Różne odcienie szarości

Z wiedzą na temat PRL-u powoli staje się tak jak z wyobrażeniami mego pokolenia o II wojnie światowej, znanej głównie z filmów polskiej produkcji. Obraz Okupacji był uproszczony aż do bólu – bohaterscy Polacy, głupi i okrutni Niemcy , biedni Żydzi. Kolejnym uproszczeniem było przekonanie, że wszyscy wtedy konspirowali a nieliczni kolaborowali, bez żadnego półcienia... 
Zapraszam na kolejny felieton. Czekam na Państwa komentarze a może i polubienia;)

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

07-12-2021 [12:27] - Ula Ujejska | Link:

Być Polakiem i przyzwoitym człowiekiem - to drugie było oczywiste dla mnie od dziecka, ale tego pierwszego jako dziecko nie rozumiałam - przecież jestem Polką. Matka po śmierci ojca wytłumaczyła mi dlaczego zginął - i wtedy zrozumiałam dlaczego zawsze trzeba być Polakiem i przyzwoitym człowiekiem, że jest to nierozłączne. Dzisiaj przekazuję to moim wnukom.

Obrazek użytkownika paparazzi

07-12-2021 [15:19] - paparazzi | Link:

Książka "Cyngiel Temidy" przeczytana, jednym tchem. Polski James Bond. Pozdrawiam serdecznie.

Obrazek użytkownika Jan1797

08-12-2021 [16:30] - Jan1797 | Link:

Szarości odcień poczciwy, choć w tej z definicji; wzbudzający życzliwość jakoś mi nie pasuje.
Wychodzi dziwnie lekceważąco. Poczciwy szary w całej rozciągłości chce być niezauważany.
Jak taksówkarz z Lublina ostrzegający w dzień stanu wojennego -taki Gość to Cysorz u nas :-)
Poprawić musiałem po lekturze, pozdrawiam wszystkich.