Godzina "W" to symbol bohaterstwa, ale czy dla wszystkich ?

Powstanie Warszawskie czas walki i chwały, czas ogromnych ofiar w walce o honor, godność o Wolną Polskę. Polacy oddają hołd swoim  bohaterom Warszawy. Oddają im hołd Władzie Państwowe i zwykli obywatele. Wywieszone flagi, pieśń powstańcza, uczestnictwo w okolicznych spotkaniach, rozmowach, pikniki powstańcze, minuta ciszy w godzinę " W' w całej Polsce z wyciem syren. To także i czas wspomnień tych co walczyli i ginęli byśmy mogli żyć godnie. W mediach, TV, internecie pełno dzisiaj materiałów na ten temat. Piszą starsi, młodsi oddając cześć tym co walczyli i ginęli na barykadach Warszawy. Wówczas to 1 sierpnia 1944 przez 63 dni walki nikt nie myślał o polityce,umęczony naród przez okupanta wstał z kolan z bronią w ręku. Za łapanki, obozy koncentracyjne, rozstrzeliwania, poniżenia czas pomsty nadszedł. Godzina " W'' wybuchła a cała Polska dzisiaj o godzinie 17.00 oddawała cześć swoim bohaterom. Widzieliśmy te sceny w mediach.

Ale czy wszyscy ?  Internet jest pełen wiele komentarzy nieprzychylnych  Powstańcom Warszawskim. Ale  mimo wielu uwag krytycznych,  oddają im cześć za bohaterstwo i poświęcenie.

Wielu blogerów na portalach internetowych przekracza jednak w swobodnej ocenie PW nie tylko prawdę historyczną ale ją wręcz  ją zniekształca i fałszuje w jakim celu ? Wielokrotnie obrażają  oni bohaterstwo Powstanców i ich dowódców.

Oto jeden z takich wybranych przykładów jaki spotkałem w sieci.
Dzisiaj z zaskoczeniem przeczytałem materiał  opublikowanym na portalu NEon24.pl  pt "Powstanie Warszawskie - karygodna zbrodnia" a właściwie jak jego autor skomentował rolę Dowódców Powstania  Warszawskiego pod tym materiałem, który zresztą nie jest jego autorstwa, ale zamieszczając go identyfikuje się z jego treścią na wstępie którego napisał tak :  "Dziś 77 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego bodajże najtragiczniejszej karty w polskiej historii."  " Oficjalne media będą prześcigać się w laudacji tego co nawet w oczach ówczesnych dowódców było zbrodnią na Narodzie Polskim.." pisze autor na wstępie. 
Według niego Powstanie Warszawskie miało być " zbrodniá na Narodzie Polskim"
Skąd czerpie autor te wnioski z krajowych czy zagranicznych źródeł może bardziej tych wschodnich.

W świetle posiadanych materiałów historycznych  najtragiczniejsza w dziejach Polski to według autora była data wybuchu Powstania Warszawskiego, a daty 1, 17 września 1939 roku ?  a Katyń ? i wiele innych zbrodni na Polakach. Wymordowanie 6 mln ludzi ? itp...

Oto ten komentarz  cytuję :
@Wican 10:42:29
//Jaki był konkretny cel dowódców PW?//
Całopalna ofiara satanistyczna.
Jarek Ruszkiewicz SL 01.08.2021 10:50:43

Można być krytycznym wobec faktu wybuchu PW spierając się o jego historyczne wówczas  uwarunkowania, wielu ofiar itp. i to jest normalnie, toczą się  jak wiemy wśród historyków dyskusje na ten temat i toczyć się będą i nikt się temu nie dziwi. Dojście do prawdy historycznej  jest ważne. To przez 63 dni Warszawa była wyspą wolności w okupowanej Europie.

Ale nikt nigdy nie nazywał  ( z posiadanej wiedzy )" Ciałopalną ofiarą satanistyczną" dziesiątki tysięcy poległych Powstańców i ludności cywilnej szczególnie na Woli. Jak nazwać taką postawę ? 

Nie jest to w żadnym przypadku wycieczka osobista, nikogo  nie oceniam i nie zamierzam tego czynić, przytaczam tylko fakty i wypowiedzi w ramach swobodnej dyskusji i oceny Powstania Warszawskiego.

Powstańcom Warszawskim ( wszystkim) oddaję hołd i cześć.

Żródło :
https://spiritolibero.neon24.p...

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

01-08-2021 [17:25] - Jabe | Link:

Nie chodzi o chwałę i bohaterstwo, tylko o mądrość i rozwagę, której – sądząc po owocach – zabrakło.

Obrazek użytkownika Tezeusz

01-08-2021 [18:08] - Tezeusz | Link:

To jest elementem dyskusji na podstawie materiałów źródłowych w IPN .Wedlug tych materiałów powstanie i tak by wybuchło samorzutnie nawet bez rozkazu dowódcy.

Obrazek użytkownika Jabe

01-08-2021 [20:35] - Jabe | Link:

Co też Pan powie...

Obrazek użytkownika Ryan

01-08-2021 [18:41] - Ryan | Link:

Czy mamy prawo dziś oceniać powstańczy zryw? Analizować i rozkładać na czynniki pierwsze?
Nie sądzę.
Powstańcy szli walczyć o wolność, o Polskę, o nas.. Nikt się wtedy nie zastanawiał jakie będą scenariusze.
Poszli za głosem serca.
Cześć i chwała bohaterom.
Pamięć poległym.

Wieczna hańba czerwonym zwyrodnialcom

Obrazek użytkownika angela

01-08-2021 [19:09] - angela | Link:

Obrazek użytkownika J z L

01-08-2021 [19:20] - J z L | Link:

Tezeuszu

Wklejając link do tego sowieckiego szamba narażasz administracje NB na dodatkowe koszty związane z dezynfekcją i deratyzacją.
Nie rób tego więcej
Wszyscy tu doskonale wiemy o jakich ruskich wszarzy tu chodzi
 

Obrazek użytkownika Tezeusz

01-08-2021 [19:30] - Tezeusz | Link:

Niech czytelnik sam przeczyta te Scierwoneonie brednie i antypolskie paszkwile by wiedział kim jest Pers.

Obrazek użytkownika Pers

01-08-2021 [19:36] - Pers | Link:

tezeuszek
// brednie i antypolskie paszkwile//
List Młodzieży Wszechpolskiej, bohaterów Powstania Warszawskiego nazywasz "bredniami i antypolskimi paszkwilami"?

Tą głupią notką próbujesz mi zrobić "krzywdę" a jak zwykle wyszedłeś na idiotę.
Przykro mi... :)))))))

Obrazek użytkownika Tezeusz

01-08-2021 [20:39] - Tezeusz | Link:

Ty wyszedłeś na ......Scierwoneona jak zwykłe

Obrazek użytkownika Tezeusz

02-08-2021 [19:22] - Tezeusz | Link:

Persie podejrzewałem ciebie jednak o więcej kultury osobistej i elokwencji a tu wyszedł  z ciebie znowu cham i prostak :

Twoj komentarz jesy taki pod twoim opisanym w materiale paszkwilem cytuje ;

"Opublikowanie tego Listu
wywołało wściekłą reakcję chazarskich trolli udających Polaków.
Zostali swego czasu wykopani z NEon24. Dożywotnio.
Pewnie pamiętacie takie internetowe wszy łonowe jak husky(vel jozio z londynu) czy tezeusz (vel Wanda Warska vel dziennikarz obywatelski).
Tutaj próbka ich możliwości.
https://naszeblogi.pl/59461-go...

Obrazek użytkownika Pers

02-08-2021 [19:35] - Pers | Link:

tezeuszku
Coś się nie zgadza?...
Ale cieszę się, że ciągle do mnie zaglądasz :)))))))))))))))))))))))))

Obrazek użytkownika Tezeusz

02-08-2021 [19:57] - Tezeusz | Link:

Zgadza się twoje chamskie prostackie postępowanie sam to pokazałeś
Brawo

Obrazek użytkownika Pers

02-08-2021 [20:10] - Pers | Link:

tezeuszku
Fajną notkę wkleiłem.
Liczę na twoją recenzję i oczywiście reklamę :)))))

Obrazek użytkownika Pers

01-08-2021 [19:20] - Pers | Link:

tezeuszku
Bardzo dziękuję za propagowanie bardzo ważnego tekstu, który w dniu obchodów powstańczego zrywu jest dziwnie przemilczany.
Tekst, który zamieściłem, a który ty z takim oburzeniem krytykujesz, to List Młodzieży Wszechpolskiej z listopada 1944.
Kto jak kto ale ci bohaterscy Powstańcy mieli moralne prawo do oceny swoich dowódców. To byli uczestnicy i bohaterowie a nie jacyś kanapowi "patryjoci" jak tezeusz.
Napisali - "Mimo to podporządkowaliśmy się rozkazom legalnych władz wojskowych. Było to wynikiem poczucia obowiązku i dyscypliny. Żołnierz i dowódca liniowy stanął na wysokości zadania. Wielu z naszych kolegów, z prezesem Młodzieży Wszechpolskiej na czele poległo. Niestety, ofiary ich wzbogaciły jedynie tragiczną polską tradycję powstańczą. Przyniosły korzyści, ale wrogom. W poczuciu wypełnionego obowiązku mamy dziś moralne prawo potępienia swoich wczorajszych dowódców."

//Wielu blogerów na portalach internetowych przekracza jednak w swobodnej ocenie PW nie tylko prawdę historyczną ale ją wręcz fałszuje w jakim celu ? Wielokrotnie obrażają bohaterstwo Powstanców i ich dowódców//
Twoje "oburzenie" tezeuszku jest śmieszne i sztuczne.
Opublikowanie tego wstrząsającego listu jest wyrazem szacunku dla bohaterów Powstania bo to oni pisali i mieli moralne prawo oceny Powstania a nie tacy "patryjoci" kanapowi jak ty.

Jeden z komentatorów napisał - "Wieczna pamięć ofiarom Powstania, wieczna chwała żołnierzom Powstania, dzieciakom z PH i młodzieży z SzSz I wieczna hańba decydentom, generałom chowającym się po piwnicach i londyńskim oszołomom."
I ja się pod tym komentarzem podpisuję obydwoma rękami.

Jeszcze raz tezeuszku dziękuję ci za publiczne propagowanie tego ważnego tekstu, który zamieściłem na moim blogu :)
 

Obrazek użytkownika Tezeusz

01-08-2021 [21:13] - Tezeusz | Link:

Robisz furorę na FB i wielu portalach prawicowych chcesz komentarze ? Bajkowe!
A czytanie ze zrozumieniem  ciebie boli ? Manipulujesz  jak zwykle treść matetiału jest zupełnie inna. 
Sam się przyznałeś , że jesteś autorem materiału przytoczonego z NEon24. Brawo
Gratulacje

Obrazek użytkownika Centrystka

01-08-2021 [19:22] - Centrystka | Link:

A czym są dla obecnych właścicieli Polski rocznicowe obchody wybuchu Powstania \Warszawskiego,skoro ich tuba propagandowa w postaci TVPiS Kurwizja unikała,zresztą jak zwykle, bezpośredniej transmisji z uroczystości przed pomnikiem \powstania \warszawskiego i dzisiejszych przed pomnikiem Gloria Victis?Jak zwykle ta szmatława stacja pokazuje swoim telewidzom tylko zmanipulowaną wersję nagrań z każdych ważniejszych wydarzeń w Polsce.Żeby zacgo9wać chociaż pozory przyzwoitości ta telewizja podobno "narodowa" mogła chociaż w transmisji pomijać wystąpienia i składanie wieńców przez marszałka Grodzkiego i prezydenta Trzaskowskiego,jak to zawsze robił telewizja PRL-owska transmitując wszystkie wizyty Jana Pawła II w Polsce. A tymczasem ta anty polska,niemiecka,kłamliwa TVNiezależna zawsze przerywa nawet swój program,żeby transmitować każde wystąpienie Dudy czy Morawieckiego w każdym miejscu i z każdej okazji. Więc jeśliby się udało tę TVNiezależną stłamsić,to kto będzie pokazywał na  żywo wydarzenia z udziałem najważniejszych właścicieli Polski, no kto?

Obrazek użytkownika Tezeusz

01-08-2021 [20:38] - Tezeusz | Link:

Centrystka ? Kurwizja ? No wiesz tak o sobie ?

Obrazek użytkownika J z L

01-08-2021 [21:15] - J z L | Link:

centr
ortopeda potrzebny od zaraz

Obrazek użytkownika Centrystka

02-08-2021 [00:15] - Centrystka | Link:

@Tezeusz i @JzL
Obu panom,niezwykle patriotycznie patriotycznym patriotom dzięki składam za jak zwykle kulturalne i bardzo merytoryczne odniesienie się do mojego komentarza o braku transmisji w waszej ukochanej  stacji telewizyjnej z uroczystości rocznicowych Powstania Warszawskiego!

Obrazek użytkownika Jan1797

02-08-2021 [20:42] - Jan1797 | Link:

Transmisja oczywiście była na trzech programach, swym komentarzem pani Centrystko
osiągnęłaś poziom Jabe, a że nie powinno to ujść płazem;
„Przez 63 dni Warszawa była wyspą wolności w okupowanej Europie.” Dokładnie i jeżeli
w Europie o tym nie pisano to dlatego, że była pod butem Hitlera; http://orka2.sejm.gov.pl/IZ4.n...
Nie zamierzam dyskutować z argumentami ówczesnych Warszawiaków i chylę czoła przed
„dziesiątkami tysięcy poległych Powstańców i ludności cywilnej”, o których nie upominano
się po wojnie jakby w kontynuacji Planu Ribentrop-Mołotow.
Kim trzeba być, by dzisiaj dyskutować z opinią; czy dokonali pomyłki, wiedząc, że Stolica
ma być zniwelowana do wielkości dwu dzielnic? W końcu, co mieli sądzić Warszawiacy
o swej przyszłości, gdy spojrzysz pani Centrystko na to zdjęcie; https://upload.wikimedia.org/w...
Ilu z nas rozumie całość doświadczeń historycznych, ilu zdaje sobie sprawę, że należy być
powściągliwym w powielanych opiniach, bo klimat wrześniowy dotyczy większości z nas. 

Obrazek użytkownika J z L

02-08-2021 [21:17] - J z L | Link:

Negujacy sens PW to lewicowi kretyni z IQ miotły!

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

03-08-2021 [00:19] - wielkopolskizdzichu | Link:

Jaki był sens PW?
Nie z punktu widzenia chłopaka i dziewczyny ginących na barykadach, nie z punktu widzenia cywili mordowanych na Woli.
Jaki był sens PW, dla tych którzy o PW zadecydowali wiedząc, że Alianci pomocy nie udzielą i że Polska już w tamtym czasie stała się strefą wpływów Rosji?

Obrazek użytkownika Tezeusz

03-08-2021 [08:24] - Tezeusz | Link:

A jaki był sens Powstania Wielkopolskiego ? 

Obrazek użytkownika Jabe

03-08-2021 [08:39] - Jabe | Link:

To niegodne powstanie miało na celu zwycięstwo. No i cel został, niestety, osiągnięty. Dlatego się go wstydzimy.

Obrazek użytkownika Pers

03-08-2021 [09:25] - Pers | Link:

Jabe
//cel został, niestety, osiągnięty. Dlatego się go wstydzimy.//
No właśnie.
Ci, którzy zarządzają naszą polityką historyczną nie mogą się do dziś z tym pogodzić.
Za komuny (mam na myśli lata 70-80) Powstańcy cieszyli się wielkim szacunkiem władz. Po 90' już o nich zapomniano.
Największą "winą" Powstańców Wielkopolskich było to, że wygrali dla Polski Wielkopolskę i dużą część Kujaw.
"Największy żołnierz RP" nie był zadowolony bo już te ziemie obiecał Niemcom.
Komuś wyraźnie zależy na tym, żeby wprowadzić kult klęski wśród Polaków.

Obrazek użytkownika Tezeusz

03-08-2021 [10:17] - Tezeusz | Link:

Prezydent Poznania Persie zamiast parad i obchodów  patriotycznych woli tęczowe i taka jest prawda znowu kłamiesz i manipulujesz jak zwykle taka procedura Scierwoneona.
Poducz sie troche bo się kompromitujesz nie pierwszy raz.

Obrazek użytkownika Pers

03-08-2021 [10:19] - Pers | Link:

tezesz
Miernoto umysłowa, co ma wspólnego prezydent Poznania z tym co napisałem?

Obrazek użytkownika Tezeusz

03-08-2021 [11:38] - Tezeusz | Link:

Pers chamski człowieku, wiele a kto rządzi w Poznaniu ?

Obrazek użytkownika Pers

03-08-2021 [14:00] - Pers | Link:

tezeuszku
Miernoto, pisałem o stosunku władz do Powstańców Wlkp w latach 70 i 80. Był bardzo pozytywny.
Po "odzyskaniu wolności" w 89' to się zmieniło na gorsze.
Dotarło?
A kogo tam sobie wybieracie na prezydenta Poznania to już nie mój problem.
 

Obrazek użytkownika Tezeusz

03-08-2021 [18:30] - Tezeusz | Link:

Persie coś się tobie w głowie. ..Pomyliło napiszę delikatnie

 

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

04-08-2021 [00:54] - wielkopolskizdzichu | Link:

Sensem Powstania Wielkopolskiego było przyłączenie Wielkopolski do odradzającej się Polski.
Celem Powstania Warszawskiego było pokazanie wchodzącym Sowietom kto rządzi. 
Pokaz okazał się całkowicie nieudany, ponieważ Sowieci biletów nie kupili.
Z samych tekstów jakie wygłaszali organizatorzy Powstania Warszawskiego wynika ich nieograniczona pycha i ambicja, nie podparta analizą otaczającej ich rzeczywistości.
Przypomina wstawanie z kolan kończące się obiciem głowy o parapet

Porównywanie tych zrywów jest bezsensowne ponieważ działy się w całkowicie innych, różniących się środowiskach.

Obrazek użytkownika Centrystka

02-08-2021 [22:08] - Centrystka | Link:

 Pozwolę sobie zauważyć,że ja inaczej niż wielu komentatorów,nie wyrażam żadnej opinii o celowości wywołania powstania w Warszawie,ale znając jego historię wiem,że co najmniej od połowy września cywile przestali popierać powstańców widząc ogromne straty wśród mieszkańców miasta i jego niszczenie i tracąc nadzieję na zwycięstwo,które było niemożliwe.
A dowództwo  widząc tę sytuację,nie  zamierzało zakończyć tej hekatomby aż do 63-go dnia,z czym najtrudniej jest mi się pogodzić.

Obrazek użytkownika Jan1797

03-08-2021 [20:01] - Jan1797 | Link:

@ Centrystka 
Cieszę się, proszę wybaczyć, być może błędnie odczytałem, trzeba jednak zadać
pytanie; co mogli sądzić Warszawiacy po takim apelu? 
„Milion mieszkańców Warszawy niechaj się stanie milionem żołnierzy, którzy wypędzą
niemieckich najeźdźców i zdobędą wolność” – apelowała radiostacja „Kościuszko”

http://polska-zbrojna.pl/home/...
Jak mogli zachować się po informacjach o odsieczy?
Po trwającej ponad miesiąc bezczynności Stalin postanowił wreszcie ruszyć swoje wojska.
10 września rozpoczęła się ofensywa, której celem było zajęcie warszawskiej Pragi.

Obrazek użytkownika Tezeusz

01-08-2021 [21:56] - Tezeusz | Link:

Napisałem w ostatnich dniach 12 materiałów poświęconych bohaterskiemu Powstaniu Warszawskiemu.
Do teraz brzmią w myvh uszach narodowe pieśni i hymn.
"Czuwaj wiaro i wytężaj słuch."
"Jeszcze Polska nie zginęła póki.my żyjemy."

Cześć i Chwała Bohaterom !
Nie zapomnimy nigdy.

..

Obrazek użytkownika Pers

01-08-2021 [22:27] - Pers | Link:

tezeuszku
//Awantura w Warszawie wybuchła w wyniku spisku wewnętrznego skleconego w Komendzie Głównej AK przez szajkę kierowaną przez alkoholika i informatora NKWD Okulickiego, w skład której wchodzili: ograniczony Pełczyński, jeszcze głupszy Chruściel oraz sowietyzujący już wtedy (a później otwarcie kolaborujący z komuchami) Rzepecki. To towarzystwo (bez Rzepeckiego) zmusiło pozbawionego autorytetu tak zwanego dowódcę AK Bora-Komorowskiego do wydania obłąkańczej decyzji o podjęciu bezsensownej walki w Warszawie, co miało miejsce ok. godziny 17.30 31 lipca 1944. Następnie łajdacy ci się ulotnili i do końca powstania żadnej już roli nie odegrali, dekując się na tyłach.//
Całość:  https://niepoprawni.pl/blog/xi...

tezeuszu!
Czytasz i nie grzmisz?

 

Obrazek użytkownika Tezeusz

02-08-2021 [07:27] - Tezeusz | Link:

Panie Jarosławie R poglądy Pana znam i wystarczy naszej na ten temat dyskusji.Pochodzomy z innych światow i wartości. Każdy swoje opisuje. Co oceniają internauci.
To na tyle.

Obrazek użytkownika J z L

02-08-2021 [06:44] - J z L | Link:

Nic nie usprawiedliwia bestialstwa Niemców, tak jak nic nie usprawiedliwia antypolskich wpisów w stylu tych antypolskich kanalii z wiadomej sowieckiej szczujni

. Każda próba rugowania ze świadomości Polaków ich bohaterstwa i heroizmu w walce z niemieckim okupantem, jest zwykłym świństwem 

Obrazek użytkownika sake3

02-08-2021 [08:55] - sake3 | Link:

W historii różnych narodów wiele było wojen,bitew z góry skazanych na przegraną.Były w starożytności Termopile i do dziś się mówi o mestwie a nie o głupocie Leonidasa i jego żołnierzy.Są to bowiem symbole dla potomności na jaką odwagę,determinację i na jakie poświęcenie może zdobyć się człowiek w obliczu zagrożenia i dla wolności.Ci wszyscy z taką nienawiścią wyrażając się o decyzji godziny W niech się zastanowią,czy będąc w tamtym czasie nie zdecydowaliby się postąpić tak samo.Przynajmniej nalezałoby żebyście milczeli ,,fajnopolacy''.Woleliście jednak uragać temu zrywowi w najobrzydliwszy sposób bawiąc się i taplając w blocie na ordynarnym owsiakowym spędzie,wywieszając teczowe flagi na poległych bohaterach.Pan Jabe ,Centrystka,Pers ze swadą się wypowiadając się o Powstaniu zapomnieli o słowach samych powstańców,że po raz drugi postapili by tak samo.Jak to jest,że Polacy z czcią odnoszący się do przegranego Powstania w Getcie nie potrafią choć cząstki czci oddać uczestnikom Powstania Warszawskiego.

Obrazek użytkownika Pers

02-08-2021 [09:33] - Pers | Link:

sake3
Co innego cześć dla bohaterów Powstania a co innego potepienie dla nieudolnych dowódców szafujacych niepotrzebne krwią polskiej młodzieży.

Obrazek użytkownika Jabe

02-08-2021 [10:17] - Jabe | Link:

Leonidas nie budował symboli dla potomności. Nie wrzucił też swoich rodaków do maszynki do mięsa. Do czasu zdrady zwyciężał na swej reducie w odległym przesmyku. Ostatecznie jednak został pokonany i kraju nie obronił.

Nie wolno robić z klęski zwycięstwa, bo znajdą się naśladowcy.

A co powstańcy (rzekomo) mówili o ewentualnej repecie, nie ma znaczenia, bo nie byli na wakacjach.

Obrazek użytkownika Tezeusz

02-08-2021 [13:06] - Tezeusz | Link:

Jebe zanim coś głupiego napiszesz odsyłam do materiału IPN jest obiektywny i bogaty
 Tam znajdziesz odpowiedzi.

 

Obrazek użytkownika Jabe

02-08-2021 [13:31] - Jabe | Link:

W którym materiale IPN tłumaczy, czemu wolno robić z klęski zwycięstwo?

Obrazek użytkownika Tezeusz

02-08-2021 [14:31] - Tezeusz | Link:

Jebe zanim coś po raz kolejny zapytasz przeczytaj materiały IPN są dostępne w sieci tam znajdziesz odpowiedzi
Nie osmieszaj się.

Obrazek użytkownika Jabe

02-08-2021 [14:49] - Jabe | Link:

Podkreślam jedynie Pańską gołosłowność.

Obrazek użytkownika Tezeusz

02-08-2021 [17:56] - Tezeusz | Link:

Winni tyłu ofiar w Warszawie i Polsce są Hitler i Stalin przy bierności aliantów i taka jest historyczna prawda a nie prawda Sowiecko komunistyczna.

Obrazek użytkownika Jabe

03-08-2021 [06:21] - Jabe | Link:

Jeśli wsadzi Pan palec w ogień, winny oparzenia będzie ogień.

Obrazek użytkownika Tezeusz

02-08-2021 [19:12] - Tezeusz | Link:

Brak rozumu nie zastąpi pana rozumu Jebe.

Obrazek użytkownika J z L

02-08-2021 [20:12] - J z L | Link:

jabe
 winny opażenia będzie ogień

Oparzenia - stopnie, pierwsza pomoc i leczenie oparzeń

Obrazek użytkownika Jabe

03-08-2021 [06:22] - Jabe | Link:

Dziękuję za zwrócenie uwagi.

Obrazek użytkownika J z L

03-08-2021 [07:05] - J z L | Link:

zdaża sie
-))

Obrazek użytkownika Jabe

03-08-2021 [09:13] - Jabe | Link: