Covid 19 w natarciu, antyszcepionkowcy w szpitalach

W środę odnotowano 5559 nowych przypadków zakażeń, zmarło 75 osób. Prof. Włodzimierza Guta zapytano, czy oprzemy się czwartej fali zakażeń. – Gdybyśmy mieli 32 miliony (zaszczepionych) to można byłoby powiedzieć, że jesteśmy w miarę bezpieczni – powiedział na łamach mediów specjalista w zakresie mikrobiologii i wirusologii. Jak podał nam prof. Gut, "po trzeciej fazie badań wychodzi na to, że szczepionka działa lepiej niż oczekiwano".
W pełni zaszczepionych, czyli dwiema dawkami preparatów od firm Pfizer/BioNTech, Moderna i AstraZeneca lub jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson, są 19 756 793 osoby. Jedna dawka, jak podają medycy, daje pewne zabezpieczenie przed ciężkim przebiegiem. Z resztą żadna szczepionka z tych, które są nie chroni przed zakażeniem, tylko modyfikuje przebieg. Organizm jest przygotowany do przyjęcia ewentualnego zakażenia.

Według najnowszych badań naukowców ze Szwecji, ozdrowieńcy, którzy nie przyjęli szczepionki, po roku od zachorowania na Covid-19 nadal są odporni na koronawirusa. Wiosną 2020 r. naukowcy ze szpitala Danderyd przeprowadzili badania na obecność przeciwciał u 2 tys. pracowników medycznych. Według wyników, u 19 proc. z nich stwierdzono przejście objawowej lub bezobjawowej infekcji Covid. Prowadząca badania Charlotte Thalin podała, że można wnioskować, że „w badanej grupie po roku istnieje dobra odpowiedź przeciwciał po łagodnym przejściu infekcji”.

Przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia podawali, że szczyt czwartej fali epidemii Covid-19 przewidywany jest na przełom listopada i grudnia. Zastrzegano jednak, że nie należy się przywiązywać do prognoz, ponieważ poprzednie fale pokazały, że epidemia ich nie czyta.

Jeżeli 32 miliony się zaszczepi lub przechoruje. Nie mamy innego wyjścia, to zależy od ludzi. Nie chcą się szczepić, wybierają inną drogę uodpornienia ze wszystkimi konsekwencjami. Nawet, jakbyśmy w tej chwili zachęcili wszystkich i by się rzucili na punkty szczepień, to na sam widok igły nie uzyskujemy odporności. Potrzeba jest dwa tygodnie po pierwszej dawce, by cokolwiek zadziałało, a w rzeczywistości dopiero dwa tygodnie po drugiej dawce uzyskujemy to, na co nasz organizm pozwala

(https://niezalezna.pl/415555-e...)

Statystyki z innych krajów podają, że 99,5 proc. hospitalizowanych pacjentów z COVID-19 to osoby które zdecydowały się jednak nie szczepić. Obawiam się, że dojdziemy do takiej sytuacji, w której będziemy zmuszani odmawiać opieki osobom, które mają inne choroby np. problemy onkologiczne, przesuwać terminy operacji. Oczywiście dokonuje się tego w granicach bezpieczeństwa i dopóki system wytrzymuje, to się udaje.

(https://www.medonet.pl/koronaw...)

Skoro antyszcepionkowcy w sposób świadomy i celowy mimo możliwości nie zaszczepili się na Covid 19 gdy zachorują niech pokrywają z własnych środków pobyt w szpitalu, leczenie i rekonwalescencje. Dlaczego społeczeństwo ma płacić za ich głupotę. Przez ich głupotę blokują szpitale uniemożliwiając leczenia innych potrzebujących ludzi.

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Niezalogowany

21-10-2021 [09:59] - Niezalogowany | Link:

Antyszczepionkowcy na całym świecie to po prostu broń biologiczno-sabotażowa kremla.
Niszczą państwa od środka, szerząc zarazę i generując agresję i podziały.

Obrazek użytkownika tricolour

21-10-2021 [10:29] - tricolour | Link:

@nielog

Serio? Najwięcej niezaszczepionych, w wyniku czego najwięcej zachorowań, to okregi pisowskie. To też agentura kremla?

A może zwyczajna durnota? Nawóz wyborczy się nie szczepi, bo ciemny i uległ strachom, że szósta noga im wyrośnie.

Obrazek użytkownika Niezalogowany

21-10-2021 [11:30] - Niezalogowany | Link:

"Serio? Najwięcej niezaszczepionych, w wyniku czego najwięcej zachorowań, to okregi pisowskie. To też agentura kremla?"

Bełkoczesz i manipulujesz, ruski trollu. Ze statystyki pała, skoro wydaje ci się, że istnieje przyczynowy związek między ilością głosów oddawanych na PiS na danym obszarze, a ilością niezaszczepionych.
Poducz się, Lidl, bo kompromitacja goni kompromitacje i znowu twoi szefowie wymienią operatora za nickiem "tricolour" i znowu dadzą jakąś sierotę, co nie potrafi po polsku zdania sklecić.

Obrazek użytkownika Tomaszek

21-10-2021 [12:32] - Tomaszek | Link:

Duże miasta są nie bardzo PISowskie a chorują jak się masz . Widziałeś antyszczepionkowców na wsi ?

Obrazek użytkownika mjk1

21-10-2021 [10:04] - mjk1 | Link:

„… żadna szczepionka z tych, które są nie chroni przed zakażeniem, tylko modyfikuje przebieg. Organizm jest przygotowany do przyjęcia ewentualnego zakażenia”.
Dodam do tego, że zaszczepieni chorują, bo niezaszczepieni nawołują do nieszczepienia się i dlatego nikt inny tylko niezaszczepieni są w pełni odpowiedzialni za nieskuteczność szczepionek. „
Skoro antyszcepionkowcy w sposób świadomy i celowy mimo możliwości nie zaszczepili się na Covid 19 gdy zachorują niech pokrywają z własnych środków pobyt w szpitalu, leczenie i rekonwalescencje”.
Podobno już jest taki projekt w Ministerstwie Zdrowia.
Zostanie natychmiast przedstawiony Sejmowi, jak tylko wyliczą ile trzeba będzie zwrócić składek za ubezpieczenie zdrowotne wraz z odsetkami.
 

Obrazek użytkownika Marek Kudła

21-10-2021 [10:39] - Marek Kudła | Link:

Już ponad 3000 zakażeń dziennie na covid-19 w Polsce.  Codziennie umiera ok. 50 antyszczepionkowych tchórzy,  lewaków-wyborców PO !!!
 

Obrazek użytkownika Jabe

21-10-2021 [11:28] - Jabe | Link:

Czemu potrzeba odwagi, by się szczepić? No i w POPiS-ie raczej jest zgoda co do szczepień.

Obrazek użytkownika Niezalogowany

21-10-2021 [11:54] - Niezalogowany | Link:

"Czemu potrzeba odwagi, by się szczepić?"

Manipulujesz, ruski trollu.
Tchórzostwo antyszczepionkowców wynika z ich głupoty. Boją się tego, czego nie rozumieją, jak jakieś dzikusy.

Obrazek użytkownika Jabe

21-10-2021 [12:44] - Jabe | Link:

To nieuzasadniona opinia.

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

21-10-2021 [12:38] - Kazimierz Kozio... | Link:

codziennie umiera kilkaset Polakow na nowotwory, i kilkaset na choroby serca, ukladu krazenia i wylewy, cukrzyca i choroby watroby zabieraja tez wielokrotnie wiecej ofiar niz powiklania kowidowe. codziennie okolo 20 Polakow odbiera sobie zycie. znaczny wzrost zapadalnosci na choroby umyslowe - zaburzenia lękowe, depresja, alkoholizm, narkomania - jest istotnym powiklaniem medialnej histerii kowidowej prowadzacym do smierci po czasie w ktorym łatwo jest wyłgać sie z powiązania tych przypadlosci z rozpetana propagandą zarazy i majacych zwiazek ze skutkami spoleczno-ekonomicznymi retorsji pandemicznych.

niech paski w telewizorni pokazuja ile Polakow ostatniej doby zmarlo na raka, na choroby ukladu krazenia, ilu popelnilo samobojstwo, i ilu zmarlo na kowid bez chorob wpolistniejacych, wtedy odbiorca komunikatow bedzie mogl sobie wyrobic wlasne zdanie o poziomie zagrozenia i przefiltrowac wystapienia agitatorow.
 

Obrazek użytkownika Tezeusz

21-10-2021 [13:05] - Tezeusz | Link:

Dygresja.

"Serio? Najwięcej niezaszczepionych, w wyniku czego najwięcej zachorowań, to okregi pisowskie. To też agentura kremla?
A może zwyczajna durnota? Nawóz wyborczy się nie szczepi, bo ciemny i uległ strachom, że szósta noga im wyrośnie."

Pisze to kompletnie nawiedzony a może chory z powodu Covida. Ten wpis to lizanie dna od spodu

Trudno dyskutowsc z sowieckimi trolami typu trzykolorowy czy jebe, mkj1.
Niezaszczepieni  są to widac jak covid wali im w  mózg. Trzykolorowy to już prawie pogrom bezmózgowie.

Obrazek użytkownika tricolour

21-10-2021 [12:49] - tricolour | Link:

@Teze

Dziękuję za uznanie. To dla mnie norma, ale dziękuję. Zmartwić cię tylko muszę, że szczepiony jestem trzy razy. Więc i ciebie zachęcam choć pewnie brzydzisz się, że przyjmiesz nie dość, że taką samą szczepionkę, to jeszcze po mnie.

I wyobraź sobie, że modlisz się do tego samego Boga, co ja. Makabra, co? Jak ty to znosisz? 

Obrazek użytkownika u2

21-10-2021 [14:48] - u2 | Link:

"szczepiony jestem trzy razy"
"modlisz się do tego samego Boga, co ja"

Jakoś tego po tobie nie widać.

Obrazek użytkownika tricolour

21-10-2021 [15:02] - tricolour | Link:

@u2

Unikam kamer. Znaczy, nikt mnie nie chce filmować wiec nie dziw sie.

Obrazek użytkownika u2

21-10-2021 [16:23] - u2 | Link:

Unikam kamer. Znaczy, nikt mnie nie chce filmować

To unikasz, czy nikt ciebie nie chce filmować ? Siadasz w tylnym rzędzie ? Za kim ?

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

21-10-2021 [11:21] - Kazimierz Kozio... | Link:

wprawdzie panski samochod jest wciaz calkowicie sprawny ale istnieje prawdopodobienstwo 0.3 % ze moze zaniemoc w zwiazku z wiadomym zanieczyszczeniem powietrza. i nie licz na to ze sam potrafisz awarie usunac bo sluzba ochrony twoich dobr stoi na strazy twojego dobrostanu zeby ci pomoc wg obowiazujacych procedur. dlatego zaklinamy cie zebys natychmiast zmienil olej w twoim samochodzie na eksperymentalny po uzyciu ktorego spodziewamy sie ze silnik bedzie w 100% odporny na awarie wynikajace z pandemicznie wystepujacego zanieczyszczenia srodowiska. tylko zebys nie zapomnial podpisac oswiadczenia ze robisz to na wlasna odpowiedzilanosc. no i nie przejmuj sie kosztami specyfiku. panstwo czyli podatnik daje ci w gratisie a inflacja nie ma zadnego zwiazku z "gratisowa" obsluga pandemii.

ciezko jest prowadzic dialog z wyznawcami filozofii: wloz okulary przeciwsloneczne - wtedy osoby wokol ciebie beda zabezpieczone przed szkodliwym dzialaniem promieniowania slonecznego

 

Obrazek użytkownika Niezalogowany

21-10-2021 [11:57] - Niezalogowany | Link:

"wloz okulary przeciwsloneczne - wtedy osoby wokol ciebie beda zabezpieczone przed szkodliwym dzialaniem promieniowania slonecznego"

Panie Kazimierzu, nie tylko nie wie Pan i nie rozumie jak działają szczepienia, ale jeszcze chwali się Pan swoją niewiedzą publicznie. Naprawdę warto się doedukować w tym zakresie, by nie robić ze swojej osoby rozrywki.
Jest wiele miejsc w sieci, gdzie wszystko jest przystępnie wyjaśnione i nawet Pan zrozumie.

Obrazek użytkownika tricolour

21-10-2021 [12:34] - tricolour | Link:

@nielog

Hehehe... To jest ruski troll, tym razem kremlowski operator wylazł z Neo, a wlazł do Kazimierza.

I weź wstań. Pozycja kolankowo - łokciowa jest modna, ale Kai nie będziesz się podobał.

Obrazek użytkownika Niezalogowany

21-10-2021 [13:23] - Niezalogowany | Link:

Zacznij pisać z sensem, to może wyróżnię cię jakąś odpowiedzią. Na razie kontynuujesz strategię chowania się za bełkotem.

Obrazek użytkownika tricolour

21-10-2021 [13:44] - tricolour | Link:

@nielog

Komentujesz, a w zasadzie wybierasz co jesteś w stanie ogarnąć, wszystkie wręcz moje wpisy. Wynika zatem, że piszę z sensem, co jest zresztą oczywiste.

Gdybym pisał takie tępe bzdety jak kudła, to byś mnie lekceważył, jak jego.

W każdym razie dziękuję za publiczne przyznanie, że piszę z sensem. Szkoda tylko, że prawda wychodzi wam niechcący. Taki mamy klimat.

Obrazek użytkownika Niezalogowany

21-10-2021 [16:24] - Niezalogowany | Link:

"Komentujesz, a w zasadzie wybierasz co jesteś w stanie ogarnąć, wszystkie wręcz moje wpisy."
"W każdym razie dziękuję za publiczne przyznanie, że piszę z sensem."

Pozwól sobie, Lidl, na poznanie i zrozumienie różnicy między sensem semantycznym a syntaktycznym.

Kiedy bełkoczesz syntaktycznie, wtedy nie ma jak ci odpisywać, bo tworzysz wtedy tak zwane zdania beztreściowe.

A cała reszta twoich wypowiedzi to bełkot semantyczny: zdania z grubsza poprawne językowo, ale nie niosące żadnej prawdziwej treści.

To jest właśnie standardowy dla ciebie rodzaj bełkotu, który dla rozrywki ja i inni tutaj obalamy.

Czy już pojąłeś, Lidl?

Obrazek użytkownika tricolour

21-10-2021 [17:29] - tricolour | Link:

@nielog

Przede wszystkim nie jesteś w liczbie mnogiej. No chyba, że insynuacja, że ja to jakiś wirtualny byt pisany przez operatorów, jak to ująłeś, to twoj przypadek. Ciebie pisze wiele osób? Tak? Nie? Moim zdaniem nie więc się jakoś otrzepnij, ogarnij i pisz od siebie bez podpierania się bandą: ty coś chcesz obalać, ty piszesz, ty masz rozrywkę. Ty. Nie wy. Ja jestem tricolour, ty jesteś niezalogowany. Dwie osoby, dwa widzenia świata.

Nie podoba ci się moj sposób widzenia i komentowania? To pociągnij mnie, jak w aikido, przewróć mnie moją własną energią, pozwól bym sam się nadział na własny nóż. Zapytaj, wezwij do doprecyzowania, bym się zapętlił, zamotał i przewrócił. I wtedy się śmiej, bo będzie z czego. Może nawet pośmiejemy się razem.

A ty stoisz jak baran. No przepraszam, tylko na tyle cię stać? Nie jestem Lidl.

Obrazek użytkownika Niezalogowany

21-10-2021 [17:40] - Niezalogowany | Link:

"Przede wszystkim nie jesteś w liczbie mnogiej."

Polski język ciężki dla ruskiego trolla? Napisałem wyraźnie: "Ja i inni". Liczba mnoga, bo nie tylko ja cię tutaj ośmieszam i demoluję twoje bzdury.

"ty coś chcesz obalać, ty piszesz, ty masz rozrywkę. Ty. Nie wy. "

Jest akurat inaczej. Nie ja jeden mam rozrywkę i nie ja jeden kładę cię tu regularnie na deski.

"pozwól bym sam się nadział na własny nóż"

Pozwoiliłem ci się nadziać na WB Electronics :)

"Nie jestem Lidl."

Na pewno? Wyraz "Lidl" dominował często w twoich bełkotach. Tak jakoś się zasugerowałem.

Obrazek użytkownika tricolour

21-10-2021 [18:08] - tricolour | Link:

@nielog

To się źle zasugerowałeś. Lidl wraz z Biedronką to sto miliardów zlotych rocznie dla obcego właściciela. Mnie to przeszkadza i dlatego o tym piszę.

No dobrze - co konkretnie produkuje WB? Chętnie się dowiem. Konkret. Mam w domu kilka SSD Goodram i nawet - przyznaję - nie wiedziałem, że to polski wyrób. Podobnie jak pendraki, tych to mam z pięćdziesiąt - taka praca. I fajnie.

Ale jakie układy scalone?

Obrazek użytkownika Pers

21-10-2021 [18:30] - Pers | Link:

tricolour
Chce ci się z tym desantem dyskutować?
Mi już się znudziło. W końcu ile można zaorywać niepełnosprawnych umysłowo?...

Obrazek użytkownika tricolour

21-10-2021 [20:22] - tricolour | Link:

@Pers

Nie, przyjacielu. Z faktu, że ktoś ma inne zdanie, nie wynika, ze jest niepełnosprawny umysłowo. Natomiast ze sposobu pisania może wynikać jak wielkim jest chamem lub jak bardzo jest skrzywdzony, skrzywiony czy też sfrustrowany. Powodów może być wiele.

To są różne rzeczy.

Obrazek użytkownika Niezalogowany

21-10-2021 [21:01] - Niezalogowany | Link:

"Mi już się znudziło. W końcu ile można zaorywać niepełnosprawnych umysłowo?..."

Skoro mi się podkładacie, to was oram :)

Obrazek użytkownika Niezalogowany

21-10-2021 [18:48] - Niezalogowany | Link:

"@nielog"

Kto to jest "nielog", Lidl?

"Ale jakie układy scalone?"

Specjalnego przeznaczenia: komunikacja wojskowa, lotnictwo, komunikacja tajna, kryptografia sprzętowa, elektronika nawigacyjna, mikroukłady RTOS. I wiele innych, ale margines jest zbyt mały, by pomieścić listę.

Obrazek użytkownika tricolour

21-10-2021 [20:16] - tricolour | Link:

@niezalogowany

Ja Lidl, ty nielog. Ale skoro ci to przeszkadza albo nie przeszkadza, ale warto ucywilizować rozmowę, to chętnie włożę wiecej pracy w twoj dłuższy nick. W zamian zostanę - równie chętnie - tricolourem.

Czyli produkują specjalizowane półprzewodniki do zastosowań militarnych. Wspaniale. Mam na półce katalog firmy Burr-Brown z czasów gdy dla politechniki robiliśmy syntezer z hoppingiem częstotliwości, a sposób zmiany częstotliwości generował sprzętowy dekoder DES Intela. Do zastosowań militarnych właśnie.

Skoro ktoś w kraju robi to od zera, to bardzo dobrze. Tak powinno być.

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

21-10-2021 [17:41] - Kazimierz Kozio... | Link:

chyba trzeba poczciwcom bardziej przystepnie...
wyobraz sobie ze z prawdopodobienstwem 99.97% (lub 3 osob sposrod 10000) nie popuscisz w majtki ale tak na wszelki wypadek pracodawca lub ustawodawca żąda zebys na wszelki wypadek chodzil w pampersie. nastepnie wyobraz sobie ze tlumacza ci potrzebe noszenia pampersa azeby twoi sasiedzi czuli sie bezpiecznie kiedy im samym mogloby zdarzyc sie popuscic w majtki 

Obrazek użytkownika Jabe

21-10-2021 [11:30] - Jabe | Link:

Zbliża się listopad – czas wzmóc zakazy!

Obrazek użytkownika Tezeusz

21-10-2021 [12:56] - Tezeusz | Link:

Czas wzmóc w listopadzie nakaz mądrości dla niektórych  NB patrz np. @ Jebe

Obrazek użytkownika Tezeusz

21-10-2021 [13:01] - Tezeusz | Link:

kochajmy antyszczepionkowców tak szybko odchodzą

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

21-10-2021 [17:14] - Kazimierz Kozio... | Link:

jezeli ktos nagabuje cie do przyjecia jakiegos nieobojetnego medycznie specyfiku, przy tym zupelnie nie interesujac sie twoim aktualnym stanem zdrowia to wiedz ze nie masz do czynienia z medykiem a z dilerem specyfiku. zadziwiajace ze w przypadku narkotykow i dopalaczy taka dilerka napawa oburzeniem a w przypadku eksperymentu medycznego wszystko ma byc w jak najlepszym porzadku

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

21-10-2021 [17:25] - Kazimierz Kozio... | Link:

juz wkrotce bedziecie palic na stosie wspolczesne czarownice a jako dowod czarow wasz trybunal sprawiedliwosci uzna dobry stan zdrowia czarownicy/czarodzieja pomimo braku szczepienia i pomimo nienoszenia maski

Obrazek użytkownika Tezeusz

21-10-2021 [18:04] - Tezeusz | Link:

,@Kaziu co ty za bzdury piszesz:
"juz wkrotce bedziecie palic na stosie wspolczesne czarownice a jako dowod czarow wasz trybunal sprawiedliwosci"

Kto chce piłować katolikow, dorzynac watachy, wypier..i pluc na ludzi...mordować dzieci kto ? POpaprancy , dewianci, pedalstwo, bydło  sowieckie.
Weź sobie Melisę wypij piwko i nie pisz bzdur !

 

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

21-10-2021 [19:08] - Kazimierz Kozio... | Link:

to puste deklaracje ze chcesz kochac nieszczepionych bo tak szybko odchodza. cos jak zapewnienia naszej wladzy ze nie oddadza guzika a rzeczywista stanowisko to ugiete kolana i uszy po sobie przed macherami brukselskimi i kilku innymi obiecujacymi frukta w razie odstawienia od zloba

Obrazek użytkownika Tezeusz

22-10-2021 [13:52] - Tezeusz | Link: