Solidarność górnicza w Luksemburgu. Będzie gorąco

Nakładane przez Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej kary, które nie mają żadnej podstawy traktatowej, a więc zgodnie z art. 5 i zasadą przyznania - nie mogą być nakładane przez Trybunał, jeśli taka kompetencja nie jest określona w Traktatach – podał w rozmowie z Katarzyną Gójską prof. Karol karski, eurodeputowany Prawa i Sprawiedliwości, odnosząc się do decyzji TSUE ws. kopalni Turów.

Trybunał Sprawiedliwości UE postanowił w poniedziałek, że Polska ma płacić Komisji Europejskiej 500 tys. euro dziennie za niewdrożenie środków tymczasowych i niezaprzestanie wydobycia węgla brunatnego w kopalni Turów.
Pod koniec lutego Czechy wniosły skargę przeciwko Polsce ws. rozbudowy kopalni węgla brunatnego Turów do TSUE wraz z wnioskiem o zastosowanie środków tymczasowych, czyli o nakaz wstrzymania wydobycia.
W maju TSUE nakazał Polsce wstrzymać wydobycie do czasu merytorycznego rozstrzygnięcia sprawy. Gdy Polska nie zastosowała się do decyzji, Czechy wystąpiły o nałożenie na nią kary. Domagały się 5 mln euro kary dziennie.

Jeżeli TSUE nie przestrzega umów międzynarodowych zawartych przez Polskę to nasz TK powinien wkroczyć . Cytuje artykuł 91 Konstytucji RP Ratyfikowana umowa międzynarodowa, po jej ogłoszeniu w Dzienniku Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej, stanowi część krajowego porządku prawnego i jest bezpośrednio stosowana, chyba że jej stosowanie jest uzależnione od wydania ustawy.

Trybunał Niesprawiedliwości , jak stwierdził Przewodniczący NZSS Solidarność, Unii Europejskiej brnie w swoje błędy. Musimy jako związkowcy z Solidarności musimy podjąć działania dot. twardych rozwiązań. Jest decyzja całej "Solidarności" o tym, że 22 października jedziemy pod Trybunał Niesprawiedliwości UE aby wręczyć pani prezes, czy obojętnie komu, postanowienie o zamknięciu Trybunału, tak jak oni chcą zamykać nasze zakłady pracy, kopalnie, elektrownie, odbierając dostęp do energii elektrycznej naszemu społeczeństwu - powiedział podczas konferencji prasowej przewodniczący NSZZ Solidarność Piotr Duda.

 Przewodniczący KM NSZZ „Solidarność” KWB „Turów”. Powiedział :
"Oprócz tej manifestacji w Luksemburgu przygotujemy wniosek do prokuratury krajowej w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa przez panią wiceprezes TSUE Rosarię Silva de Lapuertę, ponieważ naraziła zdrowie i życie mieszkańców Bogatyni, pracowników kopalni i elektrowni Turów, taki wniosek się na pewno pojawi. I taki wniosek też zawieziemy do Trybunału. Ta pani pani jednoznacznie pokazała swoją niewiedzę, wrogość wobec Polaków, nie rozróżniając nawet węgla kamiennego od brunatnego. My jej pokażemy, jak wygląda brunatny węgiel, pokażemy go brukselczykom. Jeżeli te czynności nie przyniosą rezultatu, jesteśmy gotowi na jeszcze większą eskalację, ale o tym będziemy w najbliższym czasie powiadamiać
- wskazał Ilnicki. O wsparciu górników i energetyków z Turowa przez inne zakłady pracy.

Luksemburg będzie sparaliżowany.Polscy górnicy pokażą swoją siłę a czy i tzw " figę" totalnej tam naszej antypolskiej opozycji.

Oby tak się stało.

Źródło:
https://niezalezna.pl/412322-z...

https://niezalezna.pl/412373-s...
https://m.fronda.pl/a/piotr-du...
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Marek Kudła

24-09-2021 [13:27] - Marek Kudła | Link:

A zabrali ze sobą tego całego Kołodziejczaka z AgroUnii ?  Jeśli nie to szkoda, bo on wywaliłby przed siedzibą TSUE ze dwie przyczepy gnoju, zdechłą świnię i przyczepę węgla brunatnego !!!

Obrazek użytkownika juur

24-09-2021 [14:06] - juur | Link:

Nie rozumiem. To Solidarność wygrała wybory i rządzi. To Solidarność podpisywała dokumenty zielonego czy tęczowego ładu. Z następnej notki dowiemy się jak to Solidarność domaga się likwidacji górnictwa, przemysłu rolnictwa.....itd. Adresatem protestów powinien być rząd, premier, prezes.... ci co odpowiadają lub powinni odpowiadać za swoje decyzje.
Duda to porażka. Już dawno powinien dostać kopa.  Do tej pory siedział jak mysz pod miotłą. I co dostał zadanie zrobienia zadymy by odwrócić uwagę od nieudaczników i manipulatorów i krętaczy?
Jak zawsze koszty ponoszą najbiedniejsi, wykorzystywani przez cwaniaków na stanowiskach z milionami na kontach. I to wszystko dla dobra tych, których bez skrupułów łupią.
Tak z ciekawość. Czy jest jeszcze ktoś, kto po imprezie u Mazurka wierzy w rzeczywiste podziały pookrągłostołowców, czy dotarło, że to ściema dla frajerów by ich doić tak długo jak tylko się da?

 

Obrazek użytkownika Jabe

24-09-2021 [17:09] - Jabe | Link:

Solidarność podróżuje w poszukiwaniu suwerena.

Obrazek użytkownika Jan1797

25-09-2021 [16:47] - Jan1797 | Link:

Przypominam;
Rolą ZZ jest obrona miejsc pracy i praw
pracowniczych a reszta to taki wspólnotowy
folklor ;)
Pozdrawiam J

Obrazek użytkownika angela

24-09-2021 [14:39] - angela | Link:

Unia dobrze wie, ze łamie przepisy.
" nie mamy pana plaszcza, i co nam pan zrobisz""
Obecnie jjest frontalny atak na Polskę z kazdej strony.
Wewnetrzni zdrajcy za miske żarcia, wspomagają wrogie nam mocarstwa, bo Polska przestała dawać się wykorzystywac, rośnie w siłę, a ma wspanialy RZAD, zdolnych politykow, i pracowity zdolny NAROD.
Polska wymyka się z łap odwiecznych zaborcow  i  zlodziei, dlatego jest tak atakowana.
Oni bez okradania Polaków i innych pomniejszych  krajow nie potrafią istnieć 
Ale jeszcze trochę, nie dajmy się !!!!,  
Wytrzymamy, otwarcie nas nie zaatakują.  

Obrazek użytkownika juur

24-09-2021 [15:00] - juur | Link:

Informacyjnie. Zdjęto z programu TV Republika (strefa wolnego słowa?) program jak za stołek dla Kurtyki PIS zapłacił utratą niezależności energetycznej czyli zgodą na zmianę limitów CO2.

Obrazek użytkownika Jabe

24-09-2021 [15:11] - Jabe | Link:

Jaki znowu frontalny atak? Bruksela, w której łapy pcha się i ten rząd, próbuje nieśmiało tarmosić Polskę. A wstawanie z kolan i rośnięcie w siłę już trochę groteskowe, wobec braku objawów.

Obrazek użytkownika Tezeusz

24-09-2021 [17:07] - Tezeusz | Link:

@ Jebe - Tak gawarit Moskwa ?

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

24-09-2021 [17:19] - NASZ_HENRY | Link:

Jak włożą żółte kamizelki to mogą liczyć na lokalne wsparcie ☺☻
 

Obrazek użytkownika Marek Kudła

24-09-2021 [17:47] - Marek Kudła | Link:

Związkowcy z Polski jadą do Luksemburga w paźdźierniku !  Miarka się przebrała !  Kochani, weźcie ze sobą Bolka  to ci z TSUE będą wyskakiwać przez okna, weźcie też Brąka koniecznie z dechą, Szetynę, który strząśnie tą szarańcze żerującą na chorym drzewie UE, Nitrasa to ich odpowiednio opiłuje, Stępnia, bo ten weźmie ich siłą, Radka Sikorskiego, który dorżnie tą watachę starych pierdli !!!  Pomyślcie także o zabraniu Kołodziejczaka z AgroUnii z kilkoma przyczepami gnoju, węgla brunatnego i zdechłą świnię na dokładkę !!!  I popytajcie tych z regionu Bogatyni na kogo będą głosować w 2023 roku !!!