Polexit - warunek zachowania suwerenności i niepodległości!

Podpisaliśmy i przyjęliśmy unijny budżet wraz z Funduszem Odbudowy. Co prawda jeszcze pozostała decyzja Senatu, ale i tak będzie on prędzej czy później przyjęty. 

W ten sposób straciliśmy kolejny kawałek naszej resztki suwerenności i niepodległości na rzecz sfederalizowanej UE. Temu nikt nie może zaprzeczyć. Po raz pierwszy bowiem zgadzamy się na to, by być żyrantem długów innych państw w UE a do tego pozwoliliśmy, by UE mogła - również po raz pierwszy - narzucać podatki w państwach członkowskich, w tym w Polsce. A jakby tego wszystkiego było mało to zgodziliśmy się na warunkowość przyznawania tychże środków unijnych, np. ze względu na przestrzeganie przez nasz kraj mitycznej unijnej "praworządności", pod którą można wtłoczyć wszystkie lewackie pomysły jak np. zgodę na adopcję dzieci przez pary homoseksualne lub też na "zielony ład" rujnujący nasze kopalnie i elektrownie węglowe. 

Zazdroszczę Brytyjczykom, którzy zdecydowali w referendum o opuszczeniu przez UK tego socjalistycznego molocha jakim dziś staje się UE. Był to jedyny dla nich możliwy ruch, żeby ocalić własną odrębność. Za to ich podziwiam, bo zrozumieli, że dalsze trwanie w tej strukturze jest unicestwieniem ich własnej suwerenności i niepodległości. Faktem jest, że mogli się zdecydować na taki ruch ponieważ są państwem zamożnym a do tego ich historyczne i obecne stosunki transatlantyckie z USA były i są ściślejsze niż z kontynentalną Europą. 

Ale ich decyzja spowodowała, że tak naprawdę pozostaliśmy jedynym dużym krajem w UE, który reprezentuje interesy USA. I musimy się przeciwstawiać antypolskiej polityce Niemiec i Francji. Niemcy chcą budować swoje imperium w Europie zgodnie z ich już dawnym projektem Mitteleuropy a Francja, która od zawsze była międzynarodowym tchórzem - nawet wobec Hitlera - chce mitomańsko wpływać jednak na losy naszej Europy. 

Takie uzależnienie Polski od USA ma dobre i złe strony. Dobre, bo żaden kraj w Europie nie jest bardziej proamerykański niż nasz kraj a złe, bo jednocześnie zgadzamy się tym samym na duży wpływ na nasze państwo Izraela a on jest nam niestety nieprzychylny. Poza tym postawiliśmy wszystko na dobre stosunki ze Stanami Zjednoczonymi a tam już nie rządzi D. Trump a lewicowy i z demencją J. Biden (raczej wiceprezydent Kamala Harris), który może dokonać kolejnego resetu z Rosją, co jest bardzo prawdopodobne zważywszy, że już teraz daje zielone światło na budowę Nord Stream 2. 

Tak. Osobiście jestem za Polexitem, o czym głośno się nie mówi.  Ale niestety jestem w zdecydowanej mniejszości i wątpię, żeby kiedykolwiek w Polsce moje zdanie wygrało w ewentualnym referendum na temat wyjścia Polski z UE. Paradoksalnie to właśnie Polacy w ogromnej większości są bowiem jej  zwolennikami a takie zdanie przeważa w każdej realnej rozmowie, czego nie jestem w stanie zrozumieć. Mamy przecież wspaniałą historię, własny język, naszą katolicką wiarę, tradycję i obyczajowość a rodzina składająca się z dzieci i matki oraz ojca jest podstawą naszej egzystencji. A tego wszystkiego UE długookresowo chce nas pozbawić, zabrać nam naszą suwerenność i niepodległość o które walczyły pokolenia Polaków.

Mam jednak nadzieję, że w niedługim czasie dojrzejemy do decyzji o opuszczeniu ZSRE (Związku Socjalistycznych Republik Europejskich w postaci UE). Być może moje nadzieje są płonne, ale umierają ostatnie.

Ale skoro jesteśmy jeszcze w tej UE to musimy z niej wycisnąć ile się da, chociaż wymaga to jednak ponoszenia nieraz niewspółmiernych kosztów. I to jest ta wredność polityki o której ostatnio pisałem a jako, że żyję już trochę to już dawno pozbyłem się idealistycznych złudzeń: niestety nieraz trzeba pójść na zgniły kompromis jak chociażby sojusz PiS i SLD w sejmowym głosowaniu nad przyjęciem unijnego Funduszu Odbudowy. Tyle, że na szczęście PiS zostawił sobie furtkę do jego ewentualnego przyszłego odrzucenia w postaci koniecznej kwalifikowanej sejmowej większości zamiast zwykłej. 

Na zakończenie podkreślam jeszcze raz: jedynym wyjściem dla Polski dla zachowania jej pełnej suwerenności i niepodległości jest Polexit... albo rozpad tego molocha w postaci UE a wtedy będzie można powrócić do wzajemnych międzypaństwowych porozumień, jakie onegdaj były w EWG. 

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad... 
© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw) 
http://krzysztofjaw.blogspot.com/ 
kjahog@gmail.com

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika tricolour

22-05-2021 [11:28] - tricolour | Link:

A więc o Polexicie pisze osoba, która na początku pandemii pierwsze co zrobiła, to zamknęła JDG, by nie płacic składek. Składek na siebie, ale przez solidarnośc społeczną, to składek na osoby starsze. Nadęty patriota nawet przez jeden miesiąc nie chciał zasilić kasy swego państwa i w obliczu zagrożenia zrejterował natychmiast. Ale - gdy tylko kasa dla niego sie pojawiła w postaci tarcz - to pierwsze co zrobił, to wznowił JDG, by choć jeden grosz z tarczy mu nie przepadł. Piszę o tym, bo to obrazuje mentalność i standardy. Także moralne. te standardy to jest dno. To po pierwsze.

Po drugie: żyjemy z Unii. Żyjemy z firm transportowych, które wożą do Unii to, co dla niej wyprodukujemy. Żyjemy z Electroluxów, Toshib, Boschy, LG, Opla, VW, Toyoty, Mercedesa oraz tysiąca innch podmiotów, z którymi sie związaliśmy. Żyjemy z Nokii, IBM, Oracla i wieli firm IT, które sobie znalazły tu miejsce. Jeśli z tego zrezygnujemy, to z kogo będziemy żyć? Na pewno Rosja będzie chciała żyć z nas i co wtedy?

Jakim trzeba być ****** żeby żebrać o pieniądze, a gdy sie je dostanie, to gardzic darczyńcą.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

22-05-2021 [12:37] - Imć Waszeć | Link:

Od kiedy to Toshiba jest europejska? Ale ciepło, ciepło. W tym kierunku trzeba się ewakuować w okresie przejściowym po wyjściu z Unii.

Obrazek użytkownika tricolour

22-05-2021 [13:00] - tricolour | Link:

@Imć,

Nie jest europejska, ale to bez znaczenia. Znalazłą tu przyjazny klimat gospodarczy, prawny, społeczny więc jest. Jak setki innych firm, także amerykańskich, japońskich, nieważne skąd są - ważne, że są. 

A pajac co chce w zamian? Wyciąganie łap po państwowe i bratnią pomoc radziecką?

Obrazek użytkownika spike

22-05-2021 [12:52] - spike | Link:

"Jakim trzeba być ****** żeby żebrać o pieniądze, a gdy sie je dostanie, to gardzic darczyńcą."
Jakim trzeba być ****** żeby twierdzić, że to pieniądze wyżebrane, a jeszcze większym ******* trzeba być, że to pieniądze darowane, tylko ******** może pomijać fakt, że płacimy składkę, z której są tworzone fundusze na różne projekty, ********** trzeba być, by pomijać fakt, że spora część tych "wyżebranych" pieniędzy wraca do UE, jakby nie patrzeć, to interes dla Polski i UE. Jakby nie patrzeć, sami z własnych pieniędzy niewiele byśmy wybudowali, podobnie jest z prywatnymi kredytami choćby na dom czy samochód, bez kredytu, zbierając gotówkę, byśmy mieszkali pod mostem, do pracy czy gdziekolwiek chodzili piechotą, rowerem czy autobusami. Jesteś **********.

Obrazek użytkownika tricolour

22-05-2021 [13:07] - tricolour | Link:

@Spike

Hahaha - drugi biedak, którego od bezdomności dzielą dwa czynsze? Prawidłowo! Prezes nie będzie sie nad wami zbytnio litował. Zlituje się dopiero wtady gdy nic was nie będzie dzieliło od bezdomności.

Ale prawdą jest, to piszesz, że nasze bycie w Unii, to jest interes i dla niej, i dla nas. Na tym polega gospodarka - na wzajemnych korzyściach. I tych korzyści gospodarczych jest więcej niż utraty suwerenności. Bo w takim położeniu geopolitycznym i z takimi standardami moralnymi, jak autora, to albo Unia albo Rosja. W sensie: albo lizać cztery litery Unii albo Rosji.

Różnica taka, że Unia w tył głowy nie strzela.

Obrazek użytkownika Pers

22-05-2021 [14:04] - Pers | Link:

//podobnie jest z prywatnymi kredytami choćby na dom czy samochód, bez kredytu, zbierając gotówkę, byśmy mieszkali pod mostem, do pracy czy gdziekolwiek chodzili piechotą, rowerem czy autobusami.//

A skąd ci banksterzy mają te wszystkie pieniądze?
Możesz mi to wyjaśnić?

Obrazek użytkownika Marek Kudła

22-05-2021 [16:41] - Marek Kudła | Link:

@ tricolour
Ty chłopie nic nie rozumiesz !  OK coś tam wiesz, ale bezrozumnie chlastasz tym po NB.  Rada dla ciebie: Czytaj nasze wpisy i komentarze i ucz się chłopie ! To pomoże !  My wiemy kim jesteś, i nie musisz nam tego udowadniać w każdym twoim "komentarzu" .  Zgoda ?!

Obrazek użytkownika tricolour

22-05-2021 [18:14] - tricolour | Link:

@Kudla

Nie będzie żadnej zgody z bolszewikiem. 

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

22-05-2021 [21:35] - krzysztofjaw | Link:

Nie mam pojęcia o czym Pan pisze i co mi zarzuca. Nigdy nie prosiłem rządu polskiego o jakiekolwiek wsparcie, choć uważam, iż mogłem. To tyle na ten temat i proszę zważać na słowa, bo też potrafię kąsać, również prawnie.
Pzdr

Obrazek użytkownika filand

23-05-2021 [11:55] - filand | Link:

Bardzo proszę nie wypowiadać się w moim imieniu bez mojego pełnomocnictwa. 

Obrazek użytkownika J z L

22-05-2021 [11:30] - J z L | Link:

TSUE nakazał dymisję rządu i przywrócenie PO do władzy, premierem ma zostać Borys Budka, ministrem finansów Kóń.
Wyrok z klauzulą natychmiastowej wykonalności.

Obrazek użytkownika Jabe

22-05-2021 [12:05] - Jabe | Link:

Kolejny zwolennik poleksitu?

Obrazek użytkownika Marek Kudła

22-05-2021 [16:49] - Marek Kudła | Link:

W Ameryce wyproduowano serial komediowy p.t. Flip i Flap.  W Niemczech ten serial nazwano „dumm und douf”, co w języku polskim znaczy głupi i durny.  W Polsce natomiast serial ten nosi tytuł:  Pers i Jabe !!!
 

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

22-05-2021 [22:55] - krzysztofjaw | Link:

Im nas więcej tym lepiej dla Polski.
Pzdr

Obrazek użytkownika filand

23-05-2021 [11:57] - filand | Link:

Prezydentem ma zostać Kim Jong Un....TSUE to kabareciarze...

Obrazek użytkownika spike

22-05-2021 [12:21] - spike | Link:

Rozumiem i się z większością zastrzeżeń co do UE zgadzam, ale wejście czy wyjście z tego układu jest poprzedzone referendum, przypomnę, że GB wyszła z UE nie decyzją rządu, a decyzją powiedzmy narodu, rząd był przeciw. jeśli chodzi o Polskę, to większy problem niż z  unijnymi lewakami, mamy z antypolską opozycją, którą można nazwać niemiecką V kolumną, jakby w kwestiach naszych praw, wszyscy powiedzmy polscy politycy byli po stronie Polski, sprawa by wyglądała inaczej, dużo lepiej, a wtedy germańcy i żabojady chcąc nie chcąc musieliby się z nami liczyć, a skoro "polscy" politycy sami donoszą na Polskę, domagają się sankcji, to lewakom to pasuje i poniżają nas ile się da, mamy co mamy. Co do suwerenności Polski, jak się weźmie kredyt z banku, to tym samym pozbywamy się suwerenności na czas spłacenia kredytu, taka śmieszna sprawa, pobierając darmowe apki na smartfona, musimy zgodzić się na pobieranie naszych danych, zgadzamy się na utratę wolności. Jeżeli chodzi o solidarność spłaty wspólnego długu, to nie jest tak, że jakieś państwo powie sobie, że nie spłaci, musi tego dowieść, a wstrzymanie spłaty, nie jest umorzeniem długu, tylko odroczeniem. Polska jest za biedna na suwerenność, Angole wystarczająco długo czerpali zyski z wyzysku innych narodów, więc ich stać, ich wojna praktycznie ominęła, Polskę Niemcy wymordowali,  zrujnowali i ograbili. Wg mnie Polska powinna dążyć do zjednoczenia państw byłego sowieckiego bloku, wtedy wygramy z Niemcami i Francją, czy to możliwe? możliwe.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

22-05-2021 [12:40] - NASZ_HENRY | Link:

Z Anglikami wybyło z UE 50% bombek atomowych. Z UE zostałnie tylko nazwa.
Polexit - Yes, Yes, Yes ☺☻
 

Obrazek użytkownika u2

22-05-2021 [13:27] - u2 | Link:

"Ale ich decyzja spowodowała, że tak naprawdę pozostaliśmy jedynym dużym krajem w UE, który reprezentuje interesy USA. I musimy się przeciwstawiać antypolskiej polityce Niemiec i Francji."

Bez przesady, większość Polaków była za wejściem do Unii. Teraz również rządzący nie mogą sobie pozwolić na Polexit, bo od razu straciliby mandat społeczny. Proszę spojrzeć z drugiej strony na całą sytuację, która wynikła w związku z postanowieniem hiszpańskiej sędzi z TSUE. Polska ma otrzymać gigantyczne środki na kolejny okres rozliczeniowy, w komunie to były tzw. plany pięcioletnie. To że są naciski na Polskę to normalne w Unii. Decyduje silniejsza większość. Ale Polska nie jest w sytuacji bez wyjścia. W RWPG nie było nawet cienia dyskusji, o wszystkim decydował Wielki Brat.

Obrazek użytkownika juur

22-05-2021 [16:05] - juur | Link:

Spokojnie. Premier ma plan. Będzie to kolejny wielki sukces. Jesteśmy wolni i niezależni a kto tego nie rozumie to go wsadzimy, wyjdzie gdy zrozumie, że jest wolny i niezależny.

Obrazek użytkownika Marek Kudła

22-05-2021 [16:47] - Marek Kudła | Link:

Ty juur, powtarzaj za mną:   Od głodu, wojny i najgłupszych na świecie pseudokomentatorów -  wybaw nas Panie !!!

Obrazek użytkownika Marek Kudła

22-05-2021 [16:30] - Marek Kudła | Link:

@  Autor - "czego nie jestem w stanie zrozumieć."
Już śpieszę z wyjaśnieniem:  Jak wiadomo do UE wprowadzili Polskę komuniści.  Chytre komunistyczne liski wiedziały, że Europa skręca gwałtownie w  lewo, w lewackość i tu czuli wsparcie i pomoc dla nich.  I tak też było ze wsparciem PO w 2007 roku.  Pamiętamy pomoc finansową z zachodu, szczególnie z Niemiec,  tych rozszalałych z radości lewaków jak w stanie wyższej histerii wyzywali PIS-iorów jako antyeuropejczyków, ba - nawet wrzeszczeli do nas "precz z komuną" !
PIS-iory przyjęli członkowstwo chłodno i rozważnie . Bo czuliśmy w naszych kościach członkowstwo Polski w komunistycznym bloku i Układzie Warszawskim.  Dzisiaj, kiedy już wiemy, że UE to Niemcy i ogłupieni lewacy, a TSUE to nie sędziowie lecz terroryści, nie ma innej drogi, jak wydoić tą organizację ile się da, a następnie zapytać Polaków w referendum czy chcą nadal w tej mafii uczestniczyć !!!
Kaczyński wrobił PO-myleńców w antyeuropejskość, i to oni ponoszą pełne konsekwencje ich głosowania - i dobrze, a nasz pogląd co do członkowstwa w UE, który lansujemy już od jakiegoś czasu  jest następujący:
Trzeba opuścić Unię Europejską i uwolnić się od tej głupoty !
Polacy , jeśli się tylko zorientujemy, że większość narodu polskiego jest przeciwna naszemu członkostwu w UE, to robimy natychmiast referendum !  Jeśli taka wola narodu okaże się prawdziwa to wysyłamy jak najszybciej dokumenty dla Polexitu i rozpoczniemy negocjacje opuszczenia UE !  UE nie daje Polsce nic, oprócz wtrącania się w nieswoje sprawy. Po drugie UE i PE jest miejscem ciągłego szczucia posłów targowiczan  opozycji na Polskę i ich żądanie do karania swojej Ojczyzny ! Dosyć !!!
 

Obrazek użytkownika Pers

22-05-2021 [16:49] - Pers | Link:

Kudla
//Jak wiadomo do UE wprowadzili Polskę komuniści.//

To nie przypadkiem ci, z którymi PiS jest teraz w koalicji?

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

22-05-2021 [17:01] - Imć Waszeć | Link:

@Autor: Jest nowa szansa, okno czasowe i metoda, na Polexit. Problemem naszym są pieniądze, uwiązanie pieniędzmi, atak pieniędzmi, przekupowanie polityków. No to warto pomyśleć o nowym pieniądzu jako fundamencie dla projektu Międzymorza. Pieniądzu, który odzwierciedla wartości towarów i rzeczy, a nie tworzy te wartości jak w systemach lichwiarskich. Tak to się dziś robi:
"Chiny tworzą własną walutę cyfrową": https://niezalezna.pl/396397-c...
Czyli należy wyczekać do chwili, aż znajdziemy się w dostatecznie dużym tłumie i wtedy wykonać taki myk.

Obrazek użytkownika tricolour

22-05-2021 [18:20] - tricolour | Link:

@Imć

A co chcesz zaoferować temu tłumowi, żeby nam myk się udał?

Bo kasy nie mamy, suwerenności też nie mamy, a zreszta ile ta suwerenność kurtyzany, co daje prawo i lewo jest warta? To co możemy tłumowi zaoferować, by nas zechciał do siebie?

Rynek na swoje towary? No co?

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

22-05-2021 [19:38] - Imć Waszeć | Link:

A skąd wiadomo, że kasy nie mamy? Jaki mechanizm ocenia posiadanie kasy, hę? A własna kasa to właśnie jest suwerenność. A po co nam jakiś rynek, który wpycha nam tylko swoje towary i nie bierze naszych? No właśnie...

Obrazek użytkownika Marek1taki

22-05-2021 [19:54] - Marek1taki | Link:

Podstawy do emisji mamy bo mamy wzajemne długi po okresie PRLu. Zamiast wydobywać bitcoiny można emitować plewy do rozliczenia tych wzajemnych zobowiązań od zagrabionego mienia przez traktat Bieruta, przez emerytury i renty, po 500+. Brak jednak woli politycznej od szczebla suwerenów po sługi ministerialne.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

22-05-2021 [21:05] - Imć Waszeć | Link:

Tak jest Panie Marku, bo pieniądz nie jest wartością tylko reprezentuje wartość, więc nie ma znaczenia jak się go nazywa. Mogą być muszelki albo plewy. Chodzi o to, żeby wprowadzić go jako "zapisy" na danym terytorium, bo do rozliczeń zagranicznych i tak będą służyły inne "monety" :)
(vide eksperyment austriacki z walutą lokalną, który okazał się sukcesem w czasach kryzysu i natychmiast został zakazany, bo pieniądz przestał pełnić rolę narzędzia zewnętrznego nacisku, czyli polityki "suwerena" albo mocarstw ;)

Obrazek użytkownika spike

22-05-2021 [19:27] - spike | Link:

Jaki sens ma tworzenie nowej cyfrowej waluty, skoro już prawie taką mamy, wiele nie zostało, by pieniądz materialny całkowicie zastąpić cyfrowym, a wtedy zaczną się dziać 'cuda na kiju", największe przekręty, jakich żaden napad na bank nie dokonał, dzieją się obecnie, włamanie do systemów bankowych jest dużo łatwiejsze, niż włamanie do skarbca czy innego sejfu, do tego dochodzi łatwość inwigilacji zasobów wszystkich obywateli. Świat nie idzie "ku światłu", a się stacza, nikomu już nie można wierzyć, nawet naukowcom, którzy potrafią sprzeniewierzyć naukę dla pieniędzy, jak choćby "efekt cieplarniany", największe oszustwo tysiąclecia. Co wartości pieniądza, nie lichwa go niszczy, lichwa istniała od wieków i istnieje, mówi się, że wynalazła go pewna sekta wyznaniowa, którą od wieków przepędzano. Wartość pieniądza niszczy giełda, jedynym wyjściem jest powrót do podstawy, oparcie pieniądza na złocie.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

22-05-2021 [20:53] - Imć Waszeć | Link:

Nie chodzi tu oczywiście o snobowanie się na elektronicznę walutę, lecz o wyrwanie się z pętli długu, celowego zadłużania oraz sterowania smyczą z pieniądza. Taka waluta jest idealnym medium, które może pozwolić na uniknięcie "nieuniknionego" kryzysu w przypadku złego humoru "twórców pieniądza" (ale nie twórców towaru). Przecież to właśnie potwierdzają Chińczycy, a do głupich raczej nie należą. Nie można opierać pieniądza na złocie, kiedy posiada się w porywach jeden mikron światowego złota. To typowe dla liberalnej spekuły wpuszczanie ludzi w kanał. To tak jakbym ja oparł swój domowy pieniądz na kartoflu/ziemniaku/pyrze, nie posiadając pola. Wtedy przychodzi sąsiad z worem ziemniaka żółtego hiszpańskiego, psuje mi rodzinę i dyktuje warunki. Dla niego wór to drobiazg, a dla mnie majątek. Ponadto spekuła już dolicza sobie do rachunku space mining, a my musimy się ich prosić o podwózkę. To nie wygląda dobrze w jednym równaniu.

Obrazek użytkownika spike

23-05-2021 [10:59] - spike | Link:

Waluta jaka by nie była, przed niczym nie uchroni, bo niby jak, Chiny są zależne od całego świata, jak będzie wyglądać handel z innymi krajami, ilość tej cyfrowej waluty też trzeba jakoś ustalić, podobny mechanizm jak tworzenie obecnej, wg mnie cyfrowa waluta ma służyć całkiem innym celom, niż się wydaje. Przypomnę, że waluta oparta na złocie i srebrze funkcjonowała dłużej niż obecna, była wymienna między wszystkimi państwami, nikt nie mając kruszcu nie mógł jej sobie naprodukować ile chce, jak długo to funkcjonowało, było stabilnie, potem zaczęto zastępować złoto i srebro tańszymi metalami potem papierem, ale wymagane było posiadanie pokrycie waluty w złocie, aż w końcu zrezygnowano z tego i zaczęły się zawirowania, kryzysy. Już teraz jest obawa na wypadek jakiejś burzy elektromagnetycznej na Słońcu, która może doprowadzić do wyłączenia prądu, co już miło miejsce, a wtedy wirtualna waluta zniknie. Wg mnie zmiana formy waluty niczego nie zmieni na lepsze, a wręcz przeciwnie.

Obrazek użytkownika juur

22-05-2021 [17:33] - juur | Link:

Zadziwiające jest to, że jest sporo osób, którym wydaje się, że dostaniemy coś za darmo z UE. O tyle jest to dziwne, że w większości to osoby już dojrzałe z bagażem doświadczeń, które przez całe życie nie dostały nic za darmo, pracowały za stosunkowo niewielkie pieniądze, niektórych nie raz oszukano i  wg. nich nagle miałoby się to zmienić. Ich doświadczenie i wiedza mówią im coś zupełnie innego a tu nagle wiara, że nie ma zła na świecie. Co się dzieje?

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

22-05-2021 [19:44] - Imć Waszeć | Link:

Ludzie do trzydziestki, a nawet do czterdziestki współcześnie wcale nie są dojrzali. Większość z nich to drobni cwaniacy, ale bywają wśród nich także Janki Serce.

Obrazek użytkownika Marek1taki

22-05-2021 [20:15] - Marek1taki | Link:

Polexit stał się koniecznością w konsekwencji serii degradujących unię przekształceń. Zaakceptowanych przez polityków POPiSu mimo możliwości veta.
Przede wszystkim przyjęcie warunków unijnych nie było nigdy zgodne z konstytucją IIIRP ponieważ stanowi ona o suwerenności tego postsowieckiego a wciąż komunistycznego tworu. Fakt możliwości cedowania jej fragmentów jest dziwnie nienormalny ale dalej nie przesądza o zgodzie na utratę suwerenności jaką funduje nam POPIS ponieważ konstytucja nie konkretyzuje tych obszarów, które można przekazać np.UE, a obszary konstytucyjnie obwarowane są sprecyzowane. Trudno dowodzić, że intencją konstytucji jakiegoś kraju jest wyzbycie się suwerenności a skoro taka jest deklarowana intencja UE to znaczy, że deklarowane cele integracji zostały już przekroczone a umowa stała się nielegalna.
Głosowania na wejście do UE były zresztą wątpliwe, bo wiemy jakie cuda nad urną się dokonywały a przyjęcie Lizbony po dogrywce w Irlandii jest zwykłym urąganiem zasadom cywilizacji białego człowieka. Nie ma nawet o czym mówić. Tu niczego nie trzeba wypowiadać bo nieważność jest stanem faktycznym.

Obrazek użytkownika J z L

22-05-2021 [23:30] - J z L | Link:

Nie trzeba wychodzic z UE.Wystarczy mieszkac w U.K