KFO - Z. Ziobro upokorzony a jak zachowa się premier?

No i zakończyła się sejmowa batalia o Krajowy Fundusz Odbudowy a tym samym o zasoby własne UE. 290 posłów głosowało za jego przyjęciem, politycy Koalicji Obywatelskiej się wstrzymali z wyjątkiem jednego posła natomiast Solidarna Polska, Konfederacja i trzej posłów PiS zagłosowali przeciw. Ci posłowie to: Małgorzata Janowska, Anna Siarkowska, Sławomir Zawiślak. Teraz wszyscy czekają na to, co zrobi Senat RP. Ale, niezależnie co zrobi, to będzie oceniane przez lata. 

Z jednej strony pomoc unijna w wysokości 770 mld złotych jest nam niezbędna dla rozwoju Polski, ale z drugiej strony przyjęcie tego pakietu pomocowego długookresowo jest ograniczeniem naszej suwerenności. I dlatego Solidarna Polska zagłosowała przeciw a np. Lewica za, co dla mnie jest symptomatyczne. Dziwny sojusz powstał: PiS + Lewica. Można mówić w tej sytuacji o dbaniu o interesy Polski, ale ja osobiście uważam ten sojusz za zadziwiający. 

Ja wiem, że polityka musi być skuteczna i dla ważnych ustaw można się nawet pogodzić z diabłem, tyle tylko, że naprawdę nie rozumiem  postawy PiS. Zbigniew Ziobro, którego szanuję za niezależność próbował w czasie sejmowej debaty o funduszu zabrać głos. Dwukrotnie mu odmówiono, chociaż miał do tego zabrania głosu prawo. Dla mnie jest to swego rodzaju zamordyzm partii rządzącej i publiczne upokorzenie Ministra Sprawiedliwości i Prokuratora Generalnego. I powstaje pytanie: Czy faktycznie PiS jest propolski? Coraz bardziej skłaniam się do powiedzenia, że być niestety nie!  

Jestem niemal sympatykiem Solidarnej Polski, ale i PiS-u, co wielokrotnie i od lat potwierdzałem w swoich tekstach, chociaż nie należę do żadnej z tych partii. Popieram negatywną ocenę tzw. pakietu pomocowego, którą posłowie Solidarnej Polski ocenili negatywnie. Tym bardziej więc nie rozumiem dlaczego odmówiono zabrania głosu przez Z. Ziobrę. Aż tak się bano tego, co prawdopodobnie by powiedział? Dlaczego, skoro i tak PiS razem z Lewicą i partią J. Gowina miało zapewnioną większość? A tak pozostał niesmak kojarzący się z cenzurą komunistyczną, gdzie prawie zawsze należało pozytywnie mówić o PZPR. Nie stawiam znaku równości między onegdaj komunistyczną partią a PiS-em, ale stosowanie takich metod uciszania koalicjanta takie porównanie niemalże wymusza, przynajmniej na mnie.

Niestety w lipcu i grudniu 2020 roku na arenie unijnej de facto rezygnując z przysługującego nam veta zgodziliśmy się na powiązanie funduszy unijnych z mityczną praworządnością. Co prawda jest to obarczone jakimiś warunkami, ale tak naprawdę w UE nikt sobie z nich nie robi kłopotów. Prezydencja niemiecka postawiła na swoim a my posłusznie się pod tym podpisaliśmy tracąc kolejny kawałek  naszej suwerenności. Oczywiście w imię możliwości uzyskania z UE ogromnych funduszy pomocowych, w tym funduszu covidowego, o których obecnie nam w TV przypomina PiS. 

Co teraz? Gdybym był Z. Ziobrą lub M. Morawieckim, to bym podał się do dymisji na zasadzie, "albo on albo ja".  Ćwierkają przecież wróbelki o konflikcie między tymi panami, bo każdy z nich myśli już o schedzie po J. Kaczyńskim, który zapowiedział swoje odejście z polityki w 2023 roku. I paradoksalnie każdy z nich zawdzięcza swoją karierę polityczną szefowi PiS, i każdy może się przeliczyć. W zanadrzu jest przecież była premier B. Szydło i być może to ona kiedyś pokieruje partią. Czy któregokolwiek z tych panów będzie stać na taką decyzję? Osobiście wątpię, choć w polityce nie takie rzeczy się zdarzały, choć dziś większe poparcie u prezesa J. Kaczyńskiego ma Premier  M. Morawiecki. 

Skupiłem się na konflikcie w ramach koalicji ZP, ale faktycznie widać zgrzyty, które mogą doprowadzić do wcześniejszych wyborów, których bym nie chciał. Mimo wszystkich "przeciw" jestem jednak "za" trwaniem tej koalicji. To zdecydowanie lepsze niż powrót do władzy targowickich zdrajców Polski w postaci KO i PSL. Nie wiem jak potoczą się losy tego konfliktu, ale mam nadzieję, że dla dobra Polski będzie trwała do końca. Bo co nam pozostaje? Powrót rządów PO? To byłby koszmar. I jeżeli dla trwania tej koalicji będzie konieczność zmiany premiera, to uważam, że J. Kaczyński taką decyzję powinien podjąć a obecny premier ją zaakceptować.   

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad... 
© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw) 
http://krzysztofjaw.blogspot.com/ 
kjahog@gmail.com
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Pers

08-05-2021 [13:38] - Pers | Link:

Autor jest dobitnym przykładem, że cokolwiek by nie zrobił pan prezes Kaczyński to lemingi i tak to łykną.

Nigdy nie sądziłem, że poczuję sympatię do pana ministra Ziobry. Nie wiem jeszcze w co on gra ale na razie jest przekonywujący. 
Gdyby jeszcze podał się do dymisji to byłoby całkiem super. Ale on tego nie zrobi bo wszyscy kolesie, których wsadził do spółek skarbu państwa by go nadziali na pal.
Życie...

Obrazek użytkownika Jabe

08-05-2021 [13:47] - Jabe | Link:

PiS jest lewicą, lecz, pozorując patriotyzm i konserwatyzm, celuje w inny elektorat. Idealni partnerzy. Była już podobna sytuacja za rządów bodaj Unii Wolności, gdy SLD było pomocną konstruktywną opozycją (cichym koalicjantem). W kontekście relacji z umiłowanym sojusznikiem, ten alians jest wręcz naturalny.

Zbigniew Ziobro [...] próbował w czasie sejmowej debaty o funduszu zabrać głos. Dwukrotnie mu odmówiono, chociaż miał do tego zabrania głosu prawo. – To są ludzie bez cywilizacyjnych hamulców.

Zauważmy, że Sławomir Zawiślak już wcześniej się wyłamał, nie głosując za lewacką ustawą futerkową. Natomiast panie Małgorzata Janowska i Anna Siarkowska wywodzą się z Republikanów.

Obrazek użytkownika Marek Kudła

08-05-2021 [14:08] - Marek Kudła | Link:

Ty Jabe, ty się tu na Naszych Blogach najnormalniej w świecie marnujesz.  Nie chciałbyś skoczyć do czynnej polityki ?!  Jak widzę masz bardzo podobne pogłądy  jak te małpiszony lewackie.  Spróbuj !!
 

Obrazek użytkownika Pers

08-05-2021 [14:16] - Pers | Link:

Kudla
"... jak te małpiszony lewackie"
Masz na myśli najnowszych koalicjantów pana prezesa Kaczyńskiego?

Obrazek użytkownika Marek Kudła

08-05-2021 [14:16] - Marek Kudła | Link:

Ziobro, okazał się gów-nem, które przylepiło się do łodzi ZP, i mówi płyniemy, ale my z SP nie będziemy wiosłować !  On chce kasować profity w rządzie, ale głosować  tak samo jak zajoby z PO i Konfe ?!  D. Trump powiedziałby mu: „ To tak nie działa w polityce panie Ziobro „ !  Czy wam, członkom SP nie jest wstyd za to, że odwróciliście się od Polaków, ale również od UE ?!  Że upodobniliście się do tych z PO i Konfe ?!  Ziobro jeszcze nie dorósł do polityki, bo zachowuje się  jak dziecko w piskownicy !  Panie Ziobro, pewne drzwi trzeba zamknąć, nie ze względu na odwet czy zemstę, ale te drzwi prowadzą pana już do nikąd !!!  A zarem żadnych miejsc na listach wyborczych PIS-u w 2023 roku.
 

Obrazek użytkownika Jabe

08-05-2021 [17:19] - Jabe | Link:

On chce kasować profity w rządzie, ale głosować tak samo jak zajoby z PO i Konfe?! – Kasowanie profitów dla kogo innego.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

08-05-2021 [15:30] - Imć Waszeć | Link:

Z ekonomicznego czy finansowego punktu widzenia na dużo lepszych warunkach można było tę forsę pożyczyć od kogokolwiek innego na świecie nie wpraszając się na żyranta długów Grecji i Hiszpanii, a także nie dając "dźwigni praworządnościowej" w łapy Niemców. Czy ktokolwiek z rządu, skoro już musiał, próbował chociaż sprawdzić, czy jakiś inny kraj na świecie proponuje lepsze warunki przy pożyczce 700 koła? Nie, no i tu jest pies z suwerennością pogrzebany. Trzeba słono płacić za naukę na czołowych uczelniach, co?

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

08-05-2021 [16:01] - krzysztofjaw | Link:

Prawdopodobnie Solidarna Polska będzie startowała do wyborów samodzielnie. I w sumie będę w rozterce, ale chyba zagłosuję na SP.
Pzdr

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

08-05-2021 [15:38] - NASZ_HENRY | Link:

Nie KFO tylko Unijny Fundusz Odbudowy -
czyli UFO - i tyle po nim pozostanie ☺☻
 

Obrazek użytkownika terenia

08-05-2021 [16:13] - terenia | Link:

https://ec.europa.eu/info/stra...        

Szczególnie interesujące w owym Planie jest   "  Jasny harmonogram wprowadzania nowych źródeł dochodów w celu ułatwienia spłaty pożyczek
Do czerwca 2021 r. Komisja przedstawi wnioski w sprawie źródeł dochodów związane z: 
mechanizmem dostosowywania cen na granicach z uwzględnieniem emisji
opłatą cyfrową
unijnym systemem handlu uprawnieniami do emisji.
Do czerwca 2024 r. Komisja zaproponuje nowe źródła dochodów, takie jak:
podatek od transakcji finansowych
wkład finansowy związany z sektorem przedsiębiorstw
nowa wspólna podstawa opodatkowania osób prawnych."
 

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

08-05-2021 [16:53] - Imć Waszeć | Link:

Nie zapominajmy o "wspólnym" katastrze. Dla wprowadzenia tego udogodnienia dla realizacji wysiedleń można ponieść nawet pewne zwiększone koszty. Nie przyjmiemy katastru? Phaforzondosc gefährdet! Phaforzondnosc gefährdet! Heiss Stopp!!

Obrazek użytkownika Centrystka

08-05-2021 [16:43] - Centrystka | Link:

Z jednej strony pomoc unijna w wysokości 770 mld złotych jest nam niezbędna dla rozwoju Polski, ale z drugiej strony przyjęcie tego pakietu pomocowego długookresowo jest ograniczeniem naszej suwerenności. I dlatego Solidarna Polska zagłosowała przeciw (...)

Ograniczeniem suwerenności każdego państwa-członka UE jest jego przynależność do tej Unii,bo wstępując do niej każde z tych państw,a więc i Polska dobrowolnie zrzekła się części swojej suwerenności w niektórych obszarach,np.gospodarczych,przy czym Polacy zatwierdzili to w referendum.

Popieram negatywną ocenę tzw. pakietu pomocowego, którą posłowie Solidarnej Polski ocenili negatywnie.
Zbigniew Ziobro, którego szanuję za niezależność(...)

Niezależność Zipbry,ale tylko za zgodą Kaczyńskiego,polega głównie na niszczeniu sądownictwa i wprowadzanym do prokuratury zamordyźmie.

Nie stawiam znaku równości między onegdaj komunistyczną partią a PiS-em, ale stosowanie takich metod uciszania koalicjanta takie porównanie niemalże wymusza (...)

Racja,bowiem to porównanie od dawna już jest oczywistą oczywistością wcale nie wymuszoną u większości Polaków.

(...)zgodziliśmy się na powiązanie funduszy unijnych z mityczną praworządnością.

Autorze! Czy zawsze musisz jak ta papuga bezmyślnie powtarzać  pewne slogany propagandowe,chociaż wypowiada je Twój ulubiony i szanowany Ziobro? Praworządność albo jest,albo jej nie ma.Na pewno nie ma jakiejś  "mitycznej praworządności",zapewniam Cię.
Reszta jak Pers i Jabe.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

08-05-2021 [17:22] - NASZ_HENRY | Link:

Akurat jak zachowa się premier to wiadomo. Założy większą maseczkę aby nie było widać, że mu nos rośnie ☺☻
 

Obrazek użytkownika Adam66

09-05-2021 [02:59] - Adam66 | Link:

"Gdy dla tymczasowego bezpieczeństwa zrezygnujemy z podstawowych wolności, nie będziemy mieli ani jednego, ani drugiego." BF
Ziobro gra w palanta, gdyby był rzeczywiście przeciwny to nie poparł by czytań tego goooowna.  A on poczekał aż pis się dogada z lewakami i wtedy zrobił "rejtana".
To wszystko wygląda na ustawkę dla naiwnych.  Niestety, coraz bardziej zaczynam wierzyc w kolejne wyrolowanie Polaków.  JK = bolek 2.0, MK = DT 2.0  
Niestety dla Polski, wersje 2.0 są inteligentniejsze od orginałów i sprawniej rozwalają prawą stronę.  
Obym się mylił....

Obrazek użytkownika Jan1797

09-05-2021 [18:30] - Jan1797 | Link:

Grunt, że dobrze wiecie co jeszcze nie planowane, ważne by przez malkontentów
w czasie dokonanym zostało przekazane. Zawiedzionym nowe kapcie, ot co.
A reszta maszerujemy z radością do pracy :)