Kultura Chamstwa

Tytuł tylko pozornie jest oksymoronem. W istocie oddaje dość wiernie specyfikę czasów w których nie ma żadnego tabu, żadnych granic ( może z wyjątkiem polsko-białoruskiej i żadnej przyzwoitości).Chamstwo jako sposób bycia istniejące w życiu codziennym sfer niższych od zawsze i wypromowane przez okres komunizmu obecnie wtargnęło do polityki i sfery kultury....
Zapraszam do posłuchania kolejnego felietonu i pozostawienia komentarza;)

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

27-11-2021 [12:30] - u2 | Link:

Play wyciąga wnioski ... i zostawia tę kurdę diablicę jako twarz swojej reklamy. Ale to nie dziwota, im wiekszy skandal, tym wieksze zainteresowanie produktami.

https://www.salon24.pl/u/magaz...

Obrazek użytkownika marsie

27-11-2021 [12:45] - marsie | Link:

W ramach autopromocji i nieco w temacie:
https://biuletynnowy.blogspot.com
Pozdrówka!

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

27-11-2021 [20:57] - Imć Waszeć | Link:

To, że coś wtargnie do kultury nie oznacza od razu, że kulturą się staje. Jeżeli już, to mamy do czynienia z kulturą a wręcz z kultem kłamstwa i to na skalę światową. Zaczęło się niewinnie od reklamy, marketingu i kolorowych opakowań, a kończy się jak widać za oknem, gdy jedynym sposobem na radzenie sobie z obcą agresją jest sięganie po kolorowe kredki. Kłamstwo wdziera się do nas zewsząd: z narracji o ociepleniu, katastrofie klimatycznej powodowanej przez CO2, z bajki o pięćdziesięciu płciach, złych mutujących nietoperzach, Rosja stosuje kłamstwo jako codzienny przekaz, Unia nie pozostaje w tyle. Chamstwo jest tu tylko środkiem przenoszenia i zastraszania. Powoduje, że boimy się odrzucić kłamstwo, boimy się z kłamcami dyskutować. Co tu daleko szukać, proszę spojrzeć tylko na ostatnio podpisane akty międzynarodowe przez nasz światły rząd. W tym o likwidacji kominków na węgiel i drewno, likwidacji samochodów spalinowych, likwidacji kopalń, których nie będzie można już za psi kłak uruchomić, wreszcie likwidacji wolności w zamian za "bezpieczeństwo", czytaj druty. I to nie te druty na granicy, czym chce stale się zasłaniać propaganda, ale druty w naszych kieszeniach, portfelach, telefonach i w każdym domu. Czy już wywietrzał ministrowi i premierowi pomysł likwidacji pieniądza fizycznego, stworzenia elektronicznego kołchozu bez rezerw w realu? Chyba nie. A w między czasie Niemcy czynią przygotowania do głodzenia. Czym będziemy ładować baterie? Może Unia Włosko-Polska - oni chętnie wypchną od siebie z milion "uchodźców z Afryki, gdy już opanujemy technologię łatania drutów. Czy te różne technokratycznie bezmyślne pomysły już z głów wywietrzały? Jeśli nie, to już zaczyna się kolejny problem i niech dalej czekają na informatyczny Pearl Harbor ;)

IBM prezentuje 127-qbitowy komputer kwantowy i zapowiada już 256-qbitowy (Chińczycy też, tylko się obecnie nie chwalą).
https://singularityhub.com/202...

Dlaczego ja mówię o "bezmyślnych" pomysłach, skoro one są jak najbardziej przemyślane. Sęk w tym, że tam gdzie należy pozbawić człowieka wpływu na bieg spraw nie czyni się tego (kasta, zarządzanie zasobami strategicznymi, czyli partia łapy precz od gospodarki), za to tam gdzie coś działa w miarę dobrze z wsadem ludzkim, próbuje się narzucić powszechną cyfryzację (medycyna, edukacja przez testy). U mnie medycy już przestają leczyć, a zaczynają interesować się kryptowalutami.

Oj tak, wrogami są ci, co przynoszą złe wieści. Czuję to i znam to uczucie. Nie wytłumaczę tego. W świecie współczesnym nie istnieją enklawy stabilności, i trzeba stale korygować kurs, unosić się w nurcie, a wraz z kursem kontrolować zużycie paliwa. Tak, zużycie paliwa, co podobnie jak w samochodzie zależy od stylu jazdy. Dodatkowo dobrym kierowcą człowiek staje się wtedy, gdy w jego umyśle miejscem stabilności stanie pojazd poruszający się jednostajnie względem drzew na poboczu. Nowy stary rodzaj równowagi. Panta rhei