IO: Biało-Czerwoni powalczą o medale

Rozpoczęły się Letnie Igrzyska Olimpijskie w Tokio. Są dowodem na zwycięstwo normalności nad pandemią koronawirusa. Przeciwna jest im olbrzymia większość społeczeństwa japońskiego - a więc gospodarzy IO - teraz ponad 70%, niedawno 80%. Nie będą jednak odwołane, bo taka decyzja jest w gestii nie rządu Jego Cesarskiej Mości, tylko Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego. Stało się tak na mocy zwyczajowej umowy miedzy MKOL a władzami Japonii, zawartej jeszcze przed erą COVID-19. Zaś MKOL nie odwoła igrzysk, bo dotychczas czynił tak tylko z powodu dwóch wojen światowych - a przecież wojny nie ma... Ponadto naciskają na to, by IO się odbyły sponsorzy, a wysiłek sportowców i trenerów też nie może zostać zniweczony.
 
Polacy na czterech ostatnich letnich igrzyskach zdobywali po 10-11 medali. Ten jedenasty czasami przyznawano nam parę lat po „olimpiadzie”, po dyskwalifikacji naszych rywali za doping. Teraz spodziewamy się - piszę te słowa jako członek Prezydium Polskiego Komitetu Olimpijskiego - że Biało-Czerwoni wywalczą więcej medali: kilkanaście... Może uda się przekroczyć liczbę 320 medali zdobytych przez Polskę na wszystkich igrzyskach w historii?
 
*komentarz ukazał się w „Gazecie Polskiej Codziennie” (21.07.2021)
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika marsie

26-07-2021 [09:16] - marsie | Link:

Trochę poważniej...
https://biuletynnowy.blogspot.com

Obrazek użytkownika Julia Ad

26-07-2021 [09:18] - Julia Ad | Link:

Czy ktoś Panu powiedział, że osoba, która wrzuca Panu teksty, to spamuje? Czy koniecznie trzeba wrzucac kilkuzdaniowy komentarz, zaczynający się od "Pojutrze zaczyna się Olimpiada"? Proszę więcej tego nie robić bo takie lenistwo to wstyd 

Obrazek użytkownika J z L

26-07-2021 [18:16] - J z L | Link:

Kosowo ma już 2 złote medale, a Polska ma mieć.