Tylko jedność Polaków pozwoli nam przetrwać!

Nasz kraj znalazł się dzisiaj w bardzo niewesołej sytuacji geopolitycznej. 

Dotychczas bowiem stawialiśmy na USA, które w jakimś stopniu tworzyło nad nami tzw. "parasol ochronny" i traktowało nas jako swój kraj w Unii Europejskiej. Stąd było przyzwolenie i poparcie dla V4 czy Trójmorza oraz negatywna postawa Stanów Zjednoczonych wobec drugiej nitki niemiecko-rosyjskiej rury Nord Stream. Jakby nie patrzeć to też USA sprzyjały budowie u nas Centralnego Portu Komunikacyjnego, rozbudowie morskiego terminala gazowego LNG, Baltic Pipe, Via Carpatia, Via Baltica czy Przekopowi Mierzei Wiślanej.  Wprowadziły też do nas swoje wojska jako wschodnią flankę NATO. W założeniach administracji D. Trumpa to Polska miał być krajem stanowiącym trzon międzynarodowych porozumień mających na celu stworzenie przeciwwagi dla Niemiec i Rosji, które ponad głowami krajów europejskich od zawsze się dogadywały, zgodnie zresztą z ideą kondominium rosyjsko-niemieckiego i budowy przez Niemcy tzw. Mitteleuropy i określenia stref wpływów Rosji i Niemic w Europie. 

Sytuacja diametralnie się zmieniła. J. Biden (K. Harris?) odwrócił wektory polityki zagranicznej USA. Teraz stawiają one na Niemcy i będą dążyły do pozyskania Rosji w walce hybrydowo-gospodarczej z Chinami. Cofnięcie sankcji wobec budowy Nord Stream 2 to niestety tylko początek tej zmiany polityki. Zresztą już widzimy jej skutki. Balitic Pipe jest sabotowany przez Danię, nastąpił konflikt z Czechami w sprawie kopalni Turów mogący zagrozić V4, nagle były jakieś duże kłopoty w Bełchatowie, Australia żąda od nas horrendalnych odszkodowań, Róża Gräfin von Thun und Hohenstein kolejny raz judzi w PE i KE przeciw Mierzei Wiślanej, KE kieruje do TSUE sprawę przeciwko Polsce w związku z przepisami dot. zamówień publicznych a PE przyjął skandaliczną rezolucję przeciwko Polsce w sprawie mechanizmu warunkowości [1]. Nie można oprzeć się wrażeniu, że wszystko to nie jest przypadkowe i mamy do czynienia ze zintegrowanym czasowo atakiem na nasz kraj. Cofnięcie poparcie dla nas przez USA było tylko iskrą, która uruchomiła antypolskie procesy zawieszone wcześniej podczas prezydencji D. Trumpa. Niemcy po prostu czekały i tak naprawdę przeczekały jego prezydenturę a teraz wszystko idzie zgodnie z ich ponadczasowymi celami, w których Polska i Polacy są traktowani jako wyrobnicy na ich usługach. Ten ich gen antypolskości drzemie w nich od zawsze.  

W naszym kraju zaś kłócimy się o wielkie bzdury. Jesteśmy w stanie wydrapać sobie oczy za PiS czy PO. Przecież to jest śmieszne i świadczy o tym, że nic nie nauczyliśmy się z naszej historii. Takie wewnętrzne kłótnie zawsze prowadziły Polskę do upadku. Czy naprawdę aż tak trudno to zrozumieć? Czy musimy powielać błędy naszych przodków? Mamy wspaniałą historię, swój język, tradycję, wiarę, obrzędy, naszą ziemię i bogactwa naturalne, morze i góry, jeziora, lasy. Polska to piękny kraj i szanujmy to, że ją mamy a nie wystawiajmy jej na licytację wielkich (lub uważających się za wielkie) mocarstw! Zawsze w czasach trudnych to jednak potrafiliśmy się zjednoczyć i teraz właśnie jest taki czas. Czas dla nas wszystkich, niezależnie czy uważamy się za prawicowych zwolenników PiS czy też za zwolenników PO albo Lewicy. 

Nie wiem, czy PiS jest prawicą sensu stricto. Tak już nie jest, bowiem dziś trudno uznać kogoś za prawicowca czy lewicowca. Te podziały przeszły do lamusa. Teraz liczą się konkretne posunięcia rządzących nami partii. Na dziś jest to PiS, którego wielu - jak np. R. Ziemkiewicz - uważa za socjalistyczną odmianę przedwojennej sanacji. 

Czy tak jest w rzeczywistości? Można się pokusić o stwierdzenie, że chyba tak skoro rozdaje on pieniądze "na prawo i na lewo", przy jednoczesnym uderzeniu w finansowe podstawy tzw. "klasy średniej". To jest czysta polityka i ekonomiczne podejście do gospodarki Johna Maynarda Keynes'a. Czy jesteśmy w stanie efektywnym  popytem nadrobić nasze zaległości? Czy inwestycje publiczne są w stanie zaspokoić nasze marzenia o doprowadzeniu Polski do krajów wysoko rozwiniętych? Tego nie wiem, bo wszystko się może zdarzyć. 

Natomiast - o czym zawsze mówiłem - Polacy nie mają się czego wstydzić. Jesteśmy ludźmi bardzo pracowitymi i kreatywnymi, co właśnie widać teraz w czasie pandemii koronawirusa. Wszystkie wskaźniki czy współczynniki gospodarcze są u nas bardzo dobre i przewyższają wszystkie kraje UE. Mamy najniższe bezrobocie, eksport notuje najwyższe wartości od lat a polski wzrost gospodarczy (PKB) odbiega pozytywnie od innych. Z tego możemy być naprawdę dumni, bowiem pokazujemy krajom europejskim, że potrafimy być od niech zdecydowanie lepsi. Może stąd wynika taki krytycyzm ważnych (lub uważających się za ważnych) krajów wobec Polski. Kompleksy niższości próbują po prostu zniwelować atakiem na nasz kraj i ogólnie Polaków. 

Tak więc mamy kolejne - oprócz wskazanych wcześniejszych jak język i tradycja - argumenty, aby przeciwstawić się kreowanej przez genetycznych antypolaków i rodzimych zdrajców Polski "polityki wstydu": naszą kreatywność i pracowitość. Potrafimy o wiele więcej niż nam się wydaje albo zostało to nam wtłoczone. Naprawdę możemy być z nas dumni!

Pamiętam jak onegdaj pracowałem w dużej firmie niemieckiej, która w międzyczasie zakupiła polską firmę, w której wcześniej się zatrudniłem. Po jej przejęciu miałem wątpliwą przyjemność współpracy z niemiecki właścicielami. Jakież było moje zdziwienie, kiedy nie potrafili odczytać przygotowanych przeze mnie analiz w najnowszej wersji Excela. Okazało się, że nie byli w stanie jeszcze zakupić tej wersji i opierali się na wcześniejszej, o dwie numeracje niższej. I to nie był jedyny taki przypadek, ale symptomatyczny. Nie dziwi więc, że tak chętnie Niemcy potrzebują naszych informatyków, choć i są wściekli, że Polacy teraz nie chcą zbierać ich szparagów.  Musimy się po prostu szanować, bo jak my sami nie będziemy to nikt nas nie będzie darzył tym szacunkiem. 

Ale tak naprawdę w obecnej sytuacji liczy się jedność Polaków i tych, którzy czują się Polakami. Musimy - jako Polska - pokonać obecne trudności i niewesołą sytuację geopolityczną. Może jednak należy postawić na Chiny i zgodę dla nich na budowę przez nasz kraj ich Nowego Jedwabnego Szlaku? A może na Turcję, która być może nie będzie w stanie dogadać się z J. Bidenem? Nie wiem, ale musimy być teraz jednością, jednością narodową, bo naprawdę czekają nas trudne lata. 

[1] https://wpolityce.pl/polityka/...

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad... 
© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw) 
http://krzysztofjaw.blogspot.com/ 
kjahog@gmail.com
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Pers

10-06-2021 [17:54] - Pers | Link:

Autor nie pękaj!
Dobra zmiana da sobie z tym wszystkim radę a Pinokiusz ogłosi co kilka dni jakiś sukces na miarę Turowa albo jeszcze większą miarę.
Kasę niebotyczną dla Polski załatwił? Załatwił!
Suwerenność obronił? Obronił!
To skąd takie czarne myśli?

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

10-06-2021 [20:59] - krzysztofjaw | Link:

W obecnej sytuacji Polski to zupełnie niepotrzebny sarkazm. Ja też mam pretensje do M. Morawieckiego, ale co by było gdyby rządziła PO? Już dawno bylibyśmy kompletnie sprzedani. Szczerze to współczuję obecnym władzom Polski. 
Pzdr

Obrazek użytkownika Pers

10-06-2021 [21:08] - Pers | Link:

krzysztofjaw
//ale co by było gdyby rządziła PO?//
Nie wiem bo już od wielu lat nie rządzą i mam nadzieję, że nie będą nigdy rządzić. Tak samo jak PiS.
Tylko proszę mnie nie pytać o Konfederację czy ele-menty z Magdalenki. Nie nadają się.
Jesteśmy w czarnej doopie.

//Szczerze to współczuję obecnym władzom Polski. //
A ja nie bo to (minimum) nieudacznicy.
Ja współczuję Polakom.

W obecnej sytuacji został mi tylko sarkazm i kpina.
Ale doceniam twoją troskę :)

Obrazek użytkownika Jabe

10-06-2021 [21:26] - Jabe | Link:

Nie ma powodu współczuć władzy. Realizują politykę wytartych kolan jak poprzednicy, a są do tego buńczuczni. Proszę współczuć tym, którzy na magdalenkowców nie głosowali, a którym ojczyznę zmarnowaliście.

Obrazek użytkownika Pani Anna

10-06-2021 [21:59] - Pani Anna | Link:

Ale żeby oni byli bunczuczni, to bym nie powiedziała.  To jest takie strojenie patriotycznych grymasów w kierunku żelaznego elektoratu, żeby im zatkać  gęby.  Poprzednicy przynajmniej  niczego nie udawali. 

Obrazek użytkownika Pers

10-06-2021 [22:24] - Pers | Link:

Pani Anna
//Poprzednicy przynajmniej  niczego nie udawali. //
Ci natomiast udają super/hiper patriotów.
A tęczowa flaga na ambasadzie USA jakoś im nie przeszkadzała...

Nie cierpię oszustów.
Gdzie raport WSI? Gdzie Smoleńsk?
Rzygać się chce.

Obrazek użytkownika Jabe

10-06-2021 [22:38] - Jabe | Link:

Owszem, prężenie muskułów jest dla elektoratu. Były jednak próby w polityce dla dorosłych, jak wysadzanie Donalda Tuska z siodła, czy ani kroku w tył w nowelizacji ustawy o IPN. No i szefujemy Trójmorzu.

Obrazek użytkownika juur

10-06-2021 [18:01] - juur | Link:

"Czy inwestycje publiczne są w stanie zaspokoić nasze marzenia o doprowadzeniu Polski do krajów wysoko rozwiniętych?" Pytanie retoryczne. Od początku transformacji zwijanie rodzimej gospodarki, konsekwentnie realizowane przez kolejne rządy jest gwarancją na status kolonii z drogami, łącznością bez własnego przemysłu i nauki. PIS nie robi niczego innego niż jego poprzednicy. Sprzedaje nas i ogłasza to jako kolejne sukcesy. Opowiadanie głodnych kawałków o setkach tysięcy samochodów, wszystko jedno czy elektrycznych czy nie lub o budowie promów w kraju gdzie zlikwidowano huty, walcownie, przemysł ciężki to nie wiele mówi o odbiorcy do których skierowany jest przekaz ale pokazuje jak widzą nas rządzący. Jako bezmyślną masę, której można opowiadać dowolne brednie na dowolny temat. Wspomina Pan jak dynamicznie rośnie PKB, może warto by zobaczyć jak na przestrzeni lat zmieniał się PNB. Dla ułatwienia dodam, że jesteśmy prawie na samym końcu w UE. Wspomniałem gdzieś, że premier Morawiecki przehandlował 80% spornych łowisk Duńczykom za zgodę na rurociąg i spodziewałem się obrony działań premiera, że skoro nie mamy kutrów i rybaków to po co nam łowiska? Nic takiego nie nastąpiło. Świadczy to, że rodacy się poddali, godzą się z narzucaną im rolą popychadła świata i wyrzeczenia się swojej tożsamości.

Obrazek użytkownika sake3

10-06-2021 [18:44] - sake3 | Link:

Woła Pan o jedność ale komu Pan to pisze? Zajęci opluwaniem tych co się zaszczepili,nazywając ich bezmózgowcami Polacy nie interesując się Polską,dzisiejszymi wydarzeniami w UE szykanującej Polskę zajmują się wyłacznie walką z rządem.Przecież gołym okiem widać,że Polaków nie interesuje ich teraźniejszość ani przyszłość a zajęci awanturami o szczepienia nawet nie zauważą że już jej nie będzie.

Obrazek użytkownika Pers

10-06-2021 [19:39] - Pers | Link:

sake3
Muszę z wielką przykrością stwierdzić, że wyszczepienie chyba ci nie służy...

Obrazek użytkownika Marek Kudła

10-06-2021 [19:00] - Marek Kudła | Link:

Jak mamy budować jedność skoro to nie Polacy !  Ci ludzie o zdeformowanych poglądach, wyrzekli się i wyparli Polskości.   Mówią,  że Polskość to nienormalność , a udowodnili to poprzez bojkot zaprzysiężenia Prezydenta.  Obrazili się na Naród polski, bo wybrał A. Dudę na Prezydenta.  Oni gardzą Polakami,  i obrzydliwie zdradzają naszą Ojczyznę !  Nie podadzą ręki Prezydentowi do dialogu czy koalicji polskich spraw, dlatego muszą być usunięci z życia publicznego !!!
Odwrotnie !  trzeba  oczyścić Polskę z komunistycznego śmiecia.  To obóz zdrady narodowej, który powinien być usunięty z życia publicznego i to jak najszybciej. Oni bojkotują nawet największe święta narodowe, są przeciwni reparacjom wojennym, donoszą na Polskę gdzie się da i żądają karania Polski szczególnie w UE !!!  Z tymi pasożytami nie można prowadzić dialogu. Oni nie mają nam nic do powiedzenia, a jeśli już to faszerują Polaków kłamstwami, manipulacjami i nienawiścią, szczują, a na prawdę reagują agresywnością.  Polacy, pato-inteligencja z PO nie ma żadnego  prawa społecznego i moralnego, aby zajmować się Polską !!! 
 

Obrazek użytkownika u2

10-06-2021 [19:01] - u2 | Link:

Teraz stawiają one na Niemcy i będą dążyły do pozyskania Rosji w walce hybrydowo-gospodarczej z Chinami.

To się nie uda. USA musi wywołać konflikt militarny. Komunistyczne Chiny w przeciągu 30 lat dokonały zadziwiającego skoku cywilizacyjnego. W 1990 roku 90% społeczeństwa żyło w skrajnej biedzie. Teraz tylko 10% Chińczyków jest względnie biednych.

Obrazek użytkownika Centrystka

10-06-2021 [19:25] - Centrystka | Link:

Tylko jedność Polaków pozwoli nam przetrwać PiS!  Słusznie prawi,dać mu wódki!

Obrazek użytkownika Marek Kudła

10-06-2021 [20:27] - Marek Kudła | Link:

@ Centrystka
Pan Bóg jak chce kogoś ukarać, to odbiera mu rozum !  Dlatego ateiści, lewactwo i przeróżne zarazy są takie durne !
 

Obrazek użytkownika Centrystka

12-06-2021 [00:23] - Centrystka | Link:

A ty Kudła do której z tych grup się zaliczasz,że ci Pan Bóg rozum odebrał i stale się ośmieszasz na NB powtarzaniem tych wytartych sloganów z pro rządowych szczujni medialnych?

Obrazek użytkownika Marek Kudła

10-06-2021 [20:34] - Marek Kudła | Link:

Jeszcze raz:  Ci ludzie z PO , potomkowie rodziców, przybyszy ze wschodu o zdeformowanych poglądach, wyrzekli się i wyparli Polskości !  To jak mamy się z nimi pojednać, skoro oni tego nie chcą ?!!!  He, być może oni zgodziliby się pojednać, gdybyśmy oddali im władzę na zawsze !   Nienawiść do PIS-u  za to, że zabrał im władzę jest tak monstrualna, że oni  są zaślepieni  tym co się wokół nich dzieje. Wydaje się, że oni ne potrafią logicznie myśleć,  że oni ani nie myślą o tym o czym mówią, i nie wierzą w to o czym mówią.  Oni brną w ich głupotę i rządzę koryta coraz głębiej, przez co ich zwolennicy odchodzą na rzecz ZL-ewu. Oni są pozbawieni moralności,  zbędni dla Polski, nie mają nam nic do powiedzenia, a wręcz przeciwnie jako kłamcy, złodzieje, łapówkarze i zdrajcy, nie powinni już więcej zajmować się Polską ! Powstaje pytanie: Jak zmusić ich do opuszczenia Polski  - lub jak wysłać ich na wewnętrzną emigrację ?!
 

Obrazek użytkownika Pers

10-06-2021 [21:42] - Pers | Link:

kudla
Daj se już siana zibi bo smęcisz aż przykro czytać.

Obrazek użytkownika Marek1taki

11-06-2021 [19:05] - Marek1taki | Link:

"dziś trudno uznać kogoś za prawicowca czy lewicowca"
Dał się Pan zmanipulować. To jedna z propagandowych "prawd" lewicy.
Zasady są Panu znane chociażby z dekalogu, z greckiej filozofii, czy rodzinnego domu. Rzecz jasna cywilizacja łacińska nie ma monopolu na prawicowość. To tylko lewica ma monopol na nienormalność. By dalej nie teoretyzować: skoro czuje się Pan Polakiem to już ma cechy prawicowca a jak się Pan dał wyszczepić albo potraktować wiosennie od tyłu to cóż...

Obrazek użytkownika Marek1taki

12-06-2021 [08:50] - Marek1taki | Link:

"Niedawno inny z salonów beauty napisał: „Zarówno ja, jak i cała moja rodzina nie będziemy się szczepić! Salon (…) nie będzie przyjmował osób po szczepieniu na COVID! Nieważne jaka szczepionka. Uważamy, że powikłań jest więcej niż zachorowań na COVID i nie możemy brać za to odpowiedzialności”.
Usługi tylko dla zaszczepionych"
https://nczas.com/2021/06/08/z...
Kto mieczem wojuje ten trafi na jedność.