Rosja przygotowuje się do ataku na Ukrainę. Będzie wojna

Rosja przygotowuje atak na Ukrainę z kilku kierunków na początku 2022 roku – uważa naczelnik głównego zarządu wywiadu ministerstwa obrony Ukrainy Kyryło Budanow, cytowany w niedzielę przez portal Military Times. Atak miałby być "znacznie bardziej niszczycielski niż wszystko, co dotychczas zaobserwowano w ramach konfliktu trwającego od 2014 roku".

https://niezalezna.pl/419595-s...

Według niego taki atak najprawdopodobniej obejmowałby naloty powietrzne, ataki artyleryjskie i pancerne oraz ataki powietrznodesantowe na wschodzie, desanty morskie w Odessie i Mariupolu oraz mniejsze wtargnięcie przez Białoruś.

Jak ocenił, przygotowywany przez Rosję atak byłby "znacznie bardziej niszczycielski niż wszystko, co dotychczas zaobserwowano w ramach konfliktu trwającego od 2014 r., w którym zginęło ok. 14 tys. Ukraińców".

To,że kremlowski psychopata i ludobójca szykuje nową wojnę w naszym regionie wiedzą zwykli komentatorzy, ale Parlament UE,w którym nie podejmuje się żadnych politycznych rozstrzygnięć bez wiedzy i zgody Putina jest ślepy,głuchy i niemy.Warto mieć świadomość,że agresja na Ukrainę i być może na kraje bałtyckie może rozpocząć się jedynie przy cichej akceptacji strategicznych partnerów Niemiec i Francji.

Niemiecka caryca Adolfina na koniec swojego haniebnego panowania w Germanii chce sobie zasłużyć na intratną posadę w "firmie" Putina jak jej poprzednik Schroeder, któremu targowicki rząd niemieckiego Tuska "żarł z ręki".Temu służy pakt z 2005 roku w którym to Niemcy podzielili z Rosją wpływy gospodarcze,polityczne i terytorialne w Polsce.

NATO wreszcie powinno powiedzieć stanowcze dość tego bandyckiego bezprawia tym komunistycznym dzikim bolszewickim bandytom rosji i Białorusi. Trzeba przygotować wojska i otoczyć granice tych bandytów od Japoni przez cala Azję az po Europę Bolszewickich bandytów trzeba trzymać cały czas za mordę bo inaczej będą atakować pojedyncze poszczególne kraje i je niszczyć.
Słabość prowokuje do agresji. Polska musi się zbroić po zęby i czynić wszystko by wojska USA były na stałe w Polsce  i to min 10 tys na samej wschodniej granicy.
 
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika sake3

21-11-2021 [17:19] - sake3 | Link:

Powoli spełniają się słowa prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Obrazek użytkownika Pers

21-11-2021 [17:27] - Pers | Link:

//Rosja przygotowuje się do ataku na Ukrainę. Będzie wojna//
Łpmatko...
To już teraz będzie?
Jakby co trzeba schować wszystkie dziewice.
Zostawić trzeba ujeską - jak ją zobaczą to uciekną,

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

21-11-2021 [17:34] - NASZ_HENRY | Link:

Nie kracz, nie kracz bo... wykraczesz ☺☻
 

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

21-11-2021 [21:52] - Ula Ujejska | Link:

Kluczem jest tu nasza odpowiednia reakcja. Już miesiąc temu powinniśmy całkowicie zamknąć naszą wschodnią granicę - do czego od początku konfliktu namawiam Nie byłoby wtedy  frajerskich rozmówek unijnych psiapsiółek z bandytami tylko z Polską: jak szybko znormalizować handel między wschodem a zachodem.

Obrazek użytkownika Tezeusz

22-11-2021 [07:44] - Tezeusz | Link:

Rosja to jest bardzo nietypowy kraj w 21 wieku: Zmieniła nazwę z ZSRR na Rosja jak za czasów cara (gdy świat wchodzi w kolejne fazy rozwoju i przemian) Car Putin kupuje szczotkę za dziesiątki tysięcy $ mieszkając w miliardowej willi prywatnej strzeżonej przez najwyższe organa państwowe dając zwykłemu Rosjaninowi więcej gorzały na zabicie rozżalenia i wpajając przez Zacharową jakim to oni są wielkim mocarstwem W 21 wieku w tym kraju o niczym się nie mówi tylko wojna , wojna i wojna.. Ale zwykły Rusek chla i mówi : ale z nas mocarstwo za Putina

Obrazek użytkownika Pers

22-11-2021 [08:34] - Pers | Link:

//Rosja przygotowuje się do ataku na Ukrainę. Będzie wojna//
W końcu... Najwyższy czas.

Rankiem 21 listopada najeźdźcy ukraińscy przypuścili ataki artyleryjskie na terytorium DRL. O 9:20 bombardowanie trwa.
Pożar wywołany pociskami artyleryjskimi rozprzestrzenił się w kierunku Avdeevka wzdłuż Jasinovataja, jednego z największych węzłów kolejowych w Republice Donieckiej.
Wiadomo już, że w wyniku bombardowania zniszczeniu uległ warsztat fabryki maszyn. Poinformował o tym burmistrz miasta Dmitrij Szewczenko.
Siły Zbrojne Ukrainy używają pocisków 122 mm, z których co najmniej 7 zostało już wystrzelonych do różnych celów w mieście.
Przedstawicielstwo DRL w JCCC informuje, że strona ukraińska ignoruje wniosek o rozejm.
Mieszkańcy Jasinovataja od rana piszą na portalach społecznościowych o bombardowaniach i odgłosach przyjazdów: „Wszyscy są na korytarzach”, „Kto może, schodzi do piwnic”, „Bardzo głośno!” Ryk bombardowań słyszą także mieszkańcy Makiejewki i północnego Doniecka.
Stany Zjednoczone wzywają kraje europejskie do dostaw broni na Ukrainę
Waszyngton wzywa armię ukraińską do namierzania i zabijania mieszkańców Donbasu.
Pod koniec października Waszyngton ustami zastępcy sekretarza obrony Laury Cooper wezwał sojuszników i partnerów do zniesienia ograniczeń w dostawach śmiercionośnej broni na Ukrainę. To Stany Zjednoczone są liderem w tych dostawach.

Obrazek użytkownika Tezeusz

22-11-2021 [10:29] - Tezeusz | Link:

Ruszkiewicz vel wielkopolskiezdzicho,vel Boski,vel Szperaczka czego się boisz blokując komentarze w swoich antypolskich materiałów w Scierwoneonie.Nie dość że cham to tchórz. Wstyd.Czego się boisz ? Prawdy o sobie.

Taki moj komentarz usunąłes tchórz i manipulant przypomnę tobie soviet:

"Putin rządzi tym złem morderców, katów, ludobójstwa i złodziejstwa. Taki to przywódca i jego kraj. Patrz Katyń, Smoleńsk, zabójstwa, porwania, agresja....

Wiele portali internetowych działających w sieci skupiających wokół siebie zwolenników agresywnej polityki Putina, wspierających jego politykę działa w sieci od wielu lat jako "ukryta agentura wpływu". Piszą ci ludzie materiały podważające sojusze i obronność Polski, wyszydzają cel reform gospodarczych, podważają rolę Polski na arenie międzynarodowej. Czyni taką destrukcję latami w myśl " nieprawda sączona latami staje się prawdą".

Ale oni tego nie wymyślili nawet Putin a III Rzesza Niemiecka. W wielu przypadkach oczywiste argumenty i fakty zastępują manipulacją i chamstwem, agresja i atakiem. Infekują portale o treściach narodowo - patriotycznych dlaczego ? by osłabić poczucie narodowe, obronność i patriotyzm według hasła " Poddajcie się wasz opór jest beznadziejny"

Rola Polski jest prosta: zbrojenie w najnowocześniejszą broń, szkolenia, rozwijanie WOT, współpraca militarna z NATO zwiększanie sił Amerykańskich w Polsce.

Likwidacja wrogiej sowieckiej agentury w tym zakamuflowanej w Internecie, repolonizacja mediów. To priorytet na dzisiaj."

"Mordowanie ludzi Nowiczokiem, porwania, mordowanie dzieci w samolotach cywilnych nad Ukrainą, kierowanie wojna hybrydowa na granicy Polsko - Białoruś, morderstwo w Smoleńsku, taka jest Rosja bandyty Putina z KGB.
Czerwone bydło straszy wojną świat.Pijackie imperium bandyty."

Zapomniałeś o tym chamski człowieku:

Gość#Jarek Ruszkiewicz SL#Gość#Ciekawe
Internetowa wesz łonowa czyli tezeuszek w akcji :)
Zrobiłeś już dziś "łaskę" Gavrylience szmaciarzu?"
 

Obrazek użytkownika Pers

22-11-2021 [12:18] - Pers | Link:

CD.
HORLIVKA, DNR, 22 listopada 2021 r. - Ukraińskie Siły Zbrojne (AFU) od sześciu godzin bombardują przedmieścia Gorłówki. Kanał Donbass Resolves na Telegramie ogłosił to dzisiaj, 22 listopada .
„Od 17:30 ukraińscy żołnierze zbombardowali zachodnie i północno-zachodnie przedmieścia Gorłówki ciężkimi karabinami maszynowymi, granatnikami i moździerzami. Intensywność pożaru nie zmniejszyła się przez około sześć godzin z rzędu. W prawie wszystkich częściach miasta słychać wybuchy granatów i odgłosy wystrzałów. Mieszkańcy informują, że w niektórych rejonach, w szczególności w okolicach Majorska, wybuchły starcia”.

W ostatnim czasie Kijów, przy wsparciu Zachodu, znacząco zintensyfikował swoją destrukcyjną politykę, mającą na celu zerwanie porozumień mińskich. Niedawna prowokacja „ćwiczeniami” na Morzu Czarnym, niemal codzienne łamanie zawieszenia broni w Donbasie wskazują, że władze ukraińskie w żaden sposób nie chcą pokojowego rozwiązania procesów na południowym wschodzie i koncentrują się wyłącznie na wojnie.
Uwaga: podżeganie do wojny przez USA i NATO przynosi owoce w postaci nasilenia konfliktu i nowej ofensywy sił ukraińskich. Waszyngton kontynuuje dostarczanie broni na Ukrainę i zbliżanie sił zbrojnych do granic Federacji Rosyjskiej.

Za granicą Ukrainy armia rosyjska zgromadziła około 100 000 sił zbrojnych i pancernych i przygotowuje się do interwencji, jeśli sytuacja tego będzie wymagać. Rosja zamierza chronić obywateli rosyjskich mieszkających w Donbasie (ponad 400 tys.) przed groźbami czystek etnicznych ze strony władz Kijowa. NATO obiecuje wsparcie armii ukraińskiej.
Konflikt może mieć destrukcyjne konsekwencje dla całej Europy, która do tej pory udawała, że ​​nie widzi pogorszenia sytuacji.
Wersja przekazana przez zachodnie media wywraca rzeczywistość i obwinia Rosję o rolę agresora.
.

Obrazek użytkownika Tezeusz

22-11-2021 [13:58] - Tezeusz | Link:

Rosja to Imperium zla państwo morderców i katów spod Katynia, Smoleńska, morderców dzieci ze strąconego samolotu pasażerskiego, truciciele Nowiczokiem, chamy kierujący wojną hybrydową na Polskę. Czerwone bydło agresywne zajmujące militarnie terytorium Ukrainy.
Państwo agresor wróg Polski

Pers vel wielkopolskizdzicho zapomniałeś dodać swego chamstwa w swoim Scierwoneonie i tubie Putina  :

Gość#Jarek Ruszkiewicz SL#Gość#Ciekawe
Internetowa wesz łonowa czyli tezeuszek w akcji :)
Zrobiłeś już dziś "łaskę" Gavrylience szmaciarzu?"
 
Cham - nie to "wsza łonowa" taka sowiecka.

 

Obrazek użytkownika Ryan

22-11-2021 [18:07] - Ryan | Link:

pers

to ile tego rosyjskiego bydła poszło do piachu?

Obrazek użytkownika Tezeusz

22-11-2021 [13:41] - Tezeusz | Link:

To,że kremlowski psychopata i ludobójca szykuje nową wojnę w naszym regionie wiedzą zwykli komentatorzy, ale Parlament UE,w którym nie podejmuje się żadnych politycznych rozstrzygnięć bez wiedzy i zgody Putina jest ślepy,głuchy i niemy.Warto mieć świadomość,że agresja na Ukrainę i być może na kraje bałtyckie może rozpocząć się jedynie przy cichej akceptacji strategicznych partnerów Niemiec i Francji.

Niemiecka caryca Adolfina na koniec swojego haniebnego panowania w Germanii chce sobie zasłużyć na intratną posadę w "firmie" Putina jak jej poprzednik Schroeder, któremu targowicki rząd niemieckiego Tuska "żarł z ręki".Temu służy pakt z 2005 roku w którym to Niemcy podzielili z Rosją wpływy gospodarcze,polityczne i terytorialne w Polsce.

NATO wreszcie powinno powiedzieć stanowcze dość tego bandyckiego bezprawia tym komunistycznym dzikim bolszewickim bandytom rosji i Białorusi. Trzeba przygotować wojska i otoczyć granice tych bandytów od Japoni przez cala Azję az po Europę Bolszewickich bandytów trzeba trzymać cały czas za mordę bo inaczej będą atakować pojedyncze poszczególne kraje i je niszczyć.

Słabość prowokuje do agresji. Polska musi się zbroić po zęby i czynić wszystko by wojska USA były na stałe w Polsce i to min 10 tys na samej wschodniej granicy.

Obrazek użytkownika Pers

22-11-2021 [13:45] - Pers | Link:

@tezeuszek
No i zrobiłeś "łaskę" jankesom.

Obrazek użytkownika Tezeusz

23-11-2021 [08:31] - Tezeusz | Link:

@Pers vel wielkopolskiezdzicho vel Boski, vel Szperaczka a ty dałeś ciała taki otwór hahahaha jak zwykle Putinowi i Rosiji !  

Brawo !

Naprawde wierzysz ze 143,- miliony Rosjan w tym polowa stale nawalana Bimbrem do obucha zatakuje 1,2 MILIARDOWE NATO i je pokona? Zwroc uwage NATO, ze jeden Soldat WAFFEN-SS w walkach na OSTFRONT znaczyl tyle co statystycznie 22,- SOLDATOW Rote Armee a jednak Niemcy dostali tegie BATY i przegrali te wojne bo rzucil sie na nich niemalze caly swiat a wiec Koalicja Aliantow z 65 ,- panstw swiata. I pamietaj, ze wojne wygrywa ta STRONA,, ktora RZUCI Ostatni batalion do BOJU,,.

Obrazek użytkownika Pers

23-11-2021 [09:00] - Pers | Link:

@tezeuszek
//Naprawde wierzysz ze 143,- miliony Rosjan w tym polowa stale nawalana Bimbrem do obucha zatakuje 1,2 MILIARDOWE NATO//
Ja nie wierzę, że zaatakuje. To ty ciągle o tym piszesz i siejesz panikę troleuszku :)
Rosja nie ma żadnego powodu, żeby kogokolwiek atakować.
Kasę za gaz Europa przynosi w zębach i żebrze o więcej. Po co atakować dobrego klienta?

Obrazek użytkownika Tezeusz

23-11-2021 [12:48] - Tezeusz | Link:

@Pers vel wielkopolskiezdzicho mylisz się twoi tak uwielbiani  Rosjanie to bydło już napadło na Ukrainę anektując część terytorium tego państwa to był napad bandycki. Taki to kraj bandytów kierujący
wojną przeciwko Polsce za pośrednictwem Białorusi.Ale to wiedza Polacy no nie trolle Putina.
Ciebie o tę wiedzę nie podejrzewam.

Za gax czerwonym wkrótce podziekujemy. Wal na NEona pilnuj i pilnuj niewygodne dla twoich antypolskich śmieci komentarze. Opara już wie i wielu innych tchórzu.

To są twoje słowa trollu :

,,"Polska jako najbardziej zaprzysięgły wasal USA jest wykorzystywana jako ratlerek do obszczekiwania Rosji a terytorium Polski już dawno zostało spisane na straty w przypadku ew. konfliktu. Najgorsze jest to, że nasze "elity" zrobiły sobie z tej wasalnej podległości i rusofobii "polską rację stanu".

Jak bym czytal Izwiestie  i Putina.

"Odkąd Rosja podjęła wyzwanie, wzrosło prawdopodobieństwo brutalnej konfrontacji, jednak zdaniem ekspertów obecna zimna wojna nie może trwać dłużej niż 3-5 lat i będzie musiała zakończyć się demobilizacją obecności wojskowej USA w Europie. Tymczasem technologia staje się wiodącym czynnikiem, a czas będzie determinowany przez rozwój broni hipersonicznej i sztucznej inteligencji."

Nie strasz bo sie zesrasz ze strachu.!!

"Ze strony Rosji, oprócz oświadczeń, widać już coraz aktywniejsze działania obronne i odwetowe, którymi Rosja pokazała, że ​​zdecydowanie reaguje na prowokacje Sojuszu Atlantyckiego i jego satelitów w Europie, na Ukrainie, na Bliskim Wschodzie, w Bałtyku i Pacyfiku."

TAkie to trolla myśl i kłamstwa , matactwa. Jakie obronne,  agresywne soviet agresywne. Nieraz warto przeczytać Polskie materiały są dostępne całodobowo a nie tylko Scierwoneonowe.

Obrazek użytkownika Pers

23-11-2021 [12:59] - Pers | Link:

@tezeuszek
Zapomniałeś o linku troleuszku, nieładnie... http://www.spiritolibero.fora....
Prawda boli, co? :)))))

Obrazek użytkownika Pers

23-11-2021 [13:08] - Pers | Link:

@tezeuszek
Zapomniałeś o linku troleuszku, nieładnie... http://www.spiritolibero.fora....
Prawda boli, co? :)))))
To w końcu Rosja napadnie czy nie? 
Tylko nie kręć bo muszę wiedzieć czy już mam kopać w ogrodzie schron.

A skąd tyś wziął 1,2 mld ludzi w NATO?

Obrazek użytkownika Tezeusz

23-11-2021 [17:30] - Tezeusz | Link:

@,Pers pilnuj Scierwoneona bo ci skomentuje twoje  idiotyzmy i kłamstwa. Pilnuj czerwonego parcha i bandyty.
Blokuj dalej komentarze w Scierwoneonie ty tchórzu. Czego sie boisz, że zostaniesz ujawniony kim i czym jestes ?
https://spiritolibero.neon24.p...