Narodowe przywary

To nie jest coś, co jest charakterystyczną cechą naszego narodu.
To zakażenie, które odzieczyliśmy po komunizmie. Bo tam, w tej barbarzyńskiej bolszewii tak już jest. Miliony ruskich rabów żyje z tym od wieków i myślą, że na świecie tak już jest i być musi.

Ta spuścizna PRLu, to zastąpienie szacunku do człowieka pogardą. Pogardą z całym łańcuszkiem dalszych świństw, jak zawiść, złośliwość, czy całe te szkopskie Schadenfreunde – radość z czyjegoś nieszczęścia.
A Ewangelia mówi – nie czyń drugiemu, co tobie nie miłe, [Mt 7, 6. 12-14] . A na drugim końcu świata to samo nakazywał Konfucjusz. Bo jest to zasada powszechna – tak zwana złota reguła etyczna. Ciężko jest bez tego żyć w społeczeństwie...

Ciekawe, że za komuny mieliśmy dużo szacunku do siebie. Bo byliśmy zjednoczeni wspólną wrogością wobec ruskiej okupacji i porządków. Przynajmniej 95% z nas. Bo pozostałe dwa miliony, to istniejący w każdym narodzie zdrajcy i przestępcy, plus przywieziona do Polski agentura polskojęzyczna (a nawet nie. Pamiętacie? Marszałek Polski (i Związku Radzieckiego, Konstanty Rokossowski, słabo mówił po polsku).

Wzajemny szacunek i znacznie wyższa kultura osobista w tamtych siermiężnych i ponurych czasach wyraźnie przewyższała dzisiejsze stosunki międzyludzkie.
No, ale jak się wysyła do Polski człowieka, który pierwszego dnia mówi o furii i wściekłości, zaciskając przy tym pięści, jakby musiał zaraz komuś przywalić. Bylekomu. Dobrze, że redaktor Kłeczek jest młodszy i sprawniejszy i ten tchórz, który nie miał skrupułów uderzyć własną żonę, nie odważyłby się.

Zaczęło się psuć, od szeroko pojętej administracji.
Powodem była selekcja negatywna.
Matura kończyła klasyczny program edukacji. Spośród tych, co maturę zaliczyli, ci lepsi, często tylko z powodu ambicji rodziców, szli na studia wyższe, by osiągnąć któryś z prestiżowych wówczas zawodów – prawnika, lekarza, inżyniera, filologa. Ci, co ledwie się przez egzamin maturalny prześlizgali, wybierali karierę urzędnika w nienasyconym molochu administracji.

Tam właśnie przeciętny obywatel spotykał się nie z życzliwością, tylko z wystudiowaną pogardą i arogancją. To było łatwiejsze do nauczenia się, niż zdanie matury. Młody człowiek o raczej nie za dużej wartości, jak przysłowiowi wojskowi kaprale, dostawał skrawek władzy i przewracało mu się w głowie.

Rezultat? Do dzisiaj ministerstwa, urzędy centralne i terytorialne okupowane są w wielkim stopniu przez takich biurkowych Napoleonów i Cezarów.
A dalej już szło w lud siłą rozpędu.
Pamiętam, jak w czarnych dniach stanu wojennego i kartek na żywność, z dnia na dzień, kierowniczki sklepów mięsnych, zdobyły status Królowej Lady. Podobnie jak sprzedawcy z punktów dystrybucji papieru toaletowego.

Transformacja i przejście do wilczego kapitalizmu tylko pogorszyły stosunki międzyludzkie.
Cicha umowa komunistycznych bandziorów ze sprzedajnymi "reprezentantami narodu" spowodowała, że gwałtownie, poprzez kradzież majątku narodowego, zaczęła się bogacić ta wąska, agenturalna część Polaków, łachudr, bez wychowania i wykształcenia. Podli ludzie, którzy od zawsze pogardzali obywatelami.

Nie tylko ci "nowi przedsiębiorcy", którzy w założeniu, podobnie jak w Rosji, czy na Ukrainie mieli zostać oligarchami i panować w kraju, rozwijali powszechną pogardę do narodu. Komuniści poprzez "chów wsobny" (na aplikacje sądowe mieli szansę tylko krewni komunistycznych prawników) zbudowali bezpiecznik, na wypadek, gdyby ktoś odważył się ich czepiać – słynną kastę sędziowską. Ludzi nietykalnych, stojących ponad wszelkim prawem.
Także uniwersytety, pełne marcowych docentów – adiunktów, którzy za Chiny Ludowe, nigdy by nie wypracowali habilitacji, dzisiaj są profesorami i mędrcami, bez jakiegokolwiek naukowego dorobku.

Lud to widzi i czuje, więc bierze przykład z takich tradycyjnych wzorców. Więc z chamstwem i pogardą spotykamy się już przy straganie z pomidorami, przy kasie w Lidlu, czy rejestracji w przychodni zdrowia.

Jednakże niektórym ciągle było za mało, więc by codziennie wylewać tę żółć, która z tego całego kompleksu pogardy, a także z powodu swojego nieudacznictwa i lichości, potrzebowali czegoś więcej niż ulica, sąsiedzi, imieniny u cioci, czy budka z piwem.
I to dał im internet. Szczególnie wściekłym z powodu własnego tchórzostwa i strachu osobnikom, którzy tu dzielnie mogą demonstrować swoje cierpienia i nienawiść, za to, że się urodzili, schowani za dowcipnym awatarem i ynteligentnym pseudonimem.

Jednocześnie, by łatwiej było Polakom znieść tę pogardzę wyższych sfer zza biurka i lady, a także z marszów Lempart, Kijowskiego i kolorowych, prowadzono intensywną akcję likwidacji poczucia własnej wartości. Prowincja, mohery, brzydka panna na wydaniu. A do pracy na zachód to tylko do zmywaka, podcierania tyłków, ewentualnie jako hydraulik do przepychania rur zatkanych papierem toaletowym. Najlepiej z tytułem doktora politologii i stosunków międzynarodowych.
Cóż... jesteśmy zaściankiem i motłochem. A rozpychamy się jak światli ludzie zachodu. Jak wam nie wstyd!

Jest jednak coraz liczniejsza grupa obywateli, którym to się nie podoba. Zachowali godność, dumę narodową i poczucie własnej wartości. Posiadają empatię, współczucie i szacunek do ludzi. Może nieco brakuje męstwa. Więc czekają.
Czy mamy odtworzyć prawdziwego, dobrego Polaka? Zdjąć to odium zaborów i bolszewickiej indoktrynacji i zacząć walczyć o zwykła normalność i uśmiech między ludźmi.
Czy mamy walczyć z kacykami obdarowanymi nędznymi strzępkami władzy?
Postawić się i nie dać się?

Czy może przyjąć taką mądrość, że człowiek jest tylko wtedy prawdziwie wolny, gdy jest niewolnikiem?

.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

15-08-2021 [11:21] - Jabe | Link:

Tak, należy wreszcie odsunąć okrągłostołowców od władzy. To nie wystarczy, ale to konieczne.

Obrazek użytkownika jazgdyni

15-08-2021 [11:49] - jazgdyni | Link:

Masz Jabe pełną rację.
Szybko się zorientowałem, jak to brzydko śmierdzi i uciekłem z powrotem na morze.
Ale już to wiedziałem pod koniec października 1980. Długo zanim powstała bananowa Solidarność na plecach Solidarności.

Obrazek użytkownika Marek Kudła

15-08-2021 [11:33] - Marek Kudła | Link:

To nie Polacy !  To potomkowie komunistów polskich i sowieckich,  których Stalin przysłał do Polski by pilnowali budowy komunizmu.  Ci ludzie o zdeformowanych poglądach, wyrzekli się i wyparli Polskości.   Mówią,  że Polskość to nienormalność , a udowodnili to poprzez bojkot nawet najważniejszych świąt państwowych i bijkot zaprzasiężenia Prezydenta.  Obrazili się na Naród polski, bo wybrał A. Dudę na Prezydenta i ZP do władzy.  Oni gardzą Polakami,  i obrzydliwie zdradzają naszą Ojczyznę !  Nie podadzą ręki Prezydentowi do dialogu czy koalicji polskich spraw, dlatego muszą być usunięci z życia publicznego !!!

Polacy zaś to naród pracowity, otwarty i odpowiedzialny, rodzinny i katolicki, potrafiący i chcący pomagać innym, a najwspanialszym jest to, że Polacy się cieszą pomaganiem i sprawia im to ogromną radość ! Uwielbiam rdzeń polskiej duszy z umiłowaniem wolności i niezależności, dobrocią i gościnnością wspaniałych prostych ludzi  !!!  Jestem z tego dumny i kocham tak pojętą wielkoduszną i męską Polskość !  Moim hasłem życia jest „Bóg, Honor, Ojczyzna” !
 

Obrazek użytkownika jazgdyni

15-08-2021 [11:51] - jazgdyni | Link:

Marek

także Polacy. Nie ma takiego państwa na świecie, żeby w społeczeństwie nie było grupy świń. To naturalne prawo statystyki. Nie popadajmy w bałwochwalstwo.

Obrazek użytkownika Marek Kudła

15-08-2021 [19:01] - Marek Kudła | Link:

Nie !  To polskojęzyczni obywatele Europy.  Oczywiżcie mają obywatelstwo polskie, ale inną narodowość !
Przykład:
Żeby zrozumieć dlaczego Tusk uważa, że Polskość to nienormalność, a macierzyństwo to udręka, należy cofnąć się do jego życorysu ! Dziadek Tuska ze strony ojca oraz brat dziadka ze strony matki służyli ochotniczo w hitlerowskim wermahcie. Natomiast babka ze strony matki, z domu Liebke, była również rodowitą Niemką. To, że w rodzinie Tuska rozmawiało się po niemiecku, nie było tajemnicą. Młody Donald miał problemy ze swoją tożsamością narodową i całej jego rodziny. W głębi serca czuł się Niemcem. Miał od dzieciństwa zaszczepioną, chorobliwą nienawiść do innych i szczerze nienawidził Polaków, bo był jako dzieciak wyzywany od rudych szkopów czy hitlerowców na podwórku. 
Był mściwy, przeznaczony przez SB do zadań specjalnych, i mścił się na Polakach przy każdej nadażyjącej się okazji !  Przykładowo, pełnił wiodącą rolę w obalaniu rządu Jana Olszewskiego. On nienawidzi Polski i Polsków !!!!
 

Obrazek użytkownika EsaurGappa

15-08-2021 [11:34] - EsaurGappa | Link:

Dziś święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny,duma mnie rozpiera że jestem Polakiem.
Moģę a nawet pragnę służyć innym,bo znam swoje ograniczenia,modlę się nieustannie by ludzie mądrzejsi i bardziej obdarowani darami ducha świetego mieli siłe dzwigać ten ciężki krzyż którym jest władza i opieka nad słabszymi.Sługa nie jest większy swojego pana ,ani wyslannik od tego który go posłał.

Obrazek użytkownika jazgdyni

15-08-2021 [11:56] - jazgdyni | Link:

@EsaurGappa

 pragnę służyć innym...

Też mam taki charakter. Choć to niestety często się przeciwko nam obraca, bo ci, co o tym wiedzą, cynicznie nas wykorzystują.
Nasi chłopcy w Iraku... Zginęli w Afganistanie... Czy usłyszeliśmy choćby dziękuję za nasze poświęcenie?

Obrazek użytkownika Jabe

15-08-2021 [13:16] - Jabe | Link:

Nasze?

Obrazek użytkownika Ryan

15-08-2021 [11:44] - Ryan | Link:

Pilne! Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o odbudowie Pałacu Saskiego w Warszawie

Obrazek użytkownika Ryan

15-08-2021 [11:46] - Ryan | Link:

Pilne! Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o odbudowie Pałacu Saskiego w Warszawie

Obrazek użytkownika Trotelreiner

15-08-2021 [11:49] - Trotelreiner (niezweryfikowany) | Link:

No proszę! Janusz z Gdyni elektronik [jak pisze] bierze sie socjologiczną analizę czegoś...czego nie ma..narodu,społeczeństwa,polakow [ma być z malej].
Gdy ja to robię,to wylewane jest na mnie hektolitry pomyj i hejtu...no bo jak można! Ukłony dla @sake3,która sie obraziła za porównanie do gołębicy...
Nie licz na pobudkę tego "narodu"...zapytaj nawet wojsko,czy pójdą umierac za "tenkraj",zapytaj ludzi w tramwaju,jak zareagują na agresje Rosji,Niemiec...czy szczepu czeskich
harcerek...kredki i rysunki na chodnikach...
"Cóż... jesteśmy zaściankiem i motłochem."---koniec cytatu.
Jest jeszcze gorzej...rządzą nami tchórze,zdrajcy i przekupne łachudry,które za kilka € lub $ sprzedadzą własna matke...i "ojczyznę"...Ojczyzny juz nie mają..są Europejczykami!!
Etnicznie nie ma Polaków ba! Słowian...też nie ma...od XII wieku wpływ Mongołów,Normanów,a nawet Persów...stworzył mieszaninę genów,rozbił DNA i stworzył NIC!!
Neandertalczyk był czystym etnicznie Europejczykiem,dopóki go homo sapiens nie zniszczył.

Powiem Ci jedno,co Pani minister Wegier napisała temu szoferakowi opalonemu z F-1...szewcze,pilnuj swojego kopyta.

Próbujesz zdiagnozować to,na czym socjologia,etnografia,psychologia,psychologia społeczna...już dawno straciła zęby...LUDZI nie ma,to co jest...to bezwolny dziki tłum ...

T.

 

Obrazek użytkownika EsaurGappa

15-08-2021 [13:32] - EsaurGappa | Link:

 Zgorzkniała złośliwość?Wyluzuj bo zaślepia cię brak wiary w ludzi.

Obrazek użytkownika Trotelreiner

15-08-2021 [15:10] - Trotelreiner (niezweryfikowany) | Link:

@esaurgappa&jzg& tezeusz
Może zauważyliście,że odchodzą wartościowi blogerzy? Nie? Ostatnio mamy wylew takich miesięcznych,kilkudniowych i grupy oddelegowanych na NB.
Pierwszy z brzegu @kemir...dalej publikuje na s24...a NB olewa...chciałem go zmotywować,ale ...
Teraz też Admin/Adminka odebrała/odebrał mi blog...no i co? Czarna rozpacz?

PS.Na nikim tak sie nie zawiodłem,jak na Januszu z Gdyni...starość sie Panu Bogu nie udała!
 

Obrazek użytkownika jazgdyni

15-08-2021 [15:03] - jazgdyni | Link:

Piszę, bo się z tobą nie zgadzam. Łżesz jak bura suka, że Polaków nie ma, a ja jestem. I Polakiem i to pełnokrwistym.
Narodu nie ma... Rządzą nami tchórze, zdrajcy i przekupne łachudry... Co ty wiesz?

Następny krakauer, kumpel Gowina. Żal mi ciebie. Musi ci być ciężko.

Obrazek użytkownika Tezeusz

15-08-2021 [12:55] - Tezeusz | Link:

Szok ! A może by tak oddać cześć Źolnierzom Wojska Polskiego w dniu ich święta!!
Wstyd !

Obrazek użytkownika jazgdyni

15-08-2021 [13:07] - jazgdyni | Link:

Ty chyba jesteś pier****nięty.
Harcerzyk? Fanatyk z manią prześladowczą?

Obrazek użytkownika Tezeusz

15-08-2021 [13:35] - Tezeusz | Link:

Idio.. kretynski z Gdyni z ciebie Polak jak z koziej dupy razentadze

Obrazek użytkownika jazgdyni

15-08-2021 [14:58] - jazgdyni | Link:

Chłopcze, weź sobie wsadź palec w o oko i podrap się po tej gładkiej mózgowinie.

Takich patr-idiotów niestety mamy, co to "nie oddamy guzika", a jak do roboty, to pierwsi spieprzają.

Co ty dla Polski uczyniłeś oprócz tych peanów i codziennego powtarzania wiadomości z innych mediów. Takich Urbanów po naszej stronie to do kubła na śmieci i za drzwi.

Kolejny chory.

Obrazek użytkownika Tezeusz

15-08-2021 [16:51] - Tezeusz | Link:

Wal Scierwoneon na ciebie czeka

Obrazek użytkownika Pre-Iliryjczyk

15-08-2021 [15:26] - Pre-Iliryjczyk | Link:

Nie przejmoj sie nim..To stary PRL-owski zgret, ktory nic w zyciu wartosciowego nie zrobil czy osiagnal poza wlasna smiesznoscia..PRL-owski Bananowy-cwaniak sprzedajacy walute pod Pewexem ze swoich kolejnych " morskich podrozy "..
Zyl cale zycie na koszt ciezko pracujacych robornikow, rolnikow etc..i tego co jego SP.Ociec-felczer przyniosl do domu ..Byl on rowniez czlonkiem WKU ( Wojskowa Komisja Uzupelnien" ktora decydowala o kwalifikacjach i miejscu mlodych Polakow w odbywaniu Obowiazku Zasadniczej Sluzbt Wojskowej w przygotowaniach do bycia miesesem armatnim dla Komunistycznej Armi Zwiazku Radzieckiego..
OSW bylo niczym innym jak strata 2 lat zycia na ladzie i 3 lata w Marynarce Wojennej..Od opini Lekarza WKU zalezalo czy pojdziesz do wojska czy nie..Oczywiscie 99 % mlodych ludzi bylo kwalikowanych przez Felczerow z WKU jako : " przydatny do wypelnienia Powszechnego obowiazku Sluzby Wojskowej " a 1% otrzymywalo medyczna opinie i kategorie " D" z notka " nieprzydatny do Powszechnej Sluzby Wojskowej " - " zdolny do sluzby w formacjach Samoobrony"...Przyznanie Kategori " D" kosztowalo od  okolo 4 miesiecznych pensji" do talonu na Fiata..Mozesz wyobrazic sobie skale korupcji i lapowek..
Czytam twoje teksty. Daja obraz mlodego czlowieka , z autentyczna troska o Panstwo polskie.. To rowniez Twoje Panstwo i twoje miejsce na Ziemi..Tylko od ciebie i waszego pokolenia zalezy czy przetrwa i jaki bedzie jego ksztalt..Bierzesz za niego Odpowiedzialnosc..Tak jak za swoj Dom i Rodzine... Dziekuje ci za to ! 

Obrazek użytkownika paparazzi

15-08-2021 [19:29] - paparazzi | Link:

@15-08-2021 [15:26], skąd wiesz? Tyś fumfel Schetyny, cinkciarza? Piszesz "Czytam twoje teksty.....z autentyczna troska o Państwo polskie.." no nie świruj, taki /nie/ inteligentny wślizg w aprobatę oponenta pana KzG? Ty pewnie wiesz kto to komisarz kontroli partyjnej.

Obrazek użytkownika Pre-Iliryjczyk

15-08-2021 [22:38] - Pre-Iliryjczyk | Link:

Juz ci mowilem Kanadyjski emerycie abys zajal sie sprawami swojego Komunistycznego Kanadyjskiego fafelka..
Od Polskich i Polakow spraw odpieprz sie bo nie twoja sprawa..Porzuciles Polske utrzrmujesz ze swoich podatkow Anglosasko-Syjonistyczny Komunistyczny grajdolek a Polske cie obchodzi jak ubiegloroczny snieg..
Najwyzszy czas wprowadzic nowa Ustawe o Obywatelstwie Polskim, ktora z automatu pozbawiala by Obywatelstwa Polskiego tych ktorzy posiadaja inne, czy nie mieszkaja w Polsce kolejne 240 dni w roku oraz nie placa podatkow w Polsce...a teraz cicho sza Kanadyjski dupku przysiegajacy na wiernosc Koronie Brytyjskiej..Krzywoprzysiezco lamiacy przysiege na Wiernosc Polsce i Narodowi Polskiemu !

Obrazek użytkownika jazgdyni

16-08-2021 [00:23] - jazgdyni | Link:

@paparazzi

Skąd on wie?
Zdekonspirował się. Podany paszkwil powstał w WSI i wypuszczono go już z 8 lat temu, jak napisałem, że prawdopodobnie Wałęsa, aby zdobyć papiery o jego współpracy z SB, wysadził w powietrze wieżowiec w Gdańsku. Teraz widocznie uznali, że znowu poruszyłem, albo tylko zbliżyłem się do czegoś, co im się nie podoba, albo zagraża. Na podorędziu mają takich chłystków, starych, dobrych TW, których ciągle trzymają za jaja. I ten debil udaje górala, chociaż jest z Trójmiasta i ja wiem, kto to jest. WSIoki myślą, że tylko oni ciągle mają aparat, by dalej robić szambo i niszczeć ludzi. Dwukrotnie przebili mi opony bardzo sprytne, tak wg. ekspertów, by pękły, gdy przekroczę setkę. Smutne, że stare dziady, praktycznie już do hospicjum, wychowały sobie następną generację swołoczy.
Na szczęście my nie jesteśmy bezsilni i nie boimy się już Czemplińskich i Wileckich. Mogą mącić i się bawić, ale to już tylko sranie w banię. Polakom łuski opadły, jak Herr Tusk zaprezentował jak ten tu nędzny głupek, klasyczną metodę STASI i KGB. Oni są tacy prymitywni i innych oceniają według własnego poziomu.

Ojciec właśnie całe życie musiał walczyć z agenturą, bo tylko czekali, by go wreszcie dorwać. Jak widać, nawet teraz 45 lat po śmierci ciągle go nękają. jego już nie dopadną, to chociaż pamięć starają się zniszczyć.

Ps. Oni z partią nie mieli nic wspólnego. Podlegali bezpośrednio Moskwie. Ostatni szef operacyjny to gen. Pożoga. A dzisiaj to chyba obszar należy do admirała Toczka, z którym miałem ostrą wymianę zdań. Zwornikiem do kontaktów jest Ryszard Opara, właściciel NEon24, którego kiedyś WSIoki szykowały na prezydenta (patrz OKO). Ich dzisiejsze stowarzyszenie starych dziadów Pro Milito, może już tylko hejtować w internecie. Jak tylko IPN dopuścił ludzi do zbioru zastrzeżonego, już widać, kto bandytą.
CD.

Obrazek użytkownika jazgdyni

16-08-2021 [00:22] - jazgdyni | Link:

CD.

Warto przypominać cały czas, jak tutaj z przed paru lat:

Marek Dukaczewski przeciw nagonce na narodowców Jesień 2012 r., siedziba portalu Nowy Ekran na Nowym Świecie. Trwa szkolenie straży Marszu Niepodległości. Pogadankę z narodową młodzieżą prowadzi admirał Marek Toczek ze stowarzyszenia Pro Milito. Powstało ono w 2008 r. Jego prezesem został wówczas generał Tadeusz Wilecki, absolwent Akademii Sztabu Generalnego ZSRS, były członek egzekutywy KW PZPR w Zielonej Górze, w 1992 r. mianowany przez prezydenta Lecha Wałęsę szefem Sztabu Generalnego Wojska Polskiego. Zastępcą Wileckiego w Pro Milito został Marek Toczek, a do zarządu wszedł gen. Marek Dukaczewski, były szef WSI, absolwent sowieckich kursów i szkoleń GRU. Alians tego środowiska z „narodowcami” nie jest nowością – Wilecki w 2000 r. kandydował na prezydenta z poparciem m.in. ugrupowania Romana Giertycha. 20 listopada ub.r. Dukaczewski udzielił wywiadu radiu TOK FM. Przeszedł on niezauważony, choć generał powiedział tam rzeczy zaskakujące.
https://www.gazetapolska.pl/27486-narodowcy-i-koledzy-z-wojska

Jest coraz łatwiej, bo smród esbeka jest charakterystyczny i ich strach wzmacnia go coraz bardziej.

Obrazek użytkownika Tomaszek

15-08-2021 [20:48] - Tomaszek | Link:

Ilirijczyk .A ci młodzi to hipisi z zetemesu ?

Obrazek użytkownika Pre-Iliryjczyk

15-08-2021 [23:20] - Pre-Iliryjczyk | Link:

Prawie Wszyscy w szkolach srednich-profilowanych  byli w ZSMP..a na studiach takich jak Wyzsza szkola Morska to musieli nalezec do SZSP..
Na szkole Morska nie mozna sie bylo dostac bez klucza partyjnego..Ojciec i Matka musieli byc Prominentnymi i AKTYWNYMI czlonkami PZPR..
Tutaj zwykle czlonkowstwo w PZPR nie wystarczalo..Nastepnie Ojciec czy Matka skladali prosbe do Egzekutywy Partyjnej w Zakladzie Pracy ( jak byl wystarczajaco duzy jak np Stocznia ) lub Dzielnicowej Egzekutywy PZPR..
Ta prosba byla szczegolowo sprawdzana pod katem "wysokosci Stopnia " " OSOBISTEGO i Komunistycznego zaangazowania sie rodzicow w budowaniu realnego Socjalizmu w Polsce"..Nastepnie byla przesylana do Komendy Wojewodzkiej Milicji Obywatelskiej do dalszego zaopiniowania..Po pozytywnej tam opini przesylana byla do SB do finalnego zaopiniowania..
SB czesto wzywala potencjalnego studenta Wyzszej Szkoly Morskiej na " rozmowe " aby stwierdzic czy mlody posiada " sluszna postawe Obywatelska " i wiernie Sluzy Interesom Panstwa Socjalistycznego i jego Instytucjom " 
Kiedy to wszystko zostalo poblogoslawione przez te Socjalistyczne Instytucje , dostawalo sie skierowanie na Studia w Wyzszej Szkole Morskiej , ktora byla Zmilitaryzowana Uczelnia..
Taki byl Klucz Partyjny i procedury..Nastepnioe " egzamin" i milus wlascwie Partyjnie ustawionych rodzicow , mogl powiedziec ,ze zlapal Pana Boga za Nogi..bowiem Ksiazeczka Zeglarska dawala Paszport na 5 lat bez potrzeby jego zwracania po powrocie i mozliwosc wyrwania sie z Komunistycznego Obozu Koncentracyjnego na okres czasu poza " oboz Socjalistyczny do normalnego Swiata ).. 
Czesc apanazy wyplacana byla w obcej walucie i " bonach Baltony"..
W zwiazku z tym ,ze PLO I Zegluga Baltycka byla w rekach WSI i SB  sluzyla jako narzedzie przemytu broni, zlota, narkotykow ,terorystow,zbiegow etc ,wszyscy marynarze musieli podpisywac " lojalki" na SB i oswiadczenia po kazdej podrozy..Awans zawodowy byl uzalezniony od zarliwosci i stopnia zaangazowania w " Walke o Zwyciestwo Komunizmu i Socjalizmu " oraz  umiejetnosci trzymania mordy na klodke.. "..
Teraz rozumiesz jak wazne bylo bycie Czlonkiem Wojskowej Komendy Uzupelnien..To byli Komunistyczni Bogowie i zycie mlodych Polakow bylo w ich rekach. A jak co to wysylali opornych w " budowaniu Socjalizmu " i tych z niewlasciwa " postawa Socjalistyczna " do Sluzby Wojskowej w Jednostce w Orzyszu..ktora  ja chlubnie tam skonczylem..
O Hippisach ci nie napisze bo u nas w gorach nikt o nich nie slyszal a jak slyszal to mu ojciec i rodzina pomagali  zapomniec.W gorach pracuje sie 7 dni w tygodniu od switu po zmierzch..Nie bylo czasu na takie pierdoly..a reka dziadka , ojca ,wujkow bpotrafila byc ciezko-bolesna jak sie schodzilo z kursu i ze sciezki..
 

Obrazek użytkownika Tomaszek

16-08-2021 [09:39] - Tomaszek | Link:

Pieprzysz farmazony jak politruk w wojsku . Jak byłeś też w tym syfie to wiesz o co chodzi . A twój wykład o WKU to jakaś paranoja . W WKU siedziały trepy Czyli zawodowi oficerowie i nikt tam się nie zapisywał . Nawet lekarze byli wojskowi i pielęgniarki . Z z tym zetemesem to chyba trafiłem dobrze , bo zaczynasz się tłumaczyć że wszyscy . Gówno prawda , Jeżeli większość to paru w klasie ? I gówno wiesz o Orzyszu tygrysuku , tyle że se gębę wycierasz albo trepem tam byłeś i rżniesz głupa . Coś tematów wojskowych nadużywasz . Z gór do Orzysza daleko to i ręka wuja nie sięga . Wiesz ? Taki Wojskowy hipis .

Obrazek użytkownika Pre-Iliryjczyk

16-08-2021 [11:51] - Pre-Iliryjczyk | Link:

Pieprzysz farmazony i malo wiesz..Nie wszyscy Lekarze-felczerzy byli na etatach w WKU ..Przychodzili na Komisje i " kwalifikowali medycznie " Ojciec gostka takim byl..Posiadal stopien wojskowy ,Komunistycznego oficera Ludowego Wojska Polskiego....
Wielu ludzi przeszlo, przez jego rece i wielu ma niezbyt mile z nim wspomnienia..
Korupcja ustalanie i przekazywanie lapowek  odbywalo sie na zewnatrz w zaleznosci kto je bral..a brali wszyscy..Z " felczerami " ustalalo sie cene i sposob platnosci w ich gabinetach w Przychodniach....
Te praktyki byly calkiem intratnym biznesowym przedsiwzieciem i kazdy chcial sie zalapac do WKU na taka Komisje..

Obrazek użytkownika Tomaszek

16-08-2021 [18:55] - Tomaszek | Link:

A ty u lekarza byłeś ? Wiesz ? Nie COVID , nie internista .

Obrazek użytkownika Pre-Iliryjczyk

16-08-2021 [21:09] - Pre-Iliryjczyk | Link:

hehehe..teraz rozumiem z kim mam zaszczyt,,Teczowy , jednorozcu :-)0

Obrazek użytkownika Pre-Iliryjczyk

15-08-2021 [15:01] - Pre-Iliryjczyk | Link:

..' a Ewangelia mowi , nie czyn nikomu co tobie nie mile"
Hehehe.. Trojmieski katolik pozujacy tym razem na  Kaznodzieja ..hihihihi
 Jaki kolejny cytat zaprezentujesz Plagiatorze,elektroniku-kapitanie-marynarzu ,Marynarki bezmiernych wod Oceanow i Morz Lalalala ?
Wlasne doswiadczenia chodzenia po powierzchni Wod Lalalala z (Mt 14, 22-33).? 
Zostaw ty Trojmieski " katoliku" w spokoju Pismo Swiete bo nie masz z nim nic wspolnego..
Odwolaj  sie do Manifestu Komunistycznego Marksa i Engelsa bowiem to on jest spuscizna duchowa i intelektualna takich " katolikow" jak ty , dla ktorych Chrystus byl " Rewolucjonista"..
Nawet Pismo Swiete potraficie splugawic i uzyc dla wlasnych, oportunistycznych celow i powodow..Zabraniam ci sie nim , tutaj poslugiwac !!

Obrazek użytkownika Guildenstern

15-08-2021 [21:52] - Guildenstern | Link:

Czy poza faktem, iż najwyraźniej robisz sobie dobrze atakując Marynarza, Twoja aktywność tutaj ma jakiś konstruktywny cel? Pytam, bo niezbyt mi się podoba, że jakiś internetowy harnaś-poganin w pożyczonych kierpcach i ciupażką na bakier rozlicza innych z katolicyzmu. Może zostań przy dojeniu ceprów i liczeniu dudków, ty misiu z Gubałówki. Myli ci się schizmatyku, dyskusja z zapasami w kisielu. Niemcy Ci przyszli z katolicyzmem wieś spalić? "Czółko", jak mawiał mój wykładowca od neurologii. Niestety, wyleczyć się tego nie da.

Obrazek użytkownika Pre-Iliryjczyk

15-08-2021 [23:40] - Pre-Iliryjczyk | Link:

Tia..mam gdzies czyjes opinie..a zwlasza neurologow wydajacych opinie o stanie zdrowia przez  telefon nie widzac delikwenta..Tele-porada to sie nazywa ?
Ty tez jestes PRL-owskim Trojmiejskim zgredem ? Koszerny..nie uwolniles sie jeszcze od starych , wyswiechtanych , cinkciarskick-SB ckich szmoncesoow typu " Myli ci się schizmatyku, dyskusja z zapasami w kisielu.' Jak bym na zywo slyszal cinkciarzy-cwaniakow pod Pewexem :-)) Koles..ty niewatpliwie byles cinkciarzem..Bowiem tylko oni uzywali tego jezyka..
A teraz jestes bezsilnym , bezzebeny,brzuchaty,z nadcisnieniem i diabetykiem. Cinkciarski zyciorys i sukces zyciowy cwaniaka z PRL-u ,ktory mozesz tylko dzielic z tym Trojmiejskim " katolikiem" :-)) nie zadroszcze ci ani jemu..A bycie bezsilnym musi byc najbardziej przykrym doswiadczeniem  dla ciebie..Tylko pomysl ..Moze przyjsc jakis mlody szczyl i strzelic ci z " liscia " a ty byly cinkciarski chojrak nic nie mozesz zrobic..Taka wiedza musi byc szczegolnie przykra dla takich jak ty..

Obrazek użytkownika Guildenstern

16-08-2021 [22:34] - Guildenstern | Link:

Osobiście z cinkciarzami do czynienia nie miałem, za moich czasów były już kantory. Stwierdziłeś natomiast: "Do nas w gorach przyszli z haslem " Gott mit Uns "..i spalili cala wies lacznie z dziecmi i dziadkami...Germanska odmiana Katolicyzmu..Bracia w Chrystusie..Dlatego umilowalem nasz Goralski..Reszta to Chinskie podrobki..z ta tutaj wlacznie.." (pisownia oryginalna, kopiuj wklej). Cytowany tekst czyni cię schizmatykiem. Jak nie wiesz co to znaczy to spytaj kogoś kto nie ma zrytego ze szczętem łba a nie tych swoich smakoszy "nalewek". Sugestia na temat czołówki była w związku z twoim dość znacznym rozhamowaniem. Poziom reakcji, sugeruje, iż z taką diagnozą spotykasz się nie pierwszy raz. BTW mnie twoje opinie też nie interesują tyle, że zaśmiecasz to forum. I nie napinaj się z tym strzelanie z liścia. Sprawiasz wrażenie takiego co prędzej strzeli z ucha, prowoku.

Obrazek użytkownika jazgdyni

16-08-2021 [00:30] - jazgdyni | Link:

Przykre czasy powracają.
Esbecy produkują się na Naszych Blogach. U Sakiewicza i Targalskiego. U Doroty Kanii.
Muszą być w dużej desperacji i wykorzystywać niedołęstwo tych, co mają chronić portal.

Przypominam Administracji punkt 24 Regulaminu - Стукачам, чекистам и членам российской агентуры вход воспрещен

Obrazek użytkownika Maverick

15-08-2021 [21:22] - Maverick | Link:

Czy polscy chłopi byli niewolnikami? Odpowiedź jest więcej niż oczywista. O niewolnictwie wspominali nie tylko obrońcy ludności wiejskiej, ale i obcokrajowcy oburzeni polskimi stosunkami. Tak zresztą określał kmieci każdy, kto mówił o nich: chłopi pańszczyźniani, a w domyśle: niewolnicy pańszczyźniani. Dlatego pojawia się też inne pytanie. Czy w oczach polskiej elity chłopi byli w ogóle ludźmi? O tej najliczniejszej i najważniejszej części społeczeństwa pisano: bydło, psy, chodzące rzeczy.
Dziś nadal mówi się o rzekomym przywiązaniu chłopów do ziemi, ich poddaństwie i dalece wyolbrzymionej krzywdzie. Kamil Janicki sprawnie rozprawia się z wizją sielankowej, dawnej polskiej wsi. Według niego radości prowincjonalnego życia były zarezerwowane tylko dla dziedzica i zarządcy jego majątku. Dla chłopów zostawała marna egzystencja bez perspektyw na przyszłość, a jedyna rzecz jaką mogli uczynić w takiej sytuacji, to po prostu zbiec. Dzisiaj jest podobnie wasalenie się obcym i całkowite traktowanie obywateli jak rzeczy..

Obrazek użytkownika Maverick

15-08-2021 [21:51] - Maverick | Link:

Tylko Panslawia i zjednoczenie wszystkich Słowian uczyni nas potęgę z wasalenie się lucyferiaskiemu zachodowi tylko doprowadzi do naszego Upadku. Aby to pojęć trzeba mieć jednak charakter naturalnego lidera a nie szuji czy szmalcownika. 

Według takulam praw talmudzkich Alamaki i goje mają przestać istnieć jak i wszystkie szczepy białych. Co jest już wdrażane a Polniacy śpią i uprawiają hit pieces w stylu komuszej proapgandy.  Trchę historii dla tłuczków.

https://youtu.be/z9TIgTE0UoE.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

16-08-2021 [01:38] - Imć Waszeć | Link:

Przeczytałem zaległości i całą pyskówkę, bo rzeczywiście coś złego się tu dzieje i nie tylko tu. Dziś już nie ma czasu, więc jutro coś na ten temat skrobnę. Uważam, że nie ma sensu ta cała kłótnia, głównie z tego powodu, że nikt, powtarzam kompletnie nikt w kraju nie ma pojęcia co robić i najczęściej zwyczajnie goni w piętkę. To jest czas przełomu i trzeba szybko wymyślić sposób, jak na nim skorzystać. W związku z ostatnimi posunięciami "hegemona" to nie jest polityka planu, tylko polityka szybkich reakcji. Blitz. Błądzenie w ciemnym lesie. Najlepszą metodą będzie ignorowanie stukaczy i zajęcie się jakimś poważnym problemem. Dla dorosłych facetów, a nie dzieci.

Co Pan powie na dyskusję w temacie "jakie są nasze szanse na stworzenie polskiego komputera kwantowego"? Oczywiście chodzi mi o wszelkie aspekty tego zagadnienia, czyli problemy techniczne, organizacyjne, tworzone przez agentury, wreszcie matematyczne, o którym już od dłuższego czasu nie pisałem. Tak to właśnie w moim przypadku wygląda, że wszystkie drogi prowadzą do komputera kwantowego ;) i mogę to zgrabnie wyjaśnić. Na pierwszy ogień pójdzie więc algorytm Shora, a potem najważniejsze algorytmy z teorii grup, a dalej powiedzmy także optymalizacja za pomocą quantum annealing. Zobaczymy z czym to się je. Jest na czym pióro strzępić, bo cześć klasyczna dotyczy zwykłych obliczeń, maszyny Turinga, zaś część kwantowa to spory kąsek analizy funkcjonalnej. Co Pan na to?

1) https://en.wikipedia.org/wiki/...
2) https://arxiv.org/pdf/0808.036...
3) https://arxiv.org/pdf/quant-ph...

Będziemy mieli komputer kwantowy, to jest duża szansa na to, że będziemy łupać obecne obce szyfry. Nie będzie komputera, to jest podejrzenie graniczące z pewnością, że jakiś durny Izrael będzie łupał nasze szyfry przysparzając nam tym samych zgryzot. To gra zero-jedynkowa. Czy jesteśmy za starzy na to? No właśnie te obce agentury (w tych sprawach wszystkie są wrogie) bardzo by chciały napuścić na nas niedouczonych gnoi i innych GWniarzy, żeby ci swoim jazgotem uniemożliwili jakikolwiek postęp w Polsce, poza postępem w składaniu wieńców. Nie dajmy się spacyfikować nawet jeśli będzie obowiązywał zakaz używania MathJaxa na blogach, żeby nie można było się dogadać ;) W razie czego WordPress ma matmę w standardzie. A jeśli nas będą blokować, to będzie od razu wiadomo kim są. :]

Obrazek użytkownika jazgdyni

16-08-2021 [02:16] - jazgdyni | Link:

@Imć Waszeć

Ja nie mam pojęcia, jaki jest dzisiaj stan naszej matematyki. Potrafi pan zebrać zespół, by skutecznie zainteresować kogo trzeba? Sądząc po przeszłości, ta część powinna się udać.
Natomiast hardware? Mamy to, co potrzeba? I najważniejsze - to musi być projekt autonomiczny - tylko naszych - bez wsparcia kumpli z lewej i prawej. Nie mniej kontakty, bez zdradzania powodu z takiego Palo Alto byłyby cenne.

Jak zwykle naszą piętą achillesową jest publicity, patenty i wprowadzanie na rynek. Czyli zwykłe handlowanie. Tyle już pomysłów sprzedaliśmy za psie grosze. A w Teksasie, a nawet całych Stanach nie ma ani jednego pomnika Ignacego Łukasiewicza. To zazwyczaj na końcu dajemy się wyr***ć.

Obrazek użytkownika sake3

16-08-2021 [07:09] - sake3 | Link:

@Imć Waszeć.......Wydaje mi się że dyskusja o polskim komputerze kwantowym powinna być zapoczatkowana debatą  stanie polskiej matematyki.Jak wygląda dotyczczasowe nauczanie,czy nie powinno być więcej godzin lekcyjnych zwłaszcza w obliczu nawoływań,że nie powinna być przedmiotem egzaminacyjnym.Wieści zza oceanu,że matematyka jest wymysłem białych i jako taka rasistowska i faszystowska mogą się tu też przyjąc.Należy zacząć od tego czy szkolnictwo wyższe jest przygotowane do większych wyzwań,bo jak widać kadra naukowa jest za bardzo rozpolitykowana i chyba dp końca nie wie jaki jest zakres obowiązkówŚwiat nawet i teraz idzie powoli naprzód pomimo trudności i chaosu i może tu na NB zaczniemy zwrac sie do siebie jak cywilizowani ludzie w tematach które do postępu mogą sie przyczynić.KOmputer kwantowy?Czemu nie? 

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

16-08-2021 [23:20] - Imć Waszeć | Link:

@Sake3 matematyka w Polsce ma się całkiem dobrze (jeszcze), problem leży gdzie indziej. Raczej w tym, jacy ludzie pchają się na świecznik i jakim ludziom pozwalają pracować. Te sam zespół problemów dotyczy matematyki, jak i innych dziedzin wypieranych przez gender, poprawniactwo, albo przez żydowskie "badania historyczne" w PAN. Środki są marnotrawione (pewnie celowo) na realizację agendy unijnej w zakresie nauczania i badań. Ich tematy dobiera wysokość proponowanych grantów w połączeniu z "wizerunkiem w postępowym świecie" (murzyństwo). Polska powinna postawić na własne badania choćby ortogonalne do europejskich, bo każdy kraj ma swoje partykularne interesy i nie ma tu żadnej współpracy w zakresie i na polu tematów najistotniejszych, czyli obronności, narzędzi utrzymywania suwerenności, własnego wojska. To jest innym potrzebne jak kotu zegarek.
Co do matury, to nie lubię urawniłowki. Jestem zdania, że jak ktoś chce się uczyć matematyki to niech się uczy, a jak nie to nie. Musi to być jednak w sposób jasny powiedziane, że jak nie znasz matematyki to zawody lub stanowiska x,y,z są dla ciebie zamknięte z powodu "stwarzania niebezpieczeństwa w ruchu lądowym". Jak prawo jazdy nic więcej. To wystarczy. Eksternistyczną maturę z matmy można przecież zrobić dla gości nawet po pięćdziesiątce, gdy już zmądrzeją i nabiorą ogłady ;)

Obrazek użytkownika tricolour

16-08-2021 [11:15] - tricolour | Link:

@Imc

Będziemy mieli komputer, to będziemy łupać szyfry po ile w Lidlu orzechy. Do niczego innego nie będzie potrzebny.

"Szanowni Państwo,. Przekazuję na Państwa ręce zaległy raport kwartał za II kwartał roku 2019. Był to okres w  którym Spółka zmagała się ze skutkami braku środków na finansowanie rozwoju swojego  sztandarowego projektu, to jest supersamochodu Arrinera, oraz ze skutkami wywołanego  tym kryzysu organizacyjnego. Pomimo podejmowanych w tym zakresie prób, nie udało się znaleźć niezbędnego  finansowania. W efekcie doprowadziło to do podjęcia decyzji o rezygnacji z rozwijania  projektu supersamochodu Arrinera i zbycia aktywów związanych z tym projektem, to jest wszystkich posiadanych akcji Arrinera Technology S.A., o czym Spółka poinformowała w  raporcie bieżącym ESPI nr 3/2021 z dnia 22 maja 2021 roku (...)"

Obrazek użytkownika Pre-Iliryjczyk

16-08-2021 [11:39] - Pre-Iliryjczyk | Link:

Na serio ?

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

16-08-2021 [23:20] - Imć Waszeć | Link:

Nie doceniasz Polaków Tri, a to błąd.

Obrazek użytkownika tricolour

17-08-2021 [11:05] - tricolour | Link:

@Imć

Tak, to prawda. Nie doceniam jako zbioru. 

Proszę zobaczyć nawet tutaj, poniżej jest "rozmowa" o komputerze kwantowym, podczas której każdy z jej uczestników mówi, co mu się luźno kojarzy. To pokłosie zerowej kultury technicznej rozumianej jako umiejętność tworzenia. Ktoś coś przeczytał, coś liznął i chce błysnąć w towarzystwie trzema zdaniami. Z tej rozmowy nic nie będzie bo jest płytka na trzy zdania.

Proszę zrobić eksperyment (Panu napiszą, mnie nie) i zapytać, co w ostatnim roku rozmówca zbudował. Tak: zbudował, czyli miał potrzebę, zdobył (lub już mial i tylko skorzystał) wiedzę, umiejętności, narzędzia, finanse oraz materiały i korzystając z tego potencjału -- zbudował.

Proszę zapytać, co nam szkodzi. Będzie podstawa do realnej rozmowy, co się nam może udać gdy połączymy siły. Bo ja stawiam tezę, że z braku osobistych aktywności nic się w dużej i długiej skali nie uda.

Proszę założyć osobny wątek, serio proszę.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

17-08-2021 [19:56] - Imć Waszeć | Link:

@tricolour. Dobrze założę u siebie osobny wątek, ale najpierw muszę sklecić jakieś fundamenty teoretyczne (matematyczne), żeby rozmowa nie wisiała w próżni. Tak się składa, że ostatnio pisałem o Conwayu i teorii grup, więc po prostu napiszę jak ja widzę ultra szybki sposób wyłożenia tego tematu, żeby powiedzmy w miesiąc wiedzieć już czym się te grupy je. To jest zupełnie możliwe i osiągalne, chociaż akademiccy wykładowcy będą się zapierać, powtarzając bajki o minimum dwóch latach. Pan zapewne zauważył i wie jaki mam problem tu na Naszych Blogach. Chodzi o brak możliwości używania znanej choćby ze szkoły notacji matematycznej. Poruszamy się obecnie w tego rodzaju oparach absurdu, jak uczniowie liceum, którym na maturze zamiast typowego użycia iksów ktoś dał zadanie, gdzie napisał wielomian kwadratowy ze zmienną "kot". Chodzi o typowe dla zwykłego człowieka obejmowanie znaczenia wzoru wzrokiem. Tak jak widzimy powiedzmy znaki drogowe. Kiedyś tu opowiedziałem historyjkę, która wydarzyła się na seminarium u prof. Przytyckiego na UW, gdy referowałem pracę jednego z obecnych na sali doktorantów. Używał on w niej symboli greckich ksi, psi, dzeta itp. na oznaczenie zmiennych, funkcji, miar itd. Ponieważ nie za bardzo wychodziło mi sykanie przez zęby z powodu jakiejś krosty na języku, to zmieniłem te oznaczenia na własne. Nagle w tylnym rzędzie wybuchł protest. Oburzył się autor tej pracy, który znienacka oświadczył, że nic nie rozumie z tablicy. Tak właśnie musi dla wielu wyglądać "wykład" o głupiej teorii liczb na NB. Nie rozumieją, bo obrazki będące wzorami nie kojarzą im się z tym, co już kiedyś widzieli lub studiowali. Taki to Rejs. No więc ja mogę temat barwnie opowiedzieć, ale zrozumieć musi już każdy we własnym zakresie, a notacja nie będzie nam w tym pomagać wcale. Napisałem jak to zrobić, ale to robota ręczna dla Admina (góra pięć minut w szablonie strony blogów). Zresztą nawet taka Wikipedia nie ma z tym problemu. Dlaczego teoria grup? Ponieważ praktycznie wszystko, o czym będę mówił w taki lub inny sposób opiera się na grupach. Zwykła mechanika z wykładu dla fizyków i inżynierów to jest teoria grupy, która składa się z podgrupy obrotów i podgrupy przesunięć, które są razem powiązane jako tzw. produkt półprosty (niemal kartezjański, ale przemieszany). Spotkał się Pan kiedyś z takim ujęciem mechaniki hamiltonowskiej, a co za tym idzie także mechaniki relatywistycznej? Pewnie nie. Takie podejście prosto z marszu pozwala rozwinąć teorię tensorów i spinorów. Musi być jednak wykonany wstęp dotyczący tego, czym jest działanie grupy na zbiorze, co to są orbity, stabilizatory, reprezentacje grup, charaktery. Cała współczesna fizyka matematyczna po prostu na tym jedzie od lat. Tak samo kryptografia. Pod moim poprzednim tekstem było wyrażone życzenie, abym naświetlił problem teorii Galois i grupy Galois wielomianu, a to jest właśnie prosta konsekwencja działań grup i da się na palcach pokazać jako produkt półprosty. To jest o sposobie budowy grupy.

Obrazek użytkownika tricolour

17-08-2021 [21:32] - tricolour | Link:

@Imc

Dziękuję. Zobaczymy, co wyjdzie.

Prawdę mówiąc bardziej bym sobie wyobrażał, że chętny napisze coś o sobie, niż opierać się będziemy na teoretycznych fundamentach. Każdy chętny o sobie, nie o kimś - na tym mi zależy.

Imci, Pana tu nikt nie rozumie nawet gdy udaje, że choć trochę łapie. Dla mnie jest oczywiste, że Pan nie jest matematykiem od ósmej do szesnastej. Ale chcę zobaczyć (a właściwie udowodnić przykładami tezę) że większość inżynierów wcale nimi nie jest, a co najwyżej udaje między ósmą, a szesnastą.

No ale zobaczymy.

Obrazek użytkownika Guildenstern

17-08-2021 [23:36] - Guildenstern | Link:

@Tric Proszę się pochwalić jako pierwszy swoim dziełem. I najlepiej zdjęcia wkleić. Bo na razie to Pan wychodzi na wydmuszkę. A teraz to wręcz na wazeliniarza. "Pana tu nikt nie rozumie..." Buhahaha, co za żałosna przylepa ;) Wypisz wymaluj Toudi z Gumisiów.

Obrazek użytkownika tricolour

18-08-2021 [10:23] - tricolour | Link:

@Guild

Spokojnie, wkleję, nie musi mnie Pan zachęcać kopniakami, wystarczy dobre słowo. Ale może nie jako pierwszy wyskoczę ze zdjęciami, bo będzie, że tak bardzo chcę się pochwalić, że aż na tę okoliczność wątku oczekuję. Zresztą tajemnicy wielkiej nie ma, bo już pisałem, że pływam tym, co sam zaprojektowałem i własnoręcznie wykonałem.

Ale żeby była właściwa kolejność rzeczy, to może najpierw Pańskie dzieło, potem moja wydmuszka. Która wydmuszką jest w istocie, bo to laminat epoksydowy, a w środku generalnie pusto... 

Bardzo zatem proszę, geniusze przodem, hołota w drugiej kolejności.

Ps. Rozumiem, że Pan tak w lot chwyta Imci, że z oczywistego zrozumienia prościzny (by nie rzec - prymitywizmów) slowa z siebie nigdy nie wydusił.

Obrazek użytkownika Guildenstern

18-08-2021 [22:30] - Guildenstern | Link:

@Tric To po kolei:
"Spokojnie wkleję..." Ten spokój każe mi przypuszczać, że raczej się nie doczekam ;) Przy okazji - kopniak? Jaki tam zaraz kopniak? To Pan używa takich określeń jak garkotłuk, pokraka a ostatnio nawet żigolak (czyli zazwyczaj męska prostytutka), więc proszę nie udawać dziewicy.
"Najpierw Pańskie dzieło" Jak zwykle unik. Ja się na scenę nie pchałem tylko Pan. Co do wspomnianego laminatu to nie odmawiam Panu chwały o ile sam go Pan opracował. A to, że coś tam Pan w hangarze klei. Proszę bardzo, znam parę osób budujących łodzie a nawet zarabiających na tym przyzwoite pieniądze. Ale zaczęliście Panowie od wysokiego C na temat komputera kwantowego a skończyło się na zaprezentowaniu cóż... hobby. Ktoś może ten Pana obiekt dumy przebić zdjęciem ziemniaka o śmiesznym kształcie. Chyba, że coś z Pana wynalazku stanowi przełom i odtąd Świat już nie będzie taki sam.
"geniusze przodem, hołota w drugiej kolejności" taki tekst pasuje bardziej do Pana. Klasyczna projekcja. Tak się niestety składa, że psychopaci to akurat moja działka.

"PS" Kompletnie nie rozumiem tematyki poruszanej przez @ImćWaszecia. Da się z tym żyć. Pan natomiast jak rasowy psychopata skupia się na osobistym sukcesie. Nie jest to nielegalne. Ale po co się wypowiadać na tematy polityczne jak Panu chodzi tylko o to "żeby się nachapać", ewentualnie ustawić  swojego pińcetplusiaka. Podsumowując, po co stwarzać super komputer jak zbiorowość nie będzie z tego miała żadnego pożytku. To już prościej zająć się szeroko pojmowaną gangsterką. Jak nasi niektórzy lekarze, którzy nie leczą chorych bo chronią swoje zdrowie dla celów wyższych do jakich należy ich własne przetrwanie. Podobną strategię jak się okazało przyjęli politycy afgańscy oraz podległe im wojsko.
Powtórzę, po co nam super komputer jak pójdzie za grosze do... sami wiecie kogo.

Obrazek użytkownika tricolour

19-08-2021 [21:45] - tricolour | Link:

@Guild

Widzę, że moje określenia zapadają Panu w pamięci. Zakładam, że przez celność.

Tak, sam opracowałem. Powstało w całości z autocadzie, potem stolarnia cnc, potem ręczne prace, by zima była znośniejsza.

A co do komputera kwantowego - wie Pan, nie chcę znów jakiegoś barwnego skojarzenia, ale auta czy nawet traktora wyprodukować się nie da. Nawet durnej Castoramy podrobić czy ukraść. O Lidlu mi się już pisać nie chce, a to jest podstawa narodowych finansów: nie wywozić pieniędzy za granicę.

"Spokojnie, wkleję" - bym nawet link do bloga mógł zamieścić, ale zwyczajnie boję się, że strzelę tym sobie samobója. Nie jestem to darzony szczególną sympatią, z pewnością zasłużenie więc muszę z tym żyć. 

Proszę zatem o cierpliwość.

Obrazek użytkownika Guildenstern

20-08-2021 [00:18] - Guildenstern | Link:

@Tric. Nie przez celność, zresztą nie byłem adresatem żadnego z nich. O te do mnie się nie obrażam, na pewno są warte rozważenia. Chodziło mi o to, że okazuje Pan jednym pogardę a wobec innych respekt. A przy innej okazji obrusza się Pan, że ktoś użyje grubszego słowa.
Co do Pana dzieła to gratuluję. Chociaż jestem ciekaw co z tego jest Pana pomysłu i w jaki sposób to przewyższa znane produkty. Ale nie naciskam. Być może bez szerszego opisu i tak nie umiałbym tego ocenić.
"Co do komputera kwantowego..." z tym akapitem się zgadzam ale co niby miałoby się wydarzyć by zmienił się ten niekorzystny układ sił? Drwić łatwo ale to jest tylko mechanizm obronny, pozwala przetrwać ale nie prowadzi na dłuższą metę do celu.
"nie jestem tu darzony szczególną sympatią" trudno to skomentować i trudno zostawić bez odpowiedzi. Takie teksty to zbyt często retoryka i pułapka na frajerów. Rzeczywiście musi Pan z tym żyć i myślę, że ma Pan wystarczające zasoby by samemu sobie z tym poradzić ;)

Obrazek użytkownika tricolour

20-08-2021 [14:38] - tricolour | Link:

@Guild

Nie wiem, czy to respekt. Do Imci pisalem, że zachowuje się jak playboy z tymi wykładami swoimi, które -- w mojej ocenie - idą psu w buty. Teraz owszem, prosiłem o konkretny wątek, ale po zapowiedzi, że potrzeba podstawy matematycznej, może będzie to kolejna sesja z czasopisma dla dorosłych z Imci w pozie głównej. A mnie chodzi o co innego: by nie linkować cudzego warsztatu, z czego duma narodowa rozdyma tylko napisać co się samemu zrobiło, z czego duma osobista rośnie. Bo ma podstawy własne, nie obce. Przecież to durnota chwalić się cudzym.

I w takim kontekście moje pływadełko w niczym nikogo nie przewyższa, bo nie może skoro robione jest chałupniczo. Tak, to jest hobby, tak jak Pan pisał. Ale gdy założyłem blog i zaczął on być czytany, to najwięcej wejść było z Niemiec, potem z USA, potem z Czech a ledwo kilka z Polski. I to nie jest przypadek moim zdaniem, bo patrząc na nasze morze szczytem rozwoju plażowicza jest parawan, piwo w ręce i chińska zabawka na deptaku. I tępy śmiech króla życia więc blog jak sobie zbudować jacht przegra z parawanem. A w marinach stoją pływadełka czeskie, bo jak wiadomo Czechy są mocarstwem morskim.

Więc pomysł na zbudowanie komputera kwantowego jest tak realny jak silne są osobiste hobby. To moja teza, może fałszywa, ale moim zdaniem niestety prawdziwa.

Obrazek użytkownika Julia Ad

16-08-2021 [14:29] - Julia Ad | Link:

@Imć Waszeć -- a chociaż w zarysie mógłbyś przybliżyć, jakie zasoby są potrzebne do zbudowania komputera kwantrowego? Skoro algorytm kwantowy nie może być emulwoany na tradycyjnym super/komputerze, to kto w Polsce jest wogóle w stanie taką maszyną zbudować. 

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

16-08-2021 [17:54] - Imć Waszeć | Link:

Mógłbym, ale po co mam wyręczać politechniki, Oni to obecnie wykładają dla inżynierów:
http://www.if.pwr.edu.pl/dokum...
Problem stanowi co innego. Jak tych ludzi przekonać, że mogą to coś zrobić w Polsce zbudować komputer własnymi siłami, a nie tylko wyjeżdżać do USA. Reszta w tekstach do wygooglowania typu "Polacy pomagają w konstrukcji komputera kwantowego". Warto zwrócić uwagę na system chiński, bo jest on dużo prostszy od projektów amerykańskich, a jak pamiętam, to optoelektronika rozwijała się w moich czasach na PW (późne lata 80-te). Zresztą pokazywano nam te wiekopomne osiągnięcia w ramach rekrutacji na PW. I co? Pomysły sprzedanie, sukces odnotowany? Gdzie są wdrożenia?
https://spidersweb.pl/2020/12/...
"Chiński komputer kwantowy działa na zupełnie innej zasadzie niż komputer Google. O ile w przypadku Sycamore do obliczeń wykorzystywane są superschłodzone nadprzewodniki, to Jiuzhang jest w stanie sam sterować pojedynczymi fotonami. Jego zaletą jest fakt, że nie potrzebuje on do pracy superchłodzenia (Sycamore już tak). Minusem natomiast jest to, że Jiuzhang ma niejako zadanie wbudowane sprzętowo. Oznacza to, że choć wykonywane przez niego obliczenia realizowane są błyskawicznie, to umie on wykonać tylko te konkretne obliczenia."
To ostatnie zdanie oznacza, że z różnych bramek Hadamarda i innych bramek kwantowych trzeba zastawić taki stół jak na obrazku np. dla zagadnienia z teorii grup.
"Jiuzhang w trakcie eksperymentu wysyłał impulsy laserowe, które następnie wprowadzane były w labirynt składający się z 300 rozdzielaczy wiązki i 75 zwierciadeł, po czym wykonywał obliczenia."
To jak? "Stara" optoelektronika czy nie?

PS: W przypadku pierścieni liczb algebraicznych np. Z[sqrt(N)], gdzie N liczba całkowita dodatnia, pojawia się problem obliczenia grupy jedności, która może być nieskończona. jeden za sposobów zaprezentował Serge Lang, używając ułamków łańcuchowych. Inne podejście polega na badaniu tzw. równania Pella. Jest to jednak problem niezwykle trudny, więc musi być rozwiązywany za pomocą komputera kwantowego (przynajmniej na razie?):
https://authors.library.caltec...
Dla N ujemnych jest prościej. Ale o tym już pisałem.

Obrazek użytkownika Julia Ad

16-08-2021 [21:37] - Julia Ad | Link:

Dziękuję Imć Waszeci.

Obrazek użytkownika Ryan

16-08-2021 [22:08] - Ryan | Link:

Tak prawie obok tematu
Jak się naukowcy uporają z tymi problemami i taki komputer będzie seryjnie produkowany to ciekaw jestem jaka będzie jego cena np. w Argosie i jak będzie hulał na nim internet
ps.
sorry z wrzutkę

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

16-08-2021 [23:06] - Imć Waszeć | Link:

Dobra wrzutka. W momencie gdy połączy się te kilka różnych technologii stosowanych obecnie przy tworzeniu prototypów komputerów kwantowych istnieje całkiem realna możliwość upchnięcia wszystkiego w obudowę peceta. W tym celu warto skupić się na badaniach w zakresie nanotechnologii. Potrzebny będzie system nanolaserów do realizacji warstwy "chińskiej" a także do wykorzystania jako "system chłodzący" w podejściu Google'a, do utrzymywania pułapek na atomy i takie tam zadania. Ta technologia jest już rozwinięta:
https://en.wikipedia.org/wiki/...
Warto zauważyć, że odpowiednio traktowane atomy mogą wykonać znacznie więcej dziwnej roboty niż samo światło.
Podkreślę jeszcze raz, że użyteczny komputer kwantowy musi składać się z dwóch warstw: klasycznej (maszyny Turinga), która służy za interfejs, podaje i odczytuje dane, a także z warstwy kwantowej, w której obliczenia odbywają się na zasadzie - to ogólne pojęcie - analizy funkcjonalnej, czyli (potencjalnie) na nieskończenie wymiarowej przestrzeni, na której za pomocą bramek, luster i innych akcesoriów realizuje się operatory dla tej przestrzeni. Zna Pan zasadniczą różnicę pomiędzy koncepcjami przestrzeni Banacha oraz Hilberta? Obie są oczywiście nieskończenie wymiarowe, ale Banach położył nacisk na topologię, czyli tzw. zupełność (ciągi Cauchy'ego), zaś Hilbert na uogólnienie zwykłej geometrii analitycznej na nieskończenie wymiarów (rachunku na macierzach). To jest uogólnienie takiej prostej własności, że w R^n jak mamy jedno równanie F(x1,...,xn)=0, to ono opisuje twór (n-1)-wymiarowy (dla płaszczyzny krzywa, dla przestrzeni powierzchnia). W szczególności dla F liniowego czyli an*xn+...+a1*x1=0, co oznacza, że ten twór możemy albo opisać iksami i to będą wektory leżące na tym czymś (prostej, płaszczyźnie), albo za pomocą pojedynczego wektora danego przez (a1,...,an), który odpowiada wektorowi prostopadłemu to tego czegoś. W ten sposób mamy parę wektor-kowektor, albo wektor-funkcjonał. Problemem tu jest oczywiście co to jest nieskończenie wymiarów minus 1, ale to zbędna intuicja, bo opieramy się na tym, że wektory leżące na tym czymś są wszystkie prostopadłe do wektora prostopadłego, a to wyraża się właśnie podanym wyżej równaniem z zerem, czyli takim [x,f]=0, gdzie nawiasy [] oznaczają iloczyn skalarny z braku możliwości zapisania tutaj jak w teorii. W razie wątpliwości Google.
https://en.wikipedia.org/wiki/...

Obrazek użytkownika jazgdyni

17-08-2021 [05:36] - jazgdyni | Link:

@Imć Waszeć

Jako klasyczny hardware'owiec staram się trzymać rękę na pulsie. Sytuacja jest rozwojowa, żeby nie powiedzieć, przełomowa. Co oznacza, że jutro może przynieść nam zupełnie nowe, oryginalne rozwiązanie. Jeżeli przyniesie to nam i wyliczy fizyka i matematyka. Tu warto zwrócić uwagę na zjawiska turbulencji. Ja to zrobiłem, bo jest to w zakresie mojej ulubionej idee fixe - matematyki chaosu. Zapewne już wiesz Imci, ale warto, by inni też wiedzieli, że eksperymentalnie udało się zrobić zjawisko kwantowe na poziomie makro. Nie nano i nie bliskie zera temperatury. A wczoraj obserwując gwałtowną dziesięciominutową burzę, myślę, że w takich nieprzewidywalnej dynamice zjawisk pogodowych, również mamy coś z zakresu kwantowego.
Tutaj https://en.wikipedia.org/wiki/Macroscopic_quantum_phenomena widać, że już wiele zjawisk pasuje do zabawy fluktuacji dużych obiektów między masą i energią, z falami i energią. Ja osobiście obserwowałem demonstrację eksperymentu z zakresu turbulencji, gdzie jeden walec obracał się w drugim walcu, wypełnionym cieczą o odpowiedniej lepkości. I w czymś tak prostym, ci, co wiedzieli, co widzą, właśnie zaobserwowali zjawiska kwantowe.
Wniosek mój taki, oczywiscie, zarówno rozwiązania amerykańskie, jak i chińskie są ważne, bo już działają. Lecz jest więcej prawdopodobne, że wkrótce ktoś popracuje nad innym, taniutkim zjawiskiem fizycznym, jak na przykład efekt Halla, albo nawet chemicznym i zostanie skonstruowany, dzisiaj niewyobrażalny komputer kwantowy.
Przypomnijmy sobie, jak przecież niedawno, pewne odkrycie spowodowało, że pamięci komputerowe błyskawicznie przeskoczyły z kilo, do terabajtów. Tu ukłon w stronę kolegów po fachu (wyszkolonym - mentor prof. Białko), zajmującymi się ciągle pólprzewodnikami.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

17-08-2021 [20:22] - Imć Waszeć | Link:

@jazgdyni
Pokażę Panu pewien przykład (trochę z innej bajki), który uzmysłowi nam trochę lepiej na jakim poziomie stoimy względem tych zaawansowanych "zachodnich wynalazków".
https://www.youtube.com/watch?...
To jest pojedynczy osobnik, a my mówimy o zespole. Stać nas na więcej?

Obrazek użytkownika jazgdyni

18-08-2021 [02:15] - jazgdyni | Link:

@IW

:-)))))))))))))
Kiedyś też tak się bawiłem. Oczywiście w znacznie mniejszym stopniu komplikacji i nie aż tak zminiaturyzowane. Tylko nie miałem specjalnego osprzętu do napraw. Wystarczyło mi głównie bawić się z kablami LAN i wtyczkami, by mieć dosyć. Ale to były typowe, popularne narzędzia instalacyjne. Oczywiście mikroskop to miał tylko technik, który spawał światłowody. Ja do moich robót miałem lampę z duży, szkłem powiększającym, do tego imadełka do płytek i szereg lutownic różnego kalibru.

Od dobrych wielu lat przestaliśmy się bawić w jakiekolwiek naprawy. taniej było kupić cały podzespół, albo nawet całe urządzenie. Powiem, że takie odtworzenie zerwanej ścieżki 0,25 mm to była katorga.

To jest faktycznie chałupnictwo. Ale w trakcie projektu, tak właśnie często się robi. Ręczna robota.

Pzdr

Obrazek użytkownika jazgdyni

18-08-2021 [05:06] - jazgdyni | Link:

@IW

Cholera Imci, uszczypnąłeś mnie mocno. Dwie godziny nie mogłem się skoncentrować, bo rozmyślałem o tym linku YT. Niby taka siermiężna i chałupnicza praca, czym zajmuje się tylko trzeci świat, lecz jednocześnie pięknie nam to pokazuje nasz spryt i pomysłowość. A moje 40 lat na morzu, a w tym 30 lat pod obcą flagą, pokazuje, że gdy zadufany zachód w końcu pokona swoje uprzedzenia wobec Polaków (bo są zawsze, choćby Duda z Morawieckim śpiewali w duecie, jak jesteśmy podziwiani) i naocznie się przekona, że w wielu sprawach jesteśmy lepsi niż oni, to na trwałe zaczynają nas szanować.

Szczególnie jesteśmy, co chociażby widać po naszych strażakach, świetni w sytuacjach awaryjnych i kryzysowych. Gdy innych to paraliżuje, to my dostajemy porcję dodatkowej energii i spokoju. Nieco gorzej jest, gdy mamy zadanie zespołowe. Zazwyczaj znajdzie się jedna menda, która będzie bruździć. Coś podobnego jak sytuacja ze szczepieniami.

Już nie pamiętam, który noblista to powiedział, ale jest to coś dokładnie o Polakach - W nauce bardziej niż wiedza, liczy się wyobraźnia. Bo wiedza oznacza, że już wykonano doświadczenia i rozwiązano równania. A wyobraźnia porusza się po tym, czego jeszcze nie wiemy.

Obrazek użytkownika juur

16-08-2021 [11:02] - juur | Link:

Ludzie są dziwni.
Co się musi stać by rodacy przestali dawać się rozgrywać okrągłostołowym cwaniakom, mistrzom mistyfikacji, kreujących linie podziału na „MY” i „ONI”. Różnice są pozorne, prawdziwa jest tylko kasa wysysana z naiwniaków, która ma zapewnić dostatnie życie im, ich dzieciom i wnukom na co solidarnie maja się złożyć wszyscy. Jak długo da się utrzymać ten stan tak długo będzie można doić, kasę bez przeszkód. Przykład to premier Morawiecki „wielki grabarz” przemysłu w ubiegłym tygodniu nawoływał do „patriotyzmu gospodarczego”. To jest tupet! Sobolewki zostaje w dużej części odpowiedzialnym za walkę z nepotyzmem. Część się zachwyca „ale im pokazali”. Nie ma się czym zachwycać. Pokazali palec wszystkim bo pycha i lekceważenie zastąpiły przyzwoitość.
By podnieść temperaturę sporu co jakiś czas generowana jest łzawa opowieść jak to rodzina składała się na majątek, na który w żaden sposób nie da znaleźć pokrycia w dochodach. Strona sporu nie ma znaczenia. Opowieść jest zawsze taka sama, że rodzina a postępowanie w życiu jak dr Judym i Matka Teresa razem wzięci to pikuś.
Widzę po obu stronach przygotowanie do akcji „wybieramy mniejsze zło”. Jeżeli ktoś wkłada palec w płomień i za każdym razem efektem jest poparzenie a ten ktoś powtarza ten sam eksperyment spodziewając się innego wyniku to mądry raczej nie jest. Jeżeli wiemy jaki będzie wynik wybierając uporczywie tych samych to czy nie lepiej wybrać kogoś innego o którym nic nie wiemy bo w takim wyborze istnieje jakaś szansa, może nawet 50%.
Wracając do komputera, który może być niezwykle zaawansowany a nie ma ogólnej kultury technicznej, naukowe i przemysłu to nic on nie znaczy. Taki komputer u papuasów nie przyda się nawet na stołek bo będzie parzył w tyłek u eskimosów tyłek będzie do niego przymarzał. Zerowy z niego pożytek. Przez ostanie lata wiele zrobiono i robi się nadal, że gdyby taki komputer spadł nam z nieba to i tak nic to nie zmieni. Może premier korzystnie go sprzeda i ogłosi sukces. Apropos sprzedaży to coś niedobrego dzieje się w prawie Lasów Państwowych. A tu cisza.

Obrazek użytkownika Pre-Iliryjczyk

16-08-2021 [12:34] - Pre-Iliryjczyk | Link:

Dokladnie..System " podzialow spolecznych" zostal zywcem przeniesiony z PRL-u i obowiazuje do dzis..
To wtedy Polacy byli podzieleni na MY ( Tradycyjna i Katolicka POLSKA ) oraz Oni  ( roznej masci oportunisci, cwaniacy,zlodzieje a przede wszystkim Aparat biurokratyczny PRL  bazujacy i rekrutujacy sie praktycznie w calosci z  czlonkow PZPR, czy czlonkow rodzin LWO,MO,ORMO,SB,WSI ..
Ten system jest kontynuowany do dnia dzisiejszego przez 2 i 3-cie pokoleie wymienionych powyzej..
Prosty robotnik, pracownik rolny i jego dzieci nie mialy i nie maja zadnych mozliwosci zalapac sie na byle PRL-owskie " konfitury" czy obecne , bowiem te Mafijno-biurokratyczne stanowiska i powiazania na wszystkich szczeblach drabiny Administracyjnej w Polsce sa dziedziczne i przechodza z matki na corke z ojca na syna..
Ten Mafijny system Klik Biurokratycznych jest tym co niszczy Polske i jest tym znanym Eufemizmem znanym jako " Kliki lokalne"..
To sa zrodla podzialu w Polsce..ONI w walce utrzymania swojego Historycznego Status Quo ,Mafijno-administracynych przywilejow , rzekomej " elitarnosc" zrobia wszystko i pojda na kazda zdrade z kazdym aby tylko utrzymac swoj status..To PRL i Komunizm stworzyl im te warunki..To byla ich " ziemia obiecana " i naturalne srodowisko..Nie wyznaja ZADNEJ Ideologi czy Filozofi zycia spolecznego ( rowniez nie posiadali tego w PRL) poza wlasnym pelnym brzuchem i zyciowym komfortem....To typowe Pasozytnictwo..
Zadaj sobie pytanie ile kosztuje utrzymanie tego pasozytniczego systemu..i kto ponosi koszty jego utrzumania..Te kliki administracyjne oplacane sa bezposrednio z Budzetu Panstwa i naszych podatkow....
Przedstawicieli i ich reprezentatow jest tutaj na NB mnostwo i staraja sie oni tworzyc alternatywna wersje " Patriotyzmu" czy " Katolicyzmu " a w rzeczywistosci zalezy im tylko na utzrymaniu wlasnych i ich bekartow przywilejow spolecznych i benefitow z nimi zwiazanych..

Obrazek użytkownika jazgdyni

16-08-2021 [13:31] - jazgdyni | Link:

Ubecja nienawidziła ojca. Nie miała na niego nic, a dobrze podejrzewała, że wymknął się z Obławy Augustowskiej.

Taką tablicę ufundowali mu pacjenci, którym często uratował życie.
https://dziennikbaltycki.pl/tablica-pamiatkowa-dla-tomasza-kaminskiego-w-gdyni-orlowie/ar/324878

Ps. Tablica powstała już w wolnej Polsce. Wtedy komuchom nie stawiano. Burak jest autentycznie bardzo głupi. Tak, jak mówienie, że skończyłem WSM, a obok mam podane o wykształceniu. Co za tępy agent. Skąd oni ich biorą?

Obrazek użytkownika Pre-Iliryjczyk

16-08-2021 [17:37] - Pre-Iliryjczyk | Link:

Janusz..Jak widac potrafisz normalnie i w miare racjonalnie rozmawiac..
Nie mam zamiaru sadzic twojego ojca bo Bog nie dal mi takiego prawa..
Niemniej nie mozna zapomniec ,ze on,ty stanowicie czesc Polskiego spoleczenstwa ktora nazywalismy i nazywamy ONI..
Nie pozbedziecie sie tego Kainowego pietna bez NASZEGO przebaczenia..
A by ono zaistnialo musza zostac spelnione warunki jak :
- szczere wyznanie win
- autentyczny zal za grzehy 
- prosba o przebaczenie
- sakrament pokuty
- zadoscuczenienie za popelnione winy
Jak MY to od WAS uslyszymy i zobaczymy ,ze spelniacie te warunki wtedy zdejmiemy z WAS to odium Kainowskiego pietna..Jak na razie WY  nie robicie nic w tym kierunku..
Wiec MY dajemy Swiadectwo Prawdzie jak Chrystus nas uczy..
ps. Wiem to jako fakt,ze ty osobiscie i twoi koledzy stali za ufundowaniem i wmurowaniem tej tablicy..Znam rowniez okolicznosci w jakich do tego doszlo :-))
Znam wasze srodowisko od podszewki..Czlonkiem  najblizszej mojej rodziny byl Sp Zbigniew Szczepanek.Kmdr. Kpt. oficer Marynarki Wojennej, wieloletni wykładowca nawigacji i astronawigacji w Wyższej Szkole Morskiej w Gdyni, .Znal osobiscie twojego ojca....Znal rowniez dokladnie to WASZE totalnie zdegenorowane Trojmiejskie.SB-ckie  towarzystwo.  https://umg.edu.pl/aktualnosci...
Wiem duzo wiecej  bowiem tak sie zlozyla ,ze mam w reku jego 45 letnie pamietniki..Kiedys je przekaze do IPN.
Skarbnica wiedzy o PRL i rzekomej " komunie" ktora tak naprawde Komuna nigdy nie byla ..

Obrazek użytkownika J z L

16-08-2021 [23:29] - J z L | Link:

Pre-Iliryjczyk 

Jeśli nie było w Polsce komuny to kogo Wałęsa obalał
Tak dla znajomych pytam

Obrazek użytkownika Pre-Iliryjczyk

17-08-2021 [14:17] - Pre-Iliryjczyk | Link:

Poza kolejno oproznianymi flaszkami, nikogo nie obalil..

Obrazek użytkownika J z L

17-08-2021 [15:19] - J z L | Link:

 Pre-Iliryjczyk
Co na to @Zdzichu
Co na to @Jabe
Zniesmaczenie czy cos wiecej?

Obrazek użytkownika Pre-Iliryjczyk

17-08-2021 [18:09] - Pre-Iliryjczyk | Link:

Zaprezentowalem duzo szersza opinie na ten temat ale admin nie pozwolil jej zaistniec..
Cziasz niezle to i widzisz co sie wkolo dzieje..
Walesa byl tylko do obalenia kolejnej flachy wodki..to byly i sa jego jedyne kwalifikacje...
Nic sie nie zmienilo w PRL 2.0 od czasow ktore pamietam..poza swiezo odmalowanymi fasadami..
" Komunisci" w jeden dzien zostali " Kapitalistami" zmieniajac ksiazeczki partyjne PZPR na ksiazeczki czekowe..
Zabieg przeszedl bez sladu i w nie zauwazony sposob..Nawet tego nie skomentowano....Reszta to bicie piany i podsmiewujki z masy glupich Polakow ktorzy juz nie wiedza o co w tym wszystkim chodzi..
Jabe ..trzeba uwaznie sluchac i rozumiec o czym mowi..without prejudice..
" zdzichu' to stary  milicyjny PZPR-owski beton.... 
 

Strony