"Hiszpanka" lekcja pokory

Na świecie dzisiaj ludzie walczą o opanowanie potężnej pandemii Covid 19, która wymknęła się z Chińskich laboratoriów infekując ludność świata. Pandemia ta całkowicie zmieniła nasze życie, przyzwyczajenia, pracę, rozrywki zagroziła naszemu bytowi.

Ale już wcześniej bo po I Wojnie Światowej w 1918 roku ludzkość zmagała się z pandemią grypy zwaną "hiszpanką". Przyczyną "hiszpanki" z początku XX wieku był wirus grypy typu H1N1. Powstał on najprawdopodobniej w 1918 r. w jednej z baz wojskowych na północy Francji i był wynikiem tzw. skoku antygenowego, czyli gwałtownej mutacji wirusów grypy ptasiej pochodzących z różnych stron świata odmian grypy ludzkiej. Mutacja ta pierwotnie zaszła w organizmie świni.
W 1918 roku stan wiedzy lekarzy i mikrobiologów na temat wirusów był nikły. Sądzono, że grypę wywoływały zakaźne cząsteczki nieco mniejsze od bakterii, a sposoby jej leczenia dziś budzą zdumienie.

Za lekarstwo uważała o się na przykład alkohol. Król Norwegii Haakon VII zawiesił nawet obowiązującą w kraju prohibicję, a swoim poddanym przydzielił po pół butelki koniaku.
W przypadku powikłań lekarze działali po omacku: podawali aspirynę i stosowali pierwsze, niedoskonałe respiratory, upuszczali krew.

Skutki bywały tragiczne, a pacjenci umierali niejednokrotnie nie na grypę, lecz na skutek powikłań po zażyciu zbyt dużych dawek aspiryny czy wykrwawienia się.

Stosowano także domowe sposoby. Lekarze zalecali pozostanie w łóżku i przyjmowanie dużej ilości płynów i jedzenie pożywnego rosołu. Jednak w spustoszonej przez wojnę Europie panował głód, więc o to "lekarstwo" było trudno.Kamieniami milowymi na drodze do rozwikłania zagadki >hiszpanki< było odkrycie wirusa grypy w roku 1933. Co ciekawe, odnalezienie w wiecznej zmarzlinie Alaski i Spitsbergenu w 1997 roku ciał ofiar pandemii i zachowanych w ich płucach nieuszkodzonych patogenów, dało możliwość odczytania pełnego kodu genetycznego wirusa z 1918 roku.

Współcześni eksperci w dziedzinie epidemiologii są zdania, że w czasie "hiszpanki" ludzie nie zachowywali dystansu społecznego, co spowodowało drugą falę pandemii.
Nawrót zachorowań w XX wieku – podobnie jak dziś - był dużo poważniejszy w skutkach.

Amerykański epidemiolog, dr Larry Brilliant, omawiał jedno z wydarzeń: "W San Francisco, kiedy liczba przypadków grypy hiszpanki spadła prawie do zera, ojcowie miasta powiedzieli: otwórzmy miasto, zróbmy wielką paradę w centrum miasta, wszyscy razem zdejmijmy maski". Po wielkim świętowaniu grypa wróciła. Tysiące chorych ludzi umierało w męczarniach. Na cmentarzach zabrakło miejsc pochówku. Ludzi grzebano poza miastami w dołach jako zbiorowe mogiły.
Analogia nasuwa się sama: kampania prezydencka i listopadowe wybory w USA miały miejsce w samym środku pandemii, a ludzie uczestniczący w rozmaitych zgromadzeniach nie trzymali dystansu, nie wszyscy mieli na twarzy maseczki. Efekt? Rekordowo wysokie wskaźniki zakażeń w USA.

Obecnie na świecie szerzy się w zastraszającym tempie grożna choroba wirusowa Covid 19, podobnie jak wspomniana " Hiszpanka" dezorganizuje życie zabijając masowo ludzi.

Czas pokazał, że jednak raptownie wzrost zachorowań nastąpił. Czy czeka nas wkrótce powrót tragedii śmierci podobny do tego z 1918 roku ?

Żródło :
https://www.medonet.pl/koronaw...

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

26-12-2021 [08:34] - Jabe | Link:

Epidemia z 1918 roku nie była przedsięwzięciem politycznym.

Obrazek użytkownika Tezeusz

26-12-2021 [08:56] - Tezeusz | Link:

@ Jebe - Skąd wiesz byłeś tam !

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

26-12-2021 [08:35] - rolnik z mazur | Link:

@ autor
hiszpanke przywiezli do Europy zaszczepieni żołnierze amerykańscy. Hiszpanka trwala mniej więcej rok. Kowidioza juz dwa bez mala i nie ma żadnych medycznych powodów. Chodzi o ty by takich jak ty duraczyc. 
 

Obrazek użytkownika Tezeusz

26-12-2021 [08:38] - Tezeusz | Link:

@rolnik z mazur - jak nie masz pojęcia to nie pisz bo robisz z siebie kim czym jesteś - śmiesznym małym człowieczkiem ! Tak delikatnie bo święta.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

26-12-2021 [08:47] - rolnik z mazur | Link:

@ kowidianie.
juz twoje komentarze admin musial usunąć z mojego wpisu. Będę tepil twoją glupte. Nie masx pojęcia o czym  piszes,. Szkoda tych ludzi, ktorzy to czytają
 

Obrazek użytkownika Tezeusz

26-12-2021 [08:55] - Tezeusz | Link:

@ małorolny - przecież nie napisałem ,że jesteś " idiotą " a "tepil"  to sobie możesz swoją żonę.
"Nie masx pojęcia o czym  piszes," - Polska język trudna język !

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

26-12-2021 [09:47] - rolnik z mazur | Link:

@ kowidianie
tu nie chodzi o gramatykę ale o sens.

Obrazek użytkownika u2

26-12-2021 [09:05] - u2 | Link:

Hiszpanka trwala mniej więcej rok.

Znowu się ośmieszasz. Zapewne swoją wiedzę bierzesz z Wiki, ale nie potrafisz samodzielnie przeanalizować co tam jest napisane :

https://pl.wikipedia.org/wiki/...

Trzecia fala pandemii miała miejsce między końcem 1918 a marcem 1919 i nierównomiernie, lecz z podobnym nasileniem rozwijała się w Stanach Zjednoczonych oraz w niektórych częściach Europy[9]. Ostatnie zarażenia odnotowywano w 1920 roku[11], jednak ostatnia fala cechowała się mniejszą śmiertelnością niż dwie poprzednie[12][13].

[...]

Podawane są różne szacunki śmiertelności na całym świecie: od 21–25 mln[7] do 50–100 mln[15]. Była pierwszą pandemią od czasów czarnej śmierci (1347–1350) o tak wysokiej śmiertelności[7]. Zachorowało na nią ok. 500 mln ludzi, co stanowiło wówczas 1/3 populacji świata[16][17].

Obrazek użytkownika Tezeusz

26-12-2021 [09:22] - Tezeusz | Link:

@u2
https://zdrowie.pap.pl/byc-zdr...
https://historia.org.pl/2019/1...
https://www.poradnikzdrowie.pl...

Tak na ostudzenie emocji. Zdrowych i spokojnych świąt życzę.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

26-12-2021 [09:44] - rolnik z mazur | Link:

@ ubot
jak cytujesz to przynajmniej ze zrozumieniem. Gdzie występily pierwsze przypadki? 

Obrazek użytkownika u2

26-12-2021 [10:32] - u2 | Link:

jak cytujesz to przynajmniej ze zrozumieniem.

Ty i zrozumienie to sprzeczność. Ty i propaganda to jedność.

Odniosłem się do twojego twierdzenia że "hiszpanka" trwała tylko rok.

W dodatku Tezeusz przytoczył artykuły, że hiszpanka może sie powtórzyć jak nie będzie zachowanych norm higienicznych, w tym szczepień.

A ty walisz agresywną antyszczepionkową propaganduchę w święta. Widać, żeś niemiecki bauer :)

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

26-12-2021 [10:41] - rolnik z mazur | Link:

@ubot

Wiesz co znaczy ca? Nie wiesz to wygoogluj. Nie jestem żadnym antyszczepionkowcem. Jestem przeciwnikiem darmowych eksperymentów  na ludziach. Jesli ci płacą za eksperymenty to ok
 Napisz o tym i juz. Zrozumiem. 

Obrazek użytkownika Tezeusz

26-12-2021 [11:01] - Tezeusz | Link:

@,Malorolny przede wszystkim to jestes przeciwnikiem ale rozumu.

Obrazek użytkownika u2

26-12-2021 [11:11] - u2 | Link:

Nie jestem żadnym antyszczepionkowcem. Jestem przeciwnikiem darmowych eksperymentów  na ludziach. Jesli ci płacą za eksperymenty to ok

Czyli dla ciebie propaganda antyszczepionkowa jest ok, jeśli ktoś za nią płaci. Dziwna moralność niemieckiego bauera, ale nie moja. Nikt mi nigdy nie płacił za pisanie w sieci komentarzy, a artykułów na NB nie piszę, bo nie jestem fachowcem od wszystkego i nie chcę się ośmieszać tak jak ty :-)

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

26-12-2021 [11:21] - rolnik z mazur | Link:

@ ubot

Tak dokładnie.Nie jesteś fachowcem  Jsstes pożytecznym idiotą
 

Obrazek użytkownika Tezeusz

26-12-2021 [12:42] - Tezeusz | Link:

@Małorolny
" Jsstes pożytecznym idiotą"
Rozumiem,że sam o sobie piszesz !

Obrazek użytkownika juur

26-12-2021 [18:20] - juur | Link:

Fundamentalne pytanie kto komu płaci i za co?( portal trojmiasto.pl)
1). Konsultant Krajowy w Dziedzinie Medycyny Rodzinnej p. dr hab. n. med. Agnieszka Mastalerz - Migas, od 29 maja 2020 roku bierze forsę od AstraZeneca.
2). Prof. Jacek Wysocki bierze forsę od Pfizera. Konsultant Naczelnej Izby Lekarskiej, skompromitowany w akcji odra i grypa.
3). Dr Paweł Grzesiowski bierze forsę od firmy Pfizer.

Rada Medyczna d/s Covid -19 składa się m.in. z:
- prof. Horbana - finansowany przez Janssena,
- prof. Simona - finansowany przez Pfizera,
- prof. Flisiaka - bierze forsę od Janssena, firmy Gilead,
- Mastalerz -Migas - bierze forsę od AstraZeneka,
- Wysockiego - bierze forsę zarówno od Pfizera jak i AstraZeneka,
- Pryć, Tomasza Laskusa - wynagradzany z fundacji finansowanej przez Janssena,
- Magdaleny Marczyńskiej - z fundacji finansowanej przez Janssena,
- prof.Bartosza Łoża - bierze forsę od Pfizera,
- Miłosza Parczewskiego - bierze forsę od Janssena,
- Małgorzaty Pawłowskiej - bierze forsę od Janssena,
- Krzysztofa Tomasiewicza - bierze forsę od Jassena

Obrazek użytkownika Lech Makowiecki

26-12-2021 [20:47] - Lech Makowiecki | Link:

Obrazek użytkownika Pers

26-12-2021 [09:02] - Pers | Link:

Pierwszym trwałym podłożem tej propagandy jest strach, który pozwala na wprowadzenie tematów w stan sugestii. Na przykład, po długim zaprzeczaniu istnienia wariantów, rząd francuski wykorzystał je do ciągłego odnawiania tej strategii strachu. W ten sposób każdy nowy wariant pozwala nam ponownie uruchomić ideę ciągłych nowych „fal”, które mają nas przytłoczyć i uzasadnić nowe kroki w kierunku masowych szczepień, odwracając uwagę od prawdziwych przyczyn śmiertelności powodowanej przez te wirusy. Przyczyny to głównie z jednej strony rosnący odsetek osób z przewlekłymi chorobami środowiskowymi (otyłość, cukrzyca, niewydolność serca czy układu oddechowego itp.), z drugiej zaś globalizacja publicznej służby zdrowia.
 
Następnie następuje propagandowa technika „białych fartuchów i odznak rangi” dobrze opisana przez Etienne Augé („Petit traité de propagande. À l'usage de ceux qui la subissent”, 2007). Polega ona na „odwoływaniu się do jednostek, które z racji tytułu, rangi lub mandatu posiadają autorytet społeczny, zdolny do korzystania z wiarygodności, która nie ma związku z ich deklaracjami, oraz prowokowania opinii publicznej do przywiązania do ich idei, ich argumentów i ich działania ”. W rezultacie jesteśmy świadkami w mediach pojawienia się specjalistów-profesjonalistów, zdolnych do interweniowania w tematach, o których czasami nie mają wystarczającej wiedzy, ale w których potrafią się wypowiedzieć przekonującym językiem.
 
Ich wypowiedź jest odbierana przez większość niespecjalistów jako opinia kompetentna, ponieważ zadała sobie trud przedstawienia jej jako takiej, na przykład poprzez użycie w telewizji sformułowań podkreślających ich tytuły - doktora, profesora, generała itp. - a także obszar ich kompetencji”. Oczywiście, aby to zadziałało, ich liczne powiązania z firmami farmaceutycznymi muszą być ukrywane.

Co więcej, rządy takie jak francuski masowo wykorzystują inny klasyk propagandy państwowej, który Etienne Augé nazywa „fałszywym wyborem”. Polega ona na „zaoferowaniu społeczeństwu wyboru, tak jakby do nich należało podjęcie decyzji i wybór najlepszej opcji, wiedząc z góry, jaki będzie wynik tej „konsultacji”. W ten sposób propagandysta konfrontuje opinię publiczną z alternatywą między niedopuszczalnym wyborem, który z konieczności zostanie odrzucony, a opcją, która okaże się niepożądana, ale nieunikniona w obliczu ogromu zagrożenia”. Masowe szczepienia lub nowa blokada. Masowe szczepienie lub śmierć.

Opowieść została napisana z wyprzedzeniem dla tych, którzy potrafią ją rozpoznać: „fałszywy wybór służy głównie do usprawiedliwiania ofiar lub zapowiadania drastycznych środków. W takich przypadkach nierzadko używa się niepokojących wyrażeń, ponieważ celem jest pokazanie, że istnieje tylko jedno rozwiązanie, aby zapobiec katastrofie”.  https://kurier-poranny.blogspo...
 

Obrazek użytkownika Tezeusz

26-12-2021 [12:14] - Tezeusz | Link:

@Pers dzień bez lizania przez ciebie dupy Moskwie dniem straconym. Taki z ciebie sowiecki tchórz.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

26-12-2021 [09:43] - NASZ_HENRY | Link:

Na NB już było tłumaczone, że "hiszpanka" też pochodziła z Chin !
Obecna "pandemia" to żyje tylko dzięki mętnej medialnej wodzie ☺☻
 

Obrazek użytkownika Chatar Leon

26-12-2021 [10:16] - Chatar Leon | Link:

Całe szczęście, że tacy kowidokretyni nie żyli 100 lat temu i nie decydowali o losach świata. Zamiast Rady Regencyjnej przekazującej władzę Piłsudskiemu, istniałaby Rada Medyczna, która zdecydowałaby, że Piłsudski z Magdeburga trafiłby prosto na kwarantannę. Powstanie Wielkopolskie nie odbyłoby się z powodu braku maseczek oraz przestrzegania niemieckich rozporządzeń dotyczących zgromadzeń. Zapewne w 1920 poddanoby się sowietom, bo przecież Bitwa Warszawska nie mogłaby się odbyć z powodu niekorzystnego współczynnika łóżek hiszpankowych. Nie mówiąc o tym, że  jakiś ówczesny odpowiednik psychopaty Niedzielskiego zabroniłby np. żołnierzom leczyć rany, bo z powodu braku testów na grypę nie można ich przecież przyjąć nawet do szpitala polowego.

Obrazek użytkownika angela

26-12-2021 [10:38] - angela | Link:

Chatar Leon, jest pandemia i jakoś nikt nie zabrania chronić granicy i nasze służby mundurowe skutecznie zapobiegaja wojnie hybrydowej Putina i Łukaszenki. 
Jak brak argumentow, to kłamstwo pod ręką. 

Obrazek użytkownika Chatar Leon

26-12-2021 [10:52] - Chatar Leon | Link:

Ta? Już jest rozporządzenie psychopaty Niedzielskiego (oczywiście bezprawne i nie trzymające się kupy), które ma umożliwić wyrzucanie z pracy lekarzy odmawiających szprycy. Jest tez zapowiedź tego samego wobec służb, a więc także wobec "foliarzy" ze Straży Granicznej w podlaskiem. Na razie psychopata "jest w kontakcie" z odpowiednimi resortami.
Poza tym, skoro mamy pandemię, to radziłbym skontaktować się z jakimś kumatym lekarzem, załatwić amantadynę, warto zaopatrzyć się też w cynk, magnez, zestaw witamin... Raczej proszę nie liczyć na "system"...

Obrazek użytkownika angela

26-12-2021 [12:08] - angela | Link:

Chatar Leon, z epitetami typu " psychopata" lepiej nie szafować, bo kto jest psychopatą, czy ci co narażają siebie i innych, tylko dlatego, ze uwierzyli w internetowe bzdury " mędrców", czy zadaniowych lekarzy,  na uslugach propagandy kremlowskiej, a nie docierają proste fakty dziejące się wokół, i badania lekarskie z nie jednego kraju, nie jednego laboratorium. 

Obrazek użytkownika Chatar Leon

26-12-2021 [12:34] - Chatar Leon | Link:

Nie wiem, jakie do Pani docierają "proste fakty dziejące się wokół", ja mogę opowiedzieć jedynie o przejściu kowida w ramach "systemu opieki zdrowotnej", czyli areszcie domowym przy równoczesnym pozbawieniu możliwości leczenia i narażeniu na utratę zdrowia lub życia, bo do tego sprowadzają się konsekwencje obecnych rozporządzeń rządzących psychopatów.
Jak nazwać kogoś, kto w imię chorej ideologii chce wyrzucać z pracy lekarzy? Czy lekarzy jest w Polsce za dużo?
Jak nazwać kogoś, kto doprowadził do śmierci tysięcy ludzi, którzy uwierzyli w "skuteczną i przebadaną dwudawkową szczepionkę" po której "nie będą się zakażać i nie będą zarażać innych"? Takie ofiary stanowią w tej chwili około jednej trzeciej zgonów kowidowych.

Bo jeśli chodzi o celebrytów z tytułami profesorów medycyny, którzy twierdzą że winę za zgony ponoszą sami umierający, bo za późno się zgłaszają do szpitala, to tutaj sprawę ułatwię i powiem że takie utytułowane indywidua określam mianem szmat.

Obrazek użytkownika Pers

26-12-2021 [12:36] - Pers | Link:

Chatar Leon
Niech się wyszczepiają, co im żałujesz?
Ubędzie trochę idiotów.

Czy szczepionka Covid-19 szkodzi układowi odpornościowemu?Tak, niszczy zdolność organizmu do zwalczania infekcji, wirusów i chorób. Ta szczepionka do tej pory zabiła znacznie więcej ludzi niż jakakolwiek inna szczepionka w historii medycznej. „Do tej pory w Stanach Zjednoczonych liczba zgonów jest trzykrotnie wyższa niż całkowita liczba wszystkich szczepionek [podanych] w ciągu ostatnich 35 lat”. Obserwujemy również stały wzrost śmiertelności z różnych innych przyczyn i nadmiernej liczby zgonów w krajach, które rozpoczęły kampanie masowych szczepień na początku tego roku. Czasami wzrost wynosi 20% w porównaniu do średniej z ostatnich pięciu lat. To ogromny wzrost śmiertelności, który w dużej mierze można przypisać szczepionce. Więc „dlaczego nie widzimy tak wielu osób umierających po szczepieniu?” Czy spodziewałeś się zobaczyć ludzi ściskających ręce do piersi i upadających na ziemię po zaszczepieniu? To bardzo uproszczona interpretacja działania "szczepionki". 
Szczepionka jest patogenem wytworzonym w laboratorium to z pewnością nie została zaprojektowana do zabijania ludzi w czasie szczepienia. Ma na celu wywołanie opóźnionej reakcji, która stopniowo, ale z pewnością niszczy zdrowie zaszczepionych. Innymi słowy, prawdziwy wpływ zakrzepów krwi, krwotoków, problemów autoimmunologicznych i innych urazów wywołanych szczepionką stanie się widoczny dopiero później, gdy wzrośnie liczba zawałów serca, udarów, chorób naczyniowych, a nawet raka. 

Naukowcy odkryli, że białko kolczaste blokuje produkcję enzymów potrzebnych do naprawy uszkodzonego DNA, co z kolei zapobiega proliferacji limfocytów B i T potrzebnych do zwalczania infekcji. Oznacza to, że szczepionka powoduje zwarcie układu odpornościowego, co toruje drogę do infekcji, chorób i wczesnej śmierci. Może myślisz, że możesz wieść długie i szczęśliwe życie z dysfunkcyjnym układem odpornościowym, ale się mylisz. Układ odpornościowy jest tarczą, która chroni nas przed wszelkiego rodzaju wirusami, bakteriami i zagrażającymi życiu infekcjami. To nie tylko pierwsza linia obrony, to jedyna linia obrony. Bez pełnej ochrony komórek B i T w walce z intruzami szanse na przeżycie są minimalne. Więc widzimy nienaturalnie wysoką liczbę zgonów z powodu zawału serca, udaru mózgu, tętniaka; a to wszystko jest wynikiem zakrzepicy, zatorów w płucach, nogach, innych rejonach, które powodują te zgony, które są dobrze udokumentowane przez lokalnych koronerów i dobrze udokumentowane. 
Jest to jedna z przyczyn zgonów, którą obserwujemy, drugą są ludzie, którzy zachorują, a ich układ odpornościowy w końcu się poddaje. Tak więc dostali szczepionkę może 6 lub 8 miesięcy temu, a ich układ odpornościowy został uszkodzony i teraz walczą z takimi rzeczami jak przeziębienie. https://kurier-poranny.blogspo...

Obrazek użytkownika Pani Anna

26-12-2021 [10:37] - Pani Anna | Link:

Tezeusz, a ciebie jak leczyła mama/babcia/ciocia z grypy i wszelkich innych wirusowych przeziębień? Nie było tak przypadkiem,  że do łóżka grzać się,  polopiryna na wypoty, herbata z cytryną i gorący rosołek na wzmocnienie? Nie wykluczam również baniek.  Widać, że robiły to skutecznie,  skoro żyjesz do teraz, niestety tylko po to, żeby wypisywać tak niestworzone głupoty,  za które oberwałbys od tych dobrych i mądrych kobiet niezłe manto.

Obrazek użytkownika Tezeusz

26-12-2021 [11:05] - Tezeusz | Link:

Pani Aniu rozumiem święta i przejedzenie ale brak rozumu i zanik czytania.
Materiał dotyczy czegos co bylo 100 lat temu. Pobudka !

Obrazek użytkownika Pani Anna

26-12-2021 [11:27] - Pani Anna | Link:

Tezeusz, mam wrażenie graniczące z pewnością,  że Ty sam nie przeczytałeś tego, co opublikowałeś.  No chyba,  że przywołałam aż taką  dziecięcą traume na wspomnienie stawianych baniek  - ten denaturat, płomień i leżenie przez tydzień w łóżku pod groźbą babcinych sankcji... Ale po tygodniu człowiek był zdrów jak ryba, całkiem jak ten nasz covidowy "pacjent zero", który też po tygodniu wyszedł na własnych nogach z nowoczesnego szpitala i to z flacha whisky pod pachą. 

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

26-12-2021 [11:40] - rolnik z mazur | Link:

@ Tezeuszku,
to po co piszesz glupoty.l

Obrazek użytkownika Tezeusz

26-12-2021 [13:03] - Tezeusz | Link:

@ Małorolny - głupota to twoja specjalność taka oborowa.

Obrazek użytkownika EsaurGappa

26-12-2021 [13:35] - EsaurGappa | Link:

Myślę,ba nawet jestem pewien że w niedalekiej przyszłości za twoje zaangażowanie w szerzenie szczepionkowej psychozy zostaniesz nagrodzony wielkim medalem  ufundowanym przez kogoś z BigPharmy.Moje gratulacje zostałeś dupkiem roku.

Obrazek użytkownika Pers

26-12-2021 [14:40] - Pers | Link:

EsaurGappa
//Moje gratulacje zostałeś dupkiem roku.//
To nie pierwsza taka nagroda w jego "blogerskiej" karierze.

Obrazek użytkownika Tezeusz

26-12-2021 [18:25] - Tezeusz | Link:

@ twoja Persie - twoja nagroda za antypolskość jest w Moskwie !!! Dalej po obiór.

Obrazek użytkownika u2

26-12-2021 [19:05] - u2 | Link:

Zabawne, persik nie wytrzymał i nie dotrzymał swojego słowa, że pyskować będzie po świętach :-)

Obrazek użytkownika Tezeusz

26-12-2021 [19:14] - Tezeusz | Link:

@u2
Bo to zwykły dupek jest  ten @ Persik

Obrazek użytkownika J z L

26-12-2021 [19:59] - J z L | Link:

u2 

Wait, wait, wait

Nie kłamał bo u nich święta dopiero za dwa tygodnie

Obrazek użytkownika Tezeusz

26-12-2021 [17:33] - Tezeusz | Link:

@Esaur
"dupek roku "czyli ty ,gratulacje debilizmu uwazaj na covida bo inaczej .....prosektorium
A material nie dotyczy covida a czego innego, ale czy kretyn to zrozumie.

Obrazek użytkownika EsaurGappa

26-12-2021 [19:31] - EsaurGappa | Link:

Mały człowieczku co z lubością złorzeczy ludziom wolnej woli,przestań proszę ubliżać mojej osobie gdy tylko przyłapię cię na tępej propagandzie rodem z wczesnej rewolucji bolszewickiej.Ty i Pers jesteście siebie warci jeden to dupek do potęgi entej a drugi to zwykły manipulant za kilka srebrników.

Obrazek użytkownika Tezeusz

27-12-2021 [05:55] - Tezeusz | Link:

@Esaur
Sowiecke  i komunistyczne bezmózgowie, to,że brak tobie podstawowej wiedzy i się nią kompromitujesz - to wiadomo, ale że jesteś zwykłym dupkiem to pokazałeś teraz. Tępy mały zakompleksiony człowieczku wracaj do swoich do sierpa i młota. Twój dorobek na tym portalu to zero !!!! i takim zerem jesteś.

Obrazek użytkownika juur

26-12-2021 [18:49] - juur | Link:

Szczepienia to tylko jeden element większej układanki. W GB idą na rekord dobowych zakażeń, powyżej 100tys, przy wyszczepieniu ok 95%. W Nowej Zelandii nowe prawo pozwala na eutanazję chorego na Covid gdy wg lekarza "nie rokuje". "Postęp" zbliża się do nas wielkimi krokami.

Obrazek użytkownika Francik

27-12-2021 [17:24] - Francik | Link:

Artykuł skopiowany z niemieckiego Łonetu. Bardzo wiarygodne źródło - jak przystało na "patriotę".