Nowy Polski Ład i Windows 11

Jak powstała potęga Microsoftu i B. Gatesa wiadomo: trwał wyścig kto  opracuje interfejs graficzny komputera, wiadomo było, że kto będzie pierwszy zgarnie olbrzymią kasę. Wiodącymi były firma Gatesa i inna firma. Ta druga była bardzie zaawansowana. Co zrobił Gates? Ogłosił wszem i wobec, że jego firma ukończyła prace - wiedząc doskonale, że jest inaczej. Sprosił wszystkich wielkich na pokaz. Okazało się że oprogramowanie ma błędy ale klienci byli i tak zachwyceni, masowo kupili MS Windows zadowoleni obietnica bezpłatnych aktualizacji. Za powstałą górę kasy Gates zatrudnił specjalistów, m.in. od konkurencji i szybko dokończył Windowsa produkując mnóstwo łatek, service packów. Tak powstała potęga Windowsa.  I ten sposób wydawania kolejnych edycji jest kontynuowany również z najnowszym Windowsem 11.
Co to ma wspólnego z Nowym Polskim Ładem? Wydaje się, że ze strategii Gatesa skorzystał nasz minister finansów Tadek Kościński: wypuścił niedopracowany produkt, i teraz tysiące księgowych za darmo wyszukuje dziury w produkcie, na które ministerstwo natychmiast reaguje wypuszczając kolejne łatki w postaci rozporządzeń. 
Tak tłumaczyć możemy sobie bałagan związany z Nowym Polskim Ładem.
Druga próba wyjaśnienia to teoria, że głoszący hasła "silnego państwa" płaci urzędnikom państwowym równie podle i oszczędnie jak PO, a może nawet mniej (mimo iż dochody budżetu wzrosły dwukrotnie) i mamy efekt jaki mamy: resort ma takie kadry, że nie potrafi napisać tak skomplikowanej ustawy. 
Niech każdy sam zdecyduje, która strategia działań PiS zw. z Nowym Polskim Ładem jest bliższa rzeczywistości.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

19-01-2022 [07:32] - u2 | Link:

resort ma takie kadry, że nie potrafi napisać tak skomplikowanej ustawy. 

Ciekawe, to co robią posłowie i senatorowie (pis) totalniackiej opozycji ? Ponoć mają pełne szuflady gotowych ustawek . Tylko ich nie ujawniają. Jedynym waszym programem jest WSI24 :-)

Obrazek użytkownika Darek65

19-01-2022 [08:06] - Darek65 | Link:

"Niech każdy sam zdecyduje, która strategia działań PiS zw. z Nowym Polskim Ładem jest bliższa rzeczywistości"

PIS, to pod względem gospodarczym partia socjalistyczna. Nigdy jej nie przyjdzie do głowy inna droga, jak choćby taka, w której podatki są niskie, a przepisy proste.

Obrazek użytkownika Jan1797

19-01-2022 [19:44] - Jan1797 | Link:

Mam nadzieję, że wszyscy słyszeli wczoraj liberała w piekarni.

Obrazek użytkownika juur

19-01-2022 [09:00] - juur | Link:

Spece z patentem na patriotyzm bohatersko starają się odwieść od meritum Nowego Ładu i sprowadzić wszystko do personaliów Tusk, Kaczyński, Morawiecki, kto jest gorszy a kto lepszy. Są tacy sami.
Wbrew temu zastanówmy się co jest u podstaw Nowego Ładu po zlikwidowaniu przemysłu narodowego. Wyraźnie widać, że clou programu to mamy kupować ruski gaz od niemców. To dlatego likwidujemy dostęp do własnych zasobów, największych w EU, węgla.

"Polska coraz bardziej uzależnia się od importu paliw kopalnych. Od 2000 do 2020 r. wydaliśmy na to ponad 1 bilion złotych. Lwia część tej kwoty trafiła do budżetu Rosji, która jest głównym dostawcą paliw do Polski - wynika z najnowszego raportu Forum Energii. Ile? Ponad 730 mld zł.
Co więcej, dowiadujemy się, że w 2000 r. wydaliśmy na import węgla 384 mln zł r. w 2020 – 4,1 mld zł. - dodają eksperci Forum.
W raporcie czytamy, że po dwóch dekadach, mimo że Polska zaczęła kupować węgiel również w innych zakątkach świata, pozycja Rosji wzmocniła się – udział węgla w całkowitym imporcie wynosi teraz 75 proc., zwiększając się prawie 12-krotnie z 0,8 mln ton w 2000 do 9,4 mln ton"

Jak nie węgiel to gaz.
To dla kogo jest ten Nowy Ład korzystny? Kogo finansujemy? Pytam tych z patentem na patriotyzm.

Obrazek użytkownika Darek65

19-01-2022 [11:54] - Darek65 | Link:

To pytanie retoryczne:) I tak zostaniesz okrzyknięty ruskim lub niemieckim trollem. Jeśli teoria nie zgadza się z faktami, tym gorzej dla faktów :)

Obrazek użytkownika HenrykH.

19-01-2022 [20:14] - HenrykH. | Link:

Fakty są takie.Import węgla z Rosji czy tez Donbasu leży w gestii  prywatnych firm lub też powiązanych z PO spółek miejskich.Znam przykład propozycji  podwyżek za CO ,znacznej podwyżki.Burmistrz i prezes motywowali wzrostem cen węgla .Prawie się nie posiusiali szczeząc ząbki do mediów że to wina pisowcow.Po sprawdzeniu przez radnego PiS okazało się  że cały zapas kupiony był niby na Ukrainie (Donbas -) ,z czego  30% to miał.
Pan ,jako  liberał i obrońca wolności gospodarczej  zapewne uważa że to normalny ,wolny rynek.

Obrazek użytkownika Jabe

19-01-2022 [21:27] - Jabe | Link:

A. Wzrost cen węgla jest winą pisowców.
B. Cały zapas został kupiony na Ukrainie.

Na czym polega sprzeczność pomiędzy powyższymi stwierdzeniami, odkryta przez dzielnego radnego PiS?

Obrazek użytkownika HenrykH.

20-01-2022 [09:28] - HenrykH. | Link:

Panie Szanowny.Tylko idiota nie rozumie że węgiel z Donbasu nie jest z Ukrainy.To Pan Jabe rozumie czy nie?A motywowanie podwyżki ceną polskiego węgla ? Kołacze się jakaś myśl.
Dla porządku dodam :podwyżki nie było.

Obrazek użytkownika Jabe

20-01-2022 [14:44] - Jabe | Link:

Czy dobrze rozumiem, że postanowili kupić droższy, niż u nas na rynku? No cóż, wspólne jest niczyje, więc niestety dawane lekką ręką. Problem nie ogranicza się do samorządów. To immanentna cecha, dlatego wspólnego powinno być jak najmniej.

Obrazek użytkownika Chatar Leon

19-01-2022 [09:10] - Chatar Leon | Link:

Nowy Wał to nie tylko przypadkowy misz-masz ale w części także efekt różnych dziwnych działań lobbystów, na szkodę zwykłych ludzi.
Przykład: tak zwane budownictwo społeczne - zresztą przekręt, który ciągnie się od lat 90tych. Przypomnę: Ludzie, zainteresowani mieszkaniami, partycypując w kosztach budowy, zapłacili na dzień dobry 30% wartości mieszkań (w realiach lat 90 oszczędności życia kilku pokoleń rodziny), są zatem posiadaczami partycypacji, resztę wartości mieszkania mają spłacać w ramach podwyższonych czynszów. Niestety podmioty które miały po prostu administrować tym projektem (tak zwane tebeesy), zaczęły tworzyć państwo w państwie, od lat lobbują i przepychają przez parlament kolejne nowelizacje, uniemożliwiając ludziom dojście do własności mieszkań (patologia gorsza niż kiedyś spółdzielnie). Kolejne rządy są głuche na głosy ludzi, którzy czują się coraz bardziej poszkodowani. "Dobra zmiana" również, choć zapowiadała rozwalanie tego rodzaju klik.
Co proponuje oszukiwanym od lat ludziom "polski ład"? Ano, daje im taką oto możliwość: zmniejszymy wam czynsze a wy w zamian za to zrezygnujcie z owej 30procentowej partycypacji w budowie, zapomnijcie że staniecie się właścicielami mieszkań, będziecie zwykłymi najemcami.
Czyż nie przekręt stulecia?
 

Obrazek użytkownika Czesław2

19-01-2022 [09:16] - Czesław2 | Link:

Cel jest jeden. 100% mieszkań na wynajem, realizacja po trupach tak jak przejmowane innego majątku.

Obrazek użytkownika Jan1797

19-01-2022 [19:42] - Jan1797 | Link:

Lepiej dłubać w nosie?