Polska to "polin"? Nigdy!

Określenie "polin" jest żydowskim oznaczeniem miejsca, gdzie można spocząć. Dokładnie zaś w języku hebrajskim słowo to można odczytywać jako „tutaj spocznij". I pomimo, że fonetycznie jest zbliżone do nazwy naszego kraju, to etymologicznie nie ma z Polską niczego wspólnego i jest tylko oderwanym od rzeczywistości chciejstwem Żydów dotyczącym Polski, jako ewentualnej zamienniczki ich ziemi obiecanej - nazywanej przez nich tzw. Judeopolonią. "Polin" to nie jest żadne hebrajskie tłumaczenie nazwy naszego kraju! I o tym musimy pamiętać, bo Żydzi robią wszystko, aby takie odniesienie stało się niejako prawdą. 

A Judeopolonia? No cóż...  to ma być miejsce, gdzie Żydzi chcieliby "spocząć", gdy zabraknie dla nich miejsca w Izraelu. Chcieliby utworzyć z części Polski (nowej unijnej Germanii, czyli IV Rzeszy) nowe autonomiczne państwo żydowskie, o co zresztą zabiegali Żydzi w pierwotnym planie germańskiej Mitteleuropy. Różne wydarzenia mogą o tym świadczyć: od obchodów Święta Chanuki w polskim Pałacu Prezydenckim (czy w Knesecie lub gdziekolwiek w sferach rządzących Izraela obchodzi się np. Święta Bożego Narodzenia lub zapala się Świece Adwentowe?) poprzez jakieś posiedzenia wyjazdowe rządów polskich w Izraelu (np. w 2011 i 2019 roku) czy też ogromne finansowanie przez Polskę Muzeum Historii Żydów Polskich (a jakże - nazwanego "Polin") aż poprzez obrady Knesetu w Krakowie a także jakieś wizje artystyczne nowej polsko-żydowskiej flagi, gdzie jest Gwiazda Dawida nad polskim Orłem.

Ponadto cały czas gdzieś tam tkwi zadra między nami, czyli żądanie Żydów od Polski jakichś pozaprawnych i wyimaginowanych przez nich odszkodowań wojennych i powojennych za bezspadkowe mienie żydowskie. Tak, jest to bezczelność ze strony niektórych żydowskich środowisk, ale to właśnie one od wielu już lat prowadzą skrajnie antypolską politykę na wszystkich możliwych płaszczyznach. 

Swego czasu napisałem serię notek, które miały przybliżyć rabiniczno-talmudyczne postrzeganie świata, z których wynika przerażający obraz talmudycznych Żydów i ich Izraela jako bodajże największych rasistów na świecie zamieszkujących takież samo rasistowskie państwo [1]. 

Dlaczego o tym wspominam? Ano dlatego, że kilka dni temu (1 grudnia),  po raz 15-sty w Polskim Pałacu Prezydenckim odbyło się uroczyste zapalenie Świec Chanukowych w obecności naszej pary prezydenckiej i m.in. naczelnego rabina Polski Michaela Schudricha. 

Przez wiele lat pisałem, że tego polscy prezydenci nie powinni robić, bo tu jest Polska a nie żydowskie państwo. 

Może i byłoby to celowe, gdyby odbywało się z wzajemnością, czyli gdyby Żydzi w swoim kraju tak samo traktowali nasze radosne Święta Bożego Narodzenia i np. zapalenie Świec Adwentowych czy połamanie się Opłatkiem odbywałyby się w ich odpowiedniku naszej siedziby prezydenta. Tego - jestem pewien - nigdy się nie doczekamy.  

Może też byłoby to usprawiedliwione tym, że jako Polska jesteśmy otwarci na różne religie, ale wtedy nasz prezydent powinien zapraszać przedstawicieli wszystkich religii występujących w Polsce i to w okresach ich największych świąt. Tego nie ma a jest tylko wobec religii żydowskiej. 

Tym niemniej chyba już się przyzwyczailiśmy do tego żydowskiego obrzędu obchodzonego przez naszych prezydentów, ale to, co dziś usłyszałem z ust prezydenta Andrzeja Dudy napełniło mnie z jednej strony smutkiem, a z drugiej strony wściekłością. 

Jak można było powiedzieć przy tej okazji, że teren Polski, naszej Ojczyzny "to jest Polin, to jest miejsce dla nas wszystkich - ukształtowane historycznie, umocowane kulturowo - w którym chcemy nadal razem żyć w tolerancji, we wzajemnym zrozumieniu i szacunku. Jako prezydent RP chcę to z całą mocą podkreślić"? [2]. Tego nie jestem w stanie zrozumieć, ale niech moi czytelnicy posłuchają całość tej mowy prezydenta A. Dudy: 

https://www.youtube.com/watch?...

Widzimy więc na tym filmiku prezydenta Polski, który nie tylko, że mija się z prawdą o 1000 letniej pokojowej obecności Żydów na naszych ziemiach, to jeszcze jego postawa jest nadzwyczaj wobec nich usłużna. Już zapomniał o niechlubnej roli Żydów podczas Powstania Styczniowego czy Powstania Listopadowego? Czy zapomniał jak bardzo Żydzi byli przeciwni powstaniu Polski po rozbiorach? A może też zapomniał jak Żydzi witali sowieckiego agresora po 17 września 1939 roku, kiedy denuncjowali Polaków skazując ich na śmierć? A powojenna żydo-komuna, która mordowała polskich patriotów, żołnierzy wyklętych? Tego też nie pamięta? 

I jak wobec tego można  było nazwać Polskę "polinem"? Zostawiam to do oceny czytelników i mogę powiedzieć, że jeżelibym teraz miał głosować, to bym się kilka razy zastanowił czy A. Duda jest tego warty. 

[1] Pierwsza z serii to "Nie da się zrozumieć dużej części Żydów bez znajomości ich Talmudu! (cz.1)" - https://krzysztofjaw.blogspot....
[2] https://dzieje.pl/wiadomosci/p...

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad... 
© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw) 
http://krzysztofjaw.blogspot.com/ 
kjahog@gmail.com

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

04-12-2021 [20:35] - u2 | Link:

to jest Polin, to jest miejsce dla nas wszystkich

Tutaj PAD jest uwarunkowany swoimi zależnościami rodzinnymi. Żydzi nienawidzą Polski jako Polin, bo Polin kojarzy im sie z Holokaustem. Polin to dla nich masowy grób ich przodków. Dlatego antypolonizm szaleje w Izraelu i wsród żydowskiej diasporyu w USA.

Dla mnie Polska to również groby moich Przodków. Ale akurat ja jestem dumny z bycia Polakiem. Nie życzę sobie, aby jakiś mosiek z USA przezywał mnie poliniakiem :-)

 

Obrazek użytkownika Pers

04-12-2021 [20:45] - Pers | Link:

Ciekawe czy ujejska zgodzi się z autorem?

Obrazek użytkownika Tezeusz

04-12-2021 [21:02] - Tezeusz | Link:

@Persik a jak tam LGBT. Odkrywasz sie powoli.
https://spiritolibero.neon24.p...

A fe !

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

04-12-2021 [22:28] - Ula Ujejska | Link:

Pam-pers
Ujejska się nie zgodzi z autorem Przegadałam na ten temat setki godzin przy różnych okazjach w środowiskach polsko żydowskich. Fanatyków po obu stronach jest wielu - i  na koniec takich dyskusji zawsze byłam dla jednych antysemitką a dla drugich Żydówką, więc wszelka dyskusja z fanatykami nie ma sensu. Obie strony trzeba uczyć uczyć i jeszcze raz uczyć historii i wskazywać przeróżne konteksty wynikające ze wzajemnych relacji ...itd.  Mamy okaleczone dwa pokolenia: przez komunę i przez reformy Tuska. Nad tym trzeba pracować.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

04-12-2021 [23:00] - krzysztofjaw | Link:

Pani Ulo,
mam nadzieję, że nie zalicza mnie Pani do fanatycznych antysemitów, choć można mnie uznać za antysyjonistę w znaczeniu rabiniczno-talmudycznego postrzegania świata, czyli jestem przeciw tej ich ideologii talmudyczno-rabinicznej. Zresztą Semitami są też np. Arabowie, więc samo pojęcie antysemityzmu zostało zawłaszczone przez Żydów. Nie jestem też ani antyżydem ani antyizraelitą. Natomiast - z tego, co już mi się udało poznać - żydowski Talmud, który dziś wyznaje większość Żydów tworzy z nich najbardziej rasistowskich ludzi na świecie. Oczywiście nie dotyczy to wszystkich Żydów, ale jednak w dużej mierze liderów żydowskich, którzy na zwykłych Żydów mają duży wpływ. 

Ja też przegadałem na ten temat wiele godzin, też z Żydami. Mam - tak jak Pani - różne doświadczenia i różne wnioski z tych rozmów. Najbardziej, co mnie zastanawia i oburza to to, że Żydzi oceniają Gojów na podstawie ich wojennego Holocaustu a tak nie można robić, bo ich historia sięga 2000 lat a nie tylko XX wieku. 

Ale to faktycznie temat na inną notkę. 

Pzdr 

Obrazek użytkownika Tomaszek

05-12-2021 [13:05] - Tomaszek | Link:

Krzysztof
Byli Krzyżacy potem Prusacy następnie Naziści i jeszcze teraz Goje ? A Niemców tam nie było ? Cwane bestie . Ktoś tu dobrą kasę zainwestował . 

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

06-12-2021 [06:28] - Ula Ujejska | Link:

Panie Krzysztofie
Jestem antysemitką, ale tylko dla tych co na Polskę plują. Jestem Żydówką kiedy ktoś próbuje podważać Holokaust. Ale po co ja to Panu piszę, Pan to doskonale rozumie. Napisał Pan swój tekst w dobrej wierze - ja to rozumiem, ale dał Pan pożywkę naszym wrogom - proszę poczytać wpisy w wątku. Niewielu zrozumiało kontekst i historyczną tradycję tego święta. Zwykle z takich dyskusji pod podobnymi tekstami, będą później cytaty w fanatycznych mediach po obu stronach - przeciwko Polsce i Żydom. Taki miał Pan cel? Nie wierzę, bo znam Pana dorobek. Oburza mnie i irytuje to samo co i Pana. Liderzy żydowscy, to dzisiaj głównie ci, co wrócili z Rosji, więc antypolonizm mają we krwi, wiedzą doskonale jak uderzać w nasze czułe punkty. I tak się składa, że mają sojuszników Niemcach. To nie przypadek, to ta sama "kagiebowsko-hitlerowska" szkoła. 
Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

04-12-2021 [21:15] - Imć Waszeć | Link:

Andrzej Duda nie działał w próżni i w PIS-ie był zwarty kolektyw, który nastręczył nam go na to stanowisko. Kryterium tu stosowane jest dla mnie oczywiste od wielu lat i można w tym duchu wskazać wybór Bronka (to niby poza PIS-em, ale jakiś związek wisi w powietrzu - patrz prawybory w PO), Sikorskiego, Rostowskiego, media, banki i dziesiątki innych na eksponowanych stanowiskach w Polsce. Nawet wstrzymanie ekshumacji w Jedwabnem na ustne żądanie naczelnego kapelusznika RP podchodzi pod ten schemat. Ten kolektyw nie poprzestanie na tym i wymyśli nam kolejnego prezydenta z żydowskimi korzeniami lub sympatiami przekraczającymi poziom zwykłej życzliwości, to pewne, tak samo jak nie umie wyłonić żadnego rozsądnego rzecznika oprócz pedała i lewaka dwa w jednym. Tak nam na giewałt był potrzebny ten rzecznik? Chyba nie. Pewnego starszego pana już od czasów Marcinkiewicza trzeba by trzymać z daleka od wskazywania kandydatur na ważne stanowiska, bo ja nie wiem czy chodzi tu tylko sentymenty, czy o coś więcej. W każdym razie decyzje personalne zapadają z prędkością światła w porównaniu do decyzji o oczyszczeniu państwa z dywersantów:

Sędziowie po kursie darcia ryja. Zobaczcie efekty! | Kulisy manipulacji odc. 379: https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

04-12-2021 [21:27] - wielkopolskizdzichu | Link:

 "w PIS-ie był zwarty kolektyw, który nastręczył nam go na to stanowisko"
Jeśli  pamięć nie myli, to główną stręczycielką była Pani Szydło.

Obrazek użytkownika Andrzej-emeryt

04-12-2021 [21:56] - Andrzej-emeryt | Link:

Powstanie granic II RP. " Antypolski jad Zachodu.
https://tygodnik.tvp.pl/401870...

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

04-12-2021 [21:16] - NASZ_HENRY | Link:

W RONie każdy szlachcic miał swojego Żyda teraz każdy Żyd ma swojego polityka ☺☻
 

Obrazek użytkownika Paweł_Urbański

04-12-2021 [21:27] - Paweł_Urbański | Link:

Żydzi w końcu znaleźli swoje miejsce "spoczynku", czyli Palestynę i niech tak zostanie.
Teraz tylko od nich samych zależy, czy będą spoczywać na ziemi palestyńskiej, czy tylko pod ziemią palestyńską.

Obrazek użytkownika Andrzej-emeryt

04-12-2021 [21:53] - Andrzej-emeryt | Link:

Antypolski jad zachodu:
https://tygodnik.tvp.pl/401870...

Obrazek użytkownika Maverick

04-12-2021 [21:54] - Maverick | Link:

Oni lubią nas nazywać Polaczki i to jest obrażliwe, natomiast Poliniak jest określeniem nie Polaka tylko tego co działa w interesie kabalarzy.

Jak nie jesteś Poliniakiem o koszernych korzeniach to nie ma podstaw do obrażania się, a nawet jak mas koszerne korżenie ale nie pragniesz ich dominacji na światem to też nie jesteś Poliniakiem. Poliniakiem np. jest Duda.

A to moje ostatnie 5 groszy. Czyli v-blog.

Kanał Nostradamus II

https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika Andrzej-emeryt

05-12-2021 [19:34] - Andrzej-emeryt | Link:

Ja stosuję Maverick taki podział: Polak, Żyd. Słowianin, Semita. Polakofil-Polakofob. Żydofil-Żydofob.

Proponuję przeczytać:
https://wpolityce.pl/polityka/...
https://wpolityce.pl/polityka/...
Poszperam na NB (notka z przed kilku lat) o genezie powstałego w Niemczech " zjawiska " zwanego " antysemityzmem ".
Przykro mi, że może to trochę potrwać.

Obrazek użytkownika Maverick

04-12-2021 [22:01] - Maverick | Link:

Synek Brzeżińskiego Zbigniewa  jako ambasador USA przedstawił swoje cele w Poslce.
To są własnie cele nowej komunistycznej rewolucji:
"W środę w Senacie USA odbyło się wysłuchanie mianowanego przez Joe Bidena do roli nowego ambasadora w Polsce Marka Brzezinskiego. Dyplomata podkreślił, że w swojej pracy skupi się przede wszystkim na kwestiach związanych z praworządnością, ochroną praw człowieka oraz lobbingiem na rzecz środowisk LGBT.
Do jego słów odniósł się były szef polskiej dyplomacji Witold Waszczykowski. Polityk PiS podkreślił, że słowa Brzezińskiego mogą wskazywać, że ten "pomylił swoje role".

Właśnie teraz nie walki klasowej i tą wojnę klas zastąpiono wojną gender. Najśmieszniejsi są ci co deklarują zmienny gender, np. raz są kobietami a innym razem mężczyznami. Tzw. płynny gender w nowo mowie lucyferiańskiej.
"Zastanawiam się czy kandydat na ambasadora nie myli swojej roli z reprezentowaniem jakiejś organizacji poza-rządowej i czy pamięta do jakiego kraju miałby jechać. Mam nadzieję że zapozna się z Polską w rozmowie z amb ⁦@mmagierowski" – wskazuje Waszczykowski.
W kolejny wpisie polityk wyraził nadzieję, że kandydat na ambasadora⁩ przed przyjazdem do Polski "zapozna się z konwencją wiedeńską z 1961 o stosunkach dyplomatycznych, szczególnie z art 41.1 o nie mieszaniu się w sprawy wewnętrzne państwa przyjmującego ambasadora".

Obrazek użytkownika marsie

04-12-2021 [22:12] - marsie | Link:

A co tam:
https://biuletynnowy.blogspot.com
Pozdrówka!

Obrazek użytkownika Jabe

04-12-2021 [23:11] - Jabe | Link:

Kto na tych prezydentów głosował?

Obrazek użytkownika Tezeusz

05-12-2021 [18:10] - Tezeusz | Link:

Murem za Polskim Mundurem

Obrazek użytkownika J z L

05-12-2021 [19:44] - J z L | Link:

Prezydent w swoim przemówieniu do rabinów wypowiedział słowo Rzeczpospolita i Rzeczpospolita Polska 10 razy, a słowo Polin tylko raz, a to jest w języku rabinów Polska. Uczynił to w geście dyplomatycznym, geście przyjaźni i zachowania dobrych stosunków.
Zastanawiam się, czy prezydent Stanów Zjednoczonych - powiedzmy w czasie kampanii wyborczej, przemawiający do Polaków w Chicago - spotkałby się z podobną reakcją Amerykanów, gdyby wymówił  nazwę państwa Stany Zjednoczone po polsku w swoim przemówieniu po angielsku. Czy to przyniosłoby ujmę Stanom, jego mieszkańcom i przywódcom?
Ja mogę się tylko domyślać dlaczego media celowo wyeksponowały spotkanie chanukowe prezydenta i wyłuszczyły z całego przemównienia słowo Polin, pomijając wszysko pozostałe. Na Wschodzie toczy się wojna, na razie jest to głównie wojna słów. Ścierają się światowe propagandy. Tłumy bezmyślnych gapiów popierają różne strony.
 Jeśli nie zaprzestaniecie szczucia na ten rząd, to wkrótce, razem z Trzaskowskim i nieśmiertelnym Putinem, będziecie oklaskiwać otwarcie nowych meczetów, rozkwit demokracji i liberalizmu a głowy pieniaczy i głowy głupców potoczą się na bruk.
Wiem, że nie zaprzestaniecie, bo zawsze się znajdzie jakaś prowokacja w mediach. Wy, prawdę mówiąc ,oczekujecie tych prowokacji  z utęsknieniem; a wtedy pokazujecie swoje prawdziwe, bez masek i bez pudru, oblicza.

https://niepoprawni.pl/comment/1637136#comment-1637136
Przemówienie w całości:

https://www.prezydent.pl/aktualnosci/wypowiedzi-prezydenta-rp/wystapienia/wystapienie-na-uroczystosci-zapalenia-swiec-chanukowych-plenhebr,45868

Obrazek użytkownika Jabe

05-12-2021 [20:02] - Jabe | Link:

Proszę łaskawie napisać nam, co media pominęły, relacjonując spotkanie chanukowe.

No a krytyka władzy powinna być dla każdego czymś normalnym. Proszę więc nie uciszać gadaniem, że to wroga działalność kół imperialistycznych, bo to śmierdzi PRL-em.

Obrazek użytkownika Pers

05-12-2021 [20:03] - Pers | Link:

@"jzl"
Widzę, że zacytowałeś żydowską wyrocznię z Los Angeles.
Co u niej? Dalej liczy lotniskowce?

Obrazek użytkownika J z L

05-12-2021 [21:20] - J z L | Link:

pam..pers
​znow facjatę przykleiłeś do szybki monitora

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

05-12-2021 [20:57] - rolnik z mazur | Link:

@ Lądek
ile ci płacą ty gówniarzu? Ty śmiesz gnojku. Sowieckie ścierwo. Tepic takich gnojków

Obrazek użytkownika J z L

05-12-2021 [21:18] - J z L | Link:

a odwal ty sie od pam..persa
raz na zawsze