Mity o szczepieniach rozsyłają rosyjskie trolle i boty

Za kampanię dezinformacyjną dotycząca szczepionek częściową odpowiedzialność ponoszą rosyjskie trolle i boty. Opublikowany właśnie raport sugeruje, że ma to być element kremlowskiej strategii siania zamętu w Europie i Stanach Zjednoczonych.

Od roku w mediach odbywa sie zaplanowana , skoordynowana akcja propagandowa kierowana z Moskwy celem obniżenia  poczucia bezpeiczeństwa ludzi, spadku potencjału gospodarczego, zapaści w wielu krajach Unii Europejskiej i USA. Sprawa jak sie okazuje jest bardzo poważna i nie chodzi tutaj tylko o gospodarkę a o zdrowie i życie milionów ludzi. To tzw "nowa broń biologicza" POLEGAJĄCA na tym społeczeństwa państw Unii Europejskiej zaprzestały walki z Covid 19.
Jątrzenie w sprawie szczepień może wywoływać niepewność i prowadzić do opóźnień w przyjmowaniu dawek. Zwiększa to prawdopodobieństwo poważnej epidemii, co niesie ryzyko wielu zgonów - mówi prof. David A. Broniatowski z George Washington’s School of Engineering and Applied Science, który odkrył, że boty i rosyjskie trolle rozsiewają na Twitterze fałszywe informacje na temat szczepień.

Chaos wywołują przede wszystkim posty publikowane w mediach społecznościowych. Rosyjskie tweety często są opatrzone hasztagiem #VaccinateUS - donosi prasa amerykańska Czytamy w nich najczęściej: "Szczepionki łamią wolność religijną zagwarantowaną przez konstytucję", "Wierzę w Boga, nie w szczepionki", "Najwyraźniej tylko elita ma czyste szczepionki. A co dostajemy my, normalni ludzie!?".

Niektóre z tego typu postów pochodzą z Internet Research Agency. Jest to wspierana przez Kreml rosyjska firma, którą Amerykanie podejrzewają o ingerowanie w przebieg wyborów prezydenckich w 2016 roku. Z raportuprzygotowanego przez American Journal of Public Health wynika, że dyskusja w sieci może być w dużej mierze prowokowana przez "złośliwych aktorów o całej gamie ukrytych zamiarów". Wprawdzie tylko jeden na 12,5 tys. tweetów w losowej próbce miał związek ze szczepionkami, ale już jeden na 555 pochodzących od znanych rosyjskich trolli dotyczył kontrowersji związanych z tym tematem - mówi profesor inżynierii i zarządzania systemowego na George Washington Universitymówi David Broniatowski, który jest głównym autorem raportu. (https://www.o2.pl/artykul/mity...)

Kwestia szczepień została wzięta na celownik, ponieważ dzieli społeczeństwo. Z jego raportu wynika, że garstka osób obsługuje dużą liczbę kont, z których publikowane są kontrowersyjne posty. Dzięki temu powstaje wrażenie, że skrajne opinie są głównym nurtem. Dr Broniatowski podkreśla, że działania botów i trolli sieją niepewność i brak zaufania do opieki zdrowotnej, przez co wielu ludzi zwleka ze szcepieniami  lub z nich rezygnuje.
Rosyjskie trolle rozesłały wiele tweetów w języku angielskim, zawierających hasztag #VaccinateUS, stworzony najwyraźniej po to, by dzielić amerykańskie społeczeństwo. Te tweety zawierały treści zarówno proszczepionkowe i antyszczepionkowe, ale i jedne i drugie były znacznie bardziej spolaryzowane niż tweety przeciętnego użytkownika. Nawet proszczepionkowe tweety były pełne agresji lub prowokujące. Warto podkreślić, że z reguły tweety pisane przez zwyczajnych użytkowników - ludzi, są raczej proszczepionkowe. A content polluters – antyszczepionkowe. Z kolei rosyjskie trolle i zaawansowane technologicznie boty społecznościowe krzewią treści zarówno pro- i atyszczepionkowe. Tweety poruszały też kilka innych wątków wzbudzających kontrowersje w społeczeństwie amerykańskim i teorie spiskowe, które zazwyczaj nie są związane ze szczepionkami. (https://www.rp.pl/Spoleczenstw...)

Amerykanie pozostawali dotąd raczej zgodni w kwestii bezpieczeństwa i skuteczności szczepień. Narażenie obu stron na spór w sprawie, co do której istniał konsensus, może podkopać publiczne zaufanie, prowadząc do niepewności oraz opóźnień w szczepieniach. Zwiększa to prawdopodobieństwo poważnej episemi, co niesie ryzyko wielu zgonów. Takie epidemie nie ograniczają się do tych, którzy się nie szczepią - będą najbardziej szkodliwe dla osób najbardziej narażonych: dzieci, osób starszych i tych, którzy są zbyt chorzy, by się zaszczepić. Po wybuchu epidemii może się ona łatwo rozprzestrzenić się ponad granicami państw i stać się pandemią. Wirusy nie uznają bowiem granic państwowych. (https://www.rp.pl/Spoleczenstw...)

Polski internet zalewany jest tekstami trolli Rosyjskich oraz naszych narodowych przeciwników rządu i naszego bezpieczeństwa. Zalewają oni portale internetowe podrzucanymi przez Moskwę wymyślonymi sloganami " o szkodliwości i bezsensu szczepień" . Nie tylko pokazują pseudo zagrozenie dla życia i zdrowia tych co sie szczepią ale wręcz namawiają by tego nie czynili. Osobiście walczyłem z tymi trollami na wielu portalach w tym na Portalu Niepoprawni.pl, pokazując kim są i co sobą reprezentują. Ostrzegałem w moIch materiałach o zagrożeniach z tym związanych np: (https://niepoprawni.pl/blog/te...)
Najgorsze jest to, że ci antyszczepionkowcy są absolutnie niereformowalni, a próba rozmowy z nimi na argumenty to jak rzucanie grochem o ścianę. Zdumiewające jest, że antyszczepy zdarzają się również wśród osób inteligentnych i bardzo dobrze wykształconych. Mnie jest na przykład osobiście bardzo przykro i jestem bardzo zaskoczony, że moja wieloletnia dobra koleżanka ze studiów, obecnie nauczycielka historii w szkole ponadpodstawowej, wierzy w te wszystkie durne teorie spiskowe dotyczące szczepionek i twierdzi, że to propaganda i terror, a ja powinienem być mniej naiwny i przestać czekać z niecierpliwością na swój termin szczepienia, bo te szczepionki szkodzą zdrowiu. Ręce opadają, ale nic nie da się z tym już chyba zrobić. Podsyłam jej co jakiś czas linki artykułów red. Lisiewicza i ekspertów medycznych tłumaczących konieczność szczepień, ale spotyka się to z jej protestem i apelem, żebym jej już takich linków nie wysyłał.
Potężne ataki antyszcepionkowców można prawie od roku przeczytać na wielu portalach internetowych w tym  na portalu NEon24.pl oto niektóre wybrane konkretne przykłady:

https://kresywekrwi.neon24.pl/...
https://ryszard-opara.neon24.p...
https://zygumntbalas.neon24.pl...
https://alfax-2020.neon24.pl/p...

itd....
To wrogie i szkodliwe działanie pokazane jest w mediach na konkretnych przykładach w USA i Krajach UE jest  także szeroko publikowane w literaturze przedmiotu. Osoby tzw. antyszczepionkowcy nie tylko namawiają i wzywają by zaprzestać szczepień przyczyniająć się tym pośrednio do powstania wielu chorób  i śmierci, ponieważ Covid19 to stwierdzona medycznie bardzo grożna dla życia o czym niemal codziennie pokazują statystyki światowe.

Nie dajmy sie zastraszyć trollom i szkodnikom namawiających nas do ciężkich i grożnych chorób a wręcz śmierci w męczarniach.

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Pers

19-06-2021 [06:33] - Pers | Link:

tezeusz
Brawo! Przekonałeś mnie zielonooka.
Po przeczytaniu "twojego" materiału podjąłem ostateczną decyzję - NIGDY NIE DAM SIĘ WYSZCZEPIĆ.

//spotyka się to z jej protestem i apelem, żebym jej już takich linków nie wysyłał.//
Masz mądrą koleżankę.

Obrazek użytkownika Tezeusz

19-06-2021 [08:11] - Tezeusz | Link:

Widzę, że służba 24h/7 na NB.

Ciekawe ? a moze to juz nie przypadek szperaczkowy  ? Koleżankę  ?to ty wystepowaleś na NP jako panienka obrazajac innych ale Admin ciebie wykapował  wywalił i to szybciutko.

Obrazek użytkownika Pers

19-06-2021 [08:11] - Pers | Link:

Podobno paranoję można już leczyć.
Spróbuj.

Obrazek użytkownika Niezalogowany

19-06-2021 [07:47] - Niezalogowany | Link:

"Nie dajmy sie zastraszyć trollom i szkodnikom namawiających nas do ciężkich i grożnych chorób a wręcz śmierci w męczarniach."

Daleko takich trolli nie trzeba szukać, udzielają się hałaśliwie nawet na NB.

Obrazek użytkownika Tezeusz

19-06-2021 [08:17] - Tezeusz | Link:

Patrz @Pers oraz @ rolnik z mazur 

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

19-06-2021 [08:13] - rolnik z mazur | Link:

@ autor,

Cha, cha... Ale bełkot. 

Obrazek użytkownika Tezeusz

19-06-2021 [08:16] - Tezeusz | Link:

Znowu zaczynasz kłótnie i.prowokacje. A co.na to Admin ?

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

19-06-2021 [08:30] - rolnik z mazur | Link:

@ autor

Wypawiadam tylko swoje zdanie na temat tego co przeczytałem i to dosadnie bo czas na dyplomacji się skończył. Jak coś tam skrobiesz to musisz się liczyć z bezlitosną krytyką. Jako dobry ormowiec powinieneś bezzwłocznie donieść aminowa. . 

Obrazek użytkownika Tezeusz

19-06-2021 [10:10] - Tezeusz | Link:

Wiesz gdzie ja to mam.....

Obrazek użytkownika Marek Kudła

19-06-2021 [14:49] - Marek Kudła | Link:

@ niech będzie, że rolnik
Tylko spokojnie gnojku !  Najpierwmusisz się pozbyć nienawiści !!!  Potem Kudła nauczy cię  miłości do Ojczyzny, w której
żyjesz, a nie tej z której pochodzisz, nauczy cię szacznku do rządzących, i respektowania
woli wyborców, nauczy cię ateistyczny łomie  modlitwy i spowiedzi w wierze katolickiej !
Kudła będzie ci się  śnił po nocach, a jeśli się nie zmienisz, to na każdą myśl o NB
będziesz miał czkawkę z powodu Kudły !
 

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

19-06-2021 [19:40] - rolnik z mazur | Link:

@ Kudłaty

Daj na luz Kudłaty. Ty myślisz, że ja się tobą przejmuje? Mam cię w du... Mnie to bawi i powinieneś kłapać uszami, że wogóle  cię zauważam. 

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

19-06-2021 [09:34] - Kazimierz Kozio... | Link:

re: częściową odpowiedzialność ponoszą rosyjskie trolle i boty

nawet z belkotem trzeba probowac dialogowac bo kopanie sie z koniem na dluzsza mete ma sens gdyz wszelkie totalitaryzmy ulegaly erozji skutkiem kropli drazacej skale.

w jakiej wiec czesci, wg. ciebie, dezimformuja rosyjskie trolle i boty? kto odpowiada za pozostala czesc "dezinformacji"? skad wiadomo ze to jest dezinformacja?

nie siegaj do komentarzy zafiksowanych na swoich tezach zuranlistow, politykow i blogerow a odnos sie do narodowych statystyk codziennie aktualizowanych, rowniez tych podajacych negatywne skutki szczepien. jezeli sam nie chcesz byc zakwalifikowany jako propagandowy troll to uogolniajace wnioski pozostawiaj czytelnikom. propagande tez trzeba umiec robic bo widac ze nawet to spapraliscie i coraz wiecej narodu uodparnia sie nie nie na sars cov2 a na pranie mozgu

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

19-06-2021 [10:32] - rolnik z mazur | Link:

@ K. K. 

Dokładnie! Tu już nie ma pola do dyskusji, bo jesteś trolem, ruską onuca, plaskiziemcem . To durnie i nie warto z nimi merytorycznie dyskutować tylko za Wańkowiczem  - lać w mordę.. I patrzeć czy puchnie. 

Obrazek użytkownika Tezeusz

19-06-2021 [11:37] - Tezeusz | Link:

Lejesz rolnik w mordę.. swojej rodzinie. Taki damski.bokser z ciebie

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

19-06-2021 [12:00] - rolnik z mazur | Link:

@ Tezeuszek

To sorry. Nie wiedziałam, że ty jesteś dama. Damy nie damy ale spróbować można. 

Obrazek użytkownika Niezalogowany

19-06-2021 [10:40] - Niezalogowany | Link:

"kto odpowiada za pozostala czesc "dezinformacji"?"

Niedouczeni, bezmyślni ludzie powtarzający zasłyszane "mądrości" o COVID-19 i szczepieniach.

"skad wiadomo ze to jest dezinformacja?"

Bo jest niezgodna z faktami i ustaleniami naukowymi.

Obrazek użytkownika Pani Anna

19-06-2021 [10:49] - Pani Anna | Link:

Wiadomo, że  jak coś wygląda jak kaczka, pływa jak kaczka i kwacze jak kaczka,  to z pewnością jest to koń. Takie obowiązują ustalenia naukowe od roku, a kto nie wierzy, ten ruski troll.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

19-06-2021 [12:04] - rolnik z mazur | Link:

@ Pani Anna

to wszystko stoi na głowie. Niech żyje komuna! 
Bolszewicy wszystkich krajów łączcie się! Nie sądziłem, że dożyję tego. Pozdrawiam
 
 

Obrazek użytkownika Tezeusz

19-06-2021 [13:22] - Tezeusz | Link:

Cały czas wiedziałem że jesteś komuch czerwony z PZPR. Smierdzialo komuną i ZOMO.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

19-06-2021 [14:08] - rolnik z mazur | Link:

@ Tezeuszek, 

Widzę, że w końcu zrozumiałeś. 

Obrazek użytkownika Tezeusz

19-06-2021 [17:51] - Tezeusz | Link:

Widzę ze popierasz te bandę morderców Polaków z Katynia, z zsyłek tych ludobójców czerwonych szmat ludzkich i bydła czerwonego z UB, NKWD. BRAWO ! To twoi - rozumiem i wybacz jesteś dla mnie ZEREM niegodnym dyskusji jakiejkolwiek.

Obrazek użytkownika Marek Kudła

19-06-2021 [15:53] - Marek Kudła | Link:

@ rolnik
idź się chłopie zaszczepić, bo już majaczysz ............... i jak głupio majaczysz ! 
https://www.facebook.com/photo...
 

Obrazek użytkownika Roz Sądek

19-06-2021 [14:14] - Roz Sądek | Link:

@ Kazimierz Koziorowski
Występuje u Pana jakaś przeszkoda, by pisać po Polsku, normalnie, z polskimi znakami diakrytycznymi?
 

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

20-06-2021 [23:09] - Kazimierz Kozio... | Link:

roz sadku jezeli masz problem z odczytaniem to nie bede rozpaczal gdy nie bedziesz miom czytelnikiem. ale gdybys reflektowal na wpisy cyrylica to frontem do klienta: przetlumacze ci na to co jest ci bliskie

Obrazek użytkownika sake3

19-06-2021 [14:12] - sake3 | Link:

Coś mi się wydaje,że za akcjami antyszczepionkowymi stoją nie rosyjskie trolle ale przyjaciele zza Odry organizujące triumfalny powrót swego rodaka Tuska do Polski. W szale obalania rządu bez czekania na wybory organizuje się już wszystkie możliwe środki-TSUE,przepychanki z Turowem,pożary w kopalniach,sankcje,nawet zdjęcie ochrony Kaczyńskiego by wreszcie udało się go zabić to i warto wykorzystać jeszcze i ten sposób.Od razu widać w internecie jak na NB rosnie ilość antyrzadowych komentarzy.

Obrazek użytkownika Marek Kudła

19-06-2021 [14:57] - Marek Kudła | Link:

Szczepcie się ludzie - nie słuchajcie ruskich trolli !!!  Tylko w ten sposób możemy być odporni na tego wirusa i szybciej zwalczyć pandemię !
Ci, którzy nie chcą się zaszczepić, jak rolnik z Kwiku, Pers i Anna będą za to ukarani, tak jak za nieposzłuszeństwo karana jest batem końska du.pa  !
 

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

19-06-2021 [16:09] - rolnik z mazur | Link:

@ Kudłaty, 

Szczep się Kudłaty nawet codziennie. Ja ci naprawdę nie żałuję. Przynajmniej będzie mniej durni na tym świecie. Poza tym nie mam nic przeciwko szczepieniom ale nie będę za darmo brał udziału w eksperymentach. Paniatna Kudłaty

 

Obrazek użytkownika Pani Anna

19-06-2021 [17:35] - Pani Anna | Link:

Wam Kudła prawda się wymsknela z glupoty albo przez przypadek. Faktycznie te "szczepienia " to kwestia posłuszeństwa,  a nie zdrowia. Widac, że byliście Kudła porządnie po dupie okladani. 

Obrazek użytkownika juur

19-06-2021 [16:41] - juur | Link:

@DoRzeczy_pl
Według danych opublikowanych przez Public Health England śmiertelność z powodu wariantu Delta #COVID19 jest sześciokrotnie wyższa wśród osób w pełni zaszczepionych
W trosce o życie zaszczepionych rodaków i w ramach pomocy, trzeba ich odizolować od zdrowego ( w tym  psychicznie) społeczeństwa. To, że zrobili to dobrowolnie nie powinno odbierać im prawa do tej pomocy. Deficyty poznawcze czy intelektualne, zaszczepionych nigdy nie powinny być podstawą do jakichkolwiek przejawów dyskryminacji. Róbmy co możemy by ich ratować.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

19-06-2021 [19:13] - rolnik z mazur | Link:

@ jutro

Ratujmy wyszepy tak szybko odchodzą. Pzdr

Obrazek użytkownika Niezalogowany

19-06-2021 [21:24] - Niezalogowany | Link:

"Ratujmy wyszepy tak szybko odchodzą."

Ratujmy niezaszczepionych, bo odchodzą najszybciej i masowo:

https://www.worldometers.info/...

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

19-06-2021 [22:01] - rolnik z mazur | Link:

@ nielog, 

Masz jakis link do danych to podaj. 

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

19-06-2021 [22:02] - rolnik z mazur | Link:

@ nielog, 

Masz jakis link do danych to podaj. 

Obrazek użytkownika angela

19-06-2021 [17:24] - angela | Link:

Trzeba Polskę utopić w pandemii, bo Rosja sobie nie radzi.
Ruskie sługusy pracują jak mogą, zeby w  Polsce walka z pandemią nie wyszla.
Z kolei potem będą pluć na rzad, ze nie radzi sobie z pandemią. 

https://niezalezna.pl/399364-k...

Tragedią jest, ze niektorym ludziom mozna tak latwo wmówić wszystko, nawet nie sprawdzą informacji dlaczego i skąd takie zamieszanie.
Zamieszanie ktore bardzo szkodzi rządowi, swietnemu rządowi, ktory robi duzo dobrego dla Polski i dla Polaków. 
To jest bardzo niewdzieczne i glupie.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

19-06-2021 [17:41] - rolnik z mazur | Link:

@ Angela

Dokładnie! Pewnym ludziom można wmówić wszystko. Pisz tak dalej to ci piętnastą emeryturę zapłacę. Pzdr

Obrazek użytkownika Tezeusz

19-06-2021 [19:56] - Tezeusz | Link:

@rolnik z mazur - tobie to emeryturę obniżono ? Więc masz sprawiedliwą.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

19-06-2021 [20:05] - rolnik z mazur | Link:

@ tezeuszek

Ja mam w dupie emerytury. Na szczęście nie muszę żyć na garnuszku pracujących jak ty. 

Obrazek użytkownika Tezeusz

19-06-2021 [21:31] - Tezeusz | Link:

Rolnik komunista- jak to w twojej UBecji bywa.Zero kultury ZOMO.sie kłania 
 

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

19-06-2021 [22:06] - rolnik z mazur | Link:

@ tezeuszek, 

Dokładnie  bo trzeba strzyc to bydło a jak zdechnie to zrobić mydlo- to cytat.  Generalnie tak to wygląda 
 Mądry zawsze żerowal  na głupku. Ty należysz do tych głupków. 

Obrazek użytkownika Tezeusz

19-06-2021 [22:15] - Tezeusz | Link:

A ty komuszku byłeś zawsze i pozostaniesz nawet nie głupkiem, byłby to dla ciebie komplement, ale zwykłym chamem - tak ciebie przecież w tej komunie wychowano a ZOMO jak to ZOMO !!

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

19-06-2021 [22:25] - rolnik z mazur | Link:

@ tezeuszek
Tak jestem chamem i takich intelektualistów mam w dupie. A teraz daj mi obejrzeć mecz bo mi przez zjadasz.  Im bardziej się stykami z takimi mądrala mi tym bardziej jestem chamem. 

Obrazek użytkownika J z L

19-06-2021 [22:39] - J z L | Link:

farmer
Chciałeś Panie zabłysnąć, ale efekt jest taki że bardziej wygląda mi to na ośmieszenie się

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

19-06-2021 [23:01] - rolnik z mazur | Link:

@
to  się q.. Ośmieszaj ty angielski pseudo patriotą. Ha takich to ciepłym moczem... Pisz tam do Morning Star jeśli to gówno jeszcze wydają

Obrazek użytkownika J z L

19-06-2021 [23:08] - J z L | Link:

Mówiłeś coś, czy to tylko gnój parował?
Tobie chyba na mózgu wszy w hokeja grają

Obrazek użytkownika angela

19-06-2021 [22:36] - angela | Link:

@rolnik, niezwykle aktywny  zrobil sie ostatnio.
Czyżby mało płacą. 
Uwija się jak w ukropie, aby jeszcze pare grosinów do emeryturki.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

19-06-2021 [22:40] - rolnik z mazur | Link:

@ Angela to ja płacę twoją emeryturę, więc nie gryź ręki, która cię karmi. Gdybyś nie znała to sobie wygoogluj. 

Obrazek użytkownika Jan1797

19-06-2021 [23:20] - Jan1797 | Link:

Daruj sobie i wsadź w szparkase. 

Obrazek użytkownika angela

20-06-2021 [07:39] - angela | Link:

W Niemczech ludzie chcą się szczepic, a jest fatalna organizacja szczepien,  i brak szczepionek.
Ostatnio wymyslili, ze to Polacy zabrali im szczepionki.sic!!
Kazdą nieporadnosć zasłaniają Polską. 
Gdyby w Niemczech byl taki RZĄD  jak w Polsce, to Niemcy nosiliby ich na rękach. 
To są slowa Polki mieszkajacej w Niemczech, ktora przyjechała do rodziny w Polsce, i stara się o zaszczepienie tutaj, bo w Niemczech termin nieosiagalnny.
I przestancie agenciki niszczyc swoj kraj, bo logiki w waszej agitce antyszczepionkowej nie ma zadnej, jedynie taka, ze 
szkodzicie najlepszemu rządowi, a torujecie prostą drogę do wladzy zlodziejom, bandzie rudego, co zniszczyła nasz kraj, i teraz wyczuli w miare dogodny moment na  powrot herszta, i ponownej degradacji  naszej Ojczyzny,  do roli germka Rosji i Niemiec .
Za to  opłacanych jest tych dwoch pajaców, jeden przez Niemcow, ktory wloczy sie po miastach nie proponujac polakom NIC, chyba ze powrot czyscicieli kamienic w Warszawie, bo z tej rodzinki partyjnej sie wywodzi, ale o tym Programie, opowie po wyborach???¿¿¿  bo by ludzie go szybko na kopach wyniesli.
Drugi pajac płaczka konstytucyjna, , wystrugany z tvn, ktory proponuje dokladnie to samo, a konstytucję to ma gdzieś, nie powiem gdzie, bo normalna  konstytucyjna  droga  do władzy, to wybory, a wczesniej program wyborczy, propozycje dla POLSKI i Polaków, a tego płaczący goguś NIE MA.
Wedlug jego wypowiedzi, on dopiero ten program napisany przez kogos PRZECZYTA, ale juz!!!  wie jak to zrobic.
I PRACUJE,  jaaak on baaardzo ciezko pracuje😢😢😄😄
Czy to jest jakas farsa, ze te dwie ofiary antypolskiej  manipulacji, mają  jakiekolwiek procenty poparcia, i kto te marionetki wybiera???
 

Obrazek użytkownika Tezeusz

20-06-2021 [07:51] - Tezeusz | Link:

Angela ci to czynią to zwykle czerwone świnie potomkowie sowieckich zbrodniarzy z NKWD z UB i PZPR to ci którym zmniejszono emerytury za katowanie Polaków.

To co sie dziwic tym czerwonym scierwem wrogom Wolnej  Polski

Obrazek użytkownika angela

20-06-2021 [13:07] - angela | Link:

Tezeusz, tak, ale nie tylko.
Niestety,  propagande Bill Gates, chipy, czy jakies inne urojone nastepstwa szczepionek przyjęli i zdaje się nieglupi ludzie.
Ale naiwnych niestety nie brakuje.
Gdyby nasz rzad myślał ich kategoriami, gdyby rządziła Konfederacja, jeszcze dlugo z pandemii Polska by nie wyszla, nadal zamknieci w domach, a gospodarka padła. 
Ludzie bez pracy, dzieci w domach i szalenstwo wszystkich, bo dlugo takiej sytuacji nikt by nie wytrzymał. 
Dzieki Bogu Najwyzszemu za nasz RZĄD.
Bo wrogom Polski wlasnie o to chodzilo.

Obrazek użytkownika Jabe

20-06-2021 [13:13] - Jabe | Link:

Skąd pomysł, że gdyby rządziła Konfederacja, ludzie siedzieliby zamknięci w domach?

Obrazek użytkownika Jabe

20-06-2021 [09:15] - Jabe | Link:

Może w Niemczech organizacja wydaje się fatalna, bo Niemcy chcą się szczepić. Polacy tradycyjnie nie ufają ślepo rządzącym. W dzisiejszych czasach to bardzo zdrowy odruch.

Obrazek użytkownika J z L

21-06-2021 [15:28] - J z L | Link:

Dziś się dowiedziałem, czemu spiąc na lewym boku mam trudności z wstawaniem. Po prostu szczepionka powoduje że moje lewe ramię jest magnesem i przyciąga sprężyny łóżka. Poważnie