Rosyjska akcja propagandowa przeciwko Polsce

Po raz kolejny rosyjska propaganda manipuluje słowami szefa MON Mariusza Błaszczaka; tym razem celem jest wywołanie sporów między Polską a Ukrainą "- oświadczył w rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn. (https://niezalezna.pl/387988-k...)
Jak się okazuje „pretekstem do działań informacyjnych wymierzonych w RP jest decyzja ministra obrony narodowej o powołaniu nowych brygad Wojsk Obrony Terytorialnej. Bezpieczeństwo Polski, stacjonowanie wojsk USA, współpraca z państwami NATO od dawna " boli" Putina i Rosję, od dawna agentura i trolle sowieckie robią wszystko by osłabić rolę Polski w Europie. Czynią to sowieckie służby nie tylko rękoma totalnej głupoty - wróć opozycji ale głównie internetowych trolli, poprzez fałszowanie historii i rzeczywistości. Modnym tematem dla tych trolli sowieckich w ostatnim okresie czasu stało się działanie tzw. anty szczepionkowe skierowane wprost w zdrowie i życie Polaków i ich bezpieczeństwo nie tylko gospodarcze ale i militarne.

Media narodowe i portale internetowe od dawna ostrzegają przed atakami płatnych sowieckich trolli nie mniej grożniejszcyh jak Rosyjskie Dywizje Pancerne. Te działania mają jedno na celu, osłabienie obronności państwa, naszego bezpieczeństwa, zrujnowanie gospodarki i całkowite uzależnienie oraz podporządkowanie Polski od Rosji. To, jak podaje literatura przedmiotu, jest faktycznie niewypowiedzianą cichą wojną. Dlatego też powstały min. w kraju Wojska Obrony Cyberprzestrzeni i wyspecjalizowane agendy ABW i KW profesjonalnie zajmującymi się właśnie tymi zagadnieniami.

Jeden z narodowych patriotycznych portali internetowych Niezależna.pl napisał cytuję :
"Nasza norma to 120 komentarzy dziennie - powiedział Radiu Swoboda były pracownik rosyjskiej "fabryki trolli". Wyjaśnił, że w biurze są różne działy, np. odpowiadające za Facebooka i YouTube. Pracuje się 11 godzin dziennie i zarabia ok. 40 tys. rubli (ok. 2 tys. zł).Na początku, kiedy tam trafiłem, nie chciało mi się wierzyć, że to w ogóle jest prawda. Doznałem jakiegoś szoku kulturowego. U Orwella jest napisane, jak to działa. Myślałem, że to antyutopia, a to w rzeczywistości tak wygląda powiedział portalowi Siergiej K., który do niedawna pracował w petersburskiej agencji FAN. Jest to jeden z oddziałów tzw. fabryki trolli - napisało Radio Swoboda.".(https://niezalezna.pl/377694-p...).

O tych faktach pisałem ostatnio bardzo często, normalni ludzie wiedzą od dawna, te kacapy, podpisujące się "prawdziwy Polak", "Polak patriota", "Polak", "Polski portal dyskusyjny" oraz wchodzący im w sukurs kacapscy kapciowi, najwięcej z KonFideRaszji, totalnie zarzucali polskie portale łgarstwami, bredniami, itd, przede wszystkim uderzające w Rząd. Jednym z takich portali, jest jak pisałem wcześniej, jest choćby NEon24.pl. wstawiając bardzo często choćby np. posty NDP - Tubę Putina.

Uwaga na "Niezależny Dziennik Polityczny". Rosja atakuje trollami
Serwer "Niezależnego Dziennika Politycznego", jak podaje prasa, jest usytuowany w Amsterdamie, portal z powodzeniem realizuje politykę Kremla stajać się tubą wojny medialnej z Polską.

Niezależny Dziennik Polityczny "to najbardziej jaskrawy przejaw dezinformacji, która uderza w polskie wojsko". Na polskojęzycznym portalu publikowane są m.in. zmanipulowane wywiady z generałami. Podaje prasa w tym Interia.pl

"Kilka miesięcy temu portal opublikował rzekomy list otwarty skierowany do szefa MON przez najwyższych dowódców, którzy wypowiadają mu posłuszeństwo, a także spreparowany wywiad z generałem, w którym miał wyrazić niechęć do obecności wojsk amerykańskich w Polsce" - podaje prasa.

"Rzeczypospolita" podaje ponadto, że "od niedawna do tej antypolskiej strony podlinkowany był trojan, za sprawą którego zbierane były statystyki sprzętowe użytkowników, a tym samym profilowani byli odbiorcy witryny. Ze śledzenia numeru IP wynika, że portal może działać w Amsterdamie w Holandii. Być może jednak został tam umieszczony serwer pośredniczący, żeby ukryć tożsamość autora"
Gazeta informuje, że "redaktorem prowadzącym jest Adam Kamiński", jednak taka osoba w rzeczywistości nie istnieje, a jej zdjęcie profilowe przedstawia litewskiego lekarza. Podobnie rzecz się ma z innymi przedstawionymi na stronie współpracownikami.(https://wydarzenia.interia.pl/... )
Repolonizacja mediów, jak wspominałem w komentarzach staje się faktem. Wiele portali " opluwających" Polskę i nasze narodowe bezpieczeństwo, spokój i dobrobyt będącymi gorącymi zwolennikami agresywnej polityki Putina powoli znikają z internetu. Służby Ochrony Państwa jak i sami blogerzy nie pozwolą na to by agentura sowiecka atakowała naszą ojczyznę.
Internet stał się prawdziwym polem walki na świecie pomiędzy zwolennikami i agentami Kremla w tym ich zwoleniankami oraz grupami dla których zdrada insertów Polski i jej szkodzenie w kraju i za granicą stało się celem samym w sobie – nie wstydźmy się ich tak nazywać - ponieważ za tę działalność biorą jak już wspomniałem pieniądze w dolarach i kwotach Euro - patrz Soros i jemu podobni - (fakty te ujawnia i przytacza konkretne nazwiska portal internetowy niezależna.pl, prawicowi blogerzy, politycy, patrioci), a społeczeństwami państw będących przeciwnikiem tej kremlowskiej polityki agresji i wojny, gospodarki czy innych ekspansywnych poczynań i interesów Rosji.

Szkoda iż wielu Polaków, głownie niestety, - tylko bywa patriotami. Są to polskojęzyczni ludzie mieszkający w Polsce szkalujący naszą ojczyznę nie tylko w Europarlamencie i w kraju. Ludzie spod znaku tęczy i sierpa i młota potomkowie katów z NKWD i UB opluwający niemal codziennie nasz kraj.

Oto przykład pro - sowieckiego i antypolskiego działania portalów internetowych w tym między innymi portalu o nazwie NEon24 zamieszczającego np. takie poniżej przytoczone materiały szkalujące wprost Polskę, sojusze i nasze narodowe bezpieczeństwo:

https://ndp.neon24.pl/post/160...
https://ndp.neon24.pl/post/160...
https://ndp.neon24.pl/post/160...
https://ndp.neon24.pl/post/160...
https://leonardo.neon24.pl/pos...
https://teresagarland.neon24.p...
https://ndp.neon24.pl/post/160...
https://ndp.neon24.pl/post/160...
https://ndp.neon24.pl/post/160...
https://ndp.neon24.pl/post/160...
https://ndp.neon24.pl/post/160...
https://leonardo.neon24.pl/pos...
https://memron.neon24.pl/post/...
https://ndp.neon24.pl/post/161...

Repolonizacja mediów rozpoczęta przez ORLEN czas ją zakończyć łącznie z portalami internetowymi i to jak najszybciej. A sowieckich trolli proponuję ujawniać i upubliczniać a w drastycznych przypadkach kierować do odpowiednich Służb Państwa.

Czy zatem Służby Ochrony Państwa nie powinny zainteresować się takimi portalami internetowymi godzącymi w bezpieczeństwo Polski jak wspomniany powyżej. !

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika ruisdael

16-07-2021 [07:17] - ruisdael | Link:

O kurcze, jeśli nawet anty-szczepionkowcy są ruskimi trollami to ...strach się bać.

Obrazek użytkownika angela

16-07-2021 [07:54] - angela | Link:

Pierwszy sie zgłosił?, zaraz będzie reszta pracowników Kremla.

Obrazek użytkownika Tezeusz

16-07-2021 [08:04] - Tezeusz | Link:

Sowieckie bydło szybko się ujawnia

Obrazek użytkownika Niezalogowany

16-07-2021 [09:27] - Niezalogowany | Link:

"jeśli nawet anty-szczepionkowcy są ruskimi trollami to ...strach się bać."

Antyszczepionkowcy są ruskimi trollami, albo idiotami, wysterowanymi przez takie trolle:

https://allianceforscience.cor...
https://www.cbsnews.com/news/a...

Obrazek użytkownika ruisdael

16-07-2021 [12:20] - ruisdael | Link:

Biedny ruski troll Gadowski i jemu podobni.

Obrazek użytkownika Niezalogowany

16-07-2021 [20:16] - Niezalogowany | Link:

"Biedny ruski troll Gadowski i jemu podobni."

Nie taki biedny ten Gadowski. Opowiadanie historyjek to jego model biznesowy. Przecież wiadomo, że to nie jego poglądy. Po prostu robi to, czym kiedyś dorabiali sobie pisarze, kiedy "ambitna literatura" nie dawała im chleba: tworzyli "opowieści niesamowite" dla szerokiego grona odbiorców. I na tym Gadowski zarabia.

Obrazek użytkownika Pers

16-07-2021 [09:06] - Pers | Link:

//Krispin: Te-zauszniku, czyich ty interesów bronisz, ujadając tak ciągle i atakując to tego, to tamtego blogera? Ile tak możesz? Tak bardzo i chcesz dołączyć do wywalonych kolegów?//  https://niepoprawni.pl/

Obrazek użytkownika Tezeusz

16-07-2021 [09:57] - Tezeusz | Link:

Jak pisałem o sowieckich śmieciach w NB są nie pomyliłem się materiał zabolał ,prawda boli oj boli.
Pers cos ten upał zbyt mocno tobie jednak dokucza tutaj jest portal Nasze Blogi.pl nie pomyliłeś coś z czyms
 Nie mieszaj za dużo bo efekty....

 

Obrazek użytkownika J z L

17-07-2021 [09:44] - J z L | Link:

tezeusz
Ten kryspin to takie samo scierwo jak Xsawery vel szperaczka

Obrazek użytkownika Tezeusz

17-07-2021 [09:59] - Tezeusz | Link:

Ta sama swolocz może ta sama osoba

Obrazek użytkownika Jabe

16-07-2021 [10:58] - Jabe | Link:

Ten wpis nie obnaża akcji rosyjskich troli wymierzonej w ministra, a tylko przedstawia reakcję rzecznika i narrację partyjnych mediów. Minimum informacji, maksimum ocen.

Obrazek użytkownika Niezalogowany

16-07-2021 [11:28] - Niezalogowany | Link:

"Ten wpis nie obnaża akcji rosyjskich troli wymierzonej w ministra, a tylko przedstawia reakcję rzecznika i narrację partyjnych mediów"

Kłamiesz.

Produkty ruskiej dezinformacji takie jak "rzekomy list otwarty skierowany do szefa MON przez najwyższych dowódców, którzy wypowiadają mu posłuszeństwo, a także spreparowany wywiad z generałem" są jednoznacznym dowodem na ruskie wrogie manipulacje, dezinformacje i kłamstwa.

Obrazek użytkownika Jabe

16-07-2021 [11:46] - Jabe | Link:

Podaje prasa.

Obrazek użytkownika Tezeusz

16-07-2021 [15:58] - Tezeusz | Link:

Jebe dodaj słowo " Twoja sowiecka"

Obrazek użytkownika Niezalogowany

16-07-2021 [18:49] - Niezalogowany | Link:

"Podaje prasa."

Kolejna twoja prostacka manipulacja. Manipulujesz, próbując sugerować, że opisana sprawa jest fikcyjna.
Twoje kłamstewko ma krótkie nóżki, bo sami twoi szefowie z kremla napinali się, by swoim dezinformacyjnym produkcjom nadać rozgłos, więc prasa opisała jedynie to, co wielu ludzi mogło samodzielnie znaleźć.

Obrazek użytkownika Jabe

16-07-2021 [20:16] - Jabe | Link:

Tak Autor to przedstawia.

Obrazek użytkownika Tezeusz

16-07-2021 [20:59] - Tezeusz | Link:

Jebe -  materiał to konkret i fakty. Zaprzeczasz ?

Obrazek użytkownika Jabe

16-07-2021 [22:26] - Jabe | Link:

Jak podaje prasa.

Obrazek użytkownika SyrenkaW

16-07-2021 [18:38] - SyrenkaW | Link:

Manipulowanie słowami człowieka, który czyta z kartki, można nazwać interpretacją. Jeszcze tą Rosyjską propagandę to można w miarę bezstresowo przeżyć, znacznie gorsza jest ta serwowana nam na miejscu. 

Obrazek użytkownika Niezalogowany

16-07-2021 [18:38] - Niezalogowany | Link:

Masz rację, najgorsze są te bzdury antyszczepionkowe i wycie totalniaków o bezprawiu i polexicie.

Obrazek użytkownika SyrenkaW

16-07-2021 [18:42] - SyrenkaW | Link:

Tak są antyszczepionkowe bzdury, ale są także proszczepionkowe bzdury, warto o tym pamiętać, osobiście takie wycie jest dla mnie najpiękniejszą melodią, jako że sam jestem zamordystom. 

Obrazek użytkownika Tezeusz

16-07-2021 [18:44] - Tezeusz | Link:

Osoby bez szczepień przeciwko Covid-19 nie będą wpuszczane do zakładów pracy? Taki scenariusz jest coraz bardziej realny. Pracodawcy chcą radykalnych rozwiązań z obawy przed czwartą falą koronawirusa i ponownym zamknięciem gospodarki. Konfederacja „Lewiatan” zaproponowała dwa konkretne i kontrowersyjne rozwiązania. Chce między innymi możliwości niewpuszczania niezaszczepionych zatrudnionych do zakładu pracy.

Obrazek użytkownika Niezalogowany

16-07-2021 [18:48] - Niezalogowany | Link:

I bardzo dobrze! Popieram w całej rozciągłości. To jest właśnie zdrowy, silny polski kapitalizm, radzący sobie z próbującymi szkodzić mu wariatami i sabotażystami.

Obrazek użytkownika SyrenkaW

16-07-2021 [18:57] - SyrenkaW | Link:

@Tezeusz 
Katar mi nie straszny, bezrobocie tym bardziej, całe szczęście nie jestem skazany na "zakłady pracy".  

Obrazek użytkownika Pers

16-07-2021 [19:06] - Pers | Link:

//całe szczęście nie jestem skazany na "zakłady pracy". //
Ostatnio musiałem "podziękować" dwóm pracownikom.
Dobrzy fachowcy ale po wyszczepieniu ciągle skarżyli się, że nie mają siły do pracy.

Obrazek użytkownika Tezeusz

16-07-2021 [20:46] - Tezeusz | Link:

Pers jak zwykle bredzisz. Mój materiał jest o twoim Scierwoneonie nie wstyd tobie ? Antypolskie materiały sowiecka propaganda toż to pachnie totalnym gównem.

Obrazek użytkownika Pers

16-07-2021 [20:53] - Pers | Link:

tezeuszek
//toż to pachnie totalnym gównem.//
Rzekł tezeusz po zdjęciu gumofilców.

A ile razy ci mówiłem zielonooka, że onuce pierze się codziennie?

Obrazek użytkownika Tezeusz

17-07-2021 [06:57] - Tezeusz | Link:

Pers szperaczka że Scierwoneona bredzisz jak  zwykle. Wkrótce będzie o tobie to dopiero będą gumofilce a jaki smród....

Obrazek użytkownika J z L

16-07-2021 [22:40] - J z L | Link:

RUS ZKIEWICZ

Ostatnio musiałem "podziękować" dwóm pracownikom....... i teraz w trojke stoimy w kolejce po zapomoge z socjalu dla bezrobotnych

Obrazek użytkownika Tezeusz

16-07-2021 [19:12] - Tezeusz | Link:

???????????

Obrazek użytkownika SyrenkaW

16-07-2021 [19:14] - SyrenkaW | Link:

Może pracuję w prosektorium, a może i tak jestem bezrobotny. 

Obrazek użytkownika Tezeusz

16-07-2021 [19:51] - Tezeusz | Link:

Coś słoneczko przygrzalo syrence ze Scierwoneona sierpem i młotem

Obrazek użytkownika Pers

16-07-2021 [21:18] - Pers | Link:

tezeusz
Proponuję dla wyszczepionych, tych bohaterów naszych czasów, stworzyć specjalne strefy, żeby niewyszczepieni nie mogli wam zagrażać.
I koniecznie ogrodzenie z drutu kolczastego pod napięciem. Jest was dużo mniej niż niewyszczepionych więc takie rozwiązanie będzie najbardziej racjonalne.

Obrazek użytkownika Pers

17-07-2021 [07:31] - Pers | Link:

tezeuszek
//Ta teza to: "nieszczepionkowców izolować natychmiast". Cokolwiek to znaczy, brzmi groźnie.
Pewnie już kupiłeś sobie brunatną koszulę. Będziesz brać udział w łapankach? Czy raczej zatrudnisz się w obozie, gdzie dasz popalić tym niewyszczepionym polskim świniom? Może jakieś eksperymenty będziesz przeprowadzać? Na kobietach, czy na mężczyznach? Poszukaj w starych niemieckich ksiażkach, pewnie znajdziesz jakieś wskazówki, a przede wszystkim sprawdź, jakich eksperymentów nie dokończono w obozach koncentracyjnych. 
Jeśli się wykażesz to może i awans będzie. Marzy ci się pewnie Rottenführer. Trochę kiepsko się kojarzy ten Rotten (był kiedyś na wyspach jeden taki Johnny, ale to już dawno było). Mundur od Bossa dostaniesz. Niemki będą za tobą szalały. Co za przyszłość. Ty i nowy wspaniały świat. //
Źródło: https://niepoprawni.pl/comment...
 

Obrazek użytkownika Tezeusz

17-07-2021 [09:23] - Tezeusz | Link:

Brawo ten tekst promujący faszyzm wyleciał dzisiaj do Prokuratury. Kiedy kolej na Scierwoneon ?

Obrazek użytkownika Pers

17-07-2021 [12:09] - Pers | Link:

tezeuszek
// ten tekst promujący faszyzm wyleciał dzisiaj do Prokuratury.//
Już zrobiłeś donosik?
Przecież to jest o tobie.

Obrazek użytkownika Tezeusz

17-07-2021 [14:18] - Tezeusz | Link:

Persik
Nie martw się o mnie martw się raczej o siebie ?

Obrazek użytkownika Pers

17-07-2021 [14:24] - Pers | Link:

tezeuszku
Ja o siebie nie mam powodu się "martwić".
Mimo waszych donosów :))))))))
Ale jak ty mnie kiedyś zirytujesz i będę miał gorszy dzień to mocno pożałujesz :))))))))))))))

Obrazek użytkownika Tezeusz

17-07-2021 [15:54] - Tezeusz | Link:

Persie wlazisz na moje materiały obrażasz ludzi trollujesz, prowokujesz  do awantur, zasmiecasz portal i jeszcze straszysz to już szczyt bezczelności. Sam z tego portalu uciekłeś bojąc się komentarzy innych. Taki z ciebie bohater ? 

Obrazek użytkownika Pers

17-07-2021 [15:59] - Pers | Link:

tezeuszek
//Sam z tego portalu uciekłeś bojąc się komentarzy innych.//
Uciekłem?
A to mój avatar?
Hahahahahahahahahaha :))))))))))))))))

Obrazek użytkownika Tezeusz

17-07-2021 [17:31] - Tezeusz | Link:

Persie twòj Avatar.znamy wszyscy dzięki HD i wielu innym. Nie ma czym się chwalić po prostu żałosne

Obrazek użytkownika Pers

17-07-2021 [17:45] - Pers | Link:

tezeuszek
//znamy wszyscy dzięki HD //
Niemożliwe, mam taki sam od 12 lat.
A HD już zapomniał, że istnieję.
Chyba wiesz dlaczego :)))))))))

Obrazek użytkownika Pers

17-07-2021 [07:33] - Pers | Link:

tezeuszek
//Komentarz użytkownika Tezeusz został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..//
Źródło: https://niepoprawni.pl/comment...
 

Obrazek użytkownika Tezeusz

17-07-2021 [15:55] - Tezeusz | Link:

Persik  jak zwykle pomyliłeś portale to nie twój Scierwoneon. Od rana bierzesz ? Pilnuj NDP bo was utopi w szambie.

Obrazek użytkownika Tezeusz

16-07-2021 [21:01] - Tezeusz | Link:

Syrenka szczególnie w twoim Scierwoneonie manipulowanie ,klamstwa sowieckiego gòwna  przykład jest w materiale.Fakty , fakty !

Obrazek użytkownika Tezeusz

16-07-2021 [21:02] - Tezeusz | Link:

Syrenka szczególnie w twoim Scierwoneonie manipulowanie ,klamstwa sowieckiego gòwna  przykład jest w materiale.Fakty , fakty !

Obrazek użytkownika Pers

16-07-2021 [21:05] - Pers | Link:

Tezeuszku
Jednak jesteś niezawodny!
Klikalność neonu rośnie wręcz lawinowo po twoich "materiałach".
Tak pięknie propagujesz NEon24, że chyba wystąpię o jakąś premię dla ciebie.
Cieszysz się?

Obrazek użytkownika J z L

16-07-2021 [22:37] - J z L | Link:

Gdyby wsadzić twój mózg do łebka od szpilki
- to byłaby grzechotka

Obrazek użytkownika Tezeusz

17-07-2021 [16:23] - Tezeusz | Link:

Persie szperaczka aleś ty naiwny, słoneczko czy jednak coś mocniejszego ? A może udajesz nawiedzonego ?
 
Odpowiednie służby na pewno czytają o antypolskich portalach. Jak tam twoje galoty.....ty też się udzielasz w Scierwoneonie i to jak ? Wkrótce przypomnę tobie jak. Skoro pragniesz reklamy i o to prosisz ? 

Obrazek użytkownika Pers

17-07-2021 [16:34] - Pers | Link:

tezeuszek
//Jak tam twoje galoty.//
Codziennie rano zakładam świeże, wyprane i pachnące :)
Nie jestem taki niehigieniczny jak ty, który onuce zmienia jak już się rozlatują.
A potem się skarżysz, że "ci śmierdzi".
 

Obrazek użytkownika Tezeusz

17-07-2021 [17:25] - Tezeusz | Link:

Pers dodaj sowieckie z sierpem i młotem
 Taki sierp.jaki mlot

Obrazek użytkownika Tezeusz

17-07-2021 [19:46] - Tezeusz | Link:

Pers szperaczkowy przyznaje tobie nagrodę nadwornego klakiera, to nie ja tobie a ty mnie nabijasz punkty .1339 wejść 51 komentarzy pod tym materiałem. Pers staraj się lepiej  bo piwa nie dostaniesz.

Obrazek użytkownika Pers

17-07-2021 [19:57] - Pers | Link:

tezeuszek
To prawda. Beze mnie miałbyś 133 wejścia :)))))))))))))))))))))))

Ty mi punktów nabijać nie możesz bo tacy jak ty nie mają wstępu tam gdzie publikuję :))))))))

Obrazek użytkownika Tezeusz

17-07-2021 [19:50] - Tezeusz | Link:

Pers szperaczkowy fajnie, że jesteś bez ciebie było by nudno a tak jest się  po co pośmiać, dajesz się wkręcać.Jest wesoło.