Opary kłamstwa i absurdu w Parlamencie Europejskim!

Miałem pisać o czymś innym, ale ten, kto miał dzisiaj szansę wysłuchania słów polskiego premiera a tym bardziej po jego przemówieniu prześledzenia tzw. "dyskusji" o Polsce, to po prostu musiał odnieść wrażenie, że przeciwnicy Polski w Europarlamencie poruszają się w oparach hipokryzji, kłamstwa i absurdu oraz nie mają żadnego pojęcia, co w Polsce się dzieje.   

"Szefowa KE Ursula von der Leyen podczas debaty w PE oświadczyła, że wyrok polskiego Trybunału Konstytucyjnego kwestionuje podstawy Unii Europejskiej. Jak dodała, po raz pierwszy trybunał państwa członkowskiego uznał, że traktaty unijne są niezgodne z konstytucją krajową. „Nie uznajemy polskiego Trybunału Konstytucyjnego za niezależny” - oznajmiła we wtorek podczas debaty w Parlamencie Europejskim przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen [1]".

Tymczasem wcześniej takie orzeczenia w szczególnych przypadkach zapadały też w Niemczech, ale "podobne wyroki, wskazujące na prymat prawa krajowego nad unijnym, zapadały (oprócz Niemiec - dop:kj) m.in. we Francji, Czechach, Włoszech, Hiszpanii, czy na Litwie (...)  w kwietniu tego roku, francuska Rada Stanu będąca odpowiednikiem najwyższego sądu administracyjnego, orzekła w uzasadnieniu decyzji dot. zbierania danych przez operatorów komórkowych, że francuska konstytucja pozostaje nadrzędna wobec prawa europejskiego. 8 czerwca rumuński Trybunał Konstytucyjny wydał wyrok w sprawie przepisów ustawy dot. ustroju sądów, stwierdzając, że prawo UE nie ma pierwszeństwa nad rumuńską konstytucją (...) W styczniu 2020 r. Sąd Najwyższy Hiszpanii odrzucił wyrok TSUE w sprawie w sprawie Oriola Junquerasa, który został wybrany na europosła dając do zrozumienia, że porządek prawny Hiszpanii jest ważniejszy niż unijny" [2].

I jak mają się te fakty do kłamstwa i hipokryzji Pani Ursuli von der Leyen, która stwierdziła, że: orzeczenie polskiego TK jest przypadkiem, kiedy "...po raz pierwszy trybunał państwa członkowskiego uznał, że traktaty unijne są niezgodne z konstytucją krajową"?

"Chcę podziękować wielu Polkom i Polakom, którzy wyszli na ulice i pokazali, że jest inna Polska. Setki tysięcy pokazały swoje twarze na ulicach Warszawy i nie tylko. Chcę podziękować Donaldowi Tuskowi za to, że nawoływał do tych demonstracji. To byli prawdziwi patrioci pod dumną polską flagą, ale również z barwami europejskimi. Patriota nie musi być nacjonalistą. Jest przekonanym Europejczykiem, jeśli jest patriotą — mówił natomiast szef frakcji EPL Niemiec Manfred Weber" [3].

No tak... czego można było się spodziewać po takim polityku? A już te "setki tysięcy demonstrantów" na ulicach Warszawy rozśmieszyło mnie do łez, ale niestety przeciwnicy Polski ciągle o tym przekonują i wielu z nich w to rzeczywiście uwierzyło.

Na koniec zaś tego krótkiego przeglądu krytycznych wypowiedzi polityków zagranicznych o Polsce warto wskazać - a jakże, naszego "dobrego" znajomego - Guy'a Verhofstadt'a, który był raczył porównać PiS do Targowicy mówiąc: "To mi mocno przypomina coś bardzo dramatycznego w historii Europy, z końcem XVIII w., kiedy Polska zniknęła z map Europy. Fatalna mieszanka złego zarządzania, zagrożenia zewnętrznego i zdrady konserwatystów, którzy nie chcieli zaakceptować nowoczesnej polskiej konstytucji" [4]. 

Na szczęście znalazło się też wielu, którzy bronili naszej Polski a nawet przestrzegali, żeby nie drażnić w ten sposób krajów naszej części Europy. Np. holenderski polityk z frakcji Europejskich Konserwatystów i Reformatorów, Robert Roos, który uznał, że wyrok polskiego TK nie powinien wzbudzać kontrowersji. "W ubiegłym roku podobne wnioski sformułował niemiecki Federalny Trybunał Konstytucyjny. Prawdziwie kontrowersyjna decyzja zapadła w Luksemburgu [w TSUE]. Europejscy sędziowie ingerują w sprawy polskiego wymiaru sprawiedliwości, co wykracza poza kompetencje traktatowe [5]. 

Podobnie wyrażał się też francuski eurodeputowany Zjednoczenia Narodowego Nicolas Bay twierdząc, że: "Polski Trybunał Konstytucyjny pokazał wreszcie, gdzie jest miejsce Unii Europejskiej. Wspólnota składa się z krajów suwerennych, które mogą podejmować niezależne decyzje i nie wszystkie kompetencje leżą w rękach brukselskich urzędników (...) Nie będzie polexitu ani dosłownego, ani politycznego. Polska to wspaniały kraj, który odegrał ogromną rolę w historii Starego Kontynentu. Wielokrotnie to było udowodnione, począwszy od wspaniały wiktorii pod Wiedniem w 1683 r [6]" czy też węgierski europoseł Tamás Deutsch, który stwierdził: "Dziś jestem Polakiem. Widzimy, ze to przedstawiciele elit zachodnich, które wrzuciły nas w ramiona komunizmu, dyskutowały z Jaruzelskim, kiedy my żyliśmy w dyktaturze. Kto wtedy walczył z dyktatorami? Do czego są zdolni dziś? (...) Widzimy kolejną falę pandemii, mamy kryzys energetyczny i ci znowu chcą prześladować Polaków, Węgrów tymi kalumniami. My zyskaliśmy naszą swobodę dzięki naszymi działaniami i będziemy jej bronić przed wami znowu" [7].

Zostawmy teraz polityków zagranicznych i skupmy się na polskich reprezentantach totalnej i czerwonej opozycji, bo to, co oni wyprawiają jest po prostu obrzydliwe i tak winniśmy to oceniać. Obrzydliwe wobec Polski, Polaków i instytucji państwa polskiego. Dla mnie to jest zdrada i zgadzam się z premier B. Szydło, która na forum europejskim dziś powiedziała: "Wstyd mi za tych polskich eurodeputowanych, którzy stąd i tutaj atakują Polskę, swoją ojczyznę" [8].

Nie mam zamiaru się zbytnio o nich rozpisywać, natomiast warto przytoczyć niektóre wypowiedzi.

R. Biedroń rzekł tedy: "... ze Strasburga wysyłamy mu przesłanie, ze Strasburga „with love”: figę z makiem dostaniecie, jeśli będziecie prześladować kobiety, jeśli nie szanować niezależności sądów, jeśli będziecie podnosić rękę na mniejszości" [9]. Tak gaworzył zwracając się pośrednio do Jarosława Kaczyńskiego wspominając jednocześnie, że ""Lech Kaczyński w grobie się przewraca jak słyszy to, co zrobiliście z Unią Europejską (...) Zaatakował pan (PMM) bezpardonowo wspólnotę. Wpisał się pan bezpardonowo w coś, co przynosi Polkom i Polakom dzisiaj wielki wstyd, obrzydliwą retorykę, w której pana koledzy i koleżanki nazywają flagę Unii Europejskiej „szmatą”, Unię Europejską „wyimaginowaną wspólnotą”, a miejsce, w którym dzisiaj jesteśmy „brukselskim okupantem"" [10].

Niech Pan Panie Biedroń wskaże czy w kierownictwie PiS jest - obok nieistotnych jednostek - choć jakaś aprobata nazywania flagi Unii Europejskiej „szmatą”, Unię Europejską „wyimaginowaną wspólnotą”, a miejsce, w którym dzisiaj jesteśmy (Strasburg) „brukselskim okupantem""? Podobno jakiś doradca rządu to powiedział, ale kto?

Stary komuch M. Belka raczył zagaworzyć do Ursuli von der Leyen: "Przemówienia Morawieckiego to potok kłamstw i półprawd. W Polsce się do tego przyzwyczailiśmy, jednak pani nie może się przyzwyczajać. Czas na bycie zaniepokojonym już minął" [11]. 

Panie M. Belka! Niech Pan wskaże gdzie premier kłamał lub mówił półprawdy? No może czas pokazać taki przykład!

Oczywiście znalazło się też miejsce na kolejnego komucha L. Millera: "Gdy Unia jest zjednoczona Polska jest chroniona.  Próby zagrożenia jedności europejskiej są złowrogie. Pan Morawiecki sprzedaje kłamstwa. To sposób na wyprowadzenie Polski z UE" [12]. 

I znów kłamstwo! Ja nie spotkałem się z jakąkolwiek wypowiedzią przedstawicieli obecnej władzy, która akceptuje Polexit. I jakkolwiek mam tu z rządem trochę odmienne zdanie, to jednak przypisywanie PiS-owi chęci Polexitu jest po prostu kłamstwem. I i znów powtarza się oszczerstwo, że premier M. Morawiecki kłamie? Jakiś dowód panie Miller?

Radosław Sikorski zwrócił się również do polskiego premiera: "Panie premierze, czy wypełni pan orzeczenie TSUE, zlikwiduje Izbę Dyscyplinarną SN, przywróci uczciwych sędziów i powróci do europejskiego porządku prawnego? [13]. 

Oj Panie R. Sikorski! Zadaje pan pytanie, które tak naprawdę jest pytaniem o to czy Polska jest suwerenna czy już nie. Ja jednak mam nadzieję, że jednak jeszcze suwerenna. Tym bardziej, że jest wiele krajów w UE, które wielu orzeczeń TSUE nie wprowadzały w życie i nikt się do nich nie doczepiał. 

No i na koniec smaczek: europeseł A. Halicki zarzucił premierowi kłamstwa a w końcówce swojego przemówienia (nagle ją wygłosił po angielsku) stwierdził, że na polskie ulice wyszło 84% Polaków broniących UE. Mam nadzieję, że  tłumaczenie było zgodne z jego wypowiedzią i jeżeli tak było, to może być kwintesencją podsumowania [14]. A. Halicki zarzuca premierowi jakieś kłamstwa nie wskazując jakie (oprócz jakiejś uwagi na temat sędziego Milewskiego) a sam okłamuje Parlament Europejski. 

Jednak warto było wysłuchać premiera. Szczegółowo jego wypowiedzi nie analizowałem, ale można tą wypowiedź obejrzeć już na YouTube: 

https://www.youtube.com/watch?v=Efh5fmIgbEc

Natomiast jeszcze bardziej było warto wysłuchać debaty po przemówieniu premiera. Szkoda, że częściej nie mamy okazji oglądać takiego przedstawienia. Sądzę, że w przypadku, kiedy jest jakakolwiek dyskusja o Polsce w Europie to winna on być transmitowana. Bo to jaki kłamliwy bełkot na temat Polski wydobywa się z ust większości eurodeputowanych jest pokazem ich ignorancji, obłudy, hipokryzji, kłamstwa i absurdu. I niestety przyczyniają się do takiego spojrzenia na nasz kraj nasi totalni posłowie europejscy. To przykre i Polacy zawsze winni mieć możliwość ich wysłuchania. Może wtedy radykalnie zmalałoby dla nich poparcie. 

Polska jest dziś w takim miejscu, że nie może się poddać atakowi UE. Bo tak naprawdę po trupie Polski skończy się definitywnie już jakiekolwiek marzenie o Europie Ojczyzn a zwycięży chora idea Jednego Sfederalizowanego Państwa Europa: bez państw, narodów, wiary, indywidualności, suwerenności i niepodległości. 

[1] https://wpolityce.pl/swiat/570...
[2] https://www.gazetaprawna.pl/wi...
[3] https://wpolityce.pl/swiat/570...
[4] https://wpolityce.pl/polityka/...
[5] https://niezalezna.pl/415314-h...
[6] https://wpolityce.pl/polityka/...
[7] Tamże
[8] https://wpolityce.pl/swiat/570...
[9] https://wpolityce.pl/swiat/570...
[10] Tamże
[11] https://www.polsatnews.pl/wiad...
[12] https://twitter.com/LeszekMill...
[13] https://www.polsatnews.pl/wiad...
[14] https://www.youtube.com/watch?...

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad... 
© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw) 
http://krzysztofjaw.blogspot.com/ 
kjahog@gmail.com
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

19-10-2021 [19:01] - u2 | Link:

"I jak mają się te fakty do kłamstwa i hipokryzji Pani Ursuli von der Leyen"

Pani von der Leyen została wybrana dzięki ... Polsce, która zgodziła się na jej kandydaturę. Pani von der Leyen to zaufana kanclerzowej Merkel.

Jak już pisałem na NB kanclerzowa Merkel to wyjątkowo antypolski polityk, pomimo jej polskich korzeni. Ale może właśnie dlatego. Niemcy z odzysku są nieprzejednani wobec Polski.

Obrazek użytkownika tricolour

19-10-2021 [19:07] - tricolour | Link:

@u2

No, to jest nasze kolejne zwycięstwo w stosunku 1:27. Mnie się to wszystko bardzo podoba, bo to są puzzle układające się w wielki, ale mroczny obraz.

Obrazek użytkownika Tomaszek

19-10-2021 [22:24] - Tomaszek | Link:

A co ? Chciałeś se puścić bengala jak w awatarze i gazu zabrakło ?  No problem mrok mija rano . Nie mylić z pomrocznością , Ta w PE jeszcze długo .

Obrazek użytkownika tricolour

19-10-2021 [22:33] - tricolour | Link:

Bingo. Razem z twoją córką.

Obrazek użytkownika Tomaszek

20-10-2021 [11:36] - Tomaszek | Link:

Od mojej rodziny wara tobie chamie .

Obrazek użytkownika angela

19-10-2021 [19:16] - angela | Link:

Tylko ze mielismy do wyboru  pomiedzy Timmermansem, a Ursulą von der Leyen. 
 

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

19-10-2021 [19:47] - krzysztofjaw | Link:

No niestety, ale jak się okazuje to też ta Niemka pozostaje jednak Niemką. 
Pzdr

Obrazek użytkownika Tomaszek

20-10-2021 [11:49] - Tomaszek | Link:

Zamiast Dżumy wybraliśmy Tyfus . Taki był wybór niestety tylko .

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

19-10-2021 [19:22] - krzysztofjaw | Link:

"Niemcy z odzysku są nieprzejednani wobec Polski". Niestety też się o tym realnie przekonałem w czasie mojej pracy zawodowej w niemieckiej firmie. 
Pzdr

Obrazek użytkownika J z L

19-10-2021 [19:37] - J z L | Link:

Tak zwana debata w Parlamencie Europejskim przypominała zebranie kolektywu stalinowskiego Związku Młodzieży Polskiem z potężnym dodatkiem teutońskiej buty i głupoty. Brakowało tylko strojów organizacyjnych -  białych koszul  i czerwonych krawatów.  Szkolne zebrania ZMP widziałem podglądając przez uchylone okno, teutońska buta wiała z każdego zdjęcia w rocznikach Volkischer Beobachter wykorzystywanych do rozpalania w piecu. Teraz oglądałem powtórkę utrzymaną w tym samym klimacie wdeptywania w błoto. Stanęło mi przed oczami znane zdjęcie Witolda Pileckiego na sali sądowej. Uderzał deficyt argumentów merytorycznych. Nawet u przewodniczącej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen, która bezczelnie groziła polskiemu rządowi twierdząc, że broni polskich obywateli. Nad salą uniósł się duch Himmlera stającego w obronie Volksdeutschów przed "bandytami". Tylko jednej rzeczy zabrakło - samokrytyki biczowanego, na którego już wydano wyrok

https://niepoprawni.pl/blog/rafal-brzeski/kolejna-wojna-na-razie-informacyjna

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

19-10-2021 [19:49] - krzysztofjaw | Link:

To naprawdę były Himalaje absurdu. Ale tak naprawdę w tej debacie występowali Ci sami, co zawsze a sala świeciła pustkami. 
Pzdr

Obrazek użytkownika tricolour

19-10-2021 [19:05] - tricolour | Link:

Wy jak zwykle uważacie się za najmądrzejszych, a w istocie jest odwrotnie.

Właśnie do nagrody Nike nominowana jest książka "Kajś...". No i wyłania się oczywisty wniosek, że dla Ślązaków Polska nie jest najważniejszą sprawą.

Ma więc rację Verhofstadt. Może zna naszą historię lepiej niż tuzin rodzimych prawicowców?

Idzie nowe.

Obrazek użytkownika Tomaszek

19-10-2021 [22:35] - Tomaszek | Link:

Jego zaćpany rząd gówno może to straszy nas rozbiorem przez innych  . Jego Holandią dawno rządzą trafikarze trawy i alfonsi . I zmiana nazwy państwa nic tu nie pomoże , bo dziwka dalej jest dziwką , tylko nazywa się inaczej . 
 

Obrazek użytkownika Tomaszek

20-10-2021 [11:47] - Tomaszek | Link:

Jego zaćpany rząd gówno może to straszy nas rozbiorem przez innych  . Jego Holandią dawno rządzą trafikarze trawy i alfonsi . I zmiana nazwy państwa nic tu nie pomoże , bo dziwka dalej jest dziwką , tylko nazywa się inaczej . 
P.S. 
I dalej rozdaje dupę nalewo i na prawo . Na lewo zdecydowanie więcej .
 

Obrazek użytkownika Ryan

20-10-2021 [07:15] - Ryan | Link:

 tricolour
Czy twoje antypolskie zbydlęcenie to taki sposób na zaistnienie

Obrazek użytkownika J z L

20-10-2021 [08:27] - J z L | Link:

Komuniści uczą demokracji. Niemcy uczą o wrażliwości do drugiego człowieka.
Francja uczy odwagi.
To jest ta UE

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

20-10-2021 [10:45] - krzysztofjaw | Link:

"Komuniści uczą demokracji. Niemcy uczą o wrażliwości do drugiego człowieka.
Francja uczy odwagi."
Śmieszne, nie?
Pzdr
 

Obrazek użytkownika Tomaszek

20-10-2021 [11:45] - Tomaszek | Link:

JzL . Tylko dzięki żartowi feldmarszałka Keitela w akcie bezwarunkowej kapitulacji z 8.05.1945 Francuski podpis widnieje po stronie aliantów . Bo Keitel stwierdził że nie ma nic przeciwko żeby Francuz  de Tessigny podpisał się pod jego autografem i po jego stronie aktu . Zrobił se Keitel żart i żabie skrzydła urosły .

Obrazek użytkownika angela

19-10-2021 [19:11] - angela | Link:

Panie Premierze,  jesteśmy z Panem, jesteśmy z Rządem .
Nie ma zgody Polaków na utratę suwerennosci.
Polacy nie wybierali Niemców Francuzów czy Hiszpanow zeby rządzili naszym krajem.
Mamy swoją Konstytucje, wybranych polityków i jasno okreslone przepisy w ktorych Unia moze decydowac.
POLACY SĄ DUMNI ZE  SWOJEGO PREMIERA!!!  że walczy dla Polaków dla Polski przeciw zniewoleniu unijnemu. 
 

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

19-10-2021 [19:44] - krzysztofjaw | Link:

Mam nadzieję, że wygramy tą walkę, ale będzie naprawdę trudno.
Pzdr

Obrazek użytkownika angela

19-10-2021 [20:21] - angela | Link:

Wygramy, trzeba przetrzymać i rozmawiac z nowym rzadem niemieckim,   a Polska jest w takiej kondycji finansowej, ze spokojnie przeczeka drżączkę   antypolskiej opozycji, bo to na ich wniosek jest cala ta awantura.

Obrazek użytkownika Maverick

19-10-2021 [19:18] - Maverick | Link:

Nie wszyscy ocipieli w Polsce i dlatego  wielu rozumie że Unia to jest nieistotna przypubówka globalistów, której celem jest zniszczenie narodów.
https://www.youtube.com/watch?...

Czy Polacy to naprawdę tak ocipieli. Wierzyli w okrągły stół, w Solidarność, w KOR, w potrzebę inwetorów strategicznych, we Franki, w UNIE, w NATO , a nic z samodzielnego myślenia.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

19-10-2021 [19:52] - krzysztofjaw | Link:

Duża część Polaków to... przykre to mówić... bezwolni i i z brakiem indywidualizmu po prostu idioci. Ale też jest część zdrajców i cynicznych nihilistów i hedonistów, dla których srebrniki są najważniejsze, nawet kosztem zdrady naszej Ojczyzny. Ich się już nie pozyska. Próbowałem wiele razy i niestety przekonałem może 2% z nich. 
Pzdr

Obrazek użytkownika Maverick

20-10-2021 [17:46] - Maverick | Link:

Nie mogę pojąc tych wasalących się obcym i kto ich wybiera?  Nie ma tradycji chyba jednoczenia ludzi wokól wspólnego celu, jakim jest dobrobyt i cieszenie się z owoców własnej pracy a nie pozwalanie obcym aby decydowali  z ile taj naszej pracy mamy im oddać. To chyba pozostałość mentalności komuszej że jest jakiś obiad za darmo bo w Uni dają. Nic nie ma za darmo. Wszystko co teraz dostaniemy słono w przyszłości za to zapłacimy. Pewnieci co tak plują na Polską w tej wieży Babel pewnie już sprzedali duszę Lucyferowi.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

19-10-2021 [19:21] - NASZ_HENRY | Link:

Prawdopodobnie Ursula Gertruda von der Leyen  jest ciężko chora, pomódlmy się za jej powrót do zdrowia ☺☻
 
 

Obrazek użytkownika J z L

19-10-2021 [19:23] - J z L | Link:

Nie o praworzadność tu chodzi, tylko o to, że rządzi PIS w Polsce
Ruj im na grób

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

19-10-2021 [19:45] - krzysztofjaw | Link:

Dokładnie tak jest. PiS jest chyba największą "solą w oku" lewackich elit unijnych. 
Pzdr

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

19-10-2021 [19:35] - Ula Ujejska | Link:

Dzisiejszy "Süddeutsche Zeitung" - Kurt Kister komentuje euro debatę
Nie ma prawie żadnych możliwości nałożenia sankcji

Polska chce innej Europy - a prawda jest taka, że nie jest osamotniona w tym pragnieniu. Niemcy są na drugim końcu spektrum i mogą nie rozumieć, że legalizacja Europy nie jest postrzegana jako błogosławieństwo. Dla przyszłego rządu federalnego i Komisji jest to jednak również część gorzkiej świadomości: nie ma prawie żadnej możliwości nałożenia sankcji. Aby wdrożyć mechanizm praworządności w jego najbardziej nieszkodliwej formie, Radzie brakuje większości czterech piątych członków. W przypadku surowych sankcji wymagania są jeszcze mniejsze do spełnienia. W ten sposób rozpoczyna się ciężka walka o istnienie UE. Czas umiarkowania kończy się wraz z erą Merkel, najwyraźniej Polska i jej sojusznicy (nie tylko Węgry, ale także Słowenia czy inni środkowi Europejczycy) czują się teraz wystarczająco silni, aby zdemontować maszynerię zgodnie ze swoimi pomysłami. Właściwa reakcja na tę prowokację musi być dobrze przemyślana. Pewne jest to, że musi ona zostać sformułowana zdecydowanie w Berlinie. Wrażliwość Polski jako narodu wciąż poszukującego musi być brana pod uwagę - ale jej własne interesy liczą się teraz jeszcze bardziej. Powrót do państwa narodowego i do prawnej mozaiki Europy stoi w groteskowym kontraście z globalną dynamiką i doświadczeniem historycznym , które uczyniło Polskę tak bolesną.

 
 

Obrazek użytkownika Jan1797

19-10-2021 [21:17] - Jan1797 | Link:

„Powrót do państwa narodowego i do prawnej mozaiki Europy stoi w groteskowym
kontraście z globalną dynamiką i doświadczeniem historycznym,”

Droga Ulu,
Wrażliwość Polski jako narodu pozwoliła na akceptację niemieckiego połączenia
-to powinno dotrzeć do świadomości Niemców w EPL. O jakim doświadczeniu
historycznym wspomina Kister? Bezmyślnie rozpoczynają walkę nie o UE a wojnę
o której wspomniał Kącki i marzy Putin?

Obrazek użytkownika Pers

19-10-2021 [19:57] - Pers | Link:

Pan premier Morawiecki jak każdy porządny szuler zalicytował wysoko, żeby miał z czego schodzić.
To był świetny ruch dla fanów PiS, pokazał znowu jak ostro walczy o polską suwerenność. 
Jak dobrze pamiętam to zgodził się na "mechanizm warunkowości" wtedy jak załatwił dla Polski kupę szmalu i obronił naszą suwerenność.
Teraz będzie dokładnie tak samo - pokrzyczał z mównicy, uszczęśliwił fanów PiS a potem wszystko będzie tak jak życzy sobie Bruksela.
Smutne ale prawdziwe...

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

19-10-2021 [22:25] - krzysztofjaw | Link:

Może i tak być, ale zobaczymy. 
Pzdr

Obrazek użytkownika Jabe

20-10-2021 [10:33] - Jabe | Link:

Dlatego należy pytać, co już zrobiono, nie o deklaracje i plany.

Obrazek użytkownika Niezalogowany

20-10-2021 [10:19] - Niezalogowany | Link:

"pokrzyczał z mównicy, uszczęśliwił fanów PiS a potem wszystko będzie tak jak życzy sobie Bruksela."

Kłamiesz i manipulujesz, ruski trollu. Naczelnik Kaczyński walczy o Polskę wspólnie z całym PiS, o czym świadczy skala ataków na niego i na PiS. Te miotanie się Międzynarodówki przeciwko Dobrej Zmianie jest certyfikatem jakości.

Jak życzy sobie Bruksela to było za gauleitera Tuska. A on nawet nie krzyczał, tylko posłusznie wykonywał rozkazy dawnych przełożonych że STASI. Krzyczał za to na Polaków, tych do których kazał strzelać gdy protestowali i tych, których torturowała tuska policja.

Obrazek użytkownika J z L

19-10-2021 [20:00] - J z L | Link:

Pokrzyczeli, pogrozili czerwonymi paluchami, to teraz .....wypierdalać .
Tyle wam zostało czerwona hołoto.
Gówno możecie, a jeśli już to będzie to niezgodne z traktatami UE jakie podpisała Polska.

Wszyscy WON

Obrazek użytkownika angela

19-10-2021 [20:06] - angela | Link:

Czy Premier Mateusz Morawiecki pojechał zeby przemówić do  unijnych biurokratów?  Uważam ze nie tylko, bo dzieki tej dyskusji o Polsce, wielu ludzi nie tylko w Polsce zobaczylo co Unia moze robić z kazdym panstwiem.
I niech nie cieszą się ci mali, przyczajeni ze akurat  im się nie dostało, bo w niedlugim czasie moze i ich dotknąć taka nieprzyjemnosc. Jak wtedy Polska ma sie zachować, tez  siedzieć cicho jak będą pastwić się nad ich krajem.
Gdzie byla Szwecja  Litwa i Łotwa i inne kraje, moze coś przeoczyłam. 

Obrazek użytkownika Jan1797

19-10-2021 [21:20] - Jan1797 | Link:

"Wyrok polskiego Trybunału Konstytucyjnego kwestionuje podstawy UE.
Jest zagrożeniem dla spójności Unii. Osłabia prawa polskich obywateli."

To jest opinia czołowej polityk PE i nie ma ona żadnych praw do dyktowania nam
zasad reformowania wymiaru sprawiedliwości. To jest opinia ludzi, którzy kończą
się politycznie, wytypowanych do rządzenia, wykreowanych na niemieckim przerażeniu.
Czy starają się wypełnić rosyjskie cele? Nasza wolność jest naszym prawem bez prawa
ich ingerencji. Czas tworzyć system sprawiedliwości jak w Niemczech.
Gdyby euro lewi posłuchali dzisiaj wyłącznie Premiera Litwy, usłyszeliby, że my
gwarancje bezpiecznej egzystencji zawdzięczamy sobie i zawartemu sojuszowi.

Obrazek użytkownika Ryan

19-10-2021 [20:40] - Ryan | Link:

Czy ktoś z Was usłyszał w czasie dzisiejszej debaty w PE jakieś konkretne argumenty ze strony tych którzy atakowali Polskę

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

19-10-2021 [20:47] - krzysztofjaw | Link:

Nie było żadnych argumentów tylko gołosłowie bez dowodów w stylu: kłamstwa, półprawdy i oskarżanie premiera o kłamstwa i też bez podawania argumentów, bo po prostu tych nie ma. 
Pzdr

Obrazek użytkownika Jan1797

19-10-2021 [21:18] - Jan1797 | Link:

Dokładnie tak.

Obrazek użytkownika Ryan

19-10-2021 [20:47] - Ryan | Link:

To ci dopiero "bochater"!
Tusk leci na bialym koniu do Brukseli:

Jeśli PiS wykaże minimum dobrej woli, zrobię wszystko, by Polska nie została ukarana

Obrazek użytkownika J z L

19-10-2021 [21:12] - J z L | Link:

Do Tuska nie mam nic.
Absolutnie nic.

Nawet szacunku

Obrazek użytkownika Jan1797

19-10-2021 [21:23] - Jan1797 | Link:

[20:47] - Ryan,
DT POmyślał :-)

Obrazek użytkownika angela

20-10-2021 [07:10] - angela | Link:

Poleci do Niemiec po nowe instrukcje  na  Polskę ,  bo dotychczasowe awantury nic nie dały,  pachołek, lokaj niemiecki.

Obrazek użytkownika sake3

19-10-2021 [21:15] - sake3 | Link:

Hitler wyłania się zza pleców tych unijnych szmat ,smieje się i pokazuje środkowy pale Polsce.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

19-10-2021 [21:47] - krzysztofjaw | Link:

A czy Pan myśli, że dziś niemiecka UE jest w myśleniu inna od tej jaka była w czasie II WŚ? Większość państw starej Europy współpracowała z niemieckimi nazistami na różnym szczeblu: począwszy od Francji a skończywszy na Szwecji. UK się wyłamała tak jak dzisiaj dokonując Brexitu. Nie mówię już o Polsce, bo to my jako pierwsi przeciwstawiliśmy się niemieckim nazistom, ale też sowieckim komunistom. I nie splamiliśmy się instytucjonalną współpracą z A. Hitlerem. U Niemców pogarda do Polski istnieje i dzisiaj: 80% Niemców chce, aby wstrzymać pomoc unijną dla Polski! Taki naród nigdy się nie zmieni, co przecież doświadczaliśmy przez wieki!
Pzdr

Obrazek użytkownika Marek Kudła

19-10-2021 [21:17] - Marek Kudła | Link:

List do Marszałek sejmu Elżbiety Witek,  Elzbieta.Witek@sejm.pl
 
Pani Marszałek Sejmu Elżbieto Witek,
W odpowiedzi na blokadę wypłaty pieniędzy z Funduszu Odbudowy UE dla Polski – My Naród Polski proponujemy:
Podjęcie Uchwały sejmowej  potępiającej parlament holenderski, który zobowiązał holenderskiego premiera M. Rutte do prowadzenia walki w UE przeciw wypłacie środków z FO dla Polski.
Podjęcie Uchwały sejmowej, która zobliguje rząd premiera M. Morawieckiego do użycia WETA wobec projektu „Fit for 55” F. Zimmermansa z Holandii.  Jak wiemy projekt ten narusza prawo państw członkowskich i prowadzi do ogromnego wzrostu cen energii.
 
W imieniu polskich patriotów,
Marek Kudła
 

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

19-10-2021 [21:48] - krzysztofjaw | Link:

Teraz winniśmy po prostu wstrzymać naszą składkę do UE.
Pzdr

Obrazek użytkownika J z L

19-10-2021 [22:11] - J z L | Link:

Glos Brytyjczyka o UE

You’ve not been elected by the people.
You have no legitimacy to tell us what to do in our own country.
UK is gone already and other countries might do the same.
French people said no to your treaty in 2005 and you ignored our vote.

God Bless Poland

Obrazek użytkownika paparazzi

20-10-2021 [01:19] - paparazzi | Link:

Tak trzeba działać panie Kudła. Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika sake3

19-10-2021 [22:28] - sake3 | Link:

I pomyśleć że ta niemiecka wysuszona mumia swoje stanowisko unijne zawdzięcza głównie Polsce.

Obrazek użytkownika tricolour

19-10-2021 [22:32] - tricolour | Link:

@sake

Znów o wyglądzie. Kobieta sklada się z wyglądu i pustki w środku.

Obrazek użytkownika Niezalogowany

20-10-2021 [10:14] - Niezalogowany | Link:

"Kobieta sklada się z wyglądu i pustki w środku."

Ursula składa się z lewackości i nienawiści do Polski.

Obrazek użytkownika Jabe

19-10-2021 [22:42] - Jabe | Link:

Sukces?

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

19-10-2021 [23:12] - krzysztofjaw | Link:

No, ale czego mogliśmy się spodziewać. Niemra pozostanie Niemrą. 
Pzdr

Obrazek użytkownika tricolour

19-10-2021 [22:31] - tricolour | Link:

Hehehe

Dzieci wzięły sie za politykę. Już teraz wiadomo dlaczego zapałki trzeba importować.

Ale zaraz kupicie ruski gaz od niemca oraz paliwo po osiem zeta, to wam będzie weselej.

Obrazek użytkownika Niezalogowany

20-10-2021 [10:13] - Niezalogowany | Link:

"Dzieci wzięły sie za politykę."

Dzieci z PO w Parlamencie UE wyraźnie szukają kogoś, kto je przygarnie.

"Ale zaraz kupicie ruski gaz od niemca oraz paliwo po osiem zeta"

Nie podniecaj się tak, Lidl, swoimi wizjami. Gazoport w Świnoujściu nie przyjmuje ruskiego gazu. Niemieckiego też nie.