Wiec "germańskiego gubernatora na Polskę" D. Tuska?

Coraz więcej osób - i bardzo dobrze - zaczęło mówić to o czym ja już pisałem wiele lat temu. Dla przykładu A. Gwiazda stwierdził w wypowiedzi dla wpolityce.pl, iż "Sprawa jest oczywista, Donald Tusk ma wyznaczoną rolę niemieckiego gubernatora w Polsce i po prostu o tę rolę walczy, bo nie może jej spełniać od 2015 roku" [1].  

Podobnie wypowiada się Janusz Śniadek, poseł PiS: "Namiestnik Berlina w Polsce próbuje realizować niemieckie interesy i podporządkowywać Polskę w gruncie rzeczy Niemcom, bo to Niemcy dominują w Unii Europejskiej. Być może druga intencją Tuska jest to, by zahamować szybki rozwój Polski, bo silna gospodarczo Polska oznacza większą niezależność, samodzielność także polityczną" [2]. A ja od siebie dodam, że silna gospodarczo Polska jest zagrożeniem dla konkurencyjności Niemiec w Europie i to tym bardziej, że mamy jeszcze zachowaną polską walutę. 

O potrzebie posiadania własnej waluty też pisałem i stwierdziłem m.in., że "Bez własnej waluty Polska byłaby bezbronna w razie dużych kryzysów i nie mogłaby się rozwijać w takim tempie jak do niedawna, czyli przed koronakryzysem. Bylibyśmy zdani - z walutą Euro - na łaskę EBC a tym samym moglibyśmy tylko liczyć na jałmużnę od bogatszych od nas krajów, które chcemy dogonić gospodarczo. Bez złotego ta pogoń nigdy się nie uda, bo wielkim krajom w postaci Niemic czy Francji nie zależy, żeby nasza gospodarka dynamicznie się rozwijała i była konkurencyjna w stosunku do nich. Już to przerobiły kraje Południa Europy, gdzie ich konkurencyjność po przyjęciu Euro drastycznie spadła i musiały się po prostu zadłużać ponad miarę. Na walucie Euro najbardziej zyskały Niemcy.  Po wprowadzeniu wspólnej waluty Niemcy stały się „Chinami Europy” odnotowując z roku na rok znaczną nadwyżkę w bilansie handlowym z innymi państwami unii walutowej. A pomyśleć, że D. Tusk deklarował, iż Polska może przyjąć Euro nawet w 2012 roku... Ale co mógł wówczas deklarować człowiek całkowicie wspierający niemiecką politykę i gospodarkę?" [3]. Czy można uważać, iż zmienił on w tym obszarze swoje zdanie a tym samym niemieckie marzenie o wprowadzeniu w Polsce Euro? Pytanie wydaje się retoryczne. 

Szczerze powiedziawszy to w ogóle się zastanawiałem czy pisać o tej demonstracji, ale uznałem, że jednak sytuacja staje się na tyle groźna, że jednak jest taka potrzeba. 

Przychylam się do stwierdzenia, że tak naprawdę D. Tusk chyba wcale nie chciał do tej "polskiej nienormalności" wracać i że został namówiony (zmuszony?) przez jego protektorkę A. Merkel. W sytuacji, kiedy prezydenturę USA objął J. Biden (K. Harris?) i oddaniu przez niego naszej części Europy na rzecz Niemiec i poprzez rurociąg Nord Stream 2 i sytuację na granicy Polski z Białorusią,  także Rosji, to stał się On naturalnym wysłannikiem tychże, który ma jasne zadanie: "podpalić emocjonalnie Polskę" i obalić wszelkimi metodami obecny rząd. Jeżeli ktoś tego nie widzi, to musi być faktycznie intelektualnym ślepcem, nie rozumiejącym niczego z tego, co się dzieje. No jest jeszcze możliwość, że widzi i jest albo zdrajcą interesów polskich, albo chciwym cynikiem, dla którego Polska i Polacy są zupełnie obojętni i za "30 srebrników" jest w stanie nas sprzedać komukolwiek, albo też mitomania i megalomania w dążeniu do władzy jest jego cechą dominującą a zawiść i złość są jego immanentnymi cechami charakteru.  Gdzie umiejscowić tutaj D. Tuska? Pozostawiam to do rozstrzygnięcia czytelnikom. 

Ale też jestem coraz bardziej zawiedziony poziomem inteligencji dużej części polskiego społeczeństwa, którą onegdaj (ale w sumie całkiem niedawno) nazywano "lemingami". Czy taka hipokryzja jaką prezentuje dziś opozycja naprawdę ich nie razi? Jeszcze niedawno wszyscy z nich wołali Konstytucja (też wałęsowskie OTUA) i wskazywali, że jest to najważniejszy akt prawny w Polsce a dzisiaj krzyczą, że ona już wcale jest niepotrzebna bo wystarczą prawa unijne i Traktat Lizboński? Czy do tych głów nie dociera, że są sterowani jak kukiełki (pacynki) i wykorzystywani przeciw Polsce? Jeżeli znów nie widzą to: patrz poprzedni akapit. 

No i jeszcze ten Polexit odmieniany przez wszystkie przypadki i przypisywanie go do zamierzeń obecnie rządzących, choć nikt z nich ani razu nie powiedział, że ten Polexit jest realny a raczej było i jest przeciwnie: zarówno prezydent, premier, cały rząd i koalicja ZP głosi, iż tego naszego wyjścia z UE nie będzie. Osobiście mam mieszane uczucia w tej sprawie, bo dyskutować trzeba zawsze i w polityce nie ma słowa "nigdy". Obecny stan UE i kierunek jej rozwoju jest nie do zaakceptowania i albo Polacy zmienią to od środka, albo będzie czas na dyskusję nad Polexitem. Ale nie dlatego, że to opozycja o tym mówi, tylko po prostu obecne działania elity unijnej dążą do Superpaństwa i sądzę, że wiele krajów na to się nigdy nie zgodzi. A D. Tusk "strzela ślepymi nabojami" myśląc, że mamy 2010 czy 2011 rok, kiedy to Polacy byli najbardziej entuzjastycznie nastawieni wobec UE wśród innych państw, które do niej należą. Ale wtedy UE była jeszcze inna a dziś już dokładnie widać, że chce się z niej zbudować drugi ZSRR czyli Związek Socjalistycznych Republik Europejskich i Polacy to widzą i nie tylko to... bo przecież dziś jesteśmy atakowani np. za takie same orzeczenie TK (o wyższości prawa krajowego nad unijnym) jak większość państw w UE, w tym np. Niemcy. I czy to nie jest skrajna hipokryzja elit unijnych a do tego różne traktowanie poszczególnych krajów - członków UE?

Widać, że totalna opozycja w sprawie domniemanego Polexitu sięga po "dobre wskazówki", bo ciągle powtarzając kłamstwo myśli, że stanie się ono w odbiorze swoich zwolenników w końcu prawdą [4].

Tak jeszcze na zakończenie. Widząc mowę ciała (mimika twarzy, ruchy dłoni, wyraz oczu) i werbalną nienawistną agresję, jakie w swoich przemowach prezentuje  D. Tusk, to zastanawiam się nad jego kondycją psychiczną. Być może się mylę, ale - jako laik w tych sprawach - chętnie poznałbym opinię jakiegoś specjalisty, bo przecież to może też być wszystko wyreżyserowane w celu zwiększania poziomu negatywnych emocji wśród jego zwolenników. A taka kumulacja emocjonalnego wzburzenia może się w końcu zakończyć tragedią i rozlewem krwi na ulicach. Tego chce D. Tusk? Już i tak totalna opozycja przesunęła granice przyzwoitości zachowania wprowadzając do akceptowalnego słownictwa wulgaryzmy, opluwanie przeciwników czy nawet przedstawicieli służb mundurowych lub też już jawną agresję - na razie kończącą się dewastacjami elewacji kościołów, niszczeniem autobusów "pro life", atakami na funkcjonariuszy... ale takie rozemocjowanie może w końcu wymknąć się spod kontroli. Po to D. Tusk wrócił do kraju? Pozostawiam pytanie otwarte. 

[1] https://wpolityce.pl/polityka/...
[2] https://wpolityce.pl/polityka/...
[3] https://krzysztofjaw.blogspot....
[4] "Kłamstwo powtórzone tysiąc razy staje się prawdą" - Joseph Goebbels: https://lubimyczytac.pl/cytat/...

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad... 
© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw) 
http://krzysztofjaw.blogspot.com/ 
kjahog@gmail.com
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

12-10-2021 [13:17] - u2 | Link:

Na walucie Euro najbardziej zyskały Niemcy.  Po wprowadzeniu wspólnej waluty Niemcy stały się „Chinami Europy”

Moim skromnym zdaniem obecnie Niemcy jako innowator technologii odstaje daleko w tyle za komunistycznymi Chinami.

Kiedyś Niemcy chcieli sprzedać kolej magnetyczną Magleva do Chin, ale nie chcieli ujawnić know-how. Zbudowali jedną linię z Szanghaju do lotniska w Pudong o długości 31 km. Chińczycy nie skusili się na więcej i teraz mają własną opracowaną technologię pociągów o prędkości 350 km/h, która działa na 36 tysiącach kilometrów, a do 2035 planują podwoić tę długość.

Obrazek użytkownika tricolour

12-10-2021 [13:40] - tricolour | Link:

Drobna korekta, gdybym był ekonomistą, to bym przeczytał.

https://businessinsider.com.pl...

Obrazek użytkownika u2

12-10-2021 [13:55] - u2 | Link:

"gdybym był ekonomistą, to bym przeczytał"

Prof. Czekaj twierdzi że nadwyżka wynosi prawie 2 biliony. Tyle że nie widać tego było podczas 8 lat rządów PO-PSL. Np. kradzież środków z OFE przeczy tezie, że Polska miała dodatni bilans z UE :-)

Obrazek użytkownika tricolour

12-10-2021 [14:52] - tricolour | Link:

Widać, widać.

Z polski w ruinie nie byłoby pisowskiego sukcesu. Z czego? 

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

12-10-2021 [15:27] - Ula Ujejska | Link:

U2
Profesory POgłowia twierdziły że: "Piniendzy nie ma i bedzie" a inny tyż prefesor, twierdził że "500+ w rok doprowadzi Polskę do bankructwa". Powoływanie się na takich speców, jest głupotą.

Obrazek użytkownika tricolour

12-10-2021 [15:39] - tricolour | Link:

@Ula

No bo nie ma. Jest Pani na tyle uczciwa, by napisać, o ile wzrósł dług w ostatnich sześciu latach?

Nie sądzę.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

12-10-2021 [17:53] - Ula Ujejska | Link:

Tricolour
Szanowny Panie, polski dług rośnie głównie przez pandemię. Pomoc rządowa dla gospodarki to nie było drukowanie pustej kasy tylko realne pożyczki. Gdyby nie to, dzisiaj mielibyśmy głęboki kryzys i wielkie bezrobocie. Robić z tego zarzut, to tylko profesory z PO mogą 😁 Dlatego proszę mi nie dawać ich ekspertyz za przykład. Proszę popatrzyć na ocenę Polski międzynarodowych organizacji  -

Obrazek użytkownika tricolour

12-10-2021 [18:35] - tricolour | Link:

@Ula

To bylo oczywiste: u bolszewików zawsze oblężona twierdza i oni winni. Pandemia tym razem, wcześniej Reagan wydusił polskie kury i temu podobne. Przyjmuję zatem odpowiedź przez unik, przez zasiedzenie.

A najzabawniejsze, że międzynarodowe organizacje są z gruntu złe, ale ich dobre ratingi są dobre. Wśród tych ratingów jest m.in. prognozowana zapaść energetyczna za niecałe piętnaście lat, a biorąc pod uwagę, że przez sześć lat nie znaleźliśmy łopaty, by ją wbić pod fabrykę samochodów, obiecanych samochodów, to o zbudowaniu trzech brakujących elektrowni mowy być nie może. Z braku trzech łopat, bo reszta to małe miki w powerpoincie.

To też jest dobra ocena, nieprawdaż?

A to jest poważna sprawa, droga pani, bo bez własnej energii nic nie będziemy warci. Nic.

Obrazek użytkownika u2

12-10-2021 [20:10] - u2 | Link:

bo bez własnej energii nic nie będziemy warci. Nic.

Oj tam, kupicie u Niemców, albo u Czechów :-)

Obrazek użytkownika tricolour

12-10-2021 [20:17] - tricolour | Link:

@u2

No, taki jest plan. Żebyście przed Czechami uratowali Turów, żebyście jak lwy walczyli przez lata, potem odtrąbili sukces, a nie zajmowali się przyszłością.

Od przyszłości jest kto inny.

Obrazek użytkownika u2

12-10-2021 [20:37] - u2 | Link:

Od przyszłości jest kto inny.

Poczytaj co przewidział Cz.F. Klimuszko (1905-1980) :-)

Obrazek użytkownika u2

12-10-2021 [16:46] - u2 | Link:

prefesor, twierdził że "500+ w rok doprowadzi Polskę do bankructwa"

Takie te "prefesory" tak jak stalinowskie "prekuratory" :-)

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

12-10-2021 [18:11] - krzysztofjaw | Link:

Mamy więc dwie ekspertyzy i oparte są niby na porównywalnych metodologicznie metodach badawczych. Kto ma rację? A kto był pierwszy, który - obok T. Cukiernika - podjął się oszacowania skutków finansowych naszego członkostwa w UE?. 
Pzdr

Obrazek użytkownika J z L

12-10-2021 [21:47] - J z L | Link:

krzysztofjaw 

Zaoranie tego niebieskiego pedała bezcenne
​Szacun

Obrazek użytkownika Jabe

12-10-2021 [14:26] - Jabe | Link:

Ludzie gotowi głosować na partię Donalda Tuska mogą doskonale zdawać sobie sprawę z jej ułomności, jednak nie mają alternatywy. Zauważmy, jaką furorę zrobił Szymon Hołownia. Czy aż tak wielu się nim zachwyciło? Raczej był jakąkolwiek alternatywą. Na kogo innego mieliby głosować? Konfederacja, jako antyunijna i z łatką „nazioli”, odpada. PiS, którego bezczelność i hipokryzja nie razi tylko fanatyków, oczywiście nie może liczyć na ich poparcie. A nie wszyscy są lewicowi, więc nie koniecznie byliby gotowi przejść do oficjalnej lewicy, która do tego słabuje. No to dokąd? Zostaje tylko Donald Tusk.

Obrazek użytkownika Niezalogowany

12-10-2021 [20:31] - Niezalogowany | Link:

"Zostaje tylko Donald Tusk"

Nic nie zostaje. Wspólnik mordercy Putina i kolega od przekrętów aferzysty Nowaka, wyprzedawacz Polski, niedoszły likwidator PLL "Lot", oddawacz lasów polskich gangom roszczeniowym, i tak dalej - to ma być "alternatywa"?

Obrazek użytkownika tricolour

12-10-2021 [21:25] - tricolour | Link:

@nielog

Owszem. To jest alternatywa. To jest tak realna alternatywa, że truchlejecie przed wyobrażeniem, że się ziści.

Tak bardzo realna, że wobec ogromu wymienionych "zbrodni", gość nie tylko chodzi wolno, ale jeszcze mówi i przemawia. A gdy mówi i przemawia, to nawet koty milczą.

Smacznego.

Obrazek użytkownika Niezalogowany

13-10-2021 [09:14] - Niezalogowany | Link:

"To jest tak realna alternatywa, że truchlejecie przed wyobrażeniem, że się ziści."

Tusk bez wsparcia agentur niemieckiej (wiodąca) i ruskiej (wspomagająca) nie miałby szans wygrać nigdy żadnych wyborów w Polsce. Jego upadek jest już ostateczny: Merkelowa wyrzuciła go na śmietnik, bo nie chciała zostać opryskana tuskową kupą wynikającą z afer Nowaka. Unia go nie chce, bo jedyne co mu wyszło to UK z UE. Jest więc takim politycznym zulem, błąkającym się od politycznej meliny do meliny, wspominający dawne czasy i atakujący agresywnie przypadkowych przedchodniów. Budzi najwyżej litość i obrzydzenie niż strach.

A że dużo o nim się mówi i pisze na prawicy? To chyba oczywiste, że nie można zapomnieć o zdrajcy, który wydał 96 Polaków w ręce kremlowskiego mordercy?

Obrazek użytkownika Jabe

13-10-2021 [12:00] - Jabe | Link:

SLD zmiotła kampania medialna, PO pozamiatali kelnerzy.

Obrazek użytkownika tricolour

13-10-2021 [14:01] - tricolour | Link:

@nielog

Hehehe...

To zdrajców i organizatorów zbiorowych mordów czeka wieczna pamięć i sława?

Obrazek użytkownika Niezalogowany

13-10-2021 [18:22] - Niezalogowany | Link:

"To zdrajców i organizatorów zbiorowych mordów czeka wieczna pamięć i sława?"

Wieczna pamięć o niesławie. Tak samo jak pamięta się nazwiska zdrajców targowickich, tak samo Tusk zostanie zapamiętany jako zdrajca i pomocnic mordercy, współsprawca zamachu smoleńskiego.

Obrazek użytkownika Jabe

13-10-2021 [11:05] - Jabe | Link:

Nie ma innego powodu, by państwo posiadało linie lotnicze, jak tylko jako karmnik dla aparatu, okresowo ratowany pieniędzmi podatnika. Domniemany zamiar likwidacji Lotu nie jest zarzutem, a pochwałą, raczej jednak niezasłużoną.

Obrazek użytkownika Niezalogowany

13-10-2021 [13:10] - Niezalogowany | Link:

"Nie ma innego powodu, by państwo posiadało linie lotnicze, jak tylko jako karmnik dla aparatu"

Bełkoczesz, ruski trollu. Każde poważne państwo posiada własne lotnictwo cywilne. Brednie o karmniku tylko obnażają twoją mentalność, niezdolną do pojęcia, że coś służy wszystkim, nie tylko wybranym.

Obrazek użytkownika Jabe

13-10-2021 [14:12] - Jabe | Link:

Chamie, na przykład Stany Zjednoczone nie mają państwowego lotnictwa cywilnego. Coż to zresztą za argument, że gdzie indziej tak jest? Nie sposób też zgodzić się, że linie lotnicze służą wszystkim.

Obrazek użytkownika Niezalogowany

13-10-2021 [15:57] - Niezalogowany | Link:

"Chamie, na przykład Stany Zjednoczone nie mają państwowego lotnictwa cywilnego"

Mają, mają, nieuku. To i wiele inych państwowych rzeczy jest ukrytych w USA pod maską cywilnych biznesów w ramach struktur utwardzających państwo, zwanych przez zazdrosnych kacapów "deep state".

Obrazek użytkownika Jabe

13-10-2021 [15:50] - Jabe | Link:

Które na przykład?

Obrazek użytkownika Niezalogowany

13-10-2021 [18:20] - Niezalogowany | Link:

"Które na przykład?"

Wszystkie o globalnym i stategicznym znaczeniu, niezależnie od wielkości i rozpoznawalności.

Obrazek użytkownika Jabe

13-10-2021 [19:16] - Jabe | Link:

Która amerykańska linia lotnicza jest w rękach rządu? Już za Jimmy'ego Cartera zlikwidowano monopol wprowadzony w czasach mody na faszyzm. Nawiasem mówiąc, Lot też wtedy powstał. Nasi zabawkowi faszyści postanowili, że linie mają być narodowe (czyli ich), dusząc zarazem prywatne.

Obrazek użytkownika tricolour

13-10-2021 [20:11] - tricolour | Link:

Jabe, pajac nie powie. Będzie kluczył, bo nie dostał partyjnej ściągi.

A tak przy okazji: może pajac wskaże katalog polskich układów scalonych? To taki zbiór kartek z literkami i cyferkami. One się układają w techniczny sens. Może być pedeef.

Nie mylić z brzozą.

Obrazek użytkownika Niezalogowany

13-10-2021 [20:45] - Niezalogowany | Link:

"Która amerykańska linia lotnicza jest w rękach rządu?"

Nieoficjalnie - żadna. W praktyce każda.

Obrazek użytkownika Jabe

13-10-2021 [21:11] - Jabe | Link:

To nieuzasadniona opinia.

Obrazek użytkownika Marek Kudła

12-10-2021 [15:21] - Marek Kudła | Link:

Fundamenty nowoczesnego państwa według PO to:
- związki partnerskie,
- aborcja na żądanie,
- elgiebete
Zajoby z PO pomału kompletują ich program wyborczy na 2023:
Tusk – Dzieci to udręka na 20 lat, zabiorą każdą pomoc dla rodzin.
Grodzki – 800 szpitali do likwidacji.
Kidawa – Polska to bardzo duża kraj i może przyjąć właściwie każdą ilość ciapatych.
Schetyna – zlikwidujemy IPN, TVP-Info, CBA, WOT, PIS i inne.
Nitras – oszlifujemy katolików w Polsce z większości na mniejszość, religia ze szkół, krzyże z urzędów i żadne wsparcie Państwa dla Kościoła.
Frasyniuk – za dużo wojska, a żołnierze to psy i śmiecie.
Trzyskowski – zlikwidować natychmiast kopalnię Turów i elektrownię według orzeczenia TSUE, po co nam Czajka skoro mamy Wisłę.
................... Czekamy na następne propozycje !
 

Obrazek użytkownika Niezalogowany

12-10-2021 [20:31] - Niezalogowany | Link:

Dziękuję za świetne zwięzłe podsumowanie programu wyborczego PO.

Obrazek użytkownika sake3

12-10-2021 [16:10] - sake3 | Link:

Co znaczy nasze poświęcenie pod Monte Cassino,na wszystkich frontach wojny,w obronie Warszawy żeby teraz kilka tysięcy idiotów pod wodzą Tuska i Owsiaka machało niemieckim flagami na Placu Zamkowym .

Obrazek użytkownika tricolour

12-10-2021 [16:20] - tricolour | Link:

@Sake

Bądź uczciwa: codziennie kilka milionów idiotów robi zakupy w Lidlu. Klika milionów idiotów jeździ niemieckimi samochodami i uważa, że bardzo dobrze zrobiło, że je kupiło (Ty masz jaki samochód?).

Więc parę tysięcy na placu, raz na ruski rok, to jest NIC. Codziennie bowiem miliony wybierają niemcy.

Obrazek użytkownika Marek Kudła

12-10-2021 [19:15] - Marek Kudła | Link:

Ty, trójkolorowy, ty jesteś naprawdę kopnięty !   Znam taką osobę, która potrafi wywołać uśmiech rozpaczy na mojej twarzy – to jesteś ty !

Obrazek użytkownika tricolour

12-10-2021 [21:21] - tricolour | Link:

@Kudla

Rozpaczy? To sprzedaj niemiecki samochód, będzie ci lżej. Bo to tacy, jak ty, jedno mówią, drugie robią.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

12-10-2021 [16:47] - wielkopolskizdzichu | Link:

 "kilka tysięcy idiotów pod wodzą Tuska i Owsiaka machało niemieckim flagami"

Jakimi niemieckimi flagami?
Po za tym tysiące oddało życie aby nie żyć pod ruskim knutem tylko w Europie, w której mamy coś do powiedzenia.

Obrazek użytkownika Marek Kudła

12-10-2021 [19:19] - Marek Kudła | Link:

Ty źdźichu, mieszkasz w dużym mieście ?  Pytam, bo tylko tam żyją zajoby o podobnych
mózgowiach do twojego !

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

12-10-2021 [21:47] - wielkopolskizdzichu | Link:

Jeśli uznać Poznań za duże miasto, to tak, mieszkam w takowym.
Przy okazji. Poznański przeciętny zajob produkuje dwukrotnie wyższy PKB niż przeciętny Polak.
 

Obrazek użytkownika Ptr

12-10-2021 [17:21] - Ptr | Link:

Totalniacy po wyborach nie mieli na czym się zaczepić i  wymyślili historię o nieprawomocnych funkcjach sędziów TK czy ogólnie urzędników mianowanych przez Sejm i prezydenta z ZP. Do tego dołączył się chór różnych zachodnich polityków z PE i dziennikarzy i wszyscy gdakają ten sam motyw , który zamienił się w ogólną narrację braku praworządności. Ta narracja powtórzona teraz na wiecu przez Tuska będzie łatwo przyjęta przez niemiecką opinię publiczną i totalną opozycję  , ale oczywiście jest niezgodna z oczekiwaniami wyborców dobrej zmiany i jest dla Polaków po prostu manipulacją propagandową mającą nadać totalnej opozycji rangę jakiej nie posiadają - rangę patriotyczną i praworządną. Może jakaś grupa głupców złapie się na ten numer, ale przeciętny polski patriota dokładnie wie ,że jest to kłamliwa narracja powtarzana przez kręgi lewicowo-liberalne te 1000 razy.  

Obrazek użytkownika juur

12-10-2021 [19:03] - juur | Link:

Wiec "germańskiego gubernatora na Polskę" D. Tuska? Trochę przedwcześnie.  Nie ma jeszcze oficjalnej nominacji. To pretendent chyba, że premier Morawiecki znowu coś podpisał a my jeszcze o tym nie wiemy. Obaj się doskonale rozumieją. Są bardzo podobni. Obaj rozumieją słowo prawda, zapewne w kilku językach ale w tym co robią to prawdy jest tyle co w rosyjskiej "Prawdzie". Jeżeli dobro to tylko własne. Pozostali tolerowani jeżeli można ich użyć dla własnych celów. Bardziej obawiam się Morawieckiego gdyż nie ma zachamowań i nie liczy się z nikim. Podpisanie zgody na zmianę limitów CO2, znając nasze uwarunkowania to zdrada w czystej postaci. Tego by nie zrobił nawet Tusk, przynajmniej tak jawnie.

Obrazek użytkownika J z L

12-10-2021 [21:41] - J z L | Link:

Ile dzieci z Afganistanu przyjęła pod swój dach ta Wanda Traczyk-Stawska?

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

13-10-2021 [08:39] - krzysztofjaw | Link:

Pani Wanda Traczyk-Stawska jest odznaczona Orderem Zasługi Republiki Federalnej Niemiec (niem. Verdienstorden der Bundesrepublik Deutschland), potocznie zwanym Związkowym Krzyżem Zasługi (Bundesverdienstkreuz) – a to odznaczenie niemieckie jest nadawane za zasługi cywilne, i jest jedynym orderem Republiki Federalnej Niemiec nadawanym przez władze federalne.
Pzdr

Obrazek użytkownika u2

13-10-2021 [09:34] - u2 | Link:

"to odznaczenie niemieckie jest nadawane za zasługi cywilne"

Pani Traczyk-Stawska otrzymała za wkład w pojednanie niemiecko-polskie. Czyli wystarczy zapomnieć o winach niemieckich, powiedzieć publicznie, że Niemcy są dobrzy i jest wkład. :-)

Obrazek użytkownika sake3

13-10-2021 [10:28] - sake3 | Link:

@u2....Jakże łatwo zmienia się poglądy po otrzymaniu kawałka niemieckiej blachy ze wstążeczką. Obdarowany jest tak uszczęśliwiony że nawet nie pyta o patrona choć jest to jakiś Polakożerca ani za co go otrzymał. Pani Traczyk-Stawska wypowiedziała się za wszystkich Powstańców Warszawskich bezprawnie.