82 rocznica agresji Sowietów na Polskę!

Dzisiaj kolejna, już 82 rocznica najbardziej tchórzliwego, barbarzyńskiego i chamskiego ataku na Polskę w całej jej historii.

17 września 1939 r., łamiąc traktaty międzynarodowe, w tym: obowiązujący polsko-sowiecki pakt o nieagresji, Armia Sowiecka wkroczyła na teren Rzeczypospolitej Polskiej, realizując tym samym nazistowsko-komunistyczne ustalenia zawarte w tajnym protokole zawartego 23.08.1939 roku (i zmodyfikowanego we wrześniu 1939 roku) paktu Ribbentrop-Mołotow a właściwie Stalin-Hitler. Ta zbrodnicza i barbarzyńska napaść na broniącą się cały czas Polskę była niczym innym właśnie jak realizacją IV Rozbioru Polski dokonanego przez socjalistycznych, marksistowskich oraz nazistowskich, niemieckich nieprzyjaciół, od zawsze nienawidzących Polskę i Polaków. Sowieci tym samym "wbili nam nóż w plecy" i ostatecznie doprowadzili w kampanii wrześniowej do naszej tragicznej w skutkach klęski.

Nie był to atak przypadkowy a jego przygotowania Sowieci rozpoczęli zaraz po swojej klęsce w wojnie z Polską w 1920 roku a nawet wcześniej. Był po prostu realizacją zapowiedzi - wcale nie uważającego się za człowieka rosyjskiego a nawet gardzącego rodowitymi Rosjanami i dowiezionego na rewolucję ze Szwajcarii - W.I. Lenina: "Im silniejszą Polska będzie, tym bardziej nienawidzić jej będą Niemcy, a my potrafimy posługiwać się tą ich niezniszczalną nienawiścią. Przeciwko Polsce możemy zawsze zjednoczyć cały naród rosyjski i nawet sprzymierzyć się z Niemcami".

Po wojnie polsko - bolszewickiej z 1920 roku w Moskwie stało się jasne, że sami sowieccy bolszewicy nie są w stanie pokonać Polski i rozszerzyć swojego panowania na całą Europę. Potrzebna im zatem była nowa wielka wojna, której sojusznikiem mogły być jedynie upokorzone - w swoim mniemaniu - Traktatem Wersalskim Niemcy - tak samo nienawidzący Polski i niezgadzający się na jej istnienie jak Sowieci. Oba kraje łączyła wspólna historia i dokonanie rozbiorów Polski, oba kraje w latach 20-tych XX wieku były geopolitycznie alienowane...

16 kwietnia 1922 roku komisarz spraw zagranicznych Rosji Gieorgij Cziczerin i minister spraw zagranicznych Niemiec Walther Rathenau podpisali we włoskim Rapallo układ militarno - handlowy. Zmieniał on diametralnie sytuację zarówno Niemiec jak i Rosji. Inicjatorami podpisania owego układu byli Sowieci. Niemniej zarówno dla nich, jak dla Niemców był to układ idealny. Niemcom pozwalał ominąć obostrzenia Traktatu Wersalskiego i swobodnie szkolić oraz zbroić się militarnie na terenach sowieckich, dla Rosjan był niezbędny dla budowy swojego przemysłu zbrojeniowego i swojej gospodarki.

Punktem zwrotnym współpracy sowiecko-niemieckiej było objęcie w Niemczech władzy przez socjalistę i szefa Narodowosocjalistycznej Niemieckiej Partii Robotników (NSDAP), Adolfa Hitlera.  Program jego partii  oparty był - podobnie jak komunistów w Rosji Sowieckiej - na ideach K. Marksa i nie miał nic wspólnego z ówczesnym ruchem faszystowskim. Wielu nazistów wywodziło się z szeregów niemieckich komunistów. Sam Hitler uważał się za ucznia Stalina, choć obaj myśleli o sobie jako o wrogach konkurujących między sobą w dążeniu  do identycznego celu, jakim było wojenne opanowanie jak największej ilości narodów Europy a nawet świata.

Kulminacyjnym aktem owej współpracy było podpisanie wspomnianego paktu Ribbentrop-Mołotow. Warto zwrócić uwagę, że inicjatorem jego tajnego protokołu - m.in. likwidującego ostatecznie Polskę - był sam J. Stalin. W. I. Lenin to właśnie jego obwiniał za klęskę z 1920 roku. J. Stalin z tej nienawiści nie chciał nawet, aby Polska istniała jako jedna z republik sowieckich. Dlatego też już w 1938 roku  zlikwidował polską sekcję kominternu (jako przyszłego zalążka komunistycznego rządu w Polsce) a jej członków wymordował. Już wtedy chyba zdecydował, że Polska w żadnej formie nie będzie istniała, nawet jako kolejna republika ZSRR.

Zgodnie z zapisami owego paktu CCCP miała graniczyć z Rzeszą na Wiśle. Ten IV Rozbiór Polski  dawał Sowietom ponad połowę naszego kraju, razem z prawobrzeżną częścią Warszawy. Ponadto zapisy paktu dawały Stalinowi: Łotwę, Estonię, Finlandię i część Rumunii. Oczywiście też Niemcy zyskali: Sowieci przekazali im olbrzymią ilość surowców, w tym stali, paliw i zboża, niezbędnymi dla rozwoju niemieckiej armii. Niemcy ponadto przekazali Rosjanom plany swych najlepszych pancerników i czołgów. W myśl postanowień umowy niemieccy doradcy pomagali w sowieckich fabrykach wprowadzać nowe technologie a sami uczyli się od Sowietów, jak wykorzystywać więźniów obozów do pracy. Uzgodniono też ścisłą współpracę NKWD z niemieckim gestapo, zwłaszcza w zwalczaniu polskiego ruchu oporu.

Jedną z tragiczniejszych kart naszej historii jest fakt, że treść paktu Ribbentrop-Mołotow  i jego tajnego załącznika znana była aliantom tuż po jego podpisaniu. Nie przekazano go jednak Polsce! Można to oceniać jedynie w kategoriach zdrady Polski dokonanej przez jej sojuszników: Anglię i Francję. Gdyby Polacy znali zapisy tajnego protokołu inaczej wyglądałaby cała kampania wrześniowa i inaczej musielibyśmy zareagować na sowiecką agresję! Inaczej też musieliby zachować się alianci w obliczu żądania przez Polskę pomocy w czasie agresji przez dwa ludobójcze totalitaryzmy. A my czekaliśmy naiwnie na pomoc aliantów w dniu 3 września i później...

Mimo tego - po agresji Niemiec - Polska broniła się.  16 września 1939 sytuacja Niemiec była bardziej niż beznadziejna. Brakowało paliwa i pojawiały się problemy logistyczne. Luftwaffe musiała odwołać szereg lotów. Straty w sprzęcie zmotoryzowanym wynosiły połowę stanu. Polskie wojska postępowały według planu defensywnego przygotowanego przed wojną, trwała bitwa nad Bzurą, którą - gdyby nie sowiecka agresja - mogliśmy nawet wygrać i zmienić losy kampanii wrześniowej. A. Hitler wielokrotnie wzywał J. Stalina do wypełnienia ich umowy i ataku na Polskę. Nastąpiła ona 17 września, po zakończeniu w dniu 16 września na wschodzie japońsko-sowieckiej bitwy nad Chałchin – Goł. J. Stalin musiał - zanim zaatakuje Polskę -  mieć pewność, że nie będzie walczył na "dwóch frontach", co charakteryzowało poczynania Niemców.

Należy też  wskazać, że Francja i Anglia zdecydowały 12 września 1939 roku (podczas konferencji w Abbeville) o nie udzieleniu przez nich zbrojnej pomocy  Polsce w walce z Niemcami. Była to ich ostateczna zdrada, o której też wiedział J. Stalin i jego wówczas przyjaciel w walce A. Hitler.  Ci zdrajcy jeszcze okłamali Polskę, że uderzą właśnie 17 września.

Pod koniec dnia 16 września do oddziałów sowieckich zgromadzonych w strefie przygranicznej dotarł tajny rozkaz K. Woroszyłowa nr 16634 o treści: "Uderzać o świcie siedemnastego", czyli od samego początku wojny Sowieci byli gotowi do uderzenia...

Jakże wtedy pomiędzy 3 a 6 rano Józef Stalin musiał być zadowolony. Czekał tyle dni, bo aż 17 od momentu kiedy jego serdeczny, socjalistyczny przyjaciel Adolf Hitler napadł równie barbarzyńsko na Polskę - tego "koszmarnego bękarta Traktatu Wersalskiego" jak określał to jego przecież ukochany minister Wiaczesław Mołotow (często można też spotkać łagodniejsze tłumaczenie tegoż cytatu - moim zdaniem łagodzone "na siłę": "poroniony płód traktatu wersalskiego").

Łącznie Sowieci skierowali do walki z "Polskimi Panami" prawie - według różnych źródeł - od 0,6 do 1,5 miliona żołnierzy, od 4 do 6 tys. czołgów i od 1800 do 3500 samolotów bojowych. W sumie w starciach z Armią Czerwoną zginęło ok. 2,5 - 3 tys. polskich żołnierzy, a ok. 20 tys. było rannych i zaginionych. Do niewoli sowieckiej dostało się ok. 200 - 250 tys. żołnierzy, w tym ponad 10 - 18 tys. oficerów (dane zróżnicowane: zależnie od źródła i sposobu kwalifikacji). Wielu z tych oficerów i i innych znamienitych Polaków zostało później - w roku 1940 - bestialsko zamordowanych na terenie Rosji Sowieckiej w jednej z największych zbrodni ludobójstwa, tzw: Zbrodni Katyńskiej. Na obchody jej 70 rocznicy leciał w kwietniu 2010 roku do Katynia śp. Lech Kaczyński i wielu patriotów, którzy w dzisiejszych czasach walczyli o polskość i naszą niepodległość. Trudno oprzeć się wrażeniu podobnego celu jaki przyświecał śmierci tych elit... z roku 1940 i 2010...

W czasie wojny z sowietami i po niej, w wyniku, agresji, deportacji, przesiedleń zginęło około 2 miliony Polaków...

Warto o tej dacie przypominać, bo znów dla wielu staje się niewygodna... choć stanowi jedną z najważniejszych i najbardziej haniebnych dat w historii stosunków sowiecko-polskich.

Jest to dziś tym bardziej potrzebne, że obecne Niemcy znów dogadują się ponad naszymi głowami z Rosją (Moskwą), co widać na przykładzie Nord Stream 1 i 2. Teraz raczej i ze strony Moskwy (choć tego nie jestem do końca pewny), i ze strony Niemiec nie grozi nam wojna militarna, ale wojna ekonomiczna oraz walka informacyjna, które wespół tworzą efekt synergii w postaci tzw. wielokierunkowej wojny hybrydowej. I niestety też utraciliśmy naszego sojusznika w postaci USA za J. Bidena, który najprawdopodobniej już "sprzedał" Polskę Niemcom a tym samym i Rosji. Historia podobno "kołem się toczy". Oby już nie dla Polski, choć mam co do tego coraz więcej wątpliwości. 

Źródła informacji, z których korzystałem i które były inspiracją niniejszego tekstu:
http://krzysztofjaw.blogspot.c...,
https://krzysztofjaw.blogspot....
http://pl.wikipedia.org/wiki/A...ę,
http://www.polskiedzieje.pl/po...,
http://www.1939.pl/bitwy/sowie...,
http://lju.nowyekran.pl/post/2...,
http://blogmedia24.pl/node/51913
http://krzysztofjaw.blogspot.c...,
http://www.kresy.pl/kresopedia...

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad... 
© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw) 
http://krzysztofjaw.blogspot.com/ 
kjahog@gmail.com

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Tezeusz

17-09-2021 [13:24] - Tezeusz | Link:

Panie Krzysztofie. Miałem kiedyś Honor poznać tych żołnierzy broniących naszych granic wschodnich z 1939 r . Wspomnienia publikuję. To była elita wojska, inteligencji II RP. Stalin za lanie z 1920 roku mszcząc się wydał tych ludzi na śmierć w ramach ludobójstwa. To byli zbrodniarze i to oni wkraczali póżniej do Polski w 1945 a ich potomstwo dzisiaj lży i donosi na Polskę .

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

17-09-2021 [14:11] - krzysztofjaw | Link:

Witam Pana. Moja mama pochodzi tak naprawdę z Kresów Wschodnich i uciekła nocą wraz ze swoim ojcem i matką oraz z trzema siostrami przed Ukraińcami z OUN-UPA. Wtedy była jeszcze zbyt mała, żeby wszystko pamiętać a całą historię znam z opowieści nieżyjącej już dawno babci (mamy mojej mamy). Osiedlili się pod Lublinem, gdzie mieli swoje gospodarstwo rolne. Natomiast ta moja rodzina przeżyła i okupację sowiecką, i niemiecką. Jak weszli Sowieci to moja mama wraz z siostrami oraz babcią została ukryta przez dziadka w lasach, bo Sowieci gwałcili wszystko, co się tylko ruszało. Dziadek też ukrywał polskich oficerów przed hordami zdziczałych Sowietów. A, że miał bardzo znienawidzone przez J. Stalina nazwisko Rozwadowski to musiał bardzo uważać, bo Sowieci myśleli, że to jakaś rodzina generała Rozwadowskiego. Przekonał ich łapówką w postaci bimbru. Natomiast faktycznie mój dziadek był bardzo daleko spokrewniony z generałem i jeżeliby to wyszło na jaw, to sądzę, że ja bym się już nie urodził. 

No właśnie. Weszły te hordy barbarzyńców do Polski w 1944 roku i już tu zostały a my się z nimi męczymy już w trzecim pokoleniu. 

Pozdrawiam serdecznie 

Obrazek użytkownika Pers

17-09-2021 [14:14] - Pers | Link:

Piękna, natchniona notka. Takie historyczne fiction.
Brakuje mi jednak jakiegokolwiek odniesienia do katastrofalnej polityki sanacji, która zrobiła wszystko, żeby polska armia była słaba.
O polityce zagranicznej nie wspomnę bo ta była skandaliczna.
Polska oparła się na wyjątkowo kiepskich sojuszach.
Piłsudski prowadził swoją tajną dyplomację z Sowietami i całkiem nieźle dogadywał się ze Stalinem. Ale jak zabrakło Piłsudskiego to cała konstrukcja padła bo do władzy doszli idioci, często na pasku brytyjskiego wywiadu. A to Anglii (a właściwie żydowskim kołom, które tam rządziły) najbardziej zależało na wojnie i wystawiła nas na odstrzał.
Sowieci nie mieli żadnego zamiaru napadać na Europę zachodnią a Polska jako państwo buforowe między nimi a Niemcami bardzo była im potrzebna. Plany podboju Europy zdechły wraz z Trockim, którego Stalin odstrzelił.

17 września polskie państwo już nie istniało bo najwyższe władze raczyły się już ewakuować.

Obrazek użytkownika Tezeusz

17-09-2021 [16:54] - Tezeusz | Link:

"17 września polskie państwo już nie istniało bo najwyższe władze raczyły się już ewakuować."

"Sowieci nie mieli żadnego zamiaru napadać na Europę zachodnią a Polska jako państwo buforowe między nimi a Niemcami bardzo była im potrzebna. "

Pakt Ribentrop Mołotow się kłania !

Pała z historii Polskie państwo istniało całą okupację. Historia  z zakresu wiedzy z podstawówki.

Wstyd !

Obrazek użytkownika Pers

17-09-2021 [16:35] - Pers | Link:

@tezeuszek
//Raczej twoi Persik//
To nie USA i Anglia oddali nas w Jałcie w niewolę sowietom?
Ciekawe...
Piszesz nową historię tezeuszku?

A to są akurat twoi idole, ci nasi "sojusznicy".
Jak się ma takich "sojuszników" to nawet wróg jest niepotrzebny.

Obrazek użytkownika Tezeusz

17-09-2021 [17:15] - Tezeusz | Link:

Pers twoje braki wiedzy porażają.

Obrazek użytkownika Niezalogowany

17-09-2021 [19:14] - Niezalogowany | Link:

"To nie USA i Anglia oddali nas w Jałcie w niewolę sowietom?"

Nie, ruski trollu. Kłamiesz i manipulujesz, jak zwykle.
Harry Hopkins i kilku innych "doradców" Roosevelta byli agentami sowieckimi.
Więc to Stalinowi zawdzięczamy "zdradzenie" nas przez USA.

A Churchill chciał nawet profilaktycznie zaatakować Rosję bronią nuklearną, by zlikwidować sowiecką hydrę, zanim ta rozprzestrzeni się na Europę i na świat (operacja "Unthinkable"). Niestety, otoczony sowiecką agenturą Roosevelt nie chciał wesprzeć tego planu.

Piszesz nową historię, ruski trollu?

Obrazek użytkownika Niezalogowany

17-09-2021 [18:59] - Niezalogowany | Link:

"Piękna, natchniona notka. Takie historyczne fiction."

17 września. Wiadomo, że tego rocznicowego dnia ruskie trolle będą wyrzygiwać w sieci swoje kłamstwa.
I rzeczywiście, zadaniowany w temacie Pers zadziałał jak automat.

Jak zwykle kłamiesz i manipulujesz, ruski trollu.

"katastrofalnej polityki sanacji, która zrobiła wszystko, żeby polska armia była słaba"

Jak mawiają często gwałciciele, "dz*wka sama się o to prosila".

"Piłsudski prowadził swoją tajną dyplomację z Sowietami i całkiem nieźle dogadywał się ze Stalinem"

Bzudra i kłamstwo, ruski trollu.
W czasie kiedy "Piłsudski nieźle się dogadywał" kacapia już planowała inwazję na Polskę, bo obietnicy zemsty na Polsce za wciry jakie dostali w 1920 na pewno zamierzali dotrzymać.

"idioci, często na pasku brytyjskiego wywiadu"

Pewnie wszystko byłoby dobrze, gdyby byli na pasku sowieckiego wywiadu? Bajki o byciu na paskach wstrętnych wywiadów zgniłego Zachodu to standardowa bajęda ruskich dezinformacji historycznych. Oczywiście kochany Stalin chciał wyzwolić biednych Polaków spod jarzma angielskiego wywiadu.

"A to Anglii (a właściwie żydowskim kołom"

Kiedy ruski troll zaczyna nadawać swój przekaz dnia, zawsze w jego kłamliwych wymiotach muszą być obowiązkową pozycją straszni Żydzi.

"Sowieci nie mieli żadnego zamiaru napadać na Europę zachodnią"

Zacytuję więc Lenina: "po trupie Polski na zachód Europy". Kolejne kłamstwa ruskiego trolla obnażone.

"Polska jako państwo buforowe między nimi a Niemcami bardzo była im potrzebna"

Pakt Ribbentrop-Mołotow nie mówił o żadnym buforze, ale o likwidacji Polski i udziale III Rzeszy i CCCP w tej likwidacji.

"Plany podboju Europy zdechły wraz z Trockim, którego Stalin odstrzelił."

Kłamiesz, ruski trollu. A realizacja paktu Ribbentrop-Mołotow tego dowodzi.

"17 września polskie państwo już nie istniało bo najwyższe władze raczyły się już ewakuować."

Kłamiesz i manipulujesz, ruski trollu. Ewakuacja i zabezpieczenie najwyższych struktur władzy jest strategicznym standardem. Nie jest żadnym "nieistnieniem państwa" jak kłamie ruski troll. Co więcej, polskie państwa istniało mimo zdradzieckiej napaści kacapii i Niemców, w postaci Państwa Podziemnego i rządu na uchodźtwie.
Stalin i Hitler pienili się z wściekłości z powodu tej udanej ewakuacji polskiego rządu i kontynuacji jego działania mimo militarnej przeagi agresorów. Dlatego stara nudna piosenka "przez Zaleszczyki" jest standardowym elementem dezinformacyjnych rzygów ruskich trolli.

Obrazek użytkownika Tezeusz

17-09-2021 [19:03] - Tezeusz | Link:

A co można spodziewać się od Scierwoneona ?

Obrazek użytkownika Pers

17-09-2021 [19:36] - Pers | Link:

@niezalog
Wróć ty lepiej do Kubusia Puchatka.
Tylko zajrzyj najpierw do lodówki czy tam się nie czai przypadkiem Putin :))))
Pa Pa :))

Obrazek użytkownika Niezalogowany

17-09-2021 [20:04] - Niezalogowany | Link:

"Wróć ty lepiej do Kubusia Puchatka."

Za każdym razem gdy obnażam tutaj twoją niewiedzę, miałkość i zupełną beztreściowość twoich służbowych wypowiedzi, uciekasz w te głupawe teksty o Puchatku.

Obrazek użytkownika Pers

17-09-2021 [20:08] - Pers | Link:

@niezalog
Przecież ciebie nie można traktować poważnie :))
Żyj w tym swoim równoległym światku, co mi do tego?

Obrazek użytkownika Kaczysta

17-09-2021 [19:26] - Kaczysta | Link:

dachowiec

Biedny moskalu
Polacy jako jedyni nie poddali się nazistowskim Niemcom, walczyliśmy do końca. Czytam i będę czytać i powtarzać aby obnażać wasze moskiewskie kłamstwa o wyzwoleniu a rosja mordowała i zniewalała

Obrazek użytkownika u2

17-09-2021 [14:41] - u2 | Link:

"Przeciwko Polsce możemy zawsze zjednoczyć cały naród rosyjski i nawet sprzymierzyć się z Niemcami"

I to cała prawda o Rosji, nigdy nie można z nią robić sojuszy, bo rządzą nimi masowi mordercy.

Obrazek użytkownika Pers

17-09-2021 [14:50] - Pers | Link:

Nie mamy szczęścia do sojuszników i sąsiadów.
Były prezydent USA Trump w drodze powrotnej z Polski, po płomiennym przemówieniu na placu Krasickich, rechotał i powiedział :"Ale ci Polacy idioci. Starczy ich trochę poklepać po plecach i mają orgazm".
Podobno powtórzył to w rozmowie telefonicznej z Putinem.

Obrazek użytkownika Tezeusz

17-09-2021 [16:14] - Tezeusz | Link:

A skąd to wiesz Persik od swego kumpla Putka ! Czy zwidy !

Obrazek użytkownika u2

17-09-2021 [16:52] - u2 | Link:

W родине Persika pandemia i Putajew trzymają się mocno :

Chociaż Rosja była pierwszym krajem na świecie z zarejestrowaną szczepionką przeciw COVID-19, miało to ograniczony wpływ na sytuację epidemiczną. Władze skupiły się na prowadzeniu dyplomacji szczepionkowej i eksporcie Sputnika V na rynki zagraniczne, nie zapewniając jednocześnie efektywnego programu promocji szczepień w kraju.

Na ten moment w pełni zaszczepionych jest jedynie 27 proc. Rosjan, a 54 proc. deklaruje, że nie chce się szczepić wcale. Tymczasem w 2020 roku w Rosji zmarło o 324 tys. osób (czyli o ponad 16 proc.) więcej niż rok wcześniej, a 2021 rok może okazać się jeszcze gorszy.

Rosjanie są już zmęczeni. Co piąty mieszkaniec Rosji chciałby wyprowadzić się za granicę, a wśród osób między 12. a 24. rokiem życia – co drugi. Ponad 40 proc. Rosjan uważa, że sprawy w kraju idą w złym kierunku. I tylko 27 proc., a więc najmniej od lat, obywateli deklaruje chęć zagłosowania na rządzącą Jedną Rosję. Wydawać by się mogło, że są to idealne warunki dla sukcesu opozycji. Ale nie w Rosji.

https://krytykapolityczna.pl/s...

Obrazek użytkownika Pers

17-09-2021 [17:00] - Pers | Link:

@u2
//W родине Persika pandemia i Putajew trzymają się mocno//
U was w Israelu jest dużo gorzej https://www.rp.pl/swiat/art188...
I wszystkich was wyszczepili...
Już nawet Hamas nie jest potrzebny, padacie jak kawki :))
 

Obrazek użytkownika u2

17-09-2021 [17:17] - u2 | Link:

"Już nawet Hamas nie jest potrzebny"

Ostatnio dużo twoich ruskich pociotków przybyło do Izraela i zapewne stąd tam ten zwierzęcy antypolonizm i osłabienie mocy obronnej Izraela :-)

Obrazek użytkownika Niezalogowany

17-09-2021 [19:13] - Niezalogowany | Link:

"Ostatnio dużo twoich ruskich pociotków przybyło do Izraela i zapewne stąd tam ten zwierzęcy antypolonizm i osłabienie mocy obronnej Izraela"

To prawda. A często wręcz jawne wspomaganie przez tych kremlowskich "źydów" działań służb kremla na terenie Izraela jest narastającym problemem z jakim musi się mierzyć izraelski kontrwywiad.

Obrazek użytkownika Pers

17-09-2021 [19:39] - Pers | Link:

@niezalog
//...jest narastającym problemem z jakim musi się mierzyć izraelski kontrwywiad.//
No to macie problem.
Nie trzeba było ich ściągać i jeszcze nam doope zawracać.

Obrazek użytkownika Niezalogowany

17-09-2021 [20:03] - Niezalogowany | Link:

"No to macie problem."

Manipulujesz, ruski trollu.

Nie jestem "wy".
Nie jestem z Izraela.

Obrazek użytkownika Niezalogowany

17-09-2021 [19:05] - Niezalogowany | Link:

"U was w Israelu jest dużo gorzej I wszystkich was wyszczepili..."

Radość ze złej sytuacji w Izraelu - jakże klasyczna dla ruskich trolli.
Szczepionka nie zadziała, jeśli nie zostanie przekroczony odpowiedni próg zaszczepień w odpowiednim czasie,
co uniemożliwiłoby powstanie i rozprzestrzenianie się mutacji. To podstawowa wiedza z zakresu chorób zakaźnych, której nie ma żaden ruski troll, mający tylko powtarzać napisane na Łubiance standardy dezinformacyjne dnia.

Obrazek użytkownika u2

17-09-2021 [19:45] - u2 | Link:

"Radość ze złej sytuacji w Izraelu - jakże klasyczna dla ruskich trolli."

To zawsze idzie w parze z ruskimi oskarżeniami że w USA murzynów biją :-)

Co do Izraela, to Izrael najszybciej wyszczepił populację na świecie. To nie było korzystne, bo sąsiedzi w tym tempie się nie wyszczepili i wirus zmutował i przetrwał. W dodatku ortodoksi nie zachowują zasad DDM, czyli dystans, dezynfekcja i maseczki.

Gdyby mieszkali na wyspie jak Tajwańczycy to zapewne nie byłoby już śladu po pandemii w Izraelu.

Obrazek użytkownika Niezalogowany

17-09-2021 [19:14] - Niezalogowany | Link:

"Trump w drodze powrotnej z Polski, po płomiennym przemówieniu na placu Krasickich, rechotał i powiedział :"Ale ci Polacy idioci. Starczy ich trochę poklepać po plecach i mają orgazm"."

Na co oburzony Putin odpowiedział podniesionym, pełnym oburzenia głosem: "Kak śmiesz, burżuazyjny wyzyskiwaczu obrażać tak ukochaną przyjaciółkę Rassiji, Polszę? Jakem Putin, będę wspierał priwiślański kraj swoją czułą nieustającą miłością, którą okazuję mu niezłomnie od 10 kwietnia 2010!"

Obrazek użytkownika J z L

17-09-2021 [16:19] - J z L | Link:

17 września utkwi mi na dłużej w pamięci. Właśnie dziś zmarł mój brat.Wczesnym rankiem.Na Covid.
Nie wierzył szczepionkom.
Już w wieku 19 lat był więźniem politycznym(Radom,Ursus)

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

17-09-2021 [18:06] - krzysztofjaw | Link:

Moje kondolencje i współczucie. 

Obrazek użytkownika Tezeusz

17-09-2021 [18:21] - Tezeusz | Link:

@J z L
Moje szczere współczucie i kondolencje. Nasi bliscy nie odchodzą, oni żyją w naszych sercach.

Obrazek użytkownika Kaczysta

17-09-2021 [19:10] - Kaczysta | Link:

JzL
szczere wyrazy współczucia

Obrazek użytkownika u2

17-09-2021 [20:28] - u2 | Link:

"Już w wieku 19 lat był więźniem politycznym(Radom,Ursus)"

Wyrazy współczucia.

Przynajmniej dożył czasów, kiedy Polska jest rzeczywiście wolna od jarzma rosyjskiego.

Nie poddawaj się. Będzie dobrze.

Obrazek użytkownika Ryan

17-09-2021 [21:55] - Ryan | Link:

Moje szczere współczucie i kondolencje
R.I.P

Obrazek użytkownika admin

18-09-2021 [05:35] - admin | Link:

@JzL Bardzo współczuję. Niech Twój Brat spoczywa w pokoju.

Obrazek użytkownika AgnieszkaS

18-09-2021 [08:15] - AgnieszkaS | Link:

@JzL

W tym bolesnym dniu przesyłam moje najszczersze wyrazy współczucia.

Agnieszka