O co chodzi z tą utratą suwerenności tłumaczą publicyści

Od kilku dni mam jednak politycznego kaca a można by rzec, że nawet odczuwam coś na kształt politycznego dysonansu poznawczego, ale nie mam zamiaru wypierać rzeczywistości w imię wcześniej głoszonych poglądów. 

A owa rzeczywistość jest nieciekawa z polskiego punktu widzenia. Niestety 4 maja 2021 roku doszło jednak do utraty na rzecz federacyjnej UE kolejnego kawałka naszej suwerenności i zaklinanie tej rzeczywistości nie ma najmniejszego sensu. 

Czytam i oglądam wiele materiałów na temat przegłosowanego w Sejmie w tym dniu Krajowego Funduszu Odbudowy a tym samym ratyfikacji unijnego Funduszu Odbudowy w ramach zasobów własnych UE. Czytam i oglądam, i mam coraz więcej wątpliwości. 

Ale tak naprawdę te wątpliwości już we wcześniejszych tekstach zgłaszałem a nawet nigdy nie kryłem, że obecny kierunek "rozwoju" UE w kierunku faderalizacji państw jest dla mnie nie do przyjęcia. Natomiast jestem za powrotem UE do zasad, które przyświecały jej "ojcom założycielom", czyli budowy Europy Ojczyzn a jeżeliby się to okazało już niemożliwe to winniśmy twardo podążać krokiem UK czyli po prostu dokonać Polexitu. 

Radykalna opinia, ale nie widzę na dziś innego wyjścia, bo niestety postmarksistowskie elity unijne też twardo dążą do zabrania poszczególnym państwom i narodom ich suwerenności i niepodległości. A robią to w imię budowy Jednego Państwa Europa, by później np. zrealizować plany obecnych możnowładców świata i doprowadzić do powstania Euroazji od Władywostoku do Lizbony, która to byłaby częścią Nowego Porządku Świata (NWO). I nie jest to jakaś "teoria spiskowa": to się dzieje już od dawna o czym pisałem onegdaj w tekście pt.: "Co nas czeka? Jeden rząd światowy?" [1]. 

Ale powróćmy do bieżących faktów. Poniżej przedstawiam trzy filmiki, które tłumaczą dlaczego ratyfikowany projekt o Funduszu Odbudowy jest ograniczeniem naszej suwerenności. W przypadku drugiego filmiku wystarczy jedynie wysłuchać na początku P. Lisickiego - to wystarczy, jeżeli nie mamy zaufania do pozostałych prelegentów. 

Co się z nich wyłania? 

Ano to, że po raz pierwszy zgadzamy się na to, by być żyrantem długów innych państw w UE, co po prostu oznacza, iż gdyby jakiś kraj miał kłopoty ze spłatą długów wynikających z zaciągniętych pożyczek w ramach otrzymanych środków z Funduszu Odbudowy lub po prostu by ich nie spłacał,  to każdy inny kraj UE - w tym Polska - będzie wedle jakiegoś tam współczynnika proporcjonalności zobowiązany do spłaty długu tego kraju. Nazywa się to uwspólnotowieniem długu. Takie uwspólnotowienie długów dzieje się po raz pierwszy w historii UE.

Po drugie zaś i znów po raz pierwszy mamy do czynienia z faktem, że Komisja Europejska otrzymuje prawo ustanawiania podatków dla wszystkich krajów UE. Dotąd takie prerogatywy miały tylko poszczególne państwa a teraz to KE ma takie prawo, co jest jawną ingerencją w dotychczasowe i traktatowe uprawnienia zarówno państw-członków UE, jak i KE. Teraz możemy spodziewać się, że nigdy demokratycznie nie wybrany rząd europejski w postaci KE może swobodnie nakładać nam podatki z pominięciem rządów danego kraju europejskiego. 

No i po trzecie. Zgodzono się na warunkowość przyznawanych środków unijnej pomocy, które będą udostępniane tylko wtedy, kiedy np. UE uzna, iż kraj jest praworządny. Od teraz, gdy "widzimisię" lewackich elit unijnych uzna, że np. w Polsce nie są spełniane warunki praworządności, to będzie mogła wstrzymać dla tego kraju pomoc unijną. Jednym słowem dobito targu: "mityczna praworządność za pieniądze". Co prawda niby określono jakieś ograniczenia w interpretowaniu tej praworządności, ale nikt w UE nic sobie z tego nie robi i nie będzie tych ograniczeń brał pod uwagę. W lipcu i grudniu 2020 roku niestety polski rząd - mimo werbalnego zaklinania rzeczywistości - de facto zgodził się na taki mechanizm, za co długookresowo przyjdzie nam zapłacić ubezwłasnowolnieniem decyzji polskich władz wobec UE a "pieniądze za praworządność" będą dla unijnych biurokratów idealnym instrumentem szantażu i nacisku na niepokorne kraje jak Polska czy Węgry lub inne, które chciałyby zachować swoją suwerenność. Jednym słowem nasz brak veta w lipcu czy grudniu utorował drogę do budowy sfederalizowanego Państwa Europa, europejskiego Związku Socjalistycznych Republik Europejskich pod zarządem niemieckim i jeszcze nadrządem NWO. Przecież gdybyśmy postawili veto to i tak mielibyśmy europejskie pieniądze w ramach dotychczasowych funduszy pomocowych, które nam się po prostu należą, gdy wpłacamy unijne składki. 

(https://youtu.be/DYlp_tWl0cg)

(https://youtu.be/0OggfAnfGpU)

(https://youtu.be/pwosgqOGi6w)

Oczywiście mogę spotkać się z zarzutem, że prezentuję tylko poglądy sceptyków w/w ratyfikacji, ale jednak warto wskazać na te głosy, które są tak naprawdę niszowe wobec rządowej globalnej i medialnej akcji promującej podjęte w Sejmie decyzje. Jesteśmy bombardowani reklamami nie tylko telewizyjnymi, które wskazują nam, iż bez tych środków nasz kraj by niemal upadł. Wobec takiej nachalnej propagandy sukcesu trzeba nieraz ochłodzić umysły i wskazać na fakty a one są raczej niekorzystne dla polskiej suwerenności i niepodległości. 

Jedno jest natomiast pewne. Gdy wchodziliśmy do UE to była zupełnie inna Unia niż teraz. Wtedy wszyscy myśleliśmy, że to będzie kontynuacja, rozszerzona o nowe kraje - wersja EWG. Chociaż nawet wtedy wielu mówiło, że komunistyczne elity unijne chcą federalizacji i ja wtedy dałem się im przekonać i głosowałem na "nie" w referendum na temat wstąpienia Polski do UE. Wahałem się, ale jak widać miałem rację. I nawet nasz znakomity rodak św. Jan Paweł II wierzył, że możemy wnieść do UE nasze chrześcijańskie wartości zgodne z założeniami "ojców założycieli". Może i tak się stać, że Polska jednak jest w stanie te wartości przeforsować w obecnej UE, ale wydaje się na dzisiaj, iż jest to mało prawdopodobne. 

To na dzisiaj tyle mojego tekstu będącego antidotum na mój polityczny dysonans poznawczy. Jest mi smutno, że to mój rząd jednak przyczynia się do federalizacji Europy kosztem suwerenności i niepodległości mojej Ojczyzny, ale cóż... fakty są jakie są a jak będzie to zobaczymy. 

[1] http://krzysztofjaw.blogspot.c...
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

10-05-2021 [14:05] - krzysztofjaw | Link:

Jest wielu mądrych ludzi, którzy zauważają, że Polska poszła za daleko w poddaństwie wobec UE. Przykre, ale prawdziwe. 
Pzdr

Obrazek użytkownika ruisdael

10-05-2021 [13:58] - ruisdael | Link:

W kontekście tego co Pan napisał (z czym się zgadzam) nie ma mowy o jakiejkolwiek reformie sądownictwa, bez której sędziowie skutecznie wskazują środkowy palec tzw. "dobrej zmianie". (pamiętam słowa dr Targalskiego po vecie prezydenta- niestety miał rację).

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

10-05-2021 [14:09] - krzysztofjaw | Link:

Niech Pan zauważy. Veto do reformy sądów złożył prezydent A. Duda. Od tego momentu cała ta reforma się posypała. Ale też ma Pan rację: Dobra Zmiana tak naprawdę zakończyła się wraz z upadkiem rządu B. Szydło. Nie wiem czy podziela Pan moje zdanie, ale tak to widzę. 

Przez wiele lat (nawet ostatnie 13) byłem wiernym zwolennikiem PiS-u. Teraz niestety gdzieś to uciekło.

Pzdr

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

10-05-2021 [13:59] - NASZ_HENRY | Link:

Nie wiem kto za tym stoi ;-)  ale musi to być bardzo wielki macher.
Nie udało się scementować UE z pomocą wspólnej waluty to sięgnięto po wypróbowany w USA sposób powiązania krajów (w Ameryce stanów)  wspólnym długiem ☺☻
 

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

10-05-2021 [15:50] - Imć Waszeć | Link:

Przecież niejaki Soros o tym mówił. W trakcie poprzednich wyborów, kiedy to Trump miał właśnie wygrać, Soros mówił o tym, że Ameryka może pogrążyć się w rewolucji. Sekundował mu mister Abe Fox z Ligii wiadomej, który mówił, że wybór Trumpa na prezydenta jest tragedią i nieszczęściem dla wszystkich żydów. Trump namieszał sporo w amerykańskiej polityce, m.in. wsparł pomysł Trójmorza, więc po co te naiwne pytania? Obecnie wracamy do poziomu z Magdalenki, który został zrealizowany na tym terytorium, czyli głowy nisko i pracować. PIS cieszy się, że na zjazd ruin Trójmorza zamierza przyjechać Biden. Ale ten to przyjeżdża chyba tylko po to, żeby wiedzieć w który filar jeszcze kopnąć, aż się ta prowizorka i samowola budowlana przewróci. Jeśli Niemcy dopuszczają się wobec nas nietaktów, przymusów, a nawet terroru, to nie tylko dlatego, że tak mają, ale ktoś im na to pozwala.

Obrazek użytkownika Jabe

10-05-2021 [14:03] - Jabe | Link:

A czy wcześniej zdarzyło się coś, co by sugerowało, że Pański rząd (czytaj: prezes Kaczyński) ma inne nastawienie? Przebudzenie jest trochę nieprzyjemne. Ciekawe, co dalej. Ucieczka w jeszcze głębszą ułudę?

Obrazek użytkownika Pers

10-05-2021 [14:13] - Pers | Link:

"Jednym słowem nasz brak veta w lipcu czy grudniu utorował drogę do budowy sfederalizowanego Państwa Europa, europejskiego Związku Socjalistycznych Republik Europejskich"
No jak to?! Przecież pan premier Morawiecki odniósł wielki sukces i zabezpieczył naszą suwerenność. Tak przynajmniej głosiły rządowe media (i nie tylko rządowe).
Wielu światłych komentatorów NB też tak twierdzi (z litości nie wymienię którzy).

"... doszło jednak do utraty na rzecz federacyjnej UE kolejnego kawałka naszej suwerenności"
Zostały jeszcze jakieś "kawałki"? Ile?

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

10-05-2021 [15:54] - Imć Waszeć | Link:

Krajski sugeruje, że awantura z Banasiem (NIK) mogła mieć takie przyczyny, że jest to jedyny facet u władzy bez związków z Magdalenką. Reszta pojawia się w polskiej polityce tak jakby "po rodzinie". Trzeba mieć mamę, ciocię, siostrę, albo żonę....

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

10-05-2021 [15:40] - Imć Waszeć | Link:

Nie należy pomijać również tego krytyka poczynań rządu, czyli wg propagandy władzy, kolejnej ruskiej onucy śmierdzącej Putinem ;)))
https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika Pers

10-05-2021 [16:14] - Pers | Link:

Pan Obajtek znowu szaleje.
Po RUCHu, Lotosie, Polska Press teraz kolej na PGNiG.
PKN Orlen złożył w poniedziałek do Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wniosek, stanowiący zgłoszenie zamiaru koncentracji poprzez przejęcie PGNiG.
Jeszcze brakuje KGHM.

Po co to wszystko?
Sprawa jest dość prosta.
Taka koncentracja sprawi, że koncern stanie się niesterowalny i szybko wpadnie w kłopoty. A wtedy znajdzie się szybko grupa zaprzyjaźnionych "finansistów" (znad Jordanu, Tamizy albo Potomacu, nieważne) i "uratuje" cały koncern.
Koncern dostanie oczywiście ogromną pomoc państwa (z naszych pieniędzy) i zwolnienia podatkowe. Bo "wicie rozumicie", interes strategiczny państwa i takie tam dyrdymały.
Ciekawe ile wtedy będziemy płacić za paliwo, prąd i gaz?
Może jakiś portalowy "patriota" mi to wyjaśni?

Obrazek użytkownika juur

10-05-2021 [17:12] - juur | Link:

Wszystko staje się jasne. Skarb Państwa przejmuje kolejne udziały Krajowej Spółki Cukrowej SA, czyli los polskiego cukru przesądzony tak jak polskich stoczni, hut, kopalń, energetyki, przemysłu... W kolejnych programach pozycja ta nazywała się nakłady na "innowacje". W programie, który ma ogłosić M.Morawieckie jest też taka pozycja i dalsze "innowacje" mają doprowadzić, że zostanie ch.. d... i kamieni kupa... I jak widać idzie wszystko planowo.
Pycha nie pozwala niektórym przyjąć do świadomości faktów, gdyż wydaje im się, że są tak inteligentni i nikt ich nie oszuka. To taka przypadłość, że dureń uwierzy we wszystko z wyjątkiem tego, że jest durniem...

Obrazek użytkownika Jabe

10-05-2021 [17:49] - Jabe | Link:

Takie to państwowe gospodarzenie. Jeden naród, jedna partia, jedno przedsiębiorstwo.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

10-05-2021 [18:46] - Imć Waszeć | Link:

Zawsze jest jeden naród (w sensie politycznym), bo w przeciwnym przypadku mamy do czynienia z separatystami albo z obcymi agentami wpływu. Na przykładzie GB widać, że ów "jeden naród" składa się z osobników uznających zwierzchność królowej, we Francji są to wyznawcy konstytucji, w Niemczech wyznawcy ubermenszostwa itd., zaś pierwotne pochodzenie, a nawet kolor skóry to nieistotne szczegóły. Reszta chcąca szerokie autonomii od "narodu" najczęściej zbiera pały i nie ma dostępu do pewnych zawodów oraz stołków. Natomiast jedna partia to zupełna aberracja.

Obrazek użytkownika u2

10-05-2021 [16:56] - u2 | Link:

A robią to w imię budowy Jednego Państwa Europa, by później np. zrealizować plany obecnych możnowładców świata i doprowadzić do powstania Euroazji od Władywostoku do Lizbony

Ale jest jedno ale. Rosja wcale nie zamierza przystępować do Unii. Agresywna polityka Rosji wskazuje, że dąży do rozbicia Unii.

A że Komisje Europejska chce mieć wpływ na to co dzieje się w krajach członkowskich ? Teoretycznie to nie jest ograniczanie suwerenności, tylko wykorzystywanie mozliwości Unii. Polska nie bedzie negocjowała sama z Rosją, tylko zrobi to za nią Unia. To jest lepsze rozwiązanie, więc Rosja dąży do wyjęcia Polski z Unii, aby dyktować jej swoje warunki.

Ale praktycznie widać, ze najsilniejsze państwa Unii jak Niemcy i Francja robią politykę wschodnią bez oglądania się na sojuszników w Unii. Ba, oddają Ukrainę w łapki Rosji, choć Ukraina wolałaby do Unii, a nie w łapki polarnego niedźwiedzia.

Obrazek użytkownika Pers

10-05-2021 [18:07] - Pers | Link:

u2
"Teoretycznie to nie jest ograniczanie suwerenności, tylko wykorzystywanie mozliwości Unii."
Typowe mundrości jewropejsa.

Obrazek użytkownika Czesław2

11-05-2021 [07:25] - Czesław2 | Link:

KFO miałby sens, gdyby z tych funduszy wybudowano coś sensownego. My będziemy zobowiązani zburzyć naszą energetykę i wybudować CZĘŚĆ od nowa. Czyli żadnego postępu w przemyśle, tylko wzrost inflacji.

Obrazek użytkownika Jan1797

13-05-2021 [21:31] - Jan1797 | Link:

Co takiego powiedział Patryk Jaki, by wysnuć powyższe wnioski, nie rozumiem.
W Realu, nie znam i nie oglądam od października 2019 r. Co się zaś tyczy trzeciego
linku-POkoalicji niczego innego się nie spodziewałem. A zasadność zmiany poglądów
nie mnie oceniać, jeden czyta tło, drugi zmienia zdanie i jest to jego prywatna sprawa.
Czy ma świadomość alternatywy, jaka była przy okazji ostatnich wyborów na prezydenta
na przykładzie wyniku wyborów do senatu? 
Pozdrawiam