Senat RP. Zaproszenie zagranicznych gości "pachnie" zdradą!

PiS na własne życzenie oddał Senat RP opozycji. Niedostatecznie bowiem finansowano i promowano własnych kandydatów, co skończyło się utratą większości senackiej. Marszałkiem Senatu został Tomasz Grodzki, który powoli aczkolwiek systematycznie tworzy z Senatu odrębną od państwa izbę wyższą i uzurpuje dla siebie przywileje, których nie może zgodnie z prawem lub choćby państwową etyką prawną mieć. 

Ostatnio też - w związku z nowelizację kodeksu postępowania administracyjnego, która utrudnia dziką reprywatyzację i umożliwia porządkowanie spraw własnościowych w Polsce - zaprosił na posiedzenie połączonych senackich komisji Ustawodawczej oraz Praw Człowieka obywateli obcych państw i tych Żydów, którzy uważają, iż ta ustawa może uniemożliwić im dochodzenie bezprawnych reparacji wojennych i powojennych od Polski.

Poniżej częściowa lista zaproszonych gości:

Źródło: https://wpolityce.pl/polityka/...

W imieniu polskiego rządu głos zabrał Sebastian Kaleta, który powiedział: "Łączenie Holokaustu z nacjonalizacjami komunistycznymi jest nieuprawnione, nieuczciwe i cyniczne. Nacjonalizacje były procesem powszechnym. Dotykały w równym stopniu Polaków, którzy tak samo jak polscy Żydzi, każdego dnia niemieckiej okupacji drżeli o własne życie. Po wojnie tysiące ludzi nie wróciło do zrujnowanej Warszawy. Obywatele Polski odbudowali ją z gruzów własnymi siłami i wyrzeczeniami. Nigdy jako państwo i naród nie otrzymaliśmy rekompensaty za straty i trud odbudowy. Niezależnie od tego, jaka władza w Polsce była po 45. roku, ten trud, wysiłek musiał być poniesiony. Niestety, bez własnej woli, Polacy znaleźli się pod nową okupacją – okupacją komunistyczną. Ten wysiłek ponieśli i za ten wysiłek nie mogą dzisiaj płacić. (…) W przeciwieństwie do państwa Izrael, nasze państwo nie otrzymało reparacji od państwa niemieckiego. Nie otrzymaliśmy pieniędzy na odbudowę zniszczonych kamienic, których zwrotu, jeden do jednego, niektórzy dzisiaj żądają. (…) Polska musiałby po raz wtóry płacić za skutki wojny, której była ofiarą. (…) Od kilku lat uczestniczę w imieniu rządu lub parlamentu w pracach różnych organów legislatury i pierwszy raz występuję przed przedstawicielami obcych państw. Jest to dla mnie wysoce niekomfortowa sytuacja, bo jako parlamentarzysta i przedstawiciel rządu muszę prezentować na forum polskiego parlamentu argumenty dotyczące wewnętrznego polskiego prawa przedstawicielom innych państw. W mojej ocenie, są na to odpowiednie procedury dyplomatyczne [1]".

Przerywano mu głos kilkakrotnie a na końcu doczekał się odpowiedzi senatora Krzysztofa Kwiatkowskiego: "Informuję pana, że proces legislacyjny jest tworzony w obecności pań i panów senatorów. W części, w której będziemy pracować nad poszczególnymi jednostkami redakcyjnymi, nie mamy już gości zewnętrznych. Sugestia pisania prawa pod dyktat czynników międzynarodowych jest niestosowna i będę, zakładam, wyrazicielem woli wszystkich na tej sali, że taka sugestia jest nieuprawniona, również ze względu na formułę naszej pracy, która, podkreślam, dzisiaj umożliwia zabranie głosu wszystkim osobom, a praca nad poszczególnymi jednostkami redakcyjnymi, będzie z udziałem pań i panów senatorów, członków połączonych komisji. Wiem, że formuła, w której umożliwia się zaprezentowanie swojego stanowiska wszystkim stronom, jest czasem formą zaskakującą dla rządu, ale preferowaną przez Senat. Za to autonomiczną w zakresie tworzenia prawa z udziałem tych, którzy za tworzenie prawa odpowiadają [1]".

O czym tak naprawdę tam dyskutowano? Może o tym, co trafnie napisał Jacek Karnowski: "Senat - a tym samym cała opozycja - korzysta z okazji, i wysyła dość czytelny sygnał do Izraela, diaspory i innych sił. Sygnał, który brzmi następująco: jeśli pomożecie nam obalić rząd, to my zajmiemy się na serio sprawą waszych roszczeń. Tak to niestety wygląda. Bo trudno sądzić, żeby marszałek Grodzki i jego otoczenie nie zdawali sobie sprawy, że to, co robią, to uchylanie drzwi, których Polska uchylić nie może ani na centymetr. Dalej jest już tylko zdrada stanu" [2].

Nie zawsze zgadzam się z braćmi Karnowskimi, ale akurat w tym przypadku podzielam taką opinię. Polski rząd nie może się ugiąć w obszarze tzw. bezprawnych reparacji wojennych i powojennych dla Żydów, tym bardziej, że tak naprawdę wiele budynków i budowli zostało po wojnie odbudowanych polskimi rękoma i było przez dziesiątki lat utrzymywane przez Polaków. I co teraz? Mamy jeszcze płacić Żydom za zniszczenia wojenne i powojenne dokonane przez Niemców i komunistów? Wolne żarty! Tak jak nie możemy oddać nieruchomości, tak też lasów, wód czy zasobów naturalnych. 

Niepokojące jest niestety to, że Senat RP wchodzi w kompetencje polskiego rządu i Prezydenta RP w zakresie nawet polityki  zagranicznej, należącej – na mocy art. 133 ust. 3 i 146 ust. 1 Konstytucji – wyłącznie do kompetencji Rady Ministrów i Prezydenta RP. Dowodem na to jest spotkanie robocze u marszałka Senatu z charge d’affaires ambasady Izraela w Polsce Tal Ben-Ari Yaalon. Wiceszef polskiej dyplomacji Paweł Jabłoński poinformował, że - pomimo prób - w spotkaniu nie brał udziału nikt z polskiego MSZ a sama Kancelaria Rządu i MSZ zostały poinformowane o tym spotkaniu z jednodniowym wyprzedzeniem. Podkreślił też, że rząd i polskie MSZ nie otrzymało z Senatu żadnej noty z tego spotkania, co powinno być oczywiste z prawnego punktu widzenia [3]. Zaapelował też, "aby w aktualnej sytuacji wszystkie instytucje polskiego państwa podejmowały działania należące do ich konstytucyjnych kompetencji – i aby kierowały się w tych działaniach polskim interesem narodowym [4]".

Sporo cytatów w tekście, ale były niezbędne żeby naświetlić obecną sytuację Polski, która wygląda niewesoło. Zielone światło dla Niemiec dane przez J. Bidena jest jednocześnie zielonym światłem i dla Rosji, i dla Izraela. Dochodzi nawet do tego, że polski minister musi się tłumaczyć z decyzji polskiego rządu przed przedstawicielami obcych państw, w tym właśnie Izraela. A do tego dochodzą jeszcze jakieś tajemnicze spotkania, o których polskie MSZ nic nie wie. Czy czegoś nam to nie przypomina? Oczywiście czasy przedrozbiorowe, gdzie klękanie przed innymi państwami polskich obywateli (Targowiczan) doprowadziło do zniknięcia Polski na 123 lata. 

Wtedy mieliśmy trzech zaborców i teraz znów się zanosi na trzech: Niemcy, Rosja i Izrael. Obecne polskie władze muszą zrobić wszystko, co w ich mocy, aby do tego rozbioru nie dopuścić. Tyle tylko, czy już nie jest za późno? Pozostawiam to pytanie otwarte. 

[1] https://wpolityce.pl/polityka/...
[2] https://wpolityce.pl/polityka/...
[3] https://wpolityce.pl/polityka/...
[4] https://twitter.com/paweljabIo...

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad... 
© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw) 
http://krzysztofjaw.blogspot.com/ 
kjahog@gmail.com
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika sake3

10-07-2021 [17:11] - sake3 | Link:

Ci goście nie powinni być obecni w polskim senacie.Czy przedstawicieli obcych państw nie obowiązują przepisy i procedury dotyczące uprawnień ambasadorów?Co tam robili więc ambasadorzy Irlandii ,Australii,USA?Czyżby zamierzali walczyć o odszkodowania za utracone przez ich państwa mienie? Co robił w senacie rabin skoro zakazano duchownym w parlamencie i instytucjach świeckich obecności i działalności?Pewnie zakaz dotyczy tylko duchownych rzymskokatolickim,który odmówiono np. obecności na spotkaniu opłatkowym w Sejmie i ratuszu warszawskim ,A rabin nie tylko ma wstęp ale i prawo lżyć Polaków od zlodziei.? Pamiętam jak oburzona była GW kiedy JPII został zaproszony do Sejmu i znieważył wg GW świecką instytucję.Rabin niczego nie znieważył oprócz Polski i Polaków prawda?

Obrazek użytkownika Centrystka

10-07-2021 [21:41] - Centrystka | Link:

A wypisywanie takich bzdetów posługując się wiadomymi i kłamliwymi "źródłami" świadczy o kompletnej ignorancji w opisywanym temacie. Jaka zdrada stanu?! Zaproszeni goście nie maja żadnego wpływu na przebieg i wyniki obrad Senatu,a zaproszeni zostali,żeby im wyjaśnić prawdziwe powody i skutki przedmiotowej ustawy. Co winien już wcześniej uczynić polski rząd drogami dyplomatycznymi lub bezpośrednimi ,a nie popełniać znowu taki sam błąd jak poprzednio wywołując napięcie z Izraelem i całym światowym żydostwem, z czego w końcu musiano się wycofać.Teraz natomiast idąc tę samą drogę PiS zadziera z Amerykanami buńczucznie oznajmiając zamiar przejęcia TVN, co już wywołuje protesty na świecie (w obronie wolnych mediów,a zwłaszcza w USA. Wiadomo jak się to zakończy: wycofaniem się z kretyńskich pomysłów, ale już wywołano napięcie  w stosunkach z USA - jaki cel miał w tym ten dureń,który to wymyślił? Kogo jeszcze ma na celowniku PiS, żeby do reszty popsuć już ze wszystkimi w miarę dotychczas poprawne stosunki?

Obrazek użytkownika Tomaszek

10-07-2021 [22:36] - Tomaszek | Link:

Poczytaj sobie dzido tępa jak to jest . Żadne Państwo nie ma obowiązku "konsultowania" swojego prawodawstwa a żydami czy innymi nacjami tylko dla tego , że im się może coś nie podobać . Nawet bolszewickie jaruzelskokiszczakowe szuje załatwiały te sprawy bez demonstracji i obecności sowietów na posiedzeniach Sejmu . Ktoś to wymyślił , a wycofał się rzeczywiście dureń i frajer , bo gnój był i został . A sprawa z TVN i mediami to tylko dostosowanie się do tego co w jewrosojuzie jest normą . Widzisz ? Sam pisałem do innych , żeby ci nic nie próbowali tłumaczyć i sam to robię jak jakiś Syzyf frajer . Ale co mi tam ?

Obrazek użytkownika sake3

11-07-2021 [11:25] - sake3 | Link:

@Tomaszek.....Żadne państwo nie ma obowiązku konsultowania swojego prawodawstwa z innymi państwami.Żadna ambasada,żadnego państwa nie ma prawa wtracania się w sprawy kraju w którym jest ambasadorem,a tym bardziej pouczać czy nakazywać.Dziwne,że ci ambasadorzy i przedstawiciele tych placówek nie znają nawet zakresu swoich obowiązkówi uprawnień.Nie słyszałam,żeby którykolwiek z naszych ambasadorów uchybiał swoim obowiązkom.Do tej pory tylko dwie osoby W.Bartoszewski i B.Geremek brały udział w posiedzeniu Knesetu,ale byli tam zaproszeni tylko dlatego by siedziec ze spuszczoną glową i milczeć na wrzaskliwe ujadanie na Polskę.

Obrazek użytkownika Pers

11-07-2021 [11:41] - Pers | Link:

sake3
//Do tej pory tylko dwie osoby W.Bartoszewski i B.Geremek brały udział w posiedzeniu Knesetu//
Nieprawda.

Obrazek użytkownika Maverick

11-07-2021 [01:43] - Maverick | Link:

Zapraszanie obcych to jawne mieszanie się w wenętrzne sprawy. To odwrotność demokracji. To teokracja i wasalstwo. A tak swoją drogą ten zapraszający miał taki chazarski nosek.

A co knują światowe elity ano to:

w referencji do linku z pytankiem do amerykańskiego miliardera Warena Buffeta. Dodam, że on wie co mówi bo stoi za przygotowaniami do depopulacji. Udaje że jest jasnowidzem gdy naprawdę on to knuje z innymi miliarderami jak Billy G.. Bo jako dobry przyjaciel Billa Gates dobrze wie co w trawie piszczy. Tak jak przed wiruskiem organizowali Event 200 w Brazylii gdzie ustalono jak manipulować opinią i zmusić do szczepienia, tak teraz właśnie gdzieś w Niemczech  w ten weekend Charles Shwabb i Bill Gates prowadzą sympozjum na temat nadchodzących ataków cybernetycznych, które prawdopodobnie sami przeprowadzą, aby wprowadzić zamęt w bankach, znikną konta bankowe, i jeżeli nie masz papierowych dokumetów to możesz wszystko stracić. Ponoć będą wyłączane masowo dostawy prądu, dostawy produktów do sklepów bo wszystko jest na styk poprzez komputery a przeciętny sklep na zaopatrzenie na 3 dni, maszyny utrzymujące ludzi przy życiu w szpitalach też zostaną rozłączone etc. Będą braki w dostawach paliw na stacje benzynowe, i cenny skaczą niesamowicie w górę. Oczywiście winę zwalą na jakiś hakerów. To ma doprowadzić do paniki i głodu oraz masowych rozruchów i napadów. Oczywiście sympozjum jest tylko dla wtajemniczonych i zaproszonych. Oczywiście będą zwalać winę na Rosję.
Gdy najwięcej ataków cybernetycznych przeprowadza amerykańska NSA. Czyli niedługo poznamy ich dalsze plany, co do kolejnych odmian wiruska o których gada Warren to jest oczywistym, że on wie bo brał udział w planach Gatesa.  Tak zniewolone narody będą domagać się porządku i stanu wojennego. Zaczną jeść sztuczne mięso Billy Gatesa i nie tylko. Globaliści wiedzą jak narzucić swoją wolę i większość to zaakceptuje tylko prawdziwi suwereni podejmą walkę. Potem zacznie się scenariusz z filmu Hunger Games, tyle tylko że nie będzie to fikcja.    https://twitter.com/i/status/1...

Obrazek użytkownika sake3

11-07-2021 [10:33] - sake3 | Link:

@Maverick.....Depopulację muszą zacząć od podstaw czyli od edukacji dzieci i młodzieży.W rezultacie już wprowadzanego właściwie nauczania ze szkół wyjda absolwenci którzy wprawdzie nie będą umieli liczyć do stu,ale będą świetnie wiedzieli,że aborcja jest ok a rodzina przemocowa i zagrażająca zyciu bez zobowiązań..Dziwne,że nikt nie pyta skąd organizacje rządowe mają tyle pieniędzy na indoktrynację mlodzieży,przecież nie spadają jak z nieba.

Obrazek użytkownika Maverick

14-07-2021 [01:21] - Maverick | Link:

Ci co uwierzyli w broń masowego rażenia w Iraku, ci co uwierzyli że kilku pastuchów kóz wysqadziło w powietrze dwie wieże w Nowym Jorku, lub że Assad gazował dzieci w Syrii, znowu zostali nabrani na eksperymentalną szczepionkę poprzez lucyferiańskich globalistów. Kto normalny daje na sobie samym eksperymentować zastrzykiem za zawiera abortowane komórki oksydenty, nano technologie i inne trucizny, a jednak barany poleciały się szczepić bo ich psyczicznie zastraszono. 

Mój video v-log na ten temat po trochu o tym mówi: Kolejny odcinek 5 groszy. Nararcja na tle fotek. - YouTube