Jeszcze raz: "Powrót do Jedwabnego"

Filmowi Wojciecha Sumlińskiego "Powrót do Jedwabnego" jak dotąd poświęciłem jeden tekst [1]. I chyba jednak to za mało, bowiem ów film starają się przemilczeć niemal wszyscy a jeżeli już się na jego temat wypowiadają to raczej z krytyką a nie aprobatą. Podobnie jest z książką "Powrót do Jedwabnego 3" tegoż samego autora, która ujawnia kulisy ewentualnego przyszłego rozbioru Polski przez część polskich i amerykańskich Żydów.  

Bywają takie historyczne chwile, które pozwalają oddzielić ziarna od plew. Nieraz wydaje się, że np. jedne medium jest propolskie i patriotyczne a drugie skrajnie antypolskie. Odbiorcy tych mediów myślą zero-jedynkowo jak to zauważył W. Sumliński [2]: jeżeli ktoś deklaruje, że ogląda TVP to znaczy, że jest patriotą a ten, który ogląda TVN jest Polsce nieprzychylny. Jeżeli ktoś czyta np. żydowską gazetę dla Polaków, czyli GW jest przeciw Polsce a ten, kto czyta wSieci jest obrońcą polskich wartości. Tak po prostu nie można, bo między takimi postawami jest cała przestrzeń możliwych opinii, które mogą być i antypolskie, i propolskie a ściślej mówiąc prawdziwe lub nieprawdziwe. Prawda winna być jedynym miernikiem oceny takich opinii. 

Armand Jean Richelieu powiedział kiedyś: "Boże, strzeż mnie od przyjaciół, z wrogami poradzę sobie sam" [3]. Ja bym dodał, iż "strzeż mnie od fałszywych przyjaciół". I prawdopodobnie tak się czuje dziś W. Sumliński, który za swoje: film i książkę o Jedwabnym został zaatakowany z wydawać by się mogło zupełnie niespodziewanej strony a mianowicie przez portal braci Karnowskich [4]. Piórem Jakuba Maciejewskiego we wPolityce.pl zostały przez niego wykreowane kalumnie wobec W. Sumlińskiego i został zmieszany "z błotem" a ja osobiście nie mogę się w ogóle z takim oglądem sytuacji zgodzić. Mówiąc szczerze to przeżyłem swoisty dysonans poznawczy. Dotychczas ufałem braciom Karnowskim jako tym, którzy naprawdę myślą o Polsce i Polakach. Ale jak widać wszystko, co dotyczy tej części Żydów, którzy są antypolscy i planują rozbiór naszego kraju jest zamilczane lub krytykowane. Zrozumiałem jednak jedno: chyba faktycznie już jesteśmy (albo niebawem będziemy) własnością żydowską. Skoro bowiem nawet bracia Karnowscy pokusili się o krytykę to komu można wierzyć? Zostają tylko nieliczni, którzy jednak publikują lub przemawiają w mediach niszowych. 

A niestety sprawa jest bardzo poważna. Pani dr Ewa Kurek, historyk i mol książkowy (sama tak o sobie mówi), wprost stwierdza, że dziś mamy do czynienia z czwartą w przeciągu 100 lat próbą przejęcia Polski przez Żydów a ja jej ufam, bo od lat zajmuje się sprawami relacji polsko-żydowskich i jest w tej dziedzinie bardzo obiektywna [5]. Szkoda, że moi rodacy nie są do końca świadomi tej agresji. Bo iluż Polaków w ferworze codziennej bieganiny, pracy, wychowywania dzieci, chwil odsapnięcia ma czas na śledzenie niszowych portali albo nawet na czytanie gazet czy książek? Zdecydowana mniejszość, która czerpie informacje jedynie z dużych mediów mainstreamowych a szczególnie telewizyjnych a tam mamy do wyboru jedynie TVP lub TVN z może jeszcze Polsatem. A z nich bije jednak w określonych sprawach - jak np. żydowskich - jeden głos rozmieniany na drobne. 

Jak dotąd nie udały się poprzednie próby przejęcia Polski przez Żydów. I dlatego mam nadzieję, że teraz też tak będzie i takie ustawy jak Just Act 447 przejdą w zapomnienie, z tym jednak, że to my-Polacy musimy o to zawalczyć i potrafić oddzielić owe ziarna od plew. 

Na koniec jeszcze raz zachęcam do obejrzenia filmu i przeczytania książki. 

https://www.youtube.com/watch?...

[1] https://krzysztofjaw.blogspot....
[2] https://www.youtube.com/watch?...

[3] https://pl.wikiquote.org/wiki/...
[4] https://wpolityce.pl/polityka/...
[5] https://pch24.tv/dr-ewa-kurek-...

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad... 
© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw) 
http://krzysztofjaw.blogspot.com/ 
kjahog@gmail.com
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Pers

27-09-2021 [20:40] - Pers | Link:

Jestem krytykiem publicystyki Krzysztofa od lat.
Zwykle nie podoba mi się wielka naiwność osądów. Także tych ekonomicznych, mimo, że jest ekonomistą z wykształcenia.
No ale tym razem 100% poparcia.

Ciekawy jestem co powiedzą miejscowe żydoluby (nicków nie będę z litości wymieniał :)

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

27-09-2021 [21:30] - krzysztofjaw | Link:

No, no, no. Doczekałem się z Pana strony pochwały, co sobie zapiszę w moim kajecie :). Faktycznie nieraz się różnimy w ocenie rzeczywistości. Może nawet w większości przypadków. Z tym, że chyba obaj myślimy o Polsce i chcemy jej dobra. Kłócić się i dyskutować w ramach jednak myślenia o Ojczyźnie to nie jest nic złego. I tak jak by przyszło do zdecydowanej wojny o naszą Polskę bylibyśmy po jednej stronie. 
Pzdr

Obrazek użytkownika Pers

27-09-2021 [21:46] - Pers | Link:

Krzysztof
//Z tym, że chyba obaj myślimy o Polsce i chcemy jej dobra//
Dokładnie!
W końcu jesteśmy Kujawiakami :)
Chociaż kiedyś dzieliła nas granica zaborcza...

//I tak jak by przyszło do zdecydowanej wojny o naszą Polskę bylibyśmy po jednej stronie. //
Módlmy się, żeby nigdy do tego nie doszło...
Ja już wolałbym spotkać się z Tobą w połowie drogi na duże piwo. To wypada gdzieś na Radziejów :)
No ale zawsze zapraszam do siebie i ugoszczę z ogromną przyjemnością.

Obrazek użytkownika Tezeusz

28-09-2021 [07:08] - Tezeusz | Link:

"No ale zawsze zapraszam do siebie i ugoszczę z ogromną przyjemnością."

Persie a bilet do Moskwy kupisz ?

Obrazek użytkownika Tezeusz

27-09-2021 [22:50] - Tezeusz | Link:

,"Ciekawy jestem co powiedzą miejscowe żydoluby (nicków nie będę z litości wymieniał.."

Nie krytykuj  Persik tak siebie ? Starczy !

Obrazek użytkownika u2

27-09-2021 [20:51] - u2 | Link:

"Piórem Jakuba Maciejewskiego we wPolityce.pl zostały przez niego wykreowane kalumnie"

To już nie pierwszy raz pan Maciejewski na portalu wpolityce.pl oskarża żydów o antysemityzm. Sam pan Maciejewski z wyglądu to typowy żyd.

Dla mnie, jak już pisałem poprzednio, jedyny sporny moment to wskazanie przez dr Ewę Kurek śp. Lecha Kaczyńskiego jako tego, który wstrzymał ekshumację. Nie był bespośrednim przełożonym śledczych IPN. Bezpośrednim przełożonym był szef IPN prof Kieres. Ten co zlustrował Lecha Wałęsę bez przeprowadzenia lustracji, no i przekazał materiały z IPN dla prof. Grossa, który na podstawie tych materiałów napisał "Sąsiadów".

Uwierzę w to, że śp. Lech Kaczyński wstrzymał ekshumację, dopiero jak zobaczę czarno na białym, że takie polecenie dla śledczych wydał. Na przykła minister Klich wydał zgodę na wspólny lot wszystkich generałów ze sztabu z prezydentem do Smoleńska. Dopisał, że wybiera się razem z nimi.

Twierdzenie, że to śp. Lech Kaczyński wstrzymał ekshumację przypomina mi SMS-a Sikorskiego, że winni katastrofie są piloci, którzy lądowali we mgle i pozostaje tylko ustalić kto ich do tego nakłonił.

Obrazek użytkownika Pers

27-09-2021 [21:01] - Pers | Link:

@u2
//jedyny sporny moment to wskazanie przez dr Ewę Kurek śp. Lecha Kaczyńskiego jako tego, który wstrzymał ekshumację.//
Już ci to raz wytłumaczyłem ale będziecie do końca bronić swojego sayana.
Na NB ostatnio pojawiło się wielu idiotów ale jest także wielu myślących i oni śmieją się z takich wykrętów.

Powtórzę jeszcze raz - ekshumację wstrzymał jednoosobowo, na polecenie rabinów, ówczesny minister sprawiedliwości L. Kaczyński. Późniejszy prezydent RP.
I nie zajeżdżaj mi tu z talmudem.

Obrazek użytkownika Tezeusz

27-09-2021 [22:52] - Tezeusz | Link:

Persik a Rabinów to ty tak często wspominasz. Rodzina ? Trafiony zatopiony

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

27-09-2021 [21:47] - krzysztofjaw | Link:

@u2
Niestety trzeba się pogodzić z faktem, że ś.p. Lech Kaczyński popełnił chyba największy swój błąd polityczny wstrzymując ekshumację w Jedwabnem. Teraz po prostu trzeba do niej powrócić i zmazać z historii ten błąd. \
Pzdr

Obrazek użytkownika u2

27-09-2021 [22:12] - u2 | Link:

"Lech Kaczyński popełnił chyba największy swój błąd polityczny wstrzymując ekshumację w Jedwabnem"

Mimo wszystko nie wierzę Gazowni :-)

https://wiadomosci.gazeta.pl/w...

W 2001 roku prezydent Aleksander Kwaśniewski pod pomnikiem w Jedwabnem „w imieniu swoim i tych, których sumienie poruszone jest tamtą zbrodnią”, przeprosił za zbrodnię z czasu wojny. W tym samym roku ówczesny minister sprawiedliwości Lech Kaczyński wstrzymał prowadzone w Jedwabnem ekshumacje. Zabiegała o to społeczność żydowska, powołując się na względy religijne. - Szacunek dla kości naszych ofiar jest dla nas ważniejszy niż wiedza, kto zginął i jak, kto zabił i jak - mówił wówczas Naczelny Rabin Polski, Michael Schudrich.
W 2003 r. IPN umorzył śledztwo dotyczące zbrodni w Jedwabnem, bo nie udało się znaleźć wystarczających dowodów, że brały w niej udział osoby, które nie zostały jeszcze za to osądzone po II wojnie światowej.

Oczywiscie wznowienie ekshumacji w świetle filmu Wojciecha Sumlińskiego jest jak najbardziej zasadne.

http://www.solidarni2010.pl/33...

Obrazek użytkownika Pers

27-09-2021 [22:28] - Pers | Link:

@u2
//Oczywiscie wznowienie ekshumacji w świetle filmu Wojciecha Sumlińskiego jest jak najbardziej zasadne.//
No... I będziecie musieli zmienić narrację...
Idźcie trzepać innych gojów :))))

Obrazek użytkownika AŁTORYDET

28-09-2021 [08:47] - AŁTORYDET | Link:

@u2:
Zgadzam sie z Panem. Nie ma dowodów na to, że to Lech Kaczyński podjął decyzję o wstrzymaniu ekshumacji. Sprawa była bardzo głośna, publicznie dyskutowana, w okresie przedwyborczym. Jest niemal pewne, że dyskutowana była na posiedzeniach rządu Jerzego Buzka. Waga tej decyzji była taka, że Premier nie mógł być pominięty. Z pewnością podjęto ją przy udziale Lecha Kaczyńskiego, jako Ministra Sprawiedliwości I Leona Kieresa, szefa IPN-u. Najprościej i najuczciwiej byłoby rzucić okiem na protokoły posiedzeń Rady Ministrów. Warto też popytać Buzka i Kieresa. W tej chwili, obciąża się jedynie śp. Lecha Kaczyńskiego, ignorując zwyczaje i praktykę działania rządu. Ciekawe, jakie dowody ma dr Ewa Kurek, na przypisywanie nieboszczykowi wyłączności w podejmowaniu tej decyzji. 

Obrazek użytkownika u2

28-09-2021 [10:43] - u2 | Link:

Ciekawe, jakie dowody ma dr Ewa Kurek, na przypisywanie nieboszczykowi wyłączności w podejmowaniu tej decyzji. 

Podzieliłem się swoimi wątpliwościami na Salonie24. Na pewno dotarło do pana Wojciecha, bo mi podziękował :-)

Obrazek użytkownika u2

27-09-2021 [21:30] - u2 | Link:

"Na NB ostatnio pojawiło się wielu idiotów"

No fakt, 8 lat temu, ciebie Persik nie było na NB :-)

Obrazek użytkownika Pers

27-09-2021 [21:53] - Pers | Link:

@u2
// 8 lat temu, ciebie Persik nie było na NB :-)//
Mylisz się, byłem...
Ale twoi "koledzy" z desantu są tutaj ledwo 4 miesiące :))))

Obrazek użytkownika u2

28-09-2021 [10:46] - u2 | Link:

Mylisz się, byłem...

To jaki miałeś nick Persik ? :-)

Obrazek użytkownika Pers

28-09-2021 [11:01] - Pers | Link:

@u2
SpiritoLibero, a jaki miałem mieć?
Tylko, że pan Targalski miał na mnie alergię.
Byłem za mało pisowski :)))

Obrazek użytkownika Tezeusz

28-09-2021 [13:29] - Tezeusz | Link:

Spirytus z Lipy nie wierzę a miało toto procenty ? A wali w dekiel ?

Obrazek użytkownika Pers

28-09-2021 [16:47] - Pers | Link:

@tezeuszek
//A wali w dekiel ?//
Ciebie już dawno walnęło i szkody są nieodwracalne.

Obrazek użytkownika Tezeusz

28-09-2021 [19:11] - Tezeusz | Link:

,,"Ciebie już dawno walnęło i szkody są nieodwracalne."
Persik czytając twoje komentarze, styl, pisownia ? Poducz się i to szybko ! Korepetycje natychmiast.
Spirytus z Lipy ? To tylko spirytus polecam z miodem to nie była obraża. Idealny na przeziębienia.

Widzisz jaki jesteś ? Nieładnie
 

Obrazek użytkownika u2

28-09-2021 [13:40] - u2 | Link:

"Tylko, że pan Targalski miał na mnie alergię."

Zapewne nie bezpodstawnie. Właśnie trwa jego pogrzeb. Ciekawe, czy mu w tym pomogłeś jak dla reżysera Poręby ?

Obrazek użytkownika Pers

28-09-2021 [16:39] - Pers | Link:

@u2
//Ciekawe, czy mu w tym pomogłeś jak dla reżysera Poręby ?//
Twierdzisz, ja "pomogłem" zejść śp. B. Porębie z tego świata?
Konkretnie - Tak/Nie.

Obrazek użytkownika u2

28-09-2021 [17:38] - u2 | Link:

"Konkretnie - Tak"

Konkretnie tak. Tyle czasu Go nachodziłeś, że w końcu zwątpił. To są proste sprawy. Zacznij się modlić, póki nie jest za późno. Ty nie leczysz, ty uśmiercasz tych, których nachodzisz.

Obrazek użytkownika Pers

28-09-2021 [17:51] - Pers | Link:

@u2
//Ty nie leczysz, ty uśmiercasz tych, których nachodzisz.//
Nie mogę leczyć bo nie jestem lekarzem.
A ty zapłacisz za to co napisałeś. I to szybciej niż ci się wydaje.
Potraktuj to poważnie.

Że też toleruje się tutaj takie gnidy jak ty...

Obrazek użytkownika admin

28-09-2021 [18:43] - admin | Link:

@Pers -- chciałeś się dowiedzieć co myśli @U2, więc nie ingerowałem. Ale koniec dyskusji na ten temat. Jeśłi chcecie dalej, to wymieńcie się mailami albo coś w tym stylu.

Obrazek użytkownika Pers

28-09-2021 [19:00] - Pers | Link:

admin
I dobrze zrobiłeś.
Ja nie mam zamiaru wymieniać się z nim czymkolwiek.
Jeśli on publicznie stawia mi zarzut spowodowania śmierci mojego przyjaciela to dowody będzie musiał przedstawić w sądzie.
Choć najlepszym sposobem byłoby obić mu maskę ale ja takich metod nie uznaję.
Tyle.
Dziwię się tylko, że tolerujesz takie zachowania.

Obrazek użytkownika J z L

28-09-2021 [20:44] - J z L | Link:

RUS ZKIEWICZ

Która to w tym roku będzie rozprawa?
Ja naliczyłem 27
Może się mylę o 1

Obrazek użytkownika Pers

28-09-2021 [21:02] - Pers | Link:

@"jzl"
Ta będzie druga.
Jeden pajac już siedzi cicho jak mysz pod miotłą a jeszcze z nim na dobre nie zacząłem.
Znasz go :)))))
Starczy "odstrzelić" dwóch trolli a reszta sama ucieknie.

Obrazek użytkownika J z L

28-09-2021 [21:58] - J z L | Link:

Jeden pajac już siedzi 

Wronki?
Barczewo?
​Jaką pajdkę dostał?

Obrazek użytkownika Tezeusz

28-09-2021 [22:35] - Tezeusz | Link:

"Starczy "odstrzelić" dwóch trolli a reszta sama ucieknie."

Pers co do trolli masz siebie na myśli ?

Obrazek użytkownika Pers

28-09-2021 [20:15] - Pers | Link:

@admin
Na "ścierwoneonie" za taki wpis i insynuacje gostek dostałby natychmiastowego kopa w rzyć.
No ale tu jest "strefa wolnego słowa"...

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

29-09-2021 [08:38] - krzysztofjaw | Link:

Dokładnie. Proszę obu adwersarzy o zaprzestanie tej bezprzedmiotowej i wzajemnie atakującej polemiki ad personam. Ona tylko zaśmieca dyskusję nad merytorycznym przekazem mojej notki. Mam nadzieję, że Panowie już ochłonęli i ta dyskusja w tej formie się skończy. 
Pzdr

Obrazek użytkownika Tezeusz

28-09-2021 [19:08] - Tezeusz | Link:

Pers Admin ma rację.

 

Obrazek użytkownika Pers

28-09-2021 [19:32] - Pers | Link:

@tezeusz
Milcz lizusie.

Obrazek użytkownika Tezeusz

28-09-2021 [22:11] - Tezeusz | Link:

Persik obrzucać błotem wszyskich to twoja specjalność czy głupota a moze chamstwo w czystej postaci.
Kiedy ty zmadrzejesz na starość. Z NP wypad, z Salonu wypad , że Scierwoneona wylatywałeś z Admina,zaraz z NB wylecisz za chamstwo.

Obrazek użytkownika Pers

28-09-2021 [23:30] - Pers | Link:

@tezeuszek
//zaraz z NB wylecisz za chamstwo.//
Już wydałeś polecenie adminowi tezeuszku?
A gdzie te komentarze z linkami?
:))))))))))))))))))

Obrazek użytkownika Tezeusz

28-09-2021 [22:46] - Tezeusz | Link:

@u2 
Persa nieraz nie toleruje moze się z nim nie zgadzam, ba nawet często mnie drażni chamstwo jego ale uważam jednak że tym swoim komentarzem troszeczkę przegiołeś.
Mogłeś go inteligentniej dowalić.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

28-09-2021 [09:12] - NASZ_HENRY | Link:

Krzysztof o przyszłych rozbiorach a na bieżąco Kaufland kolonizuje Kraj ☺☻
 

Obrazek użytkownika u2

28-09-2021 [10:19] - u2 | Link:

"na bieżąco Kaufland kolonizuje Kraj"

Ponoć Niemcy kilka lat temu wzięli miliard euro pożyczki na rozkręcenie Kauflandu i Lidla  m.in. w Polsce. U mnie w Suwałkach budują już drugi Lidl, ale Kaufland jest jeden, pierwszy supermarket w Suwałkach. Litwini masowo tam kupują wszystko jak leci. Ale dzisiaj ja się tam wybiorę i coś kupię :-)

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

28-09-2021 [17:45] - NASZ_HENRY | Link:

OJ, naiwny naiwny. Niemcy pożyczek nie biorą tylko dotacje unijne na swoje firmy w Polsce.
Ale  miliard euro wzięli faktycznie☺☻

Obrazek użytkownika u2

28-09-2021 [18:00] - u2 | Link:

"Ale  miliard euro wzięli faktycznie"

Z tego co pamietam to z EBC. Więc to jednak pożyczka.

A dzisiaj byłem w Kauflandzie. Kupiłem gotowce na obiadek, pyszny krupnik z grzybami :-)

Obrazek użytkownika J z L

28-09-2021 [22:02] - J z L | Link:

A ja dzisiaj byłem na stacji paliw
Cale 5 godzin

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

29-09-2021 [08:28] - krzysztofjaw | Link:

Proces przejmowania Polski przez Niemców jest bardziej skomplikowany. Owszem firmy niemieckie, które inwestują w Polsce mają swobodny dostęp do nieograniczonych pieniędzy. I to ich niemiecki rząd gwarantuje te kredyty. Z tym, że oni inwestują w obszary, które były przed wojną ich własnością jak Dolny i Górny Śląsk, Prusy z Toruniem i Gdańskiem na czele, Mazury i Warmia czy Poznań. Łatwiej to zrozumieć dlaczego tak się dzieje poznając książki niemieckie do historii w niemieckich szkołach. Tam cały czas prezentuje się granice Polski i Niemiec, które obowiązywały przed II WŚ. Oni nie zrezygnowali z tych ziem i nieraz mnie szlak trafia, że my też inwestujemy w tych obszarach. Nie mogliśmy zbudować terminalu LNG w Gdyni i musieliśmy w Szczecinie/Świnoujściu?. Po jaką cholerę!?
Pzdr