenia, fundacje finansowane z z zagranicy służą interesom zagranicy. W Polsce choćby tzw. Fundacja Batorego, będąca na garnuszku Sorosa. Liczne fundacje finansowane przez rząd niemiecki. I co, Państwo z dykty nie potrafi sobie z tym poradzić. Jawnie antypolski Sputnik działa w najlepsze. Nawet Orban potrafił sobie poradzić, wy....ł na zbity pysk wszystko, co finansowane z pieniędzy Sorosa.

Obrazek użytkownika AŁTORYDET

19-01-2022 [08:04] - AŁTORYDET | Link:

Przeleciałem przez wpis niejakiego "rolnika aus Masuren". "Dyskusja" w/g sowieckiego schematu. Koszmar.

Obrazek użytkownika u2

19-01-2022 [09:39] - u2 | Link:

Przeleciałem przez wpis niejakiego "rolnika aus Masuren". "Dyskusja" w/g sowieckiego schematu. Koszmar.

Dla rusko-niemieckich trolli wszystko źle w "tymkraju". Celebryci już dawno ogłosili chęć wyjazdu z "tegokraju", ale nadal tutaj siedzą i ględzą. Nadal liczą, że dorwą się do jeszcze większego koryta. Nie starcza im na podpaski, chleb mrożą, a śledzika dzielą na cztery :-)

Obrazek użytkownika Tezeusz

19-01-2022 [08:15] - Tezeusz | Link:

Dlaczego w sieci trwa już wojna
Największą skuteczność takiego propagandowego działania, jak podają media amerykańskie osiągają jednak dziennikarze będący zwolennikami Rosji wspierający politykę Rosji i Putina. To są oficjalnie zatrudnieni dziennikarze z rosyjskich mediów oraz agentura głęboko zakonspirowana. To jest oczywiście świadoma agentura Kremla otrzymująca za swoje działanie konkretne pieniądze liczone w dolarach.
Dają pracę tam, gdzie jej nie ma. Oferują atrakcyjną płacę jak na tamte warunki. Zatrudniają tych, którzy nie pytają „dlaczego”. Tak wygląda „praca” rosyjskich trolli internetowych, opłacanych przez Moskwę. Najważniejszym – jeśli nie jedynym – celem ich pracy jest tworzyć „newsy”, które spodobają się Władimirowi Putinowi. A jeśli nie tworzyć, to przepisywać prawdziwe informacje tak, by ich wydźwięk był prorosyjski i antyukraiński – pisze niebezpiecznik.pl.
Partyzantka ukraińska nazywana ma być faszystowskimi buntownikami, o rosyjskich terrorystach nie wolno pisać jak o zbrodniarzach, tylko o bohaterach. Cel każdego pracownika – 20 newsów dziennie zachwalających Rosję.
Polscy pseudo narodowi dziennikarze pobierający wynagrodzenie z Moskwy – a tak się dzieje od dawna, co ujawnia nasza krajowa prasa prawicowa, choćby nezależna.pl – negują w swoich wystąpieniach i komentarzach np. stosunki polsko – ukraińskie poprzez podgrzewanie wzajemnej historycznej nienawiści między Polakami a Ukraińcami, zaniżają system obronny państwa polskiego, możliwości i systemy obronne Polski, podkreślają za najważniejsze tylko powiązania gospodarcze Polski z Rosją i straty a wręcz bankructwo Polski po zaostrzeniu się wzajemnych relacji politycznych i gospodarczych między tymi państwami itp.
Internet stał się prawdziwym polem walki na świecie pomiędzy zwolennikami i agentami Kremla – nie wstydźmy się ich tak nazywać - ponieważ za tę działalność biorą jak już wspomniałem pieniądze w dolarach (fakty te ujawnia i przytacza konkretne nazwiska portal internetowy niezależna.pl), a społeczeństwami państw będących przeciwnikiem tej kremlowskiej polityki agresji i wojny, gospodarki czy innych ekspansywnych poczynań i interesów Rosji.
https://www.mpolska24.pl/post/...
https://dziennikarzobywatelski...

Obrazek użytkownika Darek65

19-01-2022 [08:34] - Darek65 | Link:

Zamiast krytykować ich skuteczność, może powinniśmy się uczyć od najlepszych :)

Obrazek użytkownika Jabe

19-01-2022 [09:12] - Jabe | Link:

Gdy kiedyś nieopacznie pochwaliłem ministra Ławrowa, sugerując, że i nam przydałby się taki dyplomata, oberwało mi się. To takie niepolskie prowadzić rozsądną politykę.

Obrazek użytkownika Darek65

19-01-2022 [12:14] - Darek65 | Link:

@Jabe
Dokładnie tak. Takim samym głupim pociągnięciem było zamknięcie granicy z obwodem Kaliningradzkim. Tłumaczono to tym, iż umożliwia się przenikanie obcej agenturze do Polski. Obca agentura ma tysiące innych sposobów na przenikanie do Polski. Tym działaniem osiągnięto odwrotny skutek niż zakładano. W oczach zwykłych Rosjan zniszczyliśmy swój wizerunek. Staliśmy się dla nich wrogami, co to zamykają swoje granice. Tym samym potwierdziliśmy narrację Kremla. Działanie powinno być odwrotne !!! Otwieramy granice - oczywiście według ustalonych zasad - a wjeżdżających Rosjan witamy otwarcie, rozdajemy foldery o Polsce w języku rosyjskim, otwieramy punk informacyjno-pomocowy dla przyjeżdżających. Z czasem jakieś inne działania. Budujemy przekaz, że jesteśmy otwarci, normalni, itp. Ogromny zysk wizerunkowy. Nie piszę już o efekcie ekonomiczny, zakupy w polskich sklepach, na bazarach, itp. Tylko do tego trzeba mieć otwartą głowę.

Obrazek użytkownika Tezeusz

19-01-2022 [10:30] - Tezeusz | Link:

Czas walki o Wielką Polskę się zaczął ta wojna trwa ! ( nie myślę tutaj o walce militarnej), wojna o Polskę o nasz kraj dlatego tak ważne jest byśmy wszyscy dla których dobrem jest nasza ojczyzna w te walkę na wszystkich jej frontach się zaangażowali i ją wygrali. Trolle sowieckie atakują portale internetowe o treściach patriotyczni – narodowych i to już na skalę masową.

Infekują je poprzez dodawanie treści szkalujących Polskę i Polaków by w ten sposób zlikwidować ich istnienie. Podważają w swoich treściach patriotyczne wartości młodych patriotów w tym walkę o wolną Polskę prowadzoną przez Żołnierzy Wyklętych nazywając ich „ bandytami i mordercami”. Szkalują w ten sposób wartości patriotyczne Polaków w tym religię katolicką przeciwstawiając jej Islam jako dobro nie szkodzące nikomu ( namowy do przyjmowania w Polsce Islamistów ).
Trolle sowieckie i lewackie to sama sitwa skupiająca się już w grupach. Mechanizm ich działania jest prosty. Poprzez oszustwa starają się dostać do stron o treściach patriotyczno- narodowych, kibicowskich istniejących już na Fb skupiające wokół siebie wiele tysięcy osób. Starają się oni uzyskać miano administratorów by ściągnąć w ten sposób swoją lewacką grupę i szybko „zainfekować„ prezentowane na tych stronach wartości patriotyczno – narodowe.To się już dzieje prawie na masową skalę wystarczy prześledzić portale społecznościowe.

Szkalują ci wrogowie i wyśmiewają w swoich komentarzach wizerunek młodych patriotów nazywając ich „ bandytami stadionowymi, kibolami, zadymiarzami " mendami łonowymi" " żydobanderowskie śmiecie" itp. Cel tego działania jest jeden – rozbić rodzący się potężny Polski Patriotyzm i jego źródło. To są prawdziwi wrogowie być może nieraz gorsi niż ci stojący u bram Polski z bronią w ręku gdyż ich widać można ich policzyć i zidentyfikować.

https://www.mpolska24.pl/post/...
https://www.mpolska24.pl/post/...

Obrazek użytkownika sake3

19-01-2022 [10:45] - sake3 | Link:

Widac wyraźnie jak zwiekszyła się działalność rosyjskiej agentury w internecie.Coraz dłuższe epistoły, sążniste przedruki z rosyjskich mediów, agitki propagandowe.Ich udział w dyskusji nie polega na wymianie poglądów tylko własnie na zasypywaniu propagandowymi treściami.. 

Obrazek użytkownika Pers

19-01-2022 [11:19] - Pers | Link:

@sake
//sążniste przedruki z rosyjskich mediów,//
Masz racje. Dlatego ja korzystam tylko z zachodnich źródeł.

Obrazek użytkownika Pers

19-01-2022 [09:05] - Pers | Link:

W polskim Internecie ujawniła się ogromna ilość trolli popierających nazibanderowską juntę atakującą Donbas.
To agenci wrogiego nam państwa i wspólnicy awanturniczej polityki USA/NATO.
Dobrze, że się ujawnili bo można ich policzyć i zidentyfikować.
Naród ukraiński zasługuje na normalną władzę realizującą interesy Ukraińców a nie obcych mocarstw.
Miejscem gdzie powinna nazibanderowska agentura przebywać jest dobrze strzeżone więzienie. 

Obrazek użytkownika Tezeusz

19-01-2022 [11:47] - Tezeusz | Link:

Dla niektórych może to zabrzmieć absurdalnie, choć w 2022 roku niewiele rzeczy powinno nas już dziwić: rosyjskie trolle mają ogromny wpływ na to, co dzieje się między innymi w Polsce i w USA. Każdy z nas miał – najczęściej nieświadomie – kontakt z tego typu osobą, a właściwie z anonimowym kontem, które podaje nieprawdziwe dane.
Media społecznościowe nie mają możliwości skutecznej walki z dezinformacją, dzięki czemu rosyjskie trolle mogą działać bardzo swobodnie. W kraju carów, cerkwi i zimna działa niezwykle skutecznie armia, której cel jest jeden: siać zamęt.
Admimisyratorzy tych portali mało skutecznie zwalczają wrogów Polski.
 

Obrazek użytkownika Darek65

19-01-2022 [12:05] - Darek65 | Link:

"Dla niektórych może to zabrzmieć absurdalnie, choć w 2022 roku niewiele rzeczy powinno nas już dziwić: rosyjskie trolle mają ogromny wpływ na to, co dzieje się między innymi w Polsce i w USA"

Toż to jest dopiero problem. Ta opinia pokazuje, że w większości jesteśmy idiotami, palantami, bo łykamy te bzdety, zamiast samodzielnie myśleć. Kogóż, to wina ? Ich, że są skuteczni, czy nas, że jesteśmy głupi?

Obrazek użytkownika Tezeusz

19-01-2022 [11:49] - Tezeusz | Link:

Naukowcy nie mają wątpliwości: to trolle z Rosji są odpowiedzialne za syf w komentarzach pod artykułami w serwisach informacyjnych — również tych z Polski. Badacze wyjaśnili, w jakim celu fejkowe konta umieszczają w sieci swoje wpisy.
W internecie panuje przekonanie, że Rosjanie prowadzą zakrojone na szeroką skalę działania dezinformacyjne w internecie. Ba, nawet największy portal społecznościowy świata bez kozery wskazuje palcem Rosję jako źródło fake newsów dotyczących m.in. szczepionek na koronawirusa. Okazuje się jednak, że to była tylko kropla w morzu fejków, a spora w tym zasługa botów piszących komentarze.
 

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

19-01-2022 [15:49] - Ula Ujejska | Link:

Tezeusz
Ależ to wiemy od dawna - sęk w tym, że administracja wielu patriotycznych portali słabo reaguje na antypolskie linki i wrzutki.

Obrazek użytkownika Tezeusz

19-01-2022 [14:53] - Tezeusz | Link:

Takie ruchy kacapskiego bandyctwa można usprawiedliwić tylko jednym: problemami roSSji! Tak naprawdę to roSSja cienko pierdzi! Gospodarkę ma w stagnacji ponieważ kryzys związany z epidemią COVID dotyka ich bardziej niż zachodnie gospodarki ze względu na przestarzałe, zacofane struktury w każdej dziedzinie życia. Myślicie, że jak u nas jest kryzys, to w roSSji jest lepiej..? Tak myślą tylko ruSSkolubne "gawnojedy” ich propagandy! W tym bandyckim kraju narasta bunt społeczny! Aby odwrócić uwagę zniewolonego od wieków społeczeństwa od wewnętrznych problemów ta post KaGieBowska nomenklatura dąży do wskazania społeczeństwu "prawdziwego" wroga i wywołania z nim konfliktu! Nic tak nie jednoczy społeczeństwa (nawet tak zapyziałego jak ruSSkie) jak wojna z „odwiecznym” wrogiem. I stąd właśnie są takie nierealne żądania tych bandytów! To tylko pretekst. Wszystko niestety na to wskazuje, że Ukraina tak, czy siak oberwie aby skonsolidować buntujących się roSSyjskich rabów.

Obrazek użytkownika Pers

19-01-2022 [15:25] - Pers | Link:

//Wszystko niestety na to wskazuje, że Ukraina tak, czy siak oberwie aby skonsolidować buntujących się roSSyjskich rabów.//
Zgadza się. Jak nie zmądrzeją to oberwą.

Obrazek użytkownika Ryan

19-01-2022 [15:19] - Ryan | Link:

Na ruskie trolle najlepszy sposób to olać ciepłym moczem.Będą jeszcze bardziej gnojówką śmierdziały

Obrazek użytkownika Tezeusz

19-01-2022 [20:39] - Tezeusz | Link:

Sowieckie trolle szkalują i wyśmiewają w swoich komentarzach wizerunek młodych patriotów nazywając ich „ bandytami stadionowymi, kibolami, zadymiarzami " mendami łonowymi" " żydobanderowskie śmiecie" itp. Cel tego działania jest jeden – rozbić rodzący się potężny Polski Patriotyzm i jego źródło. To są prawdziwi wrogowie być może nieraz gorsi niż ci stojący u bram Polski z bronią w ręku gdyż ich widać można ich policzyć i zidentyfikować. 

Ich miejsce jest w więzieniu.

Obrazek użytkownika Pers

19-01-2022 [20:47] - Pers | Link:

@tezeuszek
W polskim Internecie ujawniła się ogromna ilość trolli popierających nazibanderowską juntę atakującą Donbas.
To agenci wrogiego nam państwa i wspólnicy awanturniczej polityki USA/NATO.
Dobrze, że się ujawnili bo można ich policzyć i zidentyfikować.
Naród ukraiński zasługuje na normalną władzę realizującą interesy Ukraińców a nie obcych mocarstw.
Miejscem gdzie powinna nazibanderowska agentura przebywać jest dobrze strzeżone więzienie. 

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

19-01-2022 [20:53] - wielkopolskizdzichu | Link:

Dla tezeuszka każdy wytatuowany stadionowy oprych handlujący dragami i usługami mordobicia to patriota.

Obrazek użytkownika Tezeusz

20-01-2022 [08:00] - Tezeusz | Link:

Tak się zastanawiam czy Imperium Zła i karzełek Putek zakupili już potrzebną ilośc trumien dla swoich bojców, którzy polegną na Ukrainie. U nich ludzi mnogo nie liczą sie życiem. Zakończą swój rajd po Ukarainie jak ich super łódż podwodna Kursk. Na dnie i śmietniku historii podobnie jak ich zwolennicy.
Taki to los agresora i ludobójcy.

Obrazek użytkownika Pers

20-01-2022 [08:16] - Pers | Link:

@tezeuszek
Dziś w Wiśle spotkanie pana prezydenta Dudy z nazibanderowskim prezydentem Zełenskim.
Przedmiotem rozmów mają być dostawy czarnych worków na Ukrainę.

Obrazek użytkownika Tezeusz

20-01-2022 [08:57] - Tezeusz | Link:

Rosyjskie trolle muszą naprawdę dobrze operować w kwestiach psychiki ludzkiej, podatności na manipulację i podstawowych potrzeb człowieka. Z drugiej strony na Zachodzie w pewnym stopniu zastępuje nam to marketing. Trolling jest do niego bardzo podobny, jednak posługuje się znacznie mniej etycznymi metodami. Celem nie jest sprzedaż większej ilości towarów, a tworzenie kolejnych pozbawionych własnych poglądów ludzi, którzy będą podtrzymywać dezinformację w toku. Mamy tego przykłady na portalu NB pisanych głownie przez desant " wesz łonowych"  z innych prorosyjskich portali ( wiadomo o kogo chodzi).

Dezinformacja rosyjskich trolii na polskojęzycznych portalach, tak często przeze mnie opisywanych ze szczegółami, korzysta z fake newsów, ale sama umiejętność rozpoznania, czy dany artykuł ma merytoryczne podstawy, nie ma dla nich znaczenia liczy sie polityka Moskwy.

Obrazek użytkownika Tezeusz

20-01-2022 [12:12] - Tezeusz | Link: