Mity o szkodliwosci szczepień rozsyłają rosyjscy trolle

Za kampanię dezinformacyjną dotycząca szczepionek częściową odpowiedzialność ponoszą rosyjskie trolle i boty. Opublikowany właśnie raport sugeruje, że ma to być element kremlowskiej strategii siania zamętu w Europie i Stanach Zjednoczonych.

Od roku w mediach odbywa się zaplanowana , skoordynowana akcja propagandowa kierowana z Moskwy celem obniżenia  poczucia bezpieczeństwa ludzi, spadku potencjału gospodarczego, zapaści w wielu krajach Unii Europejskiej i USA. Sprawa jak sie okazuje jest bardzo poważna i nie chodzi tutaj tylko o gospodarkę a o zdrowie i życie milionów ludzi. To tzw "nowa broń biologicza" POLEGAJĄCA na tym społeczeństwa państw Unii Europejskiej zaprzestały walki z Covid 19.
Jątrzenie w sprawie szczepień może wywoływać niepewność i prowadzić do opóźnień w przyjmowaniu dawek. Zwiększa to prawdopodobieństwo poważnej epidemii, co niesie ryzyko wielu zgonów - mówi prof. David A. Broniatowski z George Washington’s School of Engineering and Applied Science, który odkrył, że boty i rosyjskie trolle rozsiewają na Twitterze fałszywe informacje na temat szczepień.

Chaos wywołują przede wszystkim posty publikowane w mediach społecznościowych. Rosyjskie tweety często są opatrzone hasztagiem #VaccinateUS - donosi prasa amerykańska Czytamy w nich najczęściej: "Szczepionki łamią wolność religijną zagwarantowaną przez konstytucję", "Wierzę w Boga, nie w szczepionki", "Najwyraźniej tylko elita ma czyste szczepionki. A co dostajemy my, normalni ludzie!?".

Niektóre z tego typu postów pochodzą z Internet Research Agency. Jest to wspierana przez Kreml rosyjska firma, którą Amerykanie podejrzewają o ingerowanie w przebieg wyborów prezydenckich w 2016 roku. Z raportuprzygotowanego przez American Journal of Public Health wynika, że dyskusja w sieci może być w dużej mierze prowokowana przez "złośliwych aktorów o całej gamie ukrytych zamiarów". Wprawdzie tylko jeden na 12,5 tys. tweetów w losowej próbce miał związek ze szczepionkami, ale już jeden na 555 pochodzących od znanych rosyjskich trolli dotyczył kontrowersji związanych z tym tematem - mówi profesor inżynierii i zarządzania systemowego na George Washington Universitymówi David Broniatowski, który jest głównym autorem raportu. (https://www.o2.pl/artykul/mity...)

Kwestia szczepień została wzięta na celownik, ponieważ dzieli społeczeństwo. Z jego raportu wynika, że garstka osób obsługuje dużą liczbę kont, z których publikowane są kontrowersyjne posty. Dzięki temu powstaje wrażenie, że skrajne opinie są głównym nurtem. Dr Broniatowski podkreśla, że działania botów i trolli sieją niepewność i brak zaufania do opieki zdrowotnej, przez co wielu ludzi zwleka ze szczepieniami  lub z nich rezygnuje.

Rosyjskie trolle rozesłały wiele tweetów w języku angielskim, zawierających hasztag #VaccinateUS, stworzony najwyraźniej po to, by dzielić amerykańskie społeczeństwo. Te tweety zawierały treści zarówno proszczepionkowe i antyszczepionkowe, ale i jedne i drugie były znacznie bardziej spolaryzowane niż tweety przeciętnego użytkownika. Nawet proszczepionkowe tweety były pełne agresji lub prowokujące. Warto podkreślić, że z reguły tweety pisane przez zwyczajnych użytkowników - ludzi, są raczej proszczepionkowe. A content polluters – antyszczepionkowe. Z kolei rosyjskie trolle i zaawansowane technologicznie boty społecznościowe krzewią treści zarówno pro- i atyszczepionkowe. Tweety poruszały też kilka innych wątków wzbudzających kontrowersje w społeczeństwie amerykańskim i teorie spiskowe, które zazwyczaj nie są związane ze szczepionkami. (https://www.rp.pl/Spoleczenstw...)

Amerykanie pozostawali dotąd raczej zgodni w kwestii bezpieczeństwa i skuteczności szczepień. Narażenie obu stron na spór w sprawie, co do której istniał konsensus, może podkopać publiczne zaufanie, prowadząc do niepewności oraz opóźnień w szczepieniach. Zwiększa to prawdopodobieństwo poważnej epidemii, co niesie ryzyko wielu zgonów. Takie epidemie nie ograniczają się do tych, którzy się nie szczepią - będą najbardziej szkodliwe dla osób najbardziej narażonych: dzieci, osób starszych i tych, którzy są zbyt chorzy, by się zaszczepić. Po wybuchu epidemii może się ona łatwo rozprzestrzenić się ponad granicami państw i stać się pandemią. Wirusy nie uznają bowiem granic państwowych. (https://www.rp.pl/Spoleczenstw...)

Polski internet zalewany jest tekstami trolli Rosyjskich oraz naszych narodowych przeciwników rządu i naszego bezpieczeństwa. Zalewają oni portale internetowe podrzucanymi przez Moskwę wymyślonymi sloganami " o szkodliwości i bezsensu szczepień" . Nie tylko pokazują pseudo zagrżenie dla życia i zdrowia tych co sie szczepią ale wręcz namawiają by tego nie czynili. Osobiście walczyłem z tymi trollami na wielu portalach w tym na Portalu Niepoprawni.pl, pokazując kim są i co sobą reprezentują. Ostrzegałem w moich materiałach o zagrożeniach z tym związanych np: (https://niepoprawni.pl/blog/te...)

Najgorsze jest to, że ci anty szczepionkowcy są absolutnie niereformowalni, a próba rozmowy z nimi na argumenty to jak rzucanie grochem o ścianę. Zdumiewające jest, że antyszczepy zdarzają się również wśród osób inteligentnych i bardzo dobrze wykształconych. Mnie jest na przykład osobiście bardzo przykro i jestem bardzo zaskoczony, że moja wieloletnia dobra koleżanka ze studiów, obecnie nauczycielka historii w szkole ponadpodstawowej, wierzy w te wszystkie durne teorie spiskowe dotyczące szczepionek i twierdzi, że to propaganda i terror, a ja powinienem być mniej naiwny i przestać czekać z niecierpliwością na swój termin szczepienia, bo te szczepionki szkodzą zdrowiu. Ręce opadają, ale nic nie da się z tym już chyba zrobić. Podsyłam jej co jakiś czas linki artykułów red. Lisiewicza i ekspertów medycznych tłumaczących konieczność szczepień, ale spotyka się to z jej protestem i apelem, żebym jej już takich linków nie wysyłał.

Potężne ataki anty szczepionkowców można prawie od roku przeczytać na wielu portalach internetowych w tym  na portalu NEon24.pl oto niektóre wybrane konkretne przykłady:

https://kresywekrwi.neon24.pl/...
https://ryszard-opara.neon24.p...
https://zygumntbalas.neon24.pl...
itd....

To wrogie i szkodliwe działanie pokazane jest w mediach na konkretnych przykładach w USA i Krajach UE jest  także szeroko publikowane w literaturze przedmiotu. Osoby tzw. antyszczepionkowcy nie tylko namawiają i wzywają by zaprzestać szczepień, przyczyniając się tym pośrednio do powstania wielu chorób  i śmierci. Covid19 to stwierdzona medycznie bardzo grożna choroba dla życia i zdrowia, o czym niemal codziennie pokazują statystyki światowe.
Nie dajmy się zastraszyć trollom i szkodnikom namawiających nas do ciężkich i grożnych chorób a wręcz śmierci w męczarniach.

A co na takie działanie wymiar sprawiedliwości ?

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Pers

18-05-2021 [08:01] - Pers | Link:

tezeuszek zielonooka
//A co na takie działanie wymiar sprawiedliwości ?//

No właśnie, co?!
Ty, jako czujny komsomolec, już pewnie zgłosiłeś tych "trolli" co to nie chcą się wyszczepiać do IPN, prokuratury oraz kancelarii premiera i prezydenta.

Obrazek użytkownika Tezeusz

18-05-2021 [09:00] - Tezeusz | Link:

Pers szparaczka - nie denerwuj się wystarczy, że materiał znajdzie się na Ablicli.com. A on już tam od wczoraj jest !

Obrazek użytkownika Pers

18-05-2021 [08:03] - Pers | Link:

Tutaj raport z Izraela

Poniżej główne tezy raportu Izraelskiego Komitetu Ludowego, niezależnej grupy śledczej, która zbiera i gromadzi ekspertyzy medyczne, prawne i epidemiologiczne. Opublikowała raport podsumowujący doświadczenia z eksperymentalnymi szczepieniami masowymi w Izraelu, w których stosowana jest szczepionka Pfizer mRNA.
Zapraszam do lektury.
****************************************************
Dane zebrane przez grupę tworzą ponury obraz:
- Ogólna śmiertelność w okresie szczepień styczeń-luty była w 2021 roku wyższa niż w jakimkolwiek innym roku w poprzedniej dekadzie. W grupie wiekowej 20–29 lat śmiertelność w tym okresie była wyższa o 32% niż rok wcześniej.
- Ogółem grupie zgłoszono 288 zgonów, głównie w ciągu pierwszych 10 dni po szczepieniu. Liczba ta jest ponad sześciokrotnie większa niż 45 zgonów oficjalnie uznanych przez Ministerstwo Zdrowia.
- Grupa podaje następujące szacunki śmiertelności wśród zaszczepionych: ogólna 1: 5 000; wiek 20–49 lat, 1:13 000; wiek 50–69 lat, 1: 6000; wiek 70+, 1: 1600.
- Wśród śmiertelnych i nieśmiercionośnych zdarzeń niepożądanych odnotowano stosunkowo wysoki odsetek urazów serca, z których 26% wystąpiło u młodych ludzi w wieku poniżej 40 lat, częste występowanie masywnych krwawień z pochwy, uszkodzeń neurologicznych, kostnych i skórnych oraz zdarzenia bezpośrednio lub pośrednio związane z koagulopatią (zawał mięśnia sercowego, udar, poronienia, zaburzenia dopływu krwi do kończyn i zatorowość płucna).
Zdaniem autorów sporządzenie raportu było poważnie utrudnione z powodu utrudnień ze strony władz rządowych, które polegały w szczególności na zamknięciu wszystkich systemów monitorowania i śledzenia zdarzeń niepożądanych.
Grupa zauważa, że ​​chociaż „Izrael służy jako globalny model ogólnokrajowych szczepień” i „Pfizer wybrał nas na kraj eksperymentalny”, „mechanizmy wyciszania systemu opieki zdrowotnej dotyczące zdarzeń niepożądanych szczepionki stworzyły sytuację, w której Izraelczycy [i międzynarodowa] opinia publiczna jest prawie całkowicie nieświadoma istnienia, charakteru i częstości występowania [tych] niekorzystnych zdarzeń ”.
Raport kończy się następująco:
„Liczby te podkreślają również niewyobrażalną lukę między oficjalnymi doniesieniami izraelskich mediów a tym, co faktycznie się dzieje, umożliwiając sytuację "dwóch światów" z powodu dziennikarskiego braku wyczucia, zidentyfikowania i poinformowania o tym, co [dzieje się] w prawdziwym życiu obywateli."
Źródło oryginalne https://doctors4covidethics.me...
https://www.the-people-committ...

Obrazek użytkownika Tezeusz

18-05-2021 [08:48] - Tezeusz | Link:

Persik warujesz z noskiem czerwonym przed ekranem całą dobę. Nawet nie zdołałem napisac ,że zaraz nam się onuce lecą." Popatrz i są. " Uderz w stół......" A sowiecy trolle się ujawnią. Neon24 zabolało. Prawda.
Jeruś szperaczkowy odstaw przed sniadaniem wóde. Nie szkaluj swoich korzeni.

Obrazek użytkownika mada

18-05-2021 [10:15] - mada | Link:

Nienawiść do PiS-u pomieszała im się z nienawiścią do wszystkiego.

Obrazek użytkownika Niezalogowany

18-05-2021 [08:20] - Niezalogowany | Link:

Ten raport jest tak samo "z Izraela" jak wypociny "Wyborczej" są "opiniami z Polski". Kacapia także w Izraelu zainstalowała swoje siły dezinformacyjno-propagandowe.

Obrazek użytkownika Jabe

18-05-2021 [08:12] - Jabe | Link:

Nie rosyjskie trolle napędzają kowidową histerię.

Obrazek użytkownika Trotelreiner

18-05-2021 [09:18] - Trotelreiner (niezweryfikowany) | Link:

Obrazek użytkownika Niezalogowany

18-05-2021 [11:36] - Niezalogowany | Link:

Ta dezinformacyjna bzdura została obalona:
https://nczas.com/2020/11/13/s...

Obrazek użytkownika Marek Kudła

18-05-2021 [09:44] - Marek Kudła | Link:

Tezeusz, właściwie na całe zło, które dzieje się na świecie można śmiało powiedzieć, że to robota ruskich !!!  Jeśli się pomylimy za sprawą islamistów i żydów -  to niewiele !!!

Obrazek użytkownika mada

18-05-2021 [10:10] - mada | Link:

Pościągali  maseczki i muszę oglądać te wykrzywione gęby!
A wszyscy byli tacy ładni.

Obrazek użytkownika Jabe

18-05-2021 [11:11] - Jabe | Link:

Nienawiść pomieszana.

Obrazek użytkownika Marek1taki

18-05-2021 [12:55] - Marek1taki | Link:

to najnowszy przekaz, cos podbnego serwuje juz gapa a mateuszek az sie zachwycil - to wlasnie jest dezinformacja dla obrony klamstw szczepionkowo-pandemicznych

Obrazek użytkownika Tezeusz

18-05-2021 [13:54] - Tezeusz | Link:

Mateuszek to twój kumpel ? a może czytanie sprawia tobie jednak ból !

Obrazek użytkownika Marek1taki

18-05-2021 [20:21] - Marek1taki | Link:

@Tezeusz Ja się z byle kim nie zadaję. Dla ciebie robię wyjątek.

Obrazek użytkownika Pers

18-05-2021 [14:29] - Pers | Link:

Marek 1taki
Nie mateuszek tylko Pinokiusz M.

Obrazek użytkownika Tezeusz

18-05-2021 [16:12] - Tezeusz | Link:

 A może jednak Persik szperaczkowy  nerwowy bo Prokuratura się do dupska dobiera Scierwoneonkowi ! BRAWO nareszcie,
https://nikander.neon24.pl/pos...
 

Obrazek użytkownika Pers

18-05-2021 [17:30] - Pers | Link:

tezeusz
Wiesz co zielonooka?
Teraz już jestem pewny, że wasz desant jest opłacany przez POpaprańców.
Robicie wszystko, żeby ośmieszyć PiS i jego wyborców.
Przeciętny sympatyk PiS to człowiek zagubiony i łasy na socjal ale nie jest takim niepełnosprawnym jak wy.

Obrazek użytkownika Tezeusz

18-05-2021 [18:28] - Tezeusz | Link:

Pers szperaczka. A prosiłem.tyle razy nie pij tak mało tego sowieckiego bimbru bo bredzisz. Musisz zwiększyć dawkę może tak po sowiecku jak twoi. 

Obrazek użytkownika Marek Kudła

18-05-2021 [17:57] - Marek Kudła | Link:

Ty  Pers, tobie,frustracie za samo już istnienie należy się nagroda Jobla !!!
 

Obrazek użytkownika Pers

18-05-2021 [18:02] - Pers | Link:

Kudla
"frustracie"?
Dlaczego zibi używasz słów, których nie rozumiesz?

Obrazek użytkownika Ryan

19-05-2021 [07:59] - Ryan | Link:

Co się na ścieku neon24. stanęło?

https://youtu.be/9Xy2InXXIkk

Obrazek użytkownika Chatar Leon

18-05-2021 [13:10] - Chatar Leon | Link:

Skoro zapowiadano skuteczną dwudawkową szczepionkę, a tymczasem szefowie firm produkujących te preparaty przyznają po kilku miesiącach szczepień, że nie wiedzą, ile dawek należy przyjąć dla uzyskania odporności, to sprawa wywołuje zrozumiałe kontrowersje. Informacje o tych szczepionkach na stronie producentów również nie pozostawiają wątpliwości, że nadal prowadzi się badania kliniczne. Co do jednodawkowego Johnsona and Johnsona - skuteczność po miesiącu to 60-70%. Po kilku miesiącach pewnie spada, ale tego producent nie wie, bo sam przyznaje że "prowadzi się badania kliniczne".
Jeżeli faktycznie miałyby być to szczepienia sezonowe powtarzane co rok, to można w ogóle zastanawiać się nad akcją szczepionkową na wiosnę, gdy sezon infekcji się kończy. Przecież spora część tych wszystkich "wyszczepionych" w ostatnich miesiącach może zachorować na jesieni, gdy infekcje układu oddechowego się nasilą.
Od grudnia do maja, a więc przez pół roku "całkowicie wyszczepiono" ok. 4 mln osób. Trudno wyobrazić sobie logistycznie zaszczepianie 30 mln co roku.

Sprowadzanie wszelkich głosów krytyki obecnej polityki pandemicznej do "roboty ruskich agentów" po pierwsze trywializuje rzeczywisty problem ruskiej agentury, po drugie czytając takie wypociny można wręcz zostać antyszczepionkowcem.

Obrazek użytkownika Tezeusz

18-05-2021 [14:03] - Tezeusz | Link:

Czy czytanie ze zrozumieniem aż tak boli ? W materiale podano wiarygodne żródła i to powinno wystarczyć. Reszta tego komentarza to nie tylko wypociny ale dywagacje bez składu i ładu

Obrazek użytkownika Ryan

18-05-2021 [20:05] - Ryan | Link:

Każdy kraj ma mafię, ale tylko w Rosji mafia ma swój kraj.