Dlaczego Polska nie zdobywa medali na olimpiadzie

Piąty dzień igrzysk PL bez medali, a pierwszą i to taką sobie szansę będziemy mieli dopiero w środę - kobieca drużyna szpadzistek. Dlaczego tak się dzieje?
Bo III RP rozwaliła największą siłę polskiego sportu olimpijskiego: sporty walki.
Ze sportów tych zdobyliśmy 133 medale (boks 43, podnoszenie ciężarów 34, zapasy 26, szermierka 22, judo 8). A jeśli dodać do tego strzelectwo (12) i pięciobój (4) to mamy 149 medali z ogólnej liczby 284, czyli ponad 50% w tym 33 złota na 68.  
Dlaczego upadły sporty walki? Bo upadło wojsko i policja, o które oparte były kluby sportów walki. I wydaje się, że dopóki służby mundurowe tych klubów nie odtworzą i nie pociągną, to nadal w sportach walki, a co za tym idzie i na olimpiadzie, będziemy kopciuszkami.
Z czego medale zdobywamy?
Z wioślarstwa/kajakarstwa i technicznych konkurencji lekkoatletycznych (rzuty, pchnięcia, skoki). Czemu tam? Bo to konkurencje tanie, mało popularne, słabo rozpowszechnione, z trudno dostępną infrastrukturą. Podobnie kolarstwo szosowe. W tych niszach pojawiło się stałe, choć niezbyt obfite finansowanie i są wyniki. 
Są też sukcesy w nowinkach sportowych, dopóki z nowinek nie staną się one poważnymi dyscyplinami (np kolarstwo górskie, żeglarstwo)
Jadąc na niszach, nowinkach, rodzynkach i resztkach sportów walki zdobywamy ok 11 medali na igrzyska. Moim zdaniem zmienić można to tylko powracając na areny sportów walki. Czy Super Mario Kamiński i Alter Ego Prezesa pod egidą premiera profesora Glińskiego dadzą radę? Póki co mają mnóstwo innych ważniejszych zadań.
Trochę szkoda. Bo z kilu- kilkunastu tysięcy Sebixów szprycujących się i przewalających ciężary na siłowniach, bijących się pod dyskotekami i na ustawkach Polska mogłaby mieć kilkudziesięciu mistrzów olimpijskich i znacznie więcej medalistów.
Również szkoła średnia, miast tępić obuchem przejawy testosteronu, ew. kierować je dyskretnie na relacje męsko - damskie, mogłaby szerzej posterować na sport. Infrastruktura jest coraz lepsza, tyle że rzadko nakierowana na sporty walki.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika sake3

26-07-2021 [20:56] - sake3 | Link:

Czyli nic nowego w tekście.Jak zwykle winien ,Kaczyński,Kamiński i Gliński.Zapomniał szanowny pan o prezydencie.Jego za brak zwycięstwa w koszykówce powinno się conajmniej powiesić po oskarżeniach,że przynosi pecha.

Obrazek użytkownika foros

26-07-2021 [21:08] - foros | Link:

Aby rozwalić sporty walki jakie były w PRL to - z całym szacunkiem - Kaczyński, Kamiński, Gliński i Błaszczak - nawet razem wzięci, są za krótcy nawet z władzą jaką mają teraz. A wtedy gdy niszczono infrastrukturę i kapitał intelektualny polskich sportów walki to może Kaczyńscy przejściowo coś znaczyli, ale reszta nie była nawet pionkami.
Jeśli zaś chodzi o odbudowę, to jak to w oświacie: niewiele da się zrobić z roku na rok, czy nawet z kadencji na kadencję. 
Po prostu gdzieś zapadła strategiczna decyzja i - czy to siłą inercji, czy patronów - trwa.

Obrazek użytkownika sake3

26-07-2021 [21:30] - sake3 | Link:

@foros.....Gładko przeszedł pan od sportu do oświaty.To może jakies propozycje naprawcze?

Obrazek użytkownika foros

26-07-2021 [22:13] - foros | Link:

Są w notce: odbudowa klubów sportowych związanych z mundurówką (co przede wszystkim powinno podnieść jakość służb, kadra byłaby rzeczą dodatkową), sporty walki w szkołach (tutaj musiałby już zainteresować się minister oświaty - infrastruktura jest tania i prosta, ale nie wiem jak z przepisami, przypuszczam, że są mocno anty sporty walki)

Obrazek użytkownika Tomaszek

26-07-2021 [23:24] - Tomaszek | Link:

Ja to bym po tych sekcjach nie specjalnie rozpaczał , Spotkałem się z określeniem sekcja "nieznanych sprawców" i wiem że często tak było . 

Obrazek użytkownika Centrystka

27-07-2021 [18:13] - Centrystka | Link:

Lwica znów się obudziła o zaryczała - tym razem na autora wpisu sportowego dopatrując się w nim podłego ataku na obecnych właścicieli Polski, i to najwyższego szczebla.Teraz nasi powinni zacząć zdobywać medale olimpijskie,bo właśnie prezydent łaskawie raczył opuścić Tokyo.

Obrazek użytkownika foros

27-07-2021 [18:59] - foros | Link:

w nocy 4 finały wioślarskie

Obrazek użytkownika Centrystka

29-07-2021 [01:41] - Centrystka | Link:

I już są wyniki; na razie srebro.Wyjazd tego pana z Tokio na coś się przydał. I może Japończycy wcześnie zapomną o tym naszym wojennym braterstwie,o którym ten pan mówił gdy witali go oficjele..

Obrazek użytkownika Teutonick

26-07-2021 [23:59] - Teutonick | Link:

Podnoszenie ciężarów to nie jest sport walki (chyba, że mamy na myśli np. walkę o wynik) - to raz.

Większość dyscyplin olimpijskich (i nie tylko) zdegradowało w naszym nieszczęśliwym kraju ścięcie (bo tak to trzeba nazwać) poszczególnych gałęzi przemysłu, a co za tym idzie klubów zakładowych, których jedynie pewną, stosunkowo niezbyt wielką część (także w sportach walki) stanowiły związane z mundurówką tzw. kluby resortowe (ze 4 milicyjne Gwardie + Wisła K., ponadto CWKS, Śląsk i Zawisza - z grubsza koniec listy) - to dwa.

Co do tych tzw. "sebixów", to zdecydowanie wolą oni dziś realizować się w dyscyplinach, które pomimo gwałtownie wzrastającej popularności jakoś jeszcze nie dały rady przebić się na olimpiadę, oscylujących wokół MMA (to tam jest magnes pod postacią pieniędzy, nie wspominając o wszechstronności przekładającej się także na skuteczność w realnym starciu) niż rozdrabniać siły na coraz bardziej niszowe dzisiaj judo, zapasy (choć są one dobre na podbudowę do dalszego rozwijania swoich umiejętności, o czym świadczy chociażby przykład systemu szkolenia za oceanem, swego czasu taką podbudowę przygotowującą np. do kick-boxingu stanowił u nas dość powszechny wśród młodzieży szkolnej karate kyokushin) czy nawet boks - to trzy.

Po prostu "działacze" po raz kolejny nie nadążają za rzeczywistością, a wśród kolejnych, wchodzących w dorosłe życie generacji zainteresowanych czynnym uprawianiem sportu (a nie jedynie wgapianiem się w ekran w oczekiwaniu na wynik, z którego dla zwykłego zjadacza chleba nic konkretnego nie wynika poza tym, że nasi tzw. decydenci będą tradycyjnie chcieli podpiąć się pod ewentualny sukces w nadziei na rozmydlenie tym samym w świadomości społecznej innych, realnie dotykających podległą im populację, choć niekoniecznie przyjemnych dla niej spraw) popularność dziś święcą poza wspomnianym MMA tak odległe od "olimpizmu" dyscypliny jak chociażby crossfit czy kalistenika - to cztery.

Na tych 4 pkt pozwolę sobie zakończyć...

Obrazek użytkownika foros

27-07-2021 [10:56] - foros | Link:

Nawet jeśli ciężary nie wypełniają definicji, to profil zawodnika ten sam lub podobny.
Kluby zakładowe czy mundurowe. Każdy może sam przejrzeć sylwetki medalistów. Na moje oko w l. 80-70 - kluby mundurowe przeważają - medaliści to albo wojskowi, albo milicja (np. Kulej kapitan MO) albo Legia, Gwardia, Zawisza. W l. 90 w sportach walki to praktycznie tylko Legia/Gwardia lub żołnierz zawodowy. A XXI w. to praktycznie brak mężczyzn w sportach walki. Trafia się się pojedynczy strzelec czy zapaśnik z WP ale polskie sporty walki dominują kobiety i przywożą 1-2 medale.
IMO jeśli mundurowi (nie tylko wojsko/policja również różne straże, OT) nie wezmą odpowiedzialności za sporty walki to nic z tego nie będzie. A można tutaj połączyć potrzeby służby ze sportem wyczynowym. Bo wojsko/policja/straż powinny umieć walczyć, również wręcz, a z populacji jakichś 300 tys. młodych mężczyzn + ochotników spośród cywilów można będzie wybrać i talenty do kadry. Zakładowych klubów już nie będzie, czy średni biznes byłby przeciwny np. lokalnym ligom zakładowym gdyby to miasto organizowało infrastrukturę + jakieś zachęty? Mam wrażenie, że nie, nawet mógłby wesprzeć, bo to buduje ducha zespołu, pracę w grupie, identyfikację z firmą, ale bardziej dotyczy to sportów grupowych.

Odnośnie sebixów. Jakby taki młody chłopak, który chce wygrywać, mieć fejm, pokazać swoją wartość, mógłby spróbować np. na wf czy sks jakichś zapasów, judo, karate czy boksu to pewnie i te dyscypliny byłyby bardziej popularne i młodzież mielibyśmy zdrowszą, a i mniej awanturującą się na zwykłych szkolnych lekcjach i przestępczość byłaby mniejsza. A jeszcze gdyby w szkole byłaby siłownia. Tyle, że pewnie potrzebne byłyby prysznice.
Młodzież na prawdę nie jest głupia. Jeśli będzie miała stworzone cywilizowane ścieżki rozwoju wiążące się z twardymi korzyściami, to ona w to pójdzie.

 

Obrazek użytkownika sake3

27-07-2021 [11:32] - sake3 | Link:

@foros.....Nie wystarczy stworzenie młodym cywilizowanych ścieżek rozwoju.Uprawianie sportu to nie tylko chwila gdy dostaje sie medal i grają Mazurka Dąbrowskiego.To jest bardzo ciężka praca nad sobą,poświęcenie i czas.Nie każdy zostaje medalistą choć jest uzdolniony i trenuje.Nie wystarczy otworzyć silownię czy salę gimnastyczną,młodzi muszą wiedzieć,że sport wymaga wysiłku.Moje panie 11 i13 lat od dwu lat trenują karate.Oczywiście do zdobycia pasa im daleko i nie można zaręczyć,że dorastając straca zainteresowanie ta dziedziną.To też trzeba mieć na uwadze.

Obrazek użytkownika Es

28-07-2021 [10:27] - Es | Link:

@ sake  w kontekście dyskusji o braku inwestycji w infrastrukturę jako poważnej przyczyny kiepskich wyników, Pani opinia, jak ją zrozumiałem,że wszystkie wysiłki może i tak zniweczyć  brak dostatecznego  entuzjazmu młodych ludzi moje słowa nadal uważam za uzasadnione. 
Niemniej jednak ze względu na niestosowność  użytych słów zmieniam komentarz i przepraszam.

Obrazek użytkownika sake3

27-07-2021 [16:22] - sake3 | Link:

@Es.......A w ogóle przeczytał Pan mój komentarz?

Obrazek użytkownika Teutonick

27-07-2021 [13:53] - Teutonick | Link:

Lata 90te to już właśnie wypisz wymaluj upadek całych zakładów i branż, a w ślad za tym klubów zakładowych, branżowych itp. Za to jakieś tam mundurówki zawsze będą potrzebne, nawet (a może zwłaszcza) najbardziej destrukcyjnej i opresyjnej dla pozostałej części narodu władzy.

Żeby móc osiągać sukcesy na arenach międzynarodowych w większości dyscyplin sportowych (w tym także w sportach walki), regularne treningi należy rozpoczynać najpóźniej we wczesnym wieku nastoletnim, okres "wcielania się" owych młodych mężczyzn - czyli w polskim systemie najwcześniej 18-19 lat, to już przynajmniej o kilka lat za późno żeby wśród tychże robić jakieś selekcje i docelowo łowić "talenty" do kadry, to już nie są lata 30-te ubiegłego wieku, kiedy konkurencja była mniejsza, a sport wyczynowy praktycznie w całości amatorski.

Treningi określonych dyscyplin (także w ramach lekcji w-f czy zajęć pozalekcyjnych) musi mieć kto prowadzić, przykładowo 20 lat temu na AWF-ie katowickim jedynym dostępnym dla przyszłych n-li fakultetem z zakresu sportów walki była szermierka.

No i właśnie dziś potrzeby "posiadania fejmu" czy też "pokazywania swojej wartości" w zakresie sportów walki w pełni zagospodarowują takie czy inne organizacje żerujące wokół szeroko rozumianego MMA i to tutaj najbardziej widoczne są owe wymierne korzyści, w sportach olimpijskich jest ich niewiele.

Ta przestępczość rzekomo miałaby być mniejsza w myśl zasady, że "klient w krawacie jest mniej awanturujący się"?:) Widziałbym tutaj raczej niepoprawny optymizm właściwy pięknoduchom, którzy ze środowiskiem ludzi uprawiających sporty siłowe/sporty walki nie mieli w życiu zbyt wiele do czynienia... Choć sama idea - trzeba przyznać - piękna:)

Siłownia + prysznice to w niemałej części dzisiejszych szkół już na szczęście standard, tylko cóż z tego wynika?

Obrazek użytkownika foros

27-07-2021 [14:29] - foros | Link:

Prosze Pana, gdyby były kluby ze stabilną bazą, ludźmi, finansowaniem i zadaniem, czy wytyczną: to ma się udać, to udałoby się to. Polacy są bardzo pomysłowi i bardzo przedsiębiorczy. Trzeba chcieć, ale na poważnie, solidnie.
Materiał ludzki jest, chęć do pracy ma. To najważniejsze i kluczowe. A, że są jeszcze trenerzy, tradycje to poszłoby szybciej. Trzeba ludziom zaufać a nie bać się ich. 

Obrazek użytkownika Ryan

27-07-2021 [06:40] - Ryan | Link:

Obrazek użytkownika Centrystka

29-07-2021 [01:52] - Centrystka | Link:

Fakt,ale takie jakby cóś bardziej mężczyźniane. Pewnikiem LGBTy jakieś,albo gendery!

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

27-07-2021 [09:43] - NASZ_HENRY | Link:

Trening w maseczkach jest mało skuteczny ☺☻
 

Obrazek użytkownika AŁTORYDET

27-07-2021 [10:18] - AŁTORYDET | Link:

@Foros@:
Naprawdę Panu tak zależy na olimpijskich medalach? W konkurencjach z rodzaju "ćwiczenia na koniu z łękami"? Oddałbym te wszystkie medale, by zobaczyć Polaków (szczególnie młodych), biegających (ale nie betonie i asfalcie), jeżdżących na rowerach, chodzących na rajdy, po górach etc.,  zamiast tłuszczaków wpatrzonych w ekrany smartfonów. Zgodnie z tezami WHO, brak ruchu, jest uznawany za jedną z przyczyn chorób nowotworowych. Sport ma ćwiczyć ciało, uczyć charakteru, zdrowej rywalizacji. Na co nam medale, gdy połowa dzieciaków, przychodzi na WF, ze zwolnieniem z zajęć? Moim zdaniem, sensowniej byłoby postawić na sport masowy, stwarzając ku temu rozliczne udogodnienia. Medalami Leszka Blanika ducha (i zdrowia) narodowi nie zapewnimy.

Obrazek użytkownika foros

27-07-2021 [12:20] - foros | Link:

Zależy mi na tych medalach. Lubię jak PL wygrywa. Nic na to nie poradzę.
Zresztą  ma to przełożenie na inne rzeczy. Nikt nie zrobił tak wiele dla polskiej marki jak Robert Lewandowski. To on zasługuje na Order Orła Białego znacznie bardziej niż wiekowi artyści niszowych sztuk. Czempion, to zawsze jest czempion. Jest historia, opowieść, sukces. Ludzie by być narodem muszą mieć wspólne identyfikacje, najłatwiej identyfikować się ze zwycięzcami.
Sport masowy? IMO nie jest tak źle, ludzie chcą być ładni, jeżdźą na rowerach, biegają, chodzą na siłownie i fitnesy i za to płacą.
Szkoła? Dziś taka moda, że trzeba być perfect, jak nie ma pryszniców w szkole to o to trudno, a prysznice znowóż przyniosłyby kolejne problemy. Dodajmy do tego powszechną w PL kulturę: uwielbienie dla hejtu, obgadywania, wyśmiewania. Ktoś coś zrobi i od razu u całej wsi na językach. Czasem lepiej ćwiczyć prywatnie.

Obrazek użytkownika sake3

27-07-2021 [10:37] - sake3 | Link:

Olimpijskie zmagania sportowe toczą się  w wielu dziedzinach ,ich ilość przybywa.Nie rozumiem dlaczego Polska ,,miałaby stać'' tylko sztukami walki.Bolączki i niedobory należy szukać np.w pływaniu gdzie przepychanki w Związku Pływackim'' skonczyły się skandalem.Tylko pod kątem rozpatrzenia wszystkich dziedzin sportu mozna stwierdzić gdzie jest źleA że jeszcze nie mamy medali?Takie sportowe potęgi jak USA dopiero od wczoraj mają pierwsze złoto. 

Obrazek użytkownika tricolour

27-07-2021 [11:58] - tricolour | Link:

@Sake

USA ma dziewięć złotych, pięć srebrnych i osiem brązowych medali. Przed trzema dniami (24 lipca) USA miały cztery złoty medale.

Ta wzmianka, że pierwszy złoty od wczoraj, to tvpinfo?

Obrazek użytkownika foros

27-07-2021 [12:41] - foros | Link:

https://olympics.com/tokyo-202...
tutaj ma Pani aktualną klasyfikację medalową. USA od początku była w pierwszej trójce klasyfikacji medalowej
Na medale w pływaniu to PL jest zbyt biedna. Tam medale biorą tylko najbogatsi i najlepiej zorganizowani. 
Na dziś z krajów UE medali nie mają Portugalia, Grecja, Szwecja, Finlandia, Irlandia, Litwa, Łotwa, Cypr, Słowacja, Luksemburg, Malta i Polska. Z większych krajów również Białoruś (ale nie wiem czy jest reprezentowana)

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

27-07-2021 [15:32] - rolnik z mazur | Link:

@ foros, 
To akurat jeśli chodzi o pływanie to fałsz. Akurat coś o tym wiem. Pływanie nie wymaga wielu nakładów finansowych tylko dobrych trenerów i za wziętych zawodników. Pzdr
 

Obrazek użytkownika foros

27-07-2021 [17:08] - foros | Link:

To proszę spojrzeć kto zdobywa medale w pływaniu.

Na dziś, na 36 medali: 12 USA, 7 Australia, po 3 UK i Kanada, 2 Rosja, Chiny, Włochy, potem Japonia, Tunezja, Holandia, Brazylia, biała RPA. Tutaj nawet bogate państwa UE mają problem z załapaniem się na podium, nie mówiąc o mistrzach.

Obrazek użytkownika Es

27-07-2021 [15:56] - Es | Link:

@ autor   remedium jest jedno: calkowita,natychmiastowa likwidacja dotychczasowych związków sportowych( z niewielkimi wyjątkami) , rozpirzenie na trzy wiatry tych wszystkich " działaczy"  i dopiero na gruzach tego postkomunistycznych bajzlu stworzenie nowych związków ze zweryfikowaną nową obsadą i z pełną kontrolą fiansową państwa . Czyli dekomunizacja i zniszczenie klik " leśnych dziadków" toczących nasz sport korupcją i finansowymi machlojkami jak gangrena. Tylko jest z tym problem. Kto miałby to zrobić? Gliński? 

Obrazek użytkownika foros

27-07-2021 [17:00] - foros | Link:

Czyli zostać wyrzuconym ze wszystkich organizacji by sportowcy nie mogli startować przez jakiś czas zagranicą, po to, by jednych bajaków zastąpić drugimi, tylko z legitymacją PiSu i znacznie mniej doświadczonymi i mniej nakradzionymi. To chyba najlepsza recepta...

Obrazek użytkownika Es

27-07-2021 [19:40] - Es | Link:

No to spotkało mnie rozczarowanie. Nie pisałem, że należy wybrać tych z legitymacją pis. Nie pisałem też że ci którzy już tam są, to wzory uczciwości. Układy i kliki idą tu w poprzek politycznych ( być może) sympatii. Ale jakieś tam ,obojętne jakie polityczne zaczepienie to raczej bilet wstępu do towarzystwa kręcącego związkiem i jego finansami . I w całym tym systemienajmniej ważnym punktem jest zawodnik, a szczególnie taki na którym nie da się zarobić. Wszyscy pamiętają mistrzynię trenującą w jakiejś ruderze prowizorycznie skleconym " sprzętem"?
To tylko cząstka tego co można napisać w odpowiedzi na pytanie dlaczego nie zdobywają medali. A czemu zdobywają najwyższe laury po wyjeździe za granicę? 
Jest Pan jak widzę zwolennikiem zachowania status quo, istniejącego,nieważne ze skorumpowanego układu w nadziei że jak to klasyk powiedział sam się oczyści. 
No on sięoczyści tak samo jak służby państwa, albo kościół. W pierwszym przypadku mamy w efekcie " ... kamieni kupę, a w drugim kompletną degrengoladęzamiast duchowego przywództwa.  
Że niby wyrzucą nas ze wszystkich organizacji? No tak wystarczy nastraszyć a wszystkie trzęsidupy wrócą posłusznie siedzieć w zastanym gównie. Bo świat już raz został urżądzony i nic nie mmożna poradzić. 

Obrazek użytkownika foros

27-07-2021 [21:51] - foros | Link:

Widzimy politykę ministrów PiS, znamy kadry. Gdyby oni teraz zrobili taki numer, to kogo osadziliby na stołkach? Siebie i rodzinę.  I to tych najmniej kumatych, bo bardziej kumaci już zagospodarowani. A biorąc pod uwagę, żę robiłby to Gliński, to prócz kontyngentu PiSowskiego musiałby się znaleźć też kontyngent czerwony i Mumii Wolności, najpewniej złożony z ludzi, który interesowanie się sportem uznają za faux pas. 
Koniec końców wreszcie, wyniki biorą się z inwestycji. Co mają do tego związki sportowe? Jeśli są dynamiczne to załatwiają sponsorów, zatrudniają dobrych trenerów. coś jeszcze?

Obrazek użytkownika Es

28-07-2021 [10:03] - Es | Link:

Utyskuje Pan że nie zdobywają medali i pyta dlaczego. Odpowiadam jakie są przyczyny . Może je pan zauważać albo chować głowę w piasek.
Dynamiczne związki..? Ja znam jeden, który ogólnie  wypełnia swoją rolę: pzps. Zna Pan jakieś inne, których działalność wykracza poza realizację interesów " działaczy" ? Proszę je wskazać. Nie śledzę wszystkiego więc jeśli są inne, chętnie przeproszę. Jeśli są takie których staraniem powstają nowe obiekty, nowe turnieje, rozwija się proces szkolenia młodzieży, a odbywa się to w przejrzysty sposób, przeproszę również. A tymczasem moje zdanie jest takie: związki i kluby sportowe, to siedlisko korupcji,karierowiczostwa, machlojek i przekrętów podatkowych, gdzie sukces sportowca jest korzystny, jeśli tylko da się zaistnieć .obokmistrza w blasku fleszy.A załatwianie sponsorów to jeszcze nie dowód na właściwą ich pracę. Przecież na tym biznes polega. Chętniej pozyska się sponsora treningów zagranicznych, niż dla inwestycji na miejscu. Wie Pan dlaczego? 
Nie, nie mam złudzeń, że obecna ekipa, którą  za sport czyni odpowiedzialnym dziadka mającego tyle z nim wspólnego,że czasem rowerzysta śmignie mu przed nosem limuzyny, dokona jakichkolwiek zmian. I najlepiej, żeby D..  im jakimś sportem nie zawracać. Ale temat reorganizacji polskiego sportu,związków sportowych i ogólnie kultury fizycznej powinien być poddany szerokiej i poważnej dyskusji, bo dalsze betonowanie chorego systemu sprawi, że swoje pytania będzie pan zadawał w nieskończoność. 

Obrazek użytkownika J z L

27-07-2021 [19:22] - J z L | Link:

Na następną Olimpiadę planowane są 3 nowe konkurencję:
1. Donoszenie na własny Kraj
2. Sprzedaż "Sreber Rodowych"
3. Kradzież kamienic.

Ciekawe, czy mamy szanse?

Obrazek użytkownika Centrystka

29-07-2021 [16:48] - Centrystka | Link:

Ty,prostaczku,tylko tyle pojąłeś z idei olimpijskiej, jeśli w ogóle wiesz o co tu biega,że nie tylko o wyniki sportowe.

Obrazek użytkownika Lech Makowiecki

27-07-2021 [20:27] - Lech Makowiecki | Link:

Idea Olimpijska wzięła się z rywalizacji podczas  pokoju. Większość  dyscyplin sportowych: skoki, biegi, pływanie, jazda konna - przydatne były w walce. Rzut oszczepem, szermierka czy strzelanie z łuku także. Nawet dysk i młot były kiedyś straszną bronią. Zapasy czy boks - wiadomo. Szkoda, że jesteśmy coraz bardziej cherlawi, przez to tchórzliwi i bezradni. Nie chodzi mi o zachętę do chuligańskich bijatyk; raczej o możliwość rycerskiej obrony słabszych. Przecież gdy jakaś łajza zaatakuje na ulicy twoją dziewczynę, nie masz czasu na dzwonienie pod 112... Trzeba reagować tu i teraz...

Obrazek użytkownika J z L

27-07-2021 [21:20] - J z L | Link:

Flora Duffy zdobywa historyczne pierwsze złoto dla...... Bermudów
Z populacją zaledwie 63 000 mieszkańców Bermudy stały się najmniejszym krajem (lub terytorium), które zdobyło złoty medal olimpijski na letnich igrzyskach
Bermudy posiadały już rekord jako najmniej zaludniony kraj, który zdobył letni medal olimpijski dzięki brązowi dla boksera Clarence'a Hilla w 1976 roku, ale teraz mają swojego pierwszego zdobywcę złotego medalu.

Obrazek użytkownika J z L

27-07-2021 [21:31] - J z L | Link:

27 lip 2012 - W Londynie odbyła się ceremonia otwarcia XXX Letnich Igrzysk Olimpijskich. Polscy sportowcy zdobyli na nich 10 medali – 3 złote [Anita Włodarczyk, rzut młot.; Tomasz Majewski, pchn. kulą; Adrian Zieliński, podn. cięż. kat. 85 kg], 1 srebrny i 6 brązowych

Obrazek użytkownika J z L

28-07-2021 [06:38] - J z L | Link:

Srebro dla Dziewczyn w czwórce podwójnej!!!

I jeszcze niemki wyprzedziły

Obrazek użytkownika Centrystka

29-07-2021 [01:47] - Centrystka | Link:

Oczywiście,że najważniejsze,iż wyprzedziły Niemki (albo niemki,bo to jakoś bardziej obelżywe), a że przy okazji zdobyły srebro...