Kolejny pucz?

Jeśli spojrzy się na sytuację w jakiej znajduje się obecnie polski rząd to jest to głęboki kryzys"
1. Atak ze Wschodu.
Chodzi oczywiście o kryzys migracyjny: turystykę imigracyjną organizowaną przez rząd Białorusi - a zapewne i Rosji - przeciw krajom UE. Przyznam, że istota tego kryzysu jest dla mnie niejasna. Wygląda na to, że przemyt ludzi trwał od jakiegoś czasu, a PL patrzyła na niego przez palce, bo nie zagrażał on bezpośrednio PL - imigranci zmierzali do bogatych krajów zachodu. We wrześniu jednak - z przyczyn niejasnych - PL postanowiła postawić tamę. I zaczęło się: najazd wariatów na granice, skoordynowany z dynamiczną akcją medialną: ktoś chciał tu wyraźnie urządzić polski Wietnam.
b. Ćwiczenia Zapad. Cykliczne, ale tym razem poszło jakieś info, że mogą być one z dodatkiem, polegającym na naruszeniu polskich granic.

2. Atak z Zachodu
a. KE. Zaraz po tym jak rządowi udało się jednak stanem wyjątkowym zatrzymać próbę polskiego Wietnamu, przyszedł atak z Zachodu. Konkretnie z PE, która ustami włoskiego komisarza zapowiedziała, że PL nie dostanie pieniędzy unijnych, wyraźnie wskazując przy tym, że jest to wina polityki rządu. Zmieni się polityka, zmienią się wytyczne dla kasjera. Podżyrował to litewski wiceszef KE.
b. PE. Gdy tylko rządowi udało się coś tam ustalić z KE, nastąpił kolejny brutalny atak ze strony PE. Atak medialny ale bardzo ostry, rezolucja PE stwierdzała bowiem, że polski TK jest tworem nielegalnym. Uderzyły też mocno w partię rządzącą żądając uzależnienia wypłat pieniędzy unijnych od cofnięcia samorządowych uchwał anty-lgbt (na tych hasłach Duda wygrał wybory prezydenckie)
c. TSUE. Trybunał ten podejmuje serię bezprecedensowych decyzji atakujących i Polskę i bezposrednio rządzące PL ugrupowanie. Nigdy wcześniej Trybunał nie wstrzymał w trybie decyzji o charakterze administracyjnym pracy strategicznego zakładu przemysłowego, podobnie bezprecedensowa jest sprawa ingerencji w procedury państwa członkowskiego odnośnie sposobu wyboru sędziów i składu i kognicji sądów.
d. USA. Towarzyszą temu plotki, że USA rozważa wycofanie części wojsk z PL. Kanwą zaś jest podjęta wcześniej przez Bidena decyzja o cofnięciu blokady na NS2. Jedyną racją istnienia NS2 jest uzależnienie krajów Europy Wschodniej (dziś głównie Ukrainy) od Rosji i Niemiec. Wniosek jest prosty: USA pozostanie pasywne w tym regionie zdając się na Niemcy.

3. Atak wewnętrzny. Atakom z zewnątrz równolegle towarzyszy akcja z wewnątrz:
a. Próba powtórki z wojny wietnamskiej na granicy białoruskiej
b. Seria strajków. 
- czwarte białe miasteczko służb medycznych (po czerwcu 2007, październiku 2012, czerwcu 2016)
- zapowiedź strajku służb mundurowych
- testowanie strajku wśród nauczycieli
c. drożyzna w sklepach + szerzące sie coraz bardziej zapowiedzi większej drożyzny w związku z podwyżkami prądu od nowego roku.
d. Nasłanie do PL Tuska jeżdżącego po kraju i wzywającego do jednego: walki z PiS bo PiS jest zły. Żadnego innego komunikatu Tusk nie przekazuje.
e. Bunt sędziów. Kilkoro sędziów odmawia orzekania wraz z kolegami wybranymi przy udziale aktualnej KRS. W tym Izba Sądu Najwyższego procedująca w kluczowej dla banków sprawie gospodarczej
f. Utrata większości + hejt na Kukiza. Kanwą tych działań jest utrata przez rządzące PiS samodzielnej większości (obecnie jest to 227(229) posłów) połączone z olbrzymią akcją dyfamacyją przeciw 3-osobowem ugrupowaniu Kukiz, dzięki którem PiS jednak ma większość umożliwiającą rządzenie

Wszystko to przypadki? 
IMO takie twierdzenie byłoby skrajną naiwnością. W historii nie ma przypadków. Podobnie w polityce. Są naturalne procesy jak drożyzna po rzuceniu wielkich sum na rynek, ważne jest jednak to jak siły polityczne do tych procesów podchodzą. Osobiście wygląda mi to na próbę puczu. Sterowaną z zewnątrz próbę obalenia rządu polskiego przy udziale miejscowych miejscowych zdrajców i głupków.
Dlaczego rządu polskiego a nie rządu PiS? Co stałoby się gdyby na jesieni upadł rząd Morawieckiego? Wszelkie sondaże wyborcze mówią bardzo wyraźnie: byłby chaos. Koalicja PO-Hołownia ma nikłe szanse na większość w sejmie czy to z SLD czy z Korwinem. A rząd od Zandberga do Brauna z Dudą jako prezydentem byłby tragicznie słaby. Równie nikłe szanse na samodzielny rząd ma PiS i jedynym realnym wydawałaby się rząd SLD - PiS lub słaby rząd mniejszościowy PiS. Każde rozwiązanie jest chaosem i dalszym osłabienie państwa, które ma niezwykle dobre wyniki gospodarcze i jest liderem w UE jeśli chodzi o wychodzenie z kryzysu pandemii.
Dlaczego zdrajców? A jak nazwać tych ludzi, którzy własny kraj chcą wtrącić w chaos i biedę w imię własnych niskich interesików? Druga rzecz. Ciekawa była reakcja PO na wprowadzenie stanu wyjątkowego. Otóż żądali oni wprowadzenia tam urzędników Frontexu, bo nie wierzyli polskim służbom. I popatrzmy: rozumiem, że opozycja nie wierzy rządowi - ma ku temu pełne prawo. Osobiście też uważam, że PiS często kłamie - żadne mówienie niepełnej prawdy, niedoinformowanie - po prostu celowe, ordynarne kłamstwa. Również nie ufam temu rządowi. Na jakiej jednak zasadzie politycy PO uważają urzędników zewnętrznego Frontexu - którzy też mają swoje interesy - za bardziej wiarygodnych od polskich urzędników? Tego nie rozumiem. Jeśli ludzie z partii, która rządziła PL przez 8 lat nie mają na tej ziemi zakotwiczenia to kim oni tutaj są? Oni w ogóle nie mają kwalifikacji do rządzenia tą ziemią jeśli nie wierzą swoim tylko zewnętrznym! Bo gdyby takie zakotwiczenie mieli, to mniej więcej wiedzieliby co dzieje się przy granicy. Niestety powraca koszmar nie tylko targowicy, gdzie koterie nie dbały o interes Rzeczypospolitej tylko swój prywatny, ale i piastowskiego wczesnego średniowiecza: jak tylko Polska wzmacniała się i miała szanse rozwojowe to antyksiążęca/antykrólewska opozycja wspierana silnie z zagranicy szanse te niweczyła doprowadzając do podziałów kraju, czasem do jego upadku. Tak bylo za Mieszka II, za Bolesława Śmiałego, za Bolesława Krzywoustego, Kędzierzawego i Władysława Wygnańca.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

17-09-2021 [22:00] - u2 | Link:

"Osobiście też uważam, że PiS często kłamie - żadne mówienie niepełnej prawdy, niedoinformowanie - po prostu celowe, ordynarne kłamstwa."

Takie tezy warto popierać przykładami-dowodami, inaczej to tylko propaganda.

Obrazek użytkownika foros

17-09-2021 [22:13] - foros | Link:

Proszę bardzo. Np. sukces jaki ogłosił premier Morawiecki po negocjacjach w lipcu. Uważam, że premier to bardzo inteligentny człowiek i wiedzial co podpisuje. Niekoniecznie co jest napisane na papierze, ale jakie będą tego skutki Ludzie Ziobry zresztą od razu powiedzieli jakie będą konsekwencje tych zapisów: takie jakie są teraz, ale byli przez PiS dezawuowani, zarzucano im kłam lub nałożono na nich cenzurę, jak w sejmie.
Przykład II. Kampania prezydencka, kandydat Andrzej Duda występuje z ostrą retoryką anty-lgbt. Aby uwiarygodnić się składa w sejmie prezydencki projekt jakiegoś rozwiązania w tej sprawie. Kończy się kampania. Andrzej Duda uzyskuje reelekcję i szybko wycofuje z sejmu swój kampanijny projekt prawny.

Obrazek użytkownika u2

17-09-2021 [22:20] - u2 | Link:

"Np. sukces jaki ogłosił premier Morawiecki po negocjacjach w lipcu."

To akurat nie jest zakończone. KE przekroczyło czas do wydania kaski dla Polski, ale nawet firer Tusk mówi, że załatwił kaskę dla Polen, więc ewidentnie chce się podpiąć pod sukces negocjacyjny PMM.

"Duda występuje z ostrą retoryką anty-lgbt."

Skoro jego rywal wystąpił z ostrą retoryką pro-LGTB to zrozumiały ruch w wyścigu prezydenckim. Jak się okazało Duda wygrał, więc to był dobry ruch. Ważni są ludzie, a nie ideologie. Prawa ludzi są ważniejsze od ideologii uzurpujących sobie prawa dla ludzi.

Obrazek użytkownika Pers

17-09-2021 [22:27] - Pers | Link:

@u2
Filozofia Kalego - jak PiS kłamie to dobrze :))))

Obrazek użytkownika foros

17-09-2021 [22:45] - foros | Link:

nie twierdzę, ze postępowanie Dudy było nieskuteczne. Było skuteczne. Podobnie jak np. Nitrasa w Szczecinie, gdy fałszywie oskarżyli o coś kandydatkę PiS, ta wytoczyła im proces ale nie było szans na ogłoszenie wyroku przed głosowaniem. PO to głosowanie wygrała. Była skuteczna. Czasem kłamstwo bywa skuteczne.

A jeśli chodzi o fundusze. Pewnie je dostaniemy. Może w październiku, może w listopadzie, a może za rok. A konkurencja juz dostaje i może wykorzystać zajmując opróżnione miejsca w łańcuchach dostaw. W sporze Morawiecki - Szymański vs. Ziobro chodziło jednak o to, czy mechanizm kasa za zmiany w prawie jest możliwy. Oczywiście, że jest możliwy. Oczywiście premier zgodził się na niego. Oczywiście, że Ziobro miał rację. Właśnie PL zapowiedziała wycofanie się z ID. Właśnie min. Buda wysyła listy do samorzadów, że jeśli nie zmienią uchwał to pewnie nie dostaną też funduszy. I skoro PL swoim postępowaniem da legitymację takiemu postępowaniu, to nie będzie miała zbyt silnych argumentów gdy jakimś następnym razem KE powie np: albo znosicie podatek x (od koncernów) albo nie ma kasy, czy też: albo godzicie sie na homomałżeństwa i homoadopcje albo nie ma kasy.

Obrazek użytkownika u2

17-09-2021 [23:15] - u2 | Link:

"Właśnie min. Buda wysyła listy do samorzadów, że jeśli nie zmienią uchwał to pewnie nie dostaną też funduszy."

To już kwestie techniczne, czy dostaną za miesiąc za dwa miesiące, a może za rok. Ale dostaną.

Modernizację Polski może zatrzymać wojna, ale również nie długo. Polska jest skazana na sukces.

Co do Nitrasa, to nie tylko jego kłamstwa uchodzą bezkarnie, ale nawet jego jawna agresja. Ale co się dziwić skoro Komisja Etyki w Sejmie jest opanowana przez totalniaków. Taki widać panuje dziwny consensus na Wiejskiej :-)

Obrazek użytkownika Ryan

17-09-2021 [22:05] - Ryan | Link:

 Wszelkie sondaże wyborcze mówią bardzo wyraźnie. Lewica, PSL i Porozumienie poza Sejmem
Na PiS (wraz z Solidarną Polską) zagłosowałoby 34 proc. badanych deklarujących udział w wyborach, na KO - 16 proc., na Polskę 2050 - 12 proc., a na Konfederację - 5 proc.; Lewica, KP-PSL i Porozumienie znalazłyby się poza Sejmem - wynika z sondażu CBOS. Niezdecydowanych na kogo głosować było 22 proc

Obrazek użytkownika Teutonick

18-09-2021 [22:57] - Teutonick | Link:

Jest takie stare powiedzenie, że na pochyłe drzewo...
Skoro u tzw. sterów mamy skończonych miękiszonów (copyright by Z.Z.), którzy w niemalże każdej sprawie, pod naporem jakichkolwiek sił z wewnątrz czy też z zewnątrz, nacechowanych wespół w zespół niezmiennym traktowaniem tzw. polskiej racji stanu z buta, wycofują się chyłkiem z różnych i przeróżnych tromtadrackich pomysłów i zapowiedzi, a za co się już jakimś dziwnym trafem i rzekomo w dobrej wierze nie wezmą, to jednakowo potrafią to spierd...ć (patrz poszczególne "reformy"), to czego się spodziewamy?
Kto tylko może będzie doić do cna i tresować frajerów, którymi czynią nas siłą rzeczy jaśnie nam panujący, niezależnie z której opcji by nie przyszli. Krótki epizod kiedy mogło wydawać się, że sprawy zmierzają w nieco innym kierunku stanowiły rządy mrs. Beaty, ale potem musiała nastąpić Dzienna Zmiana i tak to stacza się na dno po dzień dzisiejszy...

Obrazek użytkownika marsie

18-09-2021 [00:45] - marsie | Link:

A ja powiem tak - gdybym miał wybór tylko taki (a taki mam!) – głosować na złodziei z PO lub na złodziei z PiS, to głosować będę na tych z PiS – bo oni przy tych platformerskich są amatorami!
Pozdrówka!

Obrazek użytkownika marsie

18-09-2021 [01:33] - marsie | Link:

Ciekawostka, którą widzę tutaj nie po raz pierwszy - po moim wpisie trole milkną - co to jest?

Obrazek użytkownika u2

18-09-2021 [18:40] - u2 | Link:

"po moim wpisie trole milkną - co to jest?"

Późna pora wysłania postu. Godzina 01:33 to już pełnia nocy :-)
 

Obrazek użytkownika Maverick

18-09-2021 [01:45] - Maverick | Link:

Odwracanie uwagi, gdu robią zawieruchę patrz tutaj, tak naprawdę masoństwo nakręca nagonkę roszczeniową i pomawiania Polaków o współpracę z Hitlerem.

<iframe width="1264" height="711" src="https://www.youtube.com/embed/..." title="YouTube video player" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

W SEJMIE powiedziano oficjalnie o g-r-a - f - e - n- i - e w dźgankach. - YouTube
<iframe width="1264" height="711" src="https://www.youtube.com/embed/..." title="YouTube video player" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Nie dajcie się nabierać kontrolerom narracji to lucyferianie!!

Obrazek użytkownika admin

18-09-2021 [08:24] - admin | Link:

Sukces negocjacyjny był i nie było to żadne kłamstwo. Ustalenia nie są tajemnicą przecież. Można zobaczyć, co zapisano. A to, że KE wyinterpretowuje coś, czego tam nie ma, to już zupełnie inna kwestia. Oczywiście pieniądze dostaniemy, bo nie ma prawa żeby je wstrzymać ale KE chce pokazać jaki ten rząd PiSu "zły", bo chcą mieć lewicowy, który przeprowadzi lewicową agendę. Czyli ingerują w przyszły wybór Polaków a nie "PiS kłamie"

Obrazek użytkownika foros

18-09-2021 [23:06] - foros | Link:

Nikt nie neguje sukcesu jakim jest obietnica dużych kwot. Coś z 1.5 budżetu RP. Ale miało to swoją cenę. Mówił o niej Ziobro i związani z nim prawnicy zaraz po podpisaniu dokumentów. Dziś KE ją realizuje. Dodajmy, że właśnie dlatego SP głosowała przeciw KPO, bo pozwala on KE na ingerencję w prawo PL, co właśnie się dzieje.
Choć oczywiście nikt nie zabroni wierzyć komuś w wersję, że tylko PiS jest dobry, ladny, madry i uczciwy, a ta brzydka i zla reszta ciagle go oszukuje, i z Ioanina i z kasa za praworzadnosc