Coraz gorsza sytuacja na granicy z Białorusią...

Pisząc wczoraj wieczorem (około 20-tej) tekst zatytułowany: "Pamiętajmy ostrzegające nas słowa ś.p. prezydenta L. Kaczyńskiego" [1], odnoszący się do napięcia na granicy białorusko-polskiej, nie przypuszczałem, że już dziś przyjdzie mi opisywać coraz gorszą sytuację na tejże granicy, która z minuty na minutę eskaluje i naprawdę już jest tylko o krok od rozlewu krwi i otwartego konfliktu zbrojnego. 

Otóż "polskie służby udaremniły próbę siłowego przedarcia się na polską stronę przez migrantów na południe od przejścia granicznego w Kuźnicy. Sytuacja została opanowana - przekazało MSWiA [2]". Wcześniej zaś media informowały o potężnej grupie imigrantów zmierzających do naszej granicy w eskorcie białoruskich służb i o tym, że część z nich już dotarła do granicy [3]. W momencie pierwszego szturmu imigranci wykorzystywali kobiety i dzieci jako żywe tarcze, które stanowiły pierwsze "rzędy" szturmujących. Na szczęcie próba się nie powiodła, ale chyba każdy wie, że będą kolejne. 

Ważne jest też ponowne podkreślenie, że "operacja zmasowanego marszu imigrantów na granicę jest koordynowana przez białoruskie służby. Funkcjonariusze nie tylko prowadzą kolumnę ludzi, ale także „pilnują” ich z bronią w ręku i z psami. Nad granicę przybywa coraz więcej sił wewnętrznych oraz (...) furgonetki więzienne i pojazdy z drutem kolczastym" [4].

Teraz najpewniej obraduje sztab kryzysowy powołany przez premiera M. Morawieckiego. Miał się spotkać dziś o 13-tej i jak tylko będzie jakiś komunikat to dopiszę jego omówienie jako postscriptum do niemniejszego tekstu.  

Jak wspomniałem sytuacja jest bardzo dynamiczna. W każdej chwili mogą nastąpić kolejne siłowe próby przekroczenia przez imigrantów naszej granicy. A to już jest sytuacja bardzo poważna i wymaga naprawdę konsolidacji wszystkich sił politycznych w obronę naszych granic. Tyle tylko, że jakoś ze strony totalnej i zdradliwej opozycji nie widać takiej chęci a wprost przeciwnie: niektórzy z nich dalej gaworzą coś o otwarciu granic, jakby nie mieli pojęcia co się naprawdę dzieje [5]. Mają... i jest to tym smutniejsze, że Polska jeszcze ich toleruje na swoich ziemiach. 

I tak jeszcze refleksyjnie. Na początku była garstka imigrantów (około 40 osób). Rząd postanowił zablokować im możliwość przejścia polskiej granicy. Czy pamiętamy co wtedy wygadywała opozycja? Chciała abyśmy ich wpuścili a rząd nazywała nawet "mordercami". I co? Czy rząd nie miał racji mówiąc, że nie może być żadnego precedensu, bo owe 40 osób to tylko początek fali imigrantów. I faktycznie był to początek a dziś są ich już tysiące. Czy wyobrażacie sobie państwo jak dziś totalna opozycja krytykowałaby rząd, że wpuścił do Polski te pierwsze 40 osób i dał "zielone światło" dla kolejnych tysięcy imigrantów. Jestem pewny, że wtedy D. Tusk obwieściłby światu, że rząd PiS nie uchronił polskiej granicy UE z Białorusią. Jestem tego pewny i teraz takiego D. Tuska szlag trafia, że jednak rząd polski zachował się rozważnie, odpowiedzialnie i prawidłowo. Gdzie są teraz ci, którzy wtedy (przy małej liczbie imigrantów) tak atakowali rząd? Czy są w stanie przeprosić? Wątpię...

Ale wracając do meritum. Są już pierwsze reakcje NATO i UE. 

"„Niepokoi nas niedawna eskalacja na granicy polsko-białoruskiej. Wzywamy Białoruś do przestrzegania prawa międzynarodowego. Obserwujemy falę migrantów próbujących przedostać się na terytorium sojuszników przez Białoruś. NATO nadal uważnie monitoruje sytuację, która wywiera presję na naszych sojuszników Litwę, Łotwę i Polskę" (...) Kwatera Głowna jest zdania, że "wykorzystywanie migrantów przez reżim Łukaszenki jako taktyki hybrydowej jest niedopuszczalne". Wskazała też, że sekretarz generalny Sojuszu Północnoatlantyckiego Jens Stoltenberg jest w bliskim kontakcie z rządami państw sojuszniczych w tej sprawie" [6]. 

"Według ostatnich informacji, którymi dysponujemy - powiedział rzecznik KE Adalbert Jahnz - kilkaset osób zebrało się na Białorusi w pobliżu granicy z Polską. Jak dodał, Komisja zdecydowanie odrzuca próby instrumentalizacji ludzi dla celów politycznych. To kontynuacja rozpaczliwych prób reżimu Alaksandra Łukaszenki, by wykorzystywać ludzi do destabilizowania Unii Europejskiej - oświadczyła Komisja Europejska, pytana o rozwój sytuacji na granicy polsko-białoruskiej"[7].

Oczywiście, że bardziej wiarygodne jest oświadczenie NATO niż KE, która nie dysponuje żadną armią a jedynie Frontexem. Tyle tylko, że tak naprawdę to dziś jak na razie musimy sobie radzić sami. To od polskich funkcjonariuszy: Straży Granicznej, wojska zawodowego, policji i WOT (został ogłoszony alert dla "terytorialsów") zależy obecnie nasze bezpieczeństwo i ten, kto próbuje w jakiś sposób znieważać tych funkcjonariuszy już winien być postawiony przez sąd za zdradę państwa. 

[1] https://krzysztofjaw.blogspot....
[2] https://wpolityce.pl/spoleczen...
[3] https://niezalezna.pl/417789-j...
[4] https://wpolityce.pl/polityka/...
[5] https://wpolityce.pl/polityka/...
[6] https://niezalezna.pl/417814-l...
[7] Tamże

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad... 
© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw) 
http://krzysztofjaw.blogspot.com/ 
kjahog@gmail.com
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

08-11-2021 [14:41] - u2 | Link:

A to już jest sytuacja bardzo poważna i wymaga naprawdę konsolidacji wszystkich sił politycznych w obronę naszych granic.

Bez przesady, totalniacy jacy są to każdy widzi. Nie można się oglądać na zdrajców. W razie czego sąd polowy i po krzyku jak będą mieszać w czasie wojny. Cała gromadka celebrytów juz się tam zgromadziła i kadzi przez merdia :-)

Obrazek użytkownika sake3

08-11-2021 [15:02] - sake3 | Link:

To nie jest żadna hybrydowa wojna.To jest wojna w której trzeba sobie poradzić nie tylko z agresją Białorusi i Rosji ale i z wrogiem wewnętrznym.Tego wroga jest w Polsce bardzo dużo.Dziwne,że o dzisiejszych wzmocnionych działaniach na granicy już w październiku wiedział i mówił wyjątkowo wstretna postać i wielbiciel Putina- Janusz Korwin-Mikke Inne paskudne indywiduum -Tusk bezwstydnie i cynicznie oskarża Polskę o brak działań i nawołuje prezydenta i premiera by wzięli się do roboty Przecież dopiero co potępiał obronę granicy a nawet wysyłał na nią pajaców z PO do urządzania kretyńskich happeningów.Naprawdę człowiek zaczyna żałować,że nie jest na Dzikim Zachodzie i nie może wygarnąć z Colta w te wstrętne mordy.

Obrazek użytkownika Jabe

08-11-2021 [15:06] - Jabe | Link:

Dziwne, że o dzisiejszych wzmocnionych działaniach na granicy już w październiku wiedział i mówił wyjątkowo wstretna postać i wielbiciel Putina –Janusz Korwin-Mikke. – Co wiedział? Co mówił? Skąd to Pani wiadomo?

Obrazek użytkownika Niezalogowany

08-11-2021 [15:15] - Niezalogowany | Link:

"Co wiedział? Co mówił? Skąd to Pani wiadomo?"

Nie udawaj idioty, ruski trollu:
https://t.co/oJfuPtC8vV

Obrazek użytkownika Tomaszek

08-11-2021 [22:16] - Tomaszek | Link:

Zwykły zasraniec . Może mieć nawet i sześćdziesiąt lat i dalej będzie zasrańcem . Taki rodzaj siurka .

Obrazek użytkownika sake3

08-11-2021 [15:48] - sake3 | Link:

@jabe.....Mówił o tym w tracie dyskusji o ZBiR w programie ,,Woronicza17'' 17-go października.Poiedział wyraźnie i z wielką satysfakcją i uciechą ,,zobaczycie co będzie 8-go listopada.''

Obrazek użytkownika Jabe

08-11-2021 [20:48] - Jabe | Link:

Mówił o której godzinie?

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

08-11-2021 [15:16] - krzysztofjaw | Link:

Tak naprawdę nigdy nie ufałem J. Korwin-Mikkemu a już postać D. Tuska wzbudza we mnie obrzydzenie. I tyle w tym temacie. Teraz trzeba się skupić na obronie polskich granic. Plewy już widać i widać też zdrowe ziarna. W takich sytuacjach można poznać każdego a sytuacja jest naprawdę poważna. Tylko iskra wystarczy aby padły strzały i polała się krew. 
Pzdr

Obrazek użytkownika Tomaszek

08-11-2021 [22:21] - Tomaszek | Link:

Wcale nie będzie źle jak odpalą paru na starcie . Potem trzeba będzie więcej . Pamiętaj Autorku to nie migranci , bo migranci migrują a nie atakują państwa ich terytorium i przedatawicieli To zwykła agresja .  wspólnie i w porozumieniu Białorusi i jakiejś beżowej szui . 

Obrazek użytkownika RinoCeronte

08-11-2021 [16:44] - RinoCeronte | Link:

Wspomniani panowie są zadaniowani przez "pryncypałów". Dla miłego grosza są gotowi sprzedać własną Matkę. Gdyby ktokolwiek użył Colta, to dałby paliwo Donaldowi... Oni tylko na to czekają.

Obrazek użytkownika Jabe

08-11-2021 [15:03] - Jabe | Link:

Chciała [opozycja] abyśmy ich wpuścili a rząd nazywała nawet "mordercami". – O, doprawdy?

Obrazek użytkownika sake3

08-11-2021 [16:35] - sake3 | Link:

@Jabe.....O tak naprawdę. Chociazby wczoraj nawet niejaka Holland reżyserka gniotów takich jak ,,Pokot'' czy ,,Ida'' nazywa rząd i żołnierzy ,,mordercami''.Jakoś obrzydliwe babsko nie ma pretensji do Łukaszenki który imigrantów obdarł z pieniędzy a teraz Białorusini wpychają ich na siłę do Polski. Odmóżdżone towarzystwo celebryckie robi to na codzień wspierając antypolskią opozycję.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

08-11-2021 [16:42] - wielkopolskizdzichu | Link:

"Holland reżyserka gniotów takich jak ,,Pokot'' czy ,,Ida'' "
Sprawdź co napisałaś zanim wyślesz coś w sieć.
Holland nie ma nic wspólnego z Idą. Masz wdrukowane w wyniku bezkrytycznego oglądania pisowskich mediów, informacje.

Obrazek użytkownika u2

08-11-2021 [18:47] - u2 | Link:

"Holland nie ma nic wspólnego z Idą."

Ma więcej niż się tobie wydaje. Ona pochodzi z tych szarych szyneli, którzy rządzili MBP i UB po wojnie i masowo mordowali Polaków, którzy nigdy nie uznali ich władzy.

Co do Idy to warto zauważyć, że Polaka, który zamordował swojego sąsiada żyda i przejął jego majątek gra Jerzy Trela, który sam jest z pochodzenia ... żydem.

Czyli opowieść-zmyłka dla durnych gojców. Ponadto żydzi nigdy nie uprawiali ziemi w Polin, tylko zajmowali się usługami, handlem i bankowością, ewentualnie robili w przemyśle włókienniczym jak w mieście Łódź

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

08-11-2021 [19:03] - wielkopolskizdzichu | Link:

1. Wbrew temu co napisała sake Halland nic przy Idzie nie robiła
2. "Polaka, który zamordował swojego sąsiada żyda i przejął jego majątek gra Jerzy Trela, który sam jest z pochodzenia ... żydem."
To nie chłop którego gra Trela leżący w szpitalu zabił Żyda tylko jego syn, Całą rodzinę zresztą też, z wyjątkiem tytułowej Idy, bo była blondynką i można było ją przechować.
Zabici zostali nie z chęci zysku, tylko ze strachu przed własnymi sąsiadami
Nawet nie oglądałeś tego filmu, ale uznałeś za zasadne się wypowiadać o nim.

 

Obrazek użytkownika sake3

08-11-2021 [18:49] - sake3 | Link:

@Jabe....Nie mam nic wdrukowane z żadnych mediów.To tylko moja ewidentna pomyłka co przyznaję,bo od dawna staram się nie oglądać polskich filmów.Ale to nie zmienia faktu,że Holland tak stale źle o Polakach mówi. Skoro jest obywatelem świata niech się zajmuje problemami świata.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

08-11-2021 [19:09] - wielkopolskizdzichu | Link:

tobie Prawdziwa Polko nawet nie chce się sprawdzać komu odpowiadasz, lub kto skrytykował ciebie. Jesteś zadufanym w sobie pisowcem - iie istotne jakiej płci -, który w swej pysze nie kontroluje tego co puszcza w obieg.

Obrazek użytkownika Tomaszek

08-11-2021 [22:34] - Tomaszek | Link:

A ciebie Zdzichu mentor kontroluje . Coś nie tak i pół ojro w plecy . Chciałeś serek a tu dupa z króla . 

Obrazek użytkownika Tomaszek

08-11-2021 [16:45] - Tomaszek | Link:

To nie są migranci , bo migranci migrują , nie atakują państw i ich służb . Może by tak koniec słodkiego przepychania . Na początek gazik , jak nie pomaga to na ostro . Zrobili wojnę u siebie i uciekają przed nią udając biedaczków ?  . 

Obrazek użytkownika RinoCeronte

08-11-2021 [16:27] - RinoCeronte | Link:

Tak na prawdę to zawsze musieliśmy sobie radzić sami, mimo "obiecujących sojuszy".  Jedynie Węgrzy są wielce chlubnym wyjątkiem w przestrzeni historii...

Obrazek użytkownika sake3

08-11-2021 [19:05] - sake3 | Link:

@Rino Ceronte....Teraz też musimy radzić sobie sami.Widać gołym okiem,że UE nie zamierza kiwnąć palcem by wesprzeć Polaków w obronie przecież granic nie tylko Polski ale i UE..Wyschła miotła von Leyden zapowiedziała,że nie da jednego euro na zasieki ani mur jako niedemokratyczne.Sądząc z pokazywanych obrazów z granicy widać,że imigranci są szkoleni,mówią po rosyjsku i są dobrze poinformowani o działaniach antypolskich naszej opozycji.Migranci są wspierani przez polskie organizacje chocby Fundację Batorego czy Komitet Helsiński więc nawet trzeba wątpić czy to już nie dziś w nocy nastąpi frontalny atak.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

08-11-2021 [19:26] - krzysztofjaw | Link:

Niestety muszę się z Panem zgodzić. KE nie kiwnie palcem, bo dla niej ważniejsze jest poniżanie Polski niż jej wsparcie, nawet w przypadku, gdy broniąc naszych granic działa tak naprawdę na rzecz samej UE. A NATO? Też mam obiekcję widząc co wyprawia Józio Biden. A przecież USA to serce NATO i od nich zależy jego polityka. Zostaliśmy - jak zwykle sami - i sami musimy odeprzeć ten atak hybrydowy Białorusi i oczywiście Rosji. Mam nadzieję, że sobie poradzimy, bowiem jeżeli faktycznie tak się stanie to nagle znajdą się sojusznicy chcący nas chwalić i ogrzewać się w słońcu naszego sukcesu. 
Pzdr

Obrazek użytkownika Niezalogowany

08-11-2021 [19:33] - Niezalogowany | Link:

"Tak na prawdę to zawsze musieliśmy sobie radzić sami"

Nie jest tak źle. Litwa jednoznacznie nas wspiera, nie tylko politycznie:

https://niezalezna.pl/417876-m...

Obrazek użytkownika Marek Kudła

08-11-2021 [18:37] - Marek Kudła | Link:

Oglądałem te zajścia na granicy, i to dziw, że pierwsze ataki zostały odparte ?!!  Polscy funkcjonariusze podbiegali do zasieków i z małych pojemniczków trzymających w dłoniach rozpryskiwali gaz łzawiący.  Ludzie, przy talich atakach funkcjonariusze powinni mieć butle z gazem na plecach i długie lance.  Z tyłu powinne być rozstawione polewaczki z zimną wodą, a żołnierze wyposarzeni w broń gładkolufową i granaty hukowe !
Wydaje się, że nasi generałowie bawią się w pzedszkole ?!!

Obrazek użytkownika sake3

08-11-2021 [19:50] - sake3 | Link:

Tak więc zasieki runęły pod naporem rozwscieczonych Białorusinów i imigrantów.Na filmach odznaczał się agresywny młodzieniec z łopatą którą atakował pogranicznika z pojemniczkiem a który z pewnością nie jest imigrantem sadząc z rysów.Nie sądzę by do rana polska obrona wytrzymała,Świat ma możliwość obejrzenia unikalnego sposobu przedostawania się migrantów szukających ,,lepszego życia''.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

08-11-2021 [20:04] - wielkopolskizdzichu | Link:

sake! Jakie widzisz rozwiązanie? Strzelanie z ostrych, czy poproszenie lewackich społeczeństw zachodnich o pomoc w dyslokacji migrantów?

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

08-11-2021 [20:57] - wielkopolskizdzichu | Link:

kudła ty chyba tu robisz za V kolumnę podszywającą się pod Prawdziwych Polaków.
Jeśli nie, jeśli się mylę to dziwnym jest, że do swych piersi wystawionych na putinowskie kule nie przytulony zostałeś przez tezeuszka i gośkę.
Coś to kr..a śmierdzi.

Obrazek użytkownika angela

08-11-2021 [19:44] - angela | Link:

Senat 14 dni, maksymalną ilość czasu przetrzymywal ustawę o budowie zapory na granicy, narażając teraz naszych zolnierzy na ataki Bialoruskich służb, poslugujacych  się emigrantami, jak zywymi tarczami. 
Ta antypolska opozycja gotowa sprzedać Polskę dla wladzy i pieniędzy. 

Obrazek użytkownika angela

08-11-2021 [19:48] - angela | Link:

Wóz strazacki na nich, a nie zabawa w kotka i myszkę. 
Zlac wodą na 15 m i nie dopuścić do drutów. 

Obrazek użytkownika Maverick

08-11-2021 [20:22] - Maverick | Link:

Poliniacy nie pamiętają jak miliony uciekały z PRL-u. Nikt im drutów kolczastych na drodze nie stawiał, a Ponieważ poliniaccy wasale razem z kabalarzami napadli nie tylko Na Irak ale i Afganistan są bezpośrednio odpowiedzialni za spowodowanie emigracji z Bliskiego wschodu i pólnocnej Afryki. Teraz udają aniołków i kochających Boga, gdy naprawdę wdrażają masońskie plany lucyferiańskie. Dlatego Polin w przyszłym konflikcie zostanie wymazany z mapy bo takie są masońskie plany, a oni jeszcze nadskakują tym masonom i lucyferianom. Ciekawy kraj, co nie zna własnej historii, tylko tą urabianą dla użytecznych idiotów poprzez masoństwo chazarsko-kabalistyczne, czyli trockistów pragnących jednego światowego rządu Lucyfera.

Obrazek użytkownika Maverick

08-11-2021 [23:34] - Maverick | Link:

https://usdaynews.com/celebrit...

Młody słowacki hokeista umarł na poszczepionkowy atak serca.