Brońmy wolności

Prawie każdy dzień przynosi próbę eliminacji z naszego dorobku kulturowego, osób dzieł, pojęć i idei na której zbudowaliśmy nasza cywilizacje, przy czym zapędy cenzorów staja się coraz bardziej idiotyczne. Oto w Berlinie zakazuje się wystawiania "Dziadka do Orzechów" wspaniałego baletu Czajkowskiego. Dlaczego? bo był tam taniec chiński i arabski i kogoś mogło to urazić. ( w tym jednostkowym przypadku jakąś chińską śpiewaczkę) ....
Zapraszam do posłuchania kolejnego felietonu. Proszę o komentarze, ewentualnie polubienia.
Dobrego odbioru
Marcin Wolski
 

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Darek65

10-01-2022 [11:29] - Darek65 | Link:

Panie Marcinie. Kiedy wyjdzie Pan na barykady bronić Polaków przed zamordystami sanitarnymi z PIS-u ? Czy stanął Pan w obronie Pani Kurator Nowak ? Słyszał Pan dzisiejsze słowa psychopaty Andrusiewicza z MZ ?

Obrazek użytkownika Marek Kudła

10-01-2022 [11:49] - Marek Kudła | Link:

@ Darek65
Zerkam od czasu do czasu na różne portale internetowe i wszędzie spotykam przynajmniej jednego z komentujących lewackich przygłupów z totalnie zdeformowanym mózgiem.  I na prawie wszystkich portalach zagnieździli się jak tasiemce uzbrojone.  Myślę sobie, po co oni to robią ? Jaką z tego mają korzyść ?  Czyżby PO im płaciło ? Nie wierzę ! Przecież PO z Tczewa nagrywa PO z Warszawy, jedni gryzą się z drugimi, no to i tak pozagryzają się nawzajem i wylądują na śmietniku historii. 
Ci lewaccy frustraci gardzący Polakami nie czują tego, że są Polsce niepotrzebni, niechciani, i że dla tego balastu nie ma miejsca  w naszej Ojczyźnie, szczególnie dla tych, dla których Polskość to nienormalność. Oni wyparli się Polskości ! Oni są przeciwko wszystkiemu co jest dobrem, wszystkiemu co robi polski rząd i prezydent ,  a ich nienawiść , podłość i obrzydliwość nie zna granic. 
 

Obrazek użytkownika Darek65

10-01-2022 [13:22] - Darek65 | Link:

@MarekKudła
Szanowny Panie, a może tak merytorycznie ? Jest mi bardzo daleko do PO, a lata świetlne do lewicy, a w zasadzie do lewactwa. Bardzo łatwo Panu przychodzi obrzucanie kogoś inwektywami, obelgami. Nie obchodzi mnie, co kto w PO robi. Zadałem P. Marcinowi otwarte pytania, proste, konkretne, bo uważam, że tak jest. Mam do tego jeszcze prawo ?
Bo może coś przegapiłem i już jestem na cenzurowanym :)

Obrazek użytkownika Marek Kudła

10-01-2022 [13:49] - Marek Kudła | Link:

@ Darek65
Nie Darku, nie da się merytorycznie rozmawiać z przygłupem !  I to nie jest inwektywa, bo mógłbym cię nazwać jeszcze gorzej !  Piszesz, że jest ci daleko do PO, ale określasz PIS jako zamordyzm sanitarny ?! Czy ty rozumiesz co ty piszesz ?!!  To, że PIS prosi Polaków by się szczepili a nie umierali nazywasz zamordyzmem ?  A może pograniczników, za Ochojską,  nazywasz mordercami ?!   No to w takim bądź razie bliżej ci do kogo ?!  Czy ty wogóle wiesz kim jest Marcin Wolski ?!  Do pięt mu nie dorosłeś, a pytasz go czy stanął w obronie  kurator ?!  Ministra nazywasz psychopatą, ukrywając fakt, że sam nim jesteś !  Na koniec dam ci pewną radę: Zniknij z NB i przeskocz na Onet, tam będzie dla ciebi najodpowiedniejsze miejsce !

Obrazek użytkownika Jabe

10-01-2022 [16:52] - Jabe | Link:

Przecież nic w tym nielogicznego, że skoro Darkowi jest daleko do zamordystów platformianych, jest mu też daleko do zamordystów pisowych. Może zwyczajnie nie lubi zamordyzmu, jak ja.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

10-01-2022 [17:42] - rolnik z mazur | Link:

@ kudłaty
wyluzuj i nie wtracaj się między wódkę i zakąskę. Darek grzecznie spytal p. Marcina, którego lubię, o sprawę, ktora nas interesuje. Rozumiem, ze ty nie dorastasz p. Marcinowi do piet ale niech on sam się broni.

Obrazek użytkownika Jan1797

10-01-2022 [18:13] - Jan1797 | Link:

@Waldemar,
Może Pan Kudła uznał, że nie tego dotyczy wpis. Ma prawo do swojego zdania?
Czy koniecznie musimy epatować się transferem fobii z de. Przyznam nie rozumiem.

Obrazek użytkownika u2

10-01-2022 [12:30] - u2 | Link:

bronić Polaków przed zamordystami sanitarnymi z PIS-u ?

No i bronić wolnych sądów ? No i wolnej aborcji ? No i wolnej eutanazji ? :-)

Obrazek użytkownika Darek65

10-01-2022 [13:24] - Darek65 | Link:

Proszę się odnieść do tego, co napisałem. Nic w/w w swoim wpisie nie napisałem. Proszę czytać ze zrozumieniem.

Obrazek użytkownika u2

10-01-2022 [15:32] - u2 | Link:

Proszę się odnieść do tego, co napisałem.

Właśnie sie odniosłem, jak panu się nie podobuje PiS, to proszę zagłosować za inną partią lub ugrupowaniem.

Obrazek użytkownika JanAndJan

10-01-2022 [17:00] - JanAndJan | Link:

@Darek65
Toś Pan parol zagiął z niewłaściwym typkiem: 
„Tuhaj-bej rozserdywsia!“ — „Rozserdywsia!“ — wołały żałośnie tłumy — „rozserdywsia! rozserdywsia!“  https://pl.m.wikisource.org/wi...(1901)_t.1.djvu/188 
Hej, hej!
Tuhaj-bej
Rozserdywsia duże,
Hej, hej,
Tuhaj-bej
Ne serdysia druże!"
Błagaj Pan, proś o litość. Póki pora.. Bo oto "Wchodzi nareszcie pan Ryś z miną gęstą, cały lśniący się od złota i szkarłatu; jedna ręka oparta na karabeli w jaszczur oprawnej, druga przy prawym boku pieści kutas od czapki; łeb do góry zadarty." 
http://www.edusens.pl/edusensa...
A, pan Ryś, z innym logo hula dziś. 
Jeśli Cię, Panie Darek jeszcze nie dopadł JWP Niedzielski lub JE Andruszkiewicz -
ukorz się i kark przygnij z żalu.
Gdyż, niczym Azja Te. zakończysz - na palu.
Kibiców i aplauz dla Waszeci kaźni,
zapewni kol. MK, z czyściutkiej przyjaźni.
Z patriotyczną werwą nasączy pakuły,
by raźno spłonęły kości i muskuły.
Post factum uklęknie, egzekwie odprawi...
tak dbają o ludzkość, przewzmożeni prawi.

Obrazek użytkownika Pani Anna

10-01-2022 [13:13] - Pani Anna | Link:

Pan Wolski świetnie się odnajduje pod KAŻDĄ władzą i za każdej władzy ma swój czas antenowy. Co go obchodzą dzieci, którym psychopata rzecznik odmawia dostępu do powietrza? Nic i nikt wcześniej nie pokazało tak dosadnie kto jest kim jak ostatnie 2 lata.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

10-01-2022 [17:44] - rolnik z mazur | Link:

@ p. Anna,
dokładnie. Ja tu się w D tez z zamordystami zmagam każdego dnia. Pzdr

Obrazek użytkownika Chatar Leon

10-01-2022 [12:46] - Chatar Leon | Link:

Zamordyści sanitarni, czy z PiSu czy z PO, jedno g..... Ten sam poziom, co ten tęczowy hitlerek od żółtych tablic, który jutro będzie zapewne umieszczał wszędzie tablice z napisem "Strefa wolna od niezaszczepionych", tym razem jak najbardziej utożsamiając się z hasłem.
Tyle, że "pandemia" zaczyna się pomału przejadać, ludzie zaczynają mieć tego dość, a cała banda psychopatów po prostu przekracza granice śmieszności.
Tytuł w Wyborczej (nie dziwę się że za chwilę przedrukuje to niezalezna.pl i Karnowscy):
"Będzie uniwersalna szczepionka na wszystkie warianty SARS-CoV-2. Także te, które dopiero się pojawią"
Przypomina mi się tutaj Sanderus z "Krzyżaków", co to oferował "szczebel z drabiny, która przyśniła się patriarsze Jakubowi".
 

Obrazek użytkownika Darek65

10-01-2022 [13:30] - Darek65 | Link:

"Tyle, że "pandemia" zaczyna się pomału przejadać" - To byłby najmniejszy problem. Tzw. pandemia zabija ludzi, w rzeczywistości. Tylko nie tych zarażonych, a tych, którzy nie otrzymują pomocy na czas, którzy muszą polegać na teleporadach, tych, którym odwołano zabiegi planowane. Zadłużone na maksa Państwo. Za chwilę wszystkich z nas dotknie bieda, taka rzeczywista. O rozwalonej edukacji, więzach społecznych już nie wspomnę.

Obrazek użytkownika ruisdael

10-01-2022 [13:16] - ruisdael | Link:

panie Kudła- Chatar Leon i Darek mają rację- nie Pan. A swoją drogą, dziwię się , że skoro kuratorów oświaty mianuje minister, to czy nie jest możliwe zatrudnienie w każdym kuratorium tak szlachetnej osoby (oczywiście ąż do czasu wypowiedzi o eliksyryzacji, bo teraz stała się m.in. dla p. Kudły zwykłym przygłupem i...czar prysnął) jak pani Nowak?

Obrazek użytkownika Marek Kudła

10-01-2022 [14:27] - Marek Kudła | Link:

panie residuel,
wyjechał pan z Polski do GB to siedź pan tam i komentuj angielskie portale, bo głupota jaką pan reprezentujesz sięga zenitu, a pańskimi przygłupowatymi komentarzami robisz pan z NB po prostu śmietnik  !  My Polacy nie potrzebujemy takich bawołów, którzy w GB głosują na PO !  Najlepiej zapomnijcie o Polsce !

Obrazek użytkownika Jabe

10-01-2022 [15:33] - Jabe | Link:

Problem z Polską jest taki, że wyjechali nie ci, którzy powinni. Wróć, Panie Kudła, na step, proszę!

Obrazek użytkownika Ijontichy

10-01-2022 [15:17] - Ijontichy | Link:

Bloger@kemir [nasz były] ...tylko dla kmatych :-))
https://www.salon24.pl/u/okop/1196465,pokochac-wielkiego-brata
Wstrz
ąsający tekst.

Obrazek użytkownika JanAndJan

10-01-2022 [18:32] - JanAndJan | Link:

@Ijontichy
Taka perełka..? Zapoznałem się. Dziękuję.
Strach.. Tak oczywiste, aż przeoczyłem.. Zastanawiałem się nad problemem "zagłośności", z poziomu ego i super ego, zapominając (?) o id...
Znowu noc nie przespana.
Idź Pan w cho...rę ;-)
Dzięki. To ważne

Obrazek użytkownika JanAndJan

10-01-2022 [16:18] - JanAndJan | Link:

Dla Pan Marcin, z najlepszymi życzeniami.
Vox - Bananowy jest, po prostu żywot mój. 
https://teksciory.interia.pl/v... 

Obrazek użytkownika Ryszard Surmacz

10-01-2022 [16:44] - Ryszard Surmacz | Link:

@ Autor
Refleksja: Panie Marcinie, skoro dziś nie mamy właściwego, polskiego punktu odniesienia, jak więc mamy bronić swojej WOLNOŚCi? Jak Unia Wolności, czy jak PO? Punktem odniesienia nie może być też "dobrobyt", o którym wciąż mówi PiS. Taki "dobrobyt" konserwuje to, co jest, a wiec bezrefleksyjną wolność dla wolności. 

Obrazek użytkownika Jabe

10-01-2022 [16:56] - Jabe | Link:

To jest też refleksyjna wolność nie dla wolności? Pusta paplanina intelektualisty, Panie Surmaczu.

Obrazek użytkownika sake3

10-01-2022 [19:01] - sake3 | Link:

@Ryszard Surmacz.....Filozofując nie obronimy wolności.

Obrazek użytkownika Jan1797

10-01-2022 [18:15] - Jan1797 | Link:

Panie Marcinie, nie sięgałbym tak daleko. Zjawisko cenzury mamy pod nosem więc nie ma sensu górnolotnie szukać przykładów cenzury w Berlinie. Na własnym podwórku nie ma pan prawa bronic żadnej idei programowej rządu, bo natychmiast jest pan atakowany przez grono wielbicieli wschodu czy różnych dziwnych idei. Skąd ta pewność?; To wieloletnie doświadczenia, 80, 86, 88, 92, 98 2005-7, 2015 -nadal pozwalają przy minimalnej chęci kojarzenia faktów, autorów i protektorów dzisiejszej cenzury stwierdzić, że płacąc podatki, nie masz prawa empatii wobec najuboższych czy słabszych, za to opozycja ma prawo cenzury wynikające z wieloletniej pogardy. Każdy wpis okraszony komentarzami jak ten -mono tematycznie, można zrozumieć-strach ma wielkie oczy- jednak gdy partyjny knebel rości sobie prawo decyzji ponad sejm, to trzeba się zastanowić jaka wartość dla państwa ma internetowy arogant.

Obrazek użytkownika sake3

10-01-2022 [18:24] - sake3 | Link:

@Jan1797.....Pisze Pan o internetowej arogancji,tyle że ona już do internetu zawitała i należy powiedzieć że wzięła się z pogardy do prawicy,do rządu nawet do części elektoratu i stała się ogólnopolską modą czy też jest przekonaniem o europejskości i demokracji. Sądy uwalniają od zarzutów obrażania ludzi prawicy jako o czynie o małej szkodliwości społecznej.Tak też się stało dzisiaj gdy jakiś gryzipiórek uważający sie za ,,pisarza'' nazywający prezydenta Polski debilem przez sąd został usprawiedliwiony i zrozumiany. Nic dziwnego że internet szybko podchwytuje obrażanie ludzi prawicy i rządu.W istotnie w internecie nie można mieć przekonań prawicowych żeby nie być nazwanym debilem albo pogardliwie ,,prawdziwym patriotą'' wytykanym palcami. Niepodległość stała się pojęciem wręcz wstydliwym a miłość do Rosji czy Niemiec nakazem. Nie kochasz Rosji-jesteś babą z magla,widzisz nieprawidlowości w UE, stronnicze wyroki TSUE  masz IQ mniejszy od rozmiarów buta.,grilowanie Polski przez KE wywołuje ekstazę i eksplozję radości wśród komentujących by na koniec oskarżyć prawicowych komentatorów o chamstwo.

Obrazek użytkownika u2

10-01-2022 [18:30] - u2 | Link:

Sądy uwalniają od zarzutów obrażania ludzi prawicy jako o czynie o małej szkodliwości społecznej

Co innego jak europoseł Czarnecki napisał krytyczną opinię o pani Thun, albo prof. Legutko wyraził się nie polit-poprawnie o młodzieży. Wtedy wolne sądy są bezlitosne :-)

Obrazek użytkownika Jan1797

10-01-2022 [20:55] - Jan1797 | Link:

grilowanie Polski przez KE wywołuje ekstazę i eksplozję radości wśród komentujących by na koniec oskarżyć prawicowych komentatorów o chamstwo.
@sake3,
Pozwoli Pani, użyję tego zdania w komentarzach dotyczących jednej z partii politycznych. Nie byłbym jednak sobą, gdybym pominął to, co sednem wpisu Pana Marcina i naszej dyskusji -tak uważam. Rozumiem wobec partii prawicowych, stosuje się propagandowe techniki izolacji, sprawdzone już na zachodzie, oczywiście nie tam opracowane, dotyczą znacznie szerszego grona niż PiS. Celem tych zabiegów jest oczywiście marginalizacja. Uświadomienie sytuacji u większości zainteresowanych wolnościowym bytem Polski, stawia bezlitośnie wolne sądy w bardzo niekomfortowej sytuacji :-)

Obrazek użytkownika Darek65

11-01-2022 [08:02] - Darek65 | Link:

Nie mieszajcie dwóch spraw. Felietonu p. Wolskiego i sądów. PIS idąc do władzy, zapowiadając zmiany, musiał się liczyć z tak silnym oporem "właścicieli Polski". Nikt dobrowolnie nie odda przywilejów. Idąc na wojnę musisz mieć wyszkolone i sprawne wojsko oraz plan B. Śmiem twierdzić, że PIS nie miał ani jednego, ani drugiego. Już na samym początku prawicowy Prezydent Duda wetuje ustawę sądową i ustawę, całkiem dobrą ustawę o RIO. I wtedy klapa. Brak planu B. Według mnie, na fali zwycięstwa, powinno się odbyć referendum o zmianie Konstytucji. Bo to ona jest kluczem do zmian. Mając tak silne poparcie na początku, gdyby przedstawiono sensowny projekt nowej Konstytucji, to ona by przeszła. Wtedy można robić resztę.To samo z mediami. Czy PIS zbudował silne swoje media? NIE. Co będzie, jak straci władzę ? Ano wróci Status Quo.

Obrazek użytkownika Czesław2

11-01-2022 [09:42] - Czesław2 | Link:

W Polsce powiatowej informacyjnie PIS nie istnieje. Są portale kodziarstwa I PO. To nie może być przypadek.

Obrazek użytkownika Jabe

10-01-2022 [21:40] - Jabe | Link:

Pan prezydent nie jest człowiekiem prawicy. Zły przykład.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

11-01-2022 [00:50] - wielkopolskizdzichu | Link:

"gryzipiórek uważający sie za ,,pisarza'' nazywający prezydenta Polski debilem przez sąd został usprawiedliwiony i zrozumiany."
Po paru vetach Duda spotkał się on z określeniami o znacznie cięższej wadze niż nazwanie debilem w wyniku kompletnego braku wyczucia języka politycznego.
Duda był nazwany parę razy zdrajcą, nie zdrajcą PiS tylko Polski.
 Polscy Patrioci również na NB opisywali go jako wykonawcę poleceń Merkel i amerykańskiego żydostwa.
Wpadł ktoś na pomysł by zgłosić to do prokuratury?
 

Obrazek użytkownika Chatar Leon

10-01-2022 [18:45] - Chatar Leon | Link:

Wprawdzie jedna jaskółka wiosny nie czyni, ale wygląda na to, że na Nowogrodzkiej ktoś jednak poszedł po rozum do głowy. A jeszcze wczoraj złogi w ministerstwach na poziomie psychopatycznego ekonomisty Niedzielskiego (karierowicz plątający się przy kolejnych rządach od czasów Oleksego przez czasy Tuska) albo inna bezczelna frustratka (Beata "Czarnek głuchy jesteś" Mazurek), myślały sobie, że jednym wpisem w necie będą sobie wyrzucać kuratorów oświaty i to tylko z powodu mówienia przez tychże kuratorów rzeczy oczywistych.
Oprócz kompromitacji krajowych zamordystów cieszy też kompletne samozaoranie nazibolszewików z Australii w sprawie Djokovicia (po korzystnym dla tenisisty wyroku sądu wyje u nas szczególnie michnikowy szmatławiec i to wyje aż miło; zresztą każdy numer australijskich władz będzie teraz stanowił ich kompromitację).