Kto uratuje TVN? Konfederacja czy PiS?

Ocena stacji TVN przez ugrupowania prawicowe jest powszechnie znana: TVN to stacja antypolska, Mordor z Wiertniczej, gwiazda śmierci, narzędzie wrogów PL, narzędzie pedagogiki wstydu, kompradorstwa, niszczenia polskości.

O ile jednak dla PiS TVN jest podstawowym przeciwnikiem politycznym, to dla narodowców jest to jednoznaczny wróg, oskarżający ich wprost i po nazwisku (np. R. Winnickiego) o totalitaryzm, antysemityzm, faszyzm i wszystko co najgorsze (nie wiem czy argumenty o spuszczaniu krwi biednych tefaueniątek i przerabianiu jej na narodową macę padły już czy dopiero). Postawa ta była doskonale widoczna np. na Marszu Niepodległości gdzie zawołanie "W górę serca ****** TVN" jest jedną z najpopularniejszych przyśpiewek.

Stąd też gdy pojawiła się szansa na osłabienie TVN skutkiem takich czy innych kalkulacji PiS postawa ideowej prawicy z Ruchu Narodowego była oczywista: ogłosili oni, że nie interesuje ich spór wewnątrz POPiS, w związku z tym wstrzymają się od głosu, w ten sposób pomogą PiS wygrać pierwsze, łatwiejsze głosowanie, i maksymalnie utrudnią odrzucenie poprawek senatu (potrzebna większość bezwzględna), tak by możliwie mocno pomóc TVN nie szkodząc jednocześnie sobie. I ta postawa zdystansowania się Konfederacji od sporu była doskonale widoczna w głosowaniach Konfederacji: 

1. gdy marszałek poddała pod głosowanie odroczenie obrad Konfederacja całością dostępnych sił (czyli bez posłów Brauna i Berkowicza) wsparła odroczenie doskonale zdając sobie sprawę, że de facto oznacza to ratunek dla TVN - uniemożliwia bowiem wprowadzenie nowego prawa przed terminem wydania koncesji. I udało się! Opozycja wygrała dwoma głosami! TVN uratowany!

2. Ale nie do końca. Dzielni kukizowcy zbiesili się i ogłoszono reasumpcję. Wiadomo było kto będzie miał  większość. Jedyną możliwością uratowania TVN było zerwanie kworum. I tutaj oczywiście ideowa prawica - zgodnie z zasadą nie mieszania się w spór wewnątrz POPiSu - w 100% wsparła PO. Niestety nie udało się. Dzięki dwóm posłom: Gut-Mostowemu, który to niby jest z Gowinem niby nie jest (wstrzymał się), oraz posłowi Girzyńskiemu (głosował przeciw), udało się zebrać dokładnie 231 głosów - można więc było dalej procedować z oczywistymi skutkami, bo PiS miał już stabilną większość.

Wynik głosowania okazał się triumfem PiS. W wyniku tego triumfu PiS otrzymał najwyższą nagrodę: oto bwana kubwa z Waszyngtonu w osobie samego sekretarza Blinkena musiał osobiście zniżyć się do negocjacji z tubylcami znad Wisły, a nie załatwiać sprawy przez Merkel. Dziś poseł Ociepa (ex-Porozumienie, teraz PiS) radośnie oznajmił, że negocjowana jest umowa PL-USA, na mocy której Amerykanie, tak jak dotąd, będą mieć swoje media w piwislanskiej zonie! Wydaje się więc, że - jeśli uda się dogadać, a PiS zawsze w końcu to udaje się - pałeczkę w ratowaniu TVN przejmie od Konfy PiS! Brawo!

Ociepa: "Fakty są takie, że Amerykanie są mile widziani i ich kapitał powinien być mile widziany w Polsce (…) Dzisiaj zmierzamy w stronę umowy dwustronnej z Amerykanami, dzięki czemu będą mogli tutaj normalnie funkcjonować. Myślę, że to uczciwe rozwiązanie". "Można podpisać taką umowę dwustronną, która dopuści Amerykanów na zasadzie pewnego wyjątku do rynku medialnego w Polsce"

Ale nie za darmo. Kaczyński jest na to zbyt cwany. W ferworze środowych głosowań przeszła bowiem, głosami totalnej opozycji, Konfy i Kukiza poprawka Konfederacji o wyborze członków KRRiTv i wyborze przez nią szefa TVP, Polskiego Radia i innych mediów, która gwarantuje PiS, szefa TVP i PR przynajmniej do momentu wyborów prezydenckich, niezależnie od tego czy wcześniejsze wybory będą czy nie i czy PiS przegra czy wygra. Poprawkę tę posłowie Konfederacji nazwali dumnie #lexTVP (tekst poprawki i stosownego art. konstytucji na końcu notki). (Dotąd członków KRRiTv wybierali: sejm 2, prezydent 2, senat 1, kadencja kończy się w 2022, teraz zgodnie z poprawką i konstytucją członków Rady muszą zaakceptować i sejm, i senat, i prezydent. Póki to nie stanie się rządzi dotychczasowa Rada).

Epilogiem środowych głosowań były wydarzenia nocne. Oto poseł Konfederacji Dobromir Sośnierz, który w sejmie bohatersko bronił TVN w głosowniach, został przez bojówki lewacko-tvnowskie zbluzgany, oblany cieczą (brunatną?), opluty i wyszturchany. Interweniować musiała policja. W Lublinie natomiast nieznani sprawcy zdewastowali wejście do biura PiS. Tuszę, że po to, by prawicowi obrońcy TVN przypomnieli sobie mores i to, skąd im nogi wyrastają.
 
 
*******************
Poprawka Konfederacji wg nczas.pl:
„w art. 7 ust. 1 otrzymuje brzmienie:
„1. W skład Krajowej Rady wchodzi pięciu członków, powoływanych w następujący sposób:
członków Krajowej Rady powołuje Prezydent RP za zgodą Sejmu i Senatu na wniosek Marszałka Sejmu albo grupy 35 posłów;
szczegółowy tryb zgłaszania kandydatów na członków Krajowej Rady określa uchwała Sejmu;
uchwałę Sejmu o wyrażeniu zgody na powołanie członków Krajowej Rady Marszałek Sejmu przesyła niezwłocznie Marszałkowi Senatu;
Senat podejmuje uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na powołanie członków Krajowej Rady w ciągu miesiąca od dnia przekazania Senatowi uchwały Sejmu, o której mowa w pkt. 3. Niepodjęcie uchwały przez Senat w ciągu miesiąca oznacza wyrażenie zgody;
jeżeli Senat odmawia wyrażenia zgody na powołanie członków Krajowej Rady, Sejm proponuje na stanowisko członka Krajowej Rady inną osobę. Przepisy ust. 1 – 4 stosuje się odpowiednio;
Prezydent RP powołuje członków Krajowej Rady wyłonionych w trybie ust. 1 – 5 w ciągu miesiąca od uchwały Senatu o wyrażeniu zgody na powołanie członków Krajowej Rady;
dotychczasowy członek Krajowej Rady pełni swoje obowiązki do czasu objęcia stanowiska przez nowego członka Krajowej Rady.”
2) w art. 27 ust. 3 otrzymuje brzmienie:
„3. Członków zarządu, w tym prezesa zarządu, powołuje i odwołuje Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji.”

****
Konstytucja RP, rozdział o Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji
Art. 213.
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji stoi na straży wolności słowa, prawa do informacji oraz interesu publicznego w radiofonii i telewizji.
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji wydaje rozporządzenia, a w sprawach indywidualnych podejmuje uchwały.
Art. 214.
Członkowie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji są powoływani przez Sejm, Senat i Prezydenta Rzeczypospolitej.
Członek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji nie może należeć do partii politycznej, związku zawodowego ani prowadzić działalności publicznej nie dającej się pogodzić z godnością pełnionej funkcji.
Art. 215.
Zasady i tryb działania Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, jej organizację oraz szczegółowe zasady powoływania jej członków określa ustawa.

>>>> z art.214 wynika, że prezydent, sejm i senat mają przy powołaniu członków Rady kompetencje władcze. Żaden z tych organów nie jest notariuszem. Nowi członkowie KRRiTv muszą więc uzyskać poparcie i sejmu, i senatu, i prezydenta.

Nie odmówię też sobie podania treści twita posła Winnickiego komentującego przyjęcie poprawki
@RobertWinnicki

11 sie

Sejm przegłosował właśnie poprawkę #KONFEDERACJA - #LexTVP - do ustawy #lexTVN!
• poprawka zmienia zasady powoływania KRRiTV i uwalnia TVP od partyjnego zarządu
Sukces przygotowany przez biuro prawne
@KONFEDERACJA_
 w składzie: Anna Bryłka, Witold Stoch, Jakub Kalus
Gratulacje!
Co teraz PiS zrobi z tak wyglądającą ustawą? Zobaczymy.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Pers

13-08-2021 [15:11] - Pers | Link:

Cała awantura z TVN jest wybitnie szkodliwa.
Jedyny zysk z ruchu pana prezesa jest taki, że wszyscy, którzy tak się cieszyli, że "USA będą nas bronić przed Rosją" zobaczą ile jest wart taki "sojusznik".
Brawo PiS!

Obrazek użytkownika Marek Kudła

13-08-2021 [17:14] - Marek Kudła | Link:

@ Ruszkiewicz
BRAWO PIS  za wspaniałe rządzenie krajem, za świetny rozwój gospodarki polskiej, za programy wspierające polskie rodziny, pomoc dla ludzi młodych i dla rolników, seniorów,  niepełnosprawnych, za działania na rzecz zwiększenia naszego bezpieczeństwa i zdrowia, za reformy, które wprowadzacie (prokuratura, sądownictwo, emerytury ubeckie, i inne). Za program zrównoważonego rozwoju państwa i polski model dobrobytu oraz za nadchodzący Nowy Ład  !!!
 

Obrazek użytkownika sake3

13-08-2021 [17:18] - sake3 | Link:

@Pers....Już grubo przed ruchem Kaczyńskiego było wiadomo,że z USA to gówniany sojusznik.Sądząc chocby z obserwacji działalnosci  ich,,ambasadorów''od kiczowatej Georgette począwszy.

Obrazek użytkownika Pers

13-08-2021 [18:02] - Pers | Link:

sake3
//Już grubo przed ruchem Kaczyńskiego było wiadomo,że z USA to gówniany sojusznik.//
No co ty? Naprawdę?
Ja, np. na NB, czytałem same peany na temat tych "sojuszników" i wspaniałej broni, którą nam "okazyjnie" sprzedają.
Gdy pisałem, że się mylą to oskarżali mnie o "putinizm"...

Obrazek użytkownika sake3

14-08-2021 [07:09] - sake3 | Link:

@Pers....Moje peany też czytałeś?Jakoś nie pamiętam abym się zachwycała sojuszem z Amerykąchociazby przez ogląd co się u nich dzieje i kto tam rządzi,bo nie Amerykanie tylko pewna pazerna nacja.Na Twoim miejscu jednak z tą krytyką bym przystopowała bo już niedługo Putin i Biden będą sobie jedli z dzióbków.

Obrazek użytkownika Trotelreiner

13-08-2021 [15:15] - Trotelreiner (niezweryfikowany) | Link:

Ujś! Giewałt! Znów forosowi ten wstrętny PiS...narobil w brew...

Obrazek użytkownika J z L

13-08-2021 [22:03] - J z L | Link:

Obrazek użytkownika Jan1797

13-08-2021 [16:04] - Jan1797 | Link:

Już miałem z aprobata poprzednio pochwalić, ale; nie drwię z olśnienia, nawet gdy nic nie zmienia
- to po pierwsze.
Po drugie-co z poprawką zrobi PiS? Nic nie zrobi, głosował za, chyba że przegłosowano ją (poprawkę)
 sumą dziewięciu głosów konfederacji-to przepraszam?

Obrazek użytkownika foros

13-08-2021 [17:49] - foros | Link:

Poprawkę przegłosowała totalna opozycja razem z ideową prawicą i kukizem. PiS był przeciw. To jedyne głosowanie które przegrał po reasumpcji.

Obrazek użytkownika Jan1797

13-08-2021 [18:56] - Jan1797 | Link:

Nie mam powodu nie wierzyć skoro Konfederacja otrzymała podziękowanie od totalnych
zaraz pod sejmem. Proszę jednak porównać art. 7 ust. 1 pkt 1 z Art. 214. Będzie, jak to
mówicie bajzel (bez urazy):) Proszę to zapamiętać! Senat swoimi głosami już usprawniliście.
Robert Winnicki może się z towarzystwa totalnych cieszyć, jak prelegent, nazwiska nie chcę
znać z Kongresu Polskiego Biznesu-, stwierdził wczoraj; ... posłowie opozycji dopiero teraz
zauważyli, że dla tych ludzi prawo nie ma żadnego znaczenia, to o PiS.

Myśli Pan, że późnym wieczorem się przebudził? Wątpię.

Obrazek użytkownika Marek Kudła

13-08-2021 [17:21] - Marek Kudła | Link:

Uważam naszą polską kulturę za wspaniałą i wyjątkową !  Dlatego nam Polakom wolno więcej niż obywatelom z innych państw Europy zachodniej !
Proszę jednak nie mylić Polaków z polskojęzycznymi obywatelami Europy i potomkami komunistów, bo akurat ci nie są Polakami.
TVN nie jest już do uratowania, Sośnierz dostał od Tuskogłupów to Konfe nie będzie go ratowała.  Kłamstwo ma krótkie nogi, a ci z TVN kłamali i manipulowali już do tego stopnia, że miarka się przebrała !  Zielona trawka i WON z Polski !!!

Obrazek użytkownika Maverick

13-08-2021 [19:40] - Maverick | Link:

TVN to narzędzie doktrynacji, mające jeden cel zniszczenie białych ich kultury. Co z tego że Amerykanie stali się nowymi promoterami komunizmu.

Biden co dwa metry ma agenta pokazującego w którą stronę ma iść a i tak błądzi, bo oni boją się go złapać za frak i skierować we właściwą stronę. Chciecie mieć komunizm bo tak nakazuje wam wasalstwo masonom, lucyferianom to zachwalajcie TVN, i wszystko co amerykańskie. Co klękanie w czczeniu czarnych wam nie odpowiada, "Woke" kultura  czy gender no zwalcie winnę na Putina bo Rosja tylko stoi twardo przy wartościach chrześcijańskich. Kurza ślepota i coraz niższy wspólczynnik inteligencji w Polin jest szokujący.

Obrazek użytkownika J z L

13-08-2021 [21:58] - J z L | Link:

Czytam w sieci taki tytuł: "Discovery zapowiada kroki prawne wobec Polski"
Pewnie takie:

https://youtu.be/hsPY9s1vVSE

Obrazek użytkownika Maverick

13-08-2021 [20:16] - Maverick | Link:

https://www.youtube.com/watch?...

Emigranci często lepiej widzą systuację na świecie niż dzieci enkawudzistów w Polin co lubią nadskakiwać zachodnim masonom i lucyferianom, mimo że ci chcą zniszczyć ich wiarę, kulturę i wartości chrześcijańskie.

Obrazek użytkownika J z L

13-08-2021 [21:56] - J z L | Link:

Bix Aliu deklaruje, że Polska i USA są przyjaciółmi, a kwestie dot. ustawy medialnej mogą być rozwiązane.
A co ze straszeniem Onetu, TVN, GW i innych propagandowych szczujni? Co ze straszeniem sowieckich debili.
Właśnie, chodzi o propagandę, robienie z ludzi rozedrganych, klnących na rząd idiotów.
O to im chodzi.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

14-08-2021 [01:51] - wielkopolskizdzichu | Link:

"Właśnie, chodzi o propagandę, robienie z ludzi rozedrganych, klnących na rząd idiotów.
O to im chodzi."
Nie wiem jak przedpiśca, ale ja uważam iż na rząd idiotów klnąć należy, oraz robić wszystko aby idioci przestali rządzić.

Obrazek użytkownika J z L

14-08-2021 [07:43] - J z L | Link:

Dzisiejsza opozycja to dzieci, wnuki i prawnuki niemieckich i ruskich okupantów. Dzisiaj gdyby mogli też strzelaliby Polakom w potylicę, wieszali ich, albo mordowali w komorach gazowych.

Niereformowalne bydło

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

14-08-2021 [08:14] - Zygmunt Korus | Link:

Ten wpis to opis wkładania czegoś lewą ręką przez głowę do prawej kieszeni. Nie na mój rozum i cierpliwość w dochodzeniu do rozeznania się o co chodzi... Szkoda czasu i atłasu...

Obrazek użytkownika J z L

14-08-2021 [11:21] - J z L | Link:

O 19:00 Fakty a w nich :
1. J***ć PIS !
2. J***ć Kukiza !
3. J***ć PIS !
4. J***ć Kukiza !
Zaprasza G. Kajdanowicz,
niech żyją Wolne Media !

Obrazek użytkownika Ryan

14-08-2021 [22:23] - Ryan | Link:

Histeria w TVN, histeria w Izraelu, Gowin politycznie spoliczkowany, a nasz naczelnik spokojnie odpoczywa na urlopie.Najważniejszy jest kierunek, nie prędkość