Z dedykacją dla władz Warszawy.

W Lublinie, w odróżnieniu od stolicy, różne środowiska oraz lubelskie władze samorządowe, godnie upamiętniły ofiary tragedii smoleńskiej. Obchody miały oprawę święta państwowego.

W celu przeprowadzenia uroczystości rocznicowych zawiązał się „Społeczny Komitet Obchodów 1. Rocznicy Katastrofy Smoleńskiej”, w skład którego wchodził także Klub „Gazety Polskiej” w Lublinie. Komitet uzyskał pomoc organizacyjną i finansową od Prezydenta Miasta Lublina.

Uroczystość rozpoczęto Mszą Świętą pod przewodnictwem J.E. Ks. Biskupa Artura Mizińskiego w intencji ś.p. Marii i Lecha Kaczyńskich oraz Wszystkich Ofiar Katastrofy Smoleńskiej - odprawioną w kościele pod wezwaniem Matki Bożej Królowej Polski w Lublinie przy ul. Gospodarczej 7. Po Mszy Świętej nastąpiło złożenie kwiatów pod tablicą upamiętniającą Ofiary katastrofy.

W obchodach, które odbyły się na Placu Litewskim, udział wzięli parlamentarzyści, wojewoda, władze samorządowe województwa i Miasta Lublin, NSZZ „Solidarność”, żołnierze Wojska Polskiego, kombatanci, harcerze, organizacje społeczne, mieszkańcy miasta, młodzież szkolna. Szkoły, organizacje społeczne i instytucje wystawiły swoje poczty sztandarowe.

Odczytano odezwę „Społecznego Komitetu Obchodów 1. Rocznicy Katastrofy Smoleńskiej”.

Głównym elementem tych uroczystości był Apel Pamięci - oddanie hołdu i uczczenie pamięci Ofiar Katastrofy Smoleńskiej. Odczytano nazwiska wszystkich 96 Ofiar katastrofy i ułożono 96 zniczy pod tablicą ich upamiętniającą.

Żołnierze oddali salwę honorową, trębacz orkiestry wojskowej odegrał melodię: „Śpij kolego w ciemnym grobie”, zaś chór z Gimnazjum nr 15 w Lublinie odśpiewał utwór: „Quo vadis Domine”.

Znicze, przyniesione przez mieszkańców Lublina, ułożono przed tablicą z nazwiskami Ofiar katastrofy smoleńskiej w formie biało-czerwonego krzyża.

Prowadzący uroczystości, którym był Przewodniczący Klubu „Gazety Polskiej” w Lublinie, dziękując zebranym zaprosił ich na comiesięczne obchody upamiętniania Ofiar katastrofy smoleńskiej.

A zatem okazuje się, że można inaczej, można normalnie, po ludzku, obchodzić rocznicę katastrofy smoleńskiej. To krótkie sprawozdanie dedykuję władzom Warszawy.  Doprawdy, Panie i Panowie, czas dorosnąć, najwyższy czas!



Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Emigrant

21-04-2011 [23:14] - Emigrant (niezweryfikowany) | Link:

Zabrzmi to pewnie idiotycznie, ale czy w tej sytuacji nie należałoby rozważyć przeniesienia stolicy do Lublina?

Obrazek użytkownika Dirtyman1960

22-04-2011 [00:03] - Dirtyman1960 (niezweryfikowany) | Link:

że lubelska społeczność (pełen szacun) nie pożąda p.rezydenta buraka, który wraz ze stołecznością mógłbyć zostać przeflancowany. Obawiałbym się demostracji pod hasłami 'weźcie bronka dajcie metro'

Obrazek użytkownika ja

22-04-2011 [06:30] - ja (niezweryfikowany) | Link:

cieszę się, a jednak można!

Obrazek użytkownika EwaKo

22-04-2011 [10:27] - EwaKo (niezweryfikowany) | Link:

A więc można normalnie, bez inwektyw, zadymy, patosu i rozgłosu . W Warszawie zakaz w uroczystościach zakaz otrzymały norganizacje harcerskie i skautowskie. Widać i tak też można.