Sowieccy kaci i ich zbrodnie. ZSRS napadł na Polskę

Materiały IPN :
"82. lata temu ZSRS napadł na Polskę  
 
17 września 1939 roku Armia Czerwona wkroczyła do Polski. Był to początek okupacji wschodnich terenów Rzeczypospolitej, które zgodnie z postanowieniami paktu Ribbentrop-Mołotow przypadły w udziale sowietom. 
 
W napaści uczestniczyło ponad 600 tys. czerwonoarmistów, wspieranych przez 4700 czołgów i 3300 samolotów bojowych. Wkroczenie wojsk ZSRS zaskoczyło polski rząd, zaabsorbowany walką z Niemcami. Naczelny Wódz Edward Rydz Śmigły wydał dyrektywę nakazującą polskim oddziałom wycofanie się do Rumunii i Węgier oraz nieatakowanie sowietów (wyjątek stanowiła samoobrona). Mimo to Polacy stawili opór kolejnemu okupantowi, m.in. pod Kowlem, Sarnami, Baranowiczami, Tarnopolem i w wielu innych miejscowościach. Do rangi symbolu przeszły obrona Wilna (18-19 września) i Grodna (20-21 września). 

Dzięki dużej przewadze liczebnej sowieci szybko posuwali się w głąb Polski. Na ich korzyść działał także element zaskoczenia. W niektórych miastach – np. Białymstoku – przejmowali władzę od armii niemieckiej. Na zajętych terenach formowali Zarządy Tymczasowe, funkcjonujące do momentu ukształtowania się właściwej administracji. Po przyłączeniu do ZSRS, ziemie Rzeczypospolitej stały się Zachodnią Białorusią oraz Zachodnią Ukrainą. Wilno i Wileńszczyznę agresorzy przekazali Litwinom.  

Od momentu przekroczenia polskiej granicy, Rosjanie bezwzględnie zwalczali przedstawicieli ziemiaństwa, inteligencji, administracji państwowej… Już we wrześniu członkowie grup operacyjno-czekistowskich zamordowali ok. 2.5 tys. cywilów oraz jeńców wojennych. W ciągu niespełna dwóch lat okupacji, w głąb ZSRS wywieziono co najmniej 800 tys. Polaków. Większość z nich nie wróciła do swoich domów. 

Poczytaj o tym, jak sowiecka propaganda przedstawiała Polskę i uzasadniała napaść: 
http://bityl.pl/tgSwA

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Pers

17-09-2021 [08:39] - Pers | Link:

ZSRR już dawno nie ma a polskie Kresy ciągle są pod okupacją.
Trzy państwa pożywiły się na polskiej tragedii - dwa zawsze nam wrogie czyli Litwa i Ukraina oraz przyjazna do niedawna Białoruś.
Rządy po "odzyskaniu wolności" w 89 nie zrobiły NIC dla Polaków tam mieszkających wspierając za to faszystowską Litwę i nazibanderowską Ukrainę.
 

Obrazek użytkownika Tezeusz

17-09-2021 [09:05] - Tezeusz | Link:

Pers albo kompletnie nie znasz historii  z podstawówki lub kpisz sobie z historii lub jesteś jak zwykle manipulantem ale kiepskim, gdyż sam z siebie robisz  ignoranta napiszę delikatnie. Kompromitujesz się ale takie Scierwoneonowe standarty jak widać.
WSTYD

Obrazek użytkownika Pers

17-09-2021 [09:23] - Pers | Link:

@tezeuszek
//Pers albo kompletnie nie znasz historii  z podstawówki lub kpisz sobie z historii lub jesteś jak zwykle manipulantem ale kiepskim, gdyż sam z siebie robisz  ignoranta napiszę delikatnie.//
A co? III RP upomniała się o Kresy albo choćby o Polaków tam mieszkających?
Na Litwie nie wolno stosować polskiej pisowni nazwisk i miejscowości.
Na Ukrainie do dziś nie można ekshumować i godnie pochować pomordowanych przez banderowców Polaków.
Ty taki "histeryk" i nie wiesz o tym?

 

Obrazek użytkownika Tezeusz

17-09-2021 [11:47] - Tezeusz | Link:

Pers co te twoje brednie i wymysły mają wspólnego z napadem sowietów na Polskę 17.09.1939 ? 

Obrazek użytkownika Ryan

17-09-2021 [22:38] - Ryan | Link:

Nic głupszego dzisiaj już nie da się już usłyszeć oprócz tej mowy trawy neonowego narcyza