Fabrykę papieru w Kostrzynie sprywatyzowali za 80 zł

Czytając materiały związane z  bandyckimi prywatyzacjami zakładów przemysłowych w Polsce za czasów PO i PSL gdzie sprzedawano tysiące Zakładów Pracy za symboliczne złotówki obcemu kapitałowi a w konsekwencji  by zostały  one zlikwidowane a pracownicy stracili źródło utrzymania, zadaję pytanie dlaczego pomysłodawcy tego złodziejskiego działania- dlaczego jeszcze nie ponieśli odpowiedzialności  kryminalnej.  A wręcz przeciwnie zostali awansowani do parlamentu Europejskiego by zarabiać dziesiątki tysięcy złotych miesięcznie za szkodzenie Polsce. dzisiaj na Polskę donoszą szkodzić jak tylko kogą narodowym interesom i bezpieczeństwu kraju nie tylko energetycznemu ale i militarnemu. Czy takiego postępowania nie można nazwać zdradą narodową ? Co na to wyborcy tych osób ? To oni biorą współodpowiedzialność za wrogie działanie tych co wybrali.

Oto jeden z takich przykładów odnalezionych na portalu -http://prawicowyinternet.pl :

„Zakłady Papiernicze w Kostrzynie nad Odrą na początku lat 90-tych zatrudniały kilkaset osób. Obok zakładów celulozowo – papierniczych w Kwidzynie były one największym tego typu przedsiębiorstwem w Polsce. Decyzja o ich prywatyzacji zapadła w 1993 roku. Za sam konsulting zagranicznych firm doradczych przy prywatyzacji kostrzyńskich zakładów ministerstwo przekształceń własnościowych musiało zapłacić blisko 80 tys. dolarów, by finalnie sprzedać je nowemu właścicielowi za – uwaga – równowartość 80 zł!

Z informacji dostępnych w sieci wynika, że firma Dames and Moore z Los Angeles oraz Hambros Bank z Londynu za procesy doradcze przy prywatyzacji ww. przedsiębiorstwa zainkasowały 79 tys. dolarów. Dziś to raczej niewielka kwota, ale należy pamiętać, że na początku lat 90-tych wartość dolara była zupełnie inna (na marginesie – z wyliczeń ekonomisty dr Ryszarda Ślązaka wynika, że np. w 1994 r. łączne wynagrodzenie dla firm doradzających przy prywatyzacji sięgnęło prawie 7 proc. całkowitych wpływów z prywatyzacji).”

„7 października 1993 roku minister przekształceń własnościowych (a był nim wówczas Janusz Lewandowski) sprzedał 80 proc. akcji Kostrzyńskich Zakładów Papierniczych szwedzkiemu koncernowi papierniczemu Trebruk AB. Szwedzi za przejęcie pełnej kontroli nad zakładem zapłacili symboliczną sumę 800 tys. starych złotych (tj. równowartość dzisiejszych 80 zł). W zamian zobowiązali się do spłaty wszystkich długów, jakie zakłady w Kostrzynie wygenerowały po 1989 roku oraz zainwestowania w firmę 55 mln dolarów.”

Tacy to byli ministrowie „zielonej wyspy” ale głupoty, złodziejstwa, afer, kolesiostwa i okradania Polaków. Czas by za to odpowiedzieli przed prawem.

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika tricolour

01-07-2021 [10:32] - tricolour | Link:

@Tezeusz

A ile było długów i do kogo należały? Widzisz komornika, a jesteś ślepy na dłużnika.

Obrazek użytkownika Tezeusz

01-07-2021 [12:59] - Tezeusz | Link:

Trzykolorowy jak LGBT
A ty cos widzisz.? Czy tylko samego siebie

Obrazek użytkownika tricolour

01-07-2021 [13:08] - tricolour | Link:

Tak, widzę, że długi Kwidzyna w większości należały do ZUS i US. 

I to jest piekne: masz garnitur, w jednej kieszeni miliard złotych w gotówce, w drugiej miliard "kredytu" który sam sobie dałeś, a cały garnitur oddajesz w obce ręce za osiemdziesiąt złotych. Razem w tym miliardem w gotówce, by pokryć "dług".

Obrazek użytkownika juur

01-07-2021 [10:57] - juur | Link:

Zadłużanie przedsiębiorstw by sprzedać je za przysłowiową złotówkę to była ( być może jest nadaj ) podstawowa technika prywatyzacyjna, stosowana przez pomagdalenkowców. Efekt to prawie całkowite zniszczenie przemysłu narodowego. PIS jako kontynuator tej koncepcji wykazuje się dużą skutecznością i nawet ją twórczo usprawnił bo "dopłaca" do likwidacji opcji narodowych np. Elektrownia Ostrołęką a lista może być długa....

Obrazek użytkownika Tezeusz

01-07-2021 [13:01] - Tezeusz | Link:

juur...od rana wóda ? I zobacz efekty znane w twoim.komentarzu. Pomyliłeś epoki, partie jak bym.czytał coś z ..Moskwy.

Obrazek użytkownika juur

01-07-2021 [14:15] - juur | Link:

Jeżeli dla Ciebie odcinanie się np. od własnych surowców energetycznych, praktyczna likwidacja tego sektora by uzależnić się od dostaw gazu, co w praktyce oznacza zakupy rosyjskiego gazu z niemiec jest działaniem wzmacniającym nas, to nie potrafię pomóc. I tak dla uzupełnienia likwidacja górnictwa to też likwidacja dużej części przemysłu o bardzo szerokim spektrum. Nie posądzałem Cię, że bajdurzenie o samochodach elektrycznych, promach, itd....przyjmiesz tak bezrefleksyjnie.  Nie da się tego zrobić bez zaplecza wytwórczego, materiałowego, doświadczonych kadr...  Oceniam Cię dużo wyżej i proszę nie daj się nabierać na hasła bez pokrycia, które obrażają inteligencję czy doświadczenie życiowe adresatów. Tego typu oświadczenia  mówią o całkowitym braku szacunku i pogardzie swoich wyborców. Też powinieneś czuć się urażony jeżeli wierzysz w to co piszesz. Czytam to z dużą uwagą.
pozdrawiam

Obrazek użytkownika Niezalogowany

01-07-2021 [14:50] - Niezalogowany | Link:

"uzależnić się od dostaw gazu, co w praktyce oznacza zakupy rosyjskiego gazu z niemiec"

Nie oznacza.

Gazoport w Świnoujściu i dostawy z zagranicy.
Baltic Pipe.

Obrazek użytkownika Niezalogowany

01-07-2021 [13:03] - Niezalogowany | Link:

"Zadłużanie przedsiębiorstw by sprzedać je za przysłowiową złotówkę (...) PIS jako kontynuator tej koncepcji"

Kłamstwo. Jednym z programowych postulatów PiS, konsekwetnie realizowanym, ku wielkiemu wyciu Niemiec, jest renacjonalizacja istotnych obszarów gospodarki, dokładnie tak, jak jest to standardem w innych poważnych państwach, które głosząc popularne wolnorynkowe frazesy, jednocześnie silną ręką kontrolują kluczowe obszary gospodarki.

Obrazek użytkownika juur

02-07-2021 [10:33] - juur | Link:

Proszę sprawdź jaki jest Produkt Narodowy Brutto, nie mylić z Produkt Krajowym Brutto. Może to da Tobie powód do zastanowienia się co się dzieje. Jeżeli nie to zapewne myślimy o różnych narodach i to może być powodem, tak, różnej oceny obecnej sytuacji.

Obrazek użytkownika AŁTORYDET

01-07-2021 [11:15] - AŁTORYDET | Link:

Gdy Lewandowski "sprzedawał" celulozownię w Kwidzynie, to Amerykanie nie mogli się nadziwić, że jest taka nowoczesna! Nawet w Stanach takich nie było! I poszła za grosze. A cementownie? Ah, szkoda gadać...

Obrazek użytkownika Jabe

01-07-2021 [12:00] - Jabe | Link:

Skąd ta wiedza?

Obrazek użytkownika AŁTORYDET

01-07-2021 [13:02] - AŁTORYDET | Link:

Żabe, rusz paluchem w klawiaturę, potem łbem (wiem, w twoim przypadku to cholernie bolesne) to się dowiesz. Co mówił szef kupującej firmy, ile zapłacili, a na koniec dowiesz się, że uzyskane zwolnienie podatkowe, przekraczało kwotę transakcji. Masz 14 lat i kręcone włosy? 

Obrazek użytkownika Tezeusz

01-07-2021 [13:45] - Tezeusz | Link:

https://niezalezna.pl/210279-p...
Lech Kaczyński mówił w 1997 r. tygodnikowi „Wprost”:
„Nie można wykluczyć, że część [powszechnych] świadectw [udziałowych] trafiła w ręce mafii. Grupy mafijne mogły wyprać w ten sposób pieniądze, mogą też próbować wpływać na polską gospodarkę. Idea powszechnej prywatyzacji była potrzebna, gdyż zbyt wielkie były roszczenia społeczne. Jestem przekonany, że dzisiaj w Polsce sprawdza się jedynie prywatny właściciel, a przedsiębiorstwa NFI takiego właściciela nie mają”. 
Janusz Lewandowski bronił się wówczas, przekonując, że jego plan został „popsuty i okaleczony”.

 

Obrazek użytkownika AŁTORYDET

01-07-2021 [14:04] - AŁTORYDET | Link:

@Tezeusz:
Tak, Lewandowski twierdził, że PPP nie wypalił, bo premier Pawlak, wykreślił z tego programu najlepsze kąski, takie jak KGHM! Niewiele PSL zrobił dobrego dla Polski, ale decyzję Pawlaka o "wykreśleniu" tj. uratowaniu przed złodziejstwem, rodowych sreber, należy docenić i uszanować. Warto by też wrócić, do jeszcze jednej ciekawej sprawy. Gdy śp. Lech Kaczyński, prezesując NIK-owi, zwrócił się do HGW, stojącej wtedy na czele NBP-u, by wyjawiła mu listę beneficjentów umorzeń kredytowych dokonanych przez NBP (miał wtedy taką prerogatywę), HGW stanowczo odmówiła. A to była kolejna faza rozkradania majątku narodowego (po spółkach nomenklaturowych). Ciekawe, czy zachowały się w archiwach NBP-u, dokumenty z tego okresu. 

Obrazek użytkownika Czesław2

01-07-2021 [17:00] - Czesław2 | Link:

Aneks też się zachował, jednak nie dla psa kiełbasa.

Obrazek użytkownika paparazzi

03-07-2021 [18:10] - paparazzi | Link:

Ciężko uwierzyć ze ówczesny system prawny konstatował taka sytuacje. Prezydent nie miał instrumentów prawnych by wyegzekwować swoje zadanie. A inne organy nadzoru?

Obrazek użytkownika Czesław2

02-07-2021 [06:33] - Czesław2 | Link:

@paparazzi Dla mafii system prawny nie istnieje.

Obrazek użytkownika AŁTORYDET

02-07-2021 [07:05] - AŁTORYDET | Link:

@paparazzi:
Nie bardzo rozumiem. Właśnie system prawny "nie kontestował". Prezydentem był Wałęsa, którego Wachowski przepchnął HGW na prezesa NBP-u. KNF-u nie było, był GINB (Główny Inspektorat Nadzoru Bankowego), w strukturze NBP. Na czele stał Kwaśniak, podlegający HGW. To był raj dla WSi-oków SB-eków i czerwonych. 

Obrazek użytkownika Czesław2

01-07-2021 [16:32] - Czesław2 | Link:

Toteż 50% polaków głosuje na kodziarstwo. Też chcą robić takie interesy.

Obrazek użytkownika Pers

01-07-2021 [22:11] - Pers | Link:

tezeuszku
Ale cię poniewierają...
Aż żal patrzeć.
I jeszcze te banderowskie kolorki :)))
Chyba nie warto było tak się czołgać, nie?

Obrazek użytkownika Pers

01-07-2021 [22:22] - Pers | Link:

tezeusz
//bandyckimi prywatyzacjami zakładów przemysłowych w Polsce za czasów PO i PSL gdzie sprzedawano tysiące Zakładów Pracy za symboliczne złotówki obcemu kapitałowi//
Coś mi się zdaje, że masz sklerozę. Za PO PSL nie było już "tysięcy Zakładów Pracy" do sprzedaży. Zostały sprzedane dużo wcześniej.
Musisz cofnąć się o wiele lat.

Ale powiedz mi tezeuszku (może nielog ci pomoże) skąd się wzięły te tysiące zakładów pracy, które wyprzedały solidaruchy drugiego, koszernego rzutu do spółki z komuchami?
Przecież kacapy z wszystkiego nas okradały...

Jak dobrze wiesz wtedy była ogromna rzesza bezdomnych i połowa Polaków grzebała w śmietnikach w poszukiwaniu czegoś do jedzenia.
Teraz oczywiście wszystko się zmieniło bo mamy dobrą zmianę a wkrótce Nowy Ład.

Obrazek użytkownika Pers

01-07-2021 [22:51] - Pers | Link:

tezeusz
Widzisz jaki frajer jesteś?
Wyszczepiłeś się za bezdurno a ja jeszcze mogę wygrać hulajnogę. Elektryczną! :)))))

//Od czwartku 1 lipca rusza Loteria Narodowego Programu Szczepień. Można w niej wygrać nagrody pieniężne, auta i hulajnogi elektryczne. Uczestnicy muszą być pełnoletni i przejść kompletną procedurę szczepienia. Loteria jest realizowana przez Totalizator Sportowy przy wsparciu spółek skarbu państwa. Startująca w czwartek loteria zakończy się 30 września br. i obejmie całą Polskę.//

I co ty na to? Warto było się pchać?
W Piśmie napisano - "A ostatni będą pierwszymi" :))))))))))