A. Michnik żebrze o pieniądze. Sorosa już nie wystarczają?

Chyba każdy już wie jak negatywną rolę dla Polski odegrała na przestrzeni ostatnich 30 lat Gazeta Wyborcza i całe jej środowisko. 

Jakże więc należy się cieszyć, że wreszcie ten szmatławiec pod nawą Gazeta Wyborcza już ma tylko tyle zysków, że stać ją jedynie na reklamę w internecie lub żebranie pieniędzy za granicą. Przychody spadają, kurczy się jej nakład i może w końcu upadnie, mimo pomocy G. Sorosa a nadredaktor naczelny A. Michnik zaszyje się pośród drzew Białowieskich, które zżarły korniki i zawsze będzie go widać.

Takie informacje jak ta poniżej podnoszą ducha i wywołują radość:

""Na łamach szwedzkiego dziennika „Dagens Nyheter” ukazała się dość nietypowa reklama. Wieńczy ją apel. Do Szwedów kilka słów skierować postanowił sam Adam Michnik (...), który w święto Konstytucji 3 maja oraz w Światowym Dniu Wolności Prasy zaapelował "Pomóż nam uratować wolne media w Polsce. Wesprzyj Fundację Gazety Wyborczej" (...) Całostronicowa reklama zawiera też tekst A. Michnika zatytułowany: "Nie ma wolności bez solidarności", w którym redaktor naczelny „Gazety Wyborczej” porównuje „atak polskiego rządu na ekonomiczne podstawy wolnych mediów” do ataku na Kapitol, jaki miał miejsce 6 stycznia. Michnik przekonuje ponadto, że 30 lat po upadku muru berlińskiego oraz upadku Związku Radzieckiego polskie społeczeństwo ponownie zmuszone jest bronić wywalczonej za ogromną cenę demokracji. [1]"". Według redaktora naczelnego „Dagens Nyheter” reklama owa umieszczona została za darmo (sic!).

Nie dziwię się frustracji nadredaktora GW, który czerpał dotychczas swoje zyski przede wszystkim ze spółek państwowych a to źródełko finansowe bardzo mocno zostało ograniczone w czasie obecnych rządów. Wcześniej nawet, gdy nakłady malały mógł po prostu rekompensować to wpływami z reklam czy rządowych ogłoszeń oraz dotacji a teraz już tej kasy nie wystarcza i mimo, że fundacje G. Sorosa są od 2016 roku właścicielem 11% akcji Agory wydawcy GW to i tak jest to zbyt mało i ten zastrzyk finansowy od G. Sorosa w wysokości 143,5 mln zł wcale nie był dokapitalizowaniem wydawcy „Gazety Wyborczej”. Akcje nie zostały bowiem nabyte z nowej emisji spółki, tylko odkupione od PTE Nationale Nederlanden, operatora jednego z działających w Polsce Otwartych Funduszy Emerytalnych. Był to zabieg uniemożliwiający obecnym władzom przejęcie Agory poprzez scentarlizowanie resztek majątku OFE, co spowodowałoby, że w ręce obecnych władz wpadłby pakiet co najmniej 38 proc. akcji Agory. Stąd byłby już tylko krok, żeby prezesa Agory wyznaczał ostatecznie… Jarosław Kaczyński [2].

Nam pozostaje kibicować końcowi GW. Ten obcy etnicznie brukowiec dla Polaków był i jest postkomunistycznym, promującym lewacką ideę oraz "społeczeństwo otwarte" (idea G. Sorosa) i  rewolucję kulturową prymitywnym przekaziorem. Oby zniknęła w końcu z rynku, czego bym sobie życzył z całego serca a A. Michnik przeszedł w polityczny niebyt. Zbigniew Herbert opisał go jako intelektualnego komunistycznego potwora i miał rację. Niestety za tą opinię nie dostał Nagrody Nobla, która mu się należała jak nikomu. W. Szymborska nie dorastała mu "do pięt". Szkoda, ale podziwiam Z. Herberta za szczerość.

Nie wiem doprawdy po co ten śmieszny apel do Szwedów, których tak naprawdę w ogóle nie obchodzi co stanie się z GW czy też A. Michnikiem, chociaż... tak do końca nie jest, bo jednak A. Michnik dość dużo im zawdzięcza – przecież rządy w Szwecji nie oddały w ręce polskiego sądu jego brata, komunistycznego wojskowego mordercy sądowego czasów stalinowskich.  

Na szczęście obecne pokolenie już nie czyta Gazety Wyborczej ani jej portalu. Są owszem i tacy, którzy uważają je za świętość, ale to są ludzie zaczadzeni i wyjałowieni z myślenia. W życiu realnym potrafią mówić tylko i wyłącznie językiem GW i TVN. Oni już są straceni dla Polski, bo nieraz próbowałem do nich dotrzeć argumentami merytorycznymi. Odzew był taki, że reagowali agresją i krzykiem. Smutne.

GW upada, czego nie mogą znieść jej włodarze. Skończył się jej wpływ - dzięki internetowi - na Polaków i dobrze. Młodzi ludzie dziś mają dostęp do różnych informacji i różnych portali, czego w latach 90-tych nie było i zdanie byliśmy jedynie na to, co napiszą w GW a już później powiedzą  w TVN. Niestety jest wielu ludzi, którzy pamiętając te lata dalej są skłonni do akceptacji wszystkiego podawanego przez gazetę A. Michnika. Żal mi ich, bo nieraz to naprawę kiedyś wartościowi ludzie. Wiem to z autopsji.

Na pogrzeb GW nie pójdę, niech sami sobie wykopią grób i mam nadzieję, że nastąpi to dość szybko, nawet G. Soros nie pomoże. 

Będę ukontentowany, gdy zobaczę te miny ich redaktorów, którzy przez tyle lat kształtowały umysły wielu Polaków. Ja zakończyłem z nią "współpracę" w 1992 roku i od tego czasu nieraz ją czytam "z drugiej ręki", co by znać ich poglądy. Jest to lektura, która wprawia mnie w stan obrzydzenia, ale zawsze warto znać, co myślą wrogowie polskości a ona taka jest.

Tylko szkoda mi tych moich rodaków ciągle ją czytających i na jej podstawie wyrabiających sobie opinię o świecie i Polsce. Naprawdę nie warto. Lepiej poszukać w Internecie innych informacji, aby wyrobić sobie opinię i własne zdanie, tyle tylko, że ci Polacy już nie potrafią myśleć samodzielnie. 30 lat skutecznie ich z tego "wyleczyło". Jeszcze raz szkoda.

Nadzieja jest w młodych Polakach. GW próbuje w Internecie do nich dotrzeć.  Po części się jej udaje, ale nie martwmy się, bo młodzi więcej dziś wiedzą niż my w swoich czasach i nieraz potrafią myśleć! I to jest moja radość.

Kiedyś dyskutowałem z około 65 letnim mężczyzną, który kupował GW. Zapytałem dlaczego. Odpowiedział mi, że ją kupuje od początku i nie wyobraża sobie dnia bez niej. Na moją krytykę jego zakupu "wsiadł" na mnie krzykiem. Tych ludzi już nikt nie jest w stanie uratować. Trudno, ale rośnie nowe pokolenie i z ich postawy jestem w części dumny. Naprawdę duża ich część wie dużo, mimo, że nieraz krytykujemy ją za buźki w smesach, czy czytanie tylko skrótów książek. Takie czasy a co tu mówić o propagandowych tekstach GW. Nie czytają. I dobrze! Po co sobie zatruwać umysły jej wypocinami.

P.S.
Oczywiście zdaję sobie sprawę, że ten koniec szybko nie nastąpi a może nawet nie dojdzie do niego w ogóle, ale i tak należy się cieszyć, że drastycznie spadło czytelnictwo GW i skończyła się epoka jedynego opiniotwórczego ośrodka w Polsce. 

[1] https://niezalezna.pl/393478-a...
[2] https://opoka.org.pl/bibliotek...

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad... 
© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw) 
http://krzysztofjaw.blogspot.com/ 
kjahog@gmail.com

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika tricolour

03-05-2021 [21:41] - tricolour | Link:

Drugi Michnik z Torunia żebrze codziennie i też autora ogarnia radość?

Pamiętam jak zwinąłeś DG jak tylko grypka się pojawiła i szybko ją wznowiłeś gdy podatnicy rzucili kasę. Żenada gdy przedsiębiorca nie ma wolnej gotówki na jeden przelew do Zusu czyli tysiaka...

Żenada gdy się komuś życzy źle, a rok temu samemu się wyciągało łapy po cudze pieniądze.

Obrazek użytkownika J z L

03-05-2021 [22:04] - J z L | Link:

Jak zniknie z rynku ga-ga-ga-zeta.to sobie chyba nie poradzę
Niektórzy podają w wątpliwość, że gazeta Szechtera to wolne media.
A są jak najbardziej wolne.
Oczywiście od rozumu i uczciwości

Obrazek użytkownika tricolour

03-05-2021 [22:16] - tricolour | Link:

@JzL

Nie ma wolnych mediów, bo zawsze są zależne od pieniędzy. Kto daje kasę, ten ma wpływ.

Wolę, by były różne wpływy niż jeden słuszny.

Obrazek użytkownika gruby99

09-05-2021 [18:11] - gruby99 | Link:

Człowieku o jakie pieniądze żebram? W życiu o zadne pieniadze nikogo nie zebrałem, w życiu zadnej kasy nie zarobiłem na moich problemach, pracuje ciężko fizycznie na budowie i zarabiam legalnie grosze. To wy ciagle mówicie o jakiś pieniądzach brudnych, sami szczuliscie mnie nieraz i nie dwa pieniedzmi z czego się zawsze śmiałem i wytykalem. Dwa- żyłem sobie jako prosty, szary człowiek, na sumieniu mam dużo rzeczy złych, których się wstydzę ale ciągle mówiłem, że poniosę za to odpowiedzialność. Nigdy nie dążyłem do tego by zostać osobą medialną, publiczną i opiniotworczą. To wy wbrew mojej woli i wiedzy rozgłosiliscie mnie wszędzie gdzie się dało. Uderzyliscie na mnie tysiącami, ja próbowałem się tylko bronić i szukać pomocy, wszelkie próby szukania rozwiązania zostały olane i umyślnie zignorowane wiec robiłem co mogłem. Zarzucacie mi jakąś targowice i zdradę ojczyzny, ja tylko szukałem pomocy a że siedzicie i podsluchujecie każdy mój krok to się rozniosło odbiło szerokim echem. Trzeba było mi spróbować pomoc a nie umyślnie tuszowac sprawę i teraz głośno nazywać zdrajcą i atakować. Codziennie od kilku lat słyszę i czytam, że mam się najlepiej powiesić, że mnie zabijecie, że moich rodziców skrzywdzicie, że mam uciekać póki mogę, że mieszkanie mi zabiorą, ze mam miliony długu itd itd oprócz tego stek kłamstw że jestem mordercą, nożownikiem, gwałcicielem, pedofilem itd itd. Ludzie wy się zastanówcie nad sobą co wy robicie, to co się dzieje w moim życiu od 3 lat to jest absurd i cyrk taki, że ręce opadają. Zniszczyliscie mi psychikę, bo każdy w mojej sytuacji by nie wytrzymał tego a teraz mnie wariatem nazywacie i że ludzie się mnie boją i że jestem zagrożeniem dla społecznestwa, że jestem agresywny, ludzi napadam, prowokacje robicie z udziałem kobiet i sobowtórów, potem krzyczycie, że są ofiary, że kogoś skrzywdzilem, przesladowalem, że życie komuś zniszczyłem..  Co to ma byc? Kto tu komu zycie niszczy? Gąsowski wielki cwaniak celebryta wypowiada się tu wraz z innymi o moim życiu nie mając zielonego pojęcia jak ono wygląda. Ode mnie pokory i szacunku żądacie a sami co wyprawiacie? Czlowiek się nie dał i próbował bronić to go zaszczuli nienawiscia i groźba. Ja sobie poradziłem do tej pory i poradzę do czasu tego "szumnego" upublicznienia sprawy, wtedy będę miał w końcu prawo jak każdy człowiek, żeby sobie adwokata wynająć, otrzymać poradę prawną, jakiekolwiek informacje na temat tego co wogole się wydarzyło itd. Złożę zeznania tak jak sie należy, opowiem o nagrywaniu nawet w kiblu i relacji z tego "na zywo" w TELEEXPRESIE itd itd pokaże moją historię finansową, historię z kim się kontaktowałem i wtedy będziemy mogli rozmawiać. Dość już sobie gęby wytarliscie moim kosztem.

Obrazek użytkownika J z L

03-05-2021 [21:44] - J z L | Link:

Czy Adam przy okazji pozdrowił brata Stefana ukrywającego się w Szwecji przed polskim wymiarem sprawiedliwości?
 Widać ten „wybiórczy” szmatławiec tak już padł, że go nawet Soros nie chce za dwa grosze.

Obrazek użytkownika Centrystka

03-05-2021 [22:00] - Centrystka | Link:

Chyba każdy już wie jak negatywną rolę dla Polski odegrała na przestrzeni ostatnich 30 lat Gazeta Wyborcza i całe jej środowisko.
Na szczęście obecne pokolenie już nie czyta Gazety Wyborczej ani jej portalu.
(...) należy się cieszyć, że drastycznie spadło czytelnictwo GW 

Autorze! Sam wymyśliłeś te rewelacje czy po prostu powtarzasz za KurwizjąInfo,TVRepubliką,Gazetą Polską i Warszawską i t.p. tzw "mediami" znanymi ze swej prawdomówności,uczciwości dziennikarskiej i obiektywizmu? Nie lepiej sprawdzić statystki wydawnicze dot. prasy?

Obrazek użytkownika RinoCeronte

03-05-2021 [22:47] - RinoCeronte | Link:

Adaś wie gdzie są konfitury, więc nic złego mu się nie stanie. Engelking z Grabowskim siedzą jeszcze w schronie...ale pogoda robi się coraz lepsza, więc zaczekajmy na "wejście smoka".

Obrazek użytkownika spike

03-05-2021 [22:58] - spike | Link:

a może jeszcze jesteś w stanie wspomóc swego idola Aaaaadasia, za niedługo będzie ciepło, ludzie ruszą w trasę :))))
Jakby głupota mogła latać, tylko że łasice nie potrafią, choćby nie wiem jak chciały, do tego potrzebny rozum.

Obrazek użytkownika AŁTORYDET

04-05-2021 [08:57] - AŁTORYDET | Link:

@Centrystka:
Niespecjalnie interesują mnie statystyki wydawnicze, ale pamiętam nakłady Giewu, na poziomie półmilionowym. Mam wrażenie, że teraz jest troszeczkę mniej.
Dobrze, że nie polemizuje Pani z tezą, o negatywnej roli tej gazety w historii Polski. Bo temu nie sposób zaprzeczyć. Odrzucenie modelu partyjnego dla polskiego parlamentaryzmu ("partie polityczne się przeżyły"), desperacka obrona złodziei z FOZZ-u, to początek. A było tego grubo więcej. Niektóre pomysły wręcz samobójcze, np. stanie murem za Jerzym Epominondasem Osiatyńskim, MF w rządzie Suchockiej, w jego sporze z "S", totalna walka z wprowadzeniem podatku akcyzowego ("banderole można łatwo sfałszować"), skutkujące dwukrotnym niedoszacowaniem prognozowanych wpływów (stąd upór Osiatyńskiego w rozmowach z "S"), co koniec końców, doprowadziło do upadku rządu Suchockiej. Co stało się potem, lepiej nie mówić...  Jeżeli odejdą, to będzie to odejście w niesławie. 

Obrazek użytkownika Centrystka

05-05-2021 [00:36] - Centrystka | Link:

@Ałtorydett
Potem się stało to,że Wyborcza zastępując ziobrowską dziwnie czasem niemrawą prokuraturę,a zwłaszcza służby specjalne Kamińskiego, wyniuchała i ogłosiła publicznie kilka potężnych afer pisowskich - chyba nie trzeba przypominać których...?  I stąd ta awersja (oględnie mówiąc) Dojnej Zmiany do tej gazety, która ma się całkiem dobrze wbrew zapowiedziom pisdzielczych mediów i z pewnością przeżyje PiS i jego wyznawców.         

Obrazek użytkownika Marek Kudła

04-05-2021 [10:58] - Marek Kudła | Link:

Do centrystki - Orzuli z Katrowic:
"KurwizjąInfo"
Ty Orzula,,   czy twoja mamusia dobrze się odżywiała będąc w ciąży z tobą ?!  Zapytaj jej jak nie wiesz, bo z tego co tu bluzgasz wynika, że ty jesteś niedorozwinięta !
 

Obrazek użytkownika Marek1taki

03-05-2021 [22:40] - Marek1taki | Link:

Dla mnie Gazeta Wyborcza była szkołą wiedzy o propagandzie politycznej poprawności i kursie wobec naszego kraju.
Byłem czytelnikiem od 3 numeru i po kilku miałem jasność. Pełnia oświecenia nie była trudna bo zaczęli tłumaczyć dlaczego należy zrobić dogrywkę po przegraniu wyborów przez listę krajową.
Człowiek się starzeje i nie mam dziś cierpliwości do takiej lektury, poza tym łatwo przewidzieć jakie zajmą stanowisko.
Mają zresztą godne wsparcie w RMF, TVN i Onet, a dziennikarze innych mediów wykazują zadziwiające właściwości mimikry pod warunkiem, że do odcieni czerwieni.

Obrazek użytkownika spike

03-05-2021 [23:02] - spike | Link:

Parafrazując Duńczyka "jak ten szmatławiec upadnie, to chyba się upiję" :))))
Ten wredny jąkała zniszczył tak wielu ludzi, wielu skomplikował życie, że nie wiem czy znajdzie się choć jeden uczciwy, któremu zrobi się przykro z jego upadku.

Obrazek użytkownika Centrystka

05-05-2021 [01:59] - Centrystka | Link:

@Spike
 jak i komu zniszczył życie "ten jąkała" (fajnie się wyśmiewać z cudzych ułomności - nieprawdaż?) - wiesz chociaż, czy tylko tyle wiesz,ile podawała KurwizjaInfo?

Obrazek użytkownika Pani Anna

04-05-2021 [00:07] - Pani Anna | Link:

Myślałam,  że ma Pan trochę  więcej rozeznania i przytomności.  Nie wiem, czy sa w tej chwili media, które  utrzymują się w całości z zysków  ze sprzedaży.  Karnowscy i Sakiewicz są teraz futrowani, ale to się  zmieni, kiedy PIS przegra  wybory. I znowu będzie  po staremu, ten kto służy aktualnej  wladzy, tego władza  będzie  dokarmiać.  Takie  to "dziennikarstwo ".

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

04-05-2021 [12:50] - krzysztofjaw | Link:

Wiem jak funkcjonuje rynek mediów, ale ja wskazuję na to, że GW w końcu przestała być jedynym przekaziorem informacji dla większości Polaków. I z tego się cieszę. 
Pzdr

Obrazek użytkownika Pani Anna

04-05-2021 [14:08] - Pani Anna | Link:

@Krzysztofijew
tu nie chodzi o rynek, bo taki, zwłaszcza u nas nigdy nie istniał ani nie istnieje. Tu chodzi  o propagandę,  która  w wykonaniu  dowolnej wladzy niczym się od siebie nie różni w kwestii prawdy i rzetelnej informacji. Dopóki media kłamią,  a dziennikarze sa płatnymi  funkcjonariuszami jest obojętne,  która  gazeta upada, czy ta "wyborcza", "czy ta "polska". Zmiana co kilka lat.

Obrazek użytkownika Centrystka

05-05-2021 [02:11] - Centrystka | Link:

@Autor
Czyli prostujesz te swoje wybuchy entuzjazmu z powodu upadającej GW,a tylko przyznajesz,co jest prawdą obiektywną,że ta gazeta nie jest już jedynym medium opiniodawczym,informacyjnym dla większości Polaków,zwłaszcza że od jakiegoś czasu jest wydawana internetowo i nie można sprawdzić ilu ma łącznie czytelników, w tym młodych,którzy ne kupują gazet w kiosku,ale śledzą je w sieci.

Obrazek użytkownika sake3

04-05-2021 [09:19] - sake3 | Link:

Czy pan Stefan Michnik będzie wspierał bratersko pana Adama w żebractwie?Przecież tak jest chroniony przez rząd szwedzki jak największy skarb więc chyba jakieś chody tam ma i może pośredniczyć .

Obrazek użytkownika Marek Kudła

04-05-2021 [10:52] - Marek Kudła | Link:

Szukamy współczesnego Mojżesza, który wyprowadziłby żydów z Polski do ich ziemi obiecanej !
Panie A. Schechter (Michnik), może pan ?!  A może pan, panie Halicki (H-u-j) ?  Co, nie znajdzie się ani jeden – sami tchórze ?  A może Lempart, Stuhr, Boni, Buzek, Olbrychski, Niesiołowski, Kijowski, Rzepliński, Balcerowicz, Kwaśniewski, Frasyniuk, Cimoszewicz, Ikonowicz, Urban, Mikke, Śpiewak, Braun, Bosak, Sośnierz – żaden ?!  Czekamy na zgłoszenia, może się któryś zdecyduje !
 
Wdzięczność żydów za ratowanie ich przed Niemcami trwa do dnia dzisiejszego.  Skurwiel Aaron Schechter (Adam Michnik)brat Josepha, pluje na Polskę  w jego GW,  kłamstwami i manipulacjami.  Żydki wybrani do PE zdradzają Polskę żądając jej karania za rzekomą niepraworządność (Halicki - Huj , Boni - Bauer, Cimoszewicz - Goldstein i inni) .
Polska to nie wasza ziemia obiecana, więc wyjedźcie i zostawcie nas wreszcie w spokoju !!!
 

Obrazek użytkownika Centrystka

05-05-2021 [19:51] - Centrystka | Link:

@Kudła
chyba ci już pisałam,że na całych NB nie znajdziesz drugiego takiego durnia jak ty.

Obrazek użytkownika mmisiek

04-05-2021 [16:41] - mmisiek | Link:

Wyborcza pada i pada, a niestety upaść jakoś nie może.
Ale z drugiej strony taki antypolski brukowiec paradoksalnie spełnia też pożyteczną funkcję - w wątpliwych sytuacjach gdy nie bardzo wiadomo co jest dla Polski korzystne wystarczy zajrzeć kogo/co popiera Wyborcza i wszystko jasne.
Można powiedzieć, że to antywskaźnik praktycznie doskonały i zasada jest banalnie prosta "stoisz tam gdzie Michnik to znaczy stoisz po złej stronie". To się sprawdza zawsze.